פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות - יש לך שאלה?

פורום הורים לתינוקות, עוסק בנושאים: גידול תינוקות, הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, תינוקות, יעוץ להורים, יעוץ התפתחותי.

מנהלי הפורום

הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חוסר גמישות של מטפלת
    מישהי
    20/03/2018

שלום,
    הבן שלי בן 9 חודשים. מגיל 7 חודשים נכנס למשפחתון שבו הוא למעשה הילד היחיד כך שזה הפך להיות סוג של מטפלת אישית.אין חוגים או שפע של משחקים. בגדול מבחינת הטיפול נראה שהוא מבסוט. אך לי נורא מפריע לי שהיא לא גמישה. אסביר, בכל הזדמנות שאני צריכה להגיע אליה באמצע היום מכל מיני סיבות למשל שכחתי להביא לה בגדים להחלפה בבוקר וכו היא מנסה למנוע ממני להגיע ע"י כך שהיא טוענת שהיא יכולה להסתדר אף על פי שהיה יום אחד שהוא נשאר בלי בגדים להחלפה! כל פעם שיש סיטואציה כזו היא מתרצת העיקר שלא יהיה מצב שאגיע באמצע היום. גם בהתחלה, בימי ההסתגלות, היא לא רצתה שאיהיה איתו אפילו לא ביום הראשון ולבסוף אני התעקשתי והיא הסכימה. אני לא מרגישה בנוח איתה. כל פעם יש משהו אחר וחוסר הגמישות שלה גורם לי לתהות מה יש לה להסתיר... יש לציין שאם בכל זאת אני מגיעה היא כמובן פותחת את הדלת. דברתי איתה והיא נתנה לי 2 היבטים, האחד שמדובר בבית פרטי.. סוג של נתנה לי להרגיש לא רצויה באמצע היום.. והשני שילד צריך לדעת שאמא באה בבוקר וחוזרת אחרי הצהריים. את זה עוד איך אני מבינה אבל עדיין זה מעיק וקשה לי עם זה. בנוסף, בכל הערה שאני מעירה או מסבה את תשומת ליבה במשהו שקשור לטיפול בתינוק שלי לרוב היא תנסה להתגונן. מצד שני נראה שהילד כן מבסוט בסך הכל והוא אוכל טוב וישן טוב ברוך השם.
    יש לי אפשרות להכניס אותו למשפחתון חדש בעוד כמה ימים, משפחתון שבתכנית המקורית הוא היה אמור להיכנס אליה רק בשנה הבאה בע"ה. במשפחתון יש 8 ילדים על 2 מטפלות. חלק גדולים ממנו וחלק קטנים יותר. יש שם חוגים ושפע של גירויים וכו.
    שאלתי היא כזאת: האם כדאי כבר עכשיו, לאור כל מה שרשמתי, להכניס למשפחתון, אחרי שרק לפני 3 חודשים הוא התחיל אצל המטפלת וכבר די התרגל אליה? האם נכון יותר מבחינת הילד כבר עכשיו לחשוף אותו לחברה עם ילדים נוספים? האם יהיה לו קל יותר להתרגל לילדים מעכשיו מאשר בגיל מאוחר יותר של 1.2 שנים? או, שאולי אני צריכה לבלוע רוק ופשוט להמשיך עם המטפלת עד סוף השנה ורק בשנה הבאה להכניס למשפחתון?
    מה נכון יותר מבחינת טובת הילד? אם נכון יותר להשאיר אצל המטפלת אני אבלע רוק ואוכל לחיות עם זה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זניחת מוצץ ומעבר לאצבע
    חמוטל
    20/02/2018

ילדה בת שנה זנחה את המוצץ ועברה לאצבע. הבנתי שקשה יותר לגמול מאצבע מאשר מוצץ, זה נכון? יש דרך להחזיר אותה למוצץ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנתיים חושב שאחותו בובה
    אופיר
    18/02/2018

הגדול שלי בן שנתיים, לפני שלושה שבועות ילדתי בת. הבן שלי מתייחס לתינוקת כמו לבובה שלו, הוא קורה לה בשם של הבובה ורוצה לשחק איתה כמו שמשחקים בבובה. אני יודעת שלוקח זמן להתרגל לקיום של אחרים קטנים אבל חוסר הקבלה לזה שהיא בן אדם ולא הבובה שלו מטרידה אותי...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בובה

טובי פלד
    19/02/2018

שלום אופיר
    את יכולה להפחית את החשש שלך דברי אתו שוב ושוב ,תראי לו כיצד מתייחסים לילדה הקטנה. הוא ילמד ויתיחס נכון.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנתיים וחצי לא בגן
    אבינעם
    15/02/2018

הבן שלי בן שנתיים וחצי ואשתי איתו בבית. היא לא מוכנה להכניס אתו לגן ואני חושב שבגיל כזה הוא כבר צריך חברה של ילדים אחרים וגם ללמוד להיות בנפרד מאמא שלו. אשמח לקבל חוות דעת בעניין.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מבודד מחברה

טובי פלד
    16/02/2018

צודק במיליון אחוז.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק בן שנה וחודש
    אביטל
    12/02/2018

שלום, בני בן השנה וחודש (גיל כרונולוגי) נולד בשבוע 32, התפתח תקין, אוכל כמעט רגיל. זוחל על גחון זמן רב, נעמד והולך עם להחזיק.
    הילד נמצא במשפחתון עם 8 ילדים בסביבות הגיל שלו. שמתי לב שהילד תמיד נמצא לבד, משחק לבד ואינו עם שאר הילדים. אציין כי הוא אוהב את המטפלת ומחייך אליה. כמו כן בעבר הילד היה חייכן מאוד, כיום הרבה פחות (באופן משמעותי). אם לוקחים לו משחק הוא אינו מגיב על כך (לא בוכה). האם עלי לדאוג?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק בן שנה וחודש

טובי פלד
    13/02/2018

שלום אביטל
    אין מספיק אינפורמציה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הרגעה עצמית בלי מוצץ
    שירי
    11/02/2018

בת שלושה חודשים, לא מוכנה לקחת מוצץ. אני יודעת שיש עוד דרכים להרגעה עצמית אבל אני לא יודעת איך.. בינתיים היא בוכה וצורחת עד שהיא נרדמת - לא הפתרון המועדף עלי בלשון המעטה...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנה וחצי לא מודע לגודל שלו
    שי
    08/02/2018

הבן המתוק שלי, בן שנה וחצי, הוא חתיכת ז'לוב. והפשוש הזה בכלל לא ודע לכך ולכמה כוח יש לו. הוא דוחף ילדים מתוך משחק והם נופלים ודברים בסגנון. יוצא שילדים מפסיקים לשחק איתו כי הוא אלים כלפיהם אבל הכוונות שלו רק טובות. מה אפשר לעשות עם זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד גדול

טובי פלד
    09/02/2018

שלום שי
    להסביר לו מספר פעמים .ילדים רבים ומשלימים הוא ילמד איך להתנהג כדי שיהיו לו חברים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אחרי בדיקת דם לתינוקת בת שנתיים
    דויד
    08/02/2018

שלום. אחרי בדיקת דם של בתי בת השנתיים התקשרה הרופאה ואמרה שיש לה כביכול כולסטרול וכדוריות דם לבנות...
    אמרה שצריך לבצבע בדיקת דם נוספת..
    *אין שום רקע של מחלות לא לילדה ולא להורים*
    אני מודאג..
    מה אומרות הכדוריות דם הלבנות..?
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקת דם

טובי פלד
    09/02/2018

הי זאת שאלה לרופא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנה וארבע בוכה כל בוקר כשנפרדים בגן
    חני
    06/02/2018

שלום רב, בני בן השנה וארבע היה איתי בבית עד גיל שנה. מזה 4 חודשים הולך לגן. כל בוקר הוא בוכה בכי קורע לב בפרידה. הבנתי שעם הזמן זה אמור לחלוף אך זה לא. בתמונות ששולחים לי משם הוא נראה מאושר.גם אנשים שראו אותו שם אמרו שהוא נראה שמח. מה עושים עם הפרידה הקשה בבוקר? על מה זה מעיד?
    גם כשנפגשים אחהצ הוא רץ בבכי אליי.אשמח לתשובתך המפורטת. תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פרידה קשה בגן

טובי פלד
    07/02/2018

שלום חני
    לילד שלך יש חרדת פרידה . זה יעבור .
    תמשיכי הלאה
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נרדמת עצמאית אך אינה מוכנה שנצא מהחדר
    יעל
    26/01/2018

שלום,

פעוטה בת שנה ו9 נרדמת לבד במיטה, אך צריכה שנהיה בחדר (ללא דיבור או מגע). לפני כחודשיים ניסיתי לצאת ולהכנס כשהיא בוכה אך בסופו של דבר זה הגיע להיסטריה נוראית שהיא גם לא היתה מוכנה להיות במיטה אלא רק על הידיים (וביומיים שאחרי בעצם חזרנו צעד אחורה להרגיל אותה שוב להיות במיטה ללא בכי). אני חוששת מאד לנסות שוב ושיהיה אותו מצב היסטרי. מה ניתן לעשות?

תודה,
    יעל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נרדמת ואינה מוכנה שנצא מהחד

טובי פלד
    02/02/2018

שלום יעל
    אני מציע שלא תצאו מן החדר עד שתירדם היא בחרדה כשאתם יוצאים והיא לבד.. זה יעבור לה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק בן 6 חודשים שקט מאוד
    סיון
    27/01/2018

שלום.התינוק שלי כמעט בן 6 חודשים.הוא מאוד חייכן וצוחק ומתגלגל מצחוק כאשר משחקים איתו ופונים אליו.אבל מצד שני הוא כמעט ואינו ממלמל.יכול להעביר שעות בלי שנשמע אותו בכלל.האם זה תקין.חשוב לציין שאין בעית שמיעה כי כשקוראים לו או משמיעים לו צלילים או מגיב ומסתובב.תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק שקט מאד

טובי פלד
    02/02/2018

שלום סיון
    לא נראה לי שיש בעיה . הוא ידבר כשירצה.תהיהי רגועה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איך להרחיק אח גדול מתינוקת?
    פולי
    30/01/2018

הגדול שלי בן 4 מאוהב באחותו התינוקת, בת 4 חודשים. בהתחלה זה היה מקסים בעיני שהוא כל כך אוהב אותה ורוצה להיות בקרבתה וללטף אותה, אבל עכשיו זה כבר נהייה ממש אובססיבי, לא רוצה ללכת לגן כדי להישאר איתה בבית, מסתכל עליה כשהיא נרדמת, כל הזמן נוגע בה. אני לא רוצה לפגוע בו אבל זה נראה לי כבר יותר מדי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אח גדול ואחות קטנה

טובי פלד
    02/02/2018

שלום פולי
    תני לו להסתכל כמה שהוא רוצה .
    בלי לוותר על פעילויות אחרות.
    הצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רגרסיה עם הרטבות בלילה בעקבות אח חדש
    אנסטסיה
    31/01/2018

שלום, הילד הגדול שלי נגמל ביום קצת אחרי גיל שנתיים ובכיל שנתיים ו ארבעה חודשים גמלנו אותו ממוצץ והוא סירב לשים חיתול בלילה. לא התעקשתי ואחרי כמה חודשים הוא נגמל ובמשך כמה חודשים היה גמול לחלוטין. בגיל 2.9 נולד לו אח קטן והוא התחיל גן עירייה בלי שנ"צ. חודשיים אחרי הוא התחיל לפספס בלילה. בהתחלה פחות, אח"כ יותר. היו כמה לילות יבשים, קיבל פרסים ואפילו ניסינו ליצור "יומן" שבו יאסוף מדבקות, אבל מאז הוא חזר לפספס כל לילה פעמיים. מנסה לערב אותו בכביסה, להגיד שבגלל הכביסה אני עסוקה אבל כשהוא קם יבש יש לי יותר זמן לשחק (מנסה להעצים כשהוא קם יבש). אני מבינה שזה בגלל האח. מקדישה לו זמן, היחסים שלנו טובים ובאמת בילד מקסים. כמובן שלפני הולדת אח הוא היה הנסיך בבית ועכשיו פחות. מה גם שאבא שלו טס לחו"ל מעבודה אית לכמה שבועות למשך שבוע. קשה לי להוות עדישה; הוא מתעורר בלילה ובוכה שנחליף, זה מעיר את הקטן (הם באותו חדר מלפני חודש). יש לי כמה שאלות: האם להציע לו חיתול בלילה? אני ממש נגד כי אני מפחדת שזה ייפגע בו ויעשה עוד יותר גרוע. כמה זמן לתת לזה? האם יש באמת מה לעשות או רק לחכות? הרי אי אפשר להחזיר מצב לאחור, הוא צריך להתמודד עם אחיו וכו. אשמח מאוד לעזרה. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רגרסיה בגמילה

טובי פלד
    02/02/2018

שלום אנסטסיה
    תציעי לו חיתול. וקחי את זה בקלות.זה יסתדר הוא בחרדת נטישה קטנה בגלל האח ובגלל העדרות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לא מסכים לשתות בגן
    הילה
    31/01/2018

בני בן שנה וארבע נמצאת בגן מספטמבר. אוהב מאד את הגן ותמיד נכנס עם חיוך ונפרד מאד יפה. התזונה שלו מבוססת על בקבוק חלב בבוקר (200 מ"ל) ושאר היום אוכל מוצק,אוכל מאד יפה גם בבית וגם בגן. הבעיה היא שהוא לא מוכן בכלל לשתות מים בגן (ניסינו גם תחליף חלב ואפילו מים עם סוכר או פטל וגם לא הסכים) ,אני יודעת בוודאות שהמטפלות מציעות מים כל הזמן והוא מסרב ואפילו מנסות לתת לו על הידיים,יוצא מכך שהוא לא שותה בכלל קרוב ל-8 שעות. כשהוא חוזר הביתה ועד שהוא הולך לישון כ-4 שעות הוא שותה מים כל הזמן מיוזמתו (הבקבוק מונח על השולחן בסלון) ומסיים בערך 150-200 מ"ל במים. הבקבוק הוא אותו בקבוק עם אותה פטמה.
    איך לגרום לו לשתות בגן?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק לא שותה

טובי פלד
    02/02/2018

שלום הילה
    להערכתי הוא בלחץ מסוים בגן או פעיל מאד ולא מסוגל להפסיק פעילות.
    אבל אין כל סכנה בריאותית . אפשר לשים בקבוק בהישג ידו כמו ביית אולי ישתה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד בן 3 נושך בגן
    לירון
    25/01/2018

הבן שלי בן 3 ואני מקבלת תלונות חוזרות גם מהגננת וגם מהורים אחרים שהילד נושך ילדים אחרים. בבית הוא לא נושך אף אחד, גם לא את האחים שלו - לא הגדולים ולא הקטנים. למה הוא עושה את זה ואיך אפשר להפסיק את התופעה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד נושך בגן

טובי פלד
    25/01/2018

שלום לירון
    בגן הוא מרגיש מאוים ולכן תוקף בבית הוא לא .
    צריך להמשיך לדבר איתו ולהציע לו פרס או עונש מידי על המעשה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה