פורום חיסונים לילדים, מחלות זיהומיות - יש לך שאלה?

בפורום זה אפשר להתייעץ על נושאים כמו מחלות זיהומיות בהריון, מחלות ילדים, שפעת ילדים, אדמת, אבעבועות, פוליו, בדיקות שתן, בדיקות דם, חצבת, CMV ועוד

מנהל הפורום

ד``ר אריק האס
ד"ר אריק האס
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אריק האס ללא פרסום בפורום

• חיסון פוליו בילדות שנת 1981
    ליאת
    17/05/2022

הי שלום, אני ילידת 81 ואני בהריון שבוע 28 תודה לאל. ילדיי הגדולים ילידי 2011 ו2013 לא חוסנו בחי מוחלש כי לא היה אותם שנים, אבל חוסנו בכל מנות המומת. אני שוקלת לחסנם כעת בחי מוחלש ולו בשל ההגנה שתהיה לתינוקת בעזרת השם משתיוולד עד שהיא עצמה תחוסן בחיסוני שגרה. עם זאת אני חוששת לתת להם חי מוחלש כעת שאני בהריון אם חלילה באיזה אופן יכול לעבור אלי או לעוברית כמובן, משימוש שירותים משותפים, מקלחת וזאת למרות היגיינה. מדובר על תקופה ארוכה של 6 שבועות אחרי החיסון ואם המנה השניה כעבור 4 שבועות שוב מתחיל סבב נוסף של 6 שבועות ואז מגיעה ללידה. אני רוצה לדעת מה לעשות מצרפת את דף פנקס החיסונים שלי האמא מ1981, ואשמח לדעת אם זה אומר שאני חוסנתי בכל החיסונים כולל בחי מוחלש ואם כן אם זה אומר ששום דבר לא יכול לעבור אלי או להריון במצב כזה? או שמא השנים שעברו החסינות שלו ירדה למרות שקיבלתי עוד מנת פוליו מומת ב2015.
    אם אני מוגנת ב100 אחוז מנשאות והעברה לעובר, אני חושבת לחסן אותם בשביל התינוקת כי הם הרי מוגנים כפי שהבנתי. ובכלל אשמח לדעת איפה עומדת כעת ההתפרצות האם רק בירושלים?תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    חיסון פוליו בילדות שנת 1981

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חיסון פוליו חי מוחלש לילדים של אשה הרה

ד''ר אריק האס
    17/05/2022

שלום רב,

מותר לחסן ילדים בחיסון חי מוחלש נגד פוליו כאשר יש אשה הרה בבית ואין סיכון בכך לך או לעובר.

לא ברור מצילום הפנקס שצירפת אילו חיסונים (מומת או חי מוחלש) קיבלת בעבר. ממספר המנות נראה שחוסנת באופן מלא לפי ההנחיות של אז, ואין צורך בגיל שלך לקבל מנות נוספות נכון לעכשיו. בכל אופן, מצב החיסוני שלך אינו צריך להיות שיקול במתן החיסון לילדים.

למידע עדכני על ההתפרצות והיקף של הימצאות הנגיף בביוב וכתוצאה מכך, בקהילה, ניתן לבדוק בחוזרים של האגף לאפידמיולוגיה של משרד הבריאות. במנוע חיפוש ניתן להזין: "הנחיות להתמודדות עם נגיף הפוליו 2022", יש מספר עדכונים, האחרון היה מ-27/4/2022 (מספר 5)

בברכה,

ד"ר אריק האס

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזמון חיסונים ומה מומלץ
    יעל
    16/05/2022

שלום ד"ר,
    הבן שלי כמעט בן חצי שנה. בשל ענייני בטן (גזים וכו) פיצלנו את הרוטה וירוס וקיבל את המנה הראשונה רק כמעט בגיל 3 חודשים ומנה שניה לפני 3 שבועות. המנה הראשונה עברה ללא תופעות לוואי אבל מהמנה השניה כבר 3 שבועות של יציאות מרובות (עד 10 ביום).
    אמור היה לקבל השבוע את המנה השניה של חיסון הבקסרו אבל לאור היציאות המרובות הרופאה המליצה לדחות את החיסון.
    בתאריך 31.5 מתוכנן לקבל את חיסוני גיל חצי שנה השיגרתיים.
    מתלבטת למתי נכון לדחות את הבקסרו? מעדיפה לדחות בחודש כדי שיהיה כשבועיים אחרי חיסוני גיל חצי שנה כלומר 3 חודשים מהמנה הראשונה (ולא חודשיים). האם יש בעיה עם פער כזה? פוגע ביעילות?
    חוששת לצופף לו את הבקסרו לפני חיסוני גיל חצי שנה היות ומעלה חום אחרי החיסונים ומעדיפה שיתאושש בין לבין.
    אודה לחוות דעת מקצועית לגבי תזמון החיסון.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תזמון חיסונים ומה מומלץ

הוספת תגובה

תמונה

• אין עדות שמתן חיסונים בו זמנית

ד''ר אריק האס
    16/05/2022

שלום רב,

אין עדות שמתן חיסונים בו-זמנית או במרווחים קרובים בין תרכיבים שונים פוגע בבטיחות או ביעילות חיסונים מעבר למה שמוזכר בתדריך החיסונים. לכן איני ממליץ על המרווחים שאת מציעה כי אין עדות שזה יותר טוב לתינוק וזה יכול לגרום בעיכובים משמעותיים בקבלת כל המנות המומלצות של כל התרכיבים המומלצים.
    יחד עם זאת, מרווחים ארוכים מהמומלץ אינם פוגעים ביעילות החיסון או בבטיחותו וניתן להמשיך לקבל את המנות הבאות בכל מרווח. יוצא דופן חשוב לכלל זה הוא מנה שלישית של רוטה שאם לא מקבלים עד גיל 8 חודשים לא ניתן לקבל אחרי גיל זה.
    אני ממליץ לך לקבל את המנות של חיסוני שגרה וחיסון נגד מנינגוקוק B על פי תדריך החיסונים שכל אחות בטיפת חלב מכירה ויכולה לייעץ לך. אין חוות דעת מקצועית נוספת בשבילך מעבר לזה.

בברכה,

ד"ר אריק האס

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כלבת וחיסון נגד כלבת
    שלי
    08/05/2022

שלום ד״ר, יש לי איזשהו עניין שמטריד אותי ומכניס אותי לחרדה יום יומית. לפני כחודשיים וחצי הייתי בעבודה ומשהו נשך/עקץ אותי ברגל בקרסול.. נכנסתי ללחץ שאולי זה חולדה או עכבר כי באמת יש לנו עכברים מחוץ למשרד, וכעבור חמישה ימים ראיתי עכבר מת מחוץ למשרד, לאחר שבועיים מהמקרה הלכתי למשרד הבריאות, החליטו לתת שני חיסוני כלבת מאחר ולפני כתשע שנים קיבלתי את כל הסדרה. אני פשוט לא מצליחה לתפקד מאז ומכניסה לעצמי לראש שיש לי כלבת, מאז יש לי הרבה רוק בפה , ובשבוע האחרון חרדות קשות כמו תחושת שיגעון .. לוקחת כדורי הרגעה האם לפי מה שתיארתי יש מצב שחליתי בכלבת ואני עומדת למות? והאם יש סיכוי אפילו קטן לחלות בכלבת מהחיסון עצמו?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כלבת וחיסון נגד כלבת

הוספת תגובה

תמונה

• תסמינים אחרי חיסון נגד כלבת

ד''ר אריק האס
    08/05/2022

שלום רב,

המקרה שתיארת אינו נשמע כמסוכן להדבקה בכלבת. אין אפשרות לחלות בכלבת מקבלת החיסון.

אני ממליץ לך לפנות לרופא המטפל שלך על התסמינים שאת מתארת. בכל אופן אין סיכוי שהם קשורים למחלת הכלבת עצמה.

בברכה,

ד"ר אריק האס

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם הפוליו שהתגלה בביוב הוא ממקור תרכיבי או פראי?
    שלמה
    24/04/2022

לא מצאתי תשובה ברורה לשאלה הזו בפרסומים האחרונים של משרד הבריאות על גילוי פוליו בביוב.

יש כמה אמירות כמו "הנגיף נמצא בדגימות ביוב באיזור, ממצא שקורה לעיתים" שמשתמע מהן שמדובר במקור תרכיבי (כי אם היו מוצאים "לעיתים" בביוב פוליו ממקור פראי אני מניח שהיינו שומעים על כך), אבל הדבר לא נאמר במפורש.

הוספת תגובה

תמונה

• מקור הפוליו

ד``ר אריק האס
    27/04/2022

שלום רב,

הנגיף שהתגלה בביוב הוא ממקור תרכיבי. זה נמצא בחוזר משרד הבריאות מ-30.3.22. אפשר לחפש במנוע חיפוש הנחיות להתמודדות עם התפרצות נגיף הפוליו ותמצא את זה (סעיף 1.8)

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מקור הפוליו

ד''ר אריק האס
    27/04/2022

שלום רב,

הנגיף שהתגלה בביוב הוא ממקור תרכיבי. זה נמצא בחוזר משרד הבריאות מ-30.3.22. אפשר לחפש במנוע חיפוש הנחיות להתמודדות עם התפרצות נגיף הפוליו ותמצא את זה (סעיף 1.8)

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון מוחלש פוליו
    יעלה
    26/04/2022

שלום, לאור הפרסומים האחרונים הסתכלתי בפנקס החיסון של בתי ילידת 2004 וראיתי שהיא חוסנה ב4 מנות של תרכיב מומת (בגיל חודשיים, 4 חודשים, שנה ו7 שנים) ובשתי מנות של תרכיב מוחלש (4 חודשים ו6 חודשים). האם היא מחוסנת כראוי? ראיתי שאחותה שגדולה ממנה ב3 שנים קיבלה 3 מנות של תרכיב מוחלש ולא רק 2. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    חיסון מוחלש פוליו

הוספת תגובה

תמונה

• זה נשמע מעודכן מבחינת פוליו

ד''ר אריק האס
    26/04/2022

שלום רב,

זה נשמע מעודכן מבחינת פוליו. אם יש ספק, יש לעבור על הפנקס יחד עם רופא או אחות לראות אם יש צורך בהשלמות.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון GARDASIL
    עדיאל
    29/03/2022

שלום ,
    האם מומלץ להתחסן בגיל 46 ב GARDASIL (פפילומה)כידי למנוע יבלות באבר המין כאשר אין בת זוג קבועה ?

לקביעת תור
    סגירה
    חיסון GARDASIL

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון נגד פפילומה

ד''ר אריק האס
    30/03/2022

שלום רב,

נכון לעכשיו החיסון אינו מומלץ לאנשים מעל גיל 45 שנים. לשאלות נוספות, אנא פנה לרופא המטפל שלך.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגיע הזמן לבחון מחדש את הצורך בחיסון לצהבת A?
    רחמים
    24/03/2022

במהלך שנות ה-90' היו בישראל בממוצע כ-2000-3000 מקרי צהבת A בשנה. בשנת 99' החלה "תוכנית האלימינציה" באמצעות חיסון אוניברסלי לילדים שבתוך 3 שנים הורידה את מספר המקרים ל-100 ופחות לשנה ומאז המספר הזה שומר על יציבות יחסית של כמה עשרות בשנה ב-20 השנים האחרונות. בישראל היו 21 מקרים ב-2020 ו-39 ב-2021 לפי הדו"ח האפידמיולוגי.

כמה עשרות בשנה זה שיעור הדבקה נמוך יותר מהממוצע באירופה שבה כמעט בכל המדינות אין תוכנית התחסנות לצהבת A (כך גם ברוב העולם). למשל, באנגליה וויילס היו בשנה האחרונה שיש עליה נתונים (2019) 503 מקרים ולמרות זאת אין שם תוכנית התחסנות.

בדקתי את דיוני הוועדה המייעצת מאז 2007 באתר משרד הבריאות ולא מצאתי שנערך בה שום דיון מחודש על חיסוני צהבת A מאז עד היום.

השאלה היא האם יש בעיניך מקום לכך שמשרד הבריאות יבחן מחדש בצורה תקופתית, מעמיקה ומסודרת את הצורך בכל אחד מחיסוני השגרה הקיימים בהתאם לידע הנוכחי, האם יש מקום לעשות זאת בצורה ספציפית ביחס לחיסון צהבת A ומה עמדתך ביחס לצורך בחיסון זה כיום בישראל?

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת כבד A

ד''ר אריק האס
    25/03/2022

שלום רב,

1. משרד הבריאות עוקב אחרי תחלואה במחלות בפיקוח חיסונים (בארץ ובעולם) ומשנה את המלצותיו בהתאם לתוצאות. לא ניתן להסיק מסיכומי הוועדה המייעצת על קיום דיונים במשרד הבריאות בנושא או לא.

2. יש צורך להמשיך לחסן נגד דלקת כבד נגיפית A כי תחלואה עדיין קיימת בארץ ובעולם. אכן התחלואה ירדה מאז הכנסת החיסון. אך המחלה עדיין קיימת ותוקפת אנשים לא מחוסנים כגון עובדים זרים. עובדה זו גורמת מביאה אותנו לתובנה שאם נפסיק לחסן נגיע להתפרצויות ותחלואה נרחבת. מצב דברים זה חזר על עצמו בעשרות מדינות ובמספר מדינות שחשבו ש'אין צורך כבר' בתרכיבים שונים, והנסיון מלמד שעלייה בתחלואה לא מאחרת לבוא.

לאור האמור, אני לא חושב שיש מקום להשתמש בשכיחות ירודה של מחלה כעילה לא לחסן נגדה, אלא אם המצב בארץ ובעולם מוכיח שהגענו לביעור - אירדיקציה. לעת עתה, זה קרה רק במחלה אחת - אבעבועות שחורות. במקרה זה, תוכנית החיסונים כן שונתה בעקבות האפידמיולוגיה, אבל כל מקרה (מחלה וחיסון) לגופו.

בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון פוליון עבור ילד בן חצי שנה
    מיכל
    13/03/2022

שלום
    הבן שלי בן שישה חודשים,
    ילד ראשון.
    עד עכשיו קיבל רק מנה אחת של מחומש.
    השבוע הלכתי איתו לטיפת חלב למנת מחומש נוספת, אבל האחות שיכנעה אותי לקחת גם טיפות.
    מאוד לא רציתי.
    במיוחד שחייבים לקחת את הטיפות לאחר שתי מנות מחומש.
    האם יש סיבה לדאגה שקיבל את הטיפות עם המנה השניה של המחומש?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון פוליו חי מוחלש

ד''ר אריק האס
    15/03/2022

שלום רב,

אין מקום לדאגה. מומלץ להשלים יתר החיסונים על פי ההנחיות של משרד הבריאות.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נגיף הפוליו- תינוק בן ארבעה חודשים
    נועה
    08/03/2022

שלום רב. ביתי בת הארבע חוסנה בכל חיסוני הילדות למעט פוליו מוחלש שניתן בטיפות. יש לי תינוק בן ארבעה חודשים שקיבל כבר שני חיסונים מומתים של נגיף הפוליו. האם זה שביתי לא חוסנה במוחלש ולאור התפרצות הנגיף היא יכולה לסכן אותו ? והאם היא גם בסכנה? תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה שלא חוסנה בתרכיב חי מוחלש

ד''ר אריק האס
    08/03/2022

שלום רב,

מי שחוסן בכל המנות של חיסון מומת נגד פוליו (IPV, הניתן כחלק מחיסון מחומש) אינו בסכנה לחלות מהנגיף. הסיכון הוא למי שלא חוסן כלל (לא מומת ולא חי מוחלש).

אני לא שומע מדברייך סיבה לדאוג שהבת תדביק את הבן בפוליו. יש להמשיך לחסן על פי הנחיות של משרד הבריאות.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאה בבדיקת נוגדנים
    דוד
    07/02/2022

אני בן 56 , עשיתי את החיסון ה 3 באוגוסט 2021 . לא חליתי למיטב ידיעתי בקורונה . עשיתי עכשיו בדיקה סרולוגית פרטית בשיבא ויצא לי 1374 נוגדנים לקורונה . האם זה מספיק או שאלך לעשות חיסון רביעי?

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאה בבדיקת נוגדנים

הוספת תגובה

תמונה

• אין לבסס החלטה למנה רביעית על תוצאות בדיקת נוגדנים

ד''ר אריק האס
    07/02/2022

שלום רב,

הפורום מיועד לחיסונים בילדים. אענה לך בכל מקרה.

לדעתי המקצועית, אין לבסס החלטה למנה רביעית על תוצאת בדיקת נוגדנים. בכל אופן אין סיכון לקבל מנה רביעית בכל רמת נוגדנים.

אני ממליץ לך להתייעץ עם הרופא שלך אם אתה נמצא בסיכון מיוחד להידבק או לתחלואה קשה, ולקבל החלטה על פי הערכת סיכון זו ללא קשר לרמת הנוגדנים.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתי מתחילה ההגנה של חיסון הבקסרו
    יעל
    06/02/2022

שלום
    מתי מתחילה ההגנה של חיסון הבקסרו? כבר אחרי המנה הראשונה או רק לאחר המנה השניה? ה
    הבן שלי בן חודשיים וחצי, מעדיפה לדחות קצת את הבקסרו (בחודש-חודשיים), האם בעייתי?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון נגד מנינגוקוק ותגובה חיסונית

ד''ר אריק האס
    06/02/2022

שלום רב,

קודם כל, טוב לשמוע שאת מעוניינת לחסן את בנך נגד מחלה קשה זו. אני מקווה שבקרוב החיסון יינתן לכל ילדי ישראל.

בדרך כלל התגובה החיסונית לוקחת בין שבוע לשבועיים להגיע להגנה מיטבית.

מנה אחת מקנה הגנה חלקית ו-2 מנות מקנה הגנה מירבית.

אם כבר החלטת לחסן, אין כל כך טעם לדחות את מתן החיסון, אלא לקבל אותו ככל המוקדם, כי חיסונים אינם מתחילים להגן עד שמקבלים אותם.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי עיניים וקורונה
    שרון
    04/02/2022

היי, הבת שלי בת 12 חיובית לקורונה מיום חמישי. יש לה חום וסחרחורות. יותר מדאיג, היא מתלוננת על כאבים בעיניים, אומרת שהאישונים שורפים לה וכואב לה שהיא מזיזה את העיניים ויש לה רגישות לאור, האם זאת תופעה מוכרת של קורונה? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי עיניים וקורונה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי עיניים או עיניים אדומות יכולים להיות חלק מהסתמנות של הדבקה בקורונה

ד''ר אריק האס
    05/02/2022

שלום רב,

כאבי עיניים או עיניים אדומות יכולים להיות חלק מהסתמנות של הדבקה בקורונה. יחד עם זאת, מומלץ ליצור קשר טלפוני עם הרופא המטפל להמשך בירור, טיפול ומעקב לפי הצורך.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נוגדנים להפטיטיס B
    שירי
    20/01/2022

שלום,
    ביתי עשתה בדיקת נוגדנים להפטיטיס B בשל התנדבות במדא. לא היו לה נוגדנים בבדיקה למרות שחוסנה באופן מלא 3 פעמים בילדות.
    קיבלה חיסון אחד sci-B-vac 10mcg בבדיקת נוגדנים חוזרת היו נוגדנים ברמה של 225. למה בעצם לעבור עוד 2 חיסונים? לא מספיקה רמת הנוגדנים הזו? הנוגדנים ירדו בהמשך?

לקביעת תור
    סגירה
    נוגדנים להפטיטיס B

הוספת תגובה

תמונה

• כייל מחסן ששל נוגדנים anti-HBs

ד''ר אריק האס
    20/01/2022

שלום רב,

על פי חוזר מנכ"ל 'חיסון תלמידי מקצועות הבריאות ועובדי מקצועות הבריאות', מי שמקבל תשובה של 10mIU/mL או יותר לאחר אחרי מנת דחף, הניתנת לאחר קבלת 3 חיסונים במרווחים תקינים - נחשב מחוסן ואינו זקוק למנות נוספות.

מבחינה אימונולוגית, מי שמסוגל להגיע לכייל מחסן לאחר דחף יעשה את ויהיה מוגן גם אם נחשף לנגיף וגם לאחר הרבה שנים.

המוסדות הרפואיים בישראל כולל מד"א אמורים לפעול על פי נוהל זה.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נהלים..

שירי
    20/01/2022

המון תודה!
    לגבי נהלים - הבת שלי קיבלה מסמך שמבקש לחסן בשלוש מנות אם אין נוגדנים. בגלל שקראתי קצת החלטתי לבדוק אם יש נוגדנים אחרי חיסון אחד ובאמת היו (אחרי שכמובן חוסנה כשהייתה תינוקת ב3 חיסונים כפי הנדרש).
    אין לי בעיה לחסן כשצריך זה חשוב ונדרש אבל כשלא צריך אז לא צריך וחבל שלא מבקשים לבדוק נוגדנים אחרי חיסון אחד (במידה שיש באמת 3 חיסונים כנדרש בילדות). בכל מקרה מעולה שיש עם מי להתייעץ :-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שריטה לא מוסברת ביד והאם צריך להיבדק
    משה
    13/01/2022

יש לי שריטה לא מוסברת ביד
    (צירפתי תמונה)
    החשש שלי שאולי בעל חיים חולה כלבת חס וחלילה שרט אותי (למשל שהחלון היה פתוח בלילה ומתי שנירדמתי ניכנס עטלף ושרט אותי בזמן שנירדמתי , באזור שלנו יש עטלפים)
    האם לעשות טיפול מונע נגד כלבת?
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• אני ממליץ שתלך ללשכת הבריאות ולדווח על הפצע

ד''ר אריק האס
    16/01/2022

אני ממליץ שתלך ללשכת הבריאות קרוב לאזור מגוריך ולדווח על הפצע. רופא הלשכה יחליט על הצורך בהמשך טיפול.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קורונה pcr
    ליאת
    06/01/2022

היי, הבת שלי עשתה היום בדיקת קורונה pcr. במטוש הראשון דגימה מגרון, הבודק במקום להכניס את המטוש החלק שנבדק למבחנה, המטוש פגע בכפפה של הבודק ואז הכניס אותו למבחנה ולקח דגימה עם במטוש בשני מהאף. האם זה פוגע באמינות הבדיקה? האם יש מצב שתצא לה בדיקה חיובית בגלל עניין זה שהמטוש פגע בכפפה במקום להכנס ישר למבחנה? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת קורונה pcr

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת PCR ניתן לסמוך על תוצאות הבדיקה

ד''ר אריק האס
    07/01/2022

שלום רב,

לפי הנסיבות שאת תיארת, ניתן לסמוך על תוצאות הבדיקה, בין אם שלילית בין עם חיובית.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה