פרופ' בנימין ברטוב

רחוב השילוח 4, פתח תקווה 
תחומי התמחות: פריון הגבר
 

מרכז ברטוב הינו מרכז רפואי פרטי, מקצועי ומוביל בתחומו בישראל.
המרכז פועל למעלה מ-35 שנה ומציע תחת קורת גג אחת שירותי אבחון, יעוץ וטיפול בתחום פוריות הגבר ברמה הגבוהה ביותר, זאת באמצעות פיתוח ויישום שיטות חדשות בתחום פוריות הגבר, ושיתוף פעולה הדוק בין המטופל, הרופא והמעבדה.

בראש המרכז עומד פרופ' בנימין ברטוב, מומחה עולמי בתחום המורפולוגיה של תאי הזרע, פריון הגבר ופריון האישה, העוסק במחקר תיאורטי ויישומי ומפתח שיטות חדשות בפוריות הגבר. פרופ' ברטוב מרצה על מחקריו ושיטותיו הייחודיים בכנסים ברחבי העולם והוא פרסם מעל 100 מאמרים בעיתונות המדעית הבינלאומית, לרבות כתב העת היוקרתי: New England Journal of Medicine.
 

תחומי המצוינות של המרכז

  • כישלונות חוזרים בהפריה חוץ גופית.
  • הפלות חוזרות.
  • אזואוספרמיה- חוסר בתאי זרע.
  • תת פוריות על רקע בלתי מוסבר.
  • בירור פוריות ראשוני

One Stop Shop
כדי ליצור מטריית טיפול מקיפה In House, פועלים יחד איתנו, תחת קורת גג אחת, מיטב הרופאים המומחים בתחומים הבאים המשלימים את המענה הטיפולי מאפשרים רצף טיפולי מלא:

  • אורולוגיה
  • גניקולוגיה
  • אנדוקרינולוגיה


הבדיקות והטיפולים השונים הניתנים במרכז

"שיטת ברטוב"- מיון תאי זרע לצורך הפריה חוץ גופית בשיטת המיקרומניפולציה IMSI.

בשיטה זו סורקים את דוגמת הזרע במיקרוסקופ בהגדלה גדולה ומבודדים את תאי הזרע בעלי סיכויי ההיריון הטובים ביותר על סמך המורפולוגיה (המבנה) שלהם.
המיון מעלה פי 2 את הסיכוי ללידת ילוד חי.

בדיקת זיהומים בתעלה הזכרית- נוכחות של חיידקים בתעלה הזכרית יכולה לגרום לפגיעה משמעותית בפוריות הגבר. המרכז לפוריות הגבר של פרופ' ברטוב הינו היחיד בארץ המבצע תרביות זירמה לגילוי חיידקים ופטריות כבר בשלב הראשון של בירור פוריות הגבר.

השבחת זרע על מפלי צפיפות Gradient- במרכז לפוריות הגבר של פרופ' ברטוב מבוצעת שיטת ההשבחה האיכותית ביותר, שיטת מפלי צפיפות. שיטה זו מניבה אחוזי הצלחה גבוהים מהשיטות האחרות.

אבחון מורפולוגי מוקדם של הזרע בהגדלה גדולה MSOME- בבדיקה זו נסרק מדגם של 150-200 תאי זרע בתנועה ונבדק אחוז התאים התקינים מורפולוגית בעדיפות ראשונה ושנייה (תאים אלה בעלי סיכוי הריוני גבוה).

חיפוש תאי זרע נדירים במקרי אזואוספרמיה- ישנם גברים אשר בבדיקות זרע רגילות, לא נמצאו בזירמתם תאי זרע כלל או נמצאו תאי זרע חסרי תנועה וחיות. שילוב של תצפית מדוקדקת על הזירמה תחת מיקרוסקופ בהגדלה גדולה, יחד עם שעות חיפוש רבות והכנה נכונה של המטופל לבדיקה, מאפשרות בכ-20% מהמקרים למצוא בכל זאת תאי זרע ואף תאי זרע בלעי תנועה.

הלוספרם- בדיקה לשלמות אריזת החומר התורשתי DNA הארוז בגרעין תא הזרע. בבדיקה זו נעשית צביעה מיוחדת המאפשרת להבחין בין תאי הזרע בהם ה-DNA שמור לתאי הזרע בהם ישנם שברים ב-DNA.

בדיקת זרע רגילה- בדיקות בסיסיות מקיפות לבירור פוריות ראשוני, הכוללות גם תרבית זירמה.

ייעוץ עם פרופ' ברטוב וד"ר ברטוב-שיפמן- ייעוץ ובניית תכנית טיפולים אישית המותאמת לצרכי המטופל.

מיון זרע בהגדלה גדולה עבור תרומת ביציות- מיון תאי זרע (IMSI) ובידוד התאים התקינים מורפולוגית עבור התהליך של תרומת ביציות.


משרד הבריאות ערך בדיקות מקיפות ומעמיקות והתרשם מהמקצועיות של המרכז וכן מהצלחותיו.
 


לעדכון פרטי עמוד זה...

חוות דעת לפרופ' בנימין ברטוב: הוסף חוות דעת


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר