פורום חיסונים לילדים, מחלות זיהומיות - יש לך שאלה?

פורום חיסונים לילדים-מחלות זיהומיות יעסוק בנושאי מחלות זיהומיות בהריון, חיסונים לילדים. פורום חיסונים לילדים-מחלות זיהומיות יעסוק ב: מחלות ילדים, מחלה זיהומית, חיסונים לילדים, שפעת ילדים, אדמת, אבעבועות, פוליו, שפעת שפעת תינוקות, חיסון ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר אריק האס
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• CMV בילדים ובדיקת שתן
    עדי
    05/08/2018

שלום
    ביתי בת 7.5 חחודשים וישנו איזשהו חשד לבעית שמיעה. היות ואינה ממלמלת כמעט.רופא אאג ורופא ילדים הפנו אותי לבדיקת שמיעה שלא עברה בהצלחה וכעת הופנתה לבדירקת BERA
    אחד החשדות שעלו הן שביתי נדבקה בהיותה בת כמה ימים בCMV מבני הגדול- הוא חלה בתקופה בה הייתי בהריון. אני לא מחוסת לCMV כלומר IGM IGG שליליים ..אך לאורך כל ההריון ביצעתי בדיקות שם ונותרתי שלילית.
    בבדיקות שתן שבני עשה לאחרונה נראה שהוא עדיין מפריש את הוירוס( עברה מעל שנה מאז שחלה)
    שאלותי:
    1.במידה וביתי נדבקה ישירות מבני כשהיתה בת כמה ימים/שבועות- האם זה יכול בשלב כזה עדיין לגרום לבעיות שמיעה/חרשות?
    2.נניח וביתי אכן נדבקה..היום..היא כבר בת 7.5 חודשים- האם בדיקת שתן תעיד בשלב כזה אם נדבקה או לא? או רק בדיקת דם?
    3.האם העובדה שבני חלה לפני מעל שנה ועדיין מפריש את הוירוס בשתן בבדיקות עוקבות כל כמה חודשים - האם מסוכן לו?הוא אסימפטומטי.. האם עדיין מדבק? האם דורש טיפול?
    יש לציין כי בני בן שנתיים וחצי..חלה בגיל שנה וקצת
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• CMV

ד''ר אריק האס
    05/08/2018

אני לא מכיר הדבקה ב-CMV לאחר הלידה כגורם מוכר לחרשות, חוץ מילדים שנולדו פחות מ-32 שבועות הריון. זה לא אומר שזה לא אפשרי, רק שאם זה נכון, מדובר במשהו מאוד נדיר. אי לכך, אין אפשרות לדבר על זה במסגרת הפורום, ואת צריכה לפנות למומחה ב-CMV בתינוקות. רק בדיקה מקרוב לזמן ההדבקה תעזור באבחנה. שוב מדובר בשאלה לרופא בפועל ולא באינטרנט. אין צורך להמשיך לבדוק CMV אצל הבן. לשאלות נוספות, נא לפנות לרופא מטפל של הבן שלך.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תודה רבה על המענה :)

עדי
    06/08/2018

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טטנוס - שריטה חתול אחרי 7 ימים - דחוף
    לישירון
    17/07/2018

שלום, לפני כ - 5-7 ימים שרטה חתולה את הבן שלי הוא בן 8 שתי שריטות ברגלים. לא עמוקות. השריטות לא אדומות ולא נפוחות.
    נודע לי על כך רק עכשיו . האם יש טעם בלעשות טטנוס בשלב הזה ? הוא עשה טטנוס במסגרת טיפת חלב עם כל החיסון DTAP לפני חמש שנים בדיוק (יוני 2013). אודה לחוות דעתך בנושא.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון טטנוס

ד''ר אריק האס
    26/07/2018

אחרי פגיעת (נשיכה או שריטה) בעל חיים, חשוב לפנות ללשכת הבריאות. יש צורך לשקול מתן חיסון נגד כלבת וחיסון נגד טטנוס. אם חיסון נגד טטנוס לא ניתן ב-5 שנים אחרונות, יש לעדכנו. אם הילד לא חוסן בכתה ב', או טרם עלה לכתה ב', רצוי לקבל את החיסון המומלץ בכתה ב' - Tdap-IPV (בוסטריקס-פוליו או אדצ'ל-פוליו) בהקדם. אם תרכיב זה אינו זמין, יש לתת חיסון טטנוס רגיל ולהשלים החיסון בכתה ב' במועד הרגיל.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון נגד חצבת בלבד
    ליטל
    17/07/2018

שלום רב,

האם קיים חיסון נגד חצבת בלבד ?

אם כן, מאיזה גיל מותר לחסן? בני בן 4 ומעולם לא חוסן.
    לפני כחודש וחצי קיבל DTAP ופיתח תגובה אלרגית מקומית (שנראתה כמו כוויה סביב מקום ההזרקה)

ילדי הגדולים יותר בני 12 ו-9 חוסנו בגיל שנה בלבד. אציין כי לביתי יש רגישות לפניצילין (בהתוויות הנגד מצויין שאם יש רגישות לניאומיצין לא להתחסן) - האם מותר לה לקבל חיסון?

לתשובתך אודה,
    ליטל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון חצבת

ד''ר אריק האס
    26/07/2018

ליטל,

תודה על השאלה.

החיסון נגד חצבת קיים רק בשילוב עם חיסונים נוספים - חזרת, אדמת (MMR), או שלושה אלה בשילוב עם חיסון נגד אבעבועות רוח (MMRV).
    חשוב לקבל שתי מנות חיסון בגיל 12 חודשים ובכתה א'. אם לא עשית, יש להשלים את המנה הראשונה בהקדם והמנה השנייה בכתה א', כל עוד שחלפו לפחות 28 ימים מהמנה הראשונה.

אין קשר בין neomycin ורגישות ל-pencillin, שתי משפחות של אנטיביוטיקה שונות לגמרי.

אני ממליץ שתתני חיסון MMRV.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• וירוס קוקסקי - מסוכן להיריון?
    קארינה
    01/07/2018

הבן שלי בן שנה וחצי ולפני כמה ימים התחילו אצלו תופעות של פצעים קשים בגרון ובלשון, חום מאוד גבוה וחוסר תיאבון אצל הילד.
    היינו אצל הרופא הילדים ונאמר לי שזה מחלה דמוי הפה והגפיים וקוראים לזה קוקסקי וירוס.
    האם זה יכול לקרות בעקבות חיסון צהבת ופוליו של גיל שנה וחצי ?
    והאם זה מסוכן לי? כאימא שלו וכאישה בהיריון בחודש 5!

דחוף ביותר בבקשה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון חצבת לנוסעים לחו"ל
    דליה
    30/05/2018

שלום רב,
    האם ההנחיות של משרד הבריאות לגבי הקדמת מנה 2 של חיסון חצבת לפני נסיעה לאירופה (הולנד), השתנתה?
    מדובר בילד בגיל . שקיבל את המנה הראשונה בגיל שנה...
    האם מנה 1 מספיקה? (היעד לפי מה שידוע לי אינו נמצא ברשימה של המדינות שיש בהם התפרצות)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הקדמת חיסון חצבת

ד''ר אריק האס
    30/05/2018

דליה,

לפי משרד הבריאות, מומלץ לילדים מעל 12 חודשים הנוסעים לחו"ל לקבל שתי מנות של חיסון בהפרש של לפחות 28 ימים.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון לאם ולתינוק + פערים בין חיסונים
    קט
    27/05/2018

שלום דר' האס, אודה לעזרתך:

בנוסף, בבדיקות לפני ההריון נמצא שאף פעם לא חליתי בצהבת B, ושאין לי נוגדנים (ואינני מחוסנת מכיוון שנולדתי בשנתון בו טרם ניתן החיסון לתינוקות).

האם אם מניקה יכולה להתחסן לצהבת B במקביל לחיסון התינוק, או שמעבר נוגדנים בהנקה יפגע בתהליך רכישת החיסון שלו?

(אני שואלת כי התחסנתי לשעלת בהריון ע"פ ההנחיות, אך הבנתי שמחקרים מראים שילדים שאמם התחסנה בהריון מגיבים פחות טוב מבחינה חיסונית מילדים שאמם לא התחסנה בהריון כאשר הם עצמם מקבלים את החיסון בגיל חודשיים...)

שאלה נוספת: כתוצאה מעיכוב, עתידים לקבל את החיסון הראשון מתוך 3 לצהבת B (זה שנותנים בבית החולים) בגיל *חודש וחצי*.

1. האם מותר לקבל שבועיים לאחר מכן את כל 7 חיסוני גיל חודשיים בתאריך המקורי, או שיש לדחות אותם על מנת להתרחק ממועד מתן מנת חיסון הצהבת הראשונה? האם אין פגיעה ביעילות החיסונים בגלל הסמיכות?

2. לאחר מתן 7 חיסוני גיל חודשיים (מתי שיינתנו), כמה זמן יש להמתין אחריהם לפני מתן המנה השניה של חיסון צהבת B?

3. כמה מרחק צריך להיות בין המנה השניה של צהבת B לבין חיסוני גיל 4 חודשים?

נב

האם בטיפת חלב נותנים רק את החיסון החדש יותר לצהבת B, או שיש להם את 2 הסוגים?

בנוסף, האם כל 3 מנות החיסון לצהבת B זהות (מבחינת מינון וכו'), או שיש הבדל ביניהן?

תודה רבה על ההתייחסות!!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון נגד דלקת כבד B

ד''ר אריק האס
    27/05/2018

1. אין מניעה לאשה מניקה להתחסן נגד דלקת כבד B.
    2. אין שינוי ביעילות חיסון נגד שעלת לתינוקות בין אמהות שחוסנו נגד שעלת בעת הריון ואלה שלא.
    3. אין בעיה לקבל חיסונים של גיל חודשיים בו זמני או לפני או אחרי חיסון נגד דלקת כבד B.
    4. כנ"ל לגבי חיסונים של 4 חודשים.
    5. כעת יש 3 סוגים של חיסון נגד דלקת כבד B הניתנים בטיפות חלב. אפשר לבדוק בתחנה איזה סוג יש להם כרגע.
    6. אין הבדלים בין המנות בסדרה.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מנות חיסון נגד טטנוס
    ליטל
    09/05/2018

שלום רב,

בני אוטוטו בן 4. בגיל 3 וחודשיים קיבל מנה אחת של חיסון נגד טטנוס דיפתריה מסוג אימווקס. האם זה אומר שקיבל מנה לגיל מבוגר יותר ולא צריך 4 מנות כמו התינוקות? אינני יודעת אם לחסן שוב ומתי
    לתשובתך אודה,
    ליטל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טטנוס

ד''ר אריק האס
    09/05/2018

במסגרת הפורום איני יכול לתת לך ייעוץ פרטני. ממליץ לפנות לאחות טיפת חלב בשאלה אם צריך חיסונים נוספים.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון כיתה א לאחר מחלה נוירולוגית
    אמא
    25/04/2018

שלום, בני בכיתה א וצריך לקבל את החיסון של MMRV. בגיל שנתיים סבל מאנצפליטיס ואפילפסיה של הינקות. למרות שנאמר לי שאין קשר ואני יכולה לחסן אותו אני מודאגת ושואלת האם לקחת את הסיכון? האם חובה? יש לציין שעד גיל שנתיים הוא קיבל את כל החיסונים כנדרש. תודה מראש על המענה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון כתה א'

ד''ר אריק האס
    09/05/2018

אני ממליץ שבנך יקבל את החיסון.

בברכה,
    דר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון גיל שנה לתינוק
    רותם
    03/04/2018

שלום,
    הבן שלי בן שנה וחודש, עבר לפני שבוע חיסון גיל שנה. לא פיצלתי. יומים אחרי החיסון היה לו חום סביר של 8.5 ואחרי 5 ימים התחיל לו חום גבוה שנע ב39 ל40.5, לילה אחד הגיע ל41. הוא מטופל בנורופון ואקמול לסירוגין. הייתי אצל רופא הילדים פעמיים ואמר שאלו התופעות לוואי. יש לו גם פריחונת בהירה הוא אמר שזה אדמדמת...
    אני באמת לא מבינה האם החיסונים האלה גורמים לעליית חום כזו?
    אני ממש מודאגת ולא יודעת מה לעשות. הילד סובל מאוד!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון MMRV- כיתה א
    רונית
    03/03/2018

ד"ר שלום רב,
    בתי תחוסן בקרוב בחיסון הנ"ל במסגרת חיסוני השגרה בבית הספר.
    זוהי הפעם הראשונה אשר תקבל חיסון זה (לא חוסנה בגיל שנה-אך קיבלה את כל שאר חיסוני השגרה כמקובל)
    האם לאחר החיסון היא יכולה להדביק בחצבת/חזרת/אדמת בן משפחה אשר לא חוסן בחיסון זה מעולם ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• MMRV

ד''ר אריק האס
    06/03/2018

אין אפשרות להדביק בחצבת\חזרת\אדמת לאחר מתן החיסון. יש לציין שיש צורך לקבל מנה שניה לאחר לפחות 3 חודשים להיחשב מחוסן באופן מלא.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• השלמת חיסונים ונויטרופניה ממקור לא ידוע
    ויקי
    27/02/2018

שלום ד"ר האס,
    בתי בת שנה וארבעה חודשים, בגיל 9 חודשים אובחנה עם נויטרופניה ממקור לא ידוע (בדיקת נוגדנים בתל השומר היתה שלילית), הפסקנו לחסן בעקבות כך. כעת נראה שהערכים חוזרים לנורמה אך יש בי חשש גדול מאוד שאחד החיסונים גרם לנויטרופניה. האם ישנן בדיקות נוספות שכדאי לבצע לפני שנחזור לחסן אותה, שיכולים להראות אם היא נפגעה מהחיסון או לא? האם ישנם חיסונים מסויימים שעלולים לגרום לנויטרופניה? איך אדע בוודאות שאחרי החיסון הערכים שלה לא יצנחו שוב?
    שואלת כאן כי לא קיבלתי תשובה מספקת מההמטולוג שלה ורוצה לשמוע חוות דעת נוספת לפני קבלת ההחלטה. מאוד חוששת מלגרום לה נזק.
    תודה מראש,
    ויקי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסונים וניוטרופניה

ד''ר אריק האס
    27/02/2018

ויקי,

תודה על השאלה. הפורום מיועד לשאלות כלליות, ויש הרבה פרטים וניואנסים שאין אפשרות להתייחס אליהם בתקשורת כזו. אתן לך כמה קווים מנחים, ובסוף נראה לי שזו החלטה שכדאי לקבל יחד עם רופא שמכיר את הסיפור כגון רופא מטפל. אם הוא לא בטוח בעצמו מה נכון לעשות, הוא יכול להפנות אתכם לגורם מקצועי שיתן תשובה מבוססת, מה שאין באפשרותי בלי כל הפרטים.

אני רואה שתי אפשרויות כאן:
    1. מדובר בבעיה הקשורה למתן חיסונים.
    2. מדובר בבעיה שאינה קשורה למתן חיסונים.

הבה נסתכל על שתי האפשרויות. אם מדובר בבעיה שקשורה לחיסונים קודמים שהתקבלו, נרצה לדעת אם יש דבר כזה ניוטרופניה כתוצאה מחיסון מתוארת בספרות. מתברר שמדובר בתופעה מאוד נדירה שיש מפקפקים בעצם קיומה. כשדווח שהתופעה היתה קשורה למתן חיסונים מבחינת לוח הזמנים, מצאו שמדובר בתופעה שחולפת עם הזמן בלי סיבוכים לטווח הארוך, ובלי זיהומים משניים, כלומר תופעה מעבדתית. לפי אופציה זו אין טעם להפסיק לחסן, כי מדובר בתופעה נדירה אבל לא מסוכנת. לעומת זו, החלטה לא לחסן את ילדך עלול לחשוף אותו למחלות זיהומיות שיכולנו למנוע.

האופציה השנייה היא שמדובר בניוטרופניה שקרתה בלי קשר לחיסונים. חוץ מתופעות זמניות לאחר מחלה ויראלית, מדובר במצבים מולדים כגון congenital neutropenia ו-cyclic neutropenia. מצב זה, שגם הוא נדיר, הוא הרבה יותר מוכר. בילדים עם בעיות אלה מותר ומומלץ לתת כל חיסוני השגרה, כולל חיסונים חיים מוחלשים, כולל חיסון שפעת כל שנה, וכל זה כדי להגן מזיהומים משניים שעלולים להיות קשים אם אין מספיק נויטרופילים. אם לפי המטולוג מדובר בבעיה שצפויה לחזור, כדאי לשקול מתן מנה נוספת של חיסון נגד פנוימוקוק.

כלומר, בשני המצבים התועלת ממתן חיסונים עולה בהרבה על כל סיכון אפשרי, שלפי מה שידוע לנו ממקרים דומים, הוא קטן ביותר אם קיים בכלל.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פיצול חיסון mmrv לתינוקת
    מאיה
    27/02/2018

שלום,

רוצה להתייעץ בקשר לחיסון גיל שנה לתינוקת.

רוצה לפצל ולתת לחוד את mmr ולחוד את האבעבועות. חשבתי לתת קודם את הmmr וכמה חודשים אחכ את האבעבועות.

שתי שאלות:

האם יש משמעות לסדר של החיסונים : כלומר האם עדיף לתת קודם את האבעבועות ואחכ mmr או שזה לא משנה?

מה מרחק זמן מועדף בין החיסונים? האם חודשיים מספיק או שעדיף לתת יותר זמן?

תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פיצול חיסונים

ד''ר אריק האס
    27/02/2018

מאיה,

1. אינני ממליץ על פיצול חיסונים. מחקרים מראים שילדים שהוריהם החליטו לפצל מקבלים את החיסונים באיחור משמעותי מן הרצוי (ומעבר למה שהורה מצהיר את כוונתו).
    2. משרד הבריאות הודיע אתמול על מחסור זמני בחיסון נגד אבעבועות רוח בנפרד. לא ניתן יהיה לחסן בתרכיב עד חידוש המלאי חוץ מכמה התויות הרשומות במכתב. משמעות הדבר שאם לא תחסני עם MMRV, לא ידוע מה יהיה אפשר לחסן נגד אבעבועות רוח.
    3. אם תחליטי לחסן בנפרד, צריך לפחות 28 ימים בין החיסונים.
    4. כל עוד שילד לא מקבל חיסון, הוא לא מוגן. לכן מומלץ לקבל את כל החיסונים במועד המוקדם ביותר שמותר.
    5. הגנה נגד כל המחלות היא חשובה, ולכן לא ניתן לתת המלצה מה להעדיף כשיש אפשרות לקבל את כולם ביחד.

לאור שיקולים אלה, מומלץ לקבל חיסון עם חצבת, חזרת, אדמת ואבעבועות רוח בתרכיב משולב כפי המלצת משרד הבריאות.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מנת דחף בחיסון הפטיטיס b
    ג`ולי
    06/02/2018

שלום רב,
    בת 47, לאחר מגע עם נשא הפטיטיס בי קיבלתי חיסון סביל וכן שני חיסונים בסדרה של חיסון פעיל. בדיקת נוגדנים לאחר החיסון השני=27. עברה חצי שנה ושאלתי כעת: האם עדיין חייבת לקבל מנת דחף (חיסון שלישי בסידרה) או שרמת הנוגדנים (מעל 10) מספיקה ואין צורך? שואלת כי אני מאוד רגישה ואיני מעוניינת לקבל חיסונים שלא לצורך.
    המון תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דלקת כבד B

ד''ר אריק האס
    07/02/2018

ג'ולי,

תודה על השאלה.
    אני נותן תשובה בהנחה שאת לא נחשפת לדלקת כבד B במערכת הבריאות. אם כן התשובה תהיה קצת שונה.
    אם לא סיימת את שלוש המנות של דלקת כבד B, בדיקה סרולוגית 'מחסנת' באמצע הסדרה אינה פוטרת אותך מהשלמת הסדרה, כי החסינות יכולה לרדת עם הזמן.
    לכן, יש לקבל את המנה השלישית של הסדרה.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון שעלת בזמן הריון
    שירן
    28/01/2018

הבנתי שיש שני סוגי חיסונים לשעלת - אחת שמכילה גם חיסון לפוליו ואחת ללא. ראשית לא ברור לי מדוע קיימים שני הסוגים בכלל ושנית היא איזה מהם עדיף? נכון שקראתי ששני הסוגים בטוחים וכו׳.. אך אולי עדיף יותר להתחסן עם עובר בבטן ללא תוספת הפוליו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון שעלת עם או בלי פוליו

ד''ר אריק האס
    28/01/2018

החיסון קיים כי יש אנשים שצריכים אותו, למשל ילדים בכיתה ב'. לנשים הרות אין צורך בפוליו.

מצד שני, אין סכנה לקבל פוליו בהריון.

לכן, אם מדובר בזמינות, עדיף חיסון עם פוליו מאשר לא לקבל בכלל.

בברכה,
    דר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• CMV אצל ילדה בת 3.10
    מיכל
    22/01/2018

שלום
    בתי בת 3.10 סובלת כבר 9 ימים מחום גבוה, שיעול עם ליחה ונזלת.
    שלשום ערכו לה בדיקות דם נוספות וקיבלנו את התוצאות הבאות:
    CMV IgG Positive
    CMV IgM Positive

שאלה ראשונה - האם החום הגבוה שנע בין 38-40 כבר 9 ימים אופייני למחלה זו? אם כן כמה זמן זה אמור להימשך?
    שאלה שנייה - האם יש טיפול כלשהו מעבר לתרופות להורדת חום שיכול לסייע לה להתגבר על הוירוס?
    שאלה שלישית - האם אתה ממליץ לבצע בדיקות לצורך מעקב בזמן המחלה?(לדוגמא תפקודי כבד וכד')
    תודה רבה
    מיכל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• CMV

ד''ר אריק האס
    23/01/2018

מיכל,

תודה על השאלות.

1. 9 ימים ויותר - אפשרי.
    2. לא
    3. זו שאלה ראויה לרופא שהזמין את הבדיקה הראשונה.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה