פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קרדית אבק, רגישות לחלב, אנטי היסטמין, אלרגיה לחתולים, אלרגנים, אימונולוגיה, זריקות לאלרגיה, אנטי-היסטמין ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אלרגיה חמורה לעובש
    נועה
    10/05/2022

שלום
    בצעתי בדיקת isak והתגלתה אלרגיה משמעותית לעובש ולברושים .
    אך אלו נחשבים קקשורים לאלרגיות נשימה ונזלת
    ואני סובלת גם מארועי אלרגיה חמורה לאחר ארוחות למזון שעדיין לא התגלה גם לא ב isak .
    האלרגיה זה התקף מהיר של פריחה התכווצות חזקה בבטן שמובילה לשילשול חמור והקאות במשך שעות ובטן נפוחה וקשה מאד .
    המקרה האחרון קרה לי אחרי סלט ( מאריזה מוכנה חתוך עם חסה ועוד ) וראיתי תחקיר על מוצרים אלו שמצאו בהם הרבה מעבר למותר עובשים .
    האם יתכן שיש לי תגובה כל כך חמורה לאכילה של עובש ( כמובן בטעות ) האם ידוע על אלרגיה כזאת ?
    (עד עכשיו חשדתי כל הזמן בתבלינים )
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אלרגיה חמורה לעובש

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה לפריחת זית ומה ניתן לעשות
    משה
    30/04/2022

שלום,

אני בן 47 ולפני כמה שנים אובחנתי כאלרגי לזית בעיקר וגם לברוש (הכוונה לפריחה של העץ והפרחים שלו). תמיד באביב אני סובל בערך כשבועיים מנזלת והתעטשויות קשות וגרון שכואב מאוד. אני נאלץ לשכב במיטה רוב שעות היום ללא יכולת ממשית לתפקד.
    ברצוני לשאול מה ניתן לעשות? האם יש סוגי אוכל שניתן להפחית בחודשים שלפני האביב ולהפחית את התסמינים והסבל? איך ניתן להוריד את עוצמת הכאבים והתופעות לווי שיש לאלרגיה הזאת?

תודה,
    משה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• החומר isethionate
    ענבל
    19/04/2022

האם החומר isothiazolinone והחומר isethionate הם אותו דבר?

לקביעת תור
    סגירה
    החומר isethionate

הוספת תגובה

תמונה

• האם ניתן לשלב טיפול באנטיאיסטמינים עם טסלין
    ירון
    14/04/2022

שלום, האם ניתן לשלב טיפול באנטיביסטמינים עם טסלין ?

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש קשר בין ליק ג׳ל לניקל
    יובל
    14/04/2022

היי, אני סובלת בדיוק ממה שאת מתארת, גם אני עברתי בדיקת אלרגיה והתגלה שאני אלרגית לניקל. בכל פעם שאני עושה לק ג׳ל מתפתחת לי אלרגיה וגרד נוראי
    רציתי לדעת אם מצאת פתרון, או אם גילית מה הקשר?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות בשפתיים מידי שבוע שבועיים הזמנים לא קבועים
    לירון
    11/04/2022

שלום
    מזה כשנה אני סובלת מנפיחות בשפתיים ,ביקרתי אצל 2 אלרגורולגים עשו לי בדיקות דם -הכל תקין נתנו לי טלפסט .
    השפה כל פעם מתנפחת לי פעם למעלה פעם למטה( ממש מציק) טלפסט כבר לא עוזר להוריד את הנפיחות זה פשוט עובר לבד תוך 10 שעות לפחות . התחלתי דיקור וביקור אצל נטורפתית שהחליפה לי את התזונה כי חושבת שזה אלרגיה למזונות מסוימים.
    אשמח ממש לעצה מה אפשר לעשות ??

תודה
    לירון

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי עלול להכיל
    שלי
    21/03/2022

לאחרונה הבן שלי אובחן עם אלרגיה לפיסטוק וקשיו, לאחר שהופיעה לו פריחה אחרי אכילת פיסטוק ולאחר בדיקה אצל רופא אלרגיה.
    יש ממרח שהוא היה אוכל מידי פעם ועכשיו ראיתי שכתוב עליו עלול להכיל פיסטוק וקשיו. אם הוא אכל את זה עד עכשיו ללא תופעות האם אפשר להמשיך? ובאופן כללי איך לנהוג עם "עלול להכיל"?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי עלול להכיל

הוספת תגובה

תמונה

• אבא שלי משתעל ומקיא כל יום וטוען שזה אלרגיה מהחדר שלי
    שחר פרנקל
    10/03/2022

היי.. אשמח אם תוכלו לעזור לי כי אנחנו די חסרי אונים איתו, בשנים האחרונות אבא שלי התחיל לפתח מן בעיה מסויימת של ריחות או אלרגיה כזו שבו הוא משתעל המון שהוא חוזר לבית ומקיא לפעמים, ותמיד הוא טוען שזה בגלל שהחדר שלי לא נקי, הוא טוען שיש פטריה בקירות, שיש לו אלרגיה נגד פטריה/עובש מהקירות בחדר שלי.
    העניין הוא שקודם כל אין פטריה או עובש בקירות או בחדר ולא היה, ולא משנה כמה אני מנקה אותו ואפילו עם אמא שלי שהיא ממש אוהבת ניקיון, הוא עדיין ימשיך להגיד שהחדר לא נקי מספיק ושהוא משתעל בגלל זה, רציתי לשאול רק אם מצב כזה כמו שהוא מתאר, שהוא משתעל ומקיא בגלל שחדר מסויים בבית גדול לא נקי ?
    הוא בנוסף תמיד תופס ממני כמה צעדים כשאני בא אליו וזה בגלל שהוא אמר לי שכשאני יוצא מהחדר אני יוצא עם נבדים שגורמים לו לאלרגיה, וזה לא שהוא ממציא או עושה בכוח את השיעולים וההקאות, זה באמת כך, כשאני בא לחדר של ההורים או כשהוא מתקרב לחדר שלי, הוא פשוט מקיא את הנשמה שעה לאחר מכן.
    הוא לא הלך לבדיקת רופא אלרגיה בכל השנים האלו לא משנה כמה אני מנסה לשכנע, אשמח אם תוכלו לייעץ לי מה יכול אולי המצב שלו כדי שאוכל לעזור לו, תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה על תרסיס אבאמיס לאף
    אייל
    10/03/2022

היי, היה לי במשך כמה חודשים רצוף מצב שבו כל פעם נסתם לי נחיר אחר באף.
    הרופא שבדק אותי המליץ לי להשתמש בתרסיס אבאמיס ואמר לי להשתמש בו פעם אחת ביום, אבל אני לא זוכר אם הוא ציין להשתמש בתרסיס בשני הנחיריים כל יום או רק באחד שסתום בכל יום, תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה על תרסיס אבאמיס לאף

הוספת תגובה

תמונה

• האם מדובר בפסוריאזיס?
    סו..123
    22/01/2022

ילד בן 4.. מופיע בברך

לקביעת תור
    סגירה
    האם מדובר בפסוריאזיס?

הוספת תגובה

תמונה

• הכנה לבדיקת דם מסוג rast(רגישויות למזון)
    תום
    28/12/2021

היי קיבלתי הפנייה מרופא אלרגיה לבדיקת rast(בדיקת דם לרגישויות למזון) , האם צריך הכנה לבדיקה כמו צום?
    האם זה טוב לאכול את המזונות החשודים לאלרגנים יום-יומיים לפני הבדיקה כדי שיזהו אם יש נוגדנים או שהנוגדנים נשארים גם חודשים בגוף לאחר אכילת המזון החשוד כאלרגני?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• רגישות למגנזיום ונטילת ויטמין D ותופעות לוואי
    עליזה מנצור
    21/12/2021

ידועה לי רגישות למגנזיום, לפני כמה ימים התחלתי לקחת ויטמין D שמכיל גם מגנזיום התחילו לי סחרחורות חזקות וכאבי בטן (בטן רכה מאוד) יש קשר?

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון לרגישות לקטון והאם זה קשור לאלרגיה
    טולי
    19/12/2021

שלום רב
    אובחנתי עם רגישות לקטון השבוע.
    במשך חצי שנה סבלתי מגרד מטורף ונפיחות סביב השפתיים אחריי שהתאפרתי. לא מרגישה את זה בשאר הגוף. רציתי לשאול איפה זה עוד משפיע? השתמשתי בשמפו ומסיכה שמכילים לקטון ולא הרגשתי גרד בראש. מנסה להבין איך להתנהל מעכשיו. מה שכן אני מנוזלת כבר חודשיים בערך אם לא יותר. זה קשור לאלרגיה?
    האם הרגישות עושה קיבה רכה?

הוספת תגובה

תמונה

• שלשול בעת אכילת גבינה צהובה
    מורן
    19/12/2021

שלום,ביתי בת השנתיים משלשלת לאחר אכילת גבינה צהובה.גבינות אחרות היא אוכלת,אני לא יודעת אם זה צירוף מקרים או שיש רכיב הגבינה צהובה שגורם לכך

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה לניקל- האם בלק ג'ל יש ניקל?
    עמית שני
    11/12/2021

היי,
    לפני כארבעה חודשים התפתחה לי אלרגיה בידיים, הייתי עם לק ג'ל באותה התקופה והאלרגיה הייתה נראית כמו אלרגיה ללק ג'ל אז הורדתי אותו. כשהלכתי לאלרגולוג בכלל גילו לי אלרגיה חריפה לניקל אז הורדתי את כל התכשיטים שלי. השאלה שלי האם מותר לעשות לק ג'ל אם אלרגים לניקל? תודה

הוספת תגובה

תמונה