פורום שתלים דנטליים, טיפול שורש - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו השתלת שיניים, טיפול שורש, כתר, הרמת סינוס, עקירת שיניים, הארכת כותרת, בניית עצם, סתימות אסתטיות, אסתטיקה דנטלית ועוד

מנהל הפורום

ד"ר ניצן שלזינגר
ד"ר ניצן שלזינגר
053-4877807
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר ניצן שלזינגר
053-4877807 ללא פרסום בפורום

• כאבי גרון לאחר סתימת שורש
    אנה
    26/06/2022

עברתי טיפול שורש (סתימה קבועה) וכמה שעות לאחר מכן החלו כאבי בלשון, בגרון, כאבים וקושי בבליעת רוק, יום למחרת זה החמיר, שיעול מטריד, כאבים וגם נזלת. האם יש קשר בין התסמינים הללו לבין הטיפול שיניים?
    אין חום
    הייתי אצל רופא משפחה והוא אמר שאין דלקת בגרון. והריאות בסדר גמור.

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר ניצן שלזינגר - 053-4877807

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבי גרון לאחר סתימת שורש

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התחלתי שיקום פה
    עמית אלתם
    12/06/2022

עקב שחיקת שיניים בגיל 70 אני עושה שיקום פה אצל רופאת שיקום פה בקופת חולים, לסת עליונה עם 14 שיניים ללא טיפולי שורש כולן הושחזו ,לסת תחתונה חסרות טוחנות כבר 40 שנים וכן ניבים לאחרונה,, גם הושחזו ושני שתלים כבסיס לתותבת נשלפת , בכתרים הזמניים הרופאה הוסיפה לי למעלה מס"מ להרמת המנשך, אך בחלק הפנימי של השיניים הקדמיות העליונות עשתה שיפוע שעליו מחליקות השיניים התחתונות עד לנעילה שבה בכלל אין תוספת גובה ויש הידוק שרירים ,
    בעקבות חזר לי טנטון שקיים 40 שנים והיה שנים רבות ברמיסיה וכן לפעמים כאבים בtmg(חדש)
    הרופאנ אומרת שכנראה הרימה יותר מדי וצריך לקצר.
    אני טוען שההפך בגלל השיפוע שעשתה לביטול השחיקה אני מהדק שיניים יותר ממקודם ובחינה זו יש ירידת מנשך ולא הרמת מנשך, מבחוץ ודאי שרואים שיניים גדולות ויפות אך בפנים עקב השיפוע וההחלקה המורווח קטן .
    התייעצתי עם רופא פה פרופסור במסגרת סל הבריאות והוא אמר שצריך אכןן להרים עוד המנשך .ההפך מרופאת שיקום הפה ,
    מחפש המלצה עם מי להתייעץ שייתן הכרעה האם להרים עוד או להוריד בגלל הטינטון

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    התחלתי שיקום פה

הוספת תגובה

תמונה

• פיצר שנשבר בשורש התעלה בשן.
    יוסי
    09/06/2022

האים אפשר לעשות MRI ראש?

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר טיפול ניקוי והקצעה
    דן
    08/06/2022

שלום רב לרופא
    בן 75 -כל השיניים עדיין בפה.
    סה"כ שתי סתימות מלפני עשרות שנים, ואחת לאחר טיפול שורש !
    אבל =חניכיים קצת נסוגו ועם כיסים
    לאחר כל טיפול שיננית חלק מהשיניים רגישות שבועיים למגע מברשת .
    ובמשך חודשיים מציקות ו"מושכות" שעה ,שעתיים כשאני מתעורר בבוקר לפני הקימה .
    לפני חודש הייתי אצל רופא מומחה חניכיים שעשה ניקוי והקצעה .
    וגם לאחר המומחה שטיפל = מרגיש את הרגישות המתמשכת בבוקר .
    זה נורמלי ? סביר ?
    1)מה אני !! צריך להרגיש ? ומתי ? להבדיל אם זו בעיה בשן עצמה ? או בחניכיים ?
    בעיקר לאחר טיפול ניקוי יסודי?(שהשן מתגלית )
    2)המציקות הן יותר הטוחנות ששם נמצאת סתימת השורש לכן שואל, וגם
    אם רופא השיניים יחליט אי פעם ,לתקן את סתימת השורש הרגילה מאז עשרות שנים (שמתפקדת)
    מה מציעה הרפואה כיום . במידה ויחליט שמשהו לא תקין בשן?=לשמחתי לא מתמצא בכל נושא כתרים גשרים, השחזה שתי הסמוכות ? וכ"ו .
    3) רופא החניכיים בדק יסודי וטען שאולי יש חשד לעששת במקום אחר .
    והשווה עם צילום שנה שעברה ואמר שאין שינוי רק לעקוב .
    מצורף צילום שן מטיפול שורש ו = השן הקדמית בחשד לעששת .האם את רואה עששת? כדאי שגם רופא השיניים יבדוק ? או לחכות שנה כמו שאמר.לעקוב אז
    והאם רואה משהו לא תקין באיזור סתימת השורש ?
    בכתובות להלן רואים הצילומים :
    https://ibb.co/tbz56CC
    https://ibb.co/ZHzQS8k
    https://ibb.co/CBVy0Sq
    4)תודה לכל התשובות אני שואל , כי לא נייד לאחר תאונה .(והקורונה מרימה ראש )
    בכתובות להלן רואים הצילומים :
    https://ibb.co/tbz56CC
    https://ibb.co/ZHzQS8k
    https://ibb.co/CBVy0Sq

לקביעת תור
    סגירה
    לאחר טיפול ניקוי והקצעה

הוספת תגובה

תמונה

• שתל בשן טוחנת - טיטניום/זירקוניה
    אלי
    19/05/2022

אני צריך לבצע שתל אחד בשן טוחנת למטה ורציתי לדעת מה עדיף, שתל טיטניום או זירקוניה? האם שתל זירקוניה יכול לעמוד בעומס של שן טוחנת?

במקרה של שתל טיטניום האם אפשרי לשים עליו מבנה זירקוניה ועליו כתר זירקוניה?

הוספת תגובה

תמונה

• שתל באזור שן טוחנת - זירקוניה או טיטניום?

ד''ר ניצן שלזינגר
    07/06/2022

אלי שלום,
    שתלים דנטליים עשויים בד"כ מטיטניום אשר עליו העצם יכולה להבנות ולהקשר, הטיטיניום הינו יסוד מתכתי בעל צבע מתכתי כסוף.
    חומר נוסף שנמצא בשימושהוא שתל מזירקוניה - היתרון הגדול של הזירקוניה הינו הצבע הלבן אשר באזור אסטתי (שיניים קדמיות)במידה והעצם צרה והחניכיים דקים , מאפשר קבלת השתקפות של צבע לבן דמוי שן ולכן לא נקבל אפרוריות בחניכיים כמו בשימוש בשתל טיטניום באזור שכזה.
    החיסרון של שתל זירקוניה הוא- היות החומר פריך והאפשרות לשבר- לכן באזור של שיניים טוחנות עדיף יהיה לבצ שתל טיטניום, אשר עליו ניתן להתקין כתר זירקוניה בהברגה ישירה .
    בהצלחה :-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפולי שיניים הרחבת ידע בעיקר בנושא השתלות שיניים
    Carmela glazer
    26/05/2022

העיקר בנושא השתלות שיניים

הוספת תגובה

תמונה

• טיפולי שיניים והרחבת הידע בהשתלות שיניים

ד''ר ניצן שלזינגר
    07/06/2022

כרמלה שלום,
    לא ברור מה את רוצה לדעת.
    תוכלי למצוא המון מידע בהרבה אתרים כולל האתר שלי בנושא השתלות שיניים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים אחרי טיפול שורש
    סמדר
    31/05/2022

שלום, עברתי לפני כמה שנים טיפול שורש ומאז יש לי מידי פעם כאבים באזור, מה יכולה להיות הסיבה? תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    כאבים אחרי טיפול שורש

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים אחרי טיפול שורש

ד''ר ניצן שלזינגר
    07/06/2022

סמדר שלום,
    קשה לתת סיבה או הסבר מבלי לבצע בדיקה וצילום.
    בכל מקרה - יש לבדוק את מקור הכאב , האם בכלל מן השן שעברה טיפול שורש? מה גורם להופעת הכאב? עוד..
    יש לבדוק צילום ולראות האם יש עדות לדלק תמתחת לשורשים שעברו טיפולי שורש. יש לבדוק שאין דחיסת מזון בין השן לשיניים הסמוכות.
    ממליץ להבדק על ידי רופא השיניים שלך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתל קטן ומיקום השתל בפה
    יוסי
    01/06/2022

שלום דר, יש לי חוסר שיניים מולד של הפרימולר השני.
    לפני כמה ימים עשיתי שתל שאמור להחליף את אחד השיניים שעקרתי. השן החלבית שהייתה הייתה ארוכה ורחבה יותר מגודל של פרימולר רגיל, לכן קיים רווח גדול יותר בין המולר לבין הפרימולר.

הרופא שהחדיר לי את השתל, שם לטעמי שתל קטן למרות שהעצם הייתה טובה, בנוסף הוא לא מיקם את השתל באמצע אלה קרוב יותר למולר, ואני חושש שזה יפגע בכך שהמבנה והכתר לא ימלאו את הרווח שנוצר, או בנוסף הקוטר של הכתר יהיה גדול משמעותית מהשתל ואז יכנס לי אוכל מתחת לכתר.
    האם ניתן לראות מתמונה זו את מיקום השתל פחות או יותר? והאם יש משהו שניתן לעשות

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שתל קטן ומיקום השתל בפה

הוספת תגובה

תמונה

• קשה להעריך את מיקום השתל מן התמונה

ד''ר ניצן שלזינגר
    07/06/2022

יוסי שלום,
    קשה להעריך את מיקום השתל מן התמונה.
    בכל מרה , גם אם השתל יותר קרוב לשן הטוחנת, ניתן לבצע כתר שממלא את כל החלל כולל נקודות מגע הדוקות עם השיניים הסמוכות.
    עלי לציין כי השתל כמעט תמיד קטן בקוטרו מן השן שהיתה במקום והשתל נראה כמו גזע של עצן והכתר כמו הנוף של העץ ,כלומריש צורך בהתרחבות של הכתר על מנת למלא את החלל ולקבל צורה נכונה של שן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים רצופים חודש אחרי טיפול שורש
    יניב
    19/05/2022

שלום ד"ר
    לפני כחודש בוצע טיפול שורש שן 26. טיפול 3 תעלות. השן הייתה עם כאבים באים וחולפים כמה חודשים טרם הטיפול. הטיפול נעשה ב 3 מפגשים עקב דלקת באחת התעלות ודימום.כאב הורגש גם במהלך הטיפול עצמו למרות ההרדמה. מאז סיום הטיפול יש כאבים פנימיים בשן.לא חזקים אבל מציקים. שבוע ראשון לאחר הטיפול טופלתי באנטיביוטיקה למשך שבוע שהרגיעה את הכאבים החזקים והרגישות שהייתה בחניכיים. אבל עדיין יש כאבים פנימיים בשן.אין כאבים בשן עצמה,אין רגישות לחום וקור. רק כאבים חלשים,בינוניים שמציקים באופן קבוע. לפני יומיים בבדיקה וצילום לא נראה משהו חריג לפי טענת הרופא.לא ראה דלקת או תעלה נוספת שלא טופלה. טען שבמהלך הטיפול עצמו מצא רק 3 תעלות ובהן טיפל.לפני שבוע גם בוצע מבנה קבוע טרם כתר למרות הכאב.בזמן טיפול המבנה לא היו כאבים בשן עצמה ללא הרדמה.שאלתי האם תקין כאבים מסוג כזה כבר במשך חודש?,כאבים פנימיים כאילו מתוך התעלה או קצה התעלה בגלל תעלה שהייתה עם דלקת והשן שסבלה מכאב ורגישות כמעט שנה טרם הטיפול וזמן ההחלמה ארוך יותר ?או שמעיד על בעיה מורכבת יותר כי לפי צילומים ובדיקת הרופא לא מצא סיבה לכאב.אשמח לתשובה בהקדם..תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר טיפול שורש

ד''ר ניצן שלזינגר
    02/06/2022

שלום יניב,
    האם הכאבים בסה״כ פוחתים או שנשארים באותה תכיפות ועוצמה?
    כאבים לאחר חודש מטיפול השורש - אינו דבר שכיח.
    יש לבדוק שוב את השן, יתכן וקיימת תעלה נוספת או סדק.
    לא רצוי להתקדם עם השיקום הקבוע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לכאבים אחרי ט"ש

יניב
    02/06/2022

תודה על תשובתך. הכאבים אינם במצב נסיגה . כבר יותר מחודש אותו כאב לפעמים מעט חזק יותר לפעמים פחות. לפעמים תחושת של דפיקות בשן. בצילום רנטגן לא נראה משהו חריג . השן עצמה לא כואבת. אין כאבים במגע של השן עצמה או רגישות. הכאבים פנימיים כאילו מתוך התעלה/שורש. טיפול נעשה ללא סכר גומי ובוצע מבנה קבוע ללא כתר. הרופא עם ותק בט"ש אבל לא מומחה. אמר שמידה וימשיכו כאבים יבוצע חידוש טיפול וניקוי מחדש תוך כדי ניסיון למצוא תעלה נוספת. אם היה סדק היה כאב בשן עצמה לא כך? בנוסף האם כדאי לחדש טיפול אצלו ללא עלות נוספת למרות שלא משתמש בסכר גומי ומיקרוסקופ ?אחרת חידוש ט"ש אצל מומחה יאלץ עבורי לשלם סכום לא מועט,ולא תהא אחריות מצד הרופא שביצע ט"ש ומבנה וכתר עתידי ששולם כבר מראש וכבר הוכן שאצטרך לחזור אליו למבנה וכתר.מה חוות דעתך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר טיפול שורש

ד''ר ניצן שלזינגר
    07/06/2022

יניב שלום.
    קשה לתת חוות דעת על פי התיאור שלך בלבד וללא הבדיקה קלינית וצילום רלוונטי.
    על פי התיאור שלך , נראה שרצוי לבצע חידוש טיפול שורש ועדיף עם מיקרוסקופ וסכר גומי.
    לגבי סדק- קשה מאוד להבדיל בין הכאבים , סביר שבמידה והיה סדק היה כאב במגע עם השן אבל אותו הדבר בצורך בחידוש טיפול שורש או צורך בטיפול בתעלה נוספת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח בחניכיים למטה על 5 שתלים
    דליה
    13/05/2022

דר שלום, יש לי שאלה ואודה לך על תשובתך. יש לי 5 שתלים בפה באמצע למטה שרופא כירורג שיניים החליט לנתח לפתוח את החניכיים כדי לנקות אותם. חודש וחצי אני עדיין סובלת מכאבים הבעיה שזה מקרין לי לאוזניים שהם מאד כואבים לי ואני מרגישה שהשמיעה פחתה. השאלה שלי, האם ניתוח כזה יכול לפגוע בעצב של שמיעה יש קשר או שלא? או שהכאב בחניכיים רק מקרין לאוזניים ונדמה לי שזה האוזניים. שאלה שניה שחשובה לי יותר, אין לי הרבה עצם למטה השתלים לא במצב הכי טוב ואין לי מושג למה לא עשה לי השתלת עצם, האם זה נכון היה לפתוח לנקות והאם הניתוח הניקוי הזה יכול לגרום נזק לשתלים ולא היה עדיף לא לגעת בזה. חודש אני לא ישנה בלילות ומכה על חטא שהסכמתי לניתוח, אנא תשובה בבקשה אני לחוצה מאד. אגב, חתכו לי את כל החניכיים למטה לפני עשר שנים שעשו לי שתלים למעלה ולמטה והכל בקו ישר וזה מפחיד אותי. אנא תשובתך בבקשה ממך.. תודה רבה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בחניכיים ליד שתלים

ד''ר ניצן שלזינגר
    02/06/2022

דליה שלום,
    על פי התיאור שלך , בוצע ניקוי חניכיים הכולל פתיחת החניכיים. הדבר נעשה על מנת לנקות את השתלים. עם הזמן היתה נסיגה של עצם ונוצרו כיסים עמוקים מסביב לשתלים . על השתלים נאספו חיידקים ואבן והחניכיים גם כן הופכים לדלוקים. לכן פתחו את החניכיים על מנת לנקות היטב את השתלים ואת החניכיים ואולי אף לקצר את עומק הכיסים על מנת לאפשר ניקוי טוב יותר. בד״כ לא מבצעים בנית עצם כי העצם לא נקלטת טוב מסביב לשתל שכבר הזדהם..
    אין קשר לעצב השמיעה , מדובר כנראה רק בהקרנת כאב.
    לגבי החניכיים הישרים- לא ברורה הכוונה. במידה והכוונה לכך שאין ״עליות וחדירות״ כמו בחניכיים מסביב לשיניים. הרי שלאחר עקירה של שיניים החניכיים ״ מתיישרים״ וזה נורמלי.
    ממליץ לפנות לרופא המטפל.
    בהצלחה:-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הדבקת שתלים קבועים
    פנינה
    12/05/2022

שלום רב,
    רציתי לשאול האם כדאי להדביק בדבק קבוע כתרים על שתלים דנטליים? או שעדיף להשאיר עם דבק זמני [שנופל מידי כמה שבועות]
    אשמח לתשובתך.

לקביעת תור
    סגירה
    הדבקת שתלים קבועים

הוספת תגובה

תמונה

• הדבקת כתרים על שתלים

ד''ר ניצן שלזינגר
    29/05/2022

שלום פנינה,
    כתרים על שיניים טבעיות מודבקים בדבק קבוע ( יתכן ובתחילה עם דבק זמני אבל יש להדביק בדבק קבוע) הסיבה לכך הינה - במשך הזמן דבר הזמני נשטף ואז יכולה להתפתח יש מתחת לכתר.
    כתרים על שתלים מודבקים בדבק זמני על מנת לאפשר הורדה שלהם ,. השתל עם כתר מודבק משוקם ע״י מבנה המוברג אל השתל ועליו מודבק הכתר. ישנם מקרים בהם ההברגה של המבנה נפתחת ואז יש להסיר את הכתר ולחזק את הבורג. זו הסיבה שמדביקים בדבק זמני . במידה והיו מדביקים בדבק קבוע לא ניתן היה להגיע אל הבורג . בניגוד לכתר על שן טבעית , גם אם הדבק הזמני ישטף מהכתר על השתל , לא תיווצר עששת אלא הכתר יפול.
    עם זאת כתר על של לא אמור להתנתק כח מספר שבועות אלא להשאר זמן ממושך .
    בהצלחה:-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך ניתן בכל מחיר לשמור על שיניים טבעיות בפה (לא לעקור) למרות האבחנה של נסיגת חניכיים חמורה
    ליאת
    28/04/2022

האבחון של מספר רופאים: נסיגת חניכיים וחוסר עצם משמעותי
    המלצתם לעקור את השיניים הטבעיות.
    איך אפשר לשמר במצב כזה את השיניים ולטפל ולרפא את החניכיים ולהציל את השיניים המקוריים . אני מאמינה שניתן למצוא פתרון
    המחשבה לעקור שיניים באופן יזום קשה להפליא

הוספת תגובה

תמונה

• שמירה על משנן טבעי במחלת חניכיים מתקדמת

ד''ר ניצן שלזינגר
    30/04/2022

ליאת שלום,
    במצב של מחלת חניכיים מתקדמת השיניים מאבדות את התמיכה כתוצאה אובדן וספיגה של העצם. ככל שאובדן העצם מתקדם כך השיניים הופכות ליותר ניידות.
    שימור השיניים תלוי במספר גורמים -
    גורם גנטי - נטיה לפתח מחלת חניכיים.
    הרגלים: עישון מאיץ אובדן עצם . הידוק ושחיקת שיניים מאיצים את אובדן התמיכה.
    היגיינה:- ככל ששומרים על הגיינה טובה יותר כך מחלת החניכיים מתקדמת לאט יותר - - מדובר בתחזוקה יומיומית מוקפדת ע"י מברשת שיניים ( חשמילית או ידנית) , שימוש בעזרי ניקוי - כגון קיסמים דנטליים , מברשות אינטרדנטליות ושפריצר דנטלי .
    ובנוסף תחזוקה תקופתית אצל רופא השיניים או השיננית כל 3-6 חודשים כתלות במצב ובנטיה לצבירת אבן.
    לפני עידן השתלים הדנטליים - נעשה כל מאמץ להשאיר את השיניים בפה כמה שניתן גם כאשר הן היו ניידות מאוד כי החלופה היתה תותבת נשלפת.
    היום כשאר ניתן השתיל שתלים דנטליים ולקבל שיקום קבוע - ההסתכלות קצת אחרת - נשעה הכל על מנת לשמר את השיניים אולם כאשר השיניים מגיעות למצב בו ברור שהן אבודות וזה רק עניין של זמן - מעדיפים לעקור את השיניים כאשר יש עדיין מספיק עצם להתקנת שתלים בגודל ורוחב מספק=- כך שהשיקום על השתלים ישרוד זמן רב יותר ויהיה פחות צורך בבנית עצם.
    עלי לציין כי ההחלטה מתי לבצע עקירות ושתלים אינה מוגדרת בצורה מוחלטת .
    מאידך ההחלטה לשמור בכל מחיר על השיניים אינה תמיד נכונה. בכל מקרה הסברתי מה דרוש לבצע על מנת לשמר את השיניים כמה שיותר .
    ראיתי את החיוך שלך אבל על מנת להחליט לגבי השיניים יש צורך בבדיקה קלינית וצילומי רנטגן מתאים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסרת כתר שהודבק עם דבק קבוע בגלל גוון שן לא נכון
    sharon levi
    06/04/2022

שלום ד"ר
    אתמול הודבק לי בדבק קבוע כתר זרקוניה בשן 45
    הצבע יצא בהיר מידי ופחות שקוף
    (בעבר עשיתי אצלו כתר בשן 35 זרקוניה בתאמה מוצלחת מאוד מבחינת שקיפות וצבע)
    הרופא טוען שהמבנה בגוון וסוג זהה a2 וכנראה השימוש בדבק בהיר גרם השפיע על הצבע הסופי.
    הוא טוען שניתן לתקן ושאני אסמוך עליו כאשר ישתמש בדבק אחר או יחליף במידת הצורך
    יש לי חששות כיוון שהשן כבר הודבקה בדבק קבוע
    איך ניתן לתקן במצב כזה ? האם יש סיכון לבריאות השן ? האם ההליך כואב?

הוספת תגובה

תמונה

• הסרת כתר זירקוניה שהודבק עם דבק קבוע

ד''ר ניצן שלזינגר
    17/04/2022

שרון שלום,
    הסרה של כתר קבוע המודבק עם דבק קבוע- הינה פעולה מורכבת שכן מצד אטחד לא רוצים לפגוע בכתר ומצד שני לא רוצים לפגוע בשן. לכן יש לנסות להסיר את הכתר בזהירות 0 נותנים מכות עדינות) במידה ולא ניתן להסיר את הכתר , יש לחתוך אותו ולבצע כתר חדש.
    ההליך לא אמור להיות כואב אולם בנסיון להסיר את הכתר דופקים על הכתר ןוהתחושה אינה נעימה ( בעיקר כאשר מדובר בשן בלסת העליונה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנדוסקופיה אחרי עקירה והשתלת שן
    חגי
    20/03/2022

כמה זמן לאחר עקירה השתלת שן (כתר זמני) ביום אחד מותר לעבור פרוצדורה של אנדוסקופיה של קיבה? מדובר בשן מלתעה ראשונה עליונה first premolar רביעית ממרכז.אני מבין שאסור ללעוס ויש סכנה לשתל בחודשים הראשונים.

הוספת תגובה

תמונה

• אנדוסקופיה לאחר השתלה מיידית של שתל דנטלי

ד''ר ניצן שלזינגר
    17/04/2022

חגי שלום,
    לא אמורה להיוטת בעיה עם ביצוע אנודקופיה לאחר ההשתלה -יש לומר לרופא שמבצע את האנודסקופיה - שלא ילחץ על אזור השתל.
    בעיקרון הגישה הינה מהאמצע של הלסתות ולכן סביר שלא תה יה בעיה עם השתל שמותקן בצד הלסת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיתוך גשר 4 כתרים קבוע ועבודה מחדש
    אריאלה זילברמן
    23/02/2022

רציתי לשאול במה חותכים או מסירים גשר כתרים קבוע, האם זה כואב? בהרדמה? אני חרדה רק מלשמוע

הוספת תגובה

תמונה

• חיוך והסרת גשר קבוע ועבודה מחדש

ד''ר ניצן שלזינגר
    19/03/2022

אריאלה שלום,
    גשר המודבק קבוע חותכים עם מקדח יהלום .
    במידה ויש שיניים חיות ( שלא עברו טיפולי שורש) הרי שיש לבצע הרדמה .
    ההליך אינו כואב למעט מצב של שן חיה.
    לאחר מכן יש לבצע גשר חדש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה