פורום שתלים דנטליים, טיפול שורש - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו השתלת שיניים, טיפול שורש, כתר, הרמת סינוס, עקירת שיניים, הארכת כותרת, בניית עצם, סתימות אסתטיות, אסתטיקה דנטלית ועוד

מנהל הפורום

ד"ר ניצן שלזינגר
ד"ר ניצן שלזינגר
053-4877807
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר ניצן שלזינגר
053-4877807 ללא פרסום בפורום

• מעקב אחרי שן בכדי שלא יווצר בה חור האם עששת נרחבת?
    רונית
    28/10/2020

לאחר שבוצעו לי 3 סתימות נאמר לי שיש שן נוספת שצריך רק לעקוב אחריה.
    אני מבינה שלא מדובר בחור. אז מה רואים ? יש דבר שהוא כמו "טרום חור" ?
    והאם מומלץ לעשות שם סתימה בכל מקרה כי יש לי נטייה לפתח עששת נרחבת ?

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר ניצן שלזינגר - 053-4877807

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שיטות להרמת סינוס למי מתאים מה?
    אדווה
    24/10/2020

אני מחפשת את המקסימום במינימום התערבות ויצא לי לקרוא על הרמת סינוס בשיטת זעיר פולשנית.
    עד כמה היא בטיחותית, יעילה וטובה?
    האם היא מתאימה לכל אחד ? ואם לא - למי היא מתאימה ?
    האם היא גם יותר זולה מבחינה כספית ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שיטות להרמת סינוס למי מתאים מה?

הוספת תגובה

תמונה

• שתלים -עצם BIOSS וזמן המתנה
    רונה
    23/10/2020

כמה זמן יש להמתין מרגע שהושתלה עצם ועד להכנסת השתלים ?
    איזה צילום מומלץ לעשות לפני כן כדי לראות שאכן התקבלה עצם הראויה לביצוע שתלים ?
    ומה עושים אם לא ? האם מקובל ונכון להשתיל שוב עצם, אולי מסוג אחר?
    על איזה עצם תמליץ ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שתלים -עצם BIOSS וזמן המתנה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בלייזר בלקיחת מידות לכתר
    רוית
    18/10/2020

מתי נעשה שימוש בלייזר כאשר לוקחים מידות לכתר באמצעות סורק?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שימוש בלייזר בלקיחת מידות לכתר

הוספת תגובה

תמונה

• הרמת סינוס פתוחה כוללת השתלת עצם?
    אלי
    12/10/2020

צריך לבצע הרמת סינוס.
    ההרמה סינוס פתוחה כוללת השתלת עצם או שמספיק הרמת עצם
    להשתלת שתל .
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הרמת סינוס פתוחה - האם כוללת כוללת השתלת עצם?

ד''ר ניצן שלזינגר
    15/10/2020

אלי שלום,
    כשאר חסרה עצם בלסת העליונה באזור השיניים הטוחנות - בד"כ יש לבצע הרמת סינוס - במידה והחוסר הוא קטן כי 3-4 מ"מ ניתן לבצע הרמת סינוס סגורה עם מילוי של עצם.
    במידה וחסרה הרבה יותר עצם יש לבצע הרמת סינוס פתוחה - כלומר מבצעים פתיחה של דופן הסינוס על מנת להוסיף עצם ( לא ברור לי מה הכוונה ב הרמת עצם?) ואז ניתן להוסיף כמות גדולה של עצם .
    ברוב המקרים בהרמת סינוס פתוחה מבצעים השתלה עצם - מוספים עצם גרגירית אשר עם הזמן הופכת לעצם חזקה .
    מקווה שהייתי לעזר .
    בהצלחה :-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרמת סינוס פתוחה

אלי
    15/10/2020

תודה רבה על התשובה
    מה לגבי תותבת חלקית מאקריל זמנ
    ימה הדעה לגבי התותבת רצוי לא רצוי לגבי פרק זמן ממושך
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עששת עמוקה שכמעט דרשה טיפול שורש
    הילה
    12/10/2020

אני לאחר ניקוי עששת עמוקה ונרחבת וביצוע סתימה.
    מדובר בעששת שכמעט והגיעה למוך השן.
    הקרבה לטיפול שורש הייתה רצינית.
    הייתה התלבטות בין טיפול שמרני לבין טיפול שורש.
    איך אני כמטופלת אוכל לדעת ש"הכול בסדר" - מה אמור להדליק לי נורה אדומה ?
    איזה מעקב רצוי לעשות.
    היות וכאב איננו הסיבה לצורך בטיפול שורש, מהם עוד הסימנים?
    למה אני אמורה להיות ערה ?

הוספת תגובה

תמונה

• עששת עמוקה שכמעט הגיעה לצורך בטיפול שורש

ד''ר ניצן שלזינגר
    15/10/2020

הילה שלום,
    במקרים בהם העששת עמוקה - מסלקים את העששת בעדינות מן השן על מנת שלא להגיע למוך השן.
    עם זאת הקירבה למוך השן גורמת לעיתים קרובות לרגישות של השן לקור או חום . במידה ומוך השן משתקם הוא בונה עוד שכבה של דנטין בינו לאזור העמוק של השחזור ולאט לאט הרגיושת חולפת.
    במיד'ה ולאחר הטיפול יש כאבים ספונטניים או רגישות לקור שאינה חולפת או קושי בלעיסה על השן - יהיה צורך לבצע טיפול שורש.
    ישנם מקרים בהם למרות שאין כאבים מן השן - מוך השן נפגע ועובר תהליך של נמק ואז יתכן ויהיו כאבים או שבצילום רנטגן יראה נגע בחוד השורש - במקרה כזה יהיה צורך לבצע טיפול שורש . יתכן ויעבור זמן רב עד שהמוך יעבור נמק .
    בשאיפה כרופאים ננסה לשמר את השן ללא טיפול שורש ולכן יעשה נסיון להציל את השן אולם יש לזכור כי לא תמיד ניתן יהיה להציל את השן ולמרות שבוצע שחזור מושלם עדיין השן תזדקק לטיפול שורש .
    מקווה שהייתי לעזר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מבנה מומלץ לשן - אמלגם ובורג או משהו אחר?
    רוית
    11/10/2020

איזה מבנה עדיף האם מאמלגם ובורג
    או מהחומר של הסתימות הלבנות ויתד מסוג אחר שאינו בורג? מה נחשב להכי טוב.
    בשן יש קיר אחד שלם בצד שרואים בחיוך ובצד השני חצי קיר. האם יהיה אפשר אולי
    לעשות רק מבנה ולותר על כתר?

הוספת תגובה

תמונה

• איזה מבנה עדיף ?

ד''ר ניצן שלזינגר
    11/10/2020

רוית שלום,
    שן לאחר טיפול שורש בד"כ צריכה כתר על מנת לשמור עליה מפני שבר וכן על מנת לקבל אסטטיקה ויכולת ללעוס.
    במידה ושוליים של השן נמצאים במקום בו ניתן לקבל איטום טוב - עדיף לבצע מבנה מחומר מרוכב (קומפוזיטי) עם פין העשוי מסיבי זכוכית או עם בורג . היתרון במבנה מחומר מרוכב הינו שהחומר בצבע השן וכן אינו רעיל ואינו גורם להכתמה של החניכיים בזמן הכנת השן לכתר.
    במידה ולא ניתן לאטום היטב את השוליים והשולים נמצאים עמוק בחניכיים - עדיף לבצע מבנה מאמלגם אשר פחות רגיש לרטיבות אולם הוא מתכתי עם צבע כסוף וכן מכיל כספית . בהכנה של שן לכתר שאריות האמלגם יכולים לצבוע את החניכיים.
    ישנם מקרים בהם ניתן לבצע כתר שנקרא ENDOCROWN- כלומר כתר שנכנס לתוך מוך השן ללא צורך במבנה ולעיתים אין צורך אפילו להוריד את כל הקירות של השן. הכתר מבוצע מEMAX ( או במרים בהם יש אחיזה טובה הוא יהיה עשוי מזירקוניה .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מילות תודה פרגון והערכה למנהל הפורום!
    גאיה
    09/10/2020

על כל התשובות המלאות והמפורטות,
    אתה כל כך מסייע כאן לאנשים
    תבורך!
    אלפי תודות !!!!!

הוספת תגובה

תמונה

• מילות תודה פירגון והערכה

ד''ר ניצן שלזינגר
    10/10/2020

תודה רבה על המשוב .
    שיהיה חג שמח .
    :-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כתר חרסינה מתכת או זרקוניה, מה ההבדל?
    גאיה
    07/10/2020

מה ההבדל בין כתר חרסינה המאוחה למתכת (האם יש כמה סוגי מתכות? ) לבין כתר חרסינה המאוחה לזרקוניה (לא כולו זרקוניה)?
    כאשר מדובר בשן טוחנת אחורית, עד כמה משמעותי ההבדל מבחינת עמידות וחוזק לשנים? מבחינת הצטברות חיידקים בשולי הכתר? מבחינת דלקות חניכיים?
    המשמעות האסתטית פחות רלוונטית עקב היות השן אחורית.
    על איזה כתר תמליץ לשן טוחנת אחורית ?

הוספת תגובה

תמונה

• סוגי כתרים וההבדל בינהם

ד''ר ניצן שלזינגר
    08/10/2020

גאיה שלום,
    ניתן לחלק בחלוקה גסה כתרים לכתרים עם בסיס מתכתי - ( יכול להיות מתכת אצילה , חצי אצילה ולא אצילה ) אשר עלי המתכת בונים חרסינה ולכן נקראים כתרי חרסינה מאוחה
    למתכתכ.
    לעומת כתרים ללא מתכת - כגון זירקוניה או E-MAX.כתר זירקוניה יכול להיות בנוי מכיפת זירקוניה ועליו ציפוי של חרסינה בדומה לכתרי מתכת ( כתר שכזה נקרא היברידי) וישנם כתרים אותם חורטים מגוש מלא של זירקוניה ( כתר מונוליטי )
    יתרון בולט לכתרים ללא מתכת - הוא התוצאה האסטטית המתקבלת. אבל כפי שציינת בכתר של שן טוחנת - המשמעות האסטטית לא מאוד גדולה .
    יתרון נוסף של הכתרים הללו הוא הביוקומפיטביליות שלהם - כלומר ההתאמה הביולוגית לחניכיים טובה יותר ותהיה פחות הצטברות של רובד של חיידיקים ( פלאק) עליהם, דבר שיפחית את דלקת החנכייןם באזור .
    מבחינת עמידות כתר זירקוניה עמיד מאוד ( בתנאי שמבוצע נכון)
    במידה ואת יכולה - עדיף לבצע כתר זירקוניה גם באזור אחורי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ההבדל בין EMAX לזרקוניה

גאיה
    09/10/2020

תודה רבה,
    סייעת לי מאד בתשובתך המלאה והמדויקת. האם תוכל בבקשה לתאר את ההבדל ביניהם...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ההבדל בין EMAX ל זירקוניה

ד''ר ניצן שלזינגר
    10/10/2020

גאיה שלום,
    שני סוגי הכתרים הם ללא מתכת- אולם ההבדל הבסיסי בינהן הוא שאת ה EMAX ( ליתיום דהסילקט) ניתן ללצרוב לוהדביק לחומר השן ולכן בציפויי שיניים - למינייט - או בסתימות יצוקות זהו החומר שבו משתמשים -שכן ההכנה של השן לא מאפשרת אחיזה מכאנית וניתן לבצע הדבקה כימית של החרסינה הזו .
    במקרים של כתר מלא ( כלומר שהכתר מקיף 360 מעללות את השן ) ניתן לבצע זירקוניה ואז מתקבלת אחיזה מכאנית כך כל דבק יכול להדביק את הכתר ( בדומה לכתרים על בסיס מתכת).
    דבר נוסף - בכתרי EMAX ניתן לקבל תוצאה אסטטית יפה עם שקיפויות יפות אבל הים ניתן לקבל זאת גם עם זירקוניה כאשר בונים אותה מראש עם בלוקים עם שקיפות וכן ניתן לבצע בניה של חרסינה על כיפת הזירקוניה .
    הזירקוניה חזקה יותר אולם לא תמיד תהיה לזה משמעות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שקע שנוצר לאחר עקירה כירורגית
    רוית
    09/10/2020

תוך כמה זמן אמור להסגר שקע שנוצר לאחר עקירה כרוגית והוצאו כבר התפרים

הוספת תגובה

תמונה

• תוך כמה זמן אמור להסגר שקע שנוצר לאחר עקירה

ד''ר ניצן שלזינגר
    10/10/2020

רוית שלום
    אין זמן מוגדר ל מילוי השקע ומידת המילוי של האזור בלסת לאחר עקירת שן.
    הדבר תלוי במספר גורמים:
    האם השורש היה מזוהם?
    האם קיימת מחלת חניכיים.
    האם כל קירות העצם נשארו?
    מספר השורשים ?
    כן מצב בריאותי כללי ושמירה על היגיינה.
    ככל שהנזק שנוצר בעצם גדול יותר כך משך זמן של ריפוי יהיה ארוך יותר, כמו כן לעיתים נשאר שקע ( אומנם עם חניכיים סגורים אולם לעיתים חלק מנפח העצם לא חוזר).
    בעקרון -לסגירת הפתח של העקירה יכול לקחת בין שבועיים ל3 שבועות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בטיפול שורש - מה זה יכול להיות?
    אווה
    09/10/2020

שלום.
    הסיפור שלי קצת ארוך אך חשוב להבנת מצבי הרפואי. לפני 3 וחצי שנים עשיתי 3 סתימות בצד שמאל למעלה ב-3 השיניים הארונות (הטוחנות). לאחר הטיפול הרגשתי כאבים ב2 השיניים האחרונות (אני חושבת 26, 27). ניגשתי למרפאה חזרה בדקו ולא ראו כלום, אמרו שזה כנראה מהחומר ואין שום דבר. וכך כמה וכמה פעמים... לבסוף הלכתי לרופא פרטי שהציע לעשות סתימה חוזרת ואם זה לא יעזור אז ט"ש, או ישר טיפול שורש. אני שסבלתי כ"כ מכאבים העדפתי טיפול שורש כדי לסיים את הסיוט הכואב הזה.
    נראה היה שהטיפול שורש הצליח וחשתי הקלה גדולה, אך לצערי לא לזמן רב. מס' שבועות אח"כ הרגשתי שקשה לי ללעוס על השן הזאת ובאופן כללי האזור היה רגיש. פניתי בשנית לאותו רופא פרטי. הוא עשה צילום, בדק ואמר שזה כלום ואין שום דבר בשן. חזרתי כלאומת שבאתי אך הכאבים עדיין היו וכדי להימנע מכאבים- השתדלתי לא ללעוס על צד שמאל. באחת הפעמים שבטעות לעסתי שם נפל הכתר. חזרתי למרפאה והרופא אמר שזה פשוט היה כתר זמני ולכן הוא נפל (מה שמאוד מוזר כי כשסיימתי טיפול הוא אמר שזהו הכתר הקבוע והוא ישאר שם לשנים....) מאז התחיל להיות לי רגיש עוד יותר וממש כאב לי מאוד ללעוס על הצד הזה. כל אותה תקופה בה הגעתי לרופא הוא טען שאין כלום ואולי מה שצריך לעשות זה טיפול שורש בשן ליד..
    אנסה לתאר את הכאבים: הכאבים באים בהתקפים. זה מרקין לאזור האוזן, הרכה, לעיתים אזור הלסת למטה. כל צד שמאל רגיש מאוד. אם נגע באזור משהו חם או קר - הכאב מורגש מיד (מה שמעיד על הצורך בט"ש, את הכאב הזה אני כבר מכירה לצערי.) וכשאני מרגישה עם הלשון את השן שנעשה בה ט"ש, אני מרגישה כאילו יש שקע בשן והיא מעט מחוספסת (בניגוד לשיניים האחרות). כשאני לועסת משהו על אותה שן הכאב הוא חזק כ"כ כאילו לעסתי אבן ולא פרוסת לחם רכה... במידה ואני שותה מים פושרים אפילו או אוכלת משהו שיש בו מיץ (כמו פרי) - אני מרגישה כאילו הנוזלים נכנסים לתוך השן, כאילו יש פתח או חריץ בשן שהוא לא סגור - וזה כמובן גורם לכאבים עזים! כל הכאבים הנ"ל הם בשן שנעשה בה טיפול שורש. בפנייתי למרפאות לא ראו בצילום שבר- אז ממה יכולים להיות הכאבים החזקים הללו?

בצער רב פניתי לרופא אחר ששלח אותי לצילום פנורמי. שם נראתה שן בינה כלואה באותו צד שמאל, שכנראה דוחקת קדימה ומפעילה לחץ על השיניים הטוחנות הסמוכות לה. הוא המליץ על עקירת השן והפנה אותי לקופ"ח שיתנו הפניה לעקירה או באופן פרטי לבי"ח. (עקירת שן בינה כלואה יכולה להגיע לאלפי שקלים...) פניתי למרפאת השיניים של הקופה שתיתן לי הפניה. הרופאה סירבה לתת לי הפניה מפני שלדעתה אין צורך בעקירת השן אלא צריך לבצע ט"ש בשן האחרונה.היא טוענת שהכאבים מקורם בשן האחרונה ויש לעשות בה ט"ש.
    אני יודעת ומאמינה שאני צריכה לבצע ט"ש ואני מחכה כבר לתור בקוצר-רוח כדי שאפסיק לסבול מכאבים.
    העניין הוא שאני לא חושבת שזו הבעיה היחידה.. אני מאוד מודאגת מהשן בינה הכלואה (אני מרגישה כאבים בחיך מעליה ובליטה קטנה),
    וגם מודאגת מהשן שבה עשו טיפול שורש ולגביה הרופאים לא רואים שום שבר או משהו שיכול להסביר את הכאב, אבל הכאב
    בשן הזו קיים והוא רק מחריף!

עכשיו ברשותך מס' שאלות:
    1). האם משנה איזה טיפול יעשה קודם? ט"ש בשן האחרונה או עקירת שן בינה כלואה? בפרט שהן סמוכות זו לזו אני יותר חוששת.
    2). מה יכולה להיות הסיבה לכאבים החזקים כ"כ בשן שכבר עשו בה ט"ש? האם צריך עוד צילום או בדיקה לזיהוי הבעיה?
    בתודה רבה מראש על הסבלנות והעזרה.
    3). האם עלול להיגרם נזק לצד ימין מפני שכל התקופה הארוכה הזו אני לוע

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים לאחר טפול שורש

ד''ר ניצן שלזינגר
    10/10/2020

אווה שלום,
    אכן השתשלות ארוכה -לא נית ןלת אבחנה על סמך התיאור בלבד אבל אתן קווים מנחים: נראה שיש לך מספר שיניים הדורשות טיפול:
    במידה ויש רגישות לקור הרי שיש שן עם מוך חי אשר גורם לרגישות הזו. סביר שיש צורך בטיפול שורש + מבנה וכתר .
    לגבי השן שעברה טיפול שורש ויש עליה כתר זמני - את מדווחת על כאב בלעיסה - יתכן וקיימת דחיסת זמון בין השיניים או שיש סדק בשורש - לעיתים מאוד מורכב לזהות סדק .
    ממליץ להבדק שוב אצל הרופא/ת השיניים.
    עדיף לטפל ראשון במה שגורם יותר כאבים .
    י

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנת השן לכתר והתעסקות עם החניכיים
    רוית
    08/10/2020

האם תמיד לשם קבלת מטבע מדוייק לכתר שנלקח ע"י
    סורק, יש צורך " להתעסק" בצורה כלשהי בחניכיים
    בין אם זה בלייזר או כל דרך אחרת.
    או שיש מקרים בהם בכלל לא נוגעים בחניכיים

הוספת תגובה

תמונה

• בהכנת שן לכתר - האם תמיד מערבים חניכיים?

ד''ר ניצן שלזינגר
    10/10/2020

רוית שלום,
    בד"כ בהכנת השן לכתר , יורדים מעט מתחת לחניכיים על מנת להסתיר את גבול הכתר עם השן. בעבר כל הכתרים היו עם בסיס מתכתי והיה מקבל רקע אפור לשולי הכתר ( במקרים של מתכת אצילה הרקע היה יוץר צהוב) ולכן באזורים אסטטיים יורדים מעט מתחת לחניכיים . במקרים בהן העששת עמקוה ויורדת מתח לגבול החניכיים , גם ההכנה של השן לכתר תהיה מתחת לחניכיים.
    היום ישנם כתרים ללא מתכת ובמידה וצבע השן בהיר ואין צורך לשנותו , הרי שניתן לסיים את גבול ההכנה מעל לחניכיים.
    עלי לציין כי הרבה פעמים שן לאחר טיפול שורש משחירה ולכן גבול ההכנה לכתר יהיה מתחת לחניכיים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מידע ועזרה לגבי טיפול הלבנת שיניים
    יוסי
    01/10/2020

שלום דר :)
    אני רוצה לעשות הלבנה לשיניים שלי. רוצה את הביטחון העצמי והכיף לחייך שוב.
    השאלה איך עושים וכמה..קראתי המון וראיתי שיש המון אפשרויות ודרכים וראיתי שהעלויות ממש גבוהות. על מה אתה ממליץ אבל במחיר שאפשר גם לעמוד בו? למערי לא עובד לאחר 2 ניתוחי מוח אז ממש רוצה הלבנה אבל במחיר שאוכל לעמוד בו...בקשה עזרתך

הוספת תגובה

תמונה

• הלבנת שיניים

ד''ר ניצן שלזינגר
    06/10/2020

יוסי שלום,
    מה הכוונה שלך בהלבנת שיניים?. האם הכוונה לקבל שינים בהירות/לבנות יותר?
    הבנת שיניים - הינה פרוצידורה - מסויימת אשר בה מבינים את שטח פני השיניים ע"י שימוש בחומרים שונים - אשר יוצרים תגוגבה של מי חמצן אשר מלבינים את השן עצמה - . הלבנת שיניים מתאימה לאנשים אשר השיניים שלהם לא עברו שיחזורים או ציפוי .
    ההלבנה גורמת לפני השטח של השן להיות בהירים יותר .
    אופציות אחרות לקבל שיניים בהירות יותר - הינן ציפויים של השיניים - על ידי ציפוי קומפוזיטי או ציפוי חרסינה ( למינייט) או ביצוע של כתרים, האופציות הללו פחות שמרניות ועולות יקר יותר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הלבנת שיניים

יוסי
    07/10/2020

השיניים שלי לא עברו שיחזורים או ציפו כולשהוא...
    מה זה אומר עם מי חמצן? אפשר לדעת ?
    פשוט קראתי בכמה מקומות ויש המון בלאגן בזה.

אפשר המלצה על מקום מסוים? רופא מסוים?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הלבנת שיניים

ד''ר ניצן שלזינגר
    08/10/2020

שלום יוסי,
    ישנם חומרים שונים ושיטות שושנות להלבנת שיניים - יש אפשרות לבצע הלבנה במרפאה או לבצע הלבנה בבית עם מגשים וחומר שאתה מקבל מרופא השיניים.
    השיטה של ההלבנה בבית טובה יותר ויש פחות רגישות וכן ההלבנה חזיקה יותר זמו.
    לא מקובל להמליץ על רופא או מרפאה - בפורום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם עששת נראית לעין ללא צילום?
    דורון
    03/10/2020

איך יודעים ששן היא ויטלית ?
    כאשר יש חור בשן - האם כשהשן ויטלית זה סימן שאינה זקוקה לטיפול שורש?
    והאם יש טיפול שנועד לשימור חיות השן?
    האם עששת נראית לעין ללא צילום ? ואיך ?

הוספת תגובה

תמונה

• האם עששת נראית בעין ללא צילום ומתי יש לבצע טיפול שורש ?

ד''ר ניצן שלזינגר
    06/10/2020

דורון שלום,
    ניתן לזהות עששת בראיה - במקרים בהם העששת נמצאת במשטח גלוי לעין ( ולא בין שיניים ) או כאשר העששת גדולה מאוד או כאשר מדובר בשיניים חותכות אשר ניתן לראות את העעשת משתקפת דרך השן ( בזכות העובדה שהשן דקה יחסית).
    שן ויטאלית - הינה שן שתגיב לגירוי של קור או חום או שתגרום לכאב כאשר יש עששת עמוקה.
    העובדה שהשן ויטאלית אינה מרמזת על כך שאינה זקוקה לטיפול שורש - במקרים בהם יש כאב חזק מן השן לאחר גירוי לקור או ללא גירוי - הרי שהשן ויטאלית ( אחרת לא היו כאבים) וומאחר והעששת חדרה למוך השן - יש צורך בטיפול שורש.
    ישנם מקרים בהם העששת עמוקה אבל בסילוק לא מגיעים לחלק החי ( למוך השן) ואז ניתן לבצע שחזור רגיל - אם כי לעיתים תהיה רגישות גבוה בחשיפה לקור או חום. במידה והכאב לא חולף יש לבצע בכל זאת טיפול שורש.
    במקרים בהם מגיעים לקירבה למוך השן - ניתן לבצע כיפוי מוך - שמים חומר כגון קלצים הידרוכיד על הקיר הקרוב למוך השן ( ואפילו במקרים בהם יש כניסה קטנה למוך השן- ניתן לבצע זאת) - מותך מטרה שמוך השן יגן על עצמו ויבנה עוד חומר של דנטין על מנת לשמור על עצמו - לעיתים זה מציח ואז אין צורך בטיפול שורש ולעיתים בכל זאת עדיין יש כאבים או רגישות לקור שאינה חולפת ואז בכל זאת יש צורך בביצוע של טיפול שורש .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת אנטיביוטיקה לאחר השתלת שן
    רוית
    05/10/2020

האם אחרי השתלה של שן אחת חייבים לקחת אנטיביוטיקה בכל מקרה.
    או שרק במקרה אם נוצרת בעיה של דלקת?

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת אנטיביוטיקה לאחר השתלת שתל דנטלי

ד''ר ניצן שלזינגר
    06/10/2020

רוית שלום,
    יש מחלקות בספרות הרפואית באשר לצורך בנטילת אנטיביוטיקה לצורך השתלת שיניים .
    במקרים בהם יש זיהום ברור או סיכון לזיהום - יש לקחת אנטיביוטקיה .
    ישנן מקרים בהם - ההשתלה פשטוה - ניתן לוותר או לקחת רק כשעה לפני הטיפול אנטיביוטיקה.
    אין מסקנות מוגדרות ולעיתים הרופא מעדיף להיות בצד הבטוח של הטיפול .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה