מה פוגע בשכבת אמייל השן?

אמייל הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם. למרות ששכבת אמייל השן היא שכבה חזקה מאוד, היא עדיין מתקשה לעמוד בפני המזון והמשקאות שאנחנו צורכים ונוטה להשחק עם הזמן
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 26/12/2012 |
צפיות: 9,277
דירוג: 4.2 מתוך 4 הצבעות
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
שכבת האמייל המצפה את השיניים שלנו דומה לקליפת ביצה, היא מגנה על החלק הרך והפגיע שמתחתיה. אבל שלא כמו קליפת הביצה, שכבת האמייל היא שכבה קשה מאוד, למעשה האמייל הוא החומר הקשה ביותר בגוף. אם שומרים על השיניים נכון, האמייל לא ישבר וישמור על השיניים במשך שנים ארוכות.

למידע נוסף בנושא שמירה על שכבת האמייל היכנסו לפורומים:
פורום השתלות שיניים, טיפול שורש
פורום רפואת שיניים
פורום רפואת שיניים לחולים בסיכון
פורום רפואת שיניים לילדים
פורום שיקום הפה

השינים שלנו נראות לבנות בזכות השכבה שמתחחת לשכבת האמייל – שכבת הדנטין. האמייל הוא שקוף למחצה, לפחות בתחילת חיינו עד שמגיעים לפינו מיני מזונות שמכתימים אותו והופכים אותו לעכור יותר כמו יין, ניקוטין, קפאין, תה ועוד. הכתמים שנוצרים על השיניים אוטמים את האמייל ולא מאפשרים לצבעה הלבן של שכבת הדנטין להשתקף דרכו וכך השיניים שלנו הופכות לצהובות, אפרפרות ולא אסתטיות למראה.

אבל לא רק כתמים פוגעים בשכבת האמייל, היא יכולה להיפגה גם ממזונות חומציים, עששת, כרסום של חפצים קשים ועוד. הנזק לשכבת האמייל הוא בלתי הפיך ולכן אנשים רבים שרוצים להחזיר לעצמם את החיוך הזוהר שאבד להם עם השנים, מחליפים את השיניים שלהם בשתלים או בשיניים תותבות.

עששת


עששת היא האויבת הגדולה ביותר של שכבת האמייל. עששת נגרמת כאשר החיידקים שמצויים בפינו ניזונים משאריות מזון שנותרות על השיניים בסיום כל ארוחה. לאחר שהחיידקים מסיימים לעכל את שאריות המזון, הם מפרישים חומצה לחלל הפה שהורסת את שכבת האמייל. עששת מכרסמת לאיטה את שכבת האמייל עד שהיא מגיעה לשורש השן ואז מתחיל תהליך של ריקבון השן. לכן מומלץ בתום כל ארוחה ללעוס מסטיק ללא סוכר כדי להגביר את יצור הרוק ולנקות מהשיניים את כל שאריות המזון.

מלבד עששת, גם מזונות חומציים כמו פרי הדר, משקאות מוגזים, יין ומיצים גורמים לשחיקת שכבת האמייל לאט וביסודיות עד שהשן שמתחת לשכבת האמייל נותרת חשופה ורגישה לשינויי טמפרטורה בפה ולכאבי שיניים בזמן לעיסה.

כששותים מיצים, יין או משקאות קלים, מומלץ לא להשאיר את הנוזל בפה לאורך זמן כדי שהמגע שלו עם השיניים יהיה מזערי. אם ניתן, מומלץ לשתות משקאות אלו באמצעות קשית.


צרבות


הקיבה שלנו חומצית מטבעה, החומציות בקיבה נועדה לעבד את המזון שנכנס אליה, לפרקו ולהשמיד את כל מה שאינו חיוני לגוף. ישנם אנשים הסובלים מחומציות יותר בקיבה מה שגורם להם לצרבות רבות. צרבת יכולה לפגוע קשות בשכבת האמייל בגלל חומציות הקיבה שמגיעה לחלל הפה. אם אתם סובלים מצרבות מומלץ ליטול נוגדי חומצה שימנעו מצרבות להופיע ולא להסתפק בנטילת תוספי סידן לאחר הופעת הצרבת.

יובש בפה


יובש בפה עלול להיגרם כתוצאה מנטילת תרופות מסוימות, או מחלות. יובש בפה עלול לגרום נזק לשכבת האמייל מפני שאין מספיק רוק לשטוף את שאריות המזון מהשיניים. אם אתם סובלים מיובש בפה מומלץ לשתות הרבה מים, ללעוס מסטיקים ללא סוכר שמעודדים את יצור הרוק.

חריקת שיניים


חריקת שינים במהלך שנת הלילה יכולה לשחוק את שכבת האמייל ואת את השן עצמה שנמצאת מתחתיה, לכן מומלץ מאוד לטפל בחריקת שיניים בהקדם האפשרי.

לעיסת חפצים קשים


פתיחת בקבוקים באמצעות השיניים, לעיסת עטים ועפרונות, כסיסת ציפורניים, לעיסת קוביות קרח – כל אלו ועוד שוחקים את שכבת האמייל וגורמים לשיניים להיות רגישות וחשופות בפני החיידקים בחלל הפה.

מספר טיפים למניעת שחיקת אמייל השן:


נקו את השיניים היטב באמצעות חוט דנטלי לפני כל צחצוח.

צחצחו את השיניים פעמיים ביום והשתמשו במברשת שיניים רכה ובמשחת שינים המכילה פלואוריד.

צחצחו את השיניים בעדינות מבלי ללחוץ עליהן. וודאו שאתם מצחצחים את כל שטח השן ובמיוחד במקום בו השיניים נפגשות עם החניכיים. השתמשו במראה כדי לראות שאתם מדייקים.

בדקו שאתם צורכים את כמות הסידן המומלצת ליום:

0-6 חודשים: 210 מ"ג.

7 חדשים עד שנה: 270 מ"ג.

1-3 שנים: 500 מ"ג.

4-8 שנים: 800 מ"ג.

9-13 שנים: 1,300 מ"ג.

14-18שנים: 1,300 מ"ג.

19-50 שנים: 1,000 מ"ג.

50 שנים ומעלה: 1,200 מ"ג.

לכתבות נוספות בנושא רפואת שיניים:
יישור שיניים לילדים עם צרכים מיוחדים
איך לבחור משחת שיניים?
מה גורם להופעת טעם מר בפה?
קנדידה בחלל הפה: תסמינים, אבחון וטיפול
עוסקים בספורט? הרכיבו מגן שיניים

לעסו מסטיק ללא סוכר לאחר כל ארוחה כדי לאזן את רמת החומציות בפה.

אל תשתמשו במוצרים ביתיים להלבנת שיניים מבלי להתייעץ קודם עם רופא השיניים.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר