אני רואה לך בעיניים

זהירות: תנועות עיניים מסגירות את המחשבות שלכם! העיניים שלנו מתקשרות יותר ממילים ולא תמיד ניתן לשלוט בהן. קראו כיצד ניתן לגלות האם מישהו שמח לראותכם, משועמם, מתוח או אפילו משקר – דרך העיניים. המדריך המלא לקריאת עיניים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 07/11/2013 |
צפיות: 4,975
דירוג: 5.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5

1. גודל האישון


ייתכן שניתן לשלוט בהבעות פנים, אך גודל האישון שלכם יספר סיפור אחר, ויאפשר לאנשים לקרוא את מחשבותיכם. מחקרים רבים מראים שכשאנו מביטים על אנשים שאנו אוהבים, או על דברים שמשמחים אותנו, האישונים שלנו גדלים. לעומת זאת, האישונים שלנו מתכווצים כאשר אנו רואים משהו שדוחה אותנו או לא מושך אותנו. אישונים מורחבים גורמים לנו להיראות מושכים יותר, לפי מחקרים רבים. במצרים העתיקה, אנשים נהגו לטפטף תמצית של צמח, הנקרא Belladonna, לתוך העיניים, על מנת להרחיב את האישונים ולהיראות מושכים יותר.

למידע נוסף בנושא עיניים הכנסו לפורומים:
פורום אופטיקה, משקפיים, עדשות מגע
פורום הסרת משקפיים בלייזר
פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים
פורום רפואת עיניים ילדים
פורום רפואת עיניים, מחלות עיניים, בעיות ראיה

2. עוויתות עיניים


עיוותיי עפעף לא רק מרגיזים אותנו כשזה קורה לנו, אלא גם מושכים תשומת לב של אנשים אחרים – ולאו דווקא חיובית. עיוותים נובעים ממתח או מסיבה רפואית והם מעידים יותר על שתייה מרובה של קפה, אלכוהול או בעיה בעין, מאשר על סימן נפשי כלשהו.

3. תזוזות בעיניים


שאלו אדם שאלה, ושימו לב האם אתם מקבלים תשובה דרך העיניים שלו. מומחים בתחום טוענים שאם אנשים מביטים למעלה וימינה, הם כנראה משקרים. מבט למעלה ושמאלה אומר שכנראה הם אומרים את האמת (או יודעים לזייף היטב). ישנם מיתוסים רבים בנושא וחשוב לזכור שכל אדם מעבד את המחשבות בצורה שונה, ועלול להביט שמאלה או ימינה ללא שום קשר לאמת או שקר. אנשים מסויימים מביטים למטה כאשר הם שקועים במחשבות עמוקות, אך לא כולם. שליחת מבט למעלה או במעגלים לאו דווקא אומר שהאדם משקר, אלא שהוא מעבד מידע בראשו.

4. קצב המצמוץ


האם ניתן לתפוס מישהו בשקר דרך התבוננות בקצב מצמוץ העיניים שלו? בהחלט. אנו ממצמצים פחות בסיטואציות מסוימות (קריאה, חלומות בהקיץ ועבודה על המחשב), ויותר כאשר אנו נתונים תחת מצבי לחץ וחרדה וכשאנו משקרים. רוב האנשים ממצמצים בין 8-21 מצמוצים בדקה, והרבה יותר כאשר הם משקרים או נתונים תחת לחץ. שימו לב לסלבריטאים או פוליטיקאים בטלוויזיה, כאשר שואלים אותם שאלות קשות. עם זאת, לא כל אדם הוא שקרן רק כי מצמץ הרבה. ישנם גורמים אחרים שגורמים לנו למצמץ הרבה, כגון אוויר יבש, אבק וכדומה.


5. חסימת עיניים


אם אתם מבקשים מחבר טובה והם מסכימים, אך משפשפים את עיניים בזמן התגובה – הם לא חשים בנוח עם הבקשה שלכם. תמרון זה, הנקרא חסימת עיניים, הוא מדויק לחלוטין. חסימת עיניים כוללת כיסוי של העיניים או השפלת העפעפיים לזמן ממושך. מסתבר, שאפילו אנשים שנולדו עיוורים מתמרנים בצורה הזו.

6. קשר עין


אדם אשר מביט ישירות לעיניכם, לאו דווקא אומר את האמת. למעשה, זה אפילו ההפך. על פי מומחים רבים, כשאנשים משקרים הם דווקא יוצרים יותר קשר עין, על מנת לוודא שאתם "קונים" את הסיפור שלהם. לעיתים קרובות, כאשר נוח לכם עם אדם כלשהו, ואתם מרגישים רגועים בחברתו, אתם לא תמיד תביטו ישירות בעיניו, אלא תציצו סביבכם בזמן השיחה. בנוסף, הנורמה החברתית לבהייה אחד בשני, קשור בעיקר בחברה בה אנו גדלים. לדוגמה, בעולם הערבי או הלטיני, זמן קשר העין הוא ארוך יותר מאשר בעולם המערבי. אפילו בתוך ארה"ב ישנם שינויים בתרבות ה"בהייה ההדדית" ובאזור המערבי של ארה"ב, נוטים אנשים לשמור על קשר עין ארוך יותר מאשר בשאר האזורים במדינה.

7. עיניים צרות


האשימו אדם במעשה שלא עשה ותראו כיצד הוא מצר את העיניים. אנשים מצרים עיניים כתגובה למשהו שהם מוצאים דוחה או חסר טעם, או כשהם מרגישים שהאשימו אותם בשוגג. ככל שהעין יותר צרה, כך גם תחושת אי הנעימות. המפתח במקרה הזה, נמצא גם בשאר הבעות הפנים. למשל, שילוב של עיניים צרות עם שפתיים מכווצות, עלול להצביע על כעס ובהחלט מאותת על תגובה שלילית, כך שאולי תרצו לחשוב האם אמרתם משהו רע או ששפטתם לא נכון את האדם שמולכם.

לכתבות נוספות בנושא עיניים:
יוגה לחיזוק שרירי עיניים
10 דיברות עבור עיניים בריאות
פרסביופיה – כי גם עיניים מזדקנות
מניעת פציעות עיניים
תזונה נכונה למניעת מחלות עיניים

8. גבות מקומרות


אנו מציגים התנהגות הקוראת תיגר על כוח הכבידה, כגון קימור הגבות, כאשר אנו מאושרים או מרוצים. בדיוק כפי שאנו מרימים את זרועותינו מעל הראש כאשר אנו חוצים את קו הסיום או כשהקבוצה שלנו מנצחת במשחק, כך אנו נותנים תחושה טובה לחברים, כאשר אנו מקמרים את גבותינו בשמחה לכשאנו פוגשים אותם. כאשר אתם פונים לאדם בגבות מקומרות ושואלים אותו לשלומו, אתם שולחים לו רגשות חיוביים. אנשים שנמצאים במצב של דיכאון קליני, לא מביעים התנהגות כזו. אמהות לעומת זאת, עושות זאת באופן טבעי עם התינוקות שלהן וזוהי התנהגות שאנו רואים בכל התרבויות.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר