פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, יעוץ להורים טריים, יעוץ התפתחותי, גמילה ממוצץ, אח חדש, התנהגות פעוטות ועוד

מנהל הפורום

סימונה פלג
סימונה פלג
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל סימונה פלג ללא פרסום בפורום

• גמילה חלקית מטיטולים - מה ניתן לעשות?
    רינה
    02/08/2020

הי. ביתי בת 3.5, גמולה המון זמן מטיטולים. בכל הקשור לפיפי הילדה עושה באסלה אך קקי היא לא מוכנה לעשות בשום פנים ואופן. היא עדיין עושה קקי בתחתונים, בד״כ נכנסת למקלחון ועושה זאת. אנו אובדי עצות מאחר והיא מסרבת בתוקף לשבת בשירותים ולעיתים קרובות הדבר יוצר עצירויות שכן היא מתאפקת.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גמילה חלקית מטיטולים - מה ניתן לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• גמילה חלקית מטיטולים

סימונה פלג
    04/08/2020

שלום רינה
    האם אתם מדברים איתה ומסבירים לה הרבה סביב הנושא?
    אם כן, להמעיט.
    לשאול מה יעזור לה???? סיר??? אבל שיחה אחת .
    להוריד לחץ.
    את מוזמנת ליצור קשר כדי שאוכל להבהיר הדברים יותר.
    בברכה
    סימונה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להתמודד עם צרחות של ילדה בת 3 ללא סיבה?
    ילנה
    07/07/2020

שלום רב,
    יש לנו ילדה בת 3.
    היא יכולה להתחיל לצרוח ולבכות כמעט בלי סיבה, דוגמא בעלי מארגן אותה לגן היא מתלבשת הכל בסדר מוכנה ואז מתחילה לבקש כל מיני דברים שהיא רוצה ואם לא אז צורך יכולה לצרוח באוטו מכל סיבה.
    יכולה להתחיל לבכות אם הגענו למקום חדש והיא מפחדת מאנשים או מקום.
    האם זה אופייני לגיל שלה? איך אנחנו כהורים צריכים להתמודד עם זה כדי שהרגל הזה יעבור?
    נ.ב. בגן זה לא קורה היא ממושמעת. רק איתנו ואיתי זה קורה פחות. יותר עם בעלי.

הוספת תגובה

תמונה

• קושי בשינה אצל בן שנתיים
    ל.א
    18/06/2020

שלום .
    הבן שלי בן שנתיים וחצי והוא יחד מקביל תודה לאל. הדבר הכי קשה שתמיד היה לי איתו זה שינה. לא הצלחתי ועדיין לא מצליחה להתמודד עם חוסר שינה. עד שעשה לילות לקח כמעט שנתיים. מתסכל מאוד. ועכשיו כבר כמעט שבועיים מידי לילה, קם ומתעצבן, לא מוצא את עצמו, רוצה מים ולא רוצה מים, רוצה שמיכה אבל לא רוצה שמיכה. הוא מתעצבן לא שומע כלום, מנסה לדבר בנחת, לגעת בו ולחבק אותו אבל הוא לא רוצה ודוחף אותי או את בעלי.
    לא מצליחה להרגיע אותו ובאיזשהו שלב אני צועקת כדי שישמש אותי אך כמובן שזה מחמיר.
    אז בעלי לוקח את התור ומצליח להרגיע אותו. אני אישית לא מצליחה להתמודד עם הלילות. אני הפוכה לגמרי, קמה בבהלה כל הזמן.
    והכי מתסכל שאני לא מבינה את בני. הוא רוצה ולא רוצה. מתעצבן ובוכה תמונות מלווה בצרחות שזה מפחיד. אני ממש חסרת אונים לא יודעת מה לעשות.
    מציינת שזה מאז שחזרנו אותו למעון. הוא "עלה כיתה". הוא לא רוצה להיכנס למעון כשמגיעים אבל נרגע לגמרי כשהוא כבר שם. שמים לו מוזיקה וריקודים והוא שוכח הכל. אבל ישקיע שהמטפלת אומרת שהוא בוכה וצורח לפני שעת האוכל (היא חושבת שזה מעייפות - הם אוכלים ברבע ל12 ואז שעת שינה והוא באמת נרדם השנייה אני מציינת שאצלי בבית הוא בחיים לא בוכה לפני שינה ואני משכיבה אותו יותר מאוחר מזה).
    בנוסף היא אומרת שכשמוציאים את הילדים לחצר משחקים וכשהגיע הזמן להיכנס לכיתה הוא לא רוצה.הוא רוצה להישאר בחוץ. יש את העניין הקריות גם .מידי פעם שהוא לא מקבל מה שהוא רוצה אז צרחות והכי. זה שלב אני מבינה ומנסה לפעול איתו בעימות ונחת תמיד אבל קשה לי לפעמים לשמוע צרחות כי הוא לא מוכן לשמוע גם בטון נעים ורגוע .
    חסרת אונים בקיצור

לקביעת תור
    סגירה
    קושי בשינה אצל בן שנתיים

הוספת תגובה

תמונה

• קושי בשינה אצל בן שנתיים.

סימונה פלג
    18/06/2020

שלום לך ל.א
    נשמע באמת שהילד עובר הרבה דברים. וזה מתבטא בהתנהגות.
    אני לא יודעת להצביע בדיוק למה ומה קרה.
    לדעתי כדאי להתייעץ עם מדריכה שתוכל לייעץ וללוות לתקופה מסוימת אתכם ההורים.
    המצוקה שלך מורגשת לי יקרה. וזה גם משפיע. ונוצר מעגל של חוסר אונים לכם כהורים ולילד עצמו.
    בברכה
    סימונה פלג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רמת בי 12 וחומצה פולית גבוהה
    אני
    19/05/2020

ביתי בת ה3 אינה אוכלת עוף או בשר כלל עקב אכילה בררנית. עד לפני מס שבועות היתה מכורה לבקבוקי סימילאק שאותו הצלחנו לשכנע אותה להוריד ל2 בקבוקים ביום. לפני שבוע עשינו בדיקות כלליות אך שכחתי שהיא צריכה לצום לפני הבדיקות ויצא ששתתה בקבוק סימילאק 180 לפני בדיקת הדם. הערכים של בי 12 היו 807 pmol/L וחומצה פולית 36.3 nmol/L. התוצאות גבוהות לפי הבנתי. האם יש סיבה לדאגה או ששתיית בקבוק הסימילאק גרמה לערכים הגבוהים? תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• רמת בי 12 וחומצה פולית גבוהה

סימונה פלג
    19/05/2020

ערב טוב,
    אני חושבת שכדאי לעשות בדיקה חוזרת , מאחר ולא היתה בצום כפי שהיתה צריכה.
    ואז לראות את התוצאות.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לילות בלי שינה רציפה לפעוטה בת 3, מה עושים?
    חופית
    17/05/2020

שלום רב,
    אני אמא לפעוטה בת שנתיים ושמונה חודשים.
    היא מתפתחת יפה, אוכלת טוב ונהנת מחבריה בגן במהלך היום.
    התגרשתי לפני כשנה וחצי, האב רואה אותה לפי הסדרי ראיה אבל בלי לינה.
    (היא ישנה בחדר נפרד משלי. אני במערכת יחסית חדשה בערך שנה והיא מאוד אוהבת אותו.)
    הייתה תקופה בעבר שהייתה מתעוררת בבכי מספר פעמים במהלך הלילה ואז כשהגעתי אליה הייתה רואה אותי וחוזרת לישון וכך גם אני.
    הבעיה שבתקופה האחרונה זה חזר והחמיר
    אני מניחה אותה במיטה שלה לפני שינה, קוראת לה סיפורים, מלטפת אותה עד שנרדמת ויוצאת מהחדר.
    במהלך הלילה קוראת לי בבכי שאבוא ורוצה שאעשה דברים (רק לא שאשן) אומרת לי למשל- תלכי תשתי מים/תצחצחי שיניים/תסדרי...הכל רק שלא אשן
    יש לציין שתמיד ישנה לילות שלמים והרצון הזה שאהיה לידה בלילות ובכלל רק מתגבר.
    אני לא מחסירה ממנה תשומת לב, משחקת איתה אחרי שמחזירה מהגן ובכל זאת שומדבר לא משתנה.
    היא אומרת לי לפעמים שלא אוהבת חושך, ציירתי איתה יום ולילה הסברתי לה שבלילה יש כוכבים זוהרים כמו נצנצים וירח, קניתי לה מנורת לילה ליד המיטה ועוד מנורה לחדר שמפיצה אור של כוכבים ועדיין זה לא מספיק...
    אני מיואשת ומתוסכלת,
    אני עובדת מאוד קשה במהלך השבוע וזקוקה לשינה בלילה לפחות לא במקטעים.
    קראתי מאמר שמציין שזה יכול לנבוע מסיום מעגל שינה ושאפשר ללטף או לתת נשיקה לפני שאני הולכת לישון כדי ״לערער” את המעגל שינה ולגרום לה להיכנס למעגל מחדש כדי שלא תתעורר
    ניסיתי, לא הלך...
    אני אובדת עצות ומנסה את מזלי פה
    אשמח לתשובה.
    תודה מראש,
    חופית

הוספת תגובה

תמונה

• לילות בלי שינה ילדה בת 3.

סימונה פלג
    18/05/2020

חופית יקרה צהרים טובים.
    אנסה לעזור לך,
    כאשר אנחנו רוצים להעביר כלל חדש או מסר חדש לילדים שלנו. אנחנו צריכים להאמין בו בעצמינו. ואיך ?
    אני חושבת שבתך מרגישה את חוסר האונים שלך. מאחר ואת כן עושה את כל התהליכים וההכנות לפני השינה, אני מציעה לשבת לדבר עם הילדה, להבהיר לה שאת תמיד תמיד תמיד תהיי שם עבורה. וכו... זה לא ישתנה. לתת לה את המקום שמקומה בליבך שמור ונעול.
    לאחר מכן להבהיר ולהסביר לה שאת לא הולכת לשבת לידה בלילה. את נותנת נשיקת לילה טוב ויוצאת מהחדר.
    קחי בחשבון שתיהיה התנגדות בהתחלה.
    אבל
    אם תאמיני בעצמך בדרך שאת הולכת להכתיב, המסר הזה יעבור אלייה יקרה.
    דבר נוסף וחשוב מאודדד - את התהליך הזה את עושה לאורך זמן. אם לא יעבוד אחרי יומיים שלושה ארבעה וככו... לא להתיאש, רק עם האמונה שלך בדרך וההתמדה, את תראי תוצאות.

מקווה שהצלחתי להבהיר את הרך שאני מציעה.
    אשמח להתעדכן.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על המענה

חופית
    18/05/2020

אם הבנתי נכון אעשה הכל כרגיל ואפילו אחכה שתירדם?
    פשוט אכין אותה מראש לכך שאתן לה נשיקת לילה טוב אחרי שתירדם ?

תודה שוב 🙏🏻❤

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לתשובה

סימונה פלג
    18/05/2020

הייי
    כן יקרה.
    אם תוכלי לצאת מהחדר כשהיא במיטה ועוד לא נקדמה . הכי טוב.
    טקס שינה
    סיפור
    להיכנס למיטה
    נשיקת וחיבוק לילה טוב.
    הבובה שאוהבת כבר מחכה במיטה
    וצאת מהחדר.
    אם תבקש שתישארי איתה עד שתרדם, אז כן. תישארי איתה.
    אבל
    לא מדברת איתה, לא יוצרת איתה קשר עין, לא שרה לה.
    וזכרי יקרה.
    אם את תאמיני בעצמך ובדרך, זה המסר שיעבור אליה..
    המון המון בהצלחה.
    ממוזמנת לעקוב אחרי פגישות הלייב שעושה להורים לגילאים אלה.
    בהצלחה יקרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה! אאמין ומקווה בכל ליבי שיעזור ❤

חופית
    18/05/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לתשובה.

סימונה פלג
    19/05/2020

בוקר טוב חופית
    אני מאמינה שתצליחי יקרה.
    זה כמו מנטרה חדשה לעצמך ולאמונתך שאת הולכת להצליח ולעבור זאת על הצד הטוב ביותר.
    יום מקסים יקרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הלילה ניסיתי..

חופית
    19/05/2020

להבהיר לבובה הקטנה שאמא תמיד איתה ולידה וכשתירדם אעבור לחדר שלי לישון
    היא כמובן התנגדה ורצתה שאהיה לצידה
    שוב הבהרתי שעכשיו אהיה בחדר, אעשה לה נעים בשיער ושתישן אעבור לחדר שלי כדיי לישון
    הבעיה שהיא מתרצת הכל כדיי שלא אשן
    היא עונה לי על כך שאלך לצחצח שיניים ואז לישון
    באמצע הלילה כמו שהעירה אותי מספר פעמים וקוראת לי שאבוא
    כשמגיעה אליה ואני אומרת לה שאמא חוזרת לישון היא אומרת לי לא ללכת לישון ושאלך לשתות מים/ לצחצח שיניים/לסדר את המטבח
    חח רק אחרי שעונה לה ״טוב״ היא מרפה ומפסיקה להתלונן ולבכות ומאפשרת לי לצאת מהחדר כשרגועה ועוצמת עיניים.
    אני לא יודעת למה היא רוצה שאעשה ככ הרבה דברים כשהיא ישנה וקשה לה לקבל את זה שגם אני צריכה לישון
    אני מבהירה לה בכל שרך אפשרית במהלך היום ובלילה עד כמה שינה חשובה .. וגם בשפה שלה (שזה מאפשר לשחק המון במהלך היום /לקפוץ יותר גבוה/ לרוץ יותר מהר וכו...)

לפי ההצעה שלך זה נותן מענה יפה לפני השינה אסל מה אני אמורה להגיד לה כשמתעוררת בלילה?
    אם עונה לה שוב שאני הולכת לישון היא לא מקבלת את זה ומתחילה היסטריה..

תודה שוב על תשובתך🧡

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לתשובה.

סימונה פלג
    19/05/2020

היי,
    אל תעלי את עניין השינה שלך.
    תגידי לה שאת יוצאת מהחדר, תשתפי איתה פעולה בעניין הפעולות שהיא חושבת שתעשי. אל תגידי לה שאת הולכת לישון.
    יכול להיות שזה יושב על איזשהו פחד לאחרונה או לא יודעת מה.

אז
    בלילה כשהיא מתעוררת, " אני עכשיו יוצאת מהחדר, ואני יוצאת מהחדר."
    את המילה שינה שלך, כרגע אל תזכירי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לצערי אני חושבת שאני יודעת מאיפה הפחד הזה פתאום נוצר

חופית
    19/05/2020

בסדר גמור אעשה כך
    אני ממש מעריכה את התשובות המקצועיות והמענה המהיר שלך!
    לא מובן מאליו
    תודה רבה רבה❤
    המשך יום מקסים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לתשובה.

סימונה פלג
    19/05/2020

מכל הלב יקרה.
    מכל הלב.
    " לצערי אני חושבת שאני יודעת מאיפה הפחד הזה פתאום נוצר"
    ירד האסימון יקרה?
    הכל בסדר,קחי נשימה עמוקה. הכל בסדר.כרגע חשוב שהרגלי השינה יחזרו, לשתיכן. אני אמינה שעם הזמן גם בפחד תוכלי לטפל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כן..

חופית
    19/05/2020

כשהייתי כועסת על משהו שעשתה ולא הצלחתי להגיב לזה וחששתי להגיב בדרך כלשהי שאוכל להצטער, הייתי נכנסת לחדר שלי ושוכבת במיטה והיא בכתה על זה יותר ורצתה שאקום

אולי משם?
    נותן לי להרגיש ממש רע על כך עכשיו :(
    במקום להטיב עם המצב אולי הפכתי לגרוע יותר
    😣

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לתשובה.

סימונה פלג
    19/05/2020

יקרה.
    כולנו עושים טעויות, גם אני שעוסקת ומלמדת עושה טעויות.
    אבל את יודעת מה החכמה?
    כשאת יודעת שצריך לשנות, (ועובדה שאת מתיעצת ולומדת),
    את משנה, .הכל בסדר חופית, את לומדת שואלת מתייעצת, הכל בסדר יקרה.
    התמידי בדרך שכתבתי לך. היי איתה,מה שמרגיש לי שאת כל כולך אליה יקרה.
    הדברים יסתדרו.
    לא סתם אמירה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה נכון:)

חופית
    19/05/2020

תודה רבה רבה שוב
    ❤🙏🏻

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לתשובה.

סימונה פלג
    19/05/2020

באהבה יקרה.
    בהצלחה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעות קורונה על ילד בן שנתיים וחצי
    אנונימי
    06/05/2020

יש לנו ילד יחיד בן שנתיים וחצי בתקופה האחרונה של הקורונה לא נפגש בכלל עם ילדים אחרים (חוץ מפעם אחת) ואני מאוד חוששת שזה ישפיע עליו... בכלליות וגם בחזרה לגן...ילד ממש טוב! כייפי ומתנהג מאוד יפה, התפתח יפה מאוד בחודשיים האחרונים (התחיל ממש לדבר למד אותיות מספרים משחק איתנו...) *גם לפני כן שהיה בגן (מגיל שנה וחצי) היה רק ב"פלי דייט" אחד - לא הרגשתי שזה מתאים עדיין... בעיקר כי לא ממש דיבר

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת הקורונה על ילד בן שנתיים וחצי

סימונה פלג
    07/05/2020

אנונימי יקר.
    הקורונה השפיעה על כולנו בלי יצא מן הכלל. הן מהילד הקטן ועד למבוגר.
    החזרה לשגרה, ואגב, שגרה חדשה שכולנו למדים אותה עכשיו. היא התחלה חדשה בכל ההיבטים לדעתי.
    לנו כהורים נדרשת סבלנות רבה לתהליכים שהילדים עוברים. כמו לנו עצמינו שאנחנו צריכים להסתגל לככלים חדשים.
    הרבה סבלנות, ואורך רוח ולראות היכן בנך זורם יותר ,קל לו יותר והיכן צריך לחזק ולתמוך.
    אשמח להתעדכן.
    בברכה
    סימונה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה (((:

אנונימי
    08/05/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נפילה על הראש של ילד בן שנתיים פלוס
    אבא מודאג
    06/05/2020

שלום,
    אתמול בני הפעוט בן השנתיים ו-4 ישב על כיסא מבוגר רגיל ובבת אחת בלי שום התראה מוקדמת נפל ונפל על הראש (חלק אחורי), כמובן שמייד פרץ בבכי שנפסק לאחר כמה ד'. גובה כולל של הכיסא כולל הגובה של הילד מאזור המותניים עד הראש כמעט מטר. פחדנו לקחת למיון בגלל הקורונה.
    הילד לא הקיא, לא היו דימומים, לא פרכס וסהכ חזר להתנהג רגיל אחרי זמן מה. האם סביר שנגרם לו נזק לטווך הארוך?

הוספת תגובה

תמונה

• נפילה על הראש.

סימונה פלג
    07/05/2020

שלום לך אבא מודאג.
    מה שלום הילד?
    איך הוא מרגיש?
    בברכה סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן שנה וארבע מכה את עצמו
    קסניה
    29/04/2020

ילד שני, חייכן וחברתי מכה את עצמו בפנים ובראש דיי חזק כאשר כועסים עליו או מעירים לו על התנהגותו.
    אני מבטא את הרגשות שלו ואומרת "אני כועס" ואומרת שזה לא נעים להרביץ לעצמך.
    הוא עדיין עושה את זה ולאחר מכן בוכה.
    מה לעשות במצב זה?

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן שנה וארבע מכה עצמו

סימונה פלג
    29/04/2020

ערב טוב קסניה.
    מאחר ואין לי דוגמא לכעס שלך עליו. אנסה בכל זאת לעזור לך איך לפעול.
    אני יודעת שזה נשמע קל להגיד, לא להתרגש מזה שהוא מכה את עצמו, אך בכל זאת אני ממליצה להמעיט את הערות או ההסברים שזה לא נעים וכו.
    דבר נוסף שאני ממליצה זה להגיד לו: כשתרגע בוא אלי ואתן לך חיבוק. אני אוהבת אותך." משפט קצר ועניני.
    תנסי לפחות שבוע ימים לא להתיחס או להעיר על זה שמכה עצמו.
    אבל , כן לתת לו את המקום של החיבוק וההכלה ממך.
    אשמח להתעדכן.
    בברכה
    סימונה
    בהזדמנות זו אני מזמינה אותך לשיחת זום שאעשה ביום שני.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד לעשות קקי בסיר
    מירי
    26/04/2020

שלום
    הבת שלי בגיל שנתיים התחילה גמילה מחיתול.
    הכל נעשה בעידוד וכייף. תוך שבועיים כבר אפשר לומר שלמדה להודיע כשיש לה ועושה בסיר פיפי.
    לגבי הקקי, פעם אחת יצא לה בסיר וכשקמה צרחה מפחד.
    פעמיים מאז עשתה מחוץ לסיר, ומאז לא מוכנה בסיר.
    או שהיא מתאפקת ונעלם או ששמים לה חיתול ועושה.
    איך גורמים לה כן לעשות בסיר?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פחד לעשות קקי בסיר

הוספת תגובה

תמונה

• פחד לעשות קקי בסיר

סימונה פלג
    27/04/2020

מירי יקרה ערב טוב.
    הרפי יקרה. עשי פסק זמן. קחי שבוע ימים בלי לשאול אותה או להציע לה את הסיר וכו.. שימי לה החיתול, בלי לדבר או להסביר הרבה יקרה.
    לאחר מכן:
    הציעי לה לעשות את הקקי באסלה. כל זה בלי ללחוץ או לשכנע.
    ואם היא מסרבת, זרמי איתה יקרה. זה יבוא.
    אשמח להתעדכן,
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ועוד שאלה על גמילה

מירי
    28/04/2020

גמילה מבקבוק מים.
    ילדתי לפני חודשיים. ממש לפני הלידה הצלחתי לגמול אותה מלקיחת בקבוק מים למיטה ולשהות איתו כל הלילה ושנת צהריים.
    כשילדתי הבקבוק חזר כיוון שלא הייתי בבית שבוע.
    עכשיו חודשיים אחרי, איך שוב גומלים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לשאלת גמילה.

סימונה פלג
    29/04/2020

מירי יקרה בוקר טוב
    ומזלל טוב.
    יש לי שאלה, כמה חשוב ועקרוני לך באמת לגמול אותה מהבקבוק?
    למה אני שואלת:
    בתקופה מטורפת זו ואחרי לידה, חשוב שנעשה עם עצמינו חשיבה מה חשוב לנו לשנות באמת, למרות הקושי ומה אפשר לוותר.
    הרי את גמלת אותה כבר, והיית עם כוחות ונחישות לעשות את הצעד הזה.
    השאלה שלי, תמיד לפני כל שינוי שאנחנו הולכים לעשות היא: כמה כוח יש לנו להיכנס לסדרת החינוך הזאת?
    כי את כבר הצלחת בעבר יקרה.
    אשמח להתעדכן יקרה.
    בקרוב אעשה שיחת זום, מוזמנת לעקוב.
    חג שמח יקרה לך ולמשםחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשוב לי לגמול

מירי
    29/04/2020

חשוב לי לגמול
    קורה הרבה שבמהלך היום שמה בקבוק ריק בפה וזה הורס שיניים.
    היא בקושי שותה מכוס. למדה לשתות עם קשית שזה שלב התקדמות.
    כשנרדמה ללא בקבוק, לא התעוררה בלילהוכשנרדמת עם הבקבוק היא מתעוררת בשעות שונות בבכי או צרחות לבקבוק.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לגמילת בקבוק.

סימונה פלג
    29/04/2020

היי מירי
    אני מתארת לצמי שזה מאוד חשוב לך לגמול ובצדק יקרה.
    בצדק.
    הדרך הפשוטה לגמילה היא לסכם עם בתך החל ממתי שאת תחליטי, שאחרי ארוחת הערב או לפני השינה , היא שותה פעם אחרונה ודיי. והולכת לישון. ואז כשהיא קמה ומבקשת. את עומדת על שלך. בנחישות ובאהבה ואומרת לה שעכשיו לילה ולא שותים. זה דורש ממך הרבה סבלנות ו... התמדה.
    מה שאומר את מאמינה בעצמך שאת חוזרת לתהליך הגמילה שהיא כבר עברה.
    אגב, לגבי לקיחת הבקבוק לא לשם שתיה, הציבי חוקים ברורים במהלך היום. שהבקבוק הריק הוא לא מוצץ, ולא לוקחים סתם בקבוק ריק לפה.
    מה שמחזיר אותך לאותה אמונה נחישות והתמדה בהחלטה שלך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה ♥️

מירי
    29/04/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לגמילה מבקבוק.

סימונה פלג
    29/04/2020

באהבה יקרה.
    מכל הלב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מישהו יכול לומר אחרי זמן אם זה עבר??
    יעל
    07/04/2020

אשמח מאוד לשמוע ולקבל כל מידע שהוא...

הוספת תגובה

תמונה

• האכלה של תינוקת בת שבועיים
    שני
    13/03/2020

היי,
    יש לי תינוקת בת שבועיים, מכיוון שהיא פצעה אותי אני לא מניקה אותה אלא שואבת ונותנת כשצריך סימילאק.
    רציתי לדעת מה הכמות שצריכים לאכול בגיל כזה? יש מצבים שהיא אוכלת 120 ולפעמים 80-90.. ובנוסף היא אוכלת לרוב כל שעתיים/ שעתיים וחצי ולפעמים גם שעה.. האם זה תקין? אני מרגישה שהיא אוכלת הרבה אבל היא ממש לא רגועה (לא זה לא רק עניין הגזים) ..
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• נאכלת תינוקת בת שבועיים

סימונה פלג
    26/03/2020

ערב טוב שני,
    ראשית מזל טוב להולדת בתך.
    מתנצלת שמשיבה לך רק עתה.
    אנני יודעת להגיד לך את הכמות הנכונה לגיל זה או בכלל.
    ברגע שהיא מסיימת את כל הכמות שהכנת בבקבוק. המנה שאחרייה תגדילי מעט, ולו כדי לדעת שאם נשאר , היא מספיק שבעה. זה תמיד סימן טוב שנשאר מעט אוכל .
    לגבי מרווחי השעות. אני חושבת שרצוי למשוך 3 שעות בין ארוחה לארוחה. ואז אין עומס על הקיבה.
    אשמח להתעדכן.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מחיתולים בגיל שנה ו10
    אנונימי
    26/03/2020

היי, בתי בת שנה ו10 חודשים וזה היום החמישי לתהליך הגמילה.
    היא ילדה חכמה מאוד ותמיד הייתה מפותחת יותר אשר מהפעוטות בגילה, לפני תחילת הגמילה, בתקופת האחרונה אמרה לי קאקי ותמיד הפריע לה החיתול שהוא רטוב וביקשה להחליף. לפני 5 ימים התחלתי איתה את הגמילה מחיתולים בכל האהבה מאז זה כאילו לא הפריע לה שהבגדים רטובים, אני משיבה אותה כל חצי שעה בסיר והיא לא עושה כלום ברגע שהיא קמה ומלבישה אותה ישר כמה שניות היא עושה, והתחילה לשקר( אמא פיפי ואומר שם אחר שזה הוא שעשה את הפיפי) . עד היום רק פעם אחת עשתה פיפי בסיר.
    1. האם למשיך באותה טכניקה?
    2. איך לשכנע אותה שזאת היא שעשתה ולא מישהו אחר?
    3. האם יכול להיות שהיא עדיין לא מוכנה למרות שהיא מבינה טוב מה היא עושה?
    4. איך להתקדם?

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מחיתולים בגיל שנה ו10

סימונה פלג
    26/03/2020

ערב טוב אנונימית
    תהליך גמילה מחיתול, מוצץ. הוא תהליך שלוקח זמן, ואצל כל ילד וילד זה יהיה שונה.
    האם המליצו לך לגמול את הילדה עכשיו?
    ולמה אני שואלת.
    בתקופה זו, אומנם אנחנו בבית, אבל זו תקופה לא רגועה או טבעית, לאף אחד מאיתנו. אלה לא החיים שלנו. הסבלנות ואורך הרוח שאנחנו נדרשים לכך, היא שונה עכשיו.
    אבל,
    אם התחלת את התהליך והתחלת אותו, אני מציעה:
    להציע לה ללכת לשירותים כל חצי שעה. ואם בורח לה, לא לאמת אותה,או להתעצבן וכו... אלא להוריד הבגד, לשים בכיור לשטיפה ולתת בגד נקי. פשוט.
    לא לאמת אותה יקרה אם זה שהיא אומרת שלא היא עשתה. לא הייתי נכנסת איתה כלל לדו שיח בענין זה.
    לגבי המוכנות, לעיתים יש הבדל בין ההבנה הקוגנטיבית למעשית. וזה מאוד הגיוני. אך המצב שבו אנו חיים עכשיו , בפני עצמו הוא מצב לא רגיל, ומתוח. אני חושבת שהדרישה להגמל יכולה להיות יותר מדי.
    אלא אם כן זה בא ממנה להגמל. ואז התהליך כמו שכתבתי בהתחלה.
    אשמח להתעדכן .
    בברכה
    סימונה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תמל לרגישים לחלב לקראת מעבר לתינוקיה
    אמא של דון
    12/03/2020

שלום, אודה למורה נבוכים...:) הבן הבכור שלי בן 4 חודשים, התחלנו תמל לקראת מעבר לתינוקיה והרופא חושד ברגישות לחלב וקיבלנו מרשם לנוטרמיגן.
    קיבלתי הסבר על התמל הזה שיש בו פרוביוטיקה שעוזרת ליצור עמידות לחלב וגם אולי אלרגיות בהמשך אבל מודה שהריח שלו מטריד אותי. הוא לא נעים (בלשון המעטה).
    הסבירו לי שזה בגלל שזה חלב שעבר פירוק ולכן הריח כזה וזה שהוא מסריח מעיד על איכות. האם יכולה לתת את התמל ולהיות רגועה?

הוספת תגובה

תמונה

• תמל לרגישים

סימונה פלג
    12/03/2020

צהרים טובים אמא של דון.
    אינני יכולה לענות לך שאלה זו מאחר ואינני מבינה בתמ"ל.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוקיי. תודה על המענה המהיר והכן.

אמא של דון
    12/03/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בחירת תמ"ל לתינוקת עם רפלוקס סמוי
    סמדר
    12/03/2020

היי, תינוקת בת שלושה וחצי שבועות עם רפלוקס סמוי כנראה. איזה תמ"ל כדאי לתת לה? הבנתי שנוטרילון AR עושה גזים, זה נכון?

הוספת תגובה

תמונה

• בחירת תמ"ל לתינוקת..

סימונה פלג
    12/03/2020

צהרים טובים סמדר יקרה.
    אינני יודעת איזה תמ"ל נכון לתינוקת שלך. אינני מבינה בזאת.
    אולי כדאי להתייעץ עם טיפת חלב.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנה ותשעה חודשים מתעוררת כל לילה כמה פעמים
    אולה
    07/03/2020

הבת שלי עם סדר יום כמעט קבוע עד חודש שעבר הייתה ישנה לילה שלם, מאז התחילה להתעורר בלילה פעמיים לפחות באותה שעה כל לילה מבקשת בקבוק, ואז נהיית פעילה ורוצה לשחק. לוקח לי שעה עד להרדים אותה שוב.
    איך אפשר לטפל בנושא? לחזיר אותה לשיגרה?

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנה ותשעה חודשים מתעוררת כל לילה

סימונה פלג
    07/03/2020

בוקר טוב אולה
    האם היא מסיימת את הבקבוק?
    אם כן, הייתי נותנת לה לשתות לפני השינה.
    דבר נוסף, קחי נשימה עמוקה יקרה.
    ו....
    לא לתת בקבוק,
    להחזיר למיטה , הכוונה למצב שכיבה,
    לא לדבר או להסביר.
    וכך חוזר שוב ושוב.
    אני מניחה שיהיו כמ הלילות לבנים. אך ברגע שהיא תראה שאת נחושה ועקבית. אני מאמינה שדברים יחזרו להיות כפי שהיו.
    וזאת

בתנאי שהיא מרגישה טוב, או לא מפתחת משהו, ואין לה חלומות וכו...
    המון בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה