מספר שאלות בנושא קולונוסקופיה

מנהל הפורום

ד"ר מוחמד מסארוה
ד"ר מוחמד מסארוה
053-4877803
לקביעת תור אצל ד"ר מוחמד מסארוה
053-4877803 ללא פרסום בפורום

• מספר שאלות בנושא קולונוסקופיה
    יוסף
    11/05/2019

לרופא הנכבד שלום רב,
    אני בן 65. אני מטופל בכדורים נגד לחץ דם ולוקח 40 מ"ג סימבסטטין בשבוע נגד כולסטרול. ערכי לחץ הדם והכולסטרול בתחומי הנורמה.כל שאר בדיקות הדם ושתן בתחום הנורמה.
    בעוד כמה ימים עליי לעבור קולונוסקופיה בבית חולים ציבורי. זאת תהיה הפעם השלישית שאני אעבור את הבדיקה והסיבה היא: אמא שלי שנפטרה ממחלת הסרטן המעי הגס בגיל 90.אני אני בקבוצת סיכון. אימא שלי חלתה במחלה בערך בגיל 82. שתי הבדיקות שאני שעשיתי היו תקינות, אך בבדיקה השניה גילו לי מספר דיברטיקולי.
    שאלותיי:

1- האם בבדיקת קולונוסקפיה הרופא העושה אותה עלול לפספס פוליפ או כל נגע אחר שלא צריך להיות במעי הגס?ז את בהנחה שהמעי נקי לחלוטין.
    2- האם ניתן להיות שקט בנושא הסטריליזציה של צינור הקולונוסקופ - זאת כיוון שקראתי שכבר היו מקרים שאנשים נפטרו כתוצאה מזיהום עקב צינור קולונוסקופ שלא היה נקי מספיק.
    3- בשיחה עם מנתח דרכי העיכול שהוא גם אונקולוג וגם עם מומחה של גסטרו נאמר לי שלגורם הגנטי אין עבורי משמעות, כי אימא חלתה בגיל מאוחר במחלה וכי אין טעם לעשות בדיקות מוטציות. האם אתה מסכים עם הקביעה הזאת?
    4- עד איזה גיל צריך לעשות קולונוסקופיה כל 5 שנים-וזאת במידה שלא מוצאים ממצאים חשודים?
    5- האם הדיברטיקולי שמצאו מסוכנים?
    אני מודה לך מראש על כל השאלות ומאחל לך בריאות ואריכות ימים עד 120.
    יוסף

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר מוחמד מסארוה - 053-4877803

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובה

ד"ר מוחמד מסארוה
    12/05/2019

הי
    1. תמיד קיימת האפשרות לפספס
    2. כן
    3. גם נכון. אין טעם
    4. עד גיל 75
    5. לא מסוכן, צריך דיאטה עתירת סיבים מסיסים. מומלץ להתייעץ עם דיאטנית.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו