התקן גב חדש לשיפור היציבה ולמניעת כאבים

חוקרים מ"מאיו קליניק" בארה"ב טוענים כי הצליחו להגיע לשיפור משמעותי בזמן קצר אצל נשים שסבלו מבעיות של יציבה ובעיות בעמוד השדרה ע"י שימוש בהתקן מיוחד וסדרת תרגילים גופניים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 07/07/2005 |
צפיות: 2,218
לאחר ארבעה שבועות של ניסויים, חוקרים מבית החולים "מאיו קליניק" בארה"ב מדווחים על שינויים משמעותיים ביכולת ואופן ההליכה של אנשים שלקחו חלק בניסוי לבדיקה של מתקן לתמיכת הגב וסדרת תרגילים, המיועדים לשפר את היציבה ולהפחית את כאבי הגב בקרב אנשים מעל גיל 60 הסובלים מאוסטופורוזיס.

"מרבית המחקרים על נפילות מתייחסים להשפעת התרופות השונות על הגוף, היחלשות של השרירים ומחלות עצבי שרירים", אמר ד"ר מהרשיד סינאקי מהמחלקה לשיקום ב'מאיו קליניק', "מה שאנו רצינו לבחון במחקר זה את ההשפעות ההתערבות שלנו בניסיון להרים את מרכז הכובד ולשפר את כוח הגב והיציבה".

החוקרים בחנו קבוצת נשים מעל גיל 60. 12 מהנשים סבלו מתופעה של התעקלות חוט השדרה (גבנון), תופעה שמביאה גם להיחלשות משמעותית השרירי הגב. קבוצת הנשים השנייה היתה חפה מבעיות גב.

בהתחלת הניסוי היו בין שתי הקבוצות הבדלים תהומיים, אולם ככל שהזמן עבר חל שינוי רציף ביכולת התנועה שלהן ונראה כאילו יציבתן השתפרה. כמו כן הן דיווחו על שעור מופחת של כאבים בגבן. המכשיר שהיה בשימוש הוא ה- weighted kypho-orthosis (WKO) – התקן גב מיוחד התומך בו על ידי ריכוז כוח הכובד של הגוף בחלק התחתון של עמוד השדרה. המכשיר שוקל בין 800 גרם לקילו ורבע.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר