פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קרוהן, קוליטיס, שלשול, עצירות, גזים, צרבת, כאב בטן, סטומה, גסטרוסקופיה, אולקוס, מחלות מעי דלקתיות, מחלות מעיים, מחלות דרכי העיכול, כיב קיבה ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבי גב תחתון לפני/אחרי יציאה
    רות
    25/11/2020

בת 32 לאחרונה מרגישה כאבי גב תחתון (בדומה מאוד לכאבי מחזור) לפני יציאה ואחרי יציאה ואז הכאב נעלם (לאחר חצי שעה בערך).
    אין ברקע מחלות מעי ידועות.
    מה יכולה להיות הסיבה?
    מדובר בבעיה גסטרולוגית?
    איזה בדיקות מומלץ לעשות לפני שאגיע לרופא המומחה?
    אשמח למענה מהיר.
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבי גב תחתון לפני/אחרי יציאה

הוספת תגובה

תמונה

• המון בריאות

שרית
    26/11/2020

הייתי מאוד ממליצה לפנות לרופא ולבצע בדיקות מקיפות. זה יכול להיות מהמון סיבות וחבל שתסבלי. מעבר לזה ייתכן ואלו רק כאבי גב ולכן כתוצאה מהמאמץ יש לך כאבים ולכן הייתי ממליצה אולי לנסות ולהוסיף שימוש בסידן האמורפי - אולי ייקל על הכאבים והכל יעבור.
    רק בריאות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ברזל פריטיו נמוך ממש זקוקה לתשובה
    נוי
    19/11/2020

הי שלום רב
    הנני בת 46 שנה ללא וסת
    ההמגחובין שלי מאז,ומתמיד 12
    לפני שנתיים בבדיקות דם
    המגלובין 11.9 פריטין 20 iron היה 53
    אתמול בבדיקות דם
    ויש חציין ששתיתי מלא מים
    המגלובין 11.1 פריטין קטן מ 8 iron 52
    סובלת ממעי רגיז פסוריאזיס וריפלוקס

התזונה שלי גם לקויה לא אוכלת המון דברים

אודה האם יש לי מה להלחץ

לא לקחתי אף פעם כדורי ברזל בגלל הקיבה

יתחיל לקחת אקוסאפ ברזל

ממש אודה לתשובה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ברזל פריטיו נמוך ממש זקוקה לתשובה

הוספת תגובה

תמונה

• אטרופיק גסטריטיס כאבי בטן ולקיחת ביופסיה
    פנינה
    15/11/2020

אני בת 69 סוכרתית מגיל 18. עקב כאבי בטן עשו לי גסטרוסקופיה והאבחנה אטרופיק גסטריטיס. לצערי לא נלקחה ביופסיה בבדיקה. האם כדי לאבחן הליקובקטר חייבים לקחת ביופסיה?
    ואם כן, האם אני צריכה לעבור שוב גסטרוסקופיה?
    תודה, פנינה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אטרופיק גסטריטיס כאבי בטן ולקיחת ביופסיה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת גסטרו- הקאות שלשולים וחוסר תאבון
    ש
    15/11/2020

סבתא שלי עברה בצעירותה הקרנות בבטן התחתונה ומאז היא סובלת גיהוקים הקאות שילשולים ואין לה תאבון אשמח ללכת אתה לייעוץ אצל רופא מומחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מחלת גסטרו- הקאות שלשולים וחוסר תאבון

הוספת תגובה

תמונה

• בירור כאבי בטן ובעיות במערכת העיכול.
    דניאלה
    14/11/2020

אני בת 65, וקצת יותר למעלה מחודש, יש לי כאבי בטן, היתה תקופה שלקחתי פרוביוטיקה ונעלמו לי לחלוטין כאבי בטן, ואחרי כמעט שנה חזרו כאבי הבטן, משום מה הפרוביוטיקה כנראה הפסיקה לעבוד ...רוצה לציין שביתי נפטרה, ומאז שנפטרה יש לי בעיות במערכת העיכול, ומעולם לא ניתקלתי בזה, אני נמצאת במצב נפשי קשה מאז פטירתה, וקשה לי לחשוב לבצע בדיקה כמו גסטרוסקופיה או קולונוסקופיה. השאלה היא האם ניתן לעשות אולטרסאונד של הבטן, או שאני אהיה חייבת לעשות בדיקה פולשנית כמו קולונסקופיה על מנת לוודא מה הסיבה לכאבי בטן.? תודה, ממתינה לתשובה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בירור כאבי בטן ובעיות במערכת העיכול.

הוספת תגובה

תמונה

• צואה מעלה אדים האם תקין?
    אבי
    13/11/2020

היי אחרי שיצאתי לשירותים היה לי המון גזים ושלשול. לפני שהורדתי מים ראיתי שהצואה מעלה אדים האם זה נורמלי ? מצריך בדיקה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    צואה מעלה אדים האם תקין?

הוספת תגובה

תמונה

• יציאות לא מסודרות האם מעי רגיז?
    יאיר
    07/11/2020

שלום ..בשנה וחצי האחרונות סובל ביציאות לא מסודרות, יציאות רכות ולפעמים 3 פעמים ביום .היציאות מלוות בדחף שחייב לשירותים , כמו כן צריבה/שריפה בפי הטבעת לאחר יציאה ..במיוחד בימים של התקפים שמלווים בכאבי בטן לא מסודרים לפני יציאה.בנוסף כאבים באיזור החזה משני צידיו מעל הבטן בנקודות מקבילות וספציפיות..תקופות שמרגיש עייפות יתר על המידה וימים של יותר ופחות מצב רוח..עבר.י בשנתיים האחרונות גירושים לא נעימים בלשון המעטה דבר שהשפיע עליי וגרם ללחץ ומתח.חושב שיש לי גם טחוקים פנימיים
    בן 40 ..בריא . עברתי בשנה האחרונה גסטרו וקולונסקופיה ואולטראסאונד בטן ..הכל תקין.כמו כן בדיקות דם והליקובקטור.
    רופא הגסטרו מעריך שמדובר במעי רגיז..בראייה לאחורמכל חיי היציאות לא היו מסודרות..אך התסמינים שציינתי לא היו
    לציין כי מיואש כבר ..יש שבועות שההרגשה טובה ואז מגיעים מס ימים של התסמינים..
    מה עליי לעשות מבחינת בדיקות ?
    ואם אכן מדובר במעי רגיז..איזה טיפול עליי לבקש? מטופל בקופ"ח מכבי

הוספת תגובה

תמונה

• נקסיום ושילוב עם תוספי תזונה אחרים
    רוקי רגב
    05/11/2020

אני לוקח באופן קבוע 40 מ"ג נקסיום. נוסף לכך אני לוקח במהלך היום תוספי תזונה קינמון וכורכום . האם מותר ?

הוספת תגובה

תמונה

• חומצה אלפא ליפואית וחולה גסטריטיס
    ניסים
    03/11/2020

האם יש מניעה לחולה גסטריטיס ליטול תוסף: חומצה אלפא ליפואית. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ריפלוקס לרינגו בעקבות ליחה וכחכוך בגרון
    דנית
    25/10/2020

שלום רב.
    בת 51 תזונה בריאה וספורט.
    מזה כ3 חודשים סובלת נורא מליחה אחורית וכחכוחים ללא הפסקה. איכות החיים שלי נפגעה באופן משמעותי.
    ביקור אצל א.א.ג.שטען שיש לי ריפלוקס לרינגו.הציע לקחת נקסיום אך החלטתי לנסות קודם בבית טבע אצידופולוס ופרוביוטיקה.(כשבועיים בינתיים).
    מה עלי לעשות? לחזור לנקסיום?
    והכי חשוב
    האם עלי לחיות עם זה לנצח??
    מפחדת נורא שזה לא יעבור לי בחיים.

הוספת תגובה

תמונה

• אל תפסיקי לקחת את התרופה

יהודה אלידע
    26/10/2020

מכיר את התיאור שלך מ"גרון ראשון". הריפלוקס נובע מחולשה של סגר הכיבה, שריר טבעתי שאמור למנוע זרימה של חומצות עיכול בחזרה לוושת. כשהוא נחלש, סובלים מצרבות ובמקרה חמור כיח שחור מצטבר מאחודי מיתרי הקול. שנים ללא טיפול נגמרו עצלי בניתוח להסרת גידול מעל המיתרים, ניתוח שהשאיר אותי חי אבל צרוד עד כמעט אובדן כושר דיבור. אסור להזניח, התרופות הן המינימום להורדת החומציות אבל חשוב גם להוריד במשקל ולא לאכול קרוב לפני השינה. העיקר שוב: לא להזניח כי זה לא נפתר מעצמו ולא מגיב לתרופות אליל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיידק בקיבה ותוצאות ביופסיה אשמח לעזרה
    רחל
    25/10/2020

אני סובלת עם חיידק בקיבה כבר 3 טיפולים קשיים של צלחו שלחו אותי לביופסיה והייתי רוצה לדעת האם לדעת איזה טיפול הכי מתאים לי.
    יש לי צרבות וגירודים ממש מעבר לזה מרגישה טוב האם חייבת טיפול ???? כי שלוקחת את הכדורים מרגישה הכי גרוע
    אשמח לתשובה כבר מיואשת תודה רבה התור לרופא עוד שבועיים

הוספת תגובה

תמונה

רחל
    25/10/2020

אני סובלת עם חיידק בקיבה כבר 3 טיפולים קשיים של צלחו שלחו אותי לביופסיה והייתי רוצה לדעת האם לדעת איזה טיפול הכי מתאים לי.
    יש לי צרבות וגירודים ממש מעבר לזה מרגישה טוב האם חייבת טיפול ???? כי שלוקחת את הכדורים מרגישה הכי גרוע

הוספת תגובה

תמונה

רחל
    25/10/2020

הוספת תגובה

תמונה

• פרזיטים בצואה שלשולים וכאבי בטן
    אישה37
    24/10/2020

16.6 ילדתי קיסרי חירום בגלל gbs שגרם לאמיוניטיס . קיבלתי טיפול אנטיביוטי לוריד רוצפין פלאגיל 5 יום ובבית אוגמנטין . ב5/8 הרופא נשים ראה שהgbs עדין בשתן ובנרתיק והחליט שצריך להעיף מהגוף שלי ונתן לי טיפול לשבועיים - 3 כדורי קלינדה של 150 מג (כל 6 שעות) + 3 מוקסיפן ליום לשבועיים ,אחרי סבל של 10 ימים וכ20 שילשולים ביום הרופא שלח לבדיקות צואה 6.9 בבדיקות צואה יצאו פרזיטים מיקרוסקופי חיובי, blastocystis חיובי, dientamoeba fragility חיובי, leukocytes stool נמצאו״ וכמובן קולסטרידום חיובי טופלתי ב2 סבבים של וונקו (סבב1 עשרה ימים 125 מג 4 פעמים ביום) 4 ימים מסיום טיפול זה חזר החיידק ליקוציטים היו 21 אלף ושוב כ20 שילשולים ביום. סבב שני זיהומולוג החליט על אותו מינון רק ל17 ימים. ושוב אחרי 5 ימים חזרו השילשולים אומנם בהתפרצות יותר הדרגתית אומנם ליקוציטים 11 אלף, ושוב מיון בגלל שילשולים מיימים רבים כאבי בטן עזים. זיהומולוג החליט על פידקסומיצין 10 ימים 2 כדורים של 200 מג.נותרו יומיים לסיום אומנם רופא פנימי חלק עליו בטענה שמעבדה שלי תקינה ליקוציטים 11 אלף וcrp0.6 טען שהשילשולים הם לא מהקולסטרידיום. בבדיקת צואה שעשיתי 15.10 טוקסין חיובי שלcd . שאלותיי : האם יש מקום להתערבות של גסטרו לבדיקה אבחנתית יותר? . האם אני צודקת? האם יש רופא שמומחה בטיפול בחיידק ומניעת חזרתו? האם יש הנחיה לתזונה? האם ישנה פגיעה למערכת החיסון? ממש נואשת וכאובה. אוכלת כמו ציפור כבר חודשיים . אודה לעזרה והכוונה דחופה מאוד

הוספת תגובה

תמונה

• חיידק הליקובקטר פילורי ואי נוחות בקיבה ובגזים
    מאיה
    22/10/2020

שלום רב,
    עברתי שבוע קשה של בחילות הקאות שלשולים כאבי בטן שמנעו ממני לישון. בבדיקת צואה שהרופא ביקש קיבלתי תשובה חיידק חיובי חלש. לדברי הרופא שלי לא צריך לקחת הטיפול המשולש כיוון שהתסמינים חלפו. אני לא שלמה עם התשובה שלו, מפחדת שהכאבים יחזרו, וגם לפעמים חשה אי נוחות בקיבה וגזים. האם יש משהו שאפשר לעשות או תרופה?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה