פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קרוהן, קוליטיס, שלשול, עצירות, גזים, צרבת, כאב בטן, סטומה, גסטרוסקופיה, אולקוס, מחלות מעי דלקתיות, מחלות מעיים, מחלות דרכי העיכול, כיב קיבה ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לנטון במקום נקסיום במקרה של כליה אחת
    בתאל לחמי
    18/02/2020

לפני כחמישים שנה סבלתי מאולקוס קשה. עם השנים הוא ״נעלם״ ולא לקחתי סותרי חומצה באופן קבוע. במאי 2019, עקב אבחון של פולומיאלגיה ראומטיקה.
    התחלתי בטיפול עם פרדניזון ולקחתי בהתחלה נקסיום פעמיים ביום ואחר כך ירדתי לפעם ביום. לאחרונה התחלתי לסבול מצרבת וכאב בבטן העליונה. גם שני נקסיום ביום אינם מספיקים. יש לי רק כליה אחת כי השניה נתרמה לפני 10 שנים. האם לנטון יכול להביא יותר תועלת? טמס ומאלוקס פלוס עובדים מצויין אך אינם בריאים לכליית היחידה. תודה על עזרתכם. בתאל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות סי טי לאחר כאבי בטן וחום
    עינת
    16/02/2020

שלום רב

שאלה לגבי בעלי, היה עם כאבי בטן חום שלושה ימים לאחר מכן החום עבר אבל הכאבי בטן נמשכו ממש התכווצויות ועקב כך פנינו למיון. שם עבר CT

1. באונה התחתונה של ריאה ימנית הודגמו הצללות זכוכית מט קטנות קונפלואנטיות -האם תהליך אינפלמטורי ?

שאלה לגביי סעיף אחד האם היית ממליץ/ה על בדיקת ct חזה ? האם הממצא הנל מדאיג

2. כבד אינו מוגדל באונה שמאלית ובכיפת הכבד מודגמים שני נגעים היפודנסים זעירים בקוטר עד 2 מ"מ קטנים מדי לאפיום

שאלה לגביי סעיף זה האם ממצא זה מדאיג

3. סעיפים בודדים בקולון ללא סימני דלקת חריפה

שאלה האם סעיפים בקולון יכולים לגרום לחום כאבי בטן חזקים ממש התכווצות של הבטן ,בחילות

4. בקע אומבילוקלי קטן המכיל שומן

שאלה האם לדאוג מממצא זה

5. נוזל בכמות מזערית באגן

שאלה האם לדאוג ?

6.שינויים ניווניים בעמוד השדרה

שאלה האם לדאוג ?

ממש אודה להתייחסותך , במיוחד לסעיף שנמצאו סעיפים בודדים בקולון האם ממצא זה אומר שלבעלי יש מחלת סעיפים ומכך נובעים כל הכאבי בטן , כרגע ההמלצה היא ככל הנראה לעשות קולונוסקופיה וקראתי שכאשר יש מחלת סעיפים לא כל כך מומלץ לעשות קולונוסקופיה .
    בקיצור מבולבלת ומבחינה רפואית לא ברור לי עדיין מה יש לו .

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חסימת מעיים או עצירות רגילה?
    שולה
    15/02/2020

בת 51, לפני 8 עברתי ניתוח בבטן (Radical hysterectomy בגלל סרטן צואר הרחם) עברתי לאחר הניתוח גם קולונסקופיה שהייתה תקינה.
    חזרתי לפני שבוע מטיול של שלושה שבועות בחו"ל (מאד אינטנסיבי וכמעט ללא שינה) ושמתי לב שלא הייתה לי יציאה לפחות מאז שחזרתי (שבוע) והבטן נפוחה והרגשה של מלאות ואי נוחות. אין חום, אין בחילה, אין כל כך תאבון - יש גזים.
    מה שגורם לי לחשוב שזה אולי חסימת מעיים היא העובדה שאני לא מרגישה צורך לתת צואה. רוצה לציין שיחד עם הסימפטום הזה, הגב נתפס לי ולא משתחרר כבר 10 ימים (לא יודעת אם קשור או לא)
    האם יש צורך לגשת לרופא? או לחכות עד שיעבור מעצמו?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בוטוקס לטיפול בלחץ בוושט העליון
    ויס קלרה
    15/02/2020

שלום סובלת מלחץ מוגבר לוושט העליון, אני שלד ועצמות ומיובשת אין לי חיים, האם ניתן לנורל את הלחץ הזה בלי התקנת פאג אלא ע"י הזרקת בוטוקס?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צליאק וקמח עמילן חיטה
    מורן
    14/02/2020

שלום, יש לי צליאק מזה 24 שנים. אני שומרת על דיאטה מתאימה באדיקות!! יצא לאחרונה קמח של חברת מולינו בצבע כחול שמבוסס על עמילן חיטה ומוגדר ללא גלוטן. אני חרדה להשתמש בו למרות שהרבה צליאקים מפיקים מטעמים מגרים ביותר. האם הוא אכין מותר לחולי צליאק או רק לרגישים? תודה !

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת סכינים בגרון לאחר אכילה
    אלה
    13/02/2020

שלום,
    לאחרונה לאחר שאני אוכלת (יש לציין שאני דוגלת באורח חיים בריא ואוכלת ארוחות קטנות) יש לי תחושה של סכינים בגרון, אוסיף ואומר שקשה לי לעשות גרעפסים הם מלווים בחומציות רבה עד כדי שאי מרגישה את התוכן של האוכל עולה לי ולא חומצה
    אשמח לעזרה בנושא

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סמיכות בדיקות שיקוף ושט וקולונוסקופיה
    ע׳
    09/02/2020

1 - בדיקת קולונוסקופיה בתערך שבוע לאחר שיקוף ושט - קיבה - טרסריון (עם בריום), האם יש בעיה עם הקירבה בין הבדיקות?

2 - כמו כן - כיוון שהרקע לשיקוף הוא בקע סרעפתי ורפלוקס, והרקע לקולונסקופיה בכלל גנטי (סרטן מעי גס אצל אבא), האם מומלץ לבצע גם גסטרוסקופיה באותה הזדמנות אם כבר עושים את כל ההכנות והטשטוש או שזה מיותר? (נכון לעכשיו לא נקבעה גסטרוסקופיה)

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלשול לאחר ניתוח j pouch
    חמוטל
    08/02/2020

שלום.
    לפני כשלושה חודשים עברתי ניתוח לכריתה של המעי הגס בעקבות פוליפוזיס ויצירה של j pouch. לפני כשבוע עברתי ניתוח נוסף בו סגרו את הסטומה הזמנית שלי ועשו השקה לפאוץ.
    כמובן כצפוי אני סובלת משלשולים מרובים, אך מאחר והשרירים שלי יחסית חזקים, ולשמחתי תקופת הסטומה הייתה באמת קצרה, אני מצליחה לשלוט עליהם ו"להחזיק".

בשביל לנסות לצמצם את תדירות ההליכה לשירותים התחלתי "להילחם" ביציאות. כשאני מרגישה לחץ באזור הרקטום של שלשול שרוצה לצאת אני מכווצת את השרירים ומונעת ממנו לצאת. מצאתי שזה עוזר ומחזיר את הגזים חזרה למעלה. בכך הצלחתי היום לדחות בכמה שעות טובות הליכה לשירותים (כך שבשעה אני מתנגדת כמה פעמים ליציאה שרוצה לבוא).
    השאלה שלי היא האם זה משהו שבסדר לעשות? או מצופה ממני לעשות?
    העניין נורא חדש לי ואני מפחדת שאני אולי יוצרת יותר מדיי לחץ על הרקטום והפאוץ, לחץ שיכול להסב להם נזק.
    אני מותשת מללכת לשירותים, השלשול חומצתי מאוד ומגרה את העור וגם שטיפות מרובות ומשחות לא מאוד עוזרות.

אשמח לקבל את תשובתכם.

תודה רבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קיימת הרחבה של דרכי מרה תוך וחוץ כבדיות ללא ממצא חוסם
    יפעת
    08/02/2020

מבקשת להבין במה מדובר להערכתך?
    זו בדיקה של אמא - בת 70 עם הממצאים הללו.
    בגסטרו מצאו הרחבה של CBD ושלחו לבדיקת האם אר איי הזו- וזו התשובה.
    אאנא התיחסותך

להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של :MRCP
    אינדיקציה לביצוע :אפיון עץ מרתי .
    , דיכוי שומן ,T2, T1 DIXON, MRCP, DWI, ADC map הבדיקה בוצעה במנחים אקסיאלים וקורונלים ,ברצפי לפני ולאחר הזרקת גדוליניום.
    גבולות הכבד סדירים ,אות תקין ,ללא ממצא מוקדי בכבד ,Midclavicular line - הכבד בגודל תקין ב כיס מרה נכרת. התקבלה הדגמה רציפה של דרכי מרה תוך וחוץ כבדיות מורחבות : . מ"מ 7 -דרכי מרה תוך כבדיות מורחבות יותר באונה השמאלית ,ברוחב עד . מ"מ 13 - הודגמו ברוחב כ CHD -ו CBD דרכי המרה הודגמו עם דופנות סדירות וללא פגמי מילוי חשודים לאבנים ,לא התקבלה האדרה פתולוגית דופנית לאחר הזרקת גדוליניום.
    לבלב אטרופי .לא נצפה ממצא מוקדי או הרחבת צינור הלבלב. טחול בגודל תקין. אדרנלים מעט מעובים אך ללא ממצא מוקדי מוגדר.
    שתי הכליות בגודל תקין עם פרנכימה שמורה. כליות מרכזות ומפרישות סימטרית היטב וללא עדות להרחבת מערכות האיסוף. . מ"מ 16 - נצפו ציסטות קורטיקליות בשתי הכליות אשר הגדולה מהן באספקט פנימי של כליה שמאלית בקוטר כ מ"מ עם מחיצות עדינות בתוכה אשר אינן 12 - באספקט חיצוני בין קוטבי של כליה ימנית לציין ציסטה בקוטר כ .2F עוברות האדרה פתולוגית .ציסטה עשויה להתאים לבוסניאק
    אין עדות לאדנופתיה ברטרופריטונאום עליון. אאורטה הבטנית אינה מורחבת. פיתולי המעיים שנכללו בסריקה אינם מורחבים ובמהלך תקין.
    לסיכום: קיימת הרחבה של דרכי מרה תוך וחוץ כבדיות ,ללא ממצא חוסם ,דופנות סדירות אשר אינן עוברות האדרה פתולוגית לאחר הזרקת גדוליניום.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צואה בהירה או צהובה (לא בטוח כול כך) בן 24
    מר.ד
    08/02/2020

שלום כבר תקופה שאני עושה סוג של דיטה (בלי גלוטן, משקאות מגזים (חוץ מסודה), שוקולדים וחטיפים) אני מניח אני כבר עושה את הדיטה חודש או חודשיים. ותחיל להיות לי מלא גזים , ויום יצא לי צואה בהיר כזאת מזכירה של התינוקות אבל בצורה של צואה בריאה חלקה בלי גושים ובלי ריח. וקראתי ברשת שצוהב מסימן בעיות קשות אפילו לסרטן עם יש ריח ואבל זה יצא בלי ריח וגם אני בדרך כלל מוציא צואה פעם אחת בשבוע והשבוע היה לי פעמיים פעם רגיל והפעם של עכשיו של בהיר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צואה בהירה לאחר התנסות בדיאטה ללא גלוטן
    מר.ד
    08/02/2020

שלום כבר תקופה שאני עושה סוג של דיאטה (בלי גלוטן, משקאות מגזים (חוץ מסודה), שוקולדים וחטיפים) אני מניח אני כבר עושה את הדיטה חודש וחודשיים. ותחיל להיות לי מלא גזים , ויום יצא לי צואה בהיר כזאת מזכירה של התינוקות אבל בצורה של צואה בריאה חלקה בלי גושים ובלי ריח. קראתי ברשת שצוהב מסימן בעיות קשות אפילו לסרטן עם יש ריח ואבל זה יצא בלי ריח וגם אני בדרך כלל מוציא צואה פעם אחת בשבוע והשבוע היה לי פעם פעם רגיל והפעם של עכשיו של בהיר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח תוצאות אחרי בדיקת קולונסקופיה
    דור
    07/02/2020

היי,
    אמא שלי אישה בת 61 קיבלה את התוצאות האלה אחרי בדיקת קולונסקופיה:

lleal Mucosa with reactive change

אשמח לדעת מה זה אומר והאם זה מסוכן?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי של טיפול בהילוקובקטר
    אסדי
    03/02/2020

לאחר איבחון בגאסטרוסקופיה ים הילוקובקטר, סיטי בטן תקין. טיפול במוקסיפין, פרותוציד, קונטרולוק וקל בטן. התחלתי גם פרוביוטיקה דיאמונד, הצואה הפכה לצבע דיור, יכול להיות תופעת לוואי.?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בכאבים ברום הבטן שמקרינים לגב
    דנה
    01/02/2020

שלום יש לי כאבים קשים בקיבה בושט שמקרין לגב עליון מיובשת אין לי רוק בפה סובלת מתת תזונה למרות שאוכלת יש לי לחץ מוגבר לושט העליונה אולי זה גורם לרזון הנוראי ולהתיבשות האף מדמם יש לי עצירות גם עם הנורמלקס או שלשולים מתקשה לשתות המים מרעישים בקיבה יש בעיות בליעה מלאות חרדות יובש בעור בעיות במתן שתן או תכיפות או כמעט עצירות גזים אינסופיים צריבה בוולווה בפיסורה ברקטום השפתיים יבשות מאד כל הגוף יבש הציפורניים מתפצלות איך ניתן לעזור לי במצבי כל הזמן טעם מר בפה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תלות בתרופה אומפרזול וביטול סימפטומים
    שמעון
    31/01/2020

שלום,
    עקב כאבים מקרינים מאיזור החזה ללסת הרופא רשם לי אומפרדקס 40 לחודש ולאחר מכן אומפרדקס 20 לעוד חודש. סיימתי לשתות את התרופה ולאחר מכן כמה ימים הופיעו לי צרבת, כאב גרון וטעם מר בפה. חזרתי לרופא והוא אמר שכביכול אצטרך מעתה לשתות את התרופה לכל החיים כדי לבטל את הסימפטומים. האם יש דרך להפסיקה את התרופה לגמרי, כך שלא תגרום לי לסימפטומים רבאונד אלו? אולי בהדרגה ועם שילוב של תרופות אחרות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה