אורטיקריה כולינרגית- בירור חשוב

מנהל הפורום

ד"ר יורם פייטלסון
ד"ר יורם פייטלסון
053-4877817
לקביעת תור אצל ד"ר יורם פייטלסון
053-4877817 ללא פרסום בפורום

• אורטיקריה כולינרגית- בירור חשוב
    דן
    12/06/2019

שלום. לפני כחודשיים התחלתי לסבול מפריחה בחזה וגירוד/ צריבה בקרקפת,חזה וגב בכל פעם שגופי מזיע בעקבות פעילות גופנית או מקלחת חמה.הגרד עז ולא מאפשר תפקוד נורמאלי.
    לאחר שמספר רופאים טענו שמדובר באורטיקריה כולינרגית,עלתה אצלי ואצל משפחתי סברה שמדובר בעניין אחר: עשיתי דיאטת פליאו במשך כמעט שנה(בלי גלוטן וסוכר כלל) , יש לציין שעשיתי את הדיאטה מתוך רצון לשפר את הבריאות ולא בגלל בעיה כלשהי, ותמיד הייתי בריא.הפסקתי את הדיאטה בתחום הסוכר בערך קצת לפני שהתחיל הגירוד והאלרגיה לזיעה, והתחלתי לאכול המון שוקולד ומאכלים עתירי סוכר.קצת אח"כ כאמור החלה הפריחה כתגובה לכל הזעה (לא כתגובה ישירה לאכילת סוכר).
    האם ייתכן ומדובר בתגובה של גופי לשינוי הדרמטי בתזונה, ולא באורטיקריה כולינרגית?
    יש לציין שלפני הפליאו אכלתי סוכר כרגיל, מעולם לא הייתה בעיה.
    בנוסף יש לציין שלא הייתי עוד אצל רופא אלרגיה והאבחנות היו על ידי רופא משפחה ורופא עור.
    תודה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר יורם פייטלסון - 053-4877817

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אורטיקריה כולינרגית

דר' יורם פייטלסון
    12/06/2019

התמונה שאתה מתאר מאפיינת מאד אורטיקריה כולינרגית אך לא מוכרת לי תופעה של קשר למזון בה. אתה יכול לנסות לחזור לדיאטה המקורית ולראות אם אכן יש שיפור.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו