פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות - יש לך שאלה?

פורום הורים לתינוקות, עוסק בנושאים: גידול תינוקות, הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, תינוקות, יעוץ להורים, יעוץ התפתחותי.

מנהלי הפורום

סימונה פלג
053-4877819
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בת שנה וחצי מתעללת בכלב
    עדן
    16/08/2018

לא משנה מה אנחנו עושים ומסבירים הילדה פשוט מתעללת בכלב המסכן, נשמח לשמוע עצה טובה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    סימונה פלג - 053-4877819

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בת שנה וחצי מתעללת בכלב

סימונה פלג
    17/08/2018

בוקר טוב עדן
    לא לדבר או להסביר יותר מדי, בטח לא בגיל הזה. אם זה מה שאתם עושים.
    פשוט לעצור אותה בתקיפות ובעדינות בטרם מתחילה. זה אומר להיות במעקב עליה יותר עד שתפנים.
    בברכה
    סימונה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התעוררות כמעט כל יום בלילה באותה שעה
    שיר
    13/08/2018

בני בן שנתיים ו-9 חודשים. בזמן האחרון הוא מתעורר כמעט כל יום בסביבות השעה 03:00 לפנות בוקר. הוא אינו רעב או צמא. לרוב אינו בוכה ומבקש שאוציא אותו מהמיטה.
    במשך שעתיים וחצי עד שלוש הוא מסתובב בבית ובשלב מסויים מתחיל לרוץ הלוך ושוב עד אשר מתעייף ונשכב לישון על מזרון שנמצא בחדרו.
    ולאחר מכן אני מעבירה אותו למיטה שלו.

מדוע התופעה הזו קוראת?, האם מוכרת לכם הבעיה הזו? ומה ניתן לעשות?

תודה

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התעוררות בלילה באותה שעה

סימונה פלג
    14/08/2018

שלום שיר
    אני יודעת מדוע בנך מתעורר כל לילה ובמיוחד באותה שעה.
    אך אני יכולה לכוון אותך מה לעשות, מאחר ואת יודעת שהוא לא רעב, צמא, לא חש כאב וכו...
    לא להוציא אותו מהמיטה ובטח לא לתת לו ללכת לסלון ולהסתובב בבית.
    הוא חייב לדעת שאין יוצאים מהמיטה בלילה. ואת מחזירה אותו למיטה כל הזמן.. יתרה מזאת כשאת רואה שהוא מתכון לצאת מהמיטה , לא לאפשר לו. הוא חייב להשאר במיטה יקרה. עד שיירדם.
    אשמח להתעדכן
    בברכה
    סימונה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד בן 8.5 עם פחדים
    דפנה
    12/08/2018

שלום רב
    יש לי עוד בן שהוא בן 8.5 כבר כמה חודשים יש לו פחדים מהאנשים ״ לא רגילים ״ : אוטיטיים , עם תסמונת וכו .......
    הוא ממש נלחץ , לא מוכן להשאר , בוכה ומאוד הסטרי . שאלתי אותו אם כבר פגש אחד , אמר לי שכן פעם אחד כשהיה עם אח שלו, אבל רק דבר איתו סתם אמר לו ״ מה שלומך ?״
    מה אני יכולה לעשות כדי להוריד את הפחד הזה ?
    תודה רבה

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד בן 8.5 עם פחדים

סימונה פלג
    12/08/2018

בוקר טוב דפנה
    פחד , לא משנה מה מקורו הוא טבעי, הוא חלק בלתי נפרד מכלל הרגשות, תחושות, שאנו חווים.
    אני מניחה שאת מדברת איתו ומסבירה ל שאין לו ממה לפחד.
    אם הדיבור בבית חוזר על עצמו לרוב, הורידי מנון בדיבור על כך.
    ישנם סיפורים על ילדים שונים, לקרוא יחד איתו.
    דבר שני הייתי בודקת סרט או תוכנית שמראה ומדברת על שוני.
    סרט ילדים נחמד. אני מדגישה שקודם את תראי ותבדקי את האיכות. אולי סרט דוקומטרי שמראה את ההתמודדות . בכך הייתי חושפת אותו, בבית שללו, בטריטוריה הבטוחה שלו.

אשמח להתעדכן יקרה
    בברכה,
    סימונה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עזרה - שינה תינוק בן 6 חודשים
    מעיין
    12/08/2018

אודה לעזרתך הדחופה.
    תינוק בן 6 חודשים. מתעורר בלילות כל חצי שעה- שעה גג. זה המצב בערך מהיום שנולד.
    הנקה מלאה. עולה במשקל יפה מאד. מתפתח יפה מאד.
    היה אולי חודש שריווח שעתיים כשהיה בן 3 חודשים. אבל זהו. אני מתמוטטת.
    אני לעיתים מרדימה בהנקה בלילה. לעיתים עם מוצץ. תלוי מתי אכל.
    אני ממש חסרת אונים.
    איך אפשר לרווח את הקימות האלו?? בבקשה עזרה.

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שינה לתינוק בן חצי שנה

סימונה פלג
    12/08/2018

מעיין יקרה בוקר טוב.
    ראשית והחשוב ,במהלך היום תדאגי שמישהו יהיה איתך או יצא עם התינוק לטיול ואת תוכלי לישון. את חייבת לתת לעצמך השינה ולקבל עזרה בעניין זה.
    שנית. את מציינת שהתינוק עולה יפה , האם את מצליחה להקפיד להאכיל אותו כל 3 שעות? או שתדירות ההנקה יותר צפופה?
    אם צפופה יותר, נסי לרווח את זמני הנקה.
    האם יש אפשרות שחלק מההרדמה לא את תעשי? ואז תוכלי לישון כבר ולאגור כוחות, כמובן אחרי שבנך אכל ואת יודעת שב 3 השעות הקרובות אין צורך להניק ואז רק המוצץ יהיה בשימוש ולהרגעה.

יקירה, ישנם תקופות אחרי שחווים שינה מרווחת בשעות יהיה שינוי ויהיו לילות לא חלקים, הסיבות לכך הן שונות ומגוונות ולא תמיד נדע באמת למה: חם מדי, שיניים, כאב כלשהו וכו...
    אשמח להתעדכן איך הולך.
    שבוע טוב יקרה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בחירת מזרן נושם לתינוק
    רוני
    09/08/2018

שלום
    אני מחפשת מזרן נושם לתינוק ללא חומרי בעירה
    האם יש מזרן כזה?

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מזרון לתינוק

סימונה פלג
    09/08/2018

צהרים טובים רוני
    אני מניחה שיש מזרון נושם לתינוק.
    אני מציעה לחפש בחנויות המתמחות לתינוקות, כמו שילב.
    בברכה,
    סימונה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מוצץ לילדה בת 5
    לילי
    08/08/2018

ילדה בת 5 ועשרה חודשים עולה לכיתה א לא משחררת את המוצץ !לא הולך בטוב ולא הולך ברע כמובן במהלך היום בלי וגם בגן בלי כבר מגיל שלוש וחצי אבל בבית מידי פעם כן במהלך היום ובלילה קבוע!ניכנסת להיסטריה כשמדברין על להיפרד מימנו מה לעשות?

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מוצץ לילדה בת 5

סימונה פלג
    09/08/2018

בוקר טוב לילי,
    מאחר ומדובר בילדה גדולה ומבינה. שלב ראשון מורידה, מעלימה את המוצף במלך היום. ויחד איתה מחפשת תחליף למוצץ שמרגיע אותה מן הסתם במהלך היום.
    שלב שני,כמה מוצצים יש לה? הייתי מגבילה למוצץ אחד שימצא בבית.
    אני מניחה שעשעתן שיחות על המוצץ, והסיבה שאני לא מציעה להעלים המוצץ לגמריי גם בלילה. זה מפני שהיא לפני התחלה חדשה. ואנחנו יודעים שהתחלות חדשות הם אתגר בפני עצמו.
    אז את השינוי של המוצץ במהלך היום לשבת ולידע אותה. ולהגיד בטון בטוח, ממקום שמה שאת עושה , את מאמינה בו.
    המון בהצלחה, גם בכיתה א וגם עם המוצץ.
    אשמח להתעדכן.
    בברכה
    סימנה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ו

מוצץ בגיל מאוחר
    09/08/2018

הי בעיקרון גמולה ביום אבל לאחרונה כן מיסתובבת איתו גם ביום בבית רק.את מציעה לעשות שוב גמילה של יום?ורק אז לילה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גמילה ממוצץ בגיל מאוחר

סימונה פלג
    09/08/2018

בהחלט יקרה.
    אני מאמינה שיש מתח ומחשבות סביב העליה לכיתה א.
    ולכן שוב ההדרגה.
    דבר נוסף,שכנראה לא הזכרתי קודם, למצוא ביחד תחליף להרגעה במהלך היום. תתיעצי איתה מה היא חושבת שיעזור לה.
    אשמח להתעדכן.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זניחת מוצץ ומעבר לאצבע
    חמוטל
    20/02/2018

ילדה בת שנה זנחה את המוצץ ועברה לאצבע. הבנתי שקשה יותר לגמול מאצבע מאשר מוצץ, זה נכון? יש דרך להחזיר אותה למוצץ?

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זניחת מוצץ ומעבר לאצבע

סימונה פלג
    09/08/2018

בוקר טוב חמוטל,
    אם יש דרך להחזיר למוצץ? זה רק לנסות שוב ושוב לדעתי. אכן יותר קשה לגמול מאצבע, אך זה לא בלתי אפשרי.
    בברכה,
    סימונה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חוסר גמישות של מטפלת
    מישהי
    20/03/2018

שלום,
    הבן שלי בן 9 חודשים. מגיל 7 חודשים נכנס למשפחתון שבו הוא למעשה הילד היחיד כך שזה הפך להיות סוג של מטפלת אישית.אין חוגים או שפע של משחקים. בגדול מבחינת הטיפול נראה שהוא מבסוט. אך לי נורא מפריע לי שהיא לא גמישה. אסביר, בכל הזדמנות שאני צריכה להגיע אליה באמצע היום מכל מיני סיבות למשל שכחתי להביא לה בגדים להחלפה בבוקר וכו היא מנסה למנוע ממני להגיע ע"י כך שהיא טוענת שהיא יכולה להסתדר אף על פי שהיה יום אחד שהוא נשאר בלי בגדים להחלפה! כל פעם שיש סיטואציה כזו היא מתרצת העיקר שלא יהיה מצב שאגיע באמצע היום. גם בהתחלה, בימי ההסתגלות, היא לא רצתה שאיהיה איתו אפילו לא ביום הראשון ולבסוף אני התעקשתי והיא הסכימה. אני לא מרגישה בנוח איתה. כל פעם יש משהו אחר וחוסר הגמישות שלה גורם לי לתהות מה יש לה להסתיר... יש לציין שאם בכל זאת אני מגיעה היא כמובן פותחת את הדלת. דברתי איתה והיא נתנה לי 2 היבטים, האחד שמדובר בבית פרטי.. סוג של נתנה לי להרגיש לא רצויה באמצע היום.. והשני שילד צריך לדעת שאמא באה בבוקר וחוזרת אחרי הצהריים. את זה עוד איך אני מבינה אבל עדיין זה מעיק וקשה לי עם זה. בנוסף, בכל הערה שאני מעירה או מסבה את תשומת ליבה במשהו שקשור לטיפול בתינוק שלי לרוב היא תנסה להתגונן. מצד שני נראה שהילד כן מבסוט בסך הכל והוא אוכל טוב וישן טוב ברוך השם.
    יש לי אפשרות להכניס אותו למשפחתון חדש בעוד כמה ימים, משפחתון שבתכנית המקורית הוא היה אמור להיכנס אליה רק בשנה הבאה בע"ה. במשפחתון יש 8 ילדים על 2 מטפלות. חלק גדולים ממנו וחלק קטנים יותר. יש שם חוגים ושפע של גירויים וכו.
    שאלתי היא כזאת: האם כדאי כבר עכשיו, לאור כל מה שרשמתי, להכניס למשפחתון, אחרי שרק לפני 3 חודשים הוא התחיל אצל המטפלת וכבר די התרגל אליה? האם נכון יותר מבחינת הילד כבר עכשיו לחשוף אותו לחברה עם ילדים נוספים? האם יהיה לו קל יותר להתרגל לילדים מעכשיו מאשר בגיל מאוחר יותר של 1.2 שנים? או, שאולי אני צריכה לבלוע רוק ופשוט להמשיך עם המטפלת עד סוף השנה ורק בשנה הבאה להכניס למשפחתון?
    מה נכון יותר מבחינת טובת הילד? אם נכון יותר להשאיר אצל המטפלת אני אבלע רוק ואוכל לחיות עם זה

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חוסר גמישות של מטפלת

סימונה פלג
    09/08/2018

משהי בוקר טוב
    למרות שהפניה נכתבה מזמן, חשוב לי לציין ולהדגיש,
    כהורים ובמיוחד הורים לידים קטנים.
    עלינו להיות נגישים למקום שהילד שלנו נמצא בו. כמובן בתיאום מראש, ובידיעה.
    אך
    כאשר אנחנו נדחים שוב ושוב. עלינו לשים לב לדבר, ולחשוב האם זה מתאים לנו התנהלות שכזאת

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנתיים חושב שאחותו בובה
    אופיר
    18/02/2018

הגדול שלי בן שנתיים, לפני שלושה שבועות ילדתי בת. הבן שלי מתייחס לתינוקת כמו לבובה שלו, הוא קורה לה בשם של הבובה ורוצה לשחק איתה כמו שמשחקים בבובה. אני יודעת שלוקח זמן להתרגל לקיום של אחרים קטנים אבל חוסר הקבלה לזה שהיא בן אדם ולא הבובה שלו מטרידה אותי...

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בובה

טובי פלד
    19/02/2018

שלום אופיר
    את יכולה להפחית את החשש שלך דברי אתו שוב ושוב ,תראי לו כיצד מתייחסים לילדה הקטנה. הוא ילמד ויתיחס נכון.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנתיים וחצי לא בגן
    אבינעם
    15/02/2018

הבן שלי בן שנתיים וחצי ואשתי איתו בבית. היא לא מוכנה להכניס אתו לגן ואני חושב שבגיל כזה הוא כבר צריך חברה של ילדים אחרים וגם ללמוד להיות בנפרד מאמא שלו. אשמח לקבל חוות דעת בעניין.
    תודה

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מבודד מחברה

טובי פלד
    16/02/2018

צודק במיליון אחוז.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק בן שנה וחודש
    אביטל
    12/02/2018

שלום, בני בן השנה וחודש (גיל כרונולוגי) נולד בשבוע 32, התפתח תקין, אוכל כמעט רגיל. זוחל על גחון זמן רב, נעמד והולך עם להחזיק.
    הילד נמצא במשפחתון עם 8 ילדים בסביבות הגיל שלו. שמתי לב שהילד תמיד נמצא לבד, משחק לבד ואינו עם שאר הילדים. אציין כי הוא אוהב את המטפלת ומחייך אליה. כמו כן בעבר הילד היה חייכן מאוד, כיום הרבה פחות (באופן משמעותי). אם לוקחים לו משחק הוא אינו מגיב על כך (לא בוכה). האם עלי לדאוג?
    תודה.

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק בן שנה וחודש

טובי פלד
    13/02/2018

שלום אביטל
    אין מספיק אינפורמציה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הרגעה עצמית בלי מוצץ
    שירי
    11/02/2018

בת שלושה חודשים, לא מוכנה לקחת מוצץ. אני יודעת שיש עוד דרכים להרגעה עצמית אבל אני לא יודעת איך.. בינתיים היא בוכה וצורחת עד שהיא נרדמת - לא הפתרון המועדף עלי בלשון המעטה...

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנה וחצי לא מודע לגודל שלו
    שי
    08/02/2018

הבן המתוק שלי, בן שנה וחצי, הוא חתיכת ז'לוב. והפשוש הזה בכלל לא ודע לכך ולכמה כוח יש לו. הוא דוחף ילדים מתוך משחק והם נופלים ודברים בסגנון. יוצא שילדים מפסיקים לשחק איתו כי הוא אלים כלפיהם אבל הכוונות שלו רק טובות. מה אפשר לעשות עם זה?

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד גדול

טובי פלד
    09/02/2018

שלום שי
    להסביר לו מספר פעמים .ילדים רבים ומשלימים הוא ילמד איך להתנהג כדי שיהיו לו חברים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אחרי בדיקת דם לתינוקת בת שנתיים
    דויד
    08/02/2018

שלום. אחרי בדיקת דם של בתי בת השנתיים התקשרה הרופאה ואמרה שיש לה כביכול כולסטרול וכדוריות דם לבנות...
    אמרה שצריך לבצבע בדיקת דם נוספת..
    *אין שום רקע של מחלות לא לילדה ולא להורים*
    אני מודאג..
    מה אומרות הכדוריות דם הלבנות..?
    תודה מראש.

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקת דם

טובי פלד
    09/02/2018

הי זאת שאלה לרופא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנה וארבע בוכה כל בוקר כשנפרדים בגן
    חני
    06/02/2018

שלום רב, בני בן השנה וארבע היה איתי בבית עד גיל שנה. מזה 4 חודשים הולך לגן. כל בוקר הוא בוכה בכי קורע לב בפרידה. הבנתי שעם הזמן זה אמור לחלוף אך זה לא. בתמונות ששולחים לי משם הוא נראה מאושר.גם אנשים שראו אותו שם אמרו שהוא נראה שמח. מה עושים עם הפרידה הקשה בבוקר? על מה זה מעיד?
    גם כשנפגשים אחהצ הוא רץ בבכי אליי.אשמח לתשובתך המפורטת. תודה רבה!

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פרידה קשה בגן

טובי פלד
    07/02/2018

שלום חני
    לילד שלך יש חרדת פרידה . זה יעבור .
    תמשיכי הלאה
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה