בן 2.3 עם התקפי זעם מרובים וקושי לחלוק

מנהל הפורום

טובי פלד
טובי פלד
053-4877782
לקביעת תור אצל טובי פלד
053-4877782 ללא פרסום בפורום

• בן 2.3 עם התקפי זעם מרובים וקושי לחלוק
    הדס
    23/07/2019

בני בן ה- 2.3, חברותי, מסתגל במהירות יחסית לשינויים ופעיל אך עקשן מאוד. לפני כשלושה חודשים ילדתי ומיד לאחר מכן עברנו דירה- מה שחששנו שיעמיס עליו. הוא קיבל את מעבר הדירה נפלא- לא היו בעיות שינה או שינוי בהתנהגות ביחס למיקום שלו. מבחינת אחיו הקטן- כמובן שיש פרצי קנאה אך אנחנו מכילים זאת ונותנים לו המון אהבה ותשומת לב כדי שלא ירגיש שהוא נזנח חלילה. כמובן שזה תהליך..
    מהגן צפה ועלתה טענה שיש לו קושי בכל הנושא של שיתוף צעצועים (התקפי זעם ובכי חוזרים ונשנים שממש יכולים להתבטא כל 10 דקות), לא מרשה לילדים אחרים לשחק עם הצעצועים שהוא אוהב או לחילופין מרביץ כשרוצה צעצוע שמישהו אחר משחק בו כשלא רצה בו רצה בכלל לפני רגע. זו לא התנהגות שחדשה לי שכן יש לו בני דודים ןגם בבית- אוגר כמה צעצועים ומחזיק אותם קרוב אליו שלא יגעו ומתעצבן אם מנסים לקחת לו.. זה גם שלב ה"לא" על כל דבר אז בכלל הוא קופץ. ברור לי שההתנהגויות הללו הן שלב התפתחותי שמגיע אך נראה שהתגובות שלו מוגזמות. החל גם להרים יד על הגננות ופה ושם גם עלינו (אנחנו בולמים את זה כמןבן) ובבית רואים מעט שיפור. לטענת הגננת ההתנהגות לא נרגעת וזה מאבק יומיומי בשבילו שכן הוא מתוסכל רוב היום ככה וזו לא המטרה והציעה שנלך להתפתחות הילד.. רציתי לדעת אם ואיזה סוג של טיפול מומלץ במקרה זה או אם יש דרכים נוספות שאנחנו יכולים לאמץ כדי למגר/למתן את התופעה.
    תודה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    טובי פלד - 053-4877782

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ילד תוקפן ורכושן

טובי פלד
    28/07/2019

שלום הדס
    לילד שלך ילד חרדת סטטוס והוא מגיב בתוקפנות על ניסיונת לפגוע בסטטוס שלו. זהו שלב בהתפתחות שלו .הגישה שלכם נראית לי טובה אבל לדעתי כדאי להגיע לטיפול /הדרכת הורים כדי לשפר את יכולת ההתמודדות שלו ושלכם.
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו