הומוסקסואלים בני גיל הזהב בריאים פחות

האם הנטיה המינית משפיעה על בריאות גיל הזהב? במחקר רחב היקף נמצא שבני גיל הזהב מהקהילה ההומו-לסבית סובלים יותר ממחלות כרוניות, מצוקה נפשית ובדידות מאשר הטרוסקסואלים.
מאת מערכת BeOK
| 05/04/2011 |
צפיות: 2,866
בני גיל הזהב באוכלוסיה ההומו-לסבית (הומוסקסואלים, לסביות ודו-מיניים) נוטים לסבול ממצבים כרוניים יותר מאשר האוכלוסיה ההטרוסקסואלית, על פי מחקר חדש של אוניברסיטת קליפורניה, לוס אנג'לס (UCLA). זאת על אף שיותר אנשים בקהילה ההומו-לסבית גרים בגפם מאשר הטרוסקסואלים.

חצי מהגברים הגאים בקליפורניה בגילאי 50 עד 70 גרים לבדם, בהשוואה ל-13.4% מהגברים באוכלוסיה ההטרוסקסואלית באותה קבוצת גיל. על אף שנשים לסביות ודו מיניות נוטות יותר לגור עם בני זוג או עם בני משפחה, אחת מכל ארבע נשים גרה בגפה, בהשוואה לאחת מכל חמש נשים באוכלוסיה ההטרוסקסואלית.

למידע נוסף בנושא גיל הזהב ועוד היכנסו לפורומים:
פורום גריאטריה
פורום הומואים, לסביות
פורום זכויות רפואיות
פורום סיעוד
פורום רפואת משפחה

חוסר בתמיכה משפחתית מיידית עשוי להשפיע על בני גיל הזהב מהקהילה ההומו-לסבית ולפגוע ביכולתם להתמודד עם סוכרת, יתר לחץ דם, בריאות נפשית רופפת, מגבלות גופניות. מצבים אלו נפוצים באוכלוסיה ההומו-לסבית יותר מאשר באוכלוסיה ההטרוסקסואלית.

מחברי המחקר אומרים כי יש מידע מאוד מועט על הצרכים הרפואיים של חברי הקהילה ההומו-לסבית, ויש אף פחות אינפורמציה על גאים בני גיל הזהב. המחקר מדגיש את החשיבות בהתמקדות מיוחדת בבני גיל הזהב מהקהילה ההומו-לסבית, והתאמה של שירותי בריאות, שירותים סוציאליים ותמיכה. בקליפורניה חיים כ-170,000 מבוגרים שמזהים את עצמם עם הקהילה ההומו-לסבית. מעריכים כי מספר זה יוכפל בעשרים השנים הבאות.

"לרבים מבני הקהילה ההומו-לסבית אין ילדים ביולוגיים או תמיכה משפחתית חזקה" אומר סטיבן וואלאס, מנהל צוות המחקר בפרוייקט. "על הארגונים שמשרתים את הקהילות האלה להיות מודעים לקחת בחשבון את הממצאים ולהגדיל את מנגנוני התמיכה שיעזרו לבני גיל הזהב בקהילה ההומו-לסבית לשמור על העצמאות שלהם ולהזדקן בביטחה ובבריאות טובה".

המחקר מביא לראשונה נתונים שמבוססים על מספר כה גדול של משתתפים, ובאוכלוסיה שלעתים רבות מזוהה עם מחלות כגון איידס. המחקר מציע תובנות ראשונות לגבי מצבים בריאותיים רחבים יותר.

בין תוצאות המחקר נמצא שגברים הומוסקסואלים ודו מיניים סובלים מיותר מצבים כרוניים מאשר גברים הטרוסקסואליים. בקרב גברים נמצאו רמות גבוהות יותר של לחץ דם גבוה, סוכרת, מצוקה נפשית ומגבלות גופניות. בנוסף, נמצא שמספר בני גילאים אלו מהקהילה ההומו-לסבית שסובלים ממצוקה נפשית גבוה באופן משמעותי מאשר בני גילאים אלה ההטרוסקסואליים.

עוד מצא המחקר, כי רבים מבני הקהילה ההומו-לסבית בגילאים אלו אינם מבוטחים, גם המשכילים והאמידים שבהם. רק אחד מכל חמישה קיבל הכנסה נמוכה, ו-35% היו אקדמאים (בהשוואה ל-16.6% בקרב ההטרוסקסואלים). למרות זאת, אחוז נמוך של חברים בקהילה ההומו-לסבית (8.1%) ביחס לאוכלוסיה ההטרוסקסואלית (10.6%) הינם מבוטחים.

למאמרים נוספים בנושא גיל הזהב ועוד:
חשיבה חיובית מסייעת לבריאות בגיל הזהב?
גיל הזהב: ההורה עובר לביתכם? כך תערכו
מדריך חדש על נפילות אצל בני גיל הזהב
גיל הזהב: משתלם להיות פעילים חברתית
קשר רומנטי טוב לנפשם של הומואים צעירים

"זכות הגישה לשירותי הבריאות היא אולי זהה, אבל ידוע לנו שאיכות השירות הניתן לחברי הקהילה ההומו-לסבית הוא לעתים שונה", אומרת סוזן קוצ'רן, ממחברי המחקר ופרופסור לאפידמיולוגיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת UCLA. "הגישה משתנה, אבל עלינו להמשיך לפעול על מנת להפחית את האפליה ולהגדיל את המודעות וההבנה לחיים המגוונים והעשירים של חברי הקהילה ההומו-לסבית כדי לשפר את איכות השירות הרפואי שהם מקבלים". מחברי המחקר ממליצים לשירותי הבריאות להגדיל את התאמתם ורגישותם גם לבני גיל הזהב בקהילה ההומו-לסבית.

בעקבות המחקר מוצע שמטופלים יספרו לרופאיהם על נטיותיהם המיניות, שעשויות לסייע בהבנת הפרופיל הרפואי והסיכונים הבריאותיים האפשריים.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

אולי יעניין אותך גם

איך שמן רוזמרין מעכב אלצהיימר?
מאת מערכת BeOK
| 06/11/2016 |
צפיות: 1,441
חוקרים מצאו כי בשמן הרוזמרין יש מרכיבים אשר משפרים את יכולות הזיכרון והם יכולים לעכב את התסמינים הקוגניטיביים של מחלת האלצהיימר
קרא עוד
יחסי מין בגיל השלישי – טוב לנשים אבל מסוכן לגברים
מאת מערכת BeOK
| 13/10/2016 |
צפיות: 1,514
יחסי המין אינם מאבדים מחשיבותם גם בגיל השלישי, מחקר חדש גילה כי נשים מרוויחות מסקס הטבות בריאותית בעוד גברים עומדים בסיכון למחלות לב וללחץ דם גבוה
קרא עוד
מחזור בגיל 50: מדוע נשים סובלות ממחזור בגיל המעבר?
מאת מערכת BeOK
| 29/05/2016 |
צפיות: 12,231
גיל הבלות או מנופאוזה היא התקופה שבה נשים מפסיקות לקבל את המחזור החודשי. מרבית הנשים נכנסות לגיל המעבר בגיל 50, אך ישנן נשים שממשיכות לקבל את הוסת החודשית. מהי מנופאוזה מאוחרת ומהם הגורמים לה?
קרא עוד
מעבר בטוח ומוצלח לבית אבות
מאת מערכת BeOK
| 01/04/2015 |
צפיות: 21,086
באופן טבעי, המעבר לבית האבות מלווה בלא מעט התבלטויות וחששות אישיים, הן בקרב הקשיש והן בקרב בני משפחתו. לחששות אלו נלווה גם הצורך המעשי בניהולו הנכון של הליך המעבר. ריכזנו עבורכם מידע מקצועי אודות אופן התכנון וההיערכות לקראת המעבר לבית אבות.
קרא עוד
האם ניתן לשפר כושר גופני בגיל מבוגר?
| 12/08/2014 |
צפיות: 31,800
אימון גופני ושמירה על אורח חיים בריא כבר הוכחו כמאריכי חיים ומשפרי איכות חיים. אך האם הקפדה עליהם רק בגיל מבוגר תעשה את העבודה או שזה כבר מאוחר מדי?
קרא עוד
תופעה - ניצול קשישים. כך תמנעו זאת
| 29/07/2014 |
צפיות: 31,705
ניצול קשישים, או Elderly Abuse הפכה לצערנו לתופעה רווחת. לצד אנשי מקצוע ישרים, קיימים נוכלים המנצלים את חוסר התושייה של קשישים על מנת לסחוט מהם כספים בגין הצעות או תיקונים שאינם נחוצים. כך תתמודדו עם התופעה
קרא עוד
הזדקנות בריאה - זה אפשרי
| 15/07/2014 |
צפיות: 31,985
הזדקנות היא נושא מאיים שרבים מאיתנו חוששים לחשוב עליו, אך זה בלתי נמנע. הבשורה הטובה היא כי מחקרים שנעשו לאחרונה מצאו כי ניתן לשפר את איכות החיים בגיל מבוגר ולהנות מהזדקנות בריאה
קרא עוד
מחקר: ויטמין D נגד התפתחות אלצהיימר
מאת מערכת BeOK
| 01/07/2014 |
צפיות: 31,889
את רשימת היתרונות של ויטמין D רובנו מכירים. לרשימה הזאת מצטרף יתרון נוסף: מחקר מצא שויטמין D מקטין את הסיכון למחלת פרקינסון. אז נצלו את הקיץ ותוך נקיטת אמצעי זהירות כמו מקדם הגנה, כובע ומשקפי שמש, צאו לספוג קצת ויטמין D
קרא עוד
חשיבותה של פעילות גופנית בגיל השלישי
מאת גלית פרי
| 17/06/2014 |
צפיות: 32,568
פעילות גופנית סדירה היא ערך עליון בשמירה על אורח חיים בריא, ויכולה להאריך ולשפר את איכות חיינו. פעילות גופנית חשובה בכל גיל, גם בגיל השלישי והתורמת רבות לחיים פעילים ועצמאיים יותר
קרא עוד
תסמיני גיל המעבר
מאת ד"ר קובי כהן
| 15/05/2014 |
צפיות: 35,767
גיל המעבר חל על נשים סביב גיל חמישים ומביא עימו תסמינים ותופעות שלא הכירו קודם לכן בגופן. על תסמיני גיל המעבר, התופעות השונות ומהם הדברים שכדאי לשים אליהם לב - בכתבה הבאה
קרא עוד