פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות - יש לך שאלה?

פורום אלרגיה - כאן תוכלו לשאול על אלרגיות והגורמים להן ולהתייעץ אודות אלרגיה. פורום אלרגיה יעסוק בקרדית אבק, אלרגיה לחלב,אלרגיה לאבק,אנטי היסטמין,אלרגיה לחתולים,אלרגנים טיפול באלרגיה, זריקות לאלרגיה, אלרגנים, אנטי-היסטמין ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר בן ורנר
ד"ר ולרי טפליצקי
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אלרגיה למגנזיום וחומצה פולית
    איילת דודאי
    22/04/2018

אני רגישה למגנזיום, ויש כמעט בכל התרופות מגנזיום. אני צריכה לקחת חומצה פולית ואני לא יודעת איך למצוא. אני מיואשת. לפני 4 חודשים קיבלתי כמות גדולה של תרופות שבכולן היה מגנזיום ורק אחרי שבוע וחצי הבנתי שמשהו לא בסידר. עכשיו אני בודקת כל תרופה. יש משהו שיכול לעזור לי? תמיד הייתי רחפנית אבל עם המגנזיום המוח לא חושב בכלל. תודה מראש איילת <3

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אלרגיה בראש מתרופה אטנט
    ספיר
    22/04/2018

שלום ד"ר, שמי ספיר, בת 23, נוטלת אטנט (תרופה לשיפור הריכוז) כחודשיים (מאז תחילת הסמסטר) ולסירוגין, כלומר לפעמים יום כן, יום לא, ולפעמים אפילו יומיים לא ויום כן. לפני כחצי שנה נטלתי גם כן את התרופה, אבל לתקופה קצרה של פחות מחודש. לפני שלושה שבועות (ויותר) התחילה אצלי פריחה המתרכזת בעיקר באזור הראש: בקרקפת, באזור שמאחורי האזניים ועל התנוכים, בצוואר, בגב העליון בקרבת הצוואר, ובזרועות. הפריחה לא שטוחה אלא בולטת, נראית כמו פצעונים קטנים לא מוגלתיים ולא צפופים בפיזור, לעיתים קיימת נקודה אדומה ממש קרובה לאחת אחרת. ללא תחושת חולי, רק גירודים. בנוסף, עשיתי בדיקות דם ויצאו ליוקוציטים גבוהים (52.40) וניוטרופילים נמוכים (35.50). הפסקתי את התרופה לארבעה ימים והמשיכו להופיע עוד פצעים מגרדים. אין לי אלרגיה לשום דבר שאני מכירה ומלבד הפעם הזו לא הייתה לי פריחה בעבר. האם זה יכול לקרות מאטנט? קראתי בעלון התרופה שכן, אבל בגלל הפיזור של הפריחה באזור הראש אני לא יודעת. אשמח בבקשה לקרוא את חוות דעתך, בתודה מראש, ספיר.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אלרגיה לחלב בן 5
    מיכל
    21/04/2018

שלום..הילד שלי בן 5 והוא מלידה סובל מאלרגיה לחלב..בטסטים האחרונים שעשינו לו נראה שהאלרגיה חלפה..הד"ר ביקש שנעשה לו בדיקת דם..אלה התוצאות זה כן נראה שחלפה לו???
    הבדיקה Alpha Lactalbumin
    תוצאה 0.30 KU/L
    תוצאה לעומת טווח הנורמה
    שם הבדיקה Beta Lactoglobulin
    תוצאה 0.13 KU/L
    תוצאה לעומת טווח הנורמה
    שם הבדיקה Casein
    תוצאה <0.10
    תוצאה לעומת טווח הנורמה
    שם הבדיקה Milk
    תוצאה 0.33 KU/L
    תוצאה לעומת טווח הנורמה
    לבדיקה הקודמת לבדיקה הבאה
    הערות לבדיקות
    Alpha Lactalbumin
    ‎שם הבדיקה הקצר שונה: ‎F76M
    Beta Lactoglobulin
    ‎שם הבדיקה הקצר שונה: ‎F77M

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צריבה - כנראה אלרגיה לכלב
    דרורית
    20/04/2018

שלום,
    בת 30, לפני כשבועיים אימצנו כלב מעורב. בימים הראשונים הרגשתי צריבה בגרון ועיניים מעט אדומות\יבשות.
    לאחר שבוע וחצי היו יומיים שהעיניים שלי כאבו בצורה חריפה והיו אדומות, הגרון עדיין צורב.
    ללא פריחה, ולעולם לא גידלתי כלב לפני כן.

לא ידועות לי אלרגיות אחרות שהיו לי ואני מאוד אוהבת את הכלב אבל די בטוחה שהאלרגיה אליו.

אני רוצה לשמור את הכלב אך לא בכל מחיר (לא מוכנה לקחת טיפול תרופתי קבוע למשל).
    האם יש טעם לעשות אבחון אצל אלרגולוג? זה משנה אם אני רגישה לפרווה שלו או לרוק וכד'?
    הקושי בעיקר עם כאב העיניים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם ניתן לקחת טלפסט ואלרגי'קס?
    רני
    18/04/2018

שלום. בעת התקף אורטיקריה כרונית התנפחו לי השפתיים ויש אורטיקריה על העור. לקחתי טלפסט 120 מ'ג ולאחר כשעתיים מהנטילה זה לא עבר - האם ניתן לקחת גם אלרג'יקס? או האם יש מניעה?
    תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סובל מצינון פעם בשבוע
    רוני
    17/04/2018

ערב טוב,
    פעם בשבוע לפחות אני סובלת מצינון.הצינון נמשך יום שלם אם לא יותר ואז כמו שהוא בא גם נעלם במפתיע.
    הצינון מלווה בנזלת ובהתעטשויות חזקות.
    הרופא נתן לי קלארינז רפטאבס ל7 ימים.
    שאלתי היא איך תרופה זו משפיעה לאורך זמן ולא רק ל7 ימים שאני נוטלת את התרופה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אלרגיה לאספירין שתית קלבטן
    דליה
    12/04/2018

שלום אני אלרגית לאספירין כתוצאה מזה אסמטית השאלה אם מותר לי לשתות קלבטן רוקחים אמרו שאסור לי תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קלבטן ואספירין

ד''ר בן ורנר
    16/04/2018

שלום
    אכן צודק הרוקח. מתן משולב עלול לגרום להרעלת אספירין
    דר' ורנר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אריוס והשמנה- יש קשר?
    מור
    14/04/2018

לפני כחודשיים לאחר שלושה התקפי התנפחות רופאת אלרגיה אבחנה אורטיקריה ואנגיואדמה.
    התחלתי טיפול בכדורים הנקראים אריוס. שניים ביום. ההתקפים לא חזרו אבל בחודש האחרון עליתי במשקל מעל 5 קילוגרם ללא שינוי בתזונה. האם יש קשר בין הכדור לעליה במשקל? התרופה הזאת גורמת להשמנה? מה עליי לעשות כדי להמנע?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איראוס והשמנה

ד''ר בן ורנר
    16/04/2018

שלום
    אין קשר .האם לא קיבלת גם סטרואידים?
    דר' ורנר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אלרגיה לכלור דופק מהיר ואיטי
    הילה
    15/04/2018

שלום רב,
    בעלי בחור צעיר ובריא בן 32 ללא מחלות רקע. בשנה האחרונה פיתח אלרגיה לחומרי ניקוי . בעיקר לכלור אך כנראה גם לחומרים נוספים. התסמינים שהוא חווה הם כאבי ראש,חולשה גדולה, גרון .בחלק מהפעמים הדופק שלו היה מאוד מהיר במנוחה (110-120) והוא לא הצליח לישון כל הלילה. ובזמן האחרון לאחר החשיפה לחומרי הניקוי הדופק שלו מאוד איטי (45)
    יש לציין שהחשיפה היא לא ישירה, הוא בעצמו לא משתמש בחומרי הניקוי. הוא מפתח את התסמינים בשהייה בבית לאחר שהסתיים הניקוי.
    מה עושים במצב כזה?
    אני מאוד חוששת
    תודה רבה
    הילה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אלרגיה לכלור

ד''ר בן ורנר
    16/04/2018

שלום
    התסמינים לא אופייניים .פני למרפאה אלרגית לברור .חומרי ניקוי אינם גורמים להרעלה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פריחה אצל ילד בן שנתיים
    אני
    15/04/2018

היי,
    אתמול הבן שלי שיחק בגינה וכשחזרנו הביתה היו לו 2 נקודות על הפנים זה היה נראה כמו עקיצות
    היום בבוקר הוא קם עם פריחה רצינית בגוף שמתפשטת די מהר
    הרופאת משפחה רשמה לו טיפות פנסטיל ומילמין
    אני לא כך כך בטוחה שזה עוזר לו זה ממשיך להופיע כל פעם במקום אחר וזה נורא מגרד לו
    לפי התמונה מה זה נראה ומתי ממולץ ללכת לרפואה דחופה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פריחה

ד''ר בן ורנר
    16/04/2018

שלום
    זו חרלת .תעזרי באנטיהיסטמיניקה (לורסטין ) או פניסטיל. הפיחה תלוף אין צורך לפנות לרפואה דחופה
    ברור תעשי אחר כך במרפאה אלרגית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה על תרסיס לאף
    יאיר
    11/04/2018

שלום

היה לי במשך כמה חודשים רצוף מצב שבו כל פעם נסתם לי נחיר אחר באף. הרופא שבדק אותי המליץ לי להשתמש בתרסיס אבאמיס. זה פתר את הבעיה.
    בגלל שיש באבאמיס סטרואידים, רציתי לשאול כמה זמן אפשר להשתמש בו? חודשים? שנים?
    האם צריך לעשות הפסקות מדי פעם? לכמה זמן?
    והאם להמשיך שימוש באבאמיס אם אהיה למשל מצונן ומנוזל?

תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אבמיס

ד''ר בן ורנר
    11/04/2018

שלום
    זו תרופה סטרואידית .שימוש ארוך יכול לגרום לפגיה ברירית האף ולדמם מקומי במידה ואתה מרגיש טוב אתה יכול להפסיק ולהשתמש מדי פעם ולפי הצורך .בכל מקרה רצוי לבצע ברור אלרגי יתכן ושם נמצאת הבעיה. אשמח לעזור במרפאתי
    דר ורנר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופת מרשם שדומה ללורסטין
    מייקל
    09/04/2018

איזו תרופה במרשם היא הכי דומה בהרכבה הכימי אל לורסטין 10mg ?
    מבחינתי אפילו שתהיה כמעט זהה.

לורסטין זה כדור נגד נזלת אלרגית ופריחה אלרגית של העור.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לורסטין

ד''ר בן ורנר
    11/04/2018

שלום
    תרופה נגזרת מלורסטין היא AERIUS או DESLORATADINE
    דר ורנר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם זה הגיוני שיש לי אלרגיה לסלמון אפוי או מטוגן ולא לסלמון טרי חיי
    שלי
    05/04/2018

האם זה הגיוני שיש לי אלרגיה לסלמון אפוי או מטוגן ולא ולסלמון טרי חיי תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רגישות לסלמון

ד''ר בן ורנר
    06/04/2018

חג שמח
    כן בהחלט .למרות שאין הרבה מקרים כאלה יש רגישויות לחלבונים אחרים של הסלמון הגורמים לאלרגיה כשהדג מבושל בלבד ולא חיי .החלבון האלרגני העיקרי של הסלמון ( parvalbumin) גורם לרגישות בכל מצב .במקרה המיוחד שלך מדובר בחלבונים אחרים של הדג. לסיכום תאכלי רק טרי או בכלל לא
    בתיאבון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם מדובר באורטיקריה כרונית?
    מוטרדת..
    29/03/2018

שלום , בת 38 בריאה.
    לפני כשנה עברתי ב2הרדמוצ כלליות טיפולי שיניים..
    בהפרש של שבוע.. לאחר ההרדמה השנייה הופיע לע מן כתם עגול לא סימטרי יחסית גדול ובולט חשבתי שמדובר בפטרייה שחטפתי שם אך עברה בלי שום טיפול..לאחר זמן די קצר ( לא זוכרת כמה זמן ) מאז באו והלכו פריחות בהפרשים מאוד גדולים של שבועות וחודשים עד לפני כשלושה שבועות... שפתאום התנפחתי ונתקפתי בפריחה מפטשטת ומגדרת נורא פניתי למוקד ושם קיבלתי טיפול באנטיהסטמינים ובסטרואדים. הטיפול עזר ושוחררתי לביתי. נאז כבר ביקרתי 4 פעמים במיון וזה תוך שבוע וחצי.
    היום ביקרתי אצל אלרגולוג שאינני בטוחה שממש הקשיב לכל מה שאמרתי.. הוא אבחן אורטיקריה ספונטנית אידיופתית כרונית עם מרכיב פיזיקלי. ( לא שיש לי מושג מה זה אומר ) בכל מקרה.. הפיד הגדול שלי שלא מדובר באלרגיה ולהיות בעצם בסכנת חיים ממזון מבלי לדעת.
    אני ממש חוששת לאכול אני רעבה ועייפה ודיי נמאס לי מהמצב...
    מצרפת תמונה של הנגע הראשון אחרי ההרדמה השנייה.
    האם אכן מדובר באורטיקריה ואורטיקריה כרונית? האם אני נמצאת בסגנת חיים כלשהי או שאני יכולה להיות רגועה ולחזור לאכול כמו בן אדם?
    אודה לכם על תשובתכם..
    חג שמח.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אורטיקריה כרונית

ד''ר בן ורנר
    04/04/2018

שלום
    את יכולה להירגע את לא בסכנת חיים בכל מקרה . אפשר לאכול הכול .התופעה אינה נובעת מאוכל אלא מתגובה אימונולוגית בו הגוף תוקף את עצמו . לתופעה טיפול אך צריך אורך רוח וביצוע ברור פנימי שלם לשלילת מחלת רקע אחרת . "אידיופטי "אומר שאין סיבה ומרכיב פיזיקאלי אומר שגירוי חיצוני על העור (לא פנימי) גורם לתפרחת (למשל שפשוף ,לחץ, ועוד) אני מצר על כך שלא קיבלת הסבר מהרופא כי זו תופעה מאד שכיחה! אשמח לעזור לך במרפאתי
    חג שמח
    דר' ורנר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צריבה בעור סביב פי הטבעת ובוולווה
    קלרה
    02/04/2018

סובלת כבר כמעט שנתיים לאחרונה החמיר מצריבה בעור סביב פי הטבעת ןבוולווה הצריבה נמשכת כל היום כל הזמן
    אחרי אכילה מתגבר כאילו צרבו לי את המקום שום משחה לא עוזרת מגבירה הצריבה
    הייתי אצל כמה רופאי עור לא עוזרים גם הפרוקטולוג לא עוזר וגם לא עוזר רופא הנשים מיואשת בחרדה סובלת קשות יש לי בעיות עיכול דיספפסיה פונרציונלית עם צרבות קשות וכאבים ברום הבטן גם לזה אין פתרונות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צריבה בפי הטבעת

ד''ר בן ורנר
    04/04/2018

שלום בד"כ זו איננה תגובה אלרגית נפוצה אך בהחלט ניתן לבצע מספר תבחינים אלרגים לאבחון .אשמח לעזור לך במרפאתי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה