פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קרוהן, קוליטיס, שלשול, עצירות, גזים, צרבת, כאב בטן, סטומה, גסטרוסקופיה, אולקוס, מחלות מעי דלקתיות, מחלות מעיים, מחלות דרכי העיכול, כיב קיבה ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הוראות ללקיחת אומפרדקס
    רונית
    27/10/2021

הבנתי שצריך לקחת את התרופה כחצי שעה לפני הארוחה. מישהו אמר לי שאסור לשכב אחרי נטילת הכדור. האם זה נכון?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הוראות ללקיחת אומפרדקס

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה בוושת אחרי ניתוח גרעדה(הפלה), קורונה ונטילת דוקסילן בצורה לא נכונה
    לירון
    26/10/2021

הי,
    נקבה בת 31.
    בריאה בדרךז כלל
    בתאריך 3.9 עברתי ניתוח גרידה(הפלה) תוך כדי שהייתי חולה בקורונה עם תסמינים כגון שיעול, כאב גרון, אף מנוזל, ליחה וחום גבוה (39)
    במהלך הניתוח השתמשו בתרופות שגרמו לחום לרדת ולשאר התסמינים לעבור באופן זמני

לאחר הניתוח הרגשתי טוב ואז נדרשתי ליטול אנטיביוטיקה בשם דוקסילן
    פעמיים ביום למשך חמישה ימים

כאב הגרון שהיה לי טרם הניתוח חזר בתום השפעת התרופות שנתנו לי במהלך הניתוח והוא נשאר אקטיבי עוד שלושה שבועות לאחר ההחלמה מהקורונה
    היום אין כאב(חודשיים אחרי)

את הדוקסילן נטלתי בתשע בבוקר ובתשע בערב עם שתיה מרובה, בעמידה ולמשך הזמן הנדרש(חצי שעה) אבל רק עם חטיף תמרים במקום עם ארוחה שלמה
    כבר ביום השני לנטילת התקופה הרגשתי תחושת שובע מוגזמת שנשארה קבועה עד היום (עברו כבר חודשיים מאז הניתוח)
    המשכתי ליטול את שאר הכדורים בהוראת הרופאה

תחושת השובע מלווה אותי 24 שעות ביממה בלי קשר לאכילה
    בנוסף אליה יש לי הרגשה של אי נעימות בבליעה
    תחושת מחנק כאילו גוש תקוע לי בגרון
    ויש הרגשה שהאוכל עולה כל יום כל היום(אין קיא)
    זו הרגשה שדומה להרגשה שמרגישים אחרי שאוכלים יותר מדי
    וכל זה בלי קשר לאם אני אוכלת או לא
    כשאני אוכלת אני מרגישה את התחושות בצורה חדה יותר
    ויש לי גם גיהוקים מדי פעם( קרה לעתים רחוקות מאוד טרם הניתוח)

אציין שלפני כן לא היה לי שום דבר
    הייתי בריאה לחלוטין
    אני כבר לא נהנית מאוכל ואני מרגישה כאילו אני אחרי ארוחת חג 24 שעות ביממה

הלכתי היום לבדיקת רופא גסטרואנטרולוג והוא שלח אותי לבדיקת אנדוסקופיה
    הוא הוסיף שלדעתו לא יימצא ליקוי גופני בבדיקה וכי מדובר בסטרס בגלל שעברתי ניתוח תוך כדי היותי חולה בקורונה
    אחרי שעיינתי בעלון מידע של דוקסילן ראיתי שהוא עלול לגרום לדלקת בוושת

1. האם בבדיקת אנדוסקופיה ניתן לבדוק קיימות של דלקת בוושת?
    2. האם יתכן שסטרס יכול לגרום לכל התסמינים שאמרתי?
    3. האם התסמינים שתיארתי מתאים לאבחנה של דלקת בוושת?
    4. מה האבחנה שלך ?

אשמח לעזרה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• נמצא בזמן טיפולים אנקולגיים
    אליהו חזן
    24/10/2021

בתקופה הזו של הטיפולים
    יש לי המון גיהוקים/שיהוקים שמפריעים לי
    לדבר ברצף
    מה ניתן לעשות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נמצא בזמן טיפולים אנקולגיים

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש בדיקת תפקוד וושט ומה ניתן לעשות
    יגאל
    19/10/2021

עשיתי גסטרו לפני כחודשיים בשל הרגשת צריבה לא חזקה באזור וושט עליון, ואני לוקח נקסיום. עדיין תחושה של צריבה, הגסטרו אגב יצא תקין.
    האם יש משהו נוסף שניתן לעשות? בגסטרו נמצא אדמומיות בחלק עליון, אני גם חושש שלא יתפתח משהו מסוכן..ובכלל

האם יש בדיקת תפקוד וושט? מה ניתן לעשות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם יש בדיקת תפקוד וושט ומה ניתן לעשות

הוספת תגובה

תמונה

• שלשולים וכאבי בטן חריפים כולל עיוותים ביטניים
    YB
    15/10/2021

שלום,
    לאחרונה סובל משלשולים וכאבי בטן כריפים כולל עיווטים ביטניים ללא כל הסבר ,
    הכאב מגיע אך ורק לאחר אכילה ונעלם לאחר שלשול שאחרי האוכל.
    הכאב אינו ניתן לעיכול ומשפיע על אורח החיים והשלשול לא ניתן לעצירה ולכן נדרש לשירותים בקירבתי תמיד.
    לאחר ביצוע כל הבדיקות
    גסטרוסקופיה
    קולנוסקופיה
    תרביות למינהן
    בדיקות דם
    CT
    MRI
    הכל נראה תקין
    בבדיקת קלפרוטקטין תוצאה של 377
    רופאים אינם יודעם כבר לאן להמשיך בירור
    אשמח לייעוץ הכוונה תרופות לעזרה, המלצה על מרפאת מומחים או כל דבר שיכול לעזור
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות מיפוי התרוקנות קיבה
    א. ל
    12/10/2021

שלום רב,
    מבקשת לקבל הסבר לתוצאות המיפוי. להבנתי הקיבה מתרוקנת מהר מדיי? ברקע בת 48 חולה בסרטן שחלות גנטי משנת 2014..כימותרפיות, ביולוגי, הקרנות לכבד לאחרונה.תת פעילות ב. תריס כרגע מאוזנת. פיברומיאלגיה. מאז,שניתחו אותי קיימת בעיה של חוסר התרוקנות. אובחנתי עם דלקת בקיבה לאחר גסטרוסקופיה ונוטלת נקסיום באופן קבוע. לאחרונה קושי בבליעה. גרון נפוח. תחושה שמים נתקעים ולא מצליחה לבלוע. הקאות. חוסר יכולת לצחצח שיניים גורם לריפלוקס..שגורם להקאה. ירידה במשקל בגלל זה. הורדתי פירות וירקות לצערי כל מה שעלול לגרום לצרבת. מצליחה לשתות אבל שלוקים קטנים מאוד ולא מהר. אוכל רך כמו פירה, פסטה, לחמנייה/טוסט מעדן דני וג'לי אדום. עברתי בדיקת מונומטריה של וושט אבל אין עדיין תשובה. הסרטן פגע לי במעי, סיגמואיד קולות, פי הטבעת..מאז לא מצליחה להתרוקן. רק ע"י גירוי של מים ישירות לפי הטבעת. גם אם יש לחץ ללכת לשרותים הכל תקוע. נעזרת בכפפה וחופרת לרוקן את עצמי. אובחנתי עם אני וסליחה בעברי. בדיקת לחצים עם בלון היתה תקינה. כבר היו לי כמה וכמה חסימות מעי מלאות/חלקיות. הצואה עצמה קשה ומרכככים לא עוזרים יותר מדיי. אינני מבדילה בין גזים לבין צואה. הוחלט לבדוק את מערכת העיכול כולה וזה מה שבוצע עד כה. הומלץ גם על צילום בריום שאני לא חושבת שאעמוד במשימה. כרגע גרורות קטנות בכבד עדיין ממקור שחלתי, ע"פ ביופסיה. א.א.ג לא מצא בעיה כלשהי. לא מוצאת מידע לגביי התרוקנות מהירה רק התרוקנות אישית של הקיבה. אז אם זה לא גסטרופרזיס, מה זה כן? אמנם כתוב מהיר מדיי אבל כנראה הכל מצטבר בחלחולת ופשוט נתקע לא משנה מה אני אוכלת. אוכלת כמה שפחות סיבים כי זה גורם לי לפקק רציני שמוביל חסימת מעי. סליחה על אורכם של הדברים. אודה מראש לתשובתך. בברכה.

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בעניין דם בצואה ומה זה יכול להיות
    פועה
    08/10/2021

אתמול היו לי שתי יציאות עם דם. רק כשניגבתי שמתי לב שזה דם.
    היום כבר לא היה זכר לדם.
    מה זה יכול להיות?

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים במערכת העיכול תקופה ארוכה
    אאא
    08/10/2021

שלום,
    אני מזה חצי שנה סובלת מכאבים חזקים במערכת העיכול, גזים כלואים ותחושה שמותחים לי את המעיים, גיהוקים, עצירויות קשות/שלשולים אך ללא צרבות. תחילה הרופאה רשמה לי נוגדי חומציות (כאשר באותה תקופה נטלתי אנטיביוטיקה וסטרואידים לדלקת בעיניים) והמצב רק החמיר והחלו לי דימומים בצואה, הקאה דמית ואף רוק עם דם ונזלת שחורה (כמו סימנים של עשן סיגריה). ביצעתי סי טי ואולטרסאונד ולא נמצא דבר והכאבים הפכו לקשים מנשוא. ביקשתי שיעשו לי בדיקת תרבית לזיהוי חיידקים כי הנחתי שמדובר בקנדידה של המעיים ונמצאתי חיובית לחיידק אארומונס. ייתכן כי הימצאות החיידק בקיבה הובילה לכל התסמינים? האם נטילת אנטיביוטיקה ציפרוקסין תסייע?
    חשוב לציין שיש חשש לקיבי קיבה כתוצאה מנטילת כדורים רבים לא מתאימים לאורך התקופה ולכן האם זה מסוכן ליטול אנטיביוטיקה?

הוספת תגובה

תמונה

• גסטרו מומלץ לעשות במצב כזה ? סובלת מכך גם
    דנה
    06/10/2021

הוספת תגובה

תמונה

• חודשיים סובלת מבטן נפוחה מגזים ושלשולים
    בת 37
    01/10/2021

מזה כחודשיים סובלת מבטן נפוחה מגזים ושלשולים. בבדיקת צואה שהתרחשה לפני חודש, שבועיים לאחר שהתסמינים החלו, נמצאו סלמונלה וDientamoeba fragilis. כדוריות הדם הלבנות היו 14k, כלומר בחריגה גבוהה. אני חווה עייפות וכאבי בטן. עבר חודש מהבדיקת צואה ודם הראשונות. בבדיקת צואה שנעשתה לפני ימים בודדים נשאר הטפיל Dientamoeba fragilis. עשיתי את הבדיקה כי הבטן נפוחה בצורה קיצונית, כאבי בטן, גרד בפי הטבעת. טרם עשיתי בדיקת דם חוזרת. אני לא נוגעת במוצרי חלב או בשר, מחוברת לתזונה מן הטבע וללא חומרים משמרים ככל שניתן. מבחינת טיפול פלג'יל עשה לי בעבר כאבי ראש חזקים. איך אפשר לטפל? בת 37, בריאה חוץ מהמצוין לעיל,לא נוטלת תרופות, שוקלת 70 קג. ממש אודה על תשובה.

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת במעי ואנטיביוטיקה
    רוני
    21/09/2021

לדלקת במעי קיבלתי ציפרודקס 500 פעמיים ביום + פלגיל 250 (2 כדורים בבוקר ושני כדורים בערב) .
    הבעיה שהציפרודקס מכיל לקטוז ואני רגיש ללקטוז .
    הרופא אמר שזה הטיפול המקובל ואם אני רגיש אז שאקח רק את הפלגיל.
    האם זה כך ? האם הדלקת תעבור ? אין אנטיביוטיקה חליפית לציפרודקס?
    תודה מראש,
    רוני

לקביעת תור
    סגירה
    דלקת במעי ואנטיביוטיקה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות במערכת העיכול והסיבה לשנויים
    מור
    15/09/2021

(שלום,שאלתי מעט ארוכה אך אשמח לעזרה)
    אני בת 26 כיום ולפני מספר שנים ביצעתי קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה עקב הדבקות בהליקובקטר (טופלתי) שגרם לי לגסטריטיס (לא טופלתי- האם יש לזה טיפול?) מאז אני סובלת משינויים תכופים במערכת העיכול בעיקר יציאות רכות מדי לפעמים עם מעט צריבה (לפעמים אני לא יכולה להיתאפק ומוכרחה להתפנות וזה קורה בבת אחת וזה מאוד לא נעים, ממש כמו "פיצוץ") ולפעמים הכול יחסית רגיל, ביציאה רכה אני מרגישה לאחר מכן חולשה בגפיים וחייבת לנוח, הסוכר שלי יורד ואני חלשה מאוד עד כדי צורך בשינה.

לפני כשנה גילו שיש לי אנדומטריוזיס (על סמך תיאור הסימפטומים בלבד, שנמשכים מספר שנים) דבר היכול להשפיע על שינויים במערכת העיכול (דימום ביציאה בזמן מחזור היכול להעיד על נגע שנמצא מחוץ או בתוך המעי, כאבים ברקטום אחרי יציאה ובזמן מחזור באופן כללי, כאבי אגן וכאבים בבטן התחתונה).
    מזה כשנה- אני סובלת מידי פעם מכאבים בקיבה, שינויים ביציאות (בעיקר במחזור).
    עשיתי בשנה האחרונה כל בדיקה אפשרית- דם סמוי בצואה, בדיקות דם, בדיקה לטפילים/פרזיטים, שוב בדיקה להליקובקטר ועוד ועוד - הכול יצא תקין.
    (אמורה לעשות בקרוב mri בטן ואגן וקולונוסקופיה שוב עקב האנדומטריוזיס)

שאלתי היא-
    מכיוון שעשיתי כל בדיקה אפשרית שיצאה תקינה מה יכולה להיות הסיבה לשינויים במערכת העיכול.
    והאם יכול להיות שמדובר בעצם בגסטריטיס האם גסטריטיס יכול לחזור אחת לכמה זמן והאם אלו הסימפטומים שלו?
    האם יש טיפול לגסטריטיס? מכיוון שמעולם לא קיבלתי טיפול לזה.

דבר נוסף, בדרך כלל לאחר יציאה אני צריכה לנגב מספר פעמים.
    כשאין התרוקנות מלאה, הצואה על הנייר היא כמו דבק, לאחר מכן ביציאה השנייה כשיש התרוקנות מלאה (שיכולה להיות לא נעימה כמו שתיארתי) כבר אין את זה אבל אני צריכה לנגב מספר פעמים עקב כתמים חומים על הנייר שוב ושוב.

אשמח לעזרה או אפילו כיוון על מנת להבין מה יש לי...
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות לשימוש בגליצרין והאם אפשר להיפגע
    מלינקה
    11/09/2021

אני בת 42 משתמשת בנרות גליצרין מגיל 14. הולכת לשירותים גם בלי צורך בנרות אבל אחת לשבוע ואפילו יותר משתמשת כמה פעמים ביוםעד שמתרוקנת.האם זה תקין?האם מקובל? האם אפשר להתמכר או להפגע מגליצרין?

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות עיכול לא ברורות וכאב בחזה
    דנה
    10/09/2021

אני בת 50 אושפזתי עקב כאב בחזה שמאל עם חולשה ביד שמאל בהמשך גם כאב גם מהתחלה כל בדיקה של הלב יצאה תקינה 3 פעמים אקג 3 פעמים בדיקות דם ואקו לב הכל תקין נאמר לי בשחרור שמדובר בבעיה בעיכול והופניתי לגסטרו למרות שבגיל 30 עשיתי גסטרו עכשיו בגיל 50 יש לי חששות כי שמעתי כ על סיבוכים שקרו לאנשים ומה לעשטת עד לבדיקה כדי להקל את התופעות אציין גם שאני נוטלת אומדרפקס בהמלצת מומחה אלרגיה שסבור שבעיות עיכול מונעים מהאלרגיה לעבור לי אודה לכל מידע

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות עיכול לא ברורות

דנה
    10/09/2021

האם לחץ גורם לכל הבעיות הללו אני לחוצה מאוד בתקופה משטגעת סו קורונה מצב בטחוני וכמו רבים נעזרת בפסיכולוג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הליקובקטר פילורי ותגובה רעה לנקסיום
    רגי
    01/09/2021

שלום ד"ר, חייבת תשובה דחוף!
    בבדיקת גסטרוסקופיה נמצא חיידק הליקובקטר, רופאת המשפחה נתנה לי טיפול שלוש אנטיביוטיקות ונקסיום ל 14 יום. מרגע הראשון שהתחלתי ליטול תרופות לאחר שעה וחצי שעתיים בערך התחלתי להרגיש תחושת רעד, עילפון, חולשה, טעם לוואי בפה כמו מתכת/ מר. זה יום שלישי לטיפול ותהליך עוד ארוך, רופאת משפחה אמרה אם רע אז להפסיק. אבל מה לעשות אם לא אטפל בחייזק? האם יש עוד אופציה ודרכים? האם נקסיום יכול לתת תגובה כזאת?

הוספת תגובה

תמונה