הצערת עור הפנים בטכנולוגיית טיקסל

טכנולוגיית טיקסל המבוססת על חום מאפשרת טיפולים להצערת הפנים ללא לייזר וללא התערבות כירורגית
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 26/02/2018 |
צפיות: 4,829
דירוג: 4.7 מתוך 11 הצבעות
התקבלו 11 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5
טיקסל הוא מכשיר אשר מבוסס על טכנולוגיה חדשנית להצערה של עור הפנים. המכשיר מהדק עור רפוי, מטשטש נראות של צלקות פוסט אקנה ושל כתמי פיגמנטציה, מעלים קמטוטים סביב העיניים ומסייע בטיפול בנקבוביות עור פעורות.

בשונה מטיפולים אחרים להצערת הפנים, כמו טיפולי לייזר, גלי רדיו או קרן אור, טכנולוגיה זו מבוססת על חום. מכשיר הטיקסל מורכב מידית אשר מעבירה לדרמיס – השכבה הפנימית של העור, חום בטמפרטורה של 400 מעלות. הטיפול אינו כואב ואינו מצריך הרדמה מקומית של הפנים. התחושה בזמן הטיפול היא של עקצוץ קל.

החום למעשה מנקב נקבים זעירים בעור אשר מגיעים עד הרובד העמוק ביותר של הדרמיס. נקבים אלה מאפשרים מצד אחד ייצור מוגבר הן של קולגן והן של אלסטין אנדוגני - חלבון מבני אשר מאפשר לרקמות לחזור לצורתן המקורית, ומצד שני הם מאפשרים להחדיר חומרים פעילים אשר מעודדים גם הם ייצור מוגבר של קולגן ושל אלסטין.

למידע נוסף היכנסו לפורומים:
פורום אקנה-רוזציאה
פורום קוסמטיקה פרא רפואית

הליך הטיפול של מכשיר טיקסל

הטיפול מורכב מסדרה של שמונה עד עשרה טיפולים הנעשים בהפרשים של חודש אחד מהשני. כאשר מגיעים לטיפול יש להקפיד על עור פנים נקי ללא מייק אפ או איפור, לרבות מסקרה. כאשר המכשיר מגיע לטמפרטורה הרצויה מעבירים את הידית על העור הפנים, על הצוואר ובאזור המחשוף. זמן החשיפה משתנה בהתאם לבעיה שבה רוצים לטפל ובהתאם לעומק הדרמיס הנדרש, אך כל נגיעה של הידית נמשכת זמן קצר מאוד, בין 6 ל-18 אלפיות השנייה.
במהירות זו העצבים עוד לא קולטים את החום וכך לא חשים כאב ולא נשרפים. ישנם כמה גדלים של ידיות שכל אחת מהן מתאימה לאזור טיפול אחר. ידית גדולה מיועדת לכסות אזורים גדולים, כמו הלחיים, הצוואר והמחשוף, וידית הקטנה מיועדת לכסות אזורים קטנים כמו העור סביב העיניים. בדרך כלל, טיפול של כל אזור הפנים אורך כחצי שעה בסך הכול.

סוגי טיפול אפשריים בעזרת טיקסל

את תוצאות הטיפול אפשר לראות כבר לאחר שישה טיפולים, אך הן תלויות בהגדרות של הטיפול עצמו. ישנם שלושה סוגי טיפול אפשריים במכשיר הטיקסל – טיפול אבלטיבי, טיפול שאינו אבלטיבי וטיפול "ערוץ פתוח".

טיפולי אבלטיבי (Ablative treatment) מבוסס למעשה על הרס של הרקמה וזהו הטיפול היעיל ביותר הן להידוק עור רפוי והן נגד צלקות פוסט אקנה. לאחר טיפול זה נוצרת על העור שכבה דקה שנעלמת מעצמה אחרי שבוע. אין לגעת בפנים או להתאפר לאחר הטיפול, אך כבר יומיים לאחר מכן אפשר להתאפר ולמרוח מייק אפ ללא חשש. התוצאות של הטיפול האבלטיבי דומות לתוצאות של טיפולים כמו פילינג כימי עמוק ושיוף העור בעזרת מכשיר לייזר CO2.

טיפול שאינו אבלטיבי (Non-Ablative treatment) מקנה תוצאות דומות לטיפול האבלטיבי אך נדרשים יותר טיפולים כדי להשיג זאת. סוג טיפול זה מתאים במיוחד לאנשים שאין להם את האפשרות לקחת זמן מנוחה להתאוששות לאחר הטיפול, זאת אומרת שמיד בתום הטיפול אפשר לשים להתאפר, למרוח מייק אפ ולחזור לשגרה היומית הרגילה.

טיפול "ערוץ פתוח" (“Open-Channel” treatment) יעיל נגד פגמי פיגמנטציה כמו מלזמה והיפר-פיגמנטציה כתוצאה מדלקת. מכשיר הטיקסל יוצר נקבים זעירים הנשארים פתוחים במשך שש שעות, בזמן זה אפשר להחדיר לעור את החומרים הפעילים נגד הפיגמנטציה.

תופעות לוואי של טיפולי טיקסל

כאמור, הטיפול מהיר מאוד, אינו כואב ואינו דורש הרדמה מקומית של העור. תופעות הלוואי של הטיפול הן אדמומיות, תחושת חום ועקצוצים שיכולים להימשך כמה שעות לאחר הטיפול. מתום הטיפול ועד שהאדמומיות שוככת אין לגעת בעור בשל חשש מזיהום. בסוגי עור מסוימים גוון העור יכול להשתנות.

אולי תרצו לקרוא גם:
מסכות לפנים: טבעי זה הכי, אחותי
טיפולי לייזר והצערת העור לקראת הקיץ
שיוף עור (Dermabrasion): כל מה שצריך לדעת על הטיפול לחידוש עור הפנים
צניחת עפעפיים: גורמים ודרכי טיפול
היפר פיגמנטציה: גורמי סיכון ודרכי טיפול

בטיפולים אבלטיביים ייתכן שתהיה נפחיות של העור והאדמומיות עלולה להימשך כמה ימים ולא רק כמה שעות כמו בסוגי הטיפול האחרים. תופעה נוספת של טיפולים אלה היא היווצרות שכבה, מעין קרום, על העור, הקרום ייפול מעצמו לאחר כשבוע. אין לשפשף את הקרום או לנסות להוריד אותו בכוח, פעולות אלה יכולות לגרום לצלקות קבועות.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר