פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קרדית אבק, רגישות לחלב, אנטי היסטמין, אלרגיה לחתולים, אלרגנים, אימונולוגיה, זריקות לאלרגיה, אנטי-היסטמין ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה לגבי אלרגיה לחלב אצל תינוק:
    אמא
    01/08/2021

שבוע טוב.

קראתי שיש תמ"ל שמתאים לתנוקות שלאלרגים לחלב שיכול לעזור לאלרגיה לעבור. נוטרמיגן אם אני לא טועה. האם זה נכון? תוכל להסביר בבקשה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי אלרגיה לחלב אצל תינוק:

הוספת תגובה

תמונה

• אדמומיות וצריבה בעור במגע עם עגניה
    לנה
    17/07/2021

שלום, הבת שלי בת 1.10, כל פעם שאוכלת עגבניה נוצרת לה אדמומיות, צריבה וגרד בעור במקומות שבהן העגבניה באה במגע. חוץ מזה אין תסמינים נוספים והיא אוכלת הרבה עגבניות. האם יש מקום לדאגה או צורך בבירור אלרגיה? או שמדובר בעור רגיש שמגיב לחומציות של העגבניה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה עובשים לא טובה - איך מורידים עובש זה
    dan s
    16/07/2021

בדיקה לעובשים שמתארת פיצוץ של צינור בדירה ועובשים
    השאלה איך הרפואה הקובנציונאלית מתייחסת לזה ?
    מה ניתן לבצע ?
    אני מצרף תרגום של התוצאות ועובשים שיש לי

Ochratoxin
    הוא מיקוטוקסין nephrotoxic, immunotoxic, ומסרטן. כימיקל זה מיוצר על ידי
    תבניות במשפחות אספרגילוס ופניציליום. החשיפה נעשית בעיקר באמצעות בניינים פגומים במים. מינימלי
    החשיפה יכולה להתרחש באמצעות מזונות מזוהמים כגון דגנים, מיצי ענבים, מוצרי חלב, תבלינים, יין, פירות גפנים מיובשים,
    קפה. חשיפה ל- OTA יכולה לבוא גם מחשיפה משאיפה בבניינים שניזוקו במים. OTA יכול להוביל לכליות
    מחלות ואפקט נוירולוגי שלילי. מחקרים הראו כי OTA יכול להוביל נזק חמצוני משמעותי למספר
    המוח הוא מאוד nephrotoxic. רמות דופמין במוח של עכברים הוכחו להיות ירידה לאחר
    חשיפה ל- OTA. כמה מחקרים שיערו כי OTA עשוי לתרום לפיתוח של נוירודגנרטיב
    מחלות כגון אלצהיימר ופרקינסון. הטיפול צריך להיות מכוון להסרת מקור החשיפה. סוכנים
    כגון cholestyramine אוראלי, פחם, פנילאלנין יכול לעזור למנוע את ספיגת רעלים אלה מן המזון.
    נוגדי חמצון כגון ויטמינים A, E, C, NAC, חומצה rosmarinic, ו גלוטתיון liposomal לבד או בשילוב כבר
    מראה כדי למתן את ההשפעות החמצוניות של הרעלן. בנטוניט או זאוליט טיט הוא דיווח כדי להפחית את הקליטה של מרובים
    mycotoxins למצוא מזון, כולל OTA. מחקרים הראו גם כי OTA נוכח זיעה, אשר תומך בשימוש
    סאונה כמו טיפול כדי להגביר את הפרשת.

Sterigmatocystin
    הוא מיקוטוקסין כי הוא קשור באופן הדוק aflatoxin. STC מיוצר מכמה
    מינים של עובש כגון Aspergillus, פניציליום, ו Bipolaris. STC נחשב מסרטן, במיוחד בתאים
    של מערכת העיכול והכבד. STC נמצאה באבק משטיחים לחים. זה גם מזהם של מזונות רבים כולל
    דגנים, תירס, לחם, גבינה, תבלינים, פולי קפה, פולי סויה, אגוזי פיסטוק ואכילה. במקרים של ריאות אספרגילומה,
    STC נמצא בדגימות רקמות אדם. הרעילות של STC משפיע על הכבד, הכליות, ואת המערכת החיסונית. גידולים
    נמצאו בריאות של מכרסמים שנחשפו ל- STC. מתח חמצוני הופך מוגבה למדידה במהלך
    חשיפה STC אשר גורם דלדול של נוגדי חמצון כגון גלוטתיון, במיוחד בכבד. כי STC
    הדמיון המבני אפלטוקסין, רבים מאותם טיפולים יהיה יעיל. התרופה Oltipraz יכול להגדיל גלוטתיון
    צימוד של aflatoxin תוך inhibiting את ההשפעה הרעילה של חמצון P450, הפחתת רעילות הכבד וקידום בטוח יותר
    חיסול. דיאטה של גזר, parsnips, סלרי, ופטרוזיליה עשויה להפחית את ההשפעות מסרטן של aflatoxin. בנטוניט או
    חימר זאוליט הוא דיווח כדי להפחית את הקליטה של מיקוטוקסינים מרובים למצוא מזון, כולל STC. השלמה עם
    כלורופילין, אבץ וויטמינים A, E ו- C שימשו לטיפול בחשיפה ל- STC

Mycophenolic Acid:
    המיוצר על ידי פטריה פניציליום. MPA הוא immunosuppressant אשר
    מעכב את התפשטותם של לימפוציטים מסוג B ו- T. חשיפה MPA יכול להגביר את הסיכון של זיהומים אופורטוניסטיים כגון
    קלוסטרידיה וקנדידה. MPA קשורה עם הפלות מומים מולדים כאשר האישה נחשפת פנימה.

סיכון מוגבר להתפתחות לימפומה ושאר ממאירות, במיוחד של העור, עקב דיכוי חיסוני [ראה אזהרות ודקדקנות ].
    רגישות מוגברת לזיהומים חיידקיים, ויראליים, פטרייתיים ופרוטוזואליים, כולל זיהומים אופורטוניסטיים [ראה אזהרות ודקדקנות ].
    חומצה מיקופנולית עלולה לגרום לגוף שלך לייצר יתר תאי דם לבנים. זה יכול להוביל לסרטן, דלקת מוח חמורה הגורמת נכות או מוות, או זיהום ויראלי גרימת כשל להשת

הוספת תגובה

תמונה

• תרופה אקריזקס - אלרגיה לקרדית אבק
    dan s
    16/07/2021

רציתי לדעת איך התרופה הזאת עובדת ?
    האם יכולה לפגוע בכבד ? לב ?
    מי צריך להיזהר ?
    האם זה עוזר גם לעובש בגוף ?

הוספת תגובה

תמונה

• עובש שחור ומורעל התמודדות המערכת החיסונית
    דוד
    06/07/2021

רציתי לדעת אם עובש שחור מורעל שאני לא יכול לדעת אם יש לי בבית או כל עובש שחור או כל עובש מורעל שיש האם מערכת חיסונית תקינה משמידה את העובש הזה או שלא ? אם עד עכשיו לא קרה לי כלום אני צריך לחשוש ממשהו ? רגע דרך אגב אפשר לחזור אלי במייל ? להודיע לי אם ענו לי כי אני לא ידע

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה במקרים של נזלת אלרגית
    עומר
    29/06/2021

אילו מזונות מתאימים נגד נזלת אלרגית?

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון נגד פפילומה במקביל לחיסונים נגד אלרגיות
    שיר
    06/06/2021

שלום,
    בת 20, התחלתי לפני מספר שבועות חיסונים נגד קרדית האבק, דשא, עץ זית ורציתי לדעת אם יש בעיה להתחסן במקביל נגד נגיף הפפילומה ובפרט החיסון החדש יותר של 9 הזנים gardasil 9.
    התייעצתי עם רופאת נשים והיא אמרה שאשאל את האלרגולוג.. היא לא ידעה לומר, לדעתה עדיף לחכות אך כידוע חיסוני אלרגיה לוקחים הרבה חודשים ושנים והייתי מעדיפה לדעת אם יש סיבה ידועה לא להתחסן במקביל.

תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן לאחר אכילת מזונות מסויימים
    מיכל
    27/05/2021

אני סובלת מכאבי בטן עזים ביותר לאחר אכילת פטריות.
    כאבי בטן גם לאחר אכילת אבוקדו, מנגו, ומוצרי קמח מלא / כוסמין שמוסיפים להם סיבים תזונתיים.
    האם יש קשר בין כל המזונות הנ"ל?
    האם יש דרך לבדוק במדויק מה הבעיה?

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה לצבעי שיער- נפיחות בידיים וברגליים
    מיכל
    13/05/2021

לפני מספר ימים צבעתי את שיערי (לא פעם ראשונה), לא הרגשתי שום דבר, לא גרד, לא תגובה בקרקפת או בעור, ורק למחרת בבוקר התנפחו לי הידיים והרגלים + סרדפת, נפיחות בעין ותחושת גוש בגרון.
    לקחתי אנטיהיסטמין והתופעות חזרו עד למחרת בבוקר, וכך למשך כמה ימים. 1. האם אלרגיה ל-PPD יכולה להתרחש ללא תגובה עורית כלל?
    2. האם סביר בכל זאת שמדובר באלרגיה לצבע שיער לאור התיאורים הנ"ל או שעלי לחפש גורם אחר בסביבתי ומדובר בצירוף מקרים?
    3. אם התופעות ממשיכות לחזור - ובעצם יש פה תגובה פיזית שחוזרת על עצמה, האם הבעיה עלולה להחמיר ולגרום לנפיחות בדרכי הנשימה?

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש באנטי היסטמינים בשימוש אחר
    מיכל
    07/05/2021

שלום
    בת 43, מאז שילדתי לפני שנתיים רצף השינה שלי נפגע, קשה לי להירדם מהר ואני מתעוררת לא מעט בלילה. לפני כן הייתי רגילה לישון הרבה ורצוף. כשאני מגיעה לחוסר שעות אני נעזרת באנטיהיסטמינים לשינה טובה, חצי כדור במשך יומיים בכל שבוע, וזה מיישר אותי לכל השבוע. האם יש נזק בלקיחת הכדורים האלה במינון כזה באופן קבוע?

הוספת תגובה

תמונה

• Katon CG ן Atopic dermatitis
    דורית
    03/05/2021

אני אלרגית ל katon cg ושאר הרכיבים המוכרים בשמות אחרים?
    בנוסף הובחנתי גם ב Atopic dermatitis/
    האם אפשר לשחות בבריכות במצב זה?
    אודה לכם מראש על תשובתכם.
    דורית רום

לקביעת תור
    סגירה
    Katon CG ן Atopic dermatitis

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה לאופטלגין- פריחות התקף ועלפון
    ויקי
    27/04/2021

היי, יש לי אלרגיה לאופטלגין. אחרי מספר פריחות שלא הבנתי שהן מזה והתקף אחד שכמעט התעלפתי ועדיין לא קישרתי. ואז הבנתי סופית כאשר שתיתי את הכדור וישר קיבלתי התקף ואושפזתי בגלל תגובה אנפילקטית קשה.
    עכשיו השאלה שלי האם אני יכולה לעשות חיסון לקורןנה ??
    יש משהו מהחומרים שיכולים להימצא בחיסון קורונה?

הוספת תגובה

תמונה

• פורמולה לתינוק לאלרגים לחלבון החלב
    אמא של יואבי
    22/04/2021

שלום,
    אשמח להסבר לגבי מעבר לפורומלה לתינוק שאלרגי לחלב:
    האם יש העדפה להמשיך לשלב הנקה או חלב שאוב או שכדאי לעבור ולתת פורמולה מפורקת מתאימה כמה שיותר?
    שואלת כי הבנתי שיש פורמולה שנקראת נוטרמיגן שיכולה לעזור לאלרגיה לעבור מהר יותר וזו השאיפה...

תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה לשרף אפוקסי - גרד ופצעים בפנים
    מיכל
    20/04/2021

לאחר הופעת גרד ופצעים בפנים , עברתי טרו טסט ונמצא שאני אלרגית לשרף אפוקסי. ממה עלי להימנע ? נתנו לי מידע כללי. והאם זה יכול להיות שזה מופיע רק בפנים ? סובלת מזה כבר יותר משנה. מבדיקה שעשיתי , ייתכן שזה התחיל מאז שהתחלתי לעשות לק ג׳ל. מהרגע שאני מפסיקה את הג׳ל, כמה זמן ישפיע שהדרג בפנים יעבור ? ואיזה עוד בדיקות כדאי לי לערוך ? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה לורמוקס וחיסון נגד קורונה
    יעל
    03/04/2021

שלום,
    האם החומרים הפעילים בתרופה ורמוקס (לטיפול בתולעים במעיים) נמצאים גם במרכיבי החיסון לקורונה?
    לאור תגובה אלרגית (פריחה בגוף) של בני לורמוקס לפני כחמש שנים (אז בן 8) חוששת ממתן החיסון לקורונה, כאשר יאושר בקרוב לגילאי 12-15
    אודה להתייחסותכם,
    יעל

הוספת תגובה

תמונה