פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קרוהן, קוליטיס, שלשול, עצירות, גזים, צרבת, כאב בטן, סטומה, גסטרוסקופיה, אולקוס, מחלות מעי דלקתיות, מחלות מעיים, מחלות דרכי העיכול, כיב קיבה ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שתיית קפה ביום שלפני קולונוסקופיה
    דורון
    16/05/2022

האם אפשר לשתות קפה נמס/אספרסו ללא חלב ביום שלפני הבדיקה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שתיית קפה ביום שלפני קולונוסקופיה

הוספת תגובה

תמונה

• גסטרוסקופיה וירטואלית
    שיראל
    10/05/2022

רציתי לדעת האם קיימת בדיקת גסטרוסקופיה וירטואלית? והיכן מבצעים?
    לבת שלי כאבי בטן עליונה
    והאם ניתן לעשות בדיקת שיקוף ושט וקיבה? האם אבחנתית כמו גסטרוסקופיה
    הבת שלי חוששת לבצע גסטרוסקופיה רגילה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גסטרוסקופיה וירטואלית

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבטן שמאלית עליונה וקופיגראונד
    יפעת
    06/05/2022

עם כאבים בבטן שמאלית עליונה וקופיגראונד בכמות מישתנה כל פעם בעיקר בבוקר אחרי שנת הלילה ובעיקר בשינה על צד ששמאל( נימנעת)
    וושט שורפת לעיתים אחרי אוכל ושתיה יחד כאבים בכתף שמאל למעלה
    יש לי שיחה עם גסטרו רק ב19 למאי החודש

- אני אחרי ניתוח בריאטרי משנת 2011 - טבעת( בשנה האחרונה עליה של 12 ילוגרם, אולי זה לוחץ על הטבעת?)

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבים בבטן שמאלית עליונה וקופיגראונד

הוספת תגובה

תמונה

• צרבות לאחר הפסקת סותרי חומצה
    אח
    05/05/2022

שלום דר וחג עצמאות שמח, יש לי שתי שאלות ואודה על תשובותך:
    1. לפני כ-8 שנים אובחן אצלי דימום מאסיבי בקיבה (כתוצאה מנוגדי דלקת בערכים גדולים שנלקחו לפרק זמן ממושך, היה לי פריקרדיטיס)לקחתי אומפרודקס ולאחר מכן נקסיום במהלך כל 8 השנים הללו בהתחלה 40 מ"ג ואחר כך 20, חייבת לציין שזה היה יעיל, אבל לאחרונה הפחידו אותי שזה מסרטן במיוחד שאני לוקחת רצוף 8 שנים, והחלטתי על דעת עצמי להפסיק, כך נוצר מצב שאחת למספר ימים אני חווה צרבות איומות שגורמות לכאבים עזים בחזה, בבטן ובגרון ,תחליפים כגון טאמס לא עוזרים כלל ,מה דעתך האם בכל זאת לקחת שוב את כדורי סותרי החומצה על בסיס קבוע או לקחת לפי הצורך?
    2. יש לי מעי מפותל שדי בעיה בבדיקות קולונוסקופיה (למרות שלאחר כריתת הרחם ושחלות נאמר לי שיש שיפור ניכר בפיתולי המעי)לאחרונה בצעתי ניתוח להרמת שלפוחית השתן ושם נכתב...איחוי הדופן וייקרל 00 כן מאחור לכיוון המעי ולגבי הפסציה הרקטו הוגינלית לא הושמו תפרי לבטורים, שאלתי האם פעולות אלה יכולות לגרום לבעיה עתידית בפעולת הקולונוסקופיה( בעוד כ5 חודשים צריכה להזמין תור לגסטרוסקופיה וקולונוסקופיה וחוששת שהטיפול בפעילות הרמת השתן תפגע בפעולת הקולונוסקופיה.) בתודה ובברכה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    צרבות לאחר הפסקת סותרי חומצה

הוספת תגובה

תמונה

• גזים בלי הפסקה מהרקטום
    קלרה
    01/05/2022

שלום סובלת מגזים בלי הפסקה מהרקטום צורבים ברקטום בוולווה לא עוזרים אנזימיי עיכןל פרוביוטיקה חליטות תה שום דבר מה ניתו לעשות מיואשת יש לציין שמשתשת במשלשלים כי יש עצירות כרונית בשל פרקינסון סובלת גם מהתקעות המזון בחזה בשל לחץ מוגבר לסוגר הושטי העליון מיובשת אין לי רוק בפה האף יבש הגרון יבש עןלה ליחה צורבת מאוד יש כאבים קשים משניי צידיי הבטן ונפיחות בשל הגזים הרבים יש רעשים בבטן רוב הזמן אין לי אויר בשל היובש באף בגרון איך ניתן לטפל בגזים

לקביעת תור
    סגירה
    גזים בלי הפסקה מהרקטום

הוספת תגובה

תמונה

• סימפטומים מורגשים
    מיכל סרף
    29/04/2022

שלום רב דוקטורית
    האם ישנם מקרים אצל אנשים שבהם יש צריבה /גירוי/ דלקת /נגעים בושט בגלל תרופות מסויימות/ מזונות / שנת לילה שממסכת הרגשה
    ובאופן קבוע הם לא מרגישים בסימפטומים ? אלא ניתן לדעת רק ע"פ בדיקות ? תודה רבה לך.

לקביעת תור
    סגירה
    סימפטומים מורגשים

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש חוזר בוורמוקס
    אלעד
    28/04/2022

זיהתי תולעת סרט בצואה, סיימתי שימוש בוורמוקס לפני חצי שנה ועכשיו מעוניין לקחת שוב.. באיזה מינון?

לקביעת תור
    סגירה
    שימוש חוזר בוורמוקס

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בהליקובקטר
    מיכל
    26/04/2022

שלום, בת 48, בבדיקה אנדוסקופית התגלתה דלקת חמורה בקיבה, כתוצאה מחיידק הליקובקטר. לא חשה כאבים או תסמינים כלשהם.
    קיבלתי מרשם לטיפול שכולל :
    מוקסיפן 500מג 2*2 ביום
    קארין 500 2*1 ביום
    קל בטן 2*2 ביום
    נקסיום 2*1 ביום

רציתי לדעת איך ליטול את התרופות (סדר הנטילה, עם / ללא אוכל..) ומה מטרת הקל בטן?
    בנוסף, האם ממולץ פרוביוטיקה? אם כן, כמה ביום ומתי.
    רוב תודות.

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול בהליקובקטר

הוספת תגובה

תמונה

• טעם מלוח בפה
    עופרי
    22/04/2010

בת 48. בחודש האחרון יש לי טעם מלוח בפה כמעט לאורך כל היום. המליחות לא חולפת ולכן אשמח לדעת ממה זה נובע. אילו בעיות יש לשלול? איזה בדיקות עלי לבצע? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    טעם מלוח בפה

הוספת תגובה

תמונה

• טעם מלוח

ד''ר יהודית אסולין דיין
    22/04/2010

לצערי הבנתנו בנושא טעם מצומצמת.
    תשימי לב לשינויים בתרופות/תוספי מזון.
    נזלת/דלקת במערות הפנים יכולה לשנות טעם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אבן בכיס מרה 2.5 סמ
    כאבי דיספטטי
    14/04/2022

שלום,
    יש לי תסמינים רבים בשנה האחרונה . היה לי הליקובקטור שטופלו לפחות הבדיקות אחרי הראו שאין, מעט דלקת בקיבה והרבה כאבים ברום הבטן. תחושת רטט שם , בחילות, לחץ. Mri בטן הראה אבן בגודל 2.5 ס"מ בכיס מרה ללא דלקתיות. האם זה מקור התסמינים? האם צריך לבצע משהו?
    תודה,

לקביעת תור
    סגירה
    אבן בכיס מרה 2.5 סמ

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גרון מהקיבה?
    כאבי גרון
    14/04/2022

היי צעיר בן 22 חולה ריאה ברונכיאקטזיות וגם אסטמה ישלי כאבי גרון בחודש וחצי האחרונות ,עשו לי גסטרוסקופיה גילו דלקת קלה ברירית של הקיבה היו כאבי בטן וגם הקאתי איזה פעם אחד אבל חא קרה הרבה, כאבי הגרון הם בדרכ באזור של הלמטה של הגרון עם הרבה רייר ונזלת ולפעמים ליחה ,לא מרגיש צרבות אבל בכל מקרה נוטל תרופות נוגדי צרבת ,עשיתי גם אולטרה סאנוד לבלוטות התריס יצא בסדר, רופא אאג נכנס לגרון וראה שיש לי שריר שנראה שנפגע מהקיבה , אבל טין לי צרבות (לפחןת לא בתדירות גבוה) האם זה באמת קשור לקיבה ?

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי גרון מהקיבה?

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי ניתוח מעקפים
    שרה
    05/04/2022

שלום. עני עברתי לפני שנה ניתוח מעקפים ותיקון מסתם . מעקף אחד היה פתוח דלף דם שגרם לחיידקים שונים ואחד מהם חזר לפני חודש ועברתי הטרייה . עד לפני שנה לא לקחתי נקסיום ובביה״ח נתנו לי 40 מ״ג . אני מטופל כרגע בשני סוגי אנטיביוטיקה עד סוף החודש . האם להוריד מהמינון של הנקסיום ? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    אחרי ניתוח מעקפים

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש ממושך במחבת טפלון
    לירון
    29/03/2022

שלום
    אני משתמשת כבר זמן רב במחבת טפלון. בשימוש באש גבוהה.
    לפני חודש שמתי לב שבחלק מהפעמים האוכל יוצא קצת חרוך - וייחסתי זאת לכך שהאוכל קצת נשרף. לפני כמה ימים כששטפתי את המחבת ראיתי שיוצאים ממנו חתיכות שחורות. יכול להיות שכל הזמן הזה הכנסתי טפלון לתוך הקיבה. מציינת שאין לי כאבי בטן. האם זו סיבה לדאגה? אודה על תשובתך.

לקביעת תור
    סגירה
    שימוש ממושך במחבת טפלון

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש ממושך בנקסיום
    יאיר דהן
    27/03/2022

שלום, אני מאובחן עם ריפלוקס ובקע סרעפתי וסובל מזה שנים רבות מצרבות קשות. התחלתי טיפול עם נקסיום 40 שעבד מצויין למשך מספר שבועות. בהמשך הורדתי מינון ל 20 והתוצאה גם היתה מעולה לאחר מספר שבועות ירדתי למינון 10 (חצי כדור 20) וגם זה עזר. בנסיון להפסיק לחלוטין את השימוש בתרופה (בחודשיים האחרונים) הצרבות חזרו בגדול! שאלתי היא האם יש סיכון בנטילת נקסיום במינון קטן -מינון 10 (חצי כדור 20) כאשר השימוש הוא לזמן ממשוך- חודשים / שנים... אודה מאוד לתשובה יאיר

לקביעת תור
    סגירה
    שימוש ממושך בנקסיום

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה , גסטריטיס , הליקובקטר פלורי
    עינת
    23/03/2022

אני אנמית מטופלת בברזל עירוי כרגע אחת לשבוע 2 מנות.
    לפני שנתיים עברתי בדיקות גסטרו וגסטרואנטרולוגיה - יש גסטריטיס והליקובקטר.

עירוי הברזל לא ממלא את מחסני הברזל , לדברי ההמוטולוגית יש צורך בהמשך בירור.
    לפני 9 שנים עברתי ניתוח שרוול (אני אוכל הכל מהכל והתזונה מעולה) נקבע ע"י בדיקות דם שמדובר בתת ספיגה , מכוון שאין לי מחזור כשנה אז איבוד הדם לטענתה נובע מהגסטיריטיס.
    ותפקידה לדבריה רק למלא לי את מחסני הברזל ולא ולבדוק אותי - בטח לא היא המקור להתייעצות.
    מצבי הכללי חיוורון , דופק לב מואץ , עייפות כרונית, כאבי ראש ,צ התכווצות שירירים.
    לא מצליחנ לתפקד כמו שצריך ביום יום .
    למי לפנות ? לא מקבלת תשובות ובטח לא לא בדיקות לברור נוסף.

הוספת תגובה

תמונה