פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול עוסק בנושאים: קרוהן, קוליטיס, שלשול, עצירות, גזים, צרבת, כאב בטן, סטומה, גסטרוסקופיה, אולקוס, מחלות מעי דלקתיות, מחלות מעיים, מחלות דרכי העיכול, כיב קיבה, עצירות, כאבי בטן ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שינוי בהרגלים של היציאות
    גלית
    15/10/2018

שלום, אשמח מאוד לעזרתך.
    בת 31, בחודשים האחרונים אני חווה שינוי בהרגלי היציאות - צואה מקוטעת, תחושת חוסר התרוקנות ואי נוחות בבטן. התזונה שלי מאוזנת ומכילה הרבה סיבים, אני שותה מספיק מים. עברתי בירור הורמונלי, קולונוסקופיה, מנומטריה רקטלית, דפקוגרפיה - הכל תקין. הרופא שלי טוען שזו "מתנה של גיל 30" ואני יכולה לחיות עם זה בשלום עד 120 ע"י לקיחת נורמלקס. אני כמובן לא חושבת שזה פתרון. אשמח לשמוע על כיוונים אחרים לבדיקה.
    תודה רבה,
    גלית

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה לניר בעיות במערכת העיכול
    p
    14/10/2018

מציע לבדוק בבדיקת דם b12 , folic acid והומוציסטאין כמו כן לבדוק צליאק ומאוד מציע לא לקחת אנטיביוטיקה אלא אם כבר פרוביוטיקה מסוג soil
    לאחר שיהיו תוצאות אוכל להתייחס

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפניה לגסטרו מרפאה מוטיליות
    מאיר צמח
    04/10/2018

שלום,
    אני מטופל אצל רופא גסטרו כבר למעלה משנה וחצי בגלל תלונות של צרבות והקאות.
    עשיתי את כל הבדיקות האפשריות.
    הרופא החליט להפנות אותי לרופא בגסטרו מרפאה מוטיליות כי להחליט אם אני יעשה ניתוח או לא ואני לא מבין לאן אני צריך לפנות , ההפניה רק לשיבא כי אני חייל בסדיר.
    פניתי למוקד זימון התורים ואף אחד לא מבין בדיוק לאיזה מרפאה וקבעו לי לרופא גסטרו רגיל אבל אני לא צריך אני רוצה לפנות לרופא מוטיליות המומחה שהפנו אותי , כי אני לא יודע.
    תודה מראש.
    אשמח לתשובה מהירה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גיהוקים בעלי ריח רע ובריחת צואה
    מיכל
    28/09/2018

שלום. בחודשים האחרונים ואחת לכמה זמן אני סובלת מגיהוקים בעלי ריח וטעם רעים במיוחד. במקביל אני סובלת מנפיחות ששחרורן גורם לבריחת צואה. שני הדברים תמיד מתרחשים ביחד. מה יכולה להיות הסיבה לתופעה? יש לציין כי ככל הנראה אני סובלת מגסטרופרזיס (העניין עדיין בבדיקה).

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוספי מזון לפני בדיקת קולנוסקופיה
    שרון
    27/09/2018

שלום, בהנחיות של הבדיקה כתוב להפסיק לקחת תוספי מזון 10 ימים לפני הבדיקה. השאלה שלי היא אם לקטאז גם נחשב תוסף מזון. אני רגישה ללקטוז ולא יכולה לאכול מוצרי חלב בלי כדור לקטאז. מותר לקחת את הכדור או שאסור בעשרה ימים לפני הבדיקה? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקה מקיפה למערכת העיכול
    עומר
    25/09/2018

שלום ביצעתי בדיקה מקיפה למערכת העיכול וצירפתי תמונה של התוצאות אפשר לקבל הנחיות טיפול או משהו שיוכל לעזור ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן וראש חזקים
    דנה
    24/09/2018

שלום
    אני בת 35, מזה שלושה ימים אני חשה כאבים חזקים בכל הבטן, תחתונה ועליונה. הכאב חד לסירוגין ומעומעם לסירוגין. הכאב בבטן העליונה מתגבר בתחילת האכילה ומשנה את עצמתו במשך האכילה. אין לי בחילות, חום או הקאות, היציאות תקינות. אך מתלווה לכאב הזה כאב ראש קשה לאורך כל היום שלראשונה חוויתי שגם משנה את עצמתו. אינני סובלת בדרך כלל מכאבי ראש. ראוי לציין שבמשך כשבוע ימים לפני שהתחילו כאבי הבטן והראש נטלתי לפני השינה תרופה בשם רקוסט פלוס לכאבים שהיו לי בגב. אני נוטלת גם לפני השינה באופן קבוע חצי כדור קלונקס וכדור אמביין לשינה. כשהתפתחו הכאבים מייד הפסקתי את השימוש ברקוסט והתחלתי טיפול בנקסיום על דעת עצמי (בעבר טופלתי לקיב קיבה שהתרפא בתרופה זו וליתר חומציות). ברור לי שעלי ללכת לרופא אך זה עלול לקחת זמן בגלל החגים וקביעת התורים. אינני יודעת כיצד עלי להתנהל בינתיים, האם זה חמור או בעיה קלה שתחלוף מעצמה, אולי כדאי לי לסור לבית חולים לשם בירור או לחכות לתור אצל הרופא? מה שמטריד אותי שזה מלווה בכאבי ראש חזקים. אינני יודעת אם זה קשור.
    תודה רבה על ההתייחסות,
    דנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה השיטה הכי לא טראומטית/ חדשנית בקולונוסקופיה?
    יניב
    09/09/2018

שלום! אשמח לדעת על שיטות חדשניות בקולונוסקופיה. איזו שיטה היא האבחנתית ביותר?
    איזו שיטה היא הכי פחות טראומטית?
    אני סובל שנים מאנאל פיסורה. לפני כמה שנים רופא הכניס לי בלון פשוט שם באיזור, לא במסגרת קולונוסקופיה אלא בדיקה שגרתית, והדבר הזה גרם לפיסורה שנפתחה ואז חודשים של סבל. אני מפחד שבדיקת קולונוסקופיה תגרום למצב דומה. בנוגע לקולונוסקופיה וירטואלית, אני לא מעוניין בזה, מסיבות של קרינת CT.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע לכאבי גב תחתון
    דליה
    02/09/2018

היש קשר בין התרוקנות המעי הגס לבין הופעת כאבי גב תחתון מיד לאחר התרוקנות
    מדובר במי שיש לו מעי רגיז
    ובמקביל גם בעיות בחוליות L4-5 שבגב התחתון

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דקסמול בזמן הכנה לבדיקות קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה
    סבטלנה
    01/09/2018

ביום שני ב11 אני צריכה לעבור 2 בדיקות : קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה. אני סובלת מכאבים בבטן כבר חצי שנה . בזמן האחרון גם ירדתי במשקל והכאבים התעצמו. לכן. מאוד חשוב לי לעבור את הבדיקה דווקא ביום שני ולא לדחות אותה. היום בצהריים עלה לי חום 38 ואני חליתי בוירוס. כל הגוף שלי כואב.
    השאלה היא האם מותר לי (ואם כן מתי) לקחת כדור דקסמול כדי להקל על התסמינים של הוירוס ולעבור את הבדיקה בשלום. חשוב לציין שאני צריכה לשתות מחר (ביום ראשון) בשעה 11 את שקית המוביפרפ הראשונה. אודה לכם על התשובה בהקדם האפשרי.
    בכבוד, סבטלנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סובל מבעיות מגוונות במערכת העיכול - ללא אבחון ברור
    ניר
    30/08/2018

שלום רב,
    שמי ניר, אני בן 40, אין לי היסטוריה של בעיות רפואיות, ואני לרוב בריא לחלוטין.
    לפני כחצי שנה לערך התחילו לי בעיות במערכת העיכול שמלוות אותי עד עצם היום הזה ואין פיתרון או אבחון נראה באופק.
    הפכתי מאדם מתפקד עם משפחה ילדים ועבודה, לאדם שבקושי מתפקד, בקושי מצליח לעבוד, ובקושי מצליח לעבור את היום.
    פניתי להמון רופאים ביצעתי המון בדיקות אך שום דבר לא עוזר.
    מצבי הנוכחי - כל יום נראה פחות או יותר אותו הדבר - קם בבוקר, בטן נפוחה מלאה בגזים, צריך לרוץ לשירותים די מהר, לרוב יציאה ששורפת, על גבול השלשול, עם ריחות טקסטורות וצבעים משונים, יציאות מאוד ריריות ושומניות, לרוב צהבהבות, הרבה פעמים ניתן לראות מזון לא מעוכל. לרוב אני נשאר עם כאב בבטן והיציאה הראשונה לא מספיקה ומהר מאוד צריך לחזור לשירותים עוד פעם ואולי עוד פעם, ככה כמעט כל בוקר.
    תסמינים נוספים
    1. גזים - בלי סוף, לא משנה מה אני אוכל, אני משתדל לאכול אוכל פשוט לעיכול, כמעט ללא סוכרים, כמעט לא אוכל בשר, קצת דגים, קצת עוף, ירקות מבושלים. עד שהתחילה הבעיה הייתי אוכל הכל, בלי שום בעיה.
    2. טחורים ופיסורה - זה מלווה אותי מההתחלה, חלק מהסיבה שאני לא מצליח לעבוד, מוצא את עצמי מעביר את כל שעות הבוקר בכאבים איומים שאני לא מצליח להתגבר עליהן, לא מסוגל לשבת והכל פשוט בוער.
    3. חום, סבלתי גם במשך כחודש מעליה בחום במהלך הבוקר, אבל נראה שזה כבר לא קורה
    4. נפיחות, תחושה של חוסר ריקון, כאבי בטן - כמעט כל הזמן נפיחות וכאב עמום בחלק השמאלי התחתון של הבטן, תחושה שאני צריך להתפנות שוב
    5. חוסר תיאבון מוחלט - אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה הייתי רעב, איבדתי המון במשקל, כרגע אני שוקל 68, ואני לא מצליח לעלות במשקל, לפני כשנה שקלתי 103, עשיתי דיאטה עם יעד של 80 קילו, שגלשה למצב הנוכחי שלי בגלל הבעיות.

ביצעתי בדיקות דם, קולונוסקופיה, גסטרוסקופיה, גלולת מצלמה, CT בטן, הכל נמצא תקין. הייתי מטופל אצל רופאת גסטרו שמיצתה את הטיפול והפניתה אותי להמשך אבחון בפנימית מייעצת בבית חולים.
    הייתי אצל שני פרוקטולוגים שלא עזרו לי בשום צורה, הציעו ניתוחים שנראים לי בכלל לא מתאימים לאור השלשולים החוזרים והrecurrence הכמעט וודאי לטעמי. ביצעתי לפני כשבועיים זריקת בוטוקס, שלא נראה שעזרה.

ניסיתי במשך כשבועיים לקחת אינזימי לבלב, לא עזר.
    כרגע לוקח כבר כמה ימים אנטיביוטיקה מטרונידזול, שנראה שרק גורם ליותר שלשול ואני גם לגבי זה לא ממש אופטימי (ובכלל אני לא מבין למה נבחרה ספציפית האנטיביוטיקה הזו הרי יש אנטיביוטיקות יותר יעילות לSIBO...).
    בהמשך הוצע לי לקחת תרופה אנטי דכאונית לטיפול בIBS.

אני עובד עצות ומרגיש שהפכתי לצל של עצמי, שיניתי כל דבר שאני יכול, הייתי מעשן כבד - הפסקתי לעשן, אני אוכל בריא - אוכל ביתי, לא שמן, ללא סוכרים, אני עושה כושר (כמה שניתן במצבי...) ומקשיב לכל עצה שיש לכל אחד לתת. אבל שום דבר לא עוזר. כל עצה תתקבל בברכה.
    תודה מראש,
    ניר

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוספתן נפיחות בטן עליונה
    רוני
    26/08/2018

שלום
    אני 10 ימים אחרי אפדנציט.הוא אובחן לאחר כאבים בבטן עליונה .באותו שבוע אז הבטן העליונה מאד התנפחה ולא יכולתי ללבוש חזיה .ועד עכשיו זה ככה .בסיטי ראו גם רחם לא הומוגני ונגעים היפודנסים בכבד .
    ממה יכוחה להיות הנםיחות העליונה ומה אפשר לעשות
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מרקם צואתי רירי משונה
    אנונימי
    15/08/2018

בת 26. מזה כמה חודשים ששמתי לב שיש לי ריר לבן או צואה שומנית כמעט בכל יציאה כבר שלושה חודשים בערך.
    התזונה שלי לא השתנתה- משתדלת לאכול את כל אבות המזון ולהרבות בשתיה, לא ירדתי או כליתי במשקל בזמן האחרון.
    הצואה שלי משונה במרקם שלה ניראת רירית או שומנית בלי שלשול או עצירות
    על מה זנ יכול לרמז אני מאוד חוששת שיתפחת לי קרוהן או מחלה דלקתית שכזו.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים חזקים לאחר נטילת אוגמנטין
    מאיה
    15/08/2018

שלום רב ד"ר,
    שואלת בשם אמא שלי, בת 66 עברה קולונסקופיה+גסטרוקופיה שיצאו תקינים ברוך השם. היא עברה טיפול שיניים שלאחר נתן לה הרופא אנטיביוטיקת אוגמנטין 875 ומאז שלוקחת אותו יש לה כאבי בטן מטורפים שמעירים אותה בלילה. הכאבים הם מתחת לסרעפת, מתחת לחזה. האם ידוע שאנטיביוטיקה זו גורמת לכאבים באזור הזה. היא היום סיימה והכאבים ממשיכים אמנם יש שיפור בעוצמה, אבל עדין ממשיך להציק לה. היא דואגת... נודה מאוד לתשובתך.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דיברטיקולוזיס הסבר לאחר בדיקה
    רונה
    12/08/2018

שלום רב,לאחר קולונו אובחן הנל מה אומר?מה דרכי טיפול תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה