שאלה לגבי התמודדות של ילדים שאביהם התאבד..

מנהל הפורום

טובי פלד
טובי פלד
053-4877782
לקביעת תור אצל טובי פלד
053-4877782 ללא פרסום בפורום

• שאלה לגבי התמודדות של ילדים שאביהם התאבד..
    אלכס
    06/07/2019

שלום, יש לי שאלה.
    אני נפגעת פגיעה מינית מבעלה של בת דודה שלי ובעקבות כך שפתחתי את הפה בת דודה שלי הצעירה (אחותה של אישתו) פתחה את הפה שגם היא נפגעה ממנו מינית - בעקבות כך הוא התאבד. הוא השאיר אחריו אישה ושלושה ילדים בגילאי 9, 16, 18. עבר כחודש - אולי קצת פחות - מאז ההתאבדות. הילדים אני מאמינה לא יודעים על הדברים שאביהם עשה לי ולבת דודה שלי הצעירה אך מניחה שהם כן יודעים שהוא התאבד ושזה לא היה מוות טבעי. אני יודעת שלכל אחד יש דרך התמודדות משלו אבל מבחוץ זה נראה כאילו שהילדים בסדר גמור לרמה שאם לא הייתי יודעת שהוא התאבד והייתי שופטת רק על פי התנהגות הילדים - לא הייתי מזהה בכלל שמשהו קרה.. ואני בן אדם שיש לו חוש חזק דווקא בלהרגיש את האחר. רציתי לשאול האם זה נורמלי? ואני לא מתכוונת לעניין של חיי שיגרה - יש להם שגרה ולדעתי זה חשוב מאוד אבל אני מתכוונת מבחינה רגשית הילדים לא מבטאים בכלל! שקרה משהו מבחינה רגשית.

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    טובי פלד - 053-4877782

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• להרגיש טוב אחרי שאבא התאבד

טובי פלד
    13/07/2019

שלום אלכס
    לשאלתך האם זה נורמלי התשובה שלי היא כן. התמודדות של אדם עם אירועים קשים תלויה במבנה המולד שלו וברמת החרדה והעצב
    שגם הם רגשות מולדים.
    עדיך לילדים לא לחשוב ולא להרגיש את הנסיבות שבם האב התאבד.
    ועוד יותר עדיף לא להזכיר לילדים את העובדות האלה .בזמן שלהם הם יעבדו ויטפלו במידע הזה .
    לעבור לפסים של מחשבה מעודדת.
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממש תודה על התשובה שלך.. אני שמחה

אלכס
    13/07/2019

לשמוע שזה טבעי..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו