פורום מילוי קמטים, עיבוי שפתיים, הזרקת בוטוקס - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו העלמת קמטים, מילוי קמטים, הצערת פנים, סוגי מילוי, חומצה היאלורונית, מתיחת פנים ללא ניתוח ועוד

מנהל הפורום

ד"ר יהונתן איליא
ד"ר יהונתן איליא
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יהונתן איליא ללא פרסום בפורום

• נפיחות לאחר הזרקת חומצה באזור הנזולביאלי
    שמרית
    13/03/2019

ד"ר שלום,
    יום לאחר הזרקת חומצה מסוג סטילאג' לארג' (פעם ראשונה בחיי) נוצרה לי נפיחות רכה מעל אזור הקמט. ההזרקה הייתה לפני חודש והנפיחות לא עוברת למרות שעשיתי לה עיסויים רבים.
    יש לציין כי מייד לאחר ההזרקה הרופא המטפל לחץ רבות וממושכות על האזור (וכבר אז הייתה לי הרגשה שמשהו לא טוב קרה).
    בביקורי החוזר הוא התכחש לעניין - אמר לי שזה היה לי תמיד ולא שמתי לב, סירב להראות לי את התמונות של ה"לפני" ואמר לי שלא כדאי לי להתעסק בזה.
    כמובן שזה מאוד מפריע לי.
    מה ניתן לעשות במצבי?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• נפיחות לאחר הזרקת חומצה

דר` יהונתן איליא
    16/03/2019

שמרית שלום,
    יש כל כך הרבה בעיות בהתנהלות הרופא שלך שאנסה לעשות לך מעט סדר
    ראשית על פי התמונה בלבד ומכוון שלא בדקתי אותך קודם לכן ואיני ראיתי את התמונה של "לפני" נראה כי ההזרקה בוצעה מעל הקמט, דבר שיכול לתת מראה של "גבעה" מעל כפי שנראה בתמונה שלך, או שלעיתים הדבר פשוט מחמיר את הקמט, דבר זה יכול לקרות ולכן על הרופא שלך לדעת להתמודד עם המצב (ואיתך כמובן)
    אין שום סיבה לא להראות לך את התמונות של "לפני" ואף אקדים במידה ולא חתמת במפורש על אישור כזה, אין לו גם את הזכות לצלם אותך. ובטח תשובה "שלא כדאי לי להתעסק בזה." אינה מקובלת.
    ומה ניתן לעשות? ניתן לבצע הזרקה של אינזים כדי לפרק את החומר שהוזרק ואז להזריקו באופן תקין, או למלא את השקע ביותר חומר.
    האם הוא נתן לך את האפשרות?
    מה לגבי הצד השני של הפנים? הדבר זהה גם שם?

וחשוב לא פחות טיפולים עוברים אצל מומחים!,
    מומלץ לא להתבייש ולבקש לראות תעודה של מומחה בכירורגיה פלסטית.
    אין דבר כזה מומחה באסתטיקה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שני יקרה. אשמח שתחזרי אליי
    לי
    11/03/2019

היי שני.
    למי פנית , האם ביצעת ניתוח?
    אשמח לדעת איך התמודדת עם הבעיה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בקשר לשקע במצח
    מיה
    07/03/2019

שלום שוב דר ותודה על המענה המהיר
    הוספתי תמונה של המצח יש שם נקודה מעט שקועה לה התכוונתי , במקום שהמצח יראה חלק מההתחלה עד הסוף פתאום נראה מין נקודה ריקה .
    בקשר לבוטוקס אני מכירה טוב מאוד את החומר ואת השפעתו כיוון שקרובות משפחה כבר עשרות שנים משתמשים בו , בוטוקס גורם לשיתוק העצבים וכך גורם לשרירים להיחלק ומחליק את הקמטים והוא גם מרים את הגבות , יש כאלו שנוצר אצלם מראה מופתע ויש כאלו שקצת משפיע להם על החיוך בגלל זה אני נרתעת לנסות. שוב בקשר לחומצה היאלורונית : האם באזור הנ"ל יש סיכוי שינדוד לעורקי הרשתית ויחסום אותם ???
    כמובן שהרופא שיעשה לי הוא רופא פלסטי בעל שם ובדקתי שהוא מופמע ברשימת הרופאים הפלסטים בישראל . החשש שלי הוא מפני איבוד ראיה עקב ההזרקה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך תשובה

דר` יהונתן איליא
    07/03/2019

מיה שלום
    נראה שעשית מספיק שיעורי בית בנושא, ואת מכירה היטב את הסיבוכים והתוצאות
    בכל פרוצדורה ישנו סיכון, אך סיכון שממנו את פוחדת הינו נמוך מאוד ובידי כירורוג פלסטי מומחה כמעט ואינו קיים
    הרגישי בטוחה בביצוע פרוצדורה זאת
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שקע שנוצר במצח וחומצה היאלורונית
    מיה
    07/03/2019

שלום דר אני בת 27 , מלפני כשנה וקצת הבחנתי שהתחיל להראות אצלי במצח מין שקע ארוך כאילו שהשומן שם נמס בצור אורכית רופא פלסטי טען שכנראה בגלל יתר תנועתיות באזור השומן שם נשרף ונשאר מין קו ריק ומעצבן שממש מפריע לי , רציתי לשאול במידה ואזריק לשם חומצה היאלורונית יש סיכון להשפעה על העיניים ? כי קראתי פה ושם שלפעמים החומר נודד ועלול לחסום את הרשתית ,, האם מוטב להימנע או שמקרים כאלה נדירים ??? לגבי בוטוקס אני פחות חושבת על האפשרות והסיבה שאינני יכולה לחזות באיזו צורה הבוטוקס ירים לי את הפנים אני ממש מפחדת להרגיש שונה או מוזר אז מעדיפה פשוט למלא קצת את השקע שנוצר .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שקע שנוצר במצח

דר` יהונתן איליא
    07/03/2019

מיה שלום,
    הסיפור שלך מעט לא ברור
    ראשית שקע שמופיע פתאום הינו דבר אשר מצריך בירור, ולא רק ל"מלא" את השקע
    אין לחומצה היאלרונית השפעה על העיניים (למעט במקרים שמזריקים קרוב מידי או לתוך כלי דם)
    לגבי בוטוקוס הוא אינו "מרים" את הפנים כלל
    הרושם שלי כי אז זקוקה להסבר מקיף על כל אחד מהחומרים הללו, וכמו כן בדיקת רופא מומחה בשל השקע במצח שנוצר לך
    תביני כי לאור שלא ראיתי במה מדובר קשה לי לתת לך תשובה מקיפה

גשי לבדיקה והסבר כמפורט
    וחשוב לא פחות טיפולים עוברים אצל מומחים!, מומלץ לא להתבייש ולבקש לראות תעודה של מומחה בכירורגיה פלסטית. אין דבר כזה מומחה באסתטיקה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לייזר co2 מתחת לעיניים
    אלונה
    02/03/2019

שלום, אתמול עברתי טיפול לייזר מתחת לעיניים לטיפול בקימטוטים. האם התוצאות מיידיות?? כלומר רואים כבר לאחר הקילוף? או שלטיפול יש המשכיות, כלומר לאחר כמה זמן רואים תוצאה סופית.תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לייזר CO2

דר` יהונתן איליא
    02/03/2019

אלונה שלום
    איני מתעסק עם לייזרים לכן קשה לי לענות על שאלתך
    אך אוכל להגיד שהתוצאות אינן מיידיות ולוקח זמן עד לתוצאה סופית
    לגבי משך הזמן, רצוי לברר עם הרופא שביצע לך את הטיפול

וחשוב לא פחות טיפולים עוברים אצל מומחים!, מומלץ לא להתבייש ולבקש לראות תעודה של מומחה בכירורגיה פלסטית. אין דבר כזה מומחה באסתטיקה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גבשושיות לאחר עיבוי שפתיים
    איירין
    15/02/2019

שלום ד"ר, אני 8 ימים לאחר עיבוי שפתיים בחומצה הילארונית בפעם ה1.
    יש לי כמו מן בצקת בשפה התחתונה בפנים מאוד גדולה שנראית לעין כשהפה פתוח או כשאני מחייכת גם בצד ה2 אבל הרבה פחות וכמו כן בשפה העליןנה בליטה קטנה כמעט ולא נראית.(זה המצב כמעט מלכץחילה ללא שינוי, יומיים לאחר ההזרקה) . הרופאה אמרה לי שלא יכול להיות מצב שבו זה לא יעבור ולוקח בין שבועיים ל3 ואם ישנה אי סימטריה קטנה ניתן להוסיף ולתקן. האם זה נכון? הבצקות יעברו מעצמן? לא יכול לקרות מצב שבו פשוט נלכדה כמות גדולה של חומר במקום מסוים וזהו?
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כבשושויות לאחר עיבוי שפתיים

דר` יהונתן איליא
    02/03/2019

איירין שלום,
    על פי שכתבת אכן נשמע שההזרקה של החומר היתה באופן לא שווה (מרוכז באזור כזה או אחר)
    ישנה סטירה לוגית במשפט "הרופאה אמרה לי שלא יכול להיות מצב שבו זה לא יעבור ולוקח בין שבועיים ל3 ואם ישנה אי סימטריה קטנה ניתן להוסיף ולתקן." כי הרי שאם אין מצב שזה לא עובר, לא תהיה אי סמטריה שמצריכה תיקון!
    לגופו של עניין, הבליטות שנמצאות שבוע לאחר ההזרקה לרב נשארות, ויש צורך בהזרקה של אינזיים לפירוק החומצה שהוזרקה בפעם הראשונה, החסרון שהפירוק אינו מתבצע באופן שווה ולפעמיים יש צורך בסבב תיקונים לאחר מכן
    גשי לאותה רופאה ובקשי ממנה לתקן את הגושים שנוצרו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הזרקת בוטוקוס במצח ונפיחות
    דלית
    16/02/2019

היי לפני 3 שבועות הזרקתי בוטוקס במצח צידי העיניים וגם מתחת לעיניים

לאחר שבועיים העפעפים נפוחות יש לי נפיחות בפנים

האם זה הגיוני שהפנים יתנפחו מהזרקת בוטוקס קראתי שיש זליגה של החומר

אודה על תשובתך מאוד מודאגת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הזרקת בוטוקוס במצח ונפיחות

דר` יהונתן איליא
    02/03/2019

דלית שלום
    נפיחות לאחר הזרקת בוטוקס אינה סיבוך נפוץ
    לפעמים קיימת "זליגה של החומר" אך דבר זה גורם למראה "המשותק" בעוד אזורים ולא נפיחות,
    ראשית הייתי מברר מספר דברים,
    1. האם מי שהזריק אכן מדובר ברופא (ומה תחום ההתמחות שלו, אין דבר כזה מומחה באסתטיקה)
    2. איזה חומר הוזרק לך
    3. כמה יחידות בכל אזור
    4. האם היה חום/אודם מקומי או כל בעיה אחרת
    5. האם חזרת להתייעצות אצל הרופא שהזריק לך?
    ממתין לתשובתך,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גושים אחרי הזרקת חומצה בשפתיים
    דנה
    12/02/2019

היי, עשיתי לפני שבוע הזרקה של חצי מזרק לשפה העליונה, וכל הנפיחות והשטפי דם עברו אבל מרגישה שנשאר עדיין גוש קטן בתוך השפה העליונה בצד אחד שיוצר חוסר סימטריה ממש ממש בקטנה אם מתעמקים.
    הבנתי שזה אמור להתמוסס, השאלה אם עבר מספיק זמן וכדאי לחזור לרופא שיבדוק? כשאני נוגעת עם היד ומנסה למוסס את זה אני לא מצליחה...
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גושים אחרי הזרקת חומצה בשפתיים

דר` יהונתן איליא
    22/02/2019

דנה שלום
    לאחר הזרקה ניתן לחוש גושים באזורים מסויימים, כל עוד התוצאת משביעת רצון זה נסבל, אך במידה והדבר גורם לחוסר סימטריה, והגוש לא חלף לאחר שבועיים גשי לרופא המטפל שלך, ניתן להזריק אינזיים לפרק מעט את הגוש ולשפר את חוסר סימטרייה, קחי בחשבון שלפעמיים יש צורך בהזרקה נוספת לתיקון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול מומלץ לשקעים בעיניים
    טל
    11/02/2019

איזה טיפול מומלץ למילוי של שקעים בעיניים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול מומלץ לשקעים בעיניים

דר` יהונתן איליא
    11/02/2019

טל שלום
    האזור מתחת לעיניים הינו אזור מאתגר
    ניתן למלא ע"י חומצה היאלרונית, הזרקת שומן, לפעמים צריך להוציא מעט שומן על מנת לטשטש את הקו בין הלחי לעפעף התחתון
    לפעמים משלבים ניתוח של עפעף תחתון ואז ניתן לנייד את השומן לאזור השקע,
    כפי שאת רואה ישנן הרבה אפשרויות, אך לא כל אחת מתאימה לכל מטופלת
    לקחת בחשבון שהזרקה של חומצה היאלרונית צריכה להתבצע בזהירות רבה לאור שהעור באזור זה דק מאוד והזרקה לא נכונה יכולה לגרום לסיבוכים

אך כדי להבדק ע"י מומחה טרם קבלת ההחלטה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גושים בשפתיים אחרי חומצה היאלרונית
    מיכל
    09/02/2019

בוקר טוב דוקטור,
    לפני חודשיים, חודשיים וחצי עשיתי חומצה היאלרונית בשפתיים ובימים האחרונים אני מתעוררת בבוקר עם גוש כל פעם במקום אחר בשפה.. למשל הגוש בבוקר בשפה התחתונה עובר לי עד סוף היום ויום למחרת קמה עם גוש בצד ימין של השפה העליונה.. מה זה יכול להיות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גושים בשפתיים אחרי חומצה היאלרונית

דר` יהונתן איליא
    11/02/2019

מיכל שלום
    ארוע כחודשיים לאחר טיפול אכן קשה לקשור אותו,
    הייתי בודק שאכן מדובר בחומצה היאלרונית ולא שום דבר המכיל סילקון
    ובבדיקה לראות שאכן מדובר בנפיחות ולא בזיהום

גשי לבדיקה מעמיקה אצל רופא המטפל שלך, זה שביצע את ההזרקה על מנת לשלול זיהום ובדיקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הזרקה של בוטוקס במצח
    רותם
    05/02/2019

שלום.אני כחודשיים לאחר הזרקות בוטוקס במצח.התוצאה דווקא משביעה רצון.אולם לאחרונה שמתי לב לתופעה שקורית לאחר מקלחת .כשאני מנקה את המצח עם מגבונים עצם העברת המגבון על המצח גורם למצח "להתעורר".עד עכשיו המצח במעין קיפאון,לא ניתן לכווץ אותו אפילו.אולם השיפשוף עם המגבון זה מרגיש כאילו משהו מתרחש במצח,מופיעים קמטים, בליטה קטנה וזה נעלם אחרי כמה שניות.הרופאה שעשתה לי את הטיפול אמרה שלא שמעה על תופעה כזו...אני נמנעת מלהפעיל כל לחץ על המצח.מנקה בעדינות עם צמר גפן.אין בעיה במריחת קרמים...יש לזה הסבר? אשמח לתשובה.תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מצב לאחר הזרקת בוטוקס במצח

דר` יהונתן איליא
    09/02/2019

רותם שלום,
    הדבר היחחידי שאני יכול לחשוב עליו, שאת כעת חודשיים לאחר הטיפול (שלרב מחזיק כ 4-7 חודשים) כך שיכול להיות שאת פשוט נמצאת בטווח הקצר ושההשפעה של הטיפול מתחילה לפוג ולכן אותה הרגשה של "התעוררות" ובמיוחד לאחר לחץ מקומי, במידה ואכן הדבר כך, יש מקום לשקול טיפול נוסף

אך כדי להבדק ע"י מומחה טרם קבלת ההחלטה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הזרקת בוטוקס במצח

רותם
    09/02/2019

היי.עוד לא עברו אפילו חודשיים מאז שעשיתי הזרקות במצח.אני גם חושבת שההשפעה של החומר מתחילה לפוג כשמפעילים לחץ על המצח וזה גורם לקמטים להופיע ולהיעלם אחרי כמה שניות .זה גורם למצח "להתעורר"...הרופאה הזאת נחשבת לרופאת עור מאוד טובה.היא הציגה לי תעודות ותמונות של טיפולים לפני ואחרי שעשתה והתרשמתי לטובה.היא עושה טיפולי בוטוקס ומילוי כבר כ-17 שנה.בכל אופן אני לפעם הבאה אלך לרופא מומחה ...תודה רבה על העזרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הזרקה של חומצה היאלרונית
    לן
    08/02/2019

שלום, לפני כחודשיים עשיתי הזרקה של חומצה היאלרונית לשפתיים והכל היה מושלם מאז... אתמול התעוררתי בבוקר כשחצי שפה עליונה שלי נפוחה מאוד ובהמשך היום הנפיחות ירדה, אבל היום התעוררתי שוב כשכל השפה העליונה שלי נפוחה. יש לציין שזה רק נפוח, אין שינוי צבע או משהו כזה.. לא כואב בכלל אלא אם כן אני לוחצת חזק על האיזור הנפוח אז זה מורגש אבל גם לא כואב ממש ממש. כשאני לוחצת על השפה אז האיזור קשה כזה...
    השאלה שלי אם דבר כזה יכול לקרות מההזרקה? למרות שכברו חודשיים..
    הייתי אצל רופא משפחה והוא לא ממש יודע מזה, בנתיים נתן לי כדורים נגד אלרגיות.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חומצה היאלרונית

דר` יהונתן איליא
    09/02/2019

לן שלום

ארוע כחודשיים לאחר טיפול אכן קשה לקשור אותו,
    הייתי בודק שאכן מדובר בחומצה היאלרונית ולא שום דבר המכיל סילקון
    וכמובן לבדוק האם היה איזה שינוי בהרגלי הצריכה לאחרונה, (משחת שיניים חדשה וכיו..)
    ובבדיקה לראות שאכן מדובר בנפיחות ולא בזיהום

גשי לבדיקה מעמיקה אצל רופא המטפל שלך (ולא אצל רופא המשפחה, הוא לא זה שטיפל בך)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הזרקת בוטוקוס וטיפול פנים
    שרית
    07/02/2019

כמה זמן אחרי הזרקת בוטוקס מותר לעשות טיפול פנים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הזרקת בוטוקס וטיפול פנים

דר` יהונתן איליא
    09/02/2019

שרית שלום
    למה כוונתך בטיפול פנים?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בוטוקס בסנטר ובאזור מתחת השפתיים
    אנונימית
    05/02/2019

לפני כשבוע פניתי לרופא כדי לטפל בקמטים עדינים שנוצרים לי מסביב לפה ובסנטר בזמן שאני מחייכת. הרופא הזריק לי בוטוקס באזור, בצד אחד מתחת לשפתיים הוא הזריק יותר, נוצר מצב שכשאני מחייכת צד אחד קפוא והצד השני רגיל, והמראה הוא של חיוך עקום שנוטה הצידה. דיברתי עם הרופא והוא אמר לחכות 14 ימים, אני מאוד חוששת כי זה נראה שבצד אחד הוא הזריק יותר מדי, דבר שהוביל למצב הזה. כעת אני מתביישת לחייך חיוך רחב כי אז זה נראה מעוות גם לדבר אני משתדלת בעדינות שלא יראו. שאלתי אם זה ישתפר?? מה ניתן לעשות אם לא? והאם זה עובר עם הזמן? כל כך מבואסת, הפנים נראות מעוותות בזמן תנועה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בוטוקס בסנטר ובאזור מתחת השפתיים

דר` יהונתן איליא
    09/02/2019

קשה לי לקבוע דבר מבלי לראות אותך, אך ממה שאת מתארת, נשמע שהוזרק לך בוטוקס, בכמות לא שווה ובכמות גדולה

אני לא נכנס לשיקולים הרפואים מדוע הוא בחר בוטוקס ולא חומצה היאלרונית לטיפול באזור זה, אך מכוון שהוא ראה אותך ואני לא, אשאיר את הנושא פתוח
    אין הרבה מה לעשות בהנחה שאכן מדובר בהזרקת בוטוקס ביתר
    פשוט לחכות עד חלוף השפעת החומר (מספר חודשים) ישנם מטופלות שמעדיפות הזרקה בצד השני לאיזון המראה (אני נגד)
    החלמה מהירה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אי סימטריה וכדורים בשפה
    נטלי
    04/02/2019

שבועיים אחרי מילוי שפתיים עם חומצה ויש אי סימטריה וגם הופיעו כדורים כאלה בשפה התחתונה. איך אפשר לתקן את המצב?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אי סמטריה וכדורים בשפה

דר` יהונתן איליא
    05/02/2019

נטלי שלום

קשה לי לקבוע דבר מבלי לראות אותך, אך ממה שאת מתארת, נשמע שהוזרק לך חומר מילוי לשפתיים, באופן לא אחיד ובכמות לא שווה

יש לחזור לרופא המטפל (אני מקווה שאכן מדובר ברופא) ולבקש שיבצע הזרקה באזורים עם החוסר על מנת לתקן את האי-סמטריה, ובמידה והכדורים נשארים ניתן להזריק אנזים אשר מפרק את החומר המוזרק, לקחת בחשבון כי לרב לאחר הזרקת האנזים יש צורך בהזרקת חוצה היאלרונית שוב על מנת לשפר את החוסר/אי סמטריה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה