פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול עוסק בנושאים: קרוהן, קוליטיס, שלשול, עצירות, גזים, צרבת, כאב בטן, סטומה, גסטרוסקופיה, אולקוס, מחלות מעי דלקתיות, מחלות מעיים, מחלות דרכי העיכול, כיב קיבה, עצירות, כאבי בטן ועוד

מנהלי הפורום

פרופ' נחום ויסמן
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דלקת בקיבה תקופה ארוכה ללא שיפור
    י
    24/05/2018

היי,
    תקציר קטן:
    אני בן 29 סובל מדלקות בקיבה כשנה טיפולך ראשון שקיבלתי היה לא מתאים לי ולכן המצב קצת החמיר לאחר גסטרו שני שינו לי את הטיפול ואכן יש הקלה אבל אני עדיין סובל מכאבים ואי נעימות במיוחד כאשר אני טיפה חורג מהדיאטה (הנוקשה) שלי.
    הממצאים לי הם דלקת דיפוזית בקיבה (גסטריטיס) ודלקת מינימלית בושט ובקע סרעפתי קטן גולש (מולד).
    רוצה לציין כי לפני זה הייתי אוכל רגיל לא היו לי בעיות עם שום סוג של אוכל (רק חלבי היה עושה לי בטן רכה).
    נכון להיום אני 3 חודשים לאחר הטיפול ואני חייב לציין שעדיין אני סובל, עשיתי אין ספור בדיקות ולא נמצאו גורמים רציניים לכאבי בטן ואי נעימות שאני מרגיש.
    מצויין כי הייתה לי ירידה מאוד דרסטית בהתחלה במשקל גוף כ15 ק"ג.כרגע מאוזן לא עולה(לצערי) ולא יורד. !! חשוב לי לציין כי אני לא צורך בכלל מצורים חלביים!! הם גורמים לי לכאבים! הפסקתי לגמריי! (והייתי רוצה לנסות לחזור כי אני אוהב אך חושש)!
    כיום:
    אני שותה על בסיס יומי פרוביוטיקה דייג'סט אחרי ארוחת ערב (עוזר לי).
    לוסק בבוקר - הרופא רשם לי ואכן אני מרגיש שהוא עוזר במיוחד עם התיאבון בבוקר.

על איזה עוד טיפול הייתה ממליץ לי?

תודה רבה !!!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות בדיקת גסרוסקופיה עקב צרבות קשות
    חני
    21/05/2018

היום ביצעתי בדיקה גסטרוסקופיה עקב צרבות קשות וריפלוקס וגם לפני חודשיים היה מקרה חד פעמי של הקאה דמית.
    להלן התוצאות: ושט ארוזיה קצרה אך עמוקה בושט דיסטלי עם אקסודט נעבר ושט קיבה ב36 ס"מ.
    קיבה מתחת מעבר ושט קיבה דופן אחורית ארוזיה שטחית עם חפוי דמי -דגימות תרסריון בצל וחלק יורד תקינים.
    מסקנות : אסופגיטי דרגה 2 ארוזיה בקיבה.
    טיפול: נקסיום 40 מג בוקר 20 מג' ערב

שאלתי: האם במילים פשוטות תוכלו להסביר לי מה משמעות התוצאות והאם מה אומר בושט דיסטלי עם אקסודט?? והאם בעזרת הטיפול הושט והקיבה אמורות להחלים? האם מתוצאות הבדיקה יש חשש לנקב בושט?.
    אודה לתשובתכם קצת לחוצה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צריבה בגב בפי הטבעת בוולווה
    קלרה
    20/05/2018

סובלת מרפלוקס יש לי צאבות שום סותר חומצה לא עוזר לי יש לי כאבים ברום הבטן מהצרבת בגב וצורב גם בוולווה ובפי הטבעת שום משחה לא עוזרת.הסבל רב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בחילות וטעם מר עקב מספר בעיות
    נועה
    20/05/2018

היי, לאמא שלי יש הפרעה בהתרוקנות הקיבה, רגישות ללקטוז ופרוקטוז ובקע הסרעפת. היא סובלת יום יום מבחילות, טעם מר בפה ולא מסוגלת לאכול כבר כמה שנים. היא חיה כל היום על עוגיות ונס קפה. הרופא גסטרואנטרולוג שהייתי אצלו אמר לה שאין מה לעשות. אני אשמח לחוות דעתכם, האם יש טיפול ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקת נשיפה לגילוי הליקובקטור
    איציק
    16/05/2018

שלום רב.
    הבן שלנו עבר בדיקת נשיפה לגילוי הליקובקטור לפני יומיים וקיבלנו תשובה:
    REMARKS (GENERAL)
    נפח אינו מספיק
    לא בוצע

C13 UREA BREATH CALC
    נפח אינו מספיק
    מה זה אומר?

לתשובתך אודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפסקת תרופת ריפלוקס לתינוק
    אני
    16/05/2018

ריפלוקס לבת 4.5 חודשים. מקבלת פעמיים ביום לוסק/אומפרזול. אמורה להפסיק שבועיים לפני הביקור אצל ה גסטרולוג. הוא ממליץ להפסיק מיד ולא בהדרגה. אני חוששת. כיצד להפסיק בהדרגה? איך לעשות את זה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי בטן תחתונה חזקים
    ענתי
    12/05/2018

סובלת כבר 5 ימים מכאבי חזקים בבטן התחתונה שמתגברים לאחר שאני יוצאת משירותים. יש לי הרבה הליכות לשירותים ומעט שתן שיוצא ולא שורף לי בעת מתן השתן. מבחינת קיבה היה לי קצת שלשול ועכשיו יש לי עצירות. בדיקות דם ושתן יצאו תקינות, בדיקת רנטגן יצאה תקינה, בדיקת אולטרה סאונד כליות ושלפוחית יצאה תקינה מלבד זה שנשאר לי 245 סמק שתן לאחר התרוקנות. הרופא נתן לי אנטיביוטיקה לדלקת מעיים אבל אני לא מרגישה שזה עוזר מה אפשרי שזה ומה כדאי לי לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הליקובקטור פילורי ובדיקת גסטרו
    טל
    08/05/2018

שלום רב,
    לפני כשלושה שבועות סיימתי את הטיפול האנטיביוטי נגד החיידק הליקובקטור פילורי.
    בשבועיים הראשונים עדיין סבלתי מצרבת (האוכל הייה עולה למעלה) ובשבוע האחרון אפשר להגיד שזה עבר. שלשום עשיתי ספורט- ריצה של כ- 6 קילומטר, יום למחרת הרגשתי שוב שהאוכל עולה. יכול להיות שזה נובע מהריצה? או שאין קשר ופשוט הגוף עדיין לא הבריאו במלואו?
    בנוסף, האם כדאי לבצע גסטרו?

תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מעי רגיז פרוביוטיקה לא עוזרת
    יקיר
    07/05/2018

היי, אני בן 31, אובחנתי לפני 7 שנים עם מעי רגיז, עד כה לא מצאתי פתרון להפחתת הסימפטומים.

ניסיתי במהלך השנים סוגים שונים של פרוביוטיקה אבל אף אחד מהם לא עזר בכלל נגד השלשולים הקבועים,
    וגם בתקופת לקיחת פרוביוטיקה (לא משנה איזה סוג) אני תמיד מרגיש כאילו זה "מעמיס" על הבטן וזה יוצר אי נוחות נוראית.

שאלתי היא,
    מה זה אומר?
    שהגוף שלי דוחה את החיידקים הפרוביוטים?
    שהבעיה כנראה לא בגלל חוסר של חיידקים?

ובאופן כללי,
    האם כדאי לי להמשיך ולנסות עוד סוגים של פרוביוטיקה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שימוש באוגמנטין בזמן קולונוסקופיה
    בני
    06/05/2018

האם אפשר להשתמש באוגמנטין בזמן קולונוסקופיה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עצירות- תלות בלקסין פורטה
    אריאלה
    05/05/2018

שלום. אני בת 58 וסובלת מעצירות כ-10 שנים. כאשר אני נוטלת 2 כדורים של לקסין פורטה(כדור טבעי המכיל בין היתר פסיליום) העצירות עוברת.האם כדור זה יכול לגרום לתלות? האם כדור זה יכול לגרום לנפיחות בבטן?תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיות עיכול ממש לחוצה מזה
    אירנה
    29/04/2018

שלום רב,
    אני בת 35 עם עודף משקל של 30 קילו. מעשנת. לפני 4 שנים בגסטרוסקופיה אובחנתי עם גסטרודואדניטיס. פעם בכמה זמן הייתי סובלת מצרבות וכאבים אפיגסטרים. לפני כחודש התחלתי לסבול מצרבות וכאבים אפיגסטרים לפעמים שורפים ולפעמים עמומים יחד עם צרבת. אחרי זה היה שבוע של שלשולים. נכון לעכשיו כאבים אפיגסטרים לא חזקים בחילות וגרפסים מרובים עם ריח רע של ביצים מקולקלות. הייתי אצל רופא גסטרו קיבלתי הפניה לגסטרוסקופיה. ואני מפחדת לעשות כי חפרתי הרבה באינטרנט והגעתי לסרטן הקיבה.
    אין חוסר תאבון, ירידה במשקל. בנוסף אני לוקחת הרבה תרופות, נקסיום 2 כדורים ביום, נוגדי דיכאון 2 כדורים ביום, סטטינים 2 כדורים ביום וכדורי הרגעה 3 פעמים ביום. אני סובלת מחרדות. בגלל זה רציתי לשמוע את דעתכם. האם הגרפסים עם ריח רע יכולים להיות עקב גסטריטיס? האם התסמינים שלי מעידים על סרטן הקיבה?.
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבים לאחר בדיקת קולונוסקופיה
    עופר
    28/04/2018

שלום, עברתי קולונוסקופיה לפני שלושה ימים, בבדיקה לא הצליחו להדגים את כל המעי בגלל זווית חדה בכפף הטחול, האזור שהודגם היה תקין ולא נלקחו ביופסיות או משהו בסגנון.
    העניין הוא שמאז הבדיקה יש לי כאבים בצד שמאל למטה של הבטן, הכאבים מורגשים בעיקר אם אני לוחצת על האזור או אם אני מאמצת את שרירי הבטן, הכאב מוקל כאשר אני שוכבת, אין עוד סימפטומים נוספים כגון דם בצואה או חום וכו.. האם זה תקין שארגיש כך? זה מאוד מציק ולא נעים.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דיספפסיה פונקציונלית צרבות כואבות
    ויס קלרה
    27/04/2018

סובלת מעל 3 שנים מדיספפסיה פונקציונלית צרבות כואבות כאב ברום הבטן שום בותר חומצה לא עוזר יש בעיות בתנועתיות האוכל יש מעי רגיז קבלתי מהסבל חרדה ודכאון
    גם העור התייבש ויש צריבה בפי הטבעת ובוולווה שום משחה לא עוזרת
    מה ניתן לעשות אין לי חיים מהסבל הזה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תחושה של חוסר התרוקנות
    רלף
    26/04/2018

בן 62 לאחר יציאה ללא בעיה חש אחרי מספר שעות רצון ליציאה ללא תוכן.וזה חוזר שוב ושוב . לוקח בניפייבר כף ביום ללא הואיל.לאחרונה עברתי קולונוסקופיה והכל תקין.מרגיש חוסר נוחות. אודה מאוד למענה כיצד לטפל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה