יש לך נשירת שיער? תאשים את אמא

תוצאות מחקר שהתפרסמו היום בגרמניה מראות כי גברים סובלים מתופעת נשירת שיער ומקריחים כתוצאה מרצפטור אנדרוגני, שנמצא בכרומוזום איקס והמועבר אליהם דווקא מצד אימם
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 22/05/2007 |
צפיות: 3,407
מחקר חדש שתוצאותיו התפרסמו היום בגרמניה מגלה כי גורמים תורשתיים מצד האם דווקא הם אלו שמביאים לנשירת שיער אצל גברים. במחקר, שהובל על ידי מרקוס נויטן מקליניקת המרכז לחיים ולמוח באוניברסיטת ברלין ורולנד קראוס מקליניקת העור באוניברסיטת דיסלדורף, הוכחה הטענה כי לגורמים תורשתיים יש השפעה על נשירת שיער ויתרה מכך, החוקרים הצליחו לבודד את הגנים האחראים לתופעה.

המחקר, שנערך כבר מספר שנים בגרמניה, תר אחרי משפחות בהן נמצאו מספר גברים שסבלו מנשירת שיער. דגימות הדם שנלקחו מהמתנדבים הצביעו על מספר גנים אפשריים הגורמים לתופעה ולאחר שאותם גנים בודדו למספר מצוצמם של כרומוזומים נמצא הגן של הרצפטור האנדרוגני כגורם הבולט והמאחד בין כל המקרים.

"משתנה אחד של הגן הזה נמצא אצל גברים שסבלו מהתקרחות מוקדמת בצורה בולטת, לעומת גברים שהיו בעלי שיער שופע גם לאחר גיל 60", אמר נויטן. "לממצאים שלנו יכולים להיות שני הסברים", אמר אקסל הילמר שעבד יחד עם נויטן על המחקר, "או שיותר רצפטורים אנדרוגנים נוצרים אצל הגברים שסובלים מהתופעה או שהמשתנה של הרצפטור המתפתח כתוצאה משינוי גנטי הינו יציב יותר ולא נשבר כל כך בקלות.שתי התופעות מביאות לכך שהאנדרוגן גדל ומביא לנשירת שיער".

כיוון שהגן לרצפטור האנדרוגני נמצא בכרומוזום האיקס, שנמצא אצל האם, הרי שדווקא המורשת הגנטית של האם היא זו שמשפיעה על אובדן שיער אצל גברים.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר