ילדה בת 8 וחיפוש לא הולם באינטרנט- דחוף

מנהל הפורום

טובי פלד
טובי פלד
053-4877782
לקביעת תור אצל טובי פלד
053-4877782 ללא פרסום בפורום

• ילדה בת 8 וחיפוש לא הולם באינטרנט- דחוף
    אמא מודאגת
    26/06/2019

שלום יש לי בת 8 היא צופה הרבה ביוטיוב סרטוני ילדים ותמיד היא לצדי כאשר צופה.אתמול הבחנתי בחיפוש מוזר ביוטיוב בטלפון שלי על דבר לא הולם "ילד מפשיט ילדה" "ילד מנשק ילדה מפה"
    כאשר ראיתי השתגעתי קראתי לה ושאלתי אם היא חיפשה את זה היא התחילה לבכות ואמרה שהיא חיפשה בגלל שתזהיר ילדים לא לעשות כך ושזה טעות.
    היא הלכה לישון מרוב בכי וכאשר התעוררה ישבתי איתה לשיחה והתחלתי להגיד לה אם משהו עשה כך לה שתגידי לה ואני אעזור לה אם משהו נגע בה.
    הבת התחילה לבכות והיא אמרה שבני דודים שלה בגיל שלה כמעט אומרים לה לפעמים להוריד מכנסיים ונוגעים בה וגם הם מורדים מכנסיים הילדים אחד לשני ושזה קרה כמה פעמים ושהיא פחדה לדבר לאף אחד והיא לפעמים הייתה בורחת אומרת להם אני רוצה שירותים.
    אני פשוט מאוד השתגעתי אבדתי את היכולת שלי לשמוע .התחלתי לבכות.
    אבא שלה ישב איתה והרגיע אותה והתחיל להסביר לה על המקרה ואני דייוחתי להורים של שני הילדים עח המקרה והתברר שאחד מהם הוא היוזם ושהוא עובר התעעלות מאחד קרוב משפחה מבוגר ממנו.ואמא שלו רוצה שיעבור טיפול כי זה לא המקרה היחיד שלו.
    היא אומרת היו תופסים לה ביד בכוח כדי ללכת איתם אני לא קיבלתי מה שהיא אמרה וצרחתי שאם היא לא רוצה לא הייתה הוכלת.
    אני פשוט חסרת אונים מפחדת שזה ישפיע על הבת שלי אני הופתעתי כי היא ילדה חכמה וחזקה וכעסתי כי היא לא סיברה לי.
    מה עלי לעשות האם טבעי ילדים ישחקו משחקים כאלה מה עליי לעשות גדי להתגבר על זה ושהבת שלי תתגבר ותסבר אם קרה חס וחלילה עוד משהו

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    טובי פלד - 053-4877782

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אני לא יכולה לענות על השאלה שלך אך חשוב לי מאוד להגיב.......

אלכס
    06/07/2019

שלום, אני לא יכולה לענות לשאלתך כי אני לא אשת מקצוע אבל אני נפגעת תקיפה מינית (ברבים) ומשהו שכתבת לי אף על פי שבטוחה שכוונתך הייתה טובה - ממש צרמה לי עבור הבת שלך. מדברת על המשפט הזה: "היא אומרת היו תופסים לה ביד בכוח כדי ללכת איתם אני לא קיבלתי מה שהיא אמרה וצרחתי שאם היא לא רוצה לא הייתה הוכלת.
    אני פשוט חסרת אונים מפחדת שזה ישפיע על הבת שלי אני הופתעתי כי היא ילדה חכמה וחזקה וכעסתי כי היא לא סיברה לי". אמא יקרה, אני שומעת כמה קשה לך וקל יותר להאשים את הבת שלך כי זה נותן לנפש שלך להרגיש שאולי היה אפשר למנוע את זה וקשה לנפש לקבל מצב של חוסר אונים אך אני רוצה להגיד לך שהיא ילדה וילדה בת 8 היא מתחת לגיל ההסכמה כך שלא משנה אפילו אם הייתה משתפת איתם פעולה זה עדיין היה פגיעה מינית. יש סיבה שיש חוק שאומר שמתחת לגיל מסויים גם הסכמה היא חוסר הסכמה וזה בגלל שילד בגיל כזה לא יכול להבין את המשמעות וההשלכות וההתמודדות של פגיעות מינית. אני חושבת שהעובדה ששתקה והסתירה ובכתה ואמרה שהם תפסו אותה בכח אומר הרבה לגבי מידת החוסר רצון שלה שכל זה יקרה. יקרה הבת שלך לא פתחה את זה כי זה כל כך קשה ומורכב לספר דבר כזה - מאוד קשה! אני מזמינה אותך לפנות למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בטלפון 1202 לתמיכה וייעוץ. אני רוצה לספר לך שהילדה שלך הכי זקוקה לך עכשיו לחיבוק מכיל ותמיכה. להאשים אותה, לצעוק עליה, לכעוס עליה - זה להאשים את הקורבן ותאמיני לי שסביר שהיא מאשימה את עצמה גם ככה. היא צריכה לשמוע ממך שאת אוהבת אותה ושאת מצטערת שהיא חוותה טראומה כזאת גדולה. היא צריכה שתהיי קשובה אליה. היא צריכה לשמוע שאת שמחה שהיא ספרה. היא צריכה לדעת שאת כאן בשבילה. בבקשה - מנפגעת אחת לאמא של נפגעת - זה מאוד הרסני עבורה שאת מאשימה אותה, או לפחות אומרת לה שהיא לא נהגה באופן הנכון - היא עשתה את מה שיכלה לעשות עם הכלים והידע שיש לה. זה הרסני עבורה שאת צועקת עליה. היא לא ספרה כי זה קשה מאוד לספר אבל עכשיו היא כן ספרה - אנא היי כאן בשבילה. מה שקשה לך לשמוע - היא עברה. זה זכרונות לכל החיים וזה משנה את כל החיים ומעצב את מי שהיא וגם התגובה שלך מעצבת את מי שהיא. אנא - היי שם בשביל ואם קשה לך לשמוע אותה בקשי ממנה לעצור לרגע, קחי כוס מים, תנשמי עמוק, תחזרי אליה ותמשיכי לשמוע. היא זקוקה לך. אין לה אמא אחרת שתעזור לה להתמודד ותכיל אותה ותהיה שם בשבילה.. שולחת את כל החיבוקים והחיזוקים שבעולם. שוב - אני לא יודעת אולי זאת התנהגות נורמלית בין ילדים ואולי לא - על זה יענה לך איש מקצוע אבל בעיניים שלי העובדה שבחרה לחפש על זה מידע ואיך שמגיבה אומר שהיא במצוקה כך שגם אם זה נורמלי להוריד מכנסיים ולגעת בגילאים כאלו עדיין זה לא נורמלי אם זה לא בהסכמה שלה ואת זה חשוב לי להדגיש. ממני באהבה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לתגובה הקודמת ששלחתי לך..........

אלכס
    06/07/2019

אם אני אעבור חלק חלק בהודעה שלך זה ישמע כך...

אתמול הבחנתי בחיפוש מוזר ביוטיוב בטלפון שלי על דבר לא הולם "ילד מפשיט ילדה" "ילד מנשק ילדה מפה" - הילדה מחפשת מידע על מה שהיא עוברת וחווה

היא התחילה לבכות

היא חיפשה בגלל שתזהיר ילדים לא לעשות כך ושזה טעות - מחפשת דרך להגיד להם לא.

היא הלכה לישון מרוב בכי

הבת התחילה לבכות והיא אמרה שבני דודים שלה בגיל שלה כמעט אומרים לה לפעמים להוריד מכנסיים ונוגעים בה וגם הם מורדים מכנסיים הילדים אחד לשני ושזה קרה כמה פעמים - ספרה לך ולבעלך מה קרה

היא פחדה לדבר לאף אחד

היא לפעמים הייתה בורחת אומרת להם - מנסה להגיד להם לא

רוצה שירותים - מנסה להגיד להם לא

היא אומרת היו תופסים לה ביד בכוח כדי ללכת איתם - הכריחו אותה

הילדה שלך פועלת בכל דרך שיכולה ומסוגלת על מנת לגרום לזה להפסיק. לפעמים אפילו היכולת להגיד לא היא קשה מאוד לאדם מבוגר למבוגר אז לילד פי כמה וכמה אפילו שהיא הכי רוצה להגיד להם לא. והמציאות היא שהיא אומרת להם לא בכל דרך שהיא רק מסוגלת! ועכשיו בקריאה שניה אני שמה לב שאלו בני דודים שלה שפוגעים בה. פגיעה מחוץ למשפחה קשה מאוד לפתוח ולספר אבל שזה קורה בתוך המשפחה זה קשה פי שתיים!
    אנא תהיי שם עבורה. היא עוברת פגיעה מינית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה.. .......

אמא מודאגת
    08/07/2019

תודה על התמיכה ועל המילים המנחמות ..מילים של כוח
    ברוך השם שאנחנו משפחה מאוד תומכת ומקשיבים אחד לשני אני הלכתי עם הילדה המתוקה שלי לאנשי מקצוע ואני תמיד בשבילה בעל כל כוחי היא ילדה מקסימה יפה חמודה אדיבה מיוחדת בכל דבר וברוך השם מאז שסברה לנו אפילו היא מלאה אהבה וחיים ושמחה מרוב התמיכה שנתנו לו וברור שהילדים הנאשמים גם אכפת לי מהם וסברתי להורים שלהם ועכשוי הם בטיפול
    אני תמוכת הכל כוחי ואמרתי לה גם אני שמחה שהיא סברה ושהיא אמיצה ויש לה הרבה כוח
    להגדיל ילדים זה לא פשוט אף פעם לא חשבתי שזה יקרה במשפחה שלי ודווקא שאני מורה לחינול מיוחד ונתקלת במקרים רבים.עוד פעם תודה על התמיכה המרגשת הזו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני שמחה שמצאת נחמה בתגובה שלי............

אלכס
    08/07/2019

אני שמחה לשמוע שהיא מקבלת את הסיוע לו היא זקוקה. זה מאוד משמעותי וחשוב! וגם הילדים הפוגעים אני מבינה שזה נעשה בעקבות פגיעה בהם מה שבאמת עלול להיות אחד ההשפעות של פגיעה מינית כך שגם הם חשוב מאוד ומשמעותי מאוד שמקבלים את הסיוע לו הם זקוקים.. חשוב לי לספר לך שיש מטפלים שעברו הכשרה ספציפית לסיוע במקרים כאלו ואחוזי ההצלחה בטיפול עם מי שעברה הכשרה הרבה יותר גדולים כי מי שעברה הכשרה ספציפית מבינה יותר לעומק את מה שהבת שלך סובלת ממנו ולכן גם האבחנות הן יותר נכונות והידע של איך לסייע יותר מותאם. את יכולה לקבל טלפונים של מטפלים מומלצים שעברו הכשרה ספציפית ובעלי נסיון בתחום דרך מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בטלפון 1202 במידה ותרצי. בכל אופן מאחלת לכם ולבת שלכם את כל ההצלחה שבעולם. זכרי שהעובדה שחיצונית הכל נראה תקין זה לא אומר שהכל תקין כך שחשוב להיות לה מקור תמיכה, הכלה ואוזן קשבת. שלחתי לך גם מייל שפתחתי עבורך למידה ותרצי - פשוט לוקח זמן עד שזה מופיע באתר - מה ששלחתי. זה בטח יופיע כאן היום או מחר..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך להודעה הקודמת ששלחתי לך............

אלכס
    08/07/2019

כלומר יכול להיות שמרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית לא עובד עם גילאים כאלו צעירים - אני לא יודעת כי עד היום יצא לי לסייע רק למי שכבר מבוגרת אבל גם אם הם לא עובדים עם ילדים כאלו צעירים הם בטוח ידעו לאן כן להפנות אותך..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מאיזה שהיא סיבה הם לא מעלים את התגובה שבה כתבתי

אלכס
    09/07/2019

לך את המייל האנונימי שיצרתי עבורך. אז תדעי שאני איתך בלב ואת יכולה לכתוב לי בפורום של שוברות שתיקה (לנפגעות תקיפה מינית) - אני עם השם משתמש מרנדה שם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משחקי ילדים הנחשבים פגיעה מינית

טובי פלד
    13/07/2019

שלום לאמא המודגת
    מאד מסכים עם התגובה שקיבלת מאלקס כדאי במקרים כאלה להקשיב ולעודד ובטח לא להאשים ולבכות.
    וכל הזמן לזכור שהתגובה של ההורים היא החשובה ביותר לחוסן הנפשי של הל הילדים.
    ובעניין הזה משחקי ילדים באיברי הגוף נובעת מסקרנות ולא מיצר מיני. אין פה כוונה לפגוע .
    זה קורה הרבה ביו המינים ובני אותו המין.
    זו התנהגות טבעית ואפילו בריאה לא כדאי לעשות מזה אסון ללא תקנה.

בהצלחה שלווה וששון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מגעים מיניים בילדה בת 8

טובי פלד
    13/07/2019

שלום לאמא המודאגת.
    התגובות שלך על מה שעשתה ילדה גרמו לה יותר נזק מאשר מה שקרה עם הילדים..את צריכה להקשיב ולהבין ולהסביר . לא לצרוח ולהאשים.
    כדאי מאד למען שלומך ושלום משפחתך שתגיעו את ובעלך לייעוץ עם איש מקצוע שמבין בנושא .
    משחקי ילדים והתעניינות בגוף לא גורמים נזק לילדים מה שגורם את הנזק הוא התגובה הלא נכונה של הסביבה ובמיוחד ההורים.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דבר נוסף שחשוב להדגיש...................

אלכס
    13/07/2019

זה שהילדה מנסה לומר להם לא בכל דרך שהיא יכולה והם ממשיכים ועל כן זאת פגיעה מינית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו