פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות - יש לך שאלה?

פורום הורים לתינוקות, עוסק בנושאים: גידול תינוקות, הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, תינוקות, יעוץ להורים, יעוץ התפתחותי.

מנהל הפורום

סימונה פלג
053-4877819
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שינוי גישה ביחס לאמבטיה
    דנה
    16/10/2018

הבן שלי בן שנה וחצי, עד לא מזמן הוא ממש אהב אמבטיות, בזמן האחרון הוא שינה גישה והוא מתנגד ולא מפסיק לצרוח, זה נהייה מאבק יומיומי. יש דרך לשנות לו שוב את הגישה (ניסיתי את כל המשחקים והשירים שיש)

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    סימונה פלג - 053-4877819

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שינוי גישה ביחס לאמבטיה

סימונה פלג
    16/10/2018

ערב טוב דנה,

לא להאבק, לא להכנס למלחמות בעניין האמבטיה.

אני ממליצה, בשבוע הקרוב, לעשות פסק זמן מכל עניין האמבטיה: לשטוף אותו בכיור בזריזות. לא לדון בזה, לא לעשות הכנות מיוחדות; פשוט להיות ענייניים וזריזים.

בברכה,
    סימונה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• העדפה חד משמעית לאבא
    יפעת
    14/10/2018

הבן שלי בן שנה וחצי והוא מעדיף את אבא שלו באופן חד משמעי. אני מניחה שזה בגלל שאבא יותר "נדיר" כי אני איתו רוב הזמן, אבל אני לא יכולה שלא להיעלב... אני יודעת שזה לא רציונאלי, אבל זה ממש קשה לי

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• העדפה חד משמעית לאבא

סימונה פלג
    15/10/2018

יפעת יקרה בוקר טוב
    בשיתוף שלך נתת את כל ההסבר הפשוט.
    קחי נשימה עמוקה וזכרי יש אמא אחת, יש אבא אחד. ועכשיו זו תקופה שכזאת שבנך " מעדיף" את אביו.
    מצאי את הדבר שבנך נהנה לעשות איתך ורק איתך במיוחד.
    הכל בסדר יקרה
    בברכה
    סימונה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תהליך השכבות מאוד ארוך ילד בן 2.3 ואחיו בן 8
    אורלי
    11/10/2018

שלום לכולם,
    לפני כחודש העברנו את בני הקטן בן ה 2.3 לחדר של אחותו בת ה 5. ואת אחיו הגדול בן ה 8 העברנו לחדר לבד (עד עכשיו היה בחדר השני עם אחותו, החלפנו ביניהם). מאז תהליך ההשכבות נהיה ממש קשה. בהתחלה ניסיתי להשכיב את הקטן לפני הגדולים אבל הוא שומע את האקשן ומסרב להרדם. אז אני מנסה יחד עם אחותו, וזה קרנבל שלם רק שהיא נרדמת אחרי כמה דקות והוא ממש בהתלהבות, אני מנסה להשכיב אותו לישון בכל דרך, קוראת סיפורים. יושבת לידו. שמה עליו יד, מחזיקה אותו על הידיים קצת כדי שיוריד אנרגיות, עושה ששש.. וגם כשנראה שהוא נרדם שניה אחרי שאני זזה שוב הכל מהתחלה, קורא לי, צועק, משתולל, ולא נרדם. הבעיה שמתלווה לזה היא שאחיו הגול מסרב להיות לבד בחדר בערב ולא נרדם בלי שנשב לידו. ואז אני במשך שעה - שעתיים מפרפרת בין החדרים. כל שעם שיוצאת מחדר אחד השני מתעורר ומתחיל לקרוא לי וזה ממש לופ מעייף. שמסתיים לקראת 21:30 כל לילה ואפילו מאוחר יותר (אציין שכמעט כל השבוע אני לבד בזמן ההשכבות). אשמח להצעתכם איך ניתן לפתור את זה. תודה

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תהליך השכבות ארוך

סימונה פלג
    14/10/2018

שלום אורלי
    תהליך שינוי לוקח זמן. וגם כשנראה שחודש הוא הרבה. זה לא. שהרי מדובר ב3 ילדים ואמא שצריכים ללמוד את השינוי.
    אני חושבת שבנך הגדול יכול לישון מעט אחרי הקטנים. רק אחרי שהקטנים ירדמו תוכלי להתפנות להיות עם הגדול.
    בנוסף אני ממליצה לך לא לחשוב על הלופ והמורכבות בהשכבה. כי בדרך מסוימת זה עובר לילדים. האמיני יותר בדרך שאת הולכת להשכיב ולהשתלט על ההשכבה בדרך הטובה ביותר.
    האם חשבת או ניתן לשים מיטה נוספת ואז כל הילדים יהיו ביחד?
    בברכה
    סימונה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הילדה לא שותה מים
    גליה
    10/10/2018

מה עושים אם הילדה לא מוכנה לשתות מים?

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הילדה לא שותה מים

סימונה פלג
    11/10/2018

גליה יקרה
    העיקר שהיא תשתה, ואם יש שותה משקאות ממתוקים כרגע, אני מציעה שתמהלי אותם במעט מים על מנת להפחית המתיקות.
    בברכה
    סימונה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סופשבוע ראשון רק עם אבא
    נגה
    07/10/2018

יש לי ילד בן שנתיים, הוא מאוד מחובר אלי. אני טסה שבוע הבא לסופ"ש, בלי בעלי, הוא נשאר לבד עם הילד. אני לא יודעת למי אני דואגת יותר מהפרידה - לי או לילד...
    בכל מקרה, השאלה שלי היא אם לדבר איתו במהלך הסופ"ש? ואם כן אז מה דעתך על שיחת וידאו?

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סופשבוע ראשון עם אבא

Simona Pelleg
    07/10/2018

נגה יקרה שלום.
    ברור שהקושי קודם שלנו. אני לא יודעת להגיד לך בודאות איך הילד יגיב לכשישמע אותך. אני חושבת שבגיל זה יהיה לו קשה להבין את את הסיטואציה של המרחק והדיבור בינכם. האם את מתכונת לדבר איתו, להכין אותו השבוע לקראת הנסיעה שלך או לדבר איתו מחו"ל?
    אם להכין אותו, אני מציעה יום לפני. זה מספיק.
    קצת קשה לי לענות על שיחת הוידאו מאחר ואינני מכירה את הילד , עד כמה בוגר וכו...
    בברכה
    סימונה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התינוקת מעירה את אחיה
    אביה
    04/10/2018

יש לי ילד בן שנתיים וחצי ותינוקת בת חצי שנה. אחרי שדחינו את זה די הרבה זמן הוצאנו את התינוקת מהחדר שלנו והיא ישנה באותו החדר עם אח שלה. הבעיה היא שכשהיא מתעוררת היא מעירה אותו והוא מתקשה לחזור לישון. מה עושים? לא רוצים להחזיר אותה אלינו...

סימונה פלג - 053-4877819

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התינוקת מעירה את אחיה

סימונה פלג
    06/10/2018

בוקר טוב אביה
    בהחלט מסכימה איתך לא להחזירה אליכם לחדר.
    זה נהדר שהם ביחד בחדר. (גם אם היתה אפשרות להפריד, אני חושבת שזה נכון שאחים יהיו יחד באותו חדר)
    אני מאמינה שהזמן יעשה את שלו. ובנך לא יקום מהבכי או ידע שזה המצב ויצליח לחזור לישון ללא בעיה.
    חשוב מאוד, שאתם לא תתרגשו או תגיבו בלחץ או במתח להתעוררות שלו.
    בברכה
    סימונה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק מביט למעלה בצורה מציקה
    זואי
    01/10/2018

התינוקי שלי בן חודשיים ולפעמים הוא מביט למעלה בצורה שקצת מציקה לי
    זה קורה לרוב כשכואב לו למשל שמשחררים לו גזים הוא מסתכל למעלה ודוחף את הראש
    ובכללי לפעמים שהוא לא נינוח והוא בעריסה הוא מסתכל למעלה עם העיניים...

אציין שהוא כן יוצר קשר עין ומסתכל עליי ועל צעצועים ועוקב אחריהם אבל מזה התופעה הזו של מבט למעלה?
    יש כזה דבר שתינוק מסתכל למעלה כשכואב לו?

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק מביט למעלה

Simona Pelleg
    02/10/2018

זואי שלום
    הגיוני שבגיל זה התינוק יביט ישר או כלפי מעלה.כפי שאת מצינת הוא כן יוצר קשר עין. יחד עם זאת הייתי מתיעצת עם רופא המשפחה למען הסר ספק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנתיים+2 דופק ראש ברצפה ומחטיף לעצמו
    אביבה
    30/09/2018

שלום..
    בני בן השנתיים+2 מתעצבן על כל דבר קטן שלא נראה לרוחו..ובתגובה הוא דופק ראש ברצפה ו/או נותן לעצמו מכות בראש או בפנים..יחד עם בכי.
    זה קורה כבר כמעט שנה.
    ניסינו להעיר, ניסינו להתעלם..שום דבר לא עוזר.
    וזה כבר מאוד מתסתכל.
    אנחנו מגיעים למצב של להתהלך איתו על ביצים..נזהרת לא לעצבן אותו כדי שלא יעשה את זה.
    לפעמים נראה גם שהוא עושה דווקא.
    אבל רוב הזמן זו תגובה אמיתית.
    וזה קורה גם מחוץ לבית.

יש לציין שהוא טרם מדבר, מלבד מילים קטנות פה ושם.

שאלתי- למה זה קורה? איך איך אפשר למנוע או להפסיק את זה? והאם זה מצריך בדיקה מעמיקה אצל גוף מקצועי?

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 2 דופק הראש

סימונה פלג
    01/10/2018

שלום אביבה
    גיל שנתיים הוא גיל מאתגר. ילד מתחיל לגלות את כוחו ועצמאותו.
    להתיחסותינו יש השפעה רבה על התנהגותו של הילד. וכפי שאת כותבת יש בהחלט התיחסות ותשומת לב למה שקורה.
    לדעתי כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי ולקבל הדרכה וכלים והכוונה למה שקורה.
    חשוב להיות עקביים בהתיחסותינו לכל מקרה שילד נוהג.
    וזאת כדי לשפר את המצב.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נשיכה עצמית של ילד בן שנה ועשרה חודשים
    אביבה
    28/09/2018

רקע: גרושה עם שני ילדים בני שנה ועשר, ושלוש וארבעה חודשים.
    גירושים עם המון מתחים, גבר אלים בצורות שונות למעט פיזית, שהילדים עדים לעתים לאלימות שלו.
    למרות זאת נראה שהם מאוד אוהבים את האב, ולעתים אף מביעים רצון להישאר איתו עוד.
    הילד הקטן עלה עכשיו מכיתת תינוקות ישירות לגן של הבוגרים, והוא בין הקטנים בכיתה.
    הבעיה: הוא התחיל לנשוך את הגדול, ואף ראיתי אותו בכמה הזדמנויות נושך את עצמו, איך עלי להתייחס לזה?
    האם דרוש טיפול או התייחסות מיוחדת?

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נשיכה עצמית

Simona Pelleg
    29/09/2018

בוקר טוב אביבה
    צר לשמוע על השינויים ה הלא פשוטים בחייך.
    בנך עובר הרבה שינויים וזו הדרך שלו לבטא את המתח שמרגיש.
    אני מציעה לחבק אותו כל פעם כשאת רואה שהוא עומד לנשוך. ובזה כמובן למנוע את הנשיכה. וכמובן כשהוא נושך לא ממליצה להסביר או להטיף אלא לאמץ אל ליבך ולחבקו.
    אשמח להתעדכן.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נשיכה עצמית של ילד בן שנה ועשרה חודשים
    אביבה
    28/09/2018

רקע: גרושה עם שני ילדים בני שנה ועשר, ושלוש וארבעה חודשים.
    גירושים עם המון מתחים, גבר אלים בצורות שונות למעט פיזית, שהילדים עדים לעתים לאלימות שלו.
    למרות זאת נראה שהם מאוד אוהבים את האב, ולעתים אף מביעים רצון להישאר איתו עוד.
    הילד הקטן עלה עכשיו מכיתת תינוקות ישירות לגן של הבוגרים, והוא בין הקטנים בכיתה.
    הבעיה: הוא התחיל לנשוך את הגדול, ואף ראיתי אותו בכמה הזדמנויות נושך את עצמו, איך עלי להתייחס לזה?
    האם דרוש טיפול או התייחסות מיוחדת?

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לא ישן בלי מוצץ
    בלה
    28/09/2018

הבן שלי בן 8 חודשים פלוס והוא לא פנו של מוצץ אבל כן רק כדי להירדם.
    בלילה אני קמה לפעמים כל שעה כדי להחזיר לו את המוצץ.לפעמים אני לא קמה מייד כדי לבדוק אם יפסיק "לכתר" אבל זה מתעצם קצת ואז אני נותנת לו. זה ממש קשה לי לא לישון מאז שהוא נולד.אני מרגישה שאין לו שינה עמוקה.
    אני מנסה שיהיה סדר יום מסודר מאז שנולד.קשה לי כבר.גם כשהוא ישן טוב ביום הוא לא עושה לילה שלם בלי להתעורר בכלל(עם עניים סגורות) גם כשהוא גמור הוא לא עושה לילה שבו אני ישנה 6 שעות רצוף.זה מתסכל אותי.
    מלמדת אותו לקחת את המוצץ אז הוא לוקח אותו אבל שם אותו רוב הפעמים הפוך. לא יודעת אם זה בכוונה כי הוא עושה שיניים כך או שפשוט מתבלבל.ולפעמים שם אותו בפה בצורה נכונה.
    כשהוא עייף הוא מסרב לקחת את המוצץ בידיים טבועה קצת ופותח את הפה כדי אשים לו אותו .אם אני מתעקשת קצת איתו אז הוא בוכה.
    בלילה הבנתי שצריך לשים בכל פינה מוצץ אבל הא כמעט אף לא עם עניים פתוחות כשהוא מכתר בלילה על המוצץ אז איך יקח אותו לבד ? אוף אני ממש עייפה והגב שלי נגמר מזה.

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הרגיש צורך לשקר לנו
    ויקי
    27/09/2018

הבן שלי, בן שנתיים וחצי, היה עם סבא וסבתא בים. הוא מפחד מהמים ולא רצה להיכנס לים, במקום הוא ישב בגיגית קטנה ושיחק שם. כששאלתי אותו אם הוא נכנס למים הוא אמר שכן ואם הוא שיחק בגיגית הוא אמר שלא. זאת אומרת שהוא הרגיש צורך לשקר לנו על זה... זה מעציב אותי מאוד ואני לא רוצה שתהיה לו הרגשה כזו, אולי כשיהיה בגיל ההתבגרות אבל בטח שלא עכשיו...

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הרגיש צורך לשקר

Simona Pelleg
    27/09/2018

ויקי יקרה שלום.
    בגיל זה ילדים נוטים להגיד דברים שהם לא תמיד כפי שקרו.
    הייתי שמה לב האם הוא משקר לעיתים תכופות ובאילו מצבים.
    חשוב לא לנסות להוכיח אותו ולהעמידו במבוכה על מה שאמר.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הילדה רק רוצה ידיים
    רביד
    25/09/2018

בת שנה וחצי לא מוכנה לרדת מהידיים, זו כבר נהייתה ממש בעיה, היא בוכה וצורחת ומשתוללת עד שמרימים אותה - יום, לילה, בבית או בחוץ. ממש אובדי עצות...

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצה רק ידיים

סימונה פלג
    25/09/2018

שלום רביד
    אני מבינה את הקושי הרב ברצונה של הילדה להיות רק בידיים.
    הדרך הנכונה להוריד את המינון להרגל זה היא לתת להוריד אותה מהידיים לפרקי זמן קצרים מאוד.אפשר להתחיל בדקה. ולהסב את תשומת ליבה למשהו שיעניין אותה תוך כדי. כמה פעמים ביום.
    בהצלחה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביישנות שלא עוברת לילד
    אלינור
    20/09/2018

הבן שלי בן שנתיים והוא ממש ממש ביישן. עם כולם כל הזמן. גם אנשים שהוא מזהה הוא עדיין מתבייש... מה עושים?

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ביישנות של ילד

סימונה פלג
    20/09/2018

שלום אלינור
    חשוב מאוד לא להפעיל על הילד לחץ, שכנועים למינה יין והרבה דיבור סביב הבישנות שלו. שהרי זה יעשה את העבודה ההפוכה.
    בבברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק שמסתכל הרבה כלפי מעלה
    ליה
    15/09/2018

שלום
    תינוק בן 6 שבועות- האם זה תקין שמסתכל למעלה כל הזמן?
    אין צד מועדף וכן יוצר קשר עין אבל הרבה פעמים מסתכל למעלה
    למשל בנדנדה או עריסה מביט ישר למעלה... בלי קשר לגירוי כמו צעצוע..
    אשמח לתשובה

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק שמסתכל כלפי מעלה

סימונה פלג
    16/09/2018

בוקר טוב ליה יקרה.
    הוא בן 6 שבועות . זה בהחלט טבעי.
    בברכת שנה טובה
    חתימה טובה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה