פורום אופטיקה, משקפיים, עדשות מגע - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בדיקת ראיה, צילינדר, רוחק ראייה, קוצר ראייה, מולטיפוקל, עדשות יומיות, עדשות רכות, משקפי שמש אופטיים ועוד

מנהל הפורום

נתנאל סילם
נתנאל סילם
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל נתנאל סילם ללא פרסום בפורום

• חומרים לניקוי עדשות מגע
    עפר
    22/09/2021

שלום.
    יש לי עדשות מגע סקלרליות קשות GP.
    שנים רבות אני מתמודד עם קשיי הנקיון האינסופיים של העדשות האלה.
    לאחרונה קראתי את הסקירה המקצועית, המעודכנת והמצוינת הזאת של חומרי ניקוי לעדשות האלה:
    https://www.eyecarels.com/services/scleral-lenses/scleral-lens-solutions-cleaning-and-storage/
    הסקירה הזאת האירה את עיניי בכמה היבטים.
    בין השאר שנים אני משתמש ב- BOSTON CLEANER. מתברר שזה לא חכם. רוב המוצרים שכן חכם להשתמש בהם כלל לא נמכרים בארץ. בין השאר מוצרים רווחים בחו"ל כמו BOSTON SIMPLUS. אני לא הצלחתי למצוא מקום בארץ שמוכר את המוצר הזה. השאלה שלי היא האם יש מקום בארץ שמוכר מוצרים לניקוי עדשות חוץ מאלה שנמכרים בדרך כלל בחנויות פארם ואצל אופטיקאים.
    תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    חומרים לניקוי עדשות מגע

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תיקון מספר בעדשת מגע חדשה
    חדד רנדה
    27/07/2021

האם יש אפשרות לתקן מספרים בעדשות מגע שחדש רכשתי או אני חייבת לשלם לאופטיקאי עבור הזמנה חדשה לעדשות מגע?
    זאת אומרת אפשר לתקן מספרים באותם עדשות חדשות ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תיקון מספר בעדשת מגע חדשה

הוספת תגובה

תמונה

• מאיזה מספר מומלץ לשדרג אינדקס
    יניב
    20/07/2021

שלום,
    אני רוכש משקפי שמש אופטיות (-3.75 ו-2.5) שישמשו לעיתים רחוקות מאחר ולרוב הולך עם עדשות.
    האם אינדקס 1.5 יהיה סביר או שיבלוט מהמסגרת?
    מתי מקובל לעבור ל1.6?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• משקפי ראייה עם צילינדר
    אתי
    17/07/2021

אני בת 50 עם משקפי ראייה 30 שנה.המס' היה 0.5
    אחכ עלה ל 0.75 וירד שוב ל 0.5
    (כולם אמרו שיש צילינדר קל ונתנו ללא צילינדר).
    לאחרונה ניגשתי לאופטומטריסט כדי לחדש משקפיים, הוא העלה לי את המספר מ 0.5 ל 0.75
    והוסיף צילינדר 0.5
    עם החדשות הרגשתי שינוי דרסטי בראייה, וחדות עזה. אני מצליחה לקרוא כיתוב שאנשים בסביבתי לא מצליחים לקרוא, ובנוסף אובייקטים מרוחקים נראים לי משופעים ונוטים קדימה, יש לי תחושה של ריחוף ואיבוד שיווי משקל.
    אודה לדעתכם

לקביעת תור
    סגירה
    משקפי ראייה עם צילינדר

הוספת תגובה

תמונה

• בעיית הסתכלות למשקפיים צילינדר גבוה
    ניב
    06/05/2021

היי
    אני כבר שנים מרכיבה משקפי ראיה. הצילינדר שלי יחסית גבוה. 3 ו2.5
    לפני כמעט שלושה שבועות קניתי אצל אופטומטריסט משקפיים חדשים ועל הדרך עשו לי בדיקת ראיה. מסתבר שהצילינדר עלה ביותר מחצי והחליטו להעלות לי חצי צילינדר בעין ימין. עשיתי שני זוגות משקפיים. לאחד העין הסתגלה מעט ולשני פשוט היה בלתי נסבל ולא יכולתי להרכיב אותן. אחרי כמה בדיקות חוזרות שיצאו אותו הדבר, בחינת זוויות, המנח של המשקפיים על העיניים וכו החלטנו לנסות להחזיר באחד מהמשקפיים את המספר הישן. הלכתי 4 וביום החמישי הרגשתי כאילו חזרתי לעצמי. לא כאבי ראש לא כאבי עיניים וכו. ואז החלטתי לנסות שוב את המשקפיים עם התיקון. יש לציין שאני רואה איתם הרבה יותר טוב וברור אבל אני כבר חמישה ימים איתם ויש לי כאבי ראש באיזור המצח והגבות ברמה בלתי סבירה. אין סחרחורות רק לחץ באיזור הזה.. ולעיתים בחילות קטנות.
    מה לעשות? אני כבר אובדת העצות

תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• תמיסה לעשות ללא חומר משמר
    אסי כהן
    02/04/2021

לאחר 15 שנה אני מרגיש אי נוחות בעדשות ותחושת שריפה
    ראיתי שיש תמיסות ללא חומר משמר
    מצד שני ראיתי קצת בעיתיות עם המי חמצן שללא חומר משמר..
    הייה את המוצר הזה שללא חומר משמר וללא מי חמצן אבל אני לא מוצא אותו.. האם יש חומר אחר במקום שהוא דומה

לקביעת תור
    סגירה
    תמיסה לעשות ללא חומר משמר

הוספת תגובה

תמונה

• עדשות מגע צילינדר- מה כדאי לקנות
    מורן
    18/01/2021

היי צירפתי לך תמונה של המספר שלי
    רציתי להתייעץ לגבי עדשות במידה ויש לי צילינדר 0.5 איזה עדשות אני צריכה לקנות כיהבנתי שצריך להוסיף -0.25

הוספת תגובה

תמונה

• האם כדאי ציפוי אנטירפלקס עבור משקפיים
    נילי
    24/10/2020

שלום רב
    אני צריכה משקפים
    עדשות 0+ ובעין שמאל צילינדר 1.25-
    האם חיוני עבורי ציפוי אנטירפלקס?

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות הסתגלות למשקפיים וצילינדר נוסף
    אדם
    19/10/2020

היי
    אני בן 34 ומרכיב משקפיים 3 שנים , יש לי רוחק ראיה והמספר שלי עולה כל שנה
    התחיל מפלוס 1.75 בשתי העיניים.
    כאשר אני מתחיל להרגיש כאבים בראש מאחורה וסחרחורות אני מבין שאני צריך מספר חדש
    לפני שבוע לאחר שהמספר שלי היה פלוס 2.5 בינין ופלוס 2.75 בשמאל הלכתי לאופטומטריסט שעשה בדיקה והעלה את המספר ל3 בימין ו3.5 בשמאל בנוסף הוסיף לי צילינדר חצי
    אני שבוע עם המשקפיים החדשות ועדיין לא מסתגל, כולל כאבי עיניים וראש ותחושה שמקרוב אני לא רואה טוב
    האם שבוע זה זמן מספק להגיד שיש בעיה ?
    האם הצילינדר שנוסף הוא הגורם לבעיה?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• בחירת עדשות מומלצות ומסגרת למספר גבוה
    רפאל
    09/09/2020

שלום רב,
    יש לי 15 בשמאל
    10 ימין
    עם צילינדרים
    איזה עדשות הכי מומלצות לעשות 1.74 טוקאי, אסאי, ייצור רגיל? מה הכי מומלץ שיצא דק? ומה המחיר פחות או יותר?
    מחפש מסגרות הכי קטנות איזה קוטר לקחת שייצא נורמלי ולא תחתית של בירה. כבר לא יודע.

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות בדיקת ראיה אצל ילד בן 5.5
    אושרית
    24/07/2020

היי לבני בן ה-5.5 עשו בדיקת ראיה עין אחת הביאה תוצאה 6.10 עין אחת 6.8.5 האם הבדיקת ראיה היא טובה?

הוספת תגובה

תמונה

• עדשות למשקפיים חדשות מולטיפוקל wise
    sara gazit
    19/01/2020

רכשתי משקפיים חדשות עם עדשות wiseמולטיפוקל אבל כשקיבלתי אותם הרגשתי שהעדשות לא לבנות ושקופות לגמרי היה כאילו הם קצת עכורות עם גוון ירקרק או אחר האם זו תופעה שכיחה

הוספת תגובה

תמונה

• עדשות צייס דיגיטל או אסילור קריזל
    סמי
    29/12/2019

שלום
    דעה מקצועית איזה עדשה עדיפה למשקפיים חד מוקדיות?
    צייס עם תוספת ציפוי לדיגיטל (כחול)
    או
    אסילור עם ציפוי קריזול

מיועד לראייה מרחוק, מרכיב אותן תמיד, שימוש רב במכשיר סלולר וטלויזיה.

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת שדה ראיה גלאוקומה
    Shira
    06/12/2019

רציתי לשאול באופן כללי מהי משמעות כתם שחור בבדיקת שדות ומהי משמעות כתמים בהירים יותר

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת שדה ראיה גלאוקומה

הוספת תגובה

תמונה

• הדרדרות ראיה כתוצאה ממשקפיים?
    נועם
    06/12/2019

בגיל 23 נבדקתי ואכן נרשמו לי משקפיים לקצרי רואי. אני כבר כחודש הולכת איתן לסירוגין, בעיקר בנהיגה ולימודים. לעיתים יש לי כאבי ראש, ובלעדיהן אני מרגישה שאני רואה פחות טוב מבעבר. חריג?

הוספת תגובה

תמונה