פורום אקנה-רוזציאה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו רפואת עור, פצעונים, טיפולי עור, אדמומיות בפנים, פצעי עור, טיפול טבעי, טיפול תרופתי ועוד

מנהל הפורום

יפית כהן
יפית כהן
053-4877791
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל יפית כהן
053-4877791 ללא פרסום בפורום

• סובל מרינופימה בלוטות חלב מוגדלות באף
    יובל טרבלסי
    31/10/2020

האף שלי מאוד אדמומי עם גבשושיות ונפיחות, הבנתי שז רינופימה..סוג של רוזיצאה, מחפש רופא מומחה לטיפול טוב במחלה הזאת, אשמח לקבל המלצות לרופא טוב

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    יפית כהן - 053-4877791

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סובל מרינופימה בלוטות חלב מוגדלות באף

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סובל מרינופימה בלוטות חלב מוגדלות באף

יפית כהן
    15/06/2021

הי יובל,

במידה והאבחנה שקבלת הינה רינופימה אזי תוכל לפנות לדר' ליאון לוי אזגוי- כירורג המתמחה בטיפול ברינופימה. רינופימה כעקרון הינה תת סוג של רוזציאה שבו ניראת התעבות רקמת האף בשל היווצרותן של בלוטות חלב מוגדלות היוצרות מראה גבשושי והגורמות באופן איטי לעיבוי רקמת האף ובנוסף, קיימת פגיעה בסיבי הקולגן(Fibrosis). במידה וקיימת רק התחלה של בלוטות חלב מוגדלות (Sebaceous Hyperplasia), אזי ניתן לטפל באמצעות טכנולוגיה הידועה בשם תרמוקואגולציה. במידה והמצב מתקדם הרי שהטיפול יהיה באמצעות ליזרים ואו שילוב של טכנולוגיות נוספות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בג׳ל דואק - אקנה רוזציאה
    יעל
    28/05/2021

היי, אני בת 21 ושני רופאי עור איבחנו אותי עם אקנה רוזציאה. הרופא נתן לי משחה, במרשם כתוב ל30 יום, שנקראת דואק ג׳ל.
    אשמח לדעת האם יש איזשהן תופעות נלוות שהמשחה עלולה לעשות כדי שלא יהיה מופתעת.. האם לדעתך הטיפול יעבוד?

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שימוש בג׳ל דואק - אקנה רוזציאה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בג'ל דואק- אקנה רוזציאה

יפית כהן
    13/06/2021

הי יעל יקרה, דואק הינו תכשיר המכיל אנטיביוטיקה מסוג קלינדמיצין ומרכיב נוסף בשם בנזואיל פרוקסיד. התכשיר ניתן פעמים רבות לטיפול נקודתי בפצעי אקנה. בהסתייגות שלא אבחנתי את הסימפטומים בעור פניך אציין כי על פי התמונה שצרפת לא ניתן לאבחן מה הגורם לאדמומיות בעור פניך שכן יש צורך לאבחן את הנעשה בעור באמצעות מערכות לדימות העור. טיפול ברוזציאה או אקנה רוזציאה מחייב טיפול מערכתי מניוני שאינו מושתת על טיפול אחד או תרופה אחת. מריחה של דואק גיל על אזור מפושט עלולה לגרום לרגישות העור בחשיפה לשמש ובנוסף לעיתים לגרוי , יובש ואפילו האדמה של העור. על כן , יש צורך לנקוט במשנה זהירות עם התכשיר ומומלץ להשתמש בקרם הגנה בחשיפה לשמש.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כתמי עור בפנים כתוצאה משימוש בתרופה או משהו אחר?
    יהודה
    31/03/2021

שלום. אני מאובחן עם פוליצטמיה וורה ומטופל בהידראה. יש לי כתמים חומים בפנים ורופאת עור אמרה שמחקרים בקנדה מראים שהכתמים הם תואה של השימחש בתרופה הידראה. רופאת עור אחרת איבחנה את הכתמים כ- demodicosis hyperpigmented. עם המלצה לטיפול ארוך מאד במשחה וג'ל. אני מבולבל.. איזה רופא עור צודק ומה עושים?

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• כתמי עור בפנים

יפית כהן
    16/04/2021

יהודה שלום,
    על מנת לאבחן מהם אותם כתמים בעורך יש צורך לאבחן מה נעשה בעומק העור. אבחון זה נעשה באמצעות מערכות לדימות העור המאפשרות לאבחן את הנעשה בעור עד לעומק של 1 מ"מ. לא ניתן על סמך שאלותיך לקבוע איזה רופא צודק וממה אתה סובל שכן יש צורך לאבחן במה מדובר. Demodicosis הינה תופעה עורית שבה קיים שגשוג של טפיל הדמודקס בעור. מניסיוני בטיפול בדמודקס אציין כי דמודקס הינו טפיל מיקרוסקופי "שעין בלתי מזויינת" בד"כ אינה יכולה לאבחן רק מהסתכלות אל עבר עור פניך. על כן, חשוב לדעת אם אותם רופאי עור בדקו אותך עם דרמוסקופ שהינו זכוכית מגדלת קטנה או שרק העיפו מבט? בברכה, יפית כהן- המרכז לטיפול ברוזציאה ושגשוג טפיל הדמודקס.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כתמי עור בפנים

יהודה
    16/04/2021

שלום. תודה על המענה. כן, נבדקתי בדמוסקופ. יש דמודיקוסיס, ובנוסף יש גם כתמים כתוצאה מהידראה. אז.. יש גם וגם. להבנתי יש טיפול לדמודיקוסיס, ולכתמים האחרים אין

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רוזציה דרמטיטיס וקומפרוז בפנים- לייזר
    מיכל
    09/02/2021

שלום,
    ברצוני להתייעץ בנושא רוזציה דרמטיטס.
    אני סובלת כ 20 שנה.בעבר המליצו לי לעשות לייזר בפנים לאדמומיות שנגרמה כתוצאה ממחלת הרוזציה.
    פחדתי לעשות וזה ממש מפריע לי.
    אני בלי מייק אפ לא יוצאת
    המליצה לי המומחית לעור לטיפול בלייזר.ניסיתי לקבוע תור לפני המון שנים בבית חולים השרון אך התורים בהמתנה של שנה.זה מייאש ובסוף לא עשיתי.
    אני רוצה מאוד להעלים את האדמומיות, אני מאילת.מוכנה חהגיע למרכז הארץ לבצע טיפול.
    אך צריכה כתובת אמינה ונכונה עבור הבעיה שלי.

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• רוזציאה דרמטיטיס וקופרוז בפנים - לייזר

יפית כהן
    16/04/2021

שלום רב,
    מניסיוני בטיפול ברוזציאה אציין כי חשוב מאד לאבחן מהו הגורם לאודם בעור פניך. במידה והאודם אכן נגרם מצבר מיקרוסקופי של נימי דם הרי שאז הטיפול יהיה באמצעות לייזר או טכנולוגיית IPL. מוזמנת ליצור עימי קשר בכל שאלה, יפית כהן - המרכז לטיפול ברוזציאה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול ברוזציאה: קרם איברמקטין 0.1% פעם אחד ביום לחודש ימים. ואיזו רופא מומלץ לטיפול ברוזציאה דרך מכבי בבאר שבע?
    יוליה
    30/01/2021

שלום, רופא עור הבחן שיש לי רוזציאה ורשמ לי קרם איברמקטין 0.1% פעם אחד ביום לחודש ימים. לאחר להמשיך ב קרם RET AVIT למשך 4 חודשים פעם אחד בלילה. שאלתי: האם מספיק למרוח איברמקטין חודש כדי להפחית אדמומיות ולטפל ברוזציאה? שאלה נוספת היא : לא ראיתי הרבה המלצות לטפל ברוזציאה ב RET AVIT ומאחר והעור שלי מאד רגיש האם טיפול ברטינול למשך כל כך הרבה זמן לא יזיק לעור שלי? האם יש להשתמש במקדם הגנה נגד קרני השמש במהלך הטיפול? לפי דעתי זה טיפול אגרסיבי מאד. בנוסף רופא כלל לא הסביר לי על דיאטה מסויימת ברוזציאה, לכן אני שוקלת להחליפו. איזה רופא מומלץ באיזור באר שבע של קופת מכבי?
    תודה מראש

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול ברוזציאה- קרם איברמקטין

יפית כהן
    16/04/2021

שלום רב,
    איברמקטין הינה משחה הניתנת במרשם לצורך טיפול בשגשוג טפיל הדמודקס בעור או במצבים בהם מאובחנת רוזציאה עם שגשוג של טפיל הדמודקס. את המשחה מומלץ למרוח לפחות כחצי שנה ברצף כל לילה. מריחה של חודש ימים אינה מספקת שכן מניסיוני בטיפול ברוזציאה רב המטופלים מבחינה סטטיסטית מבחינים באיזשהיא הטבה בעור רק אחרי כחודש ימים. שנית, מריחה של רטווית בעור עלולה לגרום ליובש רב בעור ולהחמיר עוד יותר אדמומיות. חשוב מאד להיזהר ממריחה יומיומית בתכשיר זה אם עורך מגורה ודלקתי. בד"כ תכשיר זה נרשם למצבים בהם קיימת הפרשת יתר של בלוטת חלב קרי עור שמנוני אך אם עורך הינו שמנוני ומיובש הרי שמריחה של תכשיר זה על העור עלולה להגביר עוד יותר את תחושת היובש. שנית, רטווית מורחים בלילה ומומלץ למרחו בעיקר בתק החורף. בנוסף, חשוב להבין מהו הגורם לאדמומיות בעור פניך שכן אם עיקר האודם נגרם מצבר מיקרוסקופי של נימי דם הרי שגם איברמקטין וגם רטאווית לא יעזרו לך במקרה זה ויש לשלב טכנולוגיות לטיפול כמו לייזר או IPL. על כן, אבחון העור נעשה באמצעות מערכות מיוחדות לדימות העור המאפשרות לנו לאבחן מה קורה בעור עד לעומק של 1 מ"מ. כך ניתן יהיה לאבחן מהם הגורמים לאדמומיות אם נימי דם או הפרשת יתר של בלוטות חלב או שגשוג של טפיל דמודקס או גם וגם ורק אז ניתן יהיה לקבוע לך פרוטוקול טיפולי מדיוק יותר. להתייעצות אישית תוכלי ליצור עימי קשר. בברכה, יפית כהן- המרכז לטיפול ברוזציאה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אודם בפנים כבר חודשיים. עם בעירה של חום
    אהובה
    29/01/2021

שלום. רופא עור אמר שיש לי רוטציאה בפנים שזה אודם בלחי ובאף. כבר חודשיים. קיבלתי ג'ל רוזאקס עדיין זה אדום. האם יש מישחה אחרת?
    תודה.

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• אודם בפנים כבר חודשיים עם בעירה של חום

יפית כהן
    16/04/2021

אהובה יקרה,

מניסיוני בטיפול ברוזציאה אציין כי יש צורך לאבחן מה קורה בתוך העור ומהו הגורם לאדמומיות בעור פניך. אבחון העור נעשה באמצעות מערכות לדימות העור המאפשרות לנו לאבחן את הנעשה בעור עד לעומק של 1 מ"מ. חשוב לאבחן מהו הגורם בעור פניך? אם האודם נגרם מצבר מיקרוסקופי של נימי דם הרי שאז הרוזקס לא יעזור לך . מנגד, עור אדמומי יכול להיגרם מהפרשת יתר של בלוטת חלב או משגשוג טפיל הדמודקס או שלושת הגורמים יחדיו. חשוב בנוסף לבדוק האם עורך שמן או שמן מיובש שכן עור מיובש עלול אף הוא להחמיר תחשוה של צריבה בעור. לסיום אציין כי טיפול ברוזציאה הינו טיפול מערכתי ואין תרופה אחת שתתן לצערי מענה לכלל הסימפטומים של רוזציאה. על כן, חשוב מאד לאבחן ראשית מהו הגורם לאודם בעור פניך ורק אז להתאים את הפרוטוקול הטיפולי. לשאלות נוספות תוכלי ליצור עימי קשר. יפית כהן- המרכז לטיפול ברוזציאה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות בטיפול ברוזאציה- איך כדאי לטפל
    חגית
    12/04/2020

מתעניינת בטיפול ברוזאציה בפנים לבני / אשמח שיחזרו אליי

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות בטיפול ברוזציאה

יפית כהן
    29/12/2020

חגית יקרה,

מניסיוני בטיפול במקרים רבים של רוזציאה מוזמנת ליצור עימי קשר, אשמח לעזור. יפית כהן - המרכז לטיפול ברוזציאה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול ברוזאציה עם Invermectin 0.5% והופעת כתמים לבנים
    לין
    01/06/2020

שלום

אני בת 35 סובלת מרוזאציה, לפני חודש התחלתי טיפול בinvermectin 0.5% עם הקלה משמעותית.

בשבוע האחרון התחלתי לראות כתמים לבנים באזורים ששמה עליהם את הקרם.
    השאלה האם הכתמים הלבנים האלה הן תופעות לווי מהטיפול ברוזאציה? והאם אני צריכה להפסיק את הטיפול?

תודה מראש

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול ברוזציאה והופעת כתמים לבנים

יפית כהן
    29/12/2020

הי לין יקרה,
    מניסיוני בטיפול במקרים רבים של רוזציאה אציין כי איברמקטין משחה הניתנת במרשם לטיפול במצבים בהם קיים שגשוג של טפיל הדמודקס בטרמינולוגיה רפואית מצב רפואי המכונה דמודיסידוזיס או במצבים בהם קיימת רוזציאה ומאובחן גם שגשוג של הטפיל. ממאות מקרים של מטופלים העושים שימוש בתכשיר זה לא נתקלתי בהופעתם של כתמים לבנים. על כן, יש צורך לאבחן בצורה מיקצועית מהם אותם כתמים לבנים. תוכלי להתייעץ עם הרופא שרשם לך משחה זאת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רופאים מומלצים לטיפול ברוזציאה
    לי לבנטר
    15/10/2020

שלום אשמח לקבל שמות של רופאים מומלצים לרוזציאה במכבי באיזור הדרום והמרכז.
    תודה

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• רופאים מומלצים לרוציאה

יפית כהן
    29/12/2020

הי לי יקרה,

תוכלי לפנות לדר' אייל ווסוקי רופא עור ממכבי. נמצא בראשון לציון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הופעת פצעונים על הפנים ודרכי טיפול
    שירה
    11/09/2020

יש לי לאחרונה פצעונים על הפנים. בחיים לא היה לי כך, השאלה אם יכול להיות מכדורים חדשים לאפילפסיה שיש לי שלוקחת? או קו המחשבה שלי יותר מהמסיכות הכירורגיות והקיץ עם הלחות והולכת ברגל ונוסעת באוטובוסים, יכול להיות שמזה ואם מהמסיכה מה אפשר לעשות או למרוח על הפנים?
    משתמשת בקרמים יומיום עדינים אפילו.

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש במשחה inver 1 לטיפול ברוזיאציה וגרד בקרקפת
    סיגל
    04/09/2020

אובחנתי עם רוזיאציה עם המצאות פעילה של חיידק הדרמקוקוס.
    קבלתי משחה inver 1 אחוז לחודשיים.
    אני סובלת מיובש, למרות הלחות המטורפת, בפנים וגרד ושריפה בפנים - הוסבר לי שזה מהטפיל.
    מתי יש לצפות להקלה?
    והאם גרד נוסף גם בקרקפת שייך גם לזה.
    מאחר ואת המשחה אני מורחת רק על הפנים איך תהיה הקלה גם בקרקפת?

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול באדמומיות המלווה בפריחה בעיקר באיזור הלחיים.
    איילת
    24/04/2020

לילך ראשית תודה על כל המידע והתשובות שאת מייעצת בפורום. לפני כחודש החלה להופיע לי באזור הלחיים. פריחה המלווה באדמומיות. הרופא המטפל הביא לי שתי משחות . רואזק ודואק. הוא כתב על כל משחה פעם ביום. התחלתי את השימוש. במשך חודש. משחת הדואק גרמה לי לצריבה ובעירה אך מיכוון שהבנתי שזה התופעות המשכתי. טיפלתי כך במשך כשבועיים. הוקל לי ואז הפסקתי. לפתע לאחר שבוע חזר לי שוב. אך הפעם זה התפשט מעט ונראה הרבה יותר חמור. חזרתי שוב למרוח, אך בטיפול בדואק ההרגשה הייתה נוראית. ולכן החלטתי להפסיק ולהשתמש רק ברוזקס. בלי קשר הרופא הביא לי משחה נוספת. כרגע אני מחכה שירקחו חי בבית מרקחת.הבעייה היא היובש הנוראי שיש לי בפנים. התחלתי להשתמש בקרם סבוקאלם. זה לא פוגע בטיפול? תודה

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות עם רוזציה שמתפשטת בפנים ודרכי טיפול בה
    עינת
    10/04/2020

היי אני בת 50 וסובלת מרוזיציה מזה כשנה וחצי
    יש לי פצעונים באזור המצח ומתפשט לכיוון הלחיים והאף
    אחרי מספר ניסיונות טיפול במחשות טיפול למיניהן התחלתי טיפול בריקוטן במינון 10 מג פעמיים בשבוע שנאלצתי להפסיקו בעקבות בעיות תפקוד כבד. מאז המצב החמיר ונוספו לי עוד פצעונים.
    האם הטיפול בריקוטן בהכרח יעיל לטיפול ברוזיציה עם נקודות לבנות?
    שאלה נוספת- באיזה מייק אפ וקרמים מומלץ להשתמש?
    האם טיפול טבעי יעיל?

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה

• עובדת עצות,מחפשת רופא טוב
    הילה
    27/03/2020

שלום.אני בת 40,כל חיי סבלתי פצעונים,פנים אדומות ,טופלתי בראקוטן,לפני מספר שנים רופא אמר שיש לי רוזיצאה הייתי בהריון ולא טופל.בחודשיםמהאחרונים המצב מאוד החמיר אני מחפשת רופא להתחיל איתו את התהליך,שמלווה אותי בכל שלבי הטיפול
    רוצה לקבוע תור עכשיו כדי להגיע מיד אחרי הקורונה

יפית כהן - 053-4877791

לקביעת תור
    סגירה
    עובדת עצות,מחפשת רופא טוב

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול ברוזציה - התלבטות בין קרם, סרום וג'ל
    מיכל
    06/02/2020

הי,
    אבחנו לי רוזציה, כרגע רק בלחי,בעיקר אדום עם מעט פצעים, זה פעם ראשונה בחיים, מעולם לא היה לי קודם. קיבלתי אנטביוטיקה. השתמשתי ברוזקס במשך 10 ימים וממש השתפר, סיימתי להשתמש והכל חזר. האיזור חזר להיות אדום וצצים פצעים אבל בלי ראש לבן. בנוסף, בערבים חם לי בפנים ואני מתלבטת מה למרוח כדי שיקל לי על ההרגשה עד לפגישה הבאה עם רופא עור. אני משתמשת במי פנים ros של ססדרמה ובקרם של ביודרמה AR אבל הוא לא טוב לי, אני תוהה אם נכון יותר במקרים כאלה להשתמש בגל ולא בקרם ...אשמח להמלצות לקרמים או סרום או גל במקרים כאלה. אני לא מתאפרת. תודה!

יפית כהן - 053-4877791

הוספת תגובה

תמונה