פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קרוהן, קוליטיס, שלשול, עצירות, גזים, צרבת, כאב בטן, סטומה, גסטרוסקופיה, אולקוס, מחלות מעי דלקתיות, מחלות מעיים, מחלות דרכי העיכול, כיב קיבה ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עצירות חריפה מזה שבוע וחצי
    אלי
    12/04/2021

שלום דוקטור!
    אני בן 46 בריא בד״כ. לפני כשבוע וחצי עצירות חריפה וקשה. בד״כ יש לי תזונה סבירה ויציאות יומיות וטובות. עברתי קולונוסקופיה- תקינה, MRI בטן ( ללא ח.נ.)- ללא ממצא רלוונטי( ייתכן שהאיכות פחות טובה כי לא לקחתי תרופה שמאיטה את המעי לפני ההדמייה).
    מספר ימים לפני העצירות אכלתי כמות גדולה של תירס וכנראה שלא לעסתי טוב. כמו כן קורה לי שבעת לחץ נפשי אני נוגס בשערות שעל ידי.
    אני מוטרד מהאפשרות של גוף זר ( בזואר, תירס? שערות?) שחוסם חלקית את המעי הדק וגורם לעצירות. אשמח לדעתך בנושא!
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    עצירות חריפה מזה שבוע וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• גרעפסים קולניים ללא הפסקה
    נעמי
    11/04/2021

על פעילות גופנית. מזה תקופה ארוכה עושה גרעפסים קולניים ללא הפסקה. הגרעפסים ללא ריח. אחת לחודש מתעוררת מכאבים חזקים מאד מאד באזור הוושט. כאבים שחולפים כעבור שעתיים שלוש. כאבים חזקים מאד מאד. עברתי הליקובקטור שיצא שלילי ועברתי גסטרוסקופיה שיצאה תקינה לחלוטין. הגרעפים מאד מאד מציקים גם פיסית גם מנטלית וגם חברתית. מה זה יכול להיות? מה יכולה לעשות כדי לעזור לעצמי? אני ממש מיואשת והעניין

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גרעפסים קולניים ללא הפסקה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים לאחר כריתת כיס מרה- בילארי דיסקנזיה?
    פרח
    07/04/2021

דר שלום,
    לפני 3 חודשים עברתי ניתוח כריתת כיס מרה בעקבות אבנים שעבר בהצלחה. משהו כמו חודש וחצי אחרי הניתוח החלו לי כאבים חזקים מסוג דקירות באזור כיס המרה ומקרינים וכל צד ימין כולל הגב. ביצעתי בדיקות דם (תפקודי כבר), גאסטרוסקופיה, US וסיטי - הכל תקין ומצויין.
    הבנתי מרופאת גאסטרו שיש לפעמים ליקויים בתפקוד של דרכי המרה והתכווצויות שמייצרות את הכאב שלי.
    האם אכן כך הדבר, קבלתי רק תרופה להרפיית כיווצים של המעי. טרם התחלתי. האם זה הטיפול היחיד? האם תופעה מוכרת ? האם צריך לשמור דיאטה מסויימת? אשמח לעזרתך,
    פרח

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבים לאחר כריתת כיס מרה- בילארי דיסקנזיה?

הוספת תגובה

תמונה

• צ'יסטה בלבלב בן 35 האם סרטני?
    יונתן
    22/03/2021

יש לי צ'יסטה מסוג ipnm פוטנציאלית לסרטני, האם זה תמיד הופך לסרטני? כלומר היא קטנה כרגע 1.9 אבל בדרך כל צ' יסטה כזאת הופכת מתישהו לסרטני? או שיכול להיות למרות סוג הצ'יסטה הרבה פעמים זה נשאר ככה וזהו? אמרו לי כרגע מעקב לכל החיים, ועוד חצי שנה אולטרסאונד של הלבלב עם ביופסיה בשביל לוודא שזו סוג הצ'יסטה הזאת, אני בן 35 ממש לחוץ מהנושא אשמח להבין טיפה יותר לעומק

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבטן עליונה ימין ושמאל
    משה
    20/03/2021

שלום דוקטור
    בן 63. ברקע פסוריאזיס . לא נוטל תרופות .
    מזה חודשים כאבים בבטן עליונה מימין
    ובחודש האחרון הכאבים מופיעים באופן סימטרי בימין ובשמאל בבטן העליונה . הכאבים מופיעים לאחר הליכה .
    צילום מכוון צלעות יצא תקין.
    מה עליי לבדוק ?

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקת ct בטן, טחול, לבלב
    רחל
    18/03/2021

שיתי ct בטן הטחול, דרכי המרה, הלבלב, הכליות ושלפוחית השתן היו תקנים
    שני האבירים היחדים שהיה עליהם הערה הם:
    כבד: בגודל ובמררם תקין עם הסננה שומנית בנונית עד יותר.
    דרכי מרה תוך עבדיות לא מורחבות.
    אשמח לדעת מה זה אומר?
    יש לציין שאני חצי שנה אחרי כימותרפיה ונמצאת בטיפול בילוגי בשל סרטן השד

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים לא מוסברים באגן צד ימין
    DAVI
    15/03/2021

שלום רב.לעיתים לאחר יציאות ללא מאמץ יש לי כאבים חדים באגן צד ימין בעצם התחתונה של הישבן ובאזור אשך ימין וזה נמשך לעיתים כשעה .התחיל בשנה האחרונה וחויתי את זה כמה פעמים.
    הייתי אצל רופא גסטרו . ואורתופד .וגם כירורג ולא מצאו כל בעיה.
    אקווה לדעתכם על מצב זה

הוספת תגובה

תמונה

• גזים אינסופיים בריח רע שצורבים ברקטום בפיסורה בוולווה
    גנה
    15/03/2021

שלום לדר סובלת מגזים אינסופיים בריח רע צורבים בוולווה ברקטום בפיסורה לא עוזר כלום לא גזיםxלא אנזימיי עיכול לא פרוביוטיקה ויש לי עצירות קשה מאד אחריי לקיחת נורמלקס 1.5 כוסית היו לי יציאות 10.פעמים צהובות צפות מה זה אומר כל הזמן ככה ויש כאבים בצד ימין ושמאל בבטן וקולות רמים מהבטן גם היציאות לא מבטלות הגזים מה ניתן לעשות אילו בדיקות לבצע
    יש לי גם לחץ לסוגר הושטי העליון מתקשה לשתות ולאכול גורם לכאבים ויש גם צניחת רקטום בינונית פיסורה וליכן פלאנוס לא יכול להתרפא בגלל היציאות הלא טובות והגזים הרבים אין לי חיים מיובשת גם אין רוק יובש בגרון באף בפה בעיןטעם מרחמוץ כל הזמן בלי הפסקה אחריי כל אכילה יש קושי בבליעה בשל היובש הרוק לא עוזר למזון בדיקות מלפני כמה חודשים תקינות
    האם כדאי לעשות בדיקות אילו מהן? לכבד לכיס המרה ללבלב לטחול? האם הגזים מבעית סיבו

הוספת תגובה

תמונה

• קולונוסקופיה לאחר גיל גבורות- מעל 80
    אלי
    11/03/2021

האם אדם שגילו גבוה מ-80, שאין לו תלונות רפואיות, צריך לעבור קולונוסקופיה ביוזמתו, גם כאשר רופא המשפחה לא יוזם זאת?

הוספת תגובה

תמונה

• גרפסים ללא הפסקה בת 37
    מיטל
    07/03/2021

שלוםרב
    אני בת 37ומזה שלוש שנים סובלת מגרפסים ללא הפסקה. בבדיקת גסטרוסקופיה הכל תקין. הרופא המליץ על קולונוסקופיה. האים זה יעיל ואיך?תודה

לקביעת תור
    סגירה
    גרפסים ללא הפסקה בת 37

הוספת תגובה

תמונה

• טעם מלוח בפה ובלשון כמה ימים
    ענת
    01/03/2021

שלום רב
    סובלת מזה מס ימים מטעם מלוח בלשון..שום דבר לא עוזר,צחצוח,אוכל,שתיה,מי פה.ממה נגרם ומה אפשרי לעשות..
    בבקשה עזרתכם .זה בלתי נסבל

הוספת תגובה

תמונה

• הכנה לבדיקת קולונוסקופיה ואכילת תמרים
    ran
    28/02/2021

שלום. נקבע לי תור לבדיקת קולונוסקופיה, יומיים לפני הבדיקה אני ניגש לבחינה ארוכה ובמהלכה אוכל 4 תמרים ואגוזי מלך. בדף ההנחיות של הבדיקה ראיתי שכתוב ש48 שעות לפני הבדיקה יש להפסיק לאכול פירות וירקות אך הבחינה היא בערך 44 שעות לפני הבדיקה. רציתי לשאול האם זה בסדר לאכול את התמרים במהלך הבחינה למרות שזה יהיה 44 שעות לפני הבדיקה ולא 48 כמו שכתוב בהנחיות, או שעדיף לדחות את מועד הבדיקה? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• בחילות וכאבי בטן אחרי ארוחה
    אלה
    26/02/2021

שלום רב
    אמא שלי בת 80, לפני 3 חודשים התחילה לסבול מכאבי בטן עד הצמרמורות ובחילות אחרי כל ארוחה. בבדיקת דם Amylase גבוה- 127 וEosinophils -23.7. עשו לאימה סיטי לא מצאו שום דבר לא תקין. היא הייתה כמה פעמים במיון לא רוצים לאשפז כי יש לה המוגלובין תקין, למרות שהיא רזתה 8קילו.
    רציתי לשאול מה אפשר לעשות ומה לבדוק כידי לעזור לה? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר בדיקת קולונוסקופיה לאחר שלושה ימים
    יוני לוי
    24/02/2021

היי, לפני 3 ימים עברתי בדיקה משולבת גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה הבדיקה יצאה תקינה לחלוטין ללא שום ממצאים ולא נלקחו דגימות ומאז יש לי כאב קל באזור פי הטבעת וכאב מטריד באזור הבטן עליונה/חזה אין לי חום אין לי דם והצואה רגילה לחלוטין האם יכול להיות שנוצר קרע במעי או שיכול להיות כי מדובר בתופעות לוואי ידועות של הבדיקות? תודה רבה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות גסטרוסקופיה- נקסיום וגביקסון
    בוריס דנילנקו
    22/02/2021

שלום,
    היום עברתי בדיקה וקיבלתי תוצאות הבדיקה גסטרוסקופיה ( לפני שנתיים וחצי עשיתי בדיקה ראשונה )
    1. ושט תקין
    2. קיבה- הרניה דיאפרגמאלית קטנה 5-6 סמ ( מלפני שנתיים ללא שינוי )
    3. רירית וכפלי קיבה עם מספר פוליפים קטנים. כפל מעובה באנטרום.
    4. בצל התריסריון תקין
    5. חלק שני תקין

אבחון : Hiatus Hernia + Gastric Polyps

נלקחה ביופסיה : קיבה + פוליפ

נוטל תרופות באופן קבוע כבר שנתיים וחצי : נקסיום בבוקר וגביסקון בערב

רופא אמר שאין מה לחשוש מסעיף 3, זה שכיח אצל מי שנוטל תרופות באופן קבוע כמו נקסיום. בכל מקרה לקח ביופסיה.

רציתי לקבל חוות דעת מומחים נוספת אם אפשר.

תודה רבה מראש.

הוספת תגובה

תמונה