הומוסקסואלים בני גיל הזהב בריאים פחות

האם הנטיה המינית משפיעה על בריאות גיל הזהב? במחקר רחב היקף נמצא שבני גיל הזהב מהקהילה ההומו-לסבית סובלים יותר ממחלות כרוניות, מצוקה נפשית ובדידות מאשר הטרוסקסואלים.
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 05/04/2011 |
צפיות: 3,016
בני גיל הזהב באוכלוסיה ההומו-לסבית (הומוסקסואלים, לסביות ודו-מיניים) נוטים לסבול ממצבים כרוניים יותר מאשר האוכלוסיה ההטרוסקסואלית, על פי מחקר חדש של אוניברסיטת קליפורניה, לוס אנג'לס (UCLA). זאת על אף שיותר אנשים בקהילה ההומו-לסבית גרים בגפם מאשר הטרוסקסואלים.

חצי מהגברים הגאים בקליפורניה בגילאי 50 עד 70 גרים לבדם, בהשוואה ל-13.4% מהגברים באוכלוסיה ההטרוסקסואלית באותה קבוצת גיל. על אף שנשים לסביות ודו מיניות נוטות יותר לגור עם בני זוג או עם בני משפחה, אחת מכל ארבע נשים גרה בגפה, בהשוואה לאחת מכל חמש נשים באוכלוסיה ההטרוסקסואלית.

למידע נוסף בנושא גיל הזהב ועוד היכנסו לפורומים:
פורום גריאטריה
פורום הומואים, לסביות
פורום זכויות רפואיות
פורום סיעוד
פורום רפואת משפחה

חוסר בתמיכה משפחתית מיידית עשוי להשפיע על בני גיל הזהב מהקהילה ההומו-לסבית ולפגוע ביכולתם להתמודד עם סוכרת, יתר לחץ דם, בריאות נפשית רופפת, מגבלות גופניות. מצבים אלו נפוצים באוכלוסיה ההומו-לסבית יותר מאשר באוכלוסיה ההטרוסקסואלית.

מחברי המחקר אומרים כי יש מידע מאוד מועט על הצרכים הרפואיים של חברי הקהילה ההומו-לסבית, ויש אף פחות אינפורמציה על גאים בני גיל הזהב. המחקר מדגיש את החשיבות בהתמקדות מיוחדת בבני גיל הזהב מהקהילה ההומו-לסבית, והתאמה של שירותי בריאות, שירותים סוציאליים ותמיכה. בקליפורניה חיים כ-170,000 מבוגרים שמזהים את עצמם עם הקהילה ההומו-לסבית. מעריכים כי מספר זה יוכפל בעשרים השנים הבאות.

"לרבים מבני הקהילה ההומו-לסבית אין ילדים ביולוגיים או תמיכה משפחתית חזקה" אומר סטיבן וואלאס, מנהל צוות המחקר בפרוייקט. "על הארגונים שמשרתים את הקהילות האלה להיות מודעים לקחת בחשבון את הממצאים ולהגדיל את מנגנוני התמיכה שיעזרו לבני גיל הזהב בקהילה ההומו-לסבית לשמור על העצמאות שלהם ולהזדקן בביטחה ובבריאות טובה".

המחקר מביא לראשונה נתונים שמבוססים על מספר כה גדול של משתתפים, ובאוכלוסיה שלעתים רבות מזוהה עם מחלות כגון איידס. המחקר מציע תובנות ראשונות לגבי מצבים בריאותיים רחבים יותר.

בין תוצאות המחקר נמצא שגברים הומוסקסואלים ודו מיניים סובלים מיותר מצבים כרוניים מאשר גברים הטרוסקסואליים. בקרב גברים נמצאו רמות גבוהות יותר של לחץ דם גבוה, סוכרת, מצוקה נפשית ומגבלות גופניות. בנוסף, נמצא שמספר בני גילאים אלו מהקהילה ההומו-לסבית שסובלים ממצוקה נפשית גבוה באופן משמעותי מאשר בני גילאים אלה ההטרוסקסואליים.

עוד מצא המחקר, כי רבים מבני הקהילה ההומו-לסבית בגילאים אלו אינם מבוטחים, גם המשכילים והאמידים שבהם. רק אחד מכל חמישה קיבל הכנסה נמוכה, ו-35% היו אקדמאים (בהשוואה ל-16.6% בקרב ההטרוסקסואלים). למרות זאת, אחוז נמוך של חברים בקהילה ההומו-לסבית (8.1%) ביחס לאוכלוסיה ההטרוסקסואלית (10.6%) הינם מבוטחים.

למאמרים נוספים בנושא גיל הזהב ועוד:
חשיבה חיובית מסייעת לבריאות בגיל הזהב?
גיל הזהב: ההורה עובר לביתכם? כך תערכו
מדריך חדש על נפילות אצל בני גיל הזהב
גיל הזהב: משתלם להיות פעילים חברתית
קשר רומנטי טוב לנפשם של הומואים צעירים

"זכות הגישה לשירותי הבריאות היא אולי זהה, אבל ידוע לנו שאיכות השירות הניתן לחברי הקהילה ההומו-לסבית הוא לעתים שונה", אומרת סוזן קוצ'רן, ממחברי המחקר ופרופסור לאפידמיולוגיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת UCLA. "הגישה משתנה, אבל עלינו להמשיך לפעול על מנת להפחית את האפליה ולהגדיל את המודעות וההבנה לחיים המגוונים והעשירים של חברי הקהילה ההומו-לסבית כדי לשפר את איכות השירות הרפואי שהם מקבלים". מחברי המחקר ממליצים לשירותי הבריאות להגדיל את התאמתם ורגישותם גם לבני גיל הזהב בקהילה ההומו-לסבית.

בעקבות המחקר מוצע שמטופלים יספרו לרופאיהם על נטיותיהם המיניות, שעשויות לסייע בהבנת הפרופיל הרפואי והסיכונים הבריאותיים האפשריים.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

אולי יעניין אותך גם

כיצד לסייע לאדם עם דמנציה?
ד"ר דנה פאר
| 24/04/2019 |
צפיות: 2,044
ההנחה הרווחת בציבור הרחב טוענת שהמוח שלנו הוא כמו שריר, ולכן, ישנה חשיבות רבה לקיום אימונים לחידוד המוח ושיפור כושרו. או, בשפת הציבור – Use it or lose it. האומנם? ד"ר דנה פאר מתייחסת למה באמת חשוב להעניק לאדם החולה בדמנציה. לגזור, לשמור ולזכור
קרא עוד
דליריום: איך מזהים מצב בלבולי חריף?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 12/03/2019 |
צפיות: 684
סבא וסבתא מבולבלים, מתקשים לדבר באופן רציף וסובלים מהזיות? הדוד האלכוהוליסט עצבני, חושב שכולם נגדו והופך לפרנואיד? אל תתעלמו מהמצב והיו קשובים לתסמינים. אולי מדובר בדליריום. וגם: איך קשור לכל זה האקלברי פין?
קרא עוד
עושים סדר: מדוע אנשים עם דמנציה נוברים בחפצים?
ד"ר דנה פאר
| 10/03/2019 |
צפיות: 799
לחולי דמנציה יש נטייה לנבור ולחטט בחפצים שונים. גם אם נראה כי זו פעולה חסרת תכלית שרק עושה בלגן, דווקא יש לה הצדקות שמסייעות לרוגע ולתחושת הביטחון
קרא עוד
מתי צריך לעבור לבית אבות?
ד"ר דנה פאר
| 25/02/2019 |
צפיות: 675
ההחלטה לעבור לבית אבות אינה פשוטה ויש הרבה גורמים שיש להביא בחשבון, כמו מצב בריאותי, מצב מנטלי ונכונותו של האדם לעשות את השינוי
קרא עוד
איך שמן רוזמרין מעכב אלצהיימר?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 06/11/2016 |
צפיות: 2,152
חוקרים מצאו כי בשמן הרוזמרין יש מרכיבים אשר משפרים את יכולות הזיכרון והם יכולים לעכב את התסמינים הקוגניטיביים של מחלת האלצהיימר
קרא עוד
יחסי מין בגיל השלישי – טוב לנשים אבל מסוכן לגברים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 13/10/2016 |
צפיות: 2,213
יחסי המין אינם מאבדים מחשיבותם גם בגיל השלישי, מחקר חדש גילה כי נשים מרוויחות מסקס הטבות בריאותית בעוד גברים עומדים בסיכון למחלות לב וללחץ דם גבוה
קרא עוד
מחזור בגיל 50: מדוע נשים סובלות ממחזור בגיל המעבר?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 29/05/2016 |
צפיות: 13,756
גיל הבלות או מנופאוזה היא התקופה שבה נשים מפסיקות לקבל את המחזור החודשי. מרבית הנשים נכנסות לגיל המעבר בגיל 50, אך ישנן נשים שממשיכות לקבל את הוסת החודשית. מהי מנופאוזה מאוחרת ומהם הגורמים לה?
קרא עוד
מעבר בטוח ומוצלח לבית אבות
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 01/04/2015 |
צפיות: 21,594
באופן טבעי, המעבר לבית האבות מלווה בלא מעט התבלטויות וחששות אישיים, הן בקרב הקשיש והן בקרב בני משפחתו. לחששות אלו נלווה גם הצורך המעשי בניהולו הנכון של הליך המעבר. ריכזנו עבורכם מידע מקצועי אודות אופן התכנון וההיערכות לקראת המעבר לבית אבות.
קרא עוד
האם ניתן לשפר כושר גופני בגיל מבוגר?
ד"ר איתי זיו
| 12/08/2014 |
צפיות: 32,364
אימון גופני ושמירה על אורח חיים בריא כבר הוכחו כמאריכי חיים ומשפרי איכות חיים. אך האם הקפדה עליהם רק בגיל מבוגר תעשה את העבודה או שזה כבר מאוחר מדי?
קרא עוד
תופעה - ניצול קשישים. כך תמנעו זאת
ד"ר איתי זיו
| 29/07/2014 |
צפיות: 31,979
ניצול קשישים, או Elderly Abuse הפכה לצערנו לתופעה רווחת. לצד אנשי מקצוע ישרים, קיימים נוכלים המנצלים את חוסר התושייה של קשישים על מנת לסחוט מהם כספים בגין הצעות או תיקונים שאינם נחוצים. כך תתמודדו עם התופעה
קרא עוד