אבעבועות רוח

רוצה לדעת על אבעבועות רוח? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי אבעבועות רוח. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
אבעבועות רוח הינה מחלה נגיפית מדבקת מאוד אשר באה לידי ביטוי בחום גבוה מלווה בפריחה ובשלפוחיות. המחלה אינה קטלנית אך סיבוכים שלה, כגון:דלקת ריאות או דלקת מוח (אנצפליטיס) העלולות להוביל למוות. הסיבוכים השכיחים יותר הם: דמם וזיהום קשה בעור. סיבוכים אלה מאפיינים מבוגרים ומתבגרים ואחראיים לאשפוזם מדי שנה של כשלוש מאות איש.

הדבקה ומניעה
כאמור, אבעבועות רוח הינה מחלה ויראלית, הנגרמת על ידי וירוס וריצלה-זוסטר (VZV) ששייך לוירוסים מקבוצת הרפס. ההדבקה באבעבועות רוח מתרחשת כאשר וירוס וריצלה-זוסטר ניכנס לדרכי הנשימה או לעין. מרגע ההדבקות באבעבועות רוח ועד להופעת האבעבועות עוברים בין עשרה ל-21 יום. מצד שני, אדם שרק נדבק באבעבועות רוח הופך למדבק הרבה לפני הופעת הפריחה והשלפוחיות בעור. העובדה שאדם הופך למדבק לפני שניתן לראות שהוא חולה, גורמת לאבעבועות רוח להיחשב למחלה מאוד מדבקת, כי איננו יכולים לדעת בקירבתו של מי לא כדאי לנו להימצא. בנוסף, ניתן להידבק גם ממגע בשלפוחיות, שהינן חשופות מאוד לסביבה. גם עובדה זו תורמת רבות להידבקות מאבעבועות רוח. היות וכך, אין מנוס מלהתחסן נגד הנגיף.

סימפטומים לאבעבועות רוח


הסימפטומים המאפיינים אבעבועות רוח הינם: חום, כאבי ראש, כאבי בטן ואובדן תיאבון. סימפטומים אלה יופיע כיומיים עד ארבעה ימים מרגע התפרצות האבעבועות. בממוצע יפתח הילד בין 250 ל-500 שלפוחיות מוגלתיות ומגרדות על הגוף וסביבן עור אדום. לעומת זאת, ילדים הסובלים ממחלת עור בנוסף למחלת האבעבועות, סביר שיפתחו יותר מ-1,500 שלפוחיות. השלפוחיות מופיעות ברוב המקרים על הפנים, הגב והגולגולת, בנוסף השלפוחיות יכולות להופיע גם על הפה, הנרתיק וסביב העיניים. כמה ימים אחרי הופעת השלפוחיות, הן יהפכו למטושטשות ויגלידו ואת מקומן יתפסו שלפוחיות חדשות. רוב השלפוחיות לא ישאירו צלקות אלא אם הן יזדהמו כתוצאה מגירוד. גם ילדים אשר חוסנו עלולים לפתח את המחלה, אך במקרה זה היא תתקיף אותם בצורה חלשה יחסית, הם יחלימו מהר יותר ויפתחו כשלושים שלפוחיות בממוצע. למרות שקשה יותר לאבחן ילדים אלה למי שאינו רופא, ילדים אלה מדבקים באותה מידה כמו ילדים שלא קיבלו חיסון.

טיפול באבעבועות רוח


ברוב המקרים של אבעבועות רוח, הטיפול היחיד הוא בלעזור למי שחלה להרגיש נוח עד כמה שניתן בזמן שגופו נלחם במחלה. כך למשל, כדי להרגיע את הגירוד הבלתי פוסק ניתן להכין אמבטיה פושרת עם שיבולת שועל, להיעזר בתרופות אנטי-אלרגיות או בקרם גוף עדין. בנוסף, מומלץ לגזור את הציפורניים של החולה, כדי למנוע זיהום נוסף בעת הגירוד אשר עלול לגרום, בין היתר, גם לצלקות. במקרים מסוימים ניתן להיעזר בתרופות אנטי-ויראליות שיצאו לאחרונה לשוק והוכחו כיעילות בתנאי שהחולה נוטל אותך תוך 24 שעות מהופעת הפריחה.

חיסון נגד אבעבועות רוח


היות וכה קל להידבק באבעבועות רוח, מאוד מומלץ לבצע חיסון נגד המחלה. ורילריקס הוא החיסון שנמצא היום בשימוש בישראל. חיסון זה מכיל נגיפי אבעבועות רוח שעברו תהליך החלשה, על מנת שאלה יוכלו לגרום להגנה מבלי לגרום למחלה עצמה. החיסון מומלץ ע"י משרד הבריאות ויעיל ברוב החיסון ניתן לכל הילדים בני שנה ומעלה שטרם חלו במחלה, בשתי מנות:
מנה ראשונה: מגיל שנה ומעלה
מנה שניה:
לילדים עד גיל 12, שלושה חודשים אחרי המנה הראשונה.
לילדים מעל גיל 13, ארבעה עד שמונה שבועות אחרי המנה הראשונה.

תופעות לוואי לחיסון אבעבועות רוח


תופעות הלוואי של החיסון הן חום גבוה ופריחה עם שלפוחיות, שמופיעים כשלושה שבועות לאחר קבלת החיסון. תופעות הלוואי הינן מקומיות, קלות וחולפות תוך זמן קצר.

מצבים בהם החיסון אסור:
1. מי שמקבל טיפול הגורם לדיכוי המערכת החיסונית או סובל ממחלה הגורמת לדיכוי במערכת החיסון: סרטן הדם, לימפומה לסוגיה ומחלות ממאירות אחרות הפוגעות במוח העצם או במערכת הלימפה. ניתן יהיה לשקול חיסון עבור אנשים אלה לאחר החלמתם מהמחלה או לאחר תום הטיפול שהחליש את המערכת החיסונית ובגינו לא ניתן היה לחסנם.
2. הסובלים ממחלת חום קיצונית. ניתן יהיה לחסן אנשים אלה לאחר החלמה מהמחלה.
3. נשים בהריון.
4. מי שסבל מתגובה אלרגית קשה למנה קודמת של החיסון.

החיסון נכנס לשגרת החיסונים ונכלל בסל הבריאות החל מאמצע שנת 2008. הוא ניתן לבני שנה בתחנות טיפול טיפת חלב. החל משנת תשס"ט (ספטמבר 2008, תחילת שנת הלימודים) ניתן החיסון לתלמידי כיתות א'.

אבעבועות רוח בהריון


הידבקות באבעבועות רוח בזמן הריון הינו מצב נדיר ובכל זאת יש חשש להידבק באבעבועות רוח בזמן הריון (שלוש מתוך אלף נשים). המחלה תוקפת בדרך כלל נשים שנמצאות בין השבוע ה-13 להריון ועד לשבוע ה-20. אם אשה הרה נדבקת באבעבועות רוח במהלך החצי הראשון של ההריון אזי יש סיכוי של 2% לכך שהעובר יפתח "תסמונת וריצלה" הגורמת לבעיות קוגניטיביות, בעיות בגדילה ועוד. לעומת זאת, אם האשה שנדבקה באבעבועות רוח נמצאת בשלבי ההריון האחרונים וקרובה ללידה, אזי יש סיכוי גבוה לפגיעה מוחית קשה ליילוד. על כן מומלץ לכל אישה אשר שוקלת הריון לבדוק אם היא מחוסנת נגד הנגיף. במקרה של הדבקה יש לגשת מיד לרופא המטפל על מנת לקבל חיסון סביל, כדי למזער את סיבוכי המחלה האפשריים. עם זאת, חשוב לציין שאין המלצה על הפסקת הריון וזאת לאור הסיכון הנמוך לפגיעה בעובר בעקבות המחלה. על הרופאים לעדכן את ההורים באשר להשלכות ולתת להם את האופציה להחליט באשר להמשך ההריון.

אבעבועות רוח במבוגרים


עבור ילדים מעל גיל 12 וכן עבור המבוגרים, יעילות החיסון פוחתת ל-50% במניעת המחלה בכלל, מבחינת הפחתה בתסמינים וקושי המחלה לעומת זאת, יעילות החיסון במבוגרים היא הרבה יותר גבוהה וקרובה ל-90%. עם מתן המנה השנייה של החיסון, האחוזים עולים בהרבה והסיכוי לחלות במחלה פוחת ל-10%. למרות שאבעבועות רוח ידועה כמחלת ילדים, הרי שבשנים האחרונות עלה מספר החולים בקרב האוכלוסייה בגילאי 15 ומעלה. ככל שגיל ההידבקות גבוה יותר כך המחלה עלול להיות קשה יותר ושיעור הסיבוכים גבוה יותר, כך שאדם מבוגר שלא חלה בילדותו ולא חוסן - מאד מומלץ שייתחסן. מותר להתחסן בגיל מבוגר. החיסון מגן מפני מחלה קשה וסיבוכים, אך לא בצורה מוחלטת. יש לקחת בחשבון שכעבור שנים, הסיכון לחלות במחלה הולך ועולה, על כן הומלץ לאחרונה לקבל מנה נוספת של החיסון (בוסטר). יש לציין שאנשים שחוסנו וחלו במחלת אבעבועות היו מוגנים בכמעט 100% מפני הסיבוכים, כולל שלבקת חוגרת. לכן אין ספק שמאוד מומלץ להתחסן למרות התפוגה ההדרגתית של ההגנה.


אבעבועות רוח בתינוקות


מחלת אבעבועות רוח מופיעה בד"כ בילדים עד גיל 10. מי שאימו חוסנה או חלתה בעבר, סביר להניח שעד גיל שנה לא יחלה באבעבועות רוח, אבל גם במקרה ויחלה המחלה תפגע בו באופן קל יחסית. ילדים אחרים אשר אימם לא חוסנה, סביר שיחלו והמחלה תפגע בהם באופן קשה.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

רפואה משלימה ילדים

פורום זה ידון בשאלות על רפואה סינית, נטורופתיה, הומאופתיה, ארומתרפיה, רפואה טבעית, צמחי מרפא, דיקור, שיאצו, תזונה ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • ילד בן 7 תופעת גרפס
  טלי
  16/02/2018

  שלום .אשמח לקבל עצה לגבי תופעה חדשה אצל בני בן 7 - גרפס לא רצוני .הילד בריא .יש לציין כי הילד לא סבל מבעיה זו בעבר.תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  ילד בן 7 תופעת גרפס

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בני בן 7 - גרפס לא רצוני .

  ד''ר אריה מבר
  16/02/2018

  מומלץ לגשת דחוף לטיפול אישי הומאופתי,שיטפל בחלק הגופני ורגשי של הילד.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול הומיאופתי לבעיית קשב וריכוז אצל ילד בן 8
  אילנית
  28/07/2016

  קראתי קצת ושמעתי על טיפול הומיאופתי בילדים עם בעיות קשב וריכוז... אני מעדיפה להימנע כרגע מריטלין או לפחות לבדוק אופציות אחרות בינתיים. שמעתי על הטיפול הזה ועל מרכז שנקרא "אוצרות" מישהו ניסה או מכיר? בכלל למישהו יש ניסיון עם טיפול מהסוג הזה? הבנתי שאם מתחילים עם זה עדיף להתחיל עכשיו בחופש, לפני שחוזרים ללימודים כי לוקח לזה זמן להשפיע - זה נכון?
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול הומיאופתי לבעיית קשב וריכוז אצל ילד בן 8 - תגובה

  ד''ר אריה מבר
  31/07/2016

  חשוב מאוד לטפל בבעיות קשב וריכוז בגיל המוקדם ביותר בו האבחון מקובל ( בדרך כלל גיל 5 +)

  בכל זאת, אפשר לטפל בבעיות קשב וריכוז בכל גיל אפילו בגיל מבוגר. במידה ולא מטפלים בבעיות של קשב וריכוז, ולא פותרים את הבעיה של קשב וריכוז תופעות לוואי רגשיות קשות במשך השנים רואים בעיות של : חוזר בטחון, אי שקט, מצבי רוח לא טובים, עליות וירידות במצב רוח, חרדות ועוד. תמיד התופעות הללו תלויות ממערכת הגנטית של הבן אדם וגם בהשפעה של הסביבה שבא הוא נמצא.

  לאורך השנים אנו נותנים חשיבות רבה לטיפול נכון לקשב וריכוז כדי למנוע את כל התופעות האלה וגם כדי שהמטופל יתפקד כראוי ב- לימודים, בחיים , ביחסי אנוש, ועוד.

  טיפול אלטרנטיבי בבעיות קשב וריכוז הוא טיפול אישי . זה מחייב אבחון מצב של המטופל בגלל שבבעיות קשב וריכוז לפי החילוק של הרפואה הקונבנציונלית יש לנו 2 סוגים. ADD ו- ADHD

  ברפואה אלטרנטיבית אנו נראה שאנחנו נחלק את המטופל או את מי שסובל בבעיה זו, לכמה וכמה קטגוריות שונות:

  לא מתרכז אבל רגוע

  לא מתרכז אבל עצבני

  לא מתרכז אבל חושב על דברים אחרים ובכל זאת יכול לקלווט חלק מהדברים אותם הוא קורא ומחשיב בצורה מאוד מאוד אלקטיבית.

  לא מתרכז אבל נמצא באי שקט. אימפולסיבי מאוד, אלים מאוד

  לא מתרכז , משתדל ללמוד הרבה מאוד. רגוע מאוד . מורים, עם בעיות קשב וריכוז ורק אפשר לדעת בחיים . הרבה יותר מאוחר ללא אבחון מקצועי.

  מה הורה צריך לאבחן כדי לקחת את הילד לאבחון של בעיות קשב וריכוז?:

  ילד שקשה לו לשבת ולהקשיב

  ילד שיש לו בעיות חברתיות

  ילד שלאחר שמספרים לו סיפור לא יודע לחזור על הסיפור

  ילד שכל הזמן נמצא בשיעמום, לא מוצא עניין, מחפש משחקים נוספים

  ילד שיש לו איחורים בהתפתחות

  ילד שהוא יותר מדי ביישן

  ילד שכאשר הוא יושב כל הזמן משחק עם הידיים , רגליים

  לאחר אבחון של בעיות קשב וריכוז במידה שהילד אובחן כילד עם בעיות קשב וריכוז, חייבים להתחיל בטיפול וכמו שאמרתי קודם, טיפול אלטרנטיבי אישי שבדרך כלל לוקח כחודשיים או 6 חודשים כ 90 % של ילדים בעלי בעיות אלה יכולים לקבל עזרה דרך רפואה אלטרנטיבית , תרופה אלטרנטיבית בעלת יתרונות היא לא בעלת תופעות לוואי. עוזרים לילד, כאשר מגיעה לריפוי ללא צורך של לקיחת תרופות לאורך כל חייו.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יבלות מולסקום טיפול הומאופטתי?
  דנה
  08/06/2016

  שלום רב,
  לבתי יבלוץ מולסקום כשנה מאחורי הברך, הרופא אמר שאמור לעבור לבד על 3 שנים. העניין שזה מאוד מגרד לה הפצעים הפתחים והנבתי שהם מדבקים.
  האם יש המלצה על טיפול הומאופטי???
  אשמח לעצה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יבלות מולסקום טיפול הומאופטתי? - תגובה

  ד''ר אריה מבר
  09/06/2016

  יבלת ויראלית מסוג מולוסקום נגרמות על ידי וירוס המולוסקום השכיח בילדים
  טיפול הומאופתי מומלץ מאוד
  אבל רק אצל מומחה עם ניסיון
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בן 3 צרוד - מה עושים ? לא מעוניינת בניתוח . יש טיפול מתאים?
  ליאורה70
  08/05/2016

  שלום, בני בן השלוש צרוד. באופן תמידי. הוא נולד פג בשבוע 34, סבל בשנה הראשונה לחייו בציפצופים בריאות וטופל באינהלציה. היום הכל בסדר . אך צרוד. פניתי לא.א.ג , ממליצה על צילום וכנראה טיפול כירורגי. אמרה שיכול להיות עניין של יבלות בקנה הנשימה. יש איזה טיפול שיכול להקל על הצרידות , באם אני לא מעוניינת ברנטגן וניתוח? תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בן 3 צרוד - מה עושים ? לא מעוניינת בניתוח . יש טיפול מתאים? - תגובה

  ד''ר אריה מבר
  10/05/2016

  מומלץ טיפול אצל מומחה בהומאופתיה.להתחיל טיפול כמה שיותר מהר.
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בן 4, כאבי בטן ורתיעה ממשית ממאכלים אדומים
  מעיין
  29/02/2016

  שלום ,

  בני היקר בן 4.
  יש לו המון כאבי בטן , לעתים ממש מתקפל בריצפה מכאבים והבעות הפנים שלו מתעוותות מרוב כאב.
  לפני חודשיים היה לראשונה תולעים במעיים שיצאו מהטוסיק- אז הרופא שייך את הכאבים לזה.
  התעקשנו להמשיך בדיקות..ובוצעו בדיקות דם, אצל אחיות הקופה, בהן נבדק רגישות לגלוטן (צליאק)- הבדיקות הראו לדברי הרופא שאין חשד לצליאק.

  לאבא שלי יש קרוהן .

  בנוסף, הבן שלי לא מוכן לאכול מאכלים אדומים : עגבניה, פסטה ברוטב בצבע אדום (גם אם זה פפריקה..רק הצבע מרתיע), אפילו פיצה או נמנע ואוכל רק את הקשה שבקצה הפיצה!
  אוכל גמבה כתומה, צהובה, ירוקה- אבל לא אדומה...

  אני לא יודעת אם זה אומר משהו,אבל כתבתי כדי שאולי יעלה בדעתכם איזה רעיון כי אני במבוי סתום.

  דבר נוסף, המון פעמים מגרד לו בחלק האחורי של הרגל בברך האחורית (שכחתי איך זה נקרא, סילחו לי)

  יש לילד יציאות רכות, בד"כ מספר פעמים ביום, זה בין רך לבין שלשול.
  מה אתם ממליצים?? מה לבדוק עוד ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בן 4, כאבי בטן ורתיעה ממשית ממאכלים אדומים - תגובה

  ד''ר אריה מבר
  04/03/2016

  מומלץ ללכת לבדיקה יסודי אצל מומחה בהומאופתיה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מודאגת
  שיר
  13/10/2015

  בתי ילדה לפני 10 ימים בן. בהריון התגלה אצלה תת בלוטת התריס והצטרכה לקחת כדורים לבלוטת התריס.
  שאלה- היות והיא ממשיכה לקחת את הכדור של בלוטת התריס, האם זה עובר לתינוק בהנקה?
  ומהן ההשפעות/השלכות לכך?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  מודאגת

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מודאגת - תגובה

  ד''ר אריה מבר
  14/10/2015

  אין סיבה לדאוג
  מומלץ טיפול הומאופתי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אשכים חומות
  מישהו
  07/12/2014

  שלום,
  מאז שבני נולד לפני חודשיים
  אמרו שיש לו קצת מים באשכים וזה אמור לעבור עם הזמן.
  רציתי לדעת האם זה שכיח או שמשהו שצריך לדאוג ולעקוב?

  כמו כן הילד שלי כבר בן חודשיים והאשכים שלו בצבע חומות
  והבנתי שאמורים להיות בצבע בהיר יותר

  מה זה אומר?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  אשכים חומות

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אשכים חומות - תגובה

  ד''ר אריה מבר
  07/12/2014

  לעקוב ולא לדאוג

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אשכים

  מישהו
  07/12/2014

  מתי זה אמור לחלוף?
  ואיך נדע שזה חלף?
  מתי האשכים מתבהרים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אשכים - תגובה

  ד''ר אריה מבר
  08/12/2014

  עוקבים עד גיל 6 ולפי הבדיקה המומחה יודעה מה לעשות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • היקף ראש
  בלה
  22/10/2014

  שלום רב בני בן 9 חודשים בביקור אצל טיפת חלב האחות מדדה הכל משקל גובה והיקף ראש גובה ומשקל באחוזון 50 מאז ומתמיד. שוקל 8.650 גובה 70.5 והיקף ראש 43 היינו לפני חודש וחצי והיקף ראש היה 42.5 כלומר בחודש וחצי הוא עלה רק.חצי סנטימטר והמרפסים קדמי ואחורי סגורים וויש לציין שיש לו השטחה בגולגולת שנראת שעוברת אם הזמן .... מזה אומר ?נשלחנו למומחה ונורא מודאגגגגת

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  היקף ראש

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • היקף ראש - תגובה

  ד''ר אריה מבר
  30/10/2014

  קשה לדעת זה טוב שמומחה הסתכל המצב
  אבל את גם צריכה לבדוק איך הילד מתנהג
  אם אין לך ניסיון אפשר לשאול את אחות בטיפת חלב

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול בהפרעת התנגדות
  רות
  31/08/2014

  שלום וברכה,
  בני בן 8 הופבחן כסובל מ-ODD (הפרעת התנגדות). רופא נוירולוג רשם לו ריטלין למרות שאין לא ביעה של קשב וריכוז. רופא משפחה הציע לנו טיפול נגד סטרס.אנחנו עוד לא התחלנו את הטיפול.לכן רציתי לשאול אותך, מה לפי הניסיון שלך יכול לעזור לבני במקרה הזה.
  תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  טיפול בהפרעת התנגדות

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול בהפרעת התנגדות - תגובה

  ד''ר אריה מבר
  01/09/2014

  לפי נסיוני חייבים טיפול פסיכולוגי ו טיפול טבעי או קונבנציונלי נגד סטרס

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה!

  רות
  02/09/2014

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תערובת צמחי מרפא מומלצת ADHD
  מיכל
  28/08/2014

  שלום רב,
  אשמח לקבל הפניה לרופא המתמחה ברפואה משלימה על מנת לקבל תרופה המבוססת על צמחי מרפא לצורך טיפול בADHD בהמשך לכתבה שפורסמה כאן באתר מ- 2012 על נושא זה. המון המון תודה. דחוף. מיכל.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בעיות קשב וריכוז אפשר לטפל בהומאופת

  ד''ר אריה מבר
  28/08/2014

  הומאופתיה מטפל בקשב וריכוז את צריכה ללכת להומאופת שיבדוק באופן אישי שתקבל טיפול נכון

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום