פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול עוסק בנושאים: קרוהן, קוליטיס, שלשול, עצירות, גזים, צרבת, כאב בטן, סטומה, גסטרוסקופיה, אולקוס, מחלות מעי דלקתיות, מחלות מעיים, מחלות דרכי העיכול, כיב קיבה, עצירות, כאבי בטן ועוד

מנהלי הפורום

הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דיברטיקולוזיס הסבר לאחר בדיקה
    רונה
    12/08/2018

שלום רב,לאחר קולונו אובחן הנל מה אומר?מה דרכי טיפול תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול תרופתי בריפלוקס ממושך
    חנה
    10/08/2018

אני בת 69 בריאה בד"כ, פעילה גופנית, לוקחת מזה כ 15 שנה אלטרוקסין 50 מ"ג (תת פעילות בלוטת התריס).
    מזה כשנה וחצי, (לאחר מחלה ויראלית מלווה בשיעול ממושך), הופיעה תחושה של צריבה בגרון ושעול לסירוגין. בדיקת אאג וגסטרוסקופיה - תקינה. הוחל טיפול באומפרדקס ובהמשך בלנטון שהביא להקלה חלקית.
    בהמשך, (לאחר הפסקה של חודש בטיפול), הסימפטומים החמירו והטיפול הוחלף לנקסיום 20 מ"ג X 2.
    אני נעזרת לסירוגין בגביסקון ומקפידה על תזונה תואמת. למרות הטיפול הממושך, (נקסיום ב5 החודשים האחרונים), הסימפטומים לא נעלמים, אם כי ישנה הקלה בעוצמתם, ואחת לכמה שבועות מחריפים. לאחרונה התחלתי לסבול מגזים באופן משמעותי.
    שאלותי: האם אני במסלול תרופתי נכון?
    לכמה זמן אצטרך להמשיך הטיפול התרופתי?
    איך להקל על הגזים? האם הם קשורים לטיפול התרופתי?
    איך להסביר את החרפת הסימפטומים לסירוגין, למרות הטיפול התרופתי?
    האם יש תוספי מזון או טיפולים אחרים שיכולים להקל?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• המשך נטילת פרוביוטיקה על בסיס יומי לאחר סיום נטילת אנטיביוטיקה
    יוסי
    08/08/2018

שלום רב,
    ערכתי טיפול של אנטיביוטיקה משולשת של 14 יום כדי להשמיד חיידק הליקובקטר פילורי.
    שילבתי איתו אומפרדקס פעמיים ביום ו-פרוביוטיקה, היא נגמרה לי.
    כעת אני לוקח אומפרדקס פעם אחת ביום למשך 6 שבועות, רציתי לשאול האם אני יכול להמשיך לקחת פרוביוטיקה בצורה יום יומית והאם זה יעזור לי למערכת העיכול ועם חיידק ההליקובקטר?

רק רוצה לציין שהנורמה היא 0-3.5 ולי היה 18. לקחתי פרוביוטיקה שקניתי בסופר פארם גולד משהו, אך היא נגמרה, אני חושב שאם אקח פרוביוטיקה על בסיס יומי זה יכול להועיל, או שזה יעשה נזק לגוף בזה שיתמכר לזה? חשבתי לקחת פרוביוטיקה של אלטמן בשם "ג'ארו דופילוס".

אשמח לקבל מידע.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התקפים של כאבי בטן חזקים מאד
    רועי
    07/08/2018

היי אני בן 32 ללא עבר רפואי. אחת לכמה שבועות יש לי "התקף" של כאב בטן חזק מאד בבטן התחתונה שנמשך כמה שעות וגורם להתכווצויות. במהלך ההתקף אין יציאות ובאופן כללי אין שלשולים. אני יודע שיש לי רגישות מסויימת ללקטוז אך ההתקפים מגיעים ללא צריכת חלב. זה תמיד קורה מיד אחרי האוכל ואם אוכלים משהו אפילו קטן מאד תוך כדי ההתקף, מיד הוא מתגבר. עשיתי בדיקות דם ומצאו ערכים גבוהים של EOS. בבדיקות צואה נמצא Blastocystis hominis. להבנתי במצב כזה אמורים להיות שלשום גם, ואין. כמו כן נעשה אוטרסאונד שנמצא תקין, ושאר בדיקות הדם תקינות וגם אין רגישות לגלוטן. אלו התקפים חזקים מאד באזור הבטן התחתונה וכנראה קשורים איכשהו לאוכל ועיכול, כי הם תמיד קורים מיד אחרי ארוחה. מה האפשרויות ומה אפשר לעשות? תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אלטרנטיבה אחרת לבדיקת אנדוסקופיה
    בני
    06/08/2018

שלום וברכה
    יש לי שאלה לגבי אבי. בן 77, מזה כמספר חודשים סובל מקיבה רכה ההולכת וחוזרת לפרקים. היה אצל רפוא גסטרו אשר אמר שככל הנראה מדובר על דלקת והמליץ על אנדוסקופיה.
    אבי מאוד מאוד לא רוצה לבצע את הבדיקה.
    ישנן אלטרנטיבות אחרות ? יש אולי אנטיביוטיקה שעוזרת באחוזים גדולים וכדאי לנסות..?
    אשמח מאוד לכל תובנה
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• Epiploic appendagitis- תוספתן פדרי
    רגב
    03/08/2018

שלום. מזה שבועיים אני סובל מכאבים בבטן התחתונה (שהקרינו לאשך שמאל).. הלכתי למיון ועל פי התוצאות של הct בטן שעשו מצאו שמה שיש לי הוא Epiploic appendagitis - תוספתן פדרי. שללו בעיות באשכים ע"י אולטרסאונד. כל הרופאים אמרו שכל מה שיש לעשות זה לקחת משככי כאבים, שהמצב לא מסוכן, ושצריך להתמודד עם הכאב עד שהוא יעבור. בינתיים, אני כבר שבוע אחרי האשפוז ועדיין כואב. האם אתה מכיר את התופעה? האם יש הערכה עד מתי הכאבים ימשיכיכו? האם יש עוד פתרון מלבד משככי כאבים? אשמח לתשובה. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבים ממושכים מתחת לחזה
    ענבל
    27/07/2018

,בת 45,ב4 חודשים אחרונים כאבים מתחת לחזה בצלעות.הכאב טיפה שמאלה למפתח הלב,ממש בצלעות .כואב בלחיצה,התעטשות,מתיחה לאחור,בעת קימה משכיבה לעמידה.בנוסף הרגשה של שובע מהיר גם למעט אוכל בדיקות דם כלליות היו בסדר פרט לcrp גבוה 8(הנורמה עד 5),צילום צלעות תקין.אולטרסאונד בטן תקין.מיפוי עצמות תקין פרט לדלקת קלה מאוד באגן. איזה בירור לדעתך לעשות כדי לעלות על הבעיה??יכול להיות שיש לעשות בדיקות לסרטן קיבה?(לפני חודש עדיתי בדיקת קולנוסקופיה,תקין)תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות של בדיקת נשיפה
    אסנת
    27/07/2018

הבן שלי בן 9 עשה בדיקת נשיפה.
    מה אומרת התוצאה:
    C13 UREA BREATH CALCתוצאה0.668 DELTA C /m
    תודה מראש
    אסנת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הידרוטרפיה אין יציאה עצמונית
    אברהמי
    26/07/2018

בת 28 כ 10 שנים מטופלת רק ע"י הידרוטרפיה, משלשלים לא עוזרים וגם לא טיפול מנטאלי. מה ניתן לעשות כדי להפתר מההידרוטרפיה שמגביל אותי מאד?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי בטן והקאות אחת לחודש ואוכל עולה
    שי דניאל
    25/07/2018

שלום רב, לפני כחצי שנה התחילו לי כאבי בטן בלילה והקאות פעם בשבועיים-חודש. ולפני כחודשיים התחלתי לסבול גם מריפלוקס (האוכל עולה חזרה) עשיתי בדיקת נשיפה והסתבר שיש לי את החיידק הליקובקטור, קיבלתי טיפול שלא הצליח ועכשעו אני בטיפול השני. כמו כן עשיתי צילום סיטי בטן וקולונסקטפיה בהם לא נמצא משהו שלילי . חזרתי לרופא גסטרו והוא ציין שהבעיות אינם קשורות לחיידק והוא לא יודע מה הסיבה לכך. התעקשתי לבצע גסטרוסקופיה בכדי לבדוק את השוער התחתון ואם יש דלקת בקיבה. הסברתי לו שאני אוכל דברים חמוצים כגון שוקולד, עגבניות הריפלוקס מחמיר. לדעתו אין כל בעיה ואם הטיפול הבא נגד החיידק לא הצליח אין צורך לנסות להכחידו שוב מה שנראה לי תמוהה. אשמח לשמוע את דעתכם בנושא. תודה!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תעלומת הטעמים והריחות המוזרים
    סיסי
    24/07/2018

שלום, מעולם תודה לאל לא היו לי בעיות קיבה משום סוג . בחודשיים האחרונים אני חווה סוג של דבכ מאוד מוזר , כשאני אוכלת חביתה יש לה טעם דוחה בתוך הפה שלי, אותו דבר לגביי אכילת ביצה קשה. בדקתי בכמה מקומות בזמנים שונים בכולם אותה הרגשה.בנוסף אני מרגישה את זה בכל מני סוגים של אוכל כאילו אותו תיבול דוחה . עוד דבר מוזר לאחרונה כל בדאודורנטים מרחים לי אותו דבר , רחי אים ונורא של וניל . אני אובדת עצות . נא עזרתכם

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איני מצליח לבצע בדיקת מנומטריה
    שלמה
    23/07/2018

שלום
    אני בן 62 וסובל מאכלזיה כבר 20 שנה וחלק מבדיקותי הרבות בעבר היו בדיקת מנומטריה אך איני מצליח לבצע אותם למרות שהיא חשובה לי ולמה זה?
    כי איני מצליח לקבל החדרת הצינורית בגלל שאני עירני ולמרות שמרדימים לי את הכניסה ברגע שהצינורית מגיעה לאזור הגרון כבר בתחילת הושט זה גורם לי לגירוי עד כדי כך שאיני מצליח לקבל את החדירה ומגיב בהוצאת הצינורית החוצה באלימות ומפני שאיני יכול לקבל את גירוי הצינורית בדפנות הושט. באחד המקרים נאמר לי כי הושט שלי כל כך מפותלת (בגלל האכלזיה) ושהצינורית תמיד תגרה את דפנות הושט.
    לכן מבקש את עזרתכם לביצוע הבדיקה בלי שאציא את הצינורית בעצמי.
    האם יש עוד שיטה למנומטריה בלי שאצטרך להרגיש את ההחדרה?
    בתודה ובתקוה על סף דיכאון שלמה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נפיחות איומה בבטן אחרי ניתוח
    א
    22/07/2018

שלום,
    אני חודשיים לאחר ניתוח פונדופליקציה Topout ותיקון בקע סרעפתי. הנפיחות של הניתוח עצמו (לפרוסקופי) ירדה, אך מאוד קשה לי כי הבטן מתנפחת מכל דבר כמעט שאני אוכלת, למרות שאוכלת כמויות לא גדולות ואוכל קליל.
    ניסיתי להיעזר באינציפלמד, במאלוקס פלוס (מכיל סימטיקון) ולשנות את התזונה אך ללא הועיל.
    מדובר על רמת נפיחות גבוהה (כמו הריון) ותחושת כבדות איומה.
    אשמח לעצתכם.

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פרוביוטיקה לצרבות וכאבי בטן
    שרה
    21/07/2018

ביתי בת ה 23התחילה לסבול מצרבות,האם פרביוטיקה תעזור לה ואם כן כמה ביום,הרופאה נתנה לה כדורים נגד צרבות,ולאחרונה היו לה גם כאבי בטן(היא שותה חלב סויה)האם יש קשר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סובלת משלשולים וכאבי בטן
    שרהלה
    19/07/2018

שלום, סובלת משלשולים וכאבי בטן כשלושה שבועות. התחילו לאחר טיפול בדלסין וגינלי, שהופסק באמצעה הטיפול. הרופא ניסה לתת לי פלג'יל במשך 5 ימים, אך לאחר סיום המנה התופעות חזרו.
    האם יכול להיות נזק פרמננטי לאחר נטילת דלסין? אם לא, על מה יכולים להעיד השלשולים וכאבי הבטן הלא פוסקים?
    התופעות לא קבועות, באות והולכות. מתגברות בערב, וכן יש תופעת צרבת.
    תודה רבה על תשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה