איך בוחרים מולטי ויטמין?

נטילה של מולטי ויטמין יכולה להביא תוך זמן קצר לשיפור באיכות החיים, אבל יש יצרנים שיעשו הכל כדי למכור לכם תחליפים זולים. איך תדעו לזהות מוצר "מתחזה"? מאמר בשני חלקים על בחירת מולטי ויטמין.
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 05/07/2006 |
צפיות: 6,724
מולטי ויטמין נועד להשלים חסרים ברכיבי תזונה ולמנוע את התופעות שהם גורמים. נטילת מולטי-ויטמין מעניקה לגוף השלמה תזונתית יומיומית עשירה ומאוזנת, מתוך הקפדה על מינון אופטימלי לאיזון ולתחזוקה שוטפת של מערכות הגוף השונות, למניעת מחלות תלויות-גיל ולהאטת תהליכי הזדקנות.

האדם הקשוב לגופו יבחין זמן מה לאחר תחילת נטילתו של מולטי-ויטמין איכותי בשינויים פיזיולוגיים, כגון יקיצה קלה ושינה טובה יותר, חסינות ועמידות גבוהה יותר של הגוף בפני וירוסים וחיידקים, חיוניות רבה יותר, שיפור בתהליכי העיכול, שיפור במטבוליזם, רגישות נמוכה למצבי סטרס ועוד.

מי שנוטלים תוספי-תזונה מתוך שימוש מושכל ובטוח הם בני אדם הגיוניים ואחראיים. רובם אף מאמצים הרגלים אחרים של אורח חיים בריא - תזונה נכונה ופעילות גופנית. ההחלטה על נטילתו של מולטי-ויטמין מקורה בהבנה ובמודעות לחשיבותו ולתרומתו לגופנו, ובהכרה כי אנו לוקחים לידינו את האחריות על בריאותנו.

נטילת מולטי-ויטמין איכותי בכל יום היא הצעד הראשון בשמירה על בריאותנו ובהגנה מפני חסרים ברכיבי-תזונה. זהו אמנם צעד קטן, אך בעל תרומה חשובה ביותר לחיזוק מערכות הגוף השונות. נטילת מולטי-ויטמין היא לקיחת אחריות על גופך ובריאותך, כמוה כשיפור התזונה או כביצוע פעילות גופנית, והיא אינה מחייבת מרשם או המלצת רופא.

בחן את המולטי-ויטמין שלך

כיצד תדע, גם אם אינך מומחה בתחום, אם רכשת מולטי-ויטמין אשר יתרום באמת לשיפור בריאותך ולהאטת תהליכי הזדקנותך או שמא הוא פשוט רשימה של רכיבים, סינתטיים ברובם, ומינוניו כה נמוכים עד שמירב התועלת הצפויה ממנו היא מניעה של מחלות הנובעות מחסר תזונתי?

איכות חומרי הגלם - לכל רכיב תזונה יש תהליכי גידול, מיון, זיהוי ועיבוד שונים. ההבדל בין מולטי-ויטמין אחד למשנהו טמון באמינות, ברמת בקרת האיכות ובמקצועיות של החברה המייצרת אותו. רק מפעל מוכר המייצר את המולטי-ויטמין שלו בעצמו, והמבקר אותו במערכת בקרת איכות קפדנית, יוכל להבטיח לך מוצר איכותי ואמין. להלן כמה קריטריונים בסיסיים שבאמצעותם תוכל להבחין מיד, מהי מידת המקצועיות והרצינות בה מתייחס ספק הוויטמינים למולטי-ויטמין שאתה נוטל מדי יום ביומו.

בטא קרוטן. רב הוא הפיתוי לנצל את חוסר הידע של הצרכן הממוצע ולכלול במולטי-ויטמין בטא קרוטן סינתטי, שמחירו זול לאין שיעור מזה הטבעי, אך פעילותו כרכיב תזונה שנויה במחלוקת. אם היצרן מציין על גבי התווית "בטא קרוטן", אבל אינו מציין מהו המקור הצמחי שממנו הופק הבטא קרוטן (בדרך כלל אצה ששמה דונליאלה סאלינה), הרי סביר מאוד להניח כי מדובר בבטא קרוטן סינתטי ולא טבעי.

ויטמין E. ויטמין E טבעי מוכר בשם Tocopherol או Tocopheryl, וסימונו המדעי מתחיל באות D. שים לב: אם סימונו של ויטמין E על תווית המולטי-ויטמין שלך מתחיל באותיות DL, הריהו ויטמין E סינתטי. צורה זו של ויטמין E אינה יעילה כמו זו הטבעית וזולה ממנה במידה רבה.

מינרלים. המינרלים קשים לספיגה בגוף, והקושי מחריף והולך ככל שאנו מתקדמים בגיל. יצרן המבטיח לך "ספיגה מוגברת" מצד אחד, אך מצד שני מנצל את תמימותך ומבסס את המולטי-ויטמינים שלו לא על מינרלים אורגניים (דוגמת אלה המצויים במזון ובמולטי-ויטמינים של סולגאר), אלא על מינרלים לא-אורגניים שקשירתם וספיגתם בעייתית, עושה לעצמו מלאכה קלה, ובעיקר זולה - על חשבונך.

רכיבים טבעיים. במקרים רבים שונה רכיב תזונה טבעי מזה הסינתטי לא רק במבנהו הכימי אלא גם ובעיקר בתועלת הבריאותית שניתן להפיק ממנו. מולטי-ויטמין, בדומה לתזונה שנועד להשלים, חייב להיות מבוסס על רכיבים טבעיים על מנת להשיג בשלמותה את המטרה אשר לשמה נוטלים אותו.

לחלקו השני של המאמר לחצו כאן

מאת מחלקת ההדרכה של חברת סולגאר

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר