פורום מחלות כבד, השתלות כבד, סרטן כבד - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הפטיטיס, גידולים בכבד, לבלב, כבד שומני, צהבת, בדיקת אנזימי כבד, אנזימי דרכי המרה, אלבומין ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טיפול לכבד שומני בדרגה קלה
    אביטל
    23/04/2021

רופאת המשפחה הראתה לי פלייר שקיבלה לטיפול בכבד שומני. הכדורים נקראים Liver-tic. האם מכירה טיפול מסוג זה? האם יכול לעזור בדרגה קלה של כבד שומני?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• אנזימי כבד מוגברים וכבד שומני
    אביטל
    22/04/2021

בת 37. ברקע מחלת כליות מסוג IGAN ומחלת השימוטו. נמצאת במעקב מרפאת כבד בגלל אנזימי כבד מוגברים (פי 3-4) קרוב לשנה. סרולוגיות תקינות. ב US בטן עליונה שבוצע פעמיים נכתב כבד שומני בדרגה קלה. יש לציין שאני ללא עודף משקל ומקפידה על תזונה בריאה. רופאת המשפחה שלי אמרה ששמעה על טיפול בכדורים בשם Liver-tic. האם שמעתם על הטיפול הנ"ל? האם יכול לעזור?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• כבד שומני ואנזימי כבד מוגברים
    אביטל
    19/04/2021

בת 37. ברקע מחלת כליות מסוג IGAN ומחלת השימוטו. נמצאת במעקבים. בשנה האחרונה תפקודי הכבד מוגברים בבדיקות חוזרות פי 3-4 מהנורמה וכל חודש שעושה בדיקה הערכים ממשיכים לעלות בצורה מתונה אבל לעלות. ביצעתי את כל הסרולוגיות שיצאו תקינות וב US בטן עליונה נכתב כבד שומני בדרגה קלה. יש לציין שאני לא בעודף משקל, אוכלת בריא וכו'. הייתי במרפאת כבד ושם נאמר לי שדרגה קלה של כבד שומני בד"כ לא גורמת לעלייה כזו באנזימי כבד ובינתיים אחת לחודש עושה בדיקות של אנזימי הכבד. בנוסף יש גם כולסטרול מעט מוגבר שהנפרולוגית ביקשה שאעשה אחריו מעקב ושבפעם הבאה שאבוא אליה תשקול התחלה טיפול בסטטינים. שאלותיי הן: 1. האם באמת דרגה קלה של כבד שומני לא גורמת לעלייה כזו באנזימי הכבד (פי 3 ו- 4 מהנורמה)? 2. האם מלבד בדיקות של אנזימי כבד אחת לחודש צריך וכדאי לבדוק עוד דברים? 3. האם יכול להיות שקיים קשר בין המחלות האוטואימוניות שלי לאנזימי כבד המוגברים ולכולסטרול?

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי כבד מוגברים תקופה ממושכת
    אביטל
    05/04/2021

בת 37. ברקע מחלת כליות מסוג IGAN ומחלת השימוטו (בחורה "אוטואימונית"). נמצאת במעקב נפרולוג ואנדוקרינולוג. בעשרה החודשים האחרונים תפקודי הכבד מוגברים ובכל פעם הערכים ממשיכים לעלות. לפני כשבוע עשיתי בדיקות והערכים שיצאו הם: (AST - 88 (0-31 (ALT - 98 (0-34 (GGT - 51 (0-38 ב US בטן עליונה שעשיתי נכתב "כבד שומני" בדרגה קלה. יש לציין שאני לא בעודף משקל, לא שותה אלכוהול ושומרת על תזונה בריאה. לא מזמן הייתי במרפאת כבד ושם הרופאה אמרה לי שהבדיקת US לא מספיק אמינה (נכתב שהיתה קיימת בעיה טכנית) ושזו לא הסיבה שתפקודי הכבד מוגברים. כרגע ממשיכה מעקב של תפקודי כבד אחת לחודש וביוני יש לי שוב תור למרפאה. רופאת המשפחה אמרה לי שזו יכולה להיות גם בעיה כבדית אוטואימונית בשל הרקע האוטואימוני שלי. שאר הבדיקות (סרולוגיה וקרישה)תקינות. שאלותיי הן: 1. האם זו אכן יכולה להיות בעיה כבדית אוטואימונית בשל הרקע האוטואימוני שלי? 2. האם יש עוד דברים שכדאי לבדוק? 3. האם כדאי לי לחזור על ה US בטן עליונה לאחר שבבדיקה הראשוננ נכתב שהיתה בעיה טכנית? ובהמשך לשאלתך: המדדים האוטואימוניים כגון ANA וכו' יצאו תקינים כולל גם הסרולוגיות למעט זה שגיליתי שלא היו לי נוגדנים להפטיטיס B ובתור אחות הייתי חייבת להתחסן שוב. 4. האם יכול להיות קשר בין המחלות האוטואימוניות שלי לבין העלייה באנזימי הכבד? 5. גם רמות הכולסטרול שלי קצת גבוהות למרות שאני מאד מקפידה על תזונה בריאה ולא נמצאת בעודף משקל ובפעם האחרונה שהייתי אצל הנפרולוגית היא כתבה בסיכום ביקור שאמשיך מעקב אחר השומנים בדם ושנשקול טיפול בסטטנים. כרגע עוד לא הוחל טיפול בסטטינים כי התור שלי לנפרולוגית רק ביוני.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם- בעיה בכבד?
    בר
    03/04/2021

שלום רב,
    כשבועיים שני סובלת מהרגשה רעה מאוד, עייפות מטורפת, חולשה קשה, כאבי שרירים, בחילה ועליה במשקל.
    בבדיקות דם נמצא:
    B12 - 1051 pmol/L
    GLUCOSE 102 mg/dl
    BILIRUBIN TOTAL - 1.46 mg/dl
    AST (GOT) - 32 U/L
    שאר הבדיקות תקינות. מעולם לא היה לי סוכר כ"כ גבוה בצום, ובטח שלא b12.
    אני מבינה שזה יכול לרמז על בעיה בכבד?
    תודה רבה מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקות דם- בעיה בכבד?

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי כבד מוגברים תקופה ממושכת-שאלה מעודכנת!!!
    אביטל
    02/04/2021

בת 37. ברקע מחלת כליות מסוג IGAN ומחלת השימוטו (בחורה "אוטואימונית"). נמצאת במעקב נפרולוג ואנדוקרינולוג. בעשרה החודשים האחרונים תפקודי הכבד מוגברים ובכל פעם הערכים ממשיכים לעלות. לפני כשבוע עשיתי בדיקות והערכים שיצאו הם: (AST - 88 (0-31 (ALT - 98 (0-34 (GGT - 51 (0-38 ב US כבד ובטן שעשיתי נכתב "כבד שומני" בדרגה קלה. יש לציין שאני לא בעודף משקל, לא שותה אלכוהול ושומרת על תזונה בריאה. לא מזמן הייתי במרפאת כבד ושם הרופאה אמרה לי שהבדיקת US לא אמינה (נכתב שהיתה קיימת בעיה טכנית במהלכה) ושתפקודי הכבד לא מוגברים בגלל זה. כרגע ממשיכה מעקב של תפקודי כבד אחת לחודש וביוני יש לי שוב תור למרפאה. רופאת המשפחה שלי אמרה לי שזו יכולה להיות גם בעיה כבדית אוטואימונית בשל הרקע האוטואימוני שלי. שאר הבדיקות (סרולוגיה וקרישה)תקינות. שאלותיי הן: 1. האם זו אכן יכולה להיות בעיה כבדית אוטואימונית בשל הרקע האוטואימוני שלי (השימוטו וה- IGAN)? 2. האם ישנם עוד דברים שניתן וצריך לבדוק? 3. האם כדאי לחזור על ה US כבד או שזו אכן בדיקה פחות אמינה?

הוספת תגובה

תמונה

אביטל
    02/04/2021

בת 37. ברקע מחלת כליות מסוג IGAN ומחלת השימוטו (בחורה "אוטואימונית"). נמצאת במעקב נפרולוג ואנדוקרינולוג. ב 9-10 חודשים אחרונים שלושת תפקודי הכבד מוגברים פי 2-3-4 מהנורמה. בכל פעם הערכים ממשיכים לעלות...
    ב US כבד ובטן שעשיתי נכתב "כבד שומני" בדרגה קלה. יש לציין שאני לא בעודף משקל, לא שותה אלכוהול ושומרת על תזונה בריאה. לא מזמן הייתי במרפאת כבד שם הרופאה אמרה לי שהבדיקת US לא אמינה (נכתב שהיתה קיימת בעיה טכנית במהלכה) ושלא יכול להיות שתפקודי הכבד מוגברים בגלל זה. כרגע ממשיכה מעקב של תפקודי כבד כל חודש וביוני יש לי שוב תור למרפאה. רופאת המשפחה שלי אמרה לי שזו יכולה להיות גם בעיה כבדית אוטואימונית. שאר הבדיקות תקינות (כולל סרולוגיות וקרישה)
    שאלותיי הן:
    1. האם זו אכן יכולה להיות בעיה כבדית אוטואימונית בשל הרקע האוטואימוני שלי (השימוטו ו- IGAN)?
    2. האם ישנם עוד דברים שניתן וצריך לבדוק?
    3. האם כדאי לחזור על ה US כבד או שבכל מקרה זו בדיקה פחות אמינה?

הוספת תגובה

תמונה

אביטל
    02/04/2021

נא לא להתייחס לשאלה זו אלא לשאלה המעודכנת. תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי כבד מוגברים תקופה ממושכת-שאלה מעודכנת!!!
    אביטל
    02/04/2021

בת 37. ברקע מחלת כליות מסוג IGAN ומחלת השימוטו (בחורה "אוטואימונית"). נמצאת במעקב נפרולוג ואנדוקרינולוג. בעשרה החודשים האחרונים תפקודי הכבד מוגברים ובכל פעם הערכים ממשיכים לעלות. לפני כשבוע עשיתי בדיקות והערכים שיצאו הם: (AST - 88 (0-31 (ALT - 98 (0-34 (GGT - 51 (0-38 ב US כבד ובטן שעשיתי נכתב "כבד שומני" בדרגה קלה. יש לציין שאני לא בעודף משקל, לא שותה אלכוהול ושומרת על תזונה בריאה. לא מזמן הייתי במרפאת כבד ושם הרופאה אמרה לי שהבדיקת US לא אמינה (נכתב שהיתה קיימת בעיה טכנית במהלכה) ושתפקודי הכבד לא מוגברים בגלל זה. כרגע ממשיכה מעקב של תפקודי כבד אחת לחודש וביוני יש לי שוב תור למרפאה. רופאת המשפחה שלי אמרה לי שזו יכולה להיות גם בעיה כבדית אוטואימונית בשל הרקע האוטואימוני שלי. שאר הבדיקות (סרולוגיה וקרישה)תקינות. שאלותיי הן: 1. האם זו אכן יכולה להיות בעיה כבדית אוטואימונית בשל הרקע האוטואימוני שלי (השימוטו וה- IGAN)? 2. האם ישנם עוד דברים שניתן וצריך לבדוק? 3. האם כדאי לחזור על ה US כבד או שזו אכן בדיקה פחות אמינה?

הוספת תגובה

תמונה

• המנגיומה שהתגלתה לאחר ביצוע אולטרסאונד
    לחוצה
    10/03/2021

לפני שנתיים בוצע אולטרסאונד שהתגלה בו המנגיומה בגודל 2.5 באונה הימנית- אתמול ביצעתי שוב וכתוב מספר ממצאים היפראקוגנים בגודל עד 3.5 סנטימטר ללא זרימת יכול להתאים להמנגיומה- האם זה מסוכן מה עלי לעשות? אני בלחץ

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת אולטרסאונד בטן כיס מרה שנכרת
    לירי
    03/03/2021

שלום, בתוצאות כתוב: כבד מרקם מגורגר במידה קלה, אינו מוגדל.יש לציין שכיס מרה נכרת לפני 5 שנים. בבדיקת דם ggt 134 . האם יש להמשיך ברור?

הוספת תגובה

תמונה

• Ggt גבוה 114- בת 39
    לילך
    06/02/2021

בת 39
    בבדיקות דם שנשלחתי עקב כאבים בעצמות השוקיים לסירוגין
    התגלה ggt114
    אשמח להרחבה.
    יש לצייןשמדי פעם חווה כאב מותניים אחורי.בשני הצדדים.

לקביעת תור
    סגירה
    Ggt גבוה 114- בת 39

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי עצמות

ספיר
    10/02/2021

כאב עצמות עשוי להיות קשור לרמת צפיפות העצם, ממליצה להוסיף סידן אמורפי בזכות האמורפיות והננומטריות שלו יכול לעזור לכאב עצם. סידן אמורפי בעל ספיגה גבוהה, עוזר בהפחתה של כאב ודלקת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות בנוגע לכבד- תוצאות MRI
    דור
    14/01/2021

שלום
    אם אפשר הסבר לתוצאות MRI מעקב אדנומות, ללא עדות ללימפאדנופתיה ברטרופריטונאןם, קשריות לימפה מעט בולטות בטן ימנית תחתונה , בלתי ספציפיות, בסיכום נרשם אדנומות מרובות יציבות עם שיפור מבדיקה ב 2019, אחד מהנגעים בכיפת סגמנט 7 יתכן ומייצג המנגיומה קטנה, שינוי שומני קל , ללא נגעים חדשים
    מה מומלץ במקרה כזה, ומה ההסבר לקשריות לימפה, אציין שהבדיקה בוצעה כ 10 ימים אחרי חיסון ל קורונה וממתינה לבדיקת פיברוסקאן בעוד כשבועיים

הוספת תגובה

תמונה

• עליה באנזימי כבד וכאבי שירירים
    שירה
    12/01/2021

אני בת 24, לפני כשנה התחילו לי כאבי שרירים הרופא הפנה אותי לבדוק תפקודי כבד ונמצא שיש לי עליה של אנזימי כבד אבל לא משמעותית. אני במעקב אבל לא יודעים את הסיבה. עשיתי אולטראסאונד וCT של בטן עליונה היה תקין
    לאחרונה הרגשתי ממש חלשה וכאובה אז היום עשיתי בדיקת דם התוצאות הראו שהאנזימי כבד עלו עוד ובמגמה יותר דרסטית למה שהיה בעבר. רציתי לדעת מה אפשר לעשות כדי לאבחן את המקור לעליה הזאת? ומה ניתן לעשות לכאבים?
    תוצאות הם :
    AST 83 U/L
    ALT 126 U/L
    GGT 48 U/L

הוספת תגובה

תמונה

• כשל כבדי כתוצאה מגרורות - אנצפלופתיה כבדית
    ליהי
    09/12/2020

שלום,
    אבא שלי חולה סרטן עם גרורות מפושטות בכבד, לאחרונה החלה אנצפלופתיה כבדית, מאוד מבולבל וישנוני, לא מצליח לדבר בהגיון ומאוד מתוסכל. ברור לי כי המצב קשה ולא ניתן לרפא או להקל על המחלה. השאלה האם יש כדור או כל דבר אחר שיכול להקל על הבלבול, השכחה וחוסר התפקוד.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• Focal fatty replacement בלבלב דיסטלי
    לוצי
    08/11/2020

שלום,
    לאחר CT בטן מצאו לי Focal fatty replacement בלבלב דיסטלי. מישהו יודע מה זה? לפי מה שיש באינטרנט זאת מחלה נדירה ללא טיפול... אני בלחץ אטומי.....

הוספת תגובה

תמונה