פורום מחלות כבד, השתלות כבד, סרטן כבד - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הפטיטיס, גידולים בכבד, לבלב, כבד שומני, צהבת, בדיקת אנזימי כבד, אנזימי דרכי המרה, אלבומין ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• Focal fatty replacement בלבלב דיסטלי
    לוצי
    08/11/2020

שלום,
    לאחר CT בטן מצאו לי Focal fatty replacement בלבלב דיסטלי. מישהו יודע מה זה? לפי מה שיש באינטרנט זאת מחלה נדירה ללא טיפול... אני בלחץ אטומי.....

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטות בכבד - מספר ממצאים היפואקוגנים
    טל
    10/08/2020

שלום. ביצעתי בדיקת אולטרסאונד - כבד בגודל תקין, מרקם שומני בדרגה בינונית עד גבוהה.
    באונה השמאלית הודגמו מספר ממצאים היפואקוגנים בקוטר של עד 2.3 ס"מ היכולים להתאים לציסטות, חלקן עם מחיצות.
    באונה הימנית מספר ממצאים היפואקוגנים היכולים להתאים לציסטות מרובות בקוטר של עד 3.5 ס"מ חלקן עם מחיצות.
    אשמח לחוות דעתך

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות בדיקת US כבד
    נינה
    21/05/2020

שלום. לפני כשנה וחצי הופניתי לאולטרסאונד בעקבות מחלת חום ושם ראו ציסטות בטחול, לאחר שראו שהן גדלו הפנו אותי לCT שם ראו ממצאים בכבד (נודולים מרובים) הופניתי לMRI שם ראו גם את הנודולים והתלבטו מה זה. הייתי בשיבא אצל רופאת כבד שהמליצה לעשות ביופסיה. בביופסיה גם לא הצליחו להגיע למסקנה מה זה. הרופאה בשיבא כתבה ואמרה שנעשה MRI כל שנה. עברה קצת יותר משנה ומשום מה הקופה לא אישרה לי MRI אז הרופאה שלחה אותי לUS אפילו שבUS לא ראו את הממצאים בכבד בהתחלה. עשיתי אתמול והתשובות היו: הכבד מעט מוגדל בעל מרקם גס, מוקדים אקוגניים זעירים ללא עדות לממצא פוקלי מוגדר היטב (לא ראו את זה בUS הקודם), כיס המרה מכווץ חלקית ללא עדות לא אבנים, הדופן אינה מעובה. הציסטות המוכרות בקוטר עד כ- 2 ס"מ חלקן מעט קטנו, כל השאר היה בסדר... האם ממצאים כאלה לא יכולים להצביע על כך שצריך שוב MRI? זה שהכבד מוגדל ושאר הדברים. חייבת לציין עוד משהו, בחודש וחצי האחרונים יש לי ממש כאבי בטן, גם בבטן העליונה וגם בבטן התחתונה לפעמים כאילו אני לפני מחזור (ואני לא..) כאבים ממש מציקים לי ולא נעימים. לא יודעת אם יש קשר. קבעתי תור לרופאת משפחה שבוע הבא. אבל רציתי לבדוק איתך מה את חושבת? מה הלאה? האם מספיק מעקב? האם לבקש שוב MRI? אשמח לדעה. תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    פענוח תוצאות בדיקת US כבד

הוספת תגובה

תמונה

• בירור יכולת צום
    מושתל כבד
    29/04/2020

שלום רב,
    רקע: בן 33,מושתל כבד על רקע HBV כבר 14 שנה, שחמת דרגה 3.
    תרופות: פרוגרף 1mg פעם אחת ביום,סירטיקאן 0.5*1 ו0.75*1 ביום, אומפרודקס 20 פעם ביום, ספיבו פעם אחת ביום, slow derlin 80 פעם ביום, זוטקטרא זריקה אחת בשבוע.
    לציין שתפקודי הכבד והכליות בגדר הנורמה.
    השאלה: האם יש אפשרות לצום 15 שעות ביום חודש שלם (חודש רמדאן)?
    צום משעה 4:30 בבוקר עד 19:30 בערב, יש לציין שאני עובד כנהג לא פחות מ9 שעות ביום.
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    בירור יכולת צום

הוספת תגובה

תמונה

• גירודים בשעות הלילה באזור הגב בעיקר
    שוש
    13/04/2020

שלום. האם יש קשר בין הנל לבעיה בכבד?

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע לתפקוד כבד
    גל
    06/04/2020

יש לי שאלה עם יצא לי בדיקה MRCP כבד מעט מוגדל ,משרעתו 18.7 ס"מ,מרקמו תקין ללא נגעים מוקדים חשודים מה זה אומר שהכבד מעט מוגדל אשמח לתשובה בבקשה?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בנוגע לתפקוד כבד

הוספת תגובה

תמונה

• צהבת 3 שבועות ואין אבחנה אישה סכרתית בת 85
    שי צור
    03/03/2020

שלום
    דודתי בת 85 חולת סכרת נעורים, מזריקה המון שנים אינסולין, אחות במקצועה ומקפידה על ביקורות רפואיות ותזונה, מזה כ 3 שבועות יש לה צהבת בילירובין 25, נשללה צהבת על רקע חסימתי, אין אבנים בדרכי מרה אין גוש בראש הלבלב, אין דרכי מרה מורחבות, ביופסיה של הכבד שללה הפטיטיס אוטואימיוני, מה עוד יכול להיות?
    האם גלוקופאג' שהיא לוקחת יכול להיות כל כך טוקסי, היא מאושפזת כ 3 שבועות ללא אבחנה נראה לי מוגזם לתלות את הכול בגלוקופאג' שהיא לוקחת יחסית זמן קצר מספר חודשים,
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• גרד עור חזק ברגל ובדיקת כבד
    בן
    01/03/2020

בן 40 אי ספיקה תם שמאל בעבר גרד קל יותר ניתן ויטמין אי לפני 10 שנים, גרד כעת שבועות אחרונים בעת שהייה באזור קר יחסי בחול, האם לעבור בדיקת כבד?

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת mari ממצא היפוקאי
    משה
    21/02/2020

בבדיקת mari שעשיתי בגלל בדיקת סונר שהיה מימצא היפוקאי בגודל 3 סמ וכבד שומני התוצאות היו 2 ציסטות בגודל 8 ממ ו 13ממ עם מחיצות דקיקות בגבולות לוברלים בכבד, מה המשמעות?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת פיברוסקאן לכבד התפתחות לשחמת
    א
    19/02/2020

שלום ד"ר
    בבדיקת פיברוסקאן לכבד קיבלתי תוצאה של f3 , יש לי דלקת אוטואימונית כרונית בכבד.
    מטופלת באורסוליט, האם זה יכול להתפתח לשחמת?
    והאם ניתן באמצעות תזונה נכונה וספורט לרפא את הכבד
    או שהצלקת בלתי הפיכה ומימלא תתקדם?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקות כבד - מה הפירוש הסננה שומנית קלה?
    נועה
    13/02/2020

היי קיבלתי תוצאות של בדיקה שכתוב בהן -״ הכבד אינו מוגדל, ללא ממצא מוקדי. הודגמה הסננה שומנית קלה ״
    אשמח לדעת מה זה אומר מה הפירוש להודגמה הסננה שומנית קלה?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות - ערכים לא תקינים אצל בת 65
    יפעת
    10/02/2020

בת 65 מטופלת באלטרוקצין ובליפיטור - מאוזנת.
    ערכים אלו יצאו מהתחום ואודה על התייחסותך בהתאם:
    GPT 53
    GOT 39
    גלוקוז 103
    המוגלובין A1C 5.9
    בילירובין דיירקט 0.09
    קלציום 10.61
    פוטסיום 5.9

לציין שזה מספר שנים תפקודי הכבד יצאו מהתחום. אני רק במעקב. מה תוצאות הנ"ל אומרות לך. המון תודה על העזרה.

הוספת תגובה

תמונה

• צהבת C אבחון בבדיקת דם
    שולה
    26/01/2020

שלום רב. ביצעתי בדיקה להפיטיטיס
    HEPATITIS C Ab 0.05 NEGATIVE
    HEPATITIS Bs Ag Negative
    נוגדנים להפטיטיסB 480
    מדוע למרות הערך השלילי בהפטיטיס C נרשם מספר. האם זה בטווח השלילי?
    האם אחרי חודשיים ניתן לקבל לאבחן הימצאות נגיף בדם?
    המון תודה

לקביעת תור
    סגירה
    צהבת C אבחון בבדיקת דם

הוספת תגובה

תמונה

• מוקד אקוגני בכיס מרה
    מירי
    20/12/2019

ממצא. אבנים קטנות עם תוכן אקוגני.
    מה המשמעות של תוכן אקוגני?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מוקד אקוגני בכיס מרה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת מלחי מרה וקווסטרן
    עידן
    12/12/2019

שלום
    אם ביצעתי בדיקה למלחי מרה, אבל עד 24 שעות לפני עוד לקחתי קווסטרן.
    יצאה לי תוצאה 7 כשהנורמה היא בין 0 ל10 אבל האם הקווסטרן השפיע על התוצאה ובלעדיו היתה יוצאת תוצאה לא תקינה?
    שלחו אותי לבדיקה משום שאני סובל מגירודים וצואה בהירה שומנית.

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת מלחי מרה וקווסטרן

הוספת תגובה

תמונה

• קווסטרן

ד``ר אסף יששכר
    15/12/2019

אם הפסקת את התרופה לפחות 24 שעות לפני הבדיקה ז לא אמור להשפיע על התוצאה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה