פורום מחלות כבד, השתלות כבד, סרטן כבד - יש לך שאלה?

פורום מחלות כבד, השתלות כבד, סרטן כבד נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על מחלות כבד, השתלות כבד, סרטן כבד. פורום מחלות כבד, השתלות כבד, סרטן כבד ידון על הפטיטיס, הפטיטיס סי, הפטיטיס a, הפטיטיס ב, גידולים בכבד, לבלב, לבלב סרטן, כבד שומני ועוד

מנהלי הפורום

פרופ' איתן מור
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם נדבקתי בהפטיטיס B ?
    יניב שרון
    10/08/2018

שלום ד"ר ,
    אני דיי חושש ,

ערכתי במהלך חיי לא מעט בדיקות לתפקודי כבד בגלל חריגות קלות , אך תמיד כל הנושא של מחלות כבד היה "שלילי" . אני אדם אחראי ולא מקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה וגם אם כן רק שאני רואה בדיקות דם מהצד השני .

בכל אופן ראיתי היום תוצאות

HEPATITIS Bs Ab 2 .0
    HEPATITIS Bs Ag NEGATIVE
    HEPATITIS C NEGATIVE

מה שמוזר שעשיתי בדיקות לפני 3 חודשים והכל היה תקין והכל שלילי ופתאום אני רואה את זה , שוק !

מה זה אומר ?

בברכה,
    נדב לובינסקי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• hepatitis B

פרופ' איתן מור
    11/08/2018

תרגע!!! יש לך נוגדנים ברמה נמוכה כנראה כתוצאה מחיסון שקיבלת בעבר. הבדיקה שמראה על זיהום בוירוס HBsAg שלילית.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הודגמה קשרית לימפה בכבד
    חסוי
    03/08/2018

שלום,
    אני בת 25, סובלת ברקע מפיברומיאלגיה (כולל עצירות כרונית). בשבוע האחרון כאבים בבטן שמאלית עליונה.
    בבדיקות דם אנמיה ואיבוד משקל לאחרונה.
    אשמח לדעת מה אומר הממצא ב-US בטן: בשער הכבד הודגמה קישרית לימפה בגודל 0.5*1 ס"מ. שאר הבדיקה תקינה מבחינת מבנה וגודל.

על מה זה עשוי להעיד? והאם יכול להיות קשור לבעיה/דלקת במעי?

תודה מראש.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קשרית לימפה בשער הכבד

פרופ' איתן מור
    04/08/2018

במקרים רבים רואים קשריות לימפה בגודל זה בשער הכבד. זה ממצא שכיח ולא צריך להדאיג אותך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה

חסוי
    04/08/2018

תודה! פשוט כן יש כאבים בבטן ותופעות אחרות, השאלה אם זה קשור אחד לשני.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כבד שומני המצב גרוע
    אסתר
    03/08/2018

סובלת מכבד שומני במצב גרוע מאוד
    תופעת לווי טעם מר בפה בכל שעות היום
    האם זה קשור אחד לשני
    אשמח לקבל תשובה
    אגב אני בת 73

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ממצאי CT - בטן ואגן
    שלי
    16/07/2018

שלום,
    אמא שלי בת 57 סובלת כבר כעשור מכבד שומני. בחודש שעבר עשתה בדיקת CT היות וראו כי נוספו "נקודות" על הכבד. הבטן שלה נפוחה ברוב הזמן. אשמח אם תוכלו לעיין בתוצאות.
    אם תוכלו להנחות אותי לגביי המשך התהליך - במקביל מחכה לתור של הרופא המטפל.
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נקודות בכבד

פרופ' איתן מור
    27/07/2018

נקודות על הכבד זה לא ממצא שצריך להתייחס אליו ממליץ שתפנה עם אמא לרופא הגסטרו/כבד ששלח אותה לבדיקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סרלין 3 תל אביב
    דרחי יונה
    25/07/2018

עשיתי סי טי בטן ורשום בתשובה נגע היפודנסי זעיר קטן לאיפיון קורטקאלית דו"צ מה זה אומר תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נגע בכבד

פרופ' איתן מור
    27/07/2018

קשה להגדיר את סוג הנגעים כאשר מדובר בגושים זעירים אין צורך לבדיקות נוספות בשלב זה אפשר מעקב ב MRI 6 חד'

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מס גושים בכבד עד לגודל של 24 ממ
    גלית
    23/07/2018

בבדיקת mri של השדיים שעשיתי לפני שבועיים קיבלתי אתמול תשובות הכל היה תקין בשד אבל רשמו הערת לוואי נצפו מס גושים בכבד עד לגודל של 24 ממ מה זה יכול להיות נכנסתי ממש לחרדה רצינית רשמו המשך בדיקות וקולורציה...וזה בכללmri שדיים,אני ממש בחרדות מזהה ויש לי תור ר בסופש לא ציינו הערות נוספות ולא מה טיב הגושים כל הבדיקות דם שלי תקינות כולל תפקודי כבד ומרקרים כרגע ממתינה לתוצאות us קיבלתי את תשובות ה us שרשמו כבד מעט שומני וציסטה בינארית בגודל של 1.7 ממ בכלל לא התייחסו ולא ראו את הגושים שראו ב mri שרשמו מס גושים עד אורך של 24 ממ,אז מה זה יכול להיות הרופאה שלי יצאה לחופש ואני ממש לחוצה נתנה לי הפנייה לct והתור רק ב חודש 11 עוד המון זמן אני ממש לחוצה וחרדה ואם זה משהו מסוכן להמתין ככ הרה זמן?מה זה יכול היות יש איזו השערה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גושים בכבד

פרופ' איתן מור
    24/07/2018

בת כמה את? גושים בכבד כממצא לואי בבדיקת MRI שד זה לא ממצא שניתן לאפיין לכן את צריכה באמת בדיקת CT או NRI של הכבד. אלו יכולים להיות המנגיומות או FNH או אדנומות שכולם גושים שפירים אין צורך להילחץ ובכל זאת עם תשובה זו לשקט שלך תנסי דרך מוקד זימון תורים להקדים את התור לסיטי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אני בת 38

גלית
    25/07/2018

בת 38

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גושים בכבד

פרופ' איתן מור
    27/07/2018

אם כך אני הרבה רגוע וכך גם את צריכה להיות זה כנראה נגעים שפירים מסוג: המנגיומות FNH או אדנומות נדע את לאחר ה CT או ה MRI
    אשמח לראות את תוצאות ההדמיה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חשד מחלת ווילסון או גילברט
    תמיר
    07/07/2018

שלום לכולם שמי תמיר חייל בן 20. בבדיקות דם שגרתיות שעשיתי נמצא שהבילירובין הכולל שלי הוא 3.69 הישיר 0.89 והבלתי ישיר הוא 2.80,אנזימי כבד תקינים. לאחר עוד בירורים נמצא גם שיש לי צירופלזמין נמוך ברמה של 13.7. בעקבות תוצאות אלו חשד הרופא במחלת ווילסון ושלח אותי לבדיקות נחושת בשתן באיסוף של 24 שעות ובדיקת עיניים לשלילת טבעות קיזר פליישר ושתי הבדיקות יצאו תקינות, us כבד ודרכי מרה תקין. בעקבות התוצאות הרופא קבע שיש לי תסמונת גילברט והמצב שלי תקין ואין צורך לשלוח אותי לרופא גסטרו. לפי מה שקראתי תסמונת גילסרט מאופיינת רק בבילירובים בלתי ישיר גבוה ואצלי גם הישיר גבוה כמו כן, גם קיים התירופלזמין הנמוך. השאלה שלי אם באמת אפשר לקבוע לפי הסימנים האלו שמדובר בתמונת גילברט ואין צורך לגשת לרופא גסטרו לבדיקה מעמיקה יותר. תודה תמיר.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בילירובין גבוה

פרופ' איתן מור
    14/07/2018

רופא המשפחה צודק אבל אם תרצה להיות יותר שקט תפנה לרופא מומחה למחלות כבד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה נוספת

תמיר(כותב השאלה
    23/07/2018

תודה לך פרופסור על תשובת פרופסור.
    בבדיקת סקר גנטי אפשר לקבל תשובה ודאית לגבי מחלת וילסון?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נגעים בכבד חשד ל -HCC
    אמיר
    22/07/2018

בהמשך לשאלתי הקודמת:
    אבי סובל מכאבים בבטן במשך זמן רב. בבדיקת MRI שנעשתה לאחרונה נכתב על ידי הרופא "שנמצאו שני גושים בכבד החשודים ל HCC (נגע גודל 5.8*2.5 ס"מ, ונגע קוטר 8מ"מ). לדעתי, סבירות נמוכה שמדובר באנדנומות".

כרגע אבי נשלח לביצוע ביופסיה. השאלה שלי האם יש הכרח להמתין עד לתוצאות הביופסיה, דבר שיכול לקחת מספר שבועת, או שיש לפעול כבר עכשיו באופן אחר? מה הצעד הבא שכדאי לעשות?

לאיזה סוג רופא וסוג התמחות מומלץ לפנות
    אונקולוג? גסטרואנטרולוג? שילוב של השניים?

תודה מראש,

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נגעים בכבד

פרופ' איתן מור
    22/07/2018

אם כבר עשה ביופסיה תחכה לתוצאות ועל פיהן ימשיך הטיפול אם לא צריך להפנותו למכון כבד באחד מבתי החולים באזור מגורין

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ייעוץ דחוף לגביי חולת שד עם גרורות בכבד
    דן
    16/07/2018

לרופאים היקרים שלום רב,

שמי דן, אני סטודנט לרפואה, אשמח אם תוכלו לייעץ בנוגע לקרובת משפחה שאינה מתגוררת בארץ, בת 55, חולת סרטן שד מסוג ductal carcinoma, אובחנה לפני כ- 5 שנים, כשהסרטן הנ"ל כבר מפושט ושלח גרורות לעצמות ולכבד, חיובי לקולטני ER ו-PG. טופלה בטמוקסיפן משולב עם זומרה, עם הטבה משמעותית ונסיגה של המחלה, עברה כריתת שחלות בילטרלית.

לאחר כשנה וחצי הטיפול הוחלף לאירימידיקס, בעקבות הרעה במצבה ואז המחלה שוב נכנסה לרימיסיה. לאחר שנה בטיפול הנ"ל, הוחלף לפסלודקס למשך כשנה.

לאחר כארבע שנים במצטבר של הטיפולים הנ"ל, לפי דברי האונקולוג, מיצתה את הטיפול ההורמוני והחלה בטיפול כימותרפי -כדורי XELODA.

הטיפול האחרון הוכח כיעיל עד לפני מספר שבועות, כשלפתע חשה ברע, ולאחר מכן ביצעה בדיקות דם ואולטראסאונד - בבדיקות דם: הפרעה קלה באנזימי כבד ועלייה של בילירובין פי כמה מהנורמה (ללא צהבת וללא גרד), כמו כן באולטראסאונד - כבד מוגדל, עם ריבוי גרורות עד לגודל של 4 ס"מ, חשד ליתר לחץ דם פורטאלי וחשד לנוזל חופשי בכמות מינימלית, בבטן.

הרופאים הפסיקו את הטיפול האוראלי ב-XELODA ומסרבים לבצע טיפול כימותרפי משולב, ורידי, בטענה שהבילירובין גבוה, והטיפול עלול לגרום לכשל כבדי. כרגע מקבלת הפטופרוטקטורים ותרופות משתנות.

א. האם רמת בילירובין גבוהה פי כמה מהנורמה, והפרעה קלב באנזימי הכבד מהווה קונטרה אינדיקציה מוחלטת למתן טיפול כימותרפי ורידי? אם לא - אילו תרופות ניתן לשקול. במידה וכן - האם יש אלטרנטיבות אחרות לטיפול?

ב. האם יש דרך יעילה לגרום להורדת הבילירובין בדם, כדי שהחולה תוכל לקבל את הטיפול הכימותרפי?

ג. האם ניתן לחזור לטיפול ההורמונלי שבעבר הוכיח את עצמו או אולי לשלב עם הטיפול הכימותרפי?

ד. בכל מקרה, בהתחשב בכל הנסיבות, ובעובדה שהחולה הרגישה טוב לאורך 5 השנים האחרונות, ולא היו ביטויים קליניים מובהקים למחלתה, האם יש ביכולתיכם לתת פרוגנוזה לחולה כזאת (מינימום-מקסימום) ?

תודה מראש, והרבה בריאות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מחלה גרורתית בכבד

פרופ' איתן מור
    16/07/2018

לצערי מהלך המחלה מורה על חסר תגובה לטיפול ביולוגי עם התפשטות המחלה לכבד שמביאה גם להפרעה בתפקודי כבד.
    ההתיעצות נוגעת יותר למומחים אונקולוגים ולא לפורום שלנו שעוסק במחלות כבד או בנגעים בכבד שניתנים לטיפול מקומי או כירורגי ולא למחלה גרורתית לכבד של סרטן השד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גושים בכבד בעקבות mri שדיים
    גלית
    14/07/2018

בבדיקת mri של השדיים שעשיתי לפני שבועיים קיבלתי אתמול תשובות הכל היה תקין בשד אבל רשמו הערת לוואי נצפו מס גושים בכבד עד לגודל של 24 ממ מה זה יכול להיות נכנסתי ממש לחרדה רצינית רשמו המשך בדיקות וקולורציה...וזה בכללmri שדיים,אני ממש בחרדות מזהה ויש לי תור ר בסופש לא ציינו הערות נוספות ולא מה טיב הגושים כל הבדיקות דם שלי תקינות כולל תפקודי כבד ומרקרים כרגע ממתינה לתוצאות us אבל בחרדה נוראית שזה סרטן או גרורות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובת של בדיקת אולטרסאונד
    דין
    08/07/2018

שלום דר אני בן 58 עשיתי אולטרסאונד והתשובה אינה ברורה לי ,כבד בעל אקוגניות גבוהה,מתאים להסננה שומנית, לא הודגם מימצא סונוגרפי מוקדי (.יש לציין שעברתי לפני כשנתיים הורדת כיס מרה ולפני שנה היתה לי דלקת מעיים שטופל באנטיביוטיקה)והאם יש צורך לשמור על תזונה נכונה, תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הסננה שומנית בכבד

פרופ' איתן מור
    14/07/2018

מראה על דיאטה לא מאוזנת או מחלה מטבולית המשפיעה על מבנה הכבד כדאי שתפנה לרופא מומחה במחלות כבד ותפחית פחמימות
    אבל אל דאגה עם דיאטה מאוזנת ברב המקרים יכול להפוך לכבד תקין

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• HEPATITIS Bs Ab מעיד על חיסון?
    itzhak zilburg
    01/07/2018

האם הערכים של 82.3 של נוגדנים להפטטיס B , מעיד שאני מחוסן? (HEPATITIS Bs Ab) ואני זקוק לחיסון דחף?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפטיטיס B

פרופ' איתן מור
    14/07/2018

רמה טובה של נוגדנים אין בעיה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בירור תוצאות סי טי
    דור
    20/06/2018

שלום אפשר הסבר למשמעות התוצאות כבד בגודל תקין, בסגמנט 4 של הכבד בסמוך לשער הכבד מודגם תהליך היפודנסי עם כלי דם מסביבו, ללא האדרה, קרוב לוודאי אזור של כבד שומני, באונה השמאלית של הכבד לא הודגם תהליך חשוד, באונה הימנית של הכבד בשלב העורקי הופיע תהליך מעט היפרדנסי עם גבול היפודנסי בהיקפי בקוטר של 1.6 ס"מ, בשלב הורידי ובשלב המאוחר לא ניתן לזהותם,.תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ממצאי CT

פרופ' איתן מור
    14/07/2018

הסננה שומנית בסגמנט 4 הוא ממצא לא משמעותי שכיח
    תהליך של 1.6 סמ באונה הימנית יכול להיות גוש שפיר כגון המנגיומה , אדנומה או FNH . בגודל כזה< 2 סמ מספיק לעשות בדיקת אולטראסאונד מכוון לאיזור או לבצע MRI בעוד 3 חדש' ,

חשוב גם לדעת את גילך!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בקע טרנסמזנטריאלי ועלייה באנזימי כבד
    שואלת
    22/05/2018

שלום
    האם בקע טרנסמזנטריאלי ללא חסימה במעי הדק יכול לגרום לעלייה באנזימי כבד?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בקע טרנסמזנטריאלי

פרופ' איתן מור
    12/06/2018

לא נראה לי שיש קשר. גם חסימת מעי לא תביא בד"כ לעליה באנזימי כבד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• השוואה בין סיטי פט
    Shimon
    03/06/2018

דר שלום וברכה.
    הייתי שמח לדעת כמה השינוי משמעותי, בהינתן, שהפט סיטי בוצע כשבועיים מהטיפול האחרון ( ליתר דיוק הטיפול שהוא קיבל, כולל המשך טיפול בהזלפה כיומיים אחרי הטיפול, והפט סיטי בוצע שבועיים מאז הטיפול שהוא מקבל בביה"ח).
    2) האם יש משמעות לזה שהחולה נוטל קנאביס ברמת מיצוי גבוהה כדי לזרז את תהליך הריפוי (כמובן ברישיון). ועוד סדרה של תוספים צמחיים כסידן אמורפי, ואלואור הומאני וכו . אני מצרף את פרוטוקול הטיפול והפיענוח של pet הראשון מתאריך 2/18 והשני מתאריך 5/18. אודה לך מאוד.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פט סיטי פיענוח מתאריך 2/2018

Shimon
    03/06/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פרוטוקול טיפול

Shimon
    03/06/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה