פורום אופטיקה, משקפיים, עדשות מגע - יש לך שאלה?

פורום אופטיקה, משקפיים, עדשות מגע נועד לשפוך אור על עיניכם השואלות ולתת לכם מענה בנושא אופטיקה, ראייה, בדיקת ראיה משקפיים, עדשות מגע משקפי קריאה, משקפי ראיה, צילינדר, עדשות מגע, מולטיפוקל, רפואת עיניים ועוד

מנהלי הפורום

איציק שבח
דודו ראובן
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בעיות קריאה, אסטיגמאט. גיליתי הבדל בגודל אותיות
    בוריס ד
    19/07/2018

יש ליאסטיגמת לאחר הרעלה מתכות קבדות... אחרי זה חלה ראיה כפולה.. ואני מרקיב משקפיים ביפוקל במשך 40 + שנים..
    קריא קשה... עשיתי מבחן עצמי של משקפיים שלי...
    - מסתקל על טקסט כאשר סוגר עם כף יד עין שמאל וימין..
    מתברר לי שבעיין שמאל אני ראה אותיות כמעת ישר (לא נקי), בעיין ימיני אני רואה אותם אותיות קופצות שמולא למלה (nord-west), בהבדל זיזה יותר מחמש ס"מ, כאשר אותיות אלה הופכים לגדולות מזה שאניי רואה בעיין שמאלית..
    שאלה: אם זה שאני גיליתי אומר שצריך להחליף משקפיים?
    איזה שינויים צריך להכניס לזכוחית ימיני (אם צריך) כדי גם בעיין ימיני אראה ישר, כמו דרך זכוכית שמאלית? אם הבדל גודל אותיות זה פגם שדורש עדכון? באיזה מכשיר מודדים את זה? תודה על הסברכם...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיות אותיות קופוצות

איציק שבח
    23/07/2018

צריך לבדוק אם האותיות קופצות בגלל הפרשים בעיניים ואז גודל האותיות שונה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יתכן שהגזמתי...קצת .. אלא מה עושים

בוריס ד
    28/07/2018

נסיתי אותו דבר בלי !! משקפיים... לראות האותה נקודה תוך חילוף עיניים..
    גם אז את המקום של אותיות - משתנה .. אלא אותיות נמצאות באותה גובה בערך...
    למה אותו דבר כאשר מרכיב משקפיים, דרך עדשה ימנית אותיות קופצות באלכסון שמאל למעלה?? מה עושים כדי לתקן את זה... איזה צריך לעשות תיקון, באופן עקרוני.? כדי שאותיות לא יקפצו למעלה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיות אותיות קופצות

איציק שבח
    01/08/2018

חייב לערוך בדיקה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם עדשות יומיות יכולות לגרום לסחרחורת?
    יעל
    23/07/2018

לפני כ-11 שנה עברתי ניתוח לייזר
    המספר חזר, כיום עומד על 3 ב-2 העיניים.
    לפני כשלושה חודשים התחלתי לשים עדשות מגע יומיות.
    הכל היה בסדר אבל לפני שבועיים החלו לי סחרחורות
    רק סחרחורות , פרט לכך רואה מצוין, אין אודם או גירוי ,
    רק סחרחורות מציקות.
    האם זה קשור לעדשות? למה זה החל פתאום אם חודשיים וחצי הכל היה בסדר?
    העדשות תואמות את המספר שלי ואני רואה בהם טוב.
    אז למה???
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סחרחורות פתאומיות

איציק שבח
    25/07/2018

בגלל שהסחרחורות החלו פתאום בלי קשר להרכבת עדשות מגע, אז כנראה לא קשור, לכן תבדקי עם רופא משפחה. למרות שבכל זאת לא הייתי שולל בעיות עם העדשות, אבל לפני כן תבדקי עם הרופא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בחירת סוג משקפי ראייה
    שיר
    07/07/2018

שלום, הוצעו לי 2 אופציות למשקפיים. אחת: משקפיי ביפוקל שיהיו טובות לראיה מרחוק ולקריאה. אופציה שניה: משקפי אופיס שהשימוש בהן יהיה רק למחשב. כיום אני מרכיבה משקפי מולטיפוקל והם אינן נוחות לי לקריאה מקרוב וגם לא לראיה מרחוק בגלל שדה הראייה הקטן. יש לי מורכבות בעיניים: כמעט 5 צילינדרים בכל עין וגם פריזמות. מהי המלצתכם?. האם שדה הראיה במשקפי ביפוקל הינו גדול? והאם ניתן גם לעבוד איתן במחשב? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ביפוקל מחשב

דודו ראובן
    07/07/2018

היי,
    עקב מבנה העדשה ביפוקל לא מתאים כלל למחשב שולחני ואני בספק אם יתאים גם לנייד.
    משקפי אופיס מוצלחות מאוד למחשב ייחסית למולטיפוקל. בייחוד מול מחשב שולחני.
    יתרה מזאת, התאמה נכונה של אופיס תספק גם שדה ראיה למרחק בינוני כמו 1.5 מטר ועד מרחק קצר של 30 ס״מ.
    כמובן שיש מקרים יוצאי דופן בהם יהיו שינויים אך זוהי תשובתי ברוב המקרים.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בחירת סוג משקפי ראייה-המשך

שיר
    07/07/2018

תודה על המענה. אם כך אני מבינה שאם אעשה משקפי אופיס אוכל גם לקרוא ספר או עיתון לצורך הדוגמה.
    האם אוכל לעשות בנוסף משקפיים רגילות רק לרחוק?. הכוונה לא מולטיפוקליות?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• משקפי מרחק

דודו ראובן
    23/07/2018

בהחלט,
    כשמם כן הם . רק לרחוק . האופיס יתוכנן לטווחים קצרים מגוונים
    משקפי המרחק לנהיגה , סרט , טלויזיה הצגה וכו
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עדשות משקפי שמש julbo
    יוני
    23/07/2018

היי אני שוקל לרכש משקפי שמש של חברת julbo האם העדשות טובות? האם נחברה נחשבת לטובה? המשקף עולה בסביבות ה 400 שח׳

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חברה לגיטימית ומוכרת

איציק שבח
    23/07/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איך ואצל מי מזמינים משקפי קריאה?
    אורי
    22/07/2018

עד היום הסתובבתי עם משקפי קריאה ב10 שח ,ורוצה לעבור בדיקת ראיה ,ולהזמין משקפיים טובות יותר, מה הפרוצדורה אצל אילו בעלי מקצוע עלי ללכת לבדיקה והזמנה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רק אופטומטריסט מקצועי עם רישיון!

איציק שבח
    23/07/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מתוקן! בעיות משקפיים או ראיה. גיליתי הבדל בגודל אותיות
    בוריס ד
    19/07/2018

בעיית משקפיים... סופרפארם...
    - נוצר לי אסטיגמת לאחר הרעלה מתכות כבדות... אחרי זה חלה ראיה כפולה.. ובעיות ראיה ומאז אני מרקיב משקפיים ביפוקל, במשך 40 + שנים..
    קריא קשה, מעייפת... עשיתי מבחן עצמי של משקפיים שלי...
    - מסתכל על טקסט כאשר עם כף יד סוגר עין שמאל או ימין..
    - אז מתברר לי שכאשר אני מסתכל רק בעיין שמאלית אני ראה אותיות כמעת ישר (אפילו לא נקי), אז בעיין ימיני אני רואה אותם אותיות קופצות שמולא למלה (nord-west), בהבדל זיזה יותר מחמש ס"מ, כאשר אותיות אלה גם הופכות לגדולות מזה שראיתי בעיין שמאלית..
    שאלה: אם זה שאני גיליתי אומר על כך שצריך להחליף משקפיים?
    איזה שינויים צריך להכניס לזכוכית ימיני (אם צריך) כדי גם בעיין ימיני אראה ישר, כמו דרך זכוכית שמאלית? אם הבדל גודל אותיות זה פגם שדורש עדכון?
    באיזה מכשיר מודדים את זה? תודה על הסברכם...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שינוי זווית של צילינדר
    גדעון
    17/07/2018

שלום רב,
    האם ניתן להוציא עדשה מתוך מסגרת של משקפים ולשנות לה רק את הזווית של הצילינדר, ובכך להימנע מלהחליפה בחדשה ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שינוי זווית

איציק שבח
    19/07/2018

לא. הליטוש כבר קיים כשהזווית מכוונת לפי הצורה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניקוי עדשות מגע סקלרליות גדולות
    עופר
    10/07/2018

שלום רב,

אני מעוניין להשתמש ב-AOSEPT PLUS לניקוי עדשות. העדשות הן עדשות מגע סקלרליות גדולות. הן אינן נכנסות לתוך מיכל הניקוי הקטן שמגיע בקופסה של ערכת הניקוי. יש לי מיכל ניקוי אחר גדול יותר, בלי דיסק הקטליסט שמצורף למיכל של AOSEPT. השאלה שלי היא זו: אם אסיר את דיסק הקטליסט מהמיכל של AOSEPT ואניח אותו בתחתית המיכל הגדול יותר, האם הניקוי יתבצע כהלכה?

ראו השוואת המיכלים בתמונה המצורפת.

תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לדעתי אין מניעה

איציק שבח
    10/07/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זמן הסתגלות למשקפיים חדשים
    קרן
    27/06/2018

אני שבוע בדיוק עם משקפיים חדשים. עם הקודמים הייתי 15 שנה. המספר לא השתנה - 2 ורבע בעין אחת, 0 בעין שניה. יחד עם זאת האופטומטריסט העלה לי את הצילינדר ברבע מספר בשתי העיניים. (לא יודעת מה מספר הצילינדר אבל לא צריך להיות גדול) אני מתקשה להסתגל למשקפיים מה שלא קרה לי מעולם בעבר. אני מרגישה קצת מסוחררת ויש לי קצת כאבים בעיניים ותחושה לא נוחה כשאני עם המשקפיים.
    עליי לציין שאני לא עם משקפיים כל הזמן. רק כשאני בעבודה מול מחשב/טלויזיה/קריאה.
    דבר נוסף, אני סובלת מבעיית אוזן פנימית מזה 15 שנה וזה מתבטא בסחרחורות והפרעות בשיווי המשקל. יחד עם זאת, המשקפיים הישנים שלי לא גרמו לי מעולם להפרעות כמו החדשות.
    חזרתי לאופטומטריסט אתמול שעשה בדיקה נוספת ואמר שהוא עומד מאחורי הקביעה שלו.
    הוא אמר שייתכן שהעובדה שהמשקפיים הישנים שלי היו יותר קטנים והעדשות היו יותר צרות (מה שנכון) - זה מה שגורם לקושי בהסתגלות.
    האם התופעות האלה נורמליות ואם כן כמה זמן נוסף להמתין לפני שאני שוב חוזרת לאופטומטריסט ?
    האם כדאי לחזור למספר הקודם שלי וזהו ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הסתגלות למשקפיים חדשים

איציק שבח
    28/06/2018

הקושי שלך הוא אמיתי מכיוון ש15 שנה לא החלפת משקפיים,
    לפני 15 שנה היית יותר צעירה :) והיה לך יותר קל להסתגל למשקפיים, ככה שאת "אדם שונה" כיום.
    הצילינדר עולה עם הגיל ולכן קשה לוותר עליו.
    העובדה שאת לא הולכת קבוע עם המשקפיים , מקשה על ההסתגלות.
    לכן אני מציע לך ללכת בתדירות יותר גבוהה עם המשקפיים ולהתאמץ להתרגל, כי נתוני ההסתגלות שלך הם מעבר לרגיל וכנ"ל.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ליטוש אחורי בעדשות מולטיפוקל
    גדעון
    17/06/2018

שלום,
    למה העניין של ליטוש אחורי רלוונטי מאוד במולטיפוקל, בעוד שבעדשות חד מוקדיות אין לא משמעות בכלל? ( היכן הליטוש בחד מוקדיות?)
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ליטוש

איציק שבח
    17/06/2018

ליטוש אחורי היא שיטת ייצור עדשות, מכיוון שעדשות מולטיפוקל כולן עדשות ייצור לכן מסווגים אותם לפי הליטוש. זה לא כל כך רלוונטי ללקוח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כמה זמן לוקח להתרגל?
    מישאל רובס
    15/06/2018

היי עשיתי בדיקת עיניים והבנתי שירד לי מעט המס אז עשיתי משקפיים חדשות ואני סובל מכאבי עיניים השאלה כמה זמן לוקח להתרגל והאם זה הגיוני והאם זה יכול להרוס את העיניים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הסתגלות למספר

דודו ראובן
    15/06/2018

הי,
    שינוי יכול להוביל לחוסר הסתגלות .
    אם זה עניין של יום אחד אז לחכות
    אם עברו מעל יומיים ואין גרף שיפור כלל אז רצוי להבדק שוב .
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניקוי סקלרליות במי חמצן
    שרון
    11/06/2018

שלום רב,
    לאחר הסרת העדשות הסקלרליות אני מסבנת בסבון בוסטון חום ולאחר מכן בקונדישינר. את העדשות אני משרה במי חמצן וטבליית ניטרול. הבעיה היא שנוצרת תסיסה חזקה וכל הנוזל יוצא דרך החורים של המחסנית. אחרי כחצי שעה נותר רק ממש מעט נוזל במחסנית שאינו מכסה את העדשות ואני נאלצת להוסיף עליו מי חמצן נוספים. מה אני עושה לא בסדר ואיך אפשר למנוע זאת?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מי חמצן

דודו ראובן
    12/06/2018

הי,
    מברר מול היצרן
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מיפוי קרנית וציר אסטגמציה
    יניב
    11/06/2018

שלום רב,
    האם תוצאות בדיקת קרנית עשויות להשיג דיוק טוב יותר במרשם למשקפיים מבחינת עוצמת, סוג וציר האסטיגמציה מאשר בדיקת אופטומטריסט ( במיפוי יצא צילינדר 0.55 בזווית 21 ואצל האופטומטריסט יצא צילינדר 0.25 בזווית 50 ).
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מיפוי קרנית

דודו ראובן
    12/06/2018

הי,
    בהיכרותי את המכשירים למיפוי ואת בדיקת המשקפיים הסובייקטיבית , הבדיקה טובה יותר להתאמת מרשם מהמפוי.
    מטרת המיפוי לוודא שאין בעיות קרנית אחרות שדורשות התייחסות..
    קרטוקונוס או בעיות מבנה אחרות.
    יום טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שינוי מספר בעין חזקה?
    דידי
    11/06/2018

שלום לכם. לפני כעשור עברתי ניתוח לייזר. לצערי לפני כשנתיים חזר הצורך במשקפיים. לפני כמה ימים היה צורך לעשות משקפיים חדשים כי המספר עלה. מאז קבלת המשקפיים התחושה לא נוחה, כאילו עין שמאל מטושטשת (העין שבאופן מסורתי היתה חלשה יותר) מתאמצת וכעבור זמן קצר שורפת וגם כשעצמתי את ימין ראיתי מטושטש בשמאל. חזרתי לאופטו' שאמר כי זה הגיוני שכן הוא העלה את המספר בימין וכמעט לא עשה שינוי בשמאל ושאתרגל תוך כמה ימים. רק כשהתעקשתי והסברתי שכשאני הופכת את המשקפיים הראייה נוחה הוא ביצע בדיקה נוספת ונתן מרשם חדש שבו עין שמאל מקבלת מספר גבוה יותר לעומת ימין. לדבריו הקושי נובע מניתוח הלייזר שעברתי למרות שכבר עשיתי משקפיים בעבר ולא היתה בעיה. האם זה הגיוני שעין שתמיד היתה חלשה נהיית פתאום החזקה? האם היה עליי להמשיך עם המרשם הראשון ואז להתרגל?
    שנית, הבנתי שאחרי לייזר לא ניתן להשתמש בעדשות מגע רגילות. מה האפשרויות ומה העלויות לעדשות מותאמות?
    אודה לתשובתכם.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניתוח לייזר

דודו ראובן
    12/06/2018

הי,
    לגבי המונח עין חזקה או חלשה.
    מבחינתי אין לו קשר למספר או לחוזק בדיאופטריה.
    יכול להיות מצב שלאדם יש מספר ארבע בימין ואחד בשמאל והעין הטובה מבחינתי היא העין עם מספר ארבע .
    מדוע?
    כי בעין זו, לאחר התיקון יש ראיה מצוינת ובעין השניה לא.
    למה זה קורה ?
    יכולות להיות סיבות רבות כמו בעיות במבנה העין, בעיות בתרגום התמונה במרכז הראיה המוחי, בעיות קרנית ( מקרה זה כנראה ) ועוד סיבות רבות אחרות.
    המשקפים, מטרתם לרכז את התמונה לרשתית אך הם אינם יכולים לחפות על בעיות אחרות.
    לגבי עדשות מגע.
    בליווי רופא ,שמדי פעם יבדוק מצב קרנית וכמובן יאשר מראש התאמה, ניתן להתאים עדשות לחלק גדול מהאנשים.
    אצל חלק גדול אין הגבלת סוג.
    פשוט לעקוב ולוודא שלא נוצרת בעיה מצטברת .

האם להתרגל ? כל מקרה לגופו ובאם יש גרף חיובי וביום השני לא הסתגלות אך יש שיפור אז יש הגיון בהמשך הסתגלות.
    אם אין שיפור כלל יש צורך לעיתים לבצע הערכה מחודשת.
    אולם יש לזכור שהבדיקה בה הפציינט מקבל משקפיים ובודק באיזה עין הוא רואה יותר טוב לא רלוונטית ופעמים רבות לא תהיה התאמה בחדות ! וזה יכול להיות נורמלי ומכוון.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זמן מומלץ לשימוש בעדשות מגע
    טל
    08/06/2018

שלום, התחלתי להשתמש בעדשות מגע רכות של acuve יומיות מאפריל 2017 עד אפריל 2018 במשך כל זמן העירות חוץ משינה ומקלחת. מידי פעם הייתי נרדמת איתם לשעה שעתיים בטעות אך אני לא יודעת כמה השפעה היה לזה בעיניין. כעבור שנה עשיתי בדיקה שגרתית של הקרנית והרשתית אצל רופא עיניים ונאמר לי שיש לי התפתחות של כלי דם בעין כתוצאה מחוסר בחמצן ושימוש מוגזם של העדשות. מאז אני שמה עדשות כ8 שעות ביום ובשאר הזמן לובשת משקפיים. הלכתי לבדיקה לאחרונה ונאמר לי שיש שיפור ועם המצב כרגע אפשר להישאר להרבה מאוד שנים בלי סיכון. אני מעוניינת להגדיל את משך זמן השימוש בעדשות בלי לעודד התפתחות של כלי דם חדשים בעיניים. כמה שעות מומלץ לשים עדשות יומיות acuve ביום בלי להגיע למצב של חוסר בחמצן בעין והתפתחות כלי דם בקרנית עקב שימוש ממושך מידי עם עדשות? ואם צריך לתת הפסקה לעיניים ימים שלמים בלי עדשות במהלך השבוע? אשמח מאוד להיות עם עדשות כמה שמומלץ ונכון ולשמור על עיניים בריאות כמה שניתן. תודה רבה והמשך יום נעים.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עדשות מגע שימוש ארוך

דודו ראובן
    09/06/2018

הי ,
    חלק מהעדשות היומיות עשויות מחומר שמעביר חמצן בצורה אופטימלית .
    לגבי כמות השעות , זה שונה מאדם לאדם כך שאם את מגדילה תהיי במעקב על כלי הדם לאחר כמה חודשים ובמידה והכל תקין תוכלי להמשיך תוך מעקב שנתי אצל הרופא/אופטומטריסט .
    באופי כללי רצוי לאפשר זמן ללא עדשות בערב ובבית , וכך לאפשר אוורור.
    אין הנחיה של הסרה לימים שלמים ואם את עוקבת באופן סדיר וקשובה לעיניים אז את מתנהלת נכון .
    דגמי העדשות עם מעבר חמצן מוגבר קיימים אצל כמה חברות וכמה דגמים והאופטומטריסט המטפל ימליץ .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה