איפור: שימוש בטוח במוצרי עיניים

הקרינה הסלולרית, הקרחונים הנמסים, אחמדיניג'אד, מי חשב שגם איפור יכול להיות מסוכן? מסתבר ששימוש לא זהיר במוצרי איפור עיניים יכול לגרום לאלרגיות ודלקות. שמירה על כמה טיפים פשוטים יגנו עליכם, במקרה הזה לפחות
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 24/09/2012 |
צפיות: 5,306
הנה כמה טיפים שליקטנו עבורכם על מנת להבטיח איפור עיניים בטוח והיגייני:

נקיון כפיים


מוצרי קוסמטיקה יכולים להכיל פטריות וחיידקים. שמירה על היגיינה בסיסית יכולה למנוע דלקות עיניים ושאר רעות חולות. שטפו ידיים לפני שאתם מתחילים בטקס איפור העיניים. את כלי האיפור שימו על משטח עבודה נקי. מקומן של המברשות אינו אדן החלון השורץ חיידקים.

למידע נוסף בנושא איפור וטיפוח:
פורום איפור וטיפוח
פורום טיפולים אסתטיים בלייזר
פורום יופי
פורום קוסמטיקה פרא רפואית
פורום רפואה אסתטית, רפואת עור אסתטית

אימון יבש


אל תרטיבו את מוצרי הקוסמטיקה והאיפור. אולי תוכניות הבוקר לימדו אתכם שכמה טיפות מים או רוק יכולות להפריח חיים במסקרה שעבר זמנה, אולם פעולה זאת עלולה להחדיר חיידקים ולהרוס את החומרים המשמרים באיפור.

להשתמש ולזרוק


אל תחלקו איפור עיניים עם חברות ושכנות. שימוש במשותף של איפור עיניים יכול להדביק במחלות. אם אתם הולכים לחנות, לדגום איפור חדש, אל תשתמשו בטסטרים הציבוריים אלא באפליקטורים חד פעמיים כמו מקלוני אוזניים. הטסטרים האלה משמשים חממה לחיידקים ומיקרואורגניזמים אחרים.

עיניים על הכביש


אל תשימו איפור עיניים בזמן נסיעה, גם אם אתם לא נוהגים. זה לא בטיחותי ומסיט את תשומת הלב של הנהג. בנוסף, כל עצירה פתאומית יכולה לגרום למסקרה או עיפרון העיניים להיתקע בעין ולפצוע אותה.

הכל כתוב


בדקו מרכיבים, כולל תוספי צבע. על פי התקנות של מנהל המזון והתרופות האמריקאי, כל מוצר איפור חייב להכיל התוויה. אם מוצר האיפור אינו מכיל התוויה מסודרת, מקורו אינו ידוע ולא מומלץ לעשות בו שימוש.

עין תחת עין


השתמשו רק בקוסמטיקה ייעודית לאזור העיניים. אין למרוח תוחם שפתיים על קו הריסים, אתם עלולים להעביר זיהומים מאזור הפה לעיניים. בנוסף ישנם תוספי צבע המאושרים לשימוש בפנים, פרט לאזור העדין של העין.


ללא כחל ושרק


כחל הוא מעין אבקה כחולה הנועדה להדגיש את העין. הכחל אינו מאושר לשימוש קוסמטי על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי. הכחל מכיל מלחים של מתכות כבדות כמו עופרת ואנטימון. ישנם ממצאים הקושרים את השימוש בכחל להרעלת עופרת. אולם יש מוצרי איפור הנקראים כחל באופן מסחרי על מנת לציין את הגוון הכחול, אולם הם לא מכילים מתכות רעילות ובטוחים לשימוש.

אל תהיו צבועים


אל תצבעו גבות וריסים. עד כה אף חומר צביעה קבוע לא הוכרז כבטוח על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי. למעשה, הצבעים בהם נעשה שימוש כיום נמצאו מזיקים.

אפקט אביבית


היזהרו בשימוש בריסים מלאכותיים. וודאו שהריסים והדבק הייעודי מאושרים על ידי משרד הבריאות. העור העדין של העפעפיים יכול להפוך מגורה בקלות. בדקו שאינכם רגישים לאחד המרכיבים של דבק הריסים.

שיבולת בשדה


הימנעו משימוש במוצרי קוסמטיקה או איפור בעין אם יש לכם דלקת או שעורה. הדלקת יכולה להיות בעין עצמה או באזור הסמוך לה. אם כבר השתמשתם בתכשיר קוסמטי כלשהו כשהתחילה הדלקת, השליכו אותו לפח. אם מוצר איפור או קוסמטיקה גורם לגירוי או תגובה אלרגית בעין, הפסיקו מיד את השימוש. אם הגירוי נמשך, פנו לרופא עור.

הרימל לסל וחסל


אל תשתמשו במוצרי איפור או טיפוח ישנים. מסקרה לרוב תהיה טובה עד ארבעה חודשים לאחר פתיחתה. מסקרה ישנה מקומה בפח ולא על הריסים שלכם.

חום יולי אוגוסט


אין לאפסן מוצרי איפור וקוסמטיקה בטמפרטורה מעל 30 מעלות. התכשירים מכילים חומרים משמרים שמונעים מחיידקים ופטריות להתרבות. החומרים המשמרים מאבדים מהאפקטיביות שלהם בחום. זאת הסיבה שלא מומלץ להשאיר תכשירי איפור במכונית.

לכתבות נוספות בנושא איפור עיניים:
איפור: התאמת צלליות לצבע העיניים והשיער
קוסמטיקה: כיצד לשמור על עיניים יפות
מסקרה: המדריך למשתמשת
איפור עיניים ליצירת מראה עיניים חתוליות
אייליינר: שימי פס!

למרק את החטאים


דאגו לעביר מגבון לח על אריזות האיפור ומשטח העבודה בו אתם מתאפרים. את מברשות האיפור יש לחטא בין שימוש לשימוש בנוזל ייעודי הנמכר בחנויות לאיפור מקצועי. תוכלו להכין נוזל לחיטוי מברשות ביתי בפרוטות על ידי ערבוב של אלכוהול רפואי עם מספר טיפות של נוזל כלים. ניתן למלא כלי בנוזל החיטוי, לטבול את המברשות ולנגב היטב, או לחילופין לשים את הנוזל בשפריצר, להתיז על קצה המברשת ולנגב.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר