פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קרוהן, קוליטיס, שלשול, עצירות, גזים, צרבת, כאב בטן, סטומה, גסטרוסקופיה, אולקוס, מחלות מעי דלקתיות, מחלות מעיים, מחלות דרכי העיכול, כיב קיבה ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קומפלקס אנזימים ואלוורה לטיפול במערכת העיכול
    דוד
    04/08/2020

שלום רב.

רציתי לשאול בבקשה אני סובל מכל מיני תופעות במערכת העיכול תקופה ממושכת. גם הרבה מאוד גזים והרגשת נפיחות וכו', עשיתי כבר 3 פעמים בהזדמנויות שונות בדיקת קולונוסקופיה שיצאה תקינה.
    חשבתי אולי לנסות לקחת קומפלקס אנזימים של סופרב לראות אם זה עוזר. האם זה יכול לגרום לנזק ללבלב, או למשהו אחר?
    ועוד שאלה האם אלוורה יכולה להזיק?
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• חיידק הליקובקטר וכאבים גם לאחר טיפול תרופתי
    מיראל
    09/08/2020

שלום
    אחרי שעשיתי גסטרו סקופיה נמצא חיידק הליקובקטר ובקע קטן. לקחתי תרופות נקסיום אמוקסי קטר 500 וקלרידקס לפני שלוש ימים סיימתי את הטיפול המשולש של 14 יום ובמהלכן הכאב היה פחות אבל הכאבים חזרו כשסיימתי, מה זה אומר שהחיידק עדיין נמצא? מה עליי לעשות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• גזים אינסופיים הריח לא נעים לאחר כל שתחת מים ואכילה
    קלרה
    07/08/2020

שלום סובלת מהמון גזים עם ריח לא נעים שצורבים לי בעור בפי הטבעת בפיסורה בוולווה ניסיתי גזים x לא עוזר ניסיתי פרוביוטיקה לא עוזר ניסיתי אנזימיי עיכול לא עוזר מה עוד אפשר לעשות? איזה בירור יש לעשות עליי לציין שסובלת מדיספגיה לחץ מוגבר לסוגר הושטי העליון רזה מאד ומיובשת הבדיקות תקינות מה זה יכןל להיות מיימת בעיות אחרות ? לא אוכלת מזון שגורם לגזים

הוספת תגובה

תמונה

• מינון של אומפרדקס לעומת נקסיום בנטילת כדורים
    שני
    03/08/2020

כבר שנים שאני לוקחת אומפרדקס 20 מ״ג (שלא ככ" עוזר לאחרונה). יש לי מרשם לשני כדורים ביום - כלומר 40 מ״ג, אך בגלל שאני יודעת
    שלא טוב לקחת את הכדור הזה לאורך זמן - אני לוקחת אותו רק פעם ביום (כלומר 20 מ״ג). לאחרונה החליפו לי אותו לנקסיום 40 מ״ג (בכדור אחד אז אין לי אופציה לפצל)... אז בעצם המינון של הנקסיום הוא תואם לזה של האומפרדקס? האם בעצם המינון שלי עלה עכשיו ואין לי אופציה לקחת כדור שווה ערך ל-20 מ״ג?
    בנוסף, האם עליי לקחת אותו חצי שעה לפני האוכל על בטן ריקה, או שלא משנה מתי אקח אותו?
    תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• הליקובקטור פילורי ותחושת חנק המובילה לפאניקה
    אני
    02/08/2020

שלום,
    הובחנתי שיש לי הליקובקטור, בבדיקות דם הראה שעומד על 101 כשהמקסימום 5, מיותר לציין שזה פשוט סיוט.
    התחלתי לקחת כדורים, אני ביום ה-4
    יש לי קושי בנשימה עד שיוצא ה״הגרפס״ ואז אני חוזרת לנשום רגיל.
    רציתי לשאול זה לא מסוכן לחיים? אולי משהו קורה לי בקיבה חוץ מהחיידק הזה? אולי מישה שם נזק?
    כי ההרגשה כאילו אני נחנקת ואני נכנסת לפאניקה וסטרס, אני כבר מפחדת מזה.
    תודה רבה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• אמא שנפטרה בגיל 66 מסרטן מעי גס - גנטי?
    שני
    30/07/2020

רציתי לשאול אם פטירה של אמא בגיל זה הוא תורשתי לכל הילדים. האם חייבים כולם לעשות מעקב לסרטן זה?
    באינטרנט מצויי כי מגיל 60 ומטה זהו מצב תורשתי וגנטי.
    וגם האונקולוג שלה אמר בזמנו שלא גנטי בגיל זה. מה נכון?
    האם גיל 66 חודש לפני 67 שנפטרה זהו מצב גנטי ותורשתי?
    לתשובתך אודה.
    שני

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אמא שנפטרה בגיל 66 מסרטן מעי גס - גנטי?

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה מיועצת גנטית

יעל גליל
    31/07/2020

אמנם גיל 60+ הוא גיל אופייני להופעת סרטן המעי הגס ולרוב אינו נובע מפגם גנטי תורשתי (אלא אם כן יש מקרי סרטן נוספים במשפחה שאז מומלץ לפנות ליעוץ אונקו-גנטי).
    עם זאת, לקרובי משפחה מדרגה ראשונה (אחיו וילדיו) של אדם שחלה בסרטן המעי הגס יש סיכון מוגבר לחלות אף הם בסוג סרטן זה - בערך פי 2 מהסיכון של בני גילם באוכלוסיה הכללית.
    המעקב הגסטרואנטרולוגי המומלץ במצב זה כולל קולונוסקופיה אחת ל 5 שנים החל מגיל 45 שנים. מעקב זה מאפשר הסרה של כל פוליפ במידה ויתגלה, ובכך נמנע הסיכון שיהפוך לסרטני.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה - יש לי שאלה נוספת

שני
    31/07/2020

שלום,
    קודם כל ברצוני להודות לך על תשובתך המלאה המהירה והמפורטת כל כך . מודה לך על כך .
    במשפחה יש גנטיקה נוספת של סרטן השד - סבתא נפטרה בגיל 47.
    וזה ידוע לי שדורש מעקב . אבל לגבי אמא גיל מאוחר יחסית לגנטיקה לסרטן המעי גיל 66.
    רציתי לשאול איפה אפשר לבצע ייעוץ אונקו גנטיקה?
    האם יעוץ זה ימנע בדיקות סקר מיותרות בהמשך כגון ממוגרפיה וקולונסקופיה? שיש רמת סיכון בבדיקות סקר הנ"ל מבחינת קרינה ובדיקה פולשנית.
    תודה רבה מקרב לב ,
    שני

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• gerd וגסטרוסקופיה נקיה של הוושט
    משה
    27/07/2020

בן 67, GERD מוכח ע"י ניתור חומציות לפני 13 שנה. יציב עם 10 מ"ג אומפרה. בגסטרוסקופיות ישנות - שינויים מינילייים בוושט. לפני 3 חודשים נאלצתי לעלות ל-20 מ"ג אומפרה. בגלל כאבים עזים ואז התייצבתי. גסטרוסקופיה אחרונה נקייה לחלוטין. אז הגסטרו אמר אין צורך בתרופות רק כשיש כאבים. זה לא הגיוני, הוושט נקי בגלל התרופות ואם אפסיק הכאבים יחזרו. מה לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• שלשולים באופן ממושך ובבדיקה CD-TOX חיובי
    אורן
    26/07/2020

בן 42 בריא בסה"כ.

החל מינואר לערך התחלתי לשים לב שיש לי הרבה יותר יציאות, לעיתים פתאומיות.
    מפה לשם ועקב הקורונה רק לאחרונה התחלתי לטפל בזה, מקווה מאוד שלא עשיתי נזק לעצמי.
    יש לי 6-7 ימים בסדר, ואז יום-יומיים שלשולים של יציאות של 6-8 ולפעמים אפילו 9 ביום. תחושה של צורך מיידי, מסיים, ואחרי זמן מה שוב פעם וכאילו הבטן מלאה כל הזמן. אין לי דם שרואים בצואה.

ביצעתי בדיקות ומצאו אצלי CD-TOX, הימצאות חיידק CLOSTR.DIFFIC.TOXIN.

הייתי לפני שבועיים אצל גסטרו ונתן לי אנטיביוטיקה ל-5 ימים.
    לאחר שבוע של אנטיביוטיקה שוב יש לי יומיים של שלשולים.

אני אמור להשלים בדיקות נשיפה רגישויות וכו', ובמקביל להיפגש עם גסטרו שבוע הבא.

רופאת המשפחה אמרה לי שהיא בחיים לא ראה אדם בגילי שלא נוטל תרופות עם CD-TOX חיובי והייתה נשמעת קצת מודאגת ושלחה אותי לבדיקה חוזרת בנושא.

מצד שני הרופא גסטרו התייחס לזה כאילו דבר רגיל ונתן לי אנטיביוטיקה.

האם הימצאות החיידק באדם בגילי (עובד בסביבת בי"ח, אבל לא נוטל אנטיביוטיקות) היא תופעה "נורמלית" שיכולה להסביר את המצב? או שאולי כפי שאמרה רופאת המשפחה זה משהו חריג ודורש בדיקות נוספות?

אשמח לכל עזרה ומידע בנושא, במקביל להתייעצות הרפואית הרשמית.

המון תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דם לבדיקת רגישות לגלוטן - פענוח ערכי esr ופריטין
    ליאורה שחר
    22/07/2020

שלום רב.
    בדיקת esr תוצאה 5
    בדיקת ferritin 30.5
    הרופא רצה לשלול/ לאמת רגישות לגלוטן.
    מבקשת לדעת מה אומרים ערכים אלו.
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה
    אני
    21/07/2020

אודה להערות/ הארות

הוספת תגובה

תמונה

• כאב חד למשך כמה שניות בשחרור של גז מהמעי
    יוני
    20/07/2020

שלום, בעת שחרור גז מהמעי יש כאב חזק לאיזה 10 שניות, כאב מאוד מפחיד ומסוכן. ממה זה יכול להיות? סובל מהבטן גם תקופה... תודה לך

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים חזקים בוושט בבליעה ובבית החזה
    שלום בר
    10/07/2020

היי, אני שלום בן 31.
    לפני יותר משנה היו לי כאבים חזקים בוושט מייד לאחר הבליעה הייתי מתקפל מכאבים הרגשתי איך האוכל יורד לכל אורך הוושט.
    רופא משפחה המליץ לי לקחת אומפרדקס.
    באמת עם הזמן הכאבים בעת הבליעה חלפו, אך נשארתי מאז עם כאבים קשים באיזור האמצעי של החזה, רופא המשפחה חשב שיש דלקת בסטרנום והביא לי טיפול באטופן שלא עזר ולאחר מכן עם ארקוקסיה שלא רק שלא עזר בפעם האחרונה שלקחתי הרגשתי את הבטן נשרפת לי מבפנים.
    וכמובן הכדורים לא עזרו ועדין הכאבים היו חזקים עשיתי צילום רנטגן הלכתי לאורטופד שאמר שאין שום דבר אורטופדי שם.
    הכאבים תמיד שם ומתחזקים כשאני מסובב את ההגה באוטו, מרים את הילד וכל מיני פעולות רגילות ביום יום.
    לאחרונה הכאבים התגברו שוב בעת הבליעה והכאבים שיש לי בוושט כשאני בולע אלו אותם כאבים שיש לי כשאני מסובב את ההגה לצורך העניין.
    אני מרגיש חסר אונים חייב עזרה דחוף!
    אציין שעברתי גסטרוסקופיה בעבר וקולונוסקופיה שהיו שניהם ללא ממצאים.
    (אני סובל מצרבות חזקות מגיל מאוד צעיר)

הוספת תגובה

תמונה

• התפשלות טרנזיטורית בבדיקת סי טי
    אמנון
    10/07/2020

בבדיקת CT: באחד מפיתולי הג'יג'ונום הפרוקסימלים ישנה התפשלות טרנזיטורית
    מה זה אומר?
    כמה דחוף לבדוק?
    תודה,
    אמנון.

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות לשיכוך כאב ראש ודלקת בקיבה
    סוניה
    09/07/2020

שלום. לבן זוגי יש דלקת בקיבה.
    איזה כדור להורדת כאב ראש אפשר לקחת ביחד עם נקסום?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת הסוגר הוושטי העליון, כאבים וסבל
    ענת
    06/07/2020

שלום. סובלת מכאבים קשים בקיבה במעיים מלאות מתקשה בבליעה. האוכל והשתיה לא יורדים, יש לי לחץ לסוגר הוושטי העליון סותרי חומצה לא עוזרים, נחנקת מאוד סובלת, רזה מאד. מיובשת, האף כואב, העיניים, העור, אין לי רוק, הגרון חונק. מתקשה לאכול לשתות לא יורד, מלאה גזים לא נעימים, יש עצירות קשה מאד, נורמלקס לא עוזר. כמו שיתוק במעיים וכאבים במעיים, יש בעיות בליעה, טעם מר חמוץ בפה שלא עובר. בדיקות גסטרו תקינות גם הסי.טי. יש לי חרדה ודיכאון מהמצב, חולשות בחילות, תחושת עילפון, יש לי בעיות הליכה, עמידה מעין פרקינזון. אין לי רוק כל שיניי כואבות וגם החניכיים כואבות. אין לי חיים יש לי פיסורה צניחת רקטום צריבות גם בוולווה אין לי חיים יש פתרון מלבד התקנת פג?

הוספת תגובה

תמונה