פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קרדית אבק, רגישות לחלב, אנטי היסטמין, אלרגיה לחתולים, אלרגנים, אימונולוגיה, זריקות לאלרגיה, אנטי-היסטמין ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם מדובר באלרגיה לחרדל ומה עושים
    חן
    30/09/2021

שלום, ביתי בת שנתיים וארבעה חודשים, אכל דג בשבת ברוטב חרדל והופיעה פריחה מסביב לפה ח20 דקות לערך. בדקנו אחכ עם סלט שמכיל רוטב חרדל. אכלה מעט ולא הופיעה תגובה. באירוע משפחתח היה סלט עם עגבניות שרי וחסה שככל הנראה היה בו רוטב חרדל . אכלה מהסלט והופיעו כתמים אדומים מסביב לפה ועל הלחיים ל30 דקות בערך. לציין שבהיותה קטנה כאשר אכלה מטרנה חלבית) הופיעה גם פריחה מסביב לפה אך עברה ב"ה. רציתי לברר האם זו אלרגיה מסכנת? עוברת? מה נדרש לעשות. תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• גב מיטה מרופד וקרדית אבק הבית?
    יובל
    22/09/2021

היי,
    יש לי אלרגיה לקרדית אבק הבית.
    אני מאוד אוהב את המראה של מיטות עם גב מיטה מרופד אבל זה נראה לי מלכודת אבק רצינית אני צודק? אם הריפוד בעור או דמוי עור זה יכול לחסום את הקרדית או שכל גב מרופד הוא בעייתי?
    תודה,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• לאור תוצאות בדיקת הדם, האם ישנה רגישות/אלרגיה למרכיב כלשהו?
    יונתן
    14/09/2021

היי, לאחרונה עשיתי בדיקות דם לבחינת אלרגיה?
    האם התוצאות מצביעות על אלרגיה?
    בקבות נזלת אלרגית חוזרת עשיתי בעבר טסטים והתגלתה רגישות לקרדית האבק, הנזלת האלרגית ממשיכה למרות לקיחת כדוררם נגד אלרגיה ולכן הופניתי לבדיקות דם

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון קורונה אחרי תגובה אלרגית חריפה לחיסון ריאות
    אורלי
    24/08/2021

שלום, חוסנתי בחיסון נגד דלקת ריאות(23 זנים) והיתה לי תגובה דלקתית חריפה ביד שהצריכה אנטיביוטיקה(שבוע) וסטרואידים(שבועיים). האם ניתן לקבל חיסון 3 לקורונה וכמה זמן לאחר החיסון לדלקת ריאות? אציין שלחיסוני הקורנה הקודמים לא היתה תגובה אלרגית מיוחדת. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פריחה בלחי לאחר אכילת כמה אגוזים
    חן
    21/08/2021

שלום,
    הבת שלי אוכלת כמה אגוזים ומופיעה לה פריחה רק על לחי. אין יותר בגוף ולא בלחי השניה. האם יכולה להתרחש תגובה כזאת או שזה צירוף מקרים.

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי אלרגיה לחתולים
    ויקי
    18/08/2021

שלום רב,
    אני עובדת במשרד שאחת העובדות סובלת מאלרגיה קשה לחתולים.
    במידה ואני מאמצת חתול האם זה מסכן אותה?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי אלרגיה לחתולים

הוספת תגובה

תמונה

• בחילה לאחר אכילת פירות
    דוד
    14/08/2021

שלום לכולם.
    יש לי תופעה מוזרה. לאחר שאני אוכל פרי יש לי בחילה. לרוב זה לא מגיע להקאה. בשביל להעביר את הבחילה אני אוכל משהו אחר ששובר את הטעם. כדוגמת פתיבר או משהו שלא פירותי.
    זה התחיל לפני כ9 שנים התחיל מתפוחים והתפשט עד כמעט כל הפירות ללא הקליפה. פירות הדר או אבטיח ומלון וכו אין לי את הבעיה הזו.
    כמוכן התופעה לא מופיעה אם אני מכין שייק או מבשל את הפירות.
    ניסיתי לשטוף את הפירות בחומר מיוחד לשטיפת פירות זה קצת הוריד את העוצמה. פירות שקניתי מאחד המשווקים שטוען שמביא ישירות מהחלקאי גם שם העוצמה נמוכה או כמעט ולא קיימת.
    לאחר שלרופא המקפחה לא היה רעיונות אשמח לעזרה מי יכול לעזור לי עם התופעה הזאת.
    אני מתגעגע לפירות
    תודה מראש
    דוד

לקביעת תור
    סגירה
    בחילה לאחר אכילת פירות

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה למזון לבן 14, קבוצות ייעודיות
    מאיה
    07/08/2021

שלום רב, גילינו עכשיו שלבן שלי, בן 14, יש אלרגיה מסכנת חיים לאגוזי מלך ופקאנים. אשמח לדעת אם יש קבוצות ייעודיות להתמודדות של מתבגרים עם הנושא משום שעולות לי הרבה שאלות פרקטיות שאשמח לקבל מענה עליהן.
    תודה, מאיה בואנו

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן שנתיים עם פריחה ונזלת
    גל
    06/08/2021

היי, הבן שלי בן שנתיים והוא לאחרונה אחת לשבועיים מתחיל להיות מנוזל לאחר מכן יוצאת לו פריחה בגוף (נקודות אדומות קטנות על הגוף) בפעם הראשונה זה התלווה עם חום עד כדי אישפוז אני לא יודע אם זה קשור לאלרגיה, הפעם זה בא רק עם נזלת ופריחה מועטה באזור הפנים. רציתי לדעת אם יש כאן חשד לאלרגיה?

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה לחלב כן או לא
    דנה
    02/08/2021

האם טפשר לגלות אלרגיה זה רק בבדיקה שהרופאה עושה ?
    או לפני התסמינים של החולה
    יכול להיות שזה יצא תקין הבדיקה של הרופאה (המבחנות האלה)אבל לפי התסמינים יש אלרגיה??

לקביעת תור
    סגירה
    אלרגיה לחלב כן או לא

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי אלרגיה לחלב אצל תינוק:
    אמא
    01/08/2021

שבוע טוב.

קראתי שיש תמ"ל שמתאים לתנוקות שלאלרגים לחלב שיכול לעזור לאלרגיה לעבור. נוטרמיגן אם אני לא טועה. האם זה נכון? תוכל להסביר בבקשה?

הוספת תגובה

תמונה

• אדמומיות וצריבה בעור במגע עם עגניה
    לנה
    17/07/2021

שלום, הבת שלי בת 1.10, כל פעם שאוכלת עגבניה נוצרת לה אדמומיות, צריבה וגרד בעור במקומות שבהן העגבניה באה במגע. חוץ מזה אין תסמינים נוספים והיא אוכלת הרבה עגבניות. האם יש מקום לדאגה או צורך בבירור אלרגיה? או שמדובר בעור רגיש שמגיב לחומציות של העגבניה?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה עובשים לא טובה - איך מורידים עובש זה
    dan s
    16/07/2021

בדיקה לעובשים שמתארת פיצוץ של צינור בדירה ועובשים
    השאלה איך הרפואה הקובנציונאלית מתייחסת לזה ?
    מה ניתן לבצע ?
    אני מצרף תרגום של התוצאות ועובשים שיש לי

Ochratoxin
    הוא מיקוטוקסין nephrotoxic, immunotoxic, ומסרטן. כימיקל זה מיוצר על ידי
    תבניות במשפחות אספרגילוס ופניציליום. החשיפה נעשית בעיקר באמצעות בניינים פגומים במים. מינימלי
    החשיפה יכולה להתרחש באמצעות מזונות מזוהמים כגון דגנים, מיצי ענבים, מוצרי חלב, תבלינים, יין, פירות גפנים מיובשים,
    קפה. חשיפה ל- OTA יכולה לבוא גם מחשיפה משאיפה בבניינים שניזוקו במים. OTA יכול להוביל לכליות
    מחלות ואפקט נוירולוגי שלילי. מחקרים הראו כי OTA יכול להוביל נזק חמצוני משמעותי למספר
    המוח הוא מאוד nephrotoxic. רמות דופמין במוח של עכברים הוכחו להיות ירידה לאחר
    חשיפה ל- OTA. כמה מחקרים שיערו כי OTA עשוי לתרום לפיתוח של נוירודגנרטיב
    מחלות כגון אלצהיימר ופרקינסון. הטיפול צריך להיות מכוון להסרת מקור החשיפה. סוכנים
    כגון cholestyramine אוראלי, פחם, פנילאלנין יכול לעזור למנוע את ספיגת רעלים אלה מן המזון.
    נוגדי חמצון כגון ויטמינים A, E, C, NAC, חומצה rosmarinic, ו גלוטתיון liposomal לבד או בשילוב כבר
    מראה כדי למתן את ההשפעות החמצוניות של הרעלן. בנטוניט או זאוליט טיט הוא דיווח כדי להפחית את הקליטה של מרובים
    mycotoxins למצוא מזון, כולל OTA. מחקרים הראו גם כי OTA נוכח זיעה, אשר תומך בשימוש
    סאונה כמו טיפול כדי להגביר את הפרשת.

Sterigmatocystin
    הוא מיקוטוקסין כי הוא קשור באופן הדוק aflatoxin. STC מיוצר מכמה
    מינים של עובש כגון Aspergillus, פניציליום, ו Bipolaris. STC נחשב מסרטן, במיוחד בתאים
    של מערכת העיכול והכבד. STC נמצאה באבק משטיחים לחים. זה גם מזהם של מזונות רבים כולל
    דגנים, תירס, לחם, גבינה, תבלינים, פולי קפה, פולי סויה, אגוזי פיסטוק ואכילה. במקרים של ריאות אספרגילומה,
    STC נמצא בדגימות רקמות אדם. הרעילות של STC משפיע על הכבד, הכליות, ואת המערכת החיסונית. גידולים
    נמצאו בריאות של מכרסמים שנחשפו ל- STC. מתח חמצוני הופך מוגבה למדידה במהלך
    חשיפה STC אשר גורם דלדול של נוגדי חמצון כגון גלוטתיון, במיוחד בכבד. כי STC
    הדמיון המבני אפלטוקסין, רבים מאותם טיפולים יהיה יעיל. התרופה Oltipraz יכול להגדיל גלוטתיון
    צימוד של aflatoxin תוך inhibiting את ההשפעה הרעילה של חמצון P450, הפחתת רעילות הכבד וקידום בטוח יותר
    חיסול. דיאטה של גזר, parsnips, סלרי, ופטרוזיליה עשויה להפחית את ההשפעות מסרטן של aflatoxin. בנטוניט או
    חימר זאוליט הוא דיווח כדי להפחית את הקליטה של מיקוטוקסינים מרובים למצוא מזון, כולל STC. השלמה עם
    כלורופילין, אבץ וויטמינים A, E ו- C שימשו לטיפול בחשיפה ל- STC

Mycophenolic Acid:
    המיוצר על ידי פטריה פניציליום. MPA הוא immunosuppressant אשר
    מעכב את התפשטותם של לימפוציטים מסוג B ו- T. חשיפה MPA יכול להגביר את הסיכון של זיהומים אופורטוניסטיים כגון
    קלוסטרידיה וקנדידה. MPA קשורה עם הפלות מומים מולדים כאשר האישה נחשפת פנימה.

סיכון מוגבר להתפתחות לימפומה ושאר ממאירות, במיוחד של העור, עקב דיכוי חיסוני [ראה אזהרות ודקדקנות ].
    רגישות מוגברת לזיהומים חיידקיים, ויראליים, פטרייתיים ופרוטוזואליים, כולל זיהומים אופורטוניסטיים [ראה אזהרות ודקדקנות ].
    חומצה מיקופנולית עלולה לגרום לגוף שלך לייצר יתר תאי דם לבנים. זה יכול להוביל לסרטן, דלקת מוח חמורה הגורמת נכות או מוות, או זיהום ויראלי גרימת כשל להשת

הוספת תגובה

תמונה

• תרופה אקריזקס - אלרגיה לקרדית אבק
    dan s
    16/07/2021

רציתי לדעת איך התרופה הזאת עובדת ?
    האם יכולה לפגוע בכבד ? לב ?
    מי צריך להיזהר ?
    האם זה עוזר גם לעובש בגוף ?

הוספת תגובה

תמונה

• עובש שחור ומורעל התמודדות המערכת החיסונית
    דוד
    06/07/2021

רציתי לדעת אם עובש שחור מורעל שאני לא יכול לדעת אם יש לי בבית או כל עובש שחור או כל עובש מורעל שיש האם מערכת חיסונית תקינה משמידה את העובש הזה או שלא ? אם עד עכשיו לא קרה לי כלום אני צריך לחשוש ממשהו ? רגע דרך אגב אפשר לחזור אלי במייל ? להודיע לי אם ענו לי כי אני לא ידע

הוספת תגובה

תמונה