רגרסיה חברתית אצל בן ארבע

מנהל הפורום

טובי פלד
טובי פלד
053-4877782
לקביעת תור אצל טובי פלד
053-4877782 ללא פרסום בפורום

• רגרסיה חברתית אצל בן ארבע
    hana
    18/09/2019

אני אם יחידנית לילד בן 4, ילד חכם, מאד חברותי, רגיש, חייכן ומקסים. עד לאחרונה, הילד היה מאד אהוב ופופולרי בגן וכל הילדים חיפשו את קירבתו. לאחרונה שמתי לב שכאשר אנחנו ניפגשים אחה"צ בגני שעשועים או אצל חברים, כל הילדים האחרים משחקים יחד והוא לבד. אני מרגישה שבגלל הרגישות שלו \ הפחד להיפגע הוא לא מנסה ליצור אינטרקציות עם ילדים אחרים והילדים האחרים מזהים את זה אצלו כחולשה וכבר קרה ששמעתי ילדים אומרים שהוא לא משתתף.
    הילד עדיין הולך בשמחה לגן, אבל יותר ויותר אומר ששיחק היום לבד. הוא גם מאד שמח כשהולכים אחה"צ עם ילדים אחרים לגן שעשועים, אבל אתמול לדוגמא, הוא כל הזמן ישב לידי, עם המבוגרים כאשר כל הילדים האחרים שיחקו.
    יכול להיות שהעובדה שהוא גילה שלו אין אבא משפיעה. בשבוע שעבר אחת הילדות שאלה איפה אבא שלו והוא אמר "בעבודה". איתי הוא לא מדבר על זה ולא שואל, אבל מידי פעם אני אומרת לו שיש הרבה סוגים של משפחות (כמו חברה שלו שיש לה שני אבות ואין לה אמא)
    מה ניתן לעשות כדי לעזור לו? האם להמשיך במפגשים אחה"צ? (הוא רוצה בהם) או להפסיק לתקופה? איך מחזקים את הביטחון העצמי? איך עוזרים לו להתמודד עם הפחד מכישלון?

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    טובי פלד - 053-4877782

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בן 4 איבד את הביטחון העצמי

טובי פלד
    22/09/2019

שלום
    רב
    לדעתי את צריכה ייעוץ והדרכה .הילד מפחד שהוא פחות מכולם ולכן ילדים מתרחקים ממנו והוא מהם.
    בינתיים אני ממליץ לא להפסיק את המפגשים .את הייעוץ את צריכה כדי לעזור לו להתגבר על הפחד
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו