פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, יעוץ להורים טריים, יעוץ התפתחותי, גמילה ממוצץ, אח חדש, התנהגות פעוטות ועוד

מנהל הפורום

סימונה פלג
סימונה פלג
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל סימונה פלג ללא פרסום בפורום

• תהליך גמילה מטיטולים ארוך
    גבי
    20/10/2021

הי סימונה,

התחלנו לגמול את בני בן השלוש מטיטולים כשהיה בן שנתיים ושמונה (כמעט חצי שנה עברה!) והוא עדיין מפספס הרבה ואינו יוזם הליכה לשירותים.
    כשמציעים לו לפעמים הוא מסכים ללכת לשירותים ולפעמים הוא לא משתף פעולה אבל זה לא מרגיש כמו חרדת אסלה.
    בתחילת התהליך לפעמים היו מקרים בודדים שהיה יוזם אך זה נעלם.
    אנחנו עדיין כל כמה זמן מזכירים לו ללכת לשירותים כדי שלא יהיו פספוסים. אם אנחנו לא אומרים כלום הוא מפספס וכך גם קורה בגן שבו הוא נמצא.

איך את מציעה לפעול במצב זה?

תודה,
    גבי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תהליך גמילה מטיטולים ארוך

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תהליך גמילה מטיטולים ארוך

Simona Pelleg
    21/10/2021

שלום גבי,
    אתה מציין שלעיתים היו הצלחות וגם אם קטנות הן הצלחות
    אני בטוחה שלתקופה האחרונה שכולנו עברנו היתה גם השפעה.
    ולכן,
    אני מציעה להפסיק להעיר לו ולהזכיר לו ללכת לשירותים. כלומר להוריד המלל סביב ההליכה לשירותים,
    כשהוא מפספס, לא להעיר לא להסביר לא להתעצבן, ללכת איתו לנקות, ללבוש בגד נקי וזהו.
    איך מגיבים בגן? המדיניות סביב נושא הבריחה?
    בברכה
    סימונה פלג

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טסים לחול ללא תינוק בן 8 חודשים
    שרית
    06/10/2021

שלום, אני ובעלי טסים סוף החודש ל 5 ימים, יש לנו תינוק בן 8 חודשים שנשאר בבית עם הוריי, אמא שלי מטפלת בו יום יום. מה עליי לעשות/לא לעשות כדי למנוע ממנו כמה שיותר חרדת נטישה?
    האם שיחות וידאו יועילו? או יעשו נזק?
    האם יש דרכים למנוע או להפחית ממנו חרדה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    טסים לחול ללא תינוק בן 8 חודשים

הוספת תגובה

תמונה

• קחו נשימה עמוקה סעו תהנו תחזרו עם אנרגיה

Simona Pelleg
    06/10/2021

שלום שרית,
    סעו ותהנו, בנך מכיר את אמך כך שלדעתי הוא לא ירגיש בשינוי דרסטי מדי. אינני יודעת לכתוב בוודאות איך בנך יגיב לשיחת הוידאו.
    לכן תני וסמכי על אימך ועל שיקול הדעת שלה האם נכון שיראה אתכם בוידאו או לא.
    לגבי שאלתך על הפחתת הנזק והחרדה, זכרי יקירה, איך שאת תעבירי לו המסר והגישה כך הוא יקבל את הדברים. הוא ירגיש אותך . אז... קחו נשימה עמוקה סעו תהנו תחזרו עם אנרגיה מרעננת וטובה. וזה המסר שבנך יקבל.
    בבררכה
    סימונה פלג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התינוק מושפע רבות ממצבה הנפשי של האם

סטודנט למדעי הח
    17/10/2021

שלום רב שרית.
    נעשו מחקרים רבים אשר מראים שהתינוק מושפע רבות ממצבה הנפשי של האם, עוד משלב האוברות.
    מכאן נוכל להסיק שכאשר תשאירי את התינוק עם הורייך, אשר מכירים את התינוק היטב ומטפלים בו תקופה, והתינוק מכיר אותם (על פי מה שספרת), ותסעי עם בעלך לחו"ל על מנת לנפוש, לחלוץ חלציים, לנשום אויר ולהרגע, ההשפעה דווקא תהיה חיובית מאוד על התינוק שלך.
    כאשר תחזרי אליו לאחר מנוחה אמיתית בה תשחררי לחצייך בעודף סומכת על הורייך שיעשו עבודה טובה בשמירה ובכל הנוגע לטיפול בילד,
    תוכלי להיות שקטה ונינוחה, ולתת לו את כל האהבה שיש לך לתת לו, ותראי כיצד יהיה גם הוא, נינוח ואהוב ובעל יכולת נתינה רבה של אהבה לאמו שלו.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קשיים בגן בבוקר ואובדי עצות
    נעמי
    05/10/2021

שמח לעזרתכם

הבת שלי בת 2.5 בגן פרטי, בשנה שעברה היא היתה מגיעה בשמחה, אומרת בקושי לנו שלום חטוף והולכת לחברים שלה שהיו מחכים לשחק איתה .

השנה החברים הטובים שלה עזבו לגן אחר. הגננות של הקבוצה שלה עזבו, והבקרים שלה מתחילת שנה הפכו

למסכת בכיות נוראיות ובלתי נגמרות, היא לא רוצה שנלך מהגן נצמדת אלינו וכמעט כל היום לא נכנסת לקבוצה שלה.

הגננת הראשית נוטה להאשים שזה בגלל שאנו לא מביאים אותה מספיק מוקדם בבוקר - הקדמנו וזה לא עזר, שאנו לא משחררים וכדומה, אבל אני לא מרגישה שהצוות מנסה לעשות משהו יצירתי לפתור את הקושי. - ניסינו להישאר איתה קצת , לשחק איתה וכו' אך אין שום שינוי.

ניסינו גם שהסבתא תביא אותה ומיד תלך [אולי זה בגללנו...], אבל זה לא עזר, ואנו ממש אובדי עצות, בבוקר נותרים עם תחושה קשה כי יודעים שהילדה בוכה הרבה משעות היום, לא פעילה בפעילויות וגם מרגישים שהצוות לא מייחס לעניין חשיבות.

אודה לנסיונכם ולדעתכם.

הוספת תגובה

תמונה

• כול להיות שחלק נוסף לקושי ההסתגלותי של בתכם

Simona Pelleg
    06/10/2021

שלום נעמי.
    ליבי איתך על תיאור הקושי והתסכול שאתם חווים כהורים על בתכם שקשה לה בגן. ואני רוצה להסב את שתומת ליבכם לדבר בסיסי כאם כהורים, מה אתם מרגישים? מה תחושת הבטן שלכם על הסיטואציה שנוצרה. יחד עם זאת אני חושבת שכנה שיחות עם מנחה שתוכל לתת לכם נקודות למחשבה וראיה שאולי לא ראיתם עד כה.
    ועוד
    השנתיים האחרונות אנחנו חווים טלטלה בכל קנה מידה על כל אחד מאיתנו זה משפיע אחרת על אחת כמה וכמה על ילדינו ולכן יכול להיות שחלק נוסף לקושי ההסתגלותי של בתכם קשור גם לפן הזה. וצריך לפעול אחרת.
    אשמח להתעדכן איך ומה קורה עם בתכם ואיתכם.
    בברכה
    סימונה פלג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משיכת שיער אצל ילדה בת שנתיים
    מיטל
    26/09/2021

שלום,אני רואה שלפני כמה שנים נשים רשמו את אותה בעיה כמו של הבת שלי השאלה אם הבעיה נפתרה ואיך טיפלתם הזה
    הבת שלי מושכת כבר במשך 3 חודשים בערך מושכת בעיקר לפני שינה או אחרי או יכול להיות גם בזמן הרדמות לא יודעת מה לעשות אני מיואשת ניהיה לה כבר שיער קצוץ ודליל , הייתה בחורה ששלחה לי תגובה על הנושא שאמרה כדי שהשיער יצמח שוב צריך לגלח את השיער לא יכולה לעשות את זה לבת שלי אני יכנס לדיכאון חוששת שהשיער לא יצמח לה מפחדת נורא עליה ועל זה שזה שיזיק לה מדי יום

הוספת תגובה

תמונה

• משיכת שיער אצל ילדה בת שנתיים

Simona Pelleg
    03/10/2021

שלום מיטל,
    מתנצלת על התגובה המאוחרת.
    הייתי מתייעצת לגבי וויסות חושי. בטח ובטח לא מגלחת את ראשה. בנוסף:
    לא מעירה לה,
    לא מדברת ומסבירה לה שוב ושוב, אם במקרה וזה קורה.
    כשרואה שהיא מתחילה למשוך לוקחת אותה ומחבקת אותה. מנסה להסיח דעתה ללא מילים.
    בהצלחה,
    בברכה,
    סימונה פלג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משיכת שיער וביקשתי הפניה לטיפול רגשי

מיטל
    03/10/2021

תודה סימונה אני בקשתי הפניה לטיפול רגשי מקווה שמדובר על אותו דבר
    בנוסף לוקחת איתה לקילנאית תקשורת כי היא לא מדברת ממש מילים בודדות וגם בקושי תודה על העידוד בקשר לגילוי הרגעת אותי אם ככה את אומרת שהשיער יצמח כמובן לאחר שהיא תפסיק למשוך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 3.5 ביישן מאוד ולא מסוגל לדבר עם מבוגרים
    ירון
    03/10/2021

שלום,
    יש לי ילד מתוק בן 3.5, הוא ביישן מאוד
    הוא מסוגל לשחק עם ילדים אחרים ולהנות איתם ולצחוק, בעיקר בפעילות יחידנית ולא עם הרבה ביחד
    אבל עם מבוגרים זה שונה לגמרי - הוא ממש מתעלם בצורה קיצונית
    מתייחס למבוגרים כאילו הם אוויר, לא ייתן אפילו כיף למבוגר שהוא למשל חבר טוב או אפילו לסבא שלו.
    לגננת הוא יכול רק להנהן עם הראש ופשוט לא יכול להוציא מילה מהפה כשהוא מדבר עם מבוגרים
    כשהוא למשל צריך פיפי הוא יבוא לגננת ופשוט יבהה בה, עד שהיא תבין שהוא בעצם מתכוון שהוא רוצה לעשות פיפי
    איתנו, ההורים, הוא משוחרר לגמרי ומדבר הרבה
    בגיל מאוד מוקדם כבר שמנו לב שהילד צורח ובוכה כשהוא בידיים של אחרים ובמשפחתון הראשון שבו היה הוא טופל עם אישה מאוד מוחצנת שהייתה מדברת בלי סוף.
    חשוב להגיד שאני ואישתי גם אנשים בעלי אופי מופנם סה"כ ובעברינו גם היינו ביישנים. אבל היום אנחנו מאוד חברתיים, משתלבים ומדברים וצוחקים עם אנשים.

הייתי מאוד רוצה לעזור לילד שלי להיות פחות ביישן ולפחות שיוכל לדבר קצת עם מבוגרים
    אני כמובן יודע לא ללחוץ עליו ואני משתדל להיות רגיש למצבו ולא לעשות מזה עניין
    אני חושש שמצבו יכול להוביל לחרדות חברתיות ואף לדכאון אם זה לא יטופל אז אני רוצה לעשות כל מה שביכולתי כדי לעזור לו.
    מה אפשר לעשות ?

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 3.5 ביישן לא ללחוץ על הילד

Simona Pelleg
    03/10/2021

אחר הצהרים טובים ירון.
    אני מאוד מבינה את הדאגה והמחשבה סביב בנך, אתה מציין שגם אתה וגם אשתך אנשים מופנמים ואני מבינה שלקח זמן עד הרגשת הביישנות והמופנמות פינתה את דרכה. ויכול להיות שבנך הולך בדרככם. מה שחשוב הוא לא ללחוץ על הילד, לא לדחוף אותו ולא לדבר איתו יתר על המידה על הנושא. ככל שניתן יחס לנושא נעשה את ההיפך וזה יהפוך לאישיו. מקווה שנתתי מעט אור על העניין.
    בברכה,
    סימונה פלג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה שצורחת לפעמים בלילה כשקמה לעשות פיפי
    גדעון
    23/09/2021

שלום לכולם, הייתי רוצה לבדוק אם התופעה הזו מתרחשת גם אצל ילדים אחרים:
    ילדתי(בת 3.5), קמה באמצע הלילה ואומרת שהיא צריכה לעשות פיפי, לרוב היא ניגשת לשירותים בליווי שלי או של זוגתי וחוזרים לישון. לעיתים רחוקות, טרם הגעתה לשירותים היא מתחילה לצרוח, ולא מוכנה להירגע דקות ארוכות, מתאפקת ומחזיקה את הפיפי, מיישרת את הגוף אם אנחנו מנסים להרים אותה ובאופן כללי מתנגדת לכל דבר.
    בסופו של דבר אנחנו מושיבים אותה על האסלה, היא עושה פיפי, נרגעת וחוזרת לישון כאילו כלום לא קרה.
    למרות שזה קורה לעיתים מאד רחוקות, הייתי רוצה לבדוק אם אחד מכם ההורים נתקל בהתנהגות שכזו והאם זה "נורמלי".
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 3,5 שמעתכב כל פעם שמתארגנים
    מילה
    22/09/2021

שלום
    יש לנו ילד בן 3.5 מתוק אמיתי, שובב, מצחיק מלא באנרגיות ! שיהיה בריא;)
    יש קטע כזה שכשאנחנו צריכים לצאת מהבית לאן שהו, ןהוא מאוד רוצה גם כן, זה יכול להיות לפארק לקניון או למשםחה, אבל בכל זאת בבית הוא מתעכב, בכל שניה עוצר ליד משהו ומשחק איתו, משחק, שלט, כל דבר שקורא לו הוא עוצר ומתעכב על זה, ואני ברקע מתחילה כבר להתעצבן שאני קוראת לו אלף פעם
    ,אז אני מתחילה "לאיים" : טוב, אנחנו כבר שעה ככה , לכן עכשיו נעלה להתארגן כי אחר כך יהיה מאוחר ,ו משמע... לא נצא. אז עכשיו אתה בא? לפעמים בא. לפעמים אומר כן וממשיך בשלו. ואז מאבדת סבלנות ופשוט מוותרת על היציאה. מה שקרה היום. לאחר מכן הוא בכה.והסברתי שזהו זה מאוחר. םעם הבא יתארגן בזמן ונצא בזמן. כל יציאה או שאנחנו מאחרים, או שצריך הרבה זמן להתארגן מראש, מה שאני שונאת כי אני צזחעה, ואני כל כך שונאת לחכות לאחרים. ואני רגילה שמחכים לי. בגלל שאני שונאת להזיע מעדיפה להתארגן אחרונה.
    העיכובים האלה בבית נורא מתסכלים אותי. באופן כללי נורא מתסגל אותי לבקש ולקרוא לו מיליון פעם בלח תשובה, תגובה כלום. רק כשענמ מעלה טון הוא שומע וגם לא תמיד. מה עושים?

מה גם שהוא צוקח הרבה םעמים מהסיטאציה, או הוכה אן התוכניות השתבשו.

ואני באמת לא יודעת איך להגיב חוץ מהבעצבים בחוסר סבלנות כבר

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת שנתיים ו7 דורשת הרבה תשומת לב בשעות השינה
    מור
    17/08/2021

יש לנו טקס שינה שמתחיל בשעה 7 שכולל ארוחת ערב מקלחת ומיד מיטה. יש פעמים בודדות שהיא עושה קצת בעיות אבל לא משהו שקשה להתגבר עליו. בתקופה האחרונה (שבועיים האחרונים בערך) היא ממש עושה בעיות... דורשת בבקבוק ועוד מבקשת שיהיה בקבוק שלא עד הסוף, מבקשת טלוויזיה, כל שנייה קמה אלינו לדבר, מדברת בטון בוכה צועק ומפונק והתחילה להוריד טיטול ולעשות קקי על המיטה. כל זה היא לא מוכנה שאבא שלה יתערב בכלום ורק אני אהיה פעילה מה שמקשה עליי מאוד . אנחנו כבר עייפים יש לנו עוד תינוק בבית הצרחות האלה המלחמות האלה מתישות, מה שגם היא הולכת לישון מאוחר ולפעמים אני אפילו נרדמת איתה זה פוגע בביחד שלי ושל בעלי. מציינת שבמהלך היום שום דבר מזה לא מורגש, תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• מור

Simona Pelleg
    22/08/2021

שלום מור,
    מתנצלת על התשובה המאוחרת.
    ילדים משתנים ועימם גם הבחינה שלהם אלינו כהורים.
    מה הכוונה?
    הם בודקים אותנו, מנסים אותנו בוחנים את התגובות שלנו וכו...
    ולכן אני מציעה לקחת נשימה עמוקה.

ולבדוק עם עצמך, עצמכם על מה אתם לא הולכים לוותר ועומדים על שלכם. כי... אם המסר שלכם יהיה ברור והחלטי זה מה שיעבור אלייה.
    מה גם, שהולדת האח החדש מביאה אותה לבדוק ולנסות אתכם.
    זכרי יקרה,
    היא מרגישה את הקושי והתסכול שלכם.
    קחו נשימה, דברו בינכם, החליטו מראש מי עושה ומה וצאו לדרך.
    מקווה שהצלחתי להבהיר את כוונתי ולעזור.
    בברכה
    סימונה פלג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כללי בטיחות ילדים עבור סבא וסבתא
    אורח
    22/08/2021

היי, האם קיים ספר או מקור מידע כלשהו (שואל בעיקר עבור סבא וסבתא) שיש בו הסברים וחוקים לדברים של ״עשה ואל תעשה״ עם תינוקות וילדים קטנים?

הכוונה היא לדברים שהם כנראה צריכי להיות Common Sense להורים,
    אבל לאנשים שהיו הורים לפני כמעט 4 עשורים פחות...

ברור שאי אפשר לנחש מראש כל סיטואציה אפשרית שהם לא מודעים לסכנות ולדברים שלא נהוג לעשות עם ילד קטן, אבל אולי כן יש ספר שמסביר בצורה ברורה עקרונות ואת הדברים החשובים מבחינת בטיחות.

לדוגמא - כשנותנים ענבים לחתוך לאורך ולא לתת שלמים, לא לתת לילד לגעת בחוטים (גם אם לא מחוברים כרגע לכלום) או דברים שיכולים להיות בעיתיים לגבי ההבנה שלו של מה ״מותר״ ו״אסור״, וכו.

תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• כללי בטיחות ילדים עבור סבא וסבתא

Simona Pelleg
    22/08/2021

שלום אורח.
    אינני מכירה ספר מיוחד שעוסק בדבר.
    אך
    אני מציעה לשבת עם הסבא והסבתא ולהבהיר להם מה מותר ולמה אסור להם לעשות.
    גם אם זה אומר לכתוב להם על דף בצורה ברורה ומסודרת מה הכללים .
    בברכה
    סימונה פלג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך לשמור על עגילים באוזניים ללא עגיל
    אימוש
    03/08/2021

היי ,פעם ראשונה כאן ואשמח לעזרה.
    יש לי 2 בנות- הראשונה בת 2שנתיים ו 3 חודשים והשניה בת 10 חודשים.
    הם נכנסות לראשונה למעון והם אוסרים על ענידת עגילים מבחינה בטיחותית.
    יש להם חורים באוזניים ואני לא רוצה להוציא להן אותם, איך אוכל לשמור? האם יש משהו אחר שאפשר לשים במקום?
    מבחינת המעון אין פשרות.
    ואני לא רוצה לעשות להן אח"כ שוב חורים..

אשמח לרעיונות ,בבקשה!!
    תודה למגיבות /מגיבים :)

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנה וחצי שלא מחזיר למי שמציק לו ולא עומד על שלו לגבי צעצועיו
    רונית
    07/02/2021

מעניין אותי איך נכון לנהוג? להגיד ? לילד בן שנה וחצי שבפעוטון ילד לוקח לו את המשחק והוא מצפה שהגננת תעזור לו? בגן השעשועים ילדה לוקחת לו את הצעצוע (במקרה הזה האופניים ) והוא עומד עם פנים עצובות פגוע ורק מבקש ללכת הביתה. מה אני כאמו או כסבתו צריכה להגיד לילד עצמו ולעשות? כיצד נכון לנהוג עם הילד האחר שלוקח לו את המשחק?

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנה וחצי שלא מחזיר...

Simona Pelleg
    08/02/2021

בוקר טוב רונית
    את מעלה סוגיה מאוד חשובה. עד כמה חשוב ונכון ללמד לעמוד על שלך או לוותר. אינני יודעת אם בגיל זה העברת המסרים על עקרונות בהסברים נקלטת. רק אם ההסבר מאוד עניני וקצר. הווה אומר בשנים שלושה משפטים להגיד שהוא לא צריך לוותר על המשחק, צעצוע. לגבי הילד האחר הייתי אומרת ומתמקדת במשפט אחד ממצה, " אם אתה רוצה תבקש" ולא יותר. כי אינני מכירה את הילד האחר ולא את הוריו, אז הייתי יותר נזהרת.
    בברכה
    סימונה פלג - מנחת הורים ומשפחות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התינוקות מעדיפים את אבא- לא הולכים לגן
    אימוש
    18/01/2021

שלום
    יש לי תאומיקס בני 8 חודשים. הם עדיין לא הולכים לגן ואני הדמות העיקרית שנמצאת איתם בבית. לפעמים באה בייביסיטר לעזור לי או משפחה שבאה לבקר אבל בגדול אני איתם רוב הזמן ובעלי עובד ומגיע בערב ונמצא איתם בערב ובלילה ובסופי שבוע. ושמתי לב שלאחרונה הם ממש מעדיפים את בעלי. למשל כשאני איתם והוא יוצא מהבית הם בוכים אפילו כשאני לידם, והרבה פעמים כשאני מחזיקה אותם הם מושיטים אליו ידיים שייקח אותם ולא רוצים להיות עליי. מיותר לציין שכשהמצב הפוך למשל כשהוא איתם ואני יוצאת לרגע הם לא בוכים ואף אדישים וכשהם עליו הם אף פעם לא רוצים אליי. זה גורם לי לחשוב שהם לא אוהבים אותי ושאני אמא לא טובה. אולי אני עושה משהו לא בסדר? אני לא רואה שבעלי מתנהג אליהם ביותר סבלנות ממני או עושה משהו שונה ועדיין מעדיפים אותו. אשמח להסבר למה זה קורה ולעצות איך להתמודד עם המצב.

הוספת תגובה

תמונה

• התינוקות מעדיפים את אבא

Simona Pelleg
    19/01/2021

בוקר טוב אימוש.
    כאם לשלישיה אני יכולה להבין ולהזדהות עם הרגש הזה שאולי הם אוהבים את אבא יותר...אך..... מאחר ואת איתם רוב שעות היום ואבא הרבה פחות אך טבעי הוא שהם ירצו להיות בחברתו יותר. האמת, אני אישית אהבתי שישי לי את הפסק זמן והם רצו רק אותו. זה נתן לי זמן לנשימה.
    אני בטוחה יקרה שהם אוהבים אותך ומחוברים אלייך. אך רוצים ומביעים בדרך היחידה שהם יודעים להיות גם עם אבא, וזה בסדר גמור יקרה.
    בברכה
    סימונה פלג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת חודש וקשיי הרדמות
    הדר
    14/01/2021

שלום יש לי תינוקת בת חודש שממש קשה לה להרדם. לרוב לוקח לה הרבה זמן להרדם וגם כשהיא כבר מצליחה להרדם
    ( נרדמת רק בידיים ) היא לא נינוחה בשינה. היא ניזונה מתמל אבל לאחרונה החלפתי לה לתמל עם מרשם לאחר בדיקה של רופא
    מה ניתן לעשות כדי להקל עליה את השינה?

הוספת תגובה

תמונה

Simona Pelleg
    14/01/2021

צהרים טובים הדר.
    לדעתי כדאי להיוועץ עם יועצת שינה יקרה.
    בברכה
    סימונה פלג
    מנחת הורים ומשפחות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות בין אחים- דרכי התמודדות אפשריות
    שימרית שיטרית
    13/01/2021

היי
    יש לי שתי בנות(2:3, 9 חודשים)
    הייתה הפסקה של אלימות מהגגולה לקטנה ועכשיו זה חזר.. לא ברור לי למה?! הגדולה מקבלת את מלוא תשומת הלב והבמה.. מה ניתן לעשות? אנינו מסבירים מענישים וכו ומה שהכי מתסכל שלפעמים אני ובעלי מגיבים בצעקה או בכעס ולפעמים תופסים כדי להזיז את הגדולה אני יודעת שזה גרוע אבל מה ניתן לעשות? פליז עזרה ❤אנחנו מותשים

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות בין אחים

Simona Pelleg
    14/01/2021

צהרים טובים שמרית
    אני מבינה לליבך ואת התסכול מהמצב שאת מתארת.
    1. את יודעת מה לא לעשות. כפי שכתבת. אז לא לעשות יקרה. לקחת נשימה עמוקה ולא לעשות.
    2. לא להסביר לה שוב ושוב , לחזור על דברים כי היא יודעת.
    3. כשאת רואה שהיא מתקרבת להציק לה, להסיח את תשומת ליבה במשהו אחר.
    4. כשאת מסיבה את תשומת ליבה לדבר האחר, לא לשכוח את החיבוק לתת לה.
    מקווה שהצלחתי להאיר בכמה נקודות.
    אשמח להתעדכן.
    בברכה
    סימונה פלג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

הדר
    14/01/2021

שלום יש לי תינוקת בת חודש שממש קשה לה להרדם. לרוב לוקח לה הרבה זמן להרדם וגם כשהיא כבר מצליחה להרדם
    ( נרדמת רק בידיים ) היא לא נינוחה בשינה. היא ניזונה מתמל אבל לאחרונה החלפתי לה לתמל עם מרשם לאחר בדיקה של רופא
    מה ניתן לעשות כדי להקל עליה את השינה?

הוספת תגובה

תמונה