נקבוביות על (עור) הפנים

כמה פעמים אמרו לכם שיש לכם עור פנים יפה אבל חבל שהנקבוביות חסומות? נקבוביות חסומות יכולות לגרום לאקנה ומראה עור פנים מלוכלך ולא אסתטי. אם רצונכם לשמור על עור חיוני ורענן, כדאי שלא תקחו את הנקבוביות שלכם בידיים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 10/06/2013 |
צפיות: 12,129
דירוג: 3.0 מתוך 2 הצבעות
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5
נקבוביות הן פתח לצרות אבל גם לשערות. כל שיערה על גופכם יוצאת מנקבובית עור. למרות שאיננו יכולים לראות את כל הנקבוביות אנו יכולים לראות את חלקן. האדם הממוצע נושא למעלה מ-5 מיליון שערות על גופו. שמירה על נקבוביות נקיות ובריאות חשובה מאוד לשמירה על עור בריא שנראה טוב. נקבוביות שומניות ומלוכלכות נסתמות ומתמלאות בתאי עור מתים ובשומן שסותמים את זקיק השערה. חיידקים סותמים את האזור וגדילת החיידקים שם תגרום לדלקת.

למידע נוסף בנושא טיפוח עור הפנים הכנסו לפורומים:
פורום איפור וטיפוח
פורום טיפולים אסתטיים בלייזר
פורום יופי
פורום קוסמטיקה טבעית
פורום קוסמטיקה פרא רפואית

לחיצה על הנקבובית החסומה ונסיון לנקז אותה כך, לא עוזרת כלל אלא מוסיפה עוד שומן מהידיים, ולכלוך, כמו גם לחץ פיזי לא רצוי – כל הדברים שפצעון זקוק להם על מנת לשגשג. גרוע מכך, בדרך זו אתם עשויים לגרום לנקבוביות להיות אפילו יותר פתוחות ומודלקות. החדשות הרעות הן שאי אפשר לעשות דבר כדי לכווץ באופן תמידי את הנקבוביות. החדשות הטובות הן שיש דרכים שאפשר לגרום להן להראות קטנות יותר.

תפקיד הנקבוביות


למרות שאיננו מכוסים פרווה כחברינו הקופים, עורנו מלא בזקיקי שיער, דרכם שיער יכול לצמוח. זקיקים ונקבוביות נחשבים לפעמים לשני כינויים לאותו הדבר ולעיתים הם נחשבים לשני דברים נפרדים. למעשה, הנקבוביות הן הפתחים בעור המאפשרים את יציאת זקיקי השיער, והן מגיעות לעומק של כמה שכבות של העור. אם זקיק שיער היה משול לארובה ארוכה, הנקבובית הייתה משולה לפתחה של הארובה. במקום לשלוח עשן לאוויר העולם, הנקבובית משלחת שערה. תאי שיער כל הזמן מתים בתוך הנקבובית. בנוסף, בלוטות קטנות הממוקמות בתוך הנקבובית מייצרות שמן בשם סבום. סבום הוא תערובת של שומנים, חלבונים, כולסטרול ומלחים אנאורגניים. הסבום שוחה לו במעלה הזקיק ובעולם מושלם, יוצא החוצה דרך הנקבובית. הוא נושא גם את אותם תאי עור מתים שנמצאים בתוך הזקיק, החוצה אל פני שטח העור.


מה לגבי זיעה? האין היא יוצרת מאותה נקבובית? לא. זיעה מיוצרת על ידי בלוטות זיעה נפרדות שנמצאות גם הן במספר לא מועט בעורנו. בעוד שהזיעה יוצאת מהעור ממקורות שונים, היא משפיעה על מראה העור. ברגע שהזיעה מגיעה לשטח הפנים של העור היא מייבשת אותו ומשאירה עליו מלחים שעשויים לחסום את הנקבוביות. השילוב של תאים מתים ושומן, עוזר לכסות את העור ולהגן עליו מפני חיידקים, וירוסים, רוח וגשם. עם זאת, לעיתים הנקבוביות חסומות וכל החומרים הטובים הללו שמנסים לצאת החוצה לשם הגנה על העור, לא יכולים לצאת ואז נוצר אקנה - כפי שאנו מכירים מעולמנו הלא מושלם כלל וכלל.

לבעלי הנקבוביות הגדולות – הנה קצת חדשות טובות בשבילכם, אך עליכם להמתין כמה שנים כדי להנות מהן. ככל שאנו מזדקנים, העור שלנו מייצר פחות שומן והוא מתייבש. היובש הזה יחד עם נזקי הסביבה שכבר נתנו אותותיהם בעורנו, גורמים לעור להזדקן ולהתקמט. נקבוביות גדולות מייצרות יותר שומן ויש לכך השלכות חיוביות מאוחר יותר בחיים, כשהעור זקוק לכך יותר מכל. אז אם אתם מיואשים ממראה עורכם ומגודל הנקבוביות שלכם היום, חכו להמשך, תחושו טוב יותר לגבי הנקבוביות הגדולות שלכם כשתתבגרו.

לכתבות נוספות בנושא אקנה:
נטורופתיה לריפוי אקנה
אקנה: כיצד להעלים חצ'קון סורר?
האם רפואה משלימה עוזרת לבעיות אקנה?
אקנה: לא רק בני נוער סובלים
העלמת צלקות אקנה, כל השיטות

איך בכל זאת ניתן לצמצם את מראה נקבוביות העור?


בשימוש במייקאפ, יש לזכור לשטוף אותו מדי לילה לפני השינה באמצעות מנקה פנים עדין על מנת למנוע חסימה של הנקבוביות.
הגנו על עצמכם מפני השמש. שמש והזדקנות גורמים לשכבת העור החיצונית להתעבות ונוצר מעין מעטה סביב הנקבוביות וזה גורם להן להראות גדולות משהן באמת.
עור שומני גורם לנקבוביות להראות גדולות יותר. יש לשטוף את עור הפנים בהדרגתיות על מנת לצמצם ברמות השומן וכך לשפר את מראה העור. תמיסות או תרופות המכילות חומצה סליצילית עשויות לייבש את העור ויעזרו לכם לשמור על נקבוביות נקיות.
תאי עור מתים הנערמים בקצות הנקבוביות גורמים להן להראות גדולות יותר. טיפולים בוויטמין A יכולים למנוע מתאי העור בנקבוביות להדבק זה לזה ולסתום את הנקבוביות.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר