שני תרצה
 שכניה
תחומי טיפול: דיאטנים
 

מאחורי ניסיון כדיאטנית של יותר מ-30 שנה מהן שנים רבות כדיאטנית במרפאות של אחת מקופות החולים בצפון. ב-18 השנים האחרונות התמקדתי ורכשתי ניסיון רב עם תינוקות וילדים. נושאים כבררנות אכילה, בעיות אכילה והאכלה וגם השמנה הם הנושאים העיקריים בייעוץ תזונתי בקרב ילדים. ב-6 השנים האחרונות אני עורכת ייעוצים למשפחות מכל רחבי הארץ והעולם באמצעות תוכנת הסקייפ. הייעוץ בדרך זו מאפשר לי גם לערוך תצפית על הילד בזמן אכילה בביתו, בסביבה הטבעית שלו. אפשרות שבמקרים רבים מאפשרת למקד את ההמלצות להורים, דבר שאינו דומה כלל לתצפית אכילה הנערכת בקליניקה או במרפאה.

מעבר לעבודה עם משפחות אני עורכת הדרכות ומקיימת סדנאות לצוותי חינוך (מעונות וגנים) בנושא אכילה והאכלה בגיל הרך. הדרכות וסדנאות אלו מאפשרות לי העברת המלצות ולמשתתפים ניתנת הזדמנות להתנסות מעשית על איך ניתן להטמיע התנהגות והתנהלות תזונתית נכונה ובריאה בגן או במעון. בעבר אף כתבתי והדרכתי תוכנית התערבות שהופעלה ב–30 מעונות של ויצ"ו לקידום תזונת ילדים בריאה.

לאחרונה כתבתי הוצאתי שני ספרים אלקטרוניים העוסקים בתזונת ילדים. האחד – "תזונת ילדים – המדריך השלם להורים" המיועד להורים, וגם, "תזונה בגיל הרך – אכילה והאכלה במסגרות חינוכיות" המיועד לצוותי חינוך ברמות השונות.

אני מפעילה אתר אינטרנט ודף פייסבוק פעילים מאד. האתר והדף הנקראים "תרצה שני - תזונת ילדים" מתעדכנים כמעט מדי יום ומכילים חומר מגוון ועדכני בכל נושא תזונת ילדים.

בעבר ריכזתי והובלתי צוות שכתב את נייר העמדה: "הרגלי אכילה וקשרי האכלה מלידה ועד גיל 6 שנים" שפורסם במאי 2013 מטעם "עתיד" - עמותת הדיאטניות והדיאטנים בישראל.

אני בוגרת האוניברסיטה העברית בעלת תעודת דיאטנית מוכרת ממשרד הבריאות. סיימתי קורס מסמיך בהנחיית קבוצות (באוניברסיטת ת"א), עברתי השתלמות מיוחדת בהנחיית עמיתים (סופרוויזר) ואני בוגרת קורסים נוספים בתזונת ילדים קשיי אכילה ובליעה.

התמחויות ונושאים בטיפולי:

  • בעיות אכילה בגיל הרך
  • קושי במעבר למזון מוצק
  • אלרגיה למזון
  • בעיות גדילה הנובעות מאכילה בלתי מאוזנת ומספקת
  • השמנת ילדים
  • בררנות אכילה

בנוסף, אני עורכת הרצאות לאנשי מקצוע ורופאים, כותבת מאמרים בעיתונים מקצועיים ובאתרי אינטרנט ומשתתפת כחברה בצוותים מקצועיים העונים לשאלות העולות בפורומים של הורים לילדים בגיל הרך.


 


לעדכון פרטי עמוד זה...

חוות דעת לשני תרצה: הוסף חוות דעת


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר