פורום חיסונים לילדים, מחלות זיהומיות - יש לך שאלה?

פורום חיסונים לילדים-מחלות זיהומיות יעסוק בנושאי מחלות זיהומיות בהריון, חיסונים לילדים. פורום חיסונים לילדים-מחלות זיהומיות יעסוק ב: מחלות ילדים, מחלה זיהומית, חיסונים לילדים, שפעת ילדים, אדמת, אבעבועות, פוליו, שפעת שפעת תינוקות, חיסון ועוד

מנהל הפורום

ד"ר אריק האס
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• יש לכם את הבדיקת נוגדנים הבאה?
    עומר
    12/10/2018

אני שאלתי בקופת חולים שלי עם יש להם בדיקה לגילוי רמת הנוגדנים נגד כלבת והם אמרו שאין להם , אני יכול להיפגש איתך באופן פרטי ( כמובן שאני יכול לשלם כסף) ותיתן לי הפניה לבדיקה כזאת? כי עברתי טיפול מונע נגד כלבת ואני רוצה לראות שהרמת נוגדנים שלי בסדר.
    עם אני לא יוכל להיפגש איתך אז באיזה מקום חוץ מקופת החולים אני יכול לעשות בדיקה כזאת?
    תודה מראש.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נוגדנים

ד''ר אריק האס
    12/10/2018

לא מומלץ לבדוק נוגדנים אחרי חיסון כלבת אלא אם אתה שייך לאחת הקבוצות הבאות:
    א. אנשים המצויים במצב של דיכוי חיסוני
    ב. נשאי HIV
    ג. חל שינוי מהותי בלוח הזמנים של מתן החיסון.

אם אתה שייך לאחת הקבוצות האלה, תיצור קשר עם צוות הלשכה בה קיבלת חיסון.

לא מדובר בבדיקה שניתנת לעשות באופן פרטי.

בברכה,

ד"ר אריק האס

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למה זה לא מומלץ?

עומר
    14/10/2018

למה לא מומלץ לעשות את הבדיקה הזאת למי שלא באחד הקבוצות האלה?
    תודה מראש.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבדיקה הזאת יכולה להוריד את רמת הנוגדנים בגוף?

עומר
    14/10/2018

הבדיקה הזאת יכולה להוריד את רמת הנוגדנים בגוף?
    תודה מראש.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש סיכון לכלבת?
    אריק
    12/10/2018

שלום.
    שמי אריק ואני חקלאי במקצועי.

במטעים אצלנו יש לא מעט תנים ובעיקר חזירי בר שבאים מדיי פעם לבקר באזור.

חזירי הבר אוכלים את הפירות והתנים צדים מדיי פעם את חזירי הבר.

את הפירות הנגוסים וההרוסים, אני והחקלאים שמים אותם בעזרת כפפות במיכל ברזל גדול וגבוה ומרכזים אותם שם.

היום ירד גשם רב דבר שגרם לכך שהמיכל הצטבר בהרבה מים ביחד עם הפירות.

היום הלכתי למטעים לבדוק משהו מסוים וכל הפירות והמים שהיו במיכל נפלו לי על הרגליים ובשתי הרגליים יש לי ציפורן חודרנית שגורמת לנפיחות וחתכים באזור הבהונות.

השאלה שלי היא אם במידה ועל הפירות שנפלו עליי היה רוק נגוע בכלבת אבל התערבבו איתם מים של הגשם אז:

1. האם יש סיכון לכלבת?
    2. אם היה רוק שהכיל כלבת על הפירות, האם הגשם שירד אמור להשמיד את חיידקי הכלבת?
    אדמח אם תוכל לענות לי על 2 השאלות בבקשה.
    תודה רבה ושבת שלום.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשיפה אפשרית לכלבת

ד''ר אריק האס
    12/10/2018

בכל מקרה של חשיפה אפשרית לרוק של חיה חשודה בכלבת לתוך פצע פתוח, יש לפנות ללשכת הבריאות הקרובה לדיווח המקרה ולבחון אם יש צורך במתן טיפול מונע.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם המצב מהווה סכנה?
    ורד
    12/10/2018

שלום ד"ר.
    במידה וחיה נגועה בכלבת שתתה מהקערה של הכלב שלי, לאחר מכן ירד גשם רב כולל על הקערה של הכלב, ולאחר בערך עשרים דקות שהגשם החזק נגמר, המים נשפכו על הילד שלי על פצעים בבוהן.
    האם המצב הזה מהווה סכנה לכלבת או שהכלבת לא שורדת לאחר הגשם?
    אני שואלת זאת מכיוון שבקערה היה רוק ואני לא יודעת אם זה של הכלב או של חיה אחרת.
    תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מים מקערה

ד''ר אריק האס
    12/10/2018

בכל מקרה של חשיפה אפשרית לרוק של חיה חשודה בכלבת לתוך פצע פתוח, יש לפנות ללשכת הבריאות הקרובה לדיווח המקרה ולבחון אם יש צורך במתן טיפול מונע.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון נגד שפעת אוגמנטין וסימבקור
    ארנון
    11/10/2018

שלום, חוסנתי נגד שפעת ויום למחרת נאלצתי לקחת אוגמנטין וסימבקור במשאף.האם השילוב של התרופות הנ"ל עם החיסון יכולים להחליש את החיסון?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות וחיסון נגד שפעת

ד''ר אריק האס
    11/10/2018

קבלת תרופות אלה אינו משפיע על יעילות החיסון או בטיחותו.

בברכה,
    ד"ר אירק האס

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עיכוב במועדי חיסונים לתינוק
    עדי
    11/10/2018

שלום
    הבת שלי כמעט בת שנה
    בשל חשש נוירולוגי שכנראה הופרך(בעיות שמיעה ודיבור) ישנו עיכוב במועדי החיסונים שניתנו לבת שלי
    היא קיבלה את חיסון גיל חודשיים במועד אבל את חיסון גיל 4 חודשים קיבלה כשהיתה בת חצי שנה
    והחיסון הבא של גיל חצי שנה למעשה יינתן עכשיו כשהיא כמעט בת שנה
    שאלתי:
    הסיבה שכל חודשיים נותנים את אותם החיסונים היא בשל העובדה שמתחת לגיל שנה אין זכרון חיסוני?
    למעשה מה שאני שואלת
    האם עכשיו כשהיא מקבלת את סט החיסונים הקרוב ניתן לוותר על החיסונים של גיל חצי שנה ולקבל ישר את החיסונים של גיל שנה?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• השלמת חיסונים

ד''ר אריק האס
    11/10/2018

כל המנות המומלצות נדרשות כדי להיות מוגן נגד המחלות שחיסונים מונעים. בחלק מהחיסונים מספר המנות קשור לגיל (כלומר אחרי גיל מסוים אין צורך בהשלמה) ובחלקם זה בכל גיל.

האחות בטיפת חלב יודעת כיצד להשלים חיסונים למי שנמצא בעיכוב, ומדובר בהמלצה סטנדרטית ארצית.

לא מומלץ לוותר על חיסונים שבתוכנית בגלל עיכוב.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעת לוואי פסיכיאטרית נוירולוגית לחיסון? דילמה
    איילה וגלעד
    08/10/2018

שלום
    אנחנו הורים שתומכים בחיסונים
    ושני באים מרקע אקדמי מדעי.

הבת שלנו הגדולה בכיתה ח' ילדה בריאה ומצליחה בלימודים ובריקודים וכו'.
    ביצענו לה מהלידה ועד עתה את כל החיסונים שהיו לפי ההנחיות.
    כמו כן מבצעים לילדים כל שנה חיסון שפעת.

לגבי הבת שלנו. בשנתיים הראשונות לחיים היו לה מדי פעם תקופות שמדי פעם עצבנית מאוד במשך כ2-4 שבועות בוכה צועקת משתוללת ואז זה היה חולף. לא הבנו במה מדובר.
    הכל חלף מגיל שנתיים בערך והיתה ילדה רגועה ומקסימה.
    בכיתה א' לאחר שעברה חיסון קצת לאחר מכן
    "השתגעה" בומשך כ 4 שבועות היתה עצבנית מאוד משתוללת צועקת וגם "נתקעת" - נכנסת לריב וחוזרת במשך אפילו שעה! על אותה מילה במאבק עז ששום דבר לא עוזר.
    לאחר כחודש זה חלף.
    אז התחלנו לחשוד שאולי מדובר בתופעת לוואי של החיסון אבל הנחנו שזה לא סביר.
    בכיתה ב' שוב קיבלה חיסון ושוב חזרה התופעה הדרמטית עם כ 3-4 שבועות קשים מאוד בבית עם ילדה שבאמצע הלילה עומדת חצי שעה צורחת ורוקעת התנהגות שלא היתה לה לפני החיסון.
    אז הבנו שכנראה יש תופעת לוואי ושמחנו שנגמרו רוב החיסונים.
    לגבי חיסונים לשפעת הם לא גרמו לה לזה.

הגענו עכשיו לכיתה ח'. הילדה בגיל ההתבגרות.
    רגועה שמחה.
    יש בקרוב חיסון של כיתה ח' כנראה לפלצת דיפטריה ושעלת. מנת דחף.
    אנחנו חוששים מאוד לתת לה את זה ושתופיע תופעה פסיכיאטרית נוירולוגית מוזרה וחלילה תפגע בה באמצע גיל ההתבגרות ותשאיר נזקים נפשיים או נוירולוגיים.

אודה על עזרתכם.
    1. עד כמה חיוני מנת הדחף של כיתה ח' והאם אפשר לוותר עליה? מה ההסתברות לסיכון כתוצאה מכך? אם הוא אפסי אולי עדיף סיכון כזה מאשר להסתכן בבעיה נפשית באמצע גיל ההתבגרות.
    2. האם מהעובדה שחיסון שפעת כל שנה לא גורם לתופעת לוואי אפשר ללמוד משהו לגבי איזה חיסונים אפשר לתת לה ואיזה לא? אולי הבעיה בכלל בחומר המשמר של החיסונים המורכבים יותר כמו בכיתה א' וב'?
    3. מה אתם ממליצים לעשות. אין לנו ספק שלא מדובר בצירוף מקרים היות וזה חזר על עצמו באופן מובהק.

תודה רבה על העזרה!!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובות לאחר חיסון

ד''ר אריק האס
    08/10/2018

שלום ותודה על השאלות.

הפורום מיועד לידע כללי ולא לייעוץ פרטני.

בכללי אני יכול להגיד לכם שמצב שאתם מתארים אינו מהווה סיבה לא לחסן, כלומר לא מדובר בהוריית נגד או באזהרות לתרכיבים שניתנים בכתה ח'.

לשאלות נוספות, נא לפנות לרופא המטפל.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חושש שנחשפתי פעם נוספת לכלבת
    חגי
    30/09/2018

אני ממש מצטער על ההפרעה עם השאלות, אני פשוט דיי חרד בעניין.
    קיבלתי חיסונים בגלל נשפכו עליי מים על פצעים פתוחים שהיו על היד והיה במים לא מעט רוק שהוא ככל הנראה היה של תנים.
    הטיפול אותו אני מקבל כמו שהזכרתי קודם לכן, הוא טיפול שכולל 4 מנות חיסון מסוג Verorab.
    נכון לעכשיו, קיבלתי סך הכל 3 מנות חיסונים ונשאר לי לקבל עוד מנת חיסון אחרונה בעוד כמה ימים.
    אתמול הרמתי את הקערת מים של הכלב שלי שחתולי רחוב שתו ממנה ואני לא יודע אם גם תנים שתו ממנה.
    הקערה נפלה והרבה מים נשפכו לי על הרגל שעליה יש הרבה פצעים וחתכים בעקבות עבודה שאני עובד בה.
    אני יודע שאמרת לי שלא נהוג לקבל חיסונים נוספים במהלך קבלת טיפול נגד כלבת מכיוון שהגוף בונה נוגדנים, אך רציתי לשאול ברשותך, במידה והיה רוק במים שנשפכו עליי שנגוע בכלבת, האם אני עדיין אמור להיות מוגן מכלבת, למרות שיש לי לא מעט פצעים ברגל?(אני מזכיר שיש לי לקבל את המנה הרביעית והאחרונה בעוד כמה ימים ושנשפכו עליי המים כמה ימים אחרי קבלת המנה השלישית, כלומר יחסית קרוב לסיום הטיפול).
    המון תודה, אני ממש מתנצל על כל ההפרעה.
    שיהיה לך שבוע טוב וחג שמח :)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אני אצטרך לקבל חיסונים נוספים?
    שרה
    27/09/2018

רק כדיי להבין, על פי הודעתך הקודמת, האם אני אצטרך לקחת חיסונים נוספים במידה ונחשפתי לכלבת על ידי ליקוק של כלב לא ידוע על פצע בפה לאחר המנה השלישית מתוך ארבע מנות חיסון, או שאני אמורה להיות מוגנת ואין צורך בחיסונים נוספים?
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש סיכון לכלבת?
    שרה
    27/09/2018

במקרה עברתי כאן בפורום ושמתי לב להודעה של מישהו שנמצא במקרה דומה לשלי, אך אני אהיה שמחה אם תוכל בבקשה לכתוב את דעתך בנושא.
    כלב לא ידוע ליקק אותי על פצע בברך לפניי כמה זמן וקיבלתי טיפול נגד כלבת וקיבלתי כרגע 3 מנות חיסון מתוך 4 חיסונים.
    החיסון הוא Verorab והוא חיסון פעיל עד כמה שידוע לי.
    רציתי לשאול, אם כלב ליקק אותי פעם נוספת בתוך הפה ובפה יש לי פצעים, האם אני עדיין נחשבת כמוגנה אם אני אקבל את החיסון הרביעי בעוד כמה ימים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כלבת

ד''ר אריק האס
    27/09/2018

שרה,

לחיסון נגד כלבת אין תוקף. כלומר מי שסיים סדרת טיפולים וננשך שוב, מקובל לתת טיפול נוסף אפילו יום אחרי סיום הטיפול, כי אין אפשרות לדעת כמה הנוגדנים יישארו ברמה מגנה. עם זאת, מי שננשך באמצע טיפול, עדיין בונה את רמת הנוגדנים שלו. לכן, לא מומלץ מנות נוספות.

לשאלות נוספות, אני ממליץ שתפנה ללשכת הבריאות או הגורם האחראי על מתן החיסונים נגד כלבת.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש סיכוי להידבק בכלבת
    חגי
    26/09/2018

אם נגעתי באדמה שהייתה טיפה לחה בגלל טל שיש בלילה, ובאדמה הזאת עוברים לא מעט חתולי רחוב, האם יש סיכוי להידבק בכלבת אם היה לי פצע קטן על היד והאדמה נגעה לי בו?
    אני שואל את זה מחשש שאולי היו חלקיקי רוק על האדמה או משהו בסגנון...
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כלבת

ד''ר אריק האס
    26/09/2018

המקרה שאתה מתאר אינו מהווה סיכון לכלבת.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המון תודה, אז בשביל מה נועד הצמר גפן בסוף הטיפול?
    סמי
    25/09/2018

תודה על המענה.
    רציתי רק לדעת בשביל מה נועד הצמר גפן בסוף החיסון שמקבלים?
    שמים גם חומר על הצמר גפן...
    האם באופן כללי הצמר גפן בסוף הטיפול הוא הכרחי או שגם בלעדיו החיסון עובר בהצלחה?(כי הייתי איתו ממש כמה שניות, הורדתי אותו ולאחר מכן ירד לא מעט דם באזור החיסון)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ירד לי דם בחיסון
    סמי
    25/09/2018

קיבלתי חיסון נגד כלבת וירד לי קצת דם מהאזור(חיסונים קודמים לא ירד לי ככה דם).
    האם יש סיבה לדאגה? האם זה אומר שהחיסון לא הצליח?
    זה משנה אם השארתי רק לאיזה 20 שניות את הצמר גפן שמקבלים לאחר החיסון על היד, כי רק אז ירד לי מלא דם...
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דימום אחרי חיסון

ד''ר אריק האס
    25/09/2018

אין סיבה לדאגה. אין קשר בין דימום לאחר קבלת חיסון ויעילותו. חשוב ללחוץ על מקום הזריקה למנוע דימום נוסף.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על כל העזרה והתמיכה
    עידן
    25/09/2018

שלום ד"ר.
    הודעתי הקודמת נמחקה משום מה(אין לי מושג למה).
    בכל מקרה הייתי אצל לשכת הבריאות וקיבלתי את המנה השלישית ככה שהשאלה שנמחקה כבר לא רלוונטית.
    בכל מקרה רציתי להגיד תודה על כל העזרה והתמיכה אתמול, אתה ללא ספק הרגעת אותי מחשש להידבקות נוספת במחלה הארורה הזאת כלבת.
    מעריך את זה :)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אני מוגן מכלבת?
    עידן
    23/09/2018

שלום ד"ר.
    אני עוד מעט בן 18, מתגייס עוד מעט ואני דיי מודאג כבר זמן ארוך ואני חייב עזרה.
    התחסנתי בחיסון נגד כלבת בעקבות כך שנגעתי במים שחשודים כנגועים כלבת שנגעו לי בפצעים פתוחים על היד.
    כרגע קיבלתי רק 2 מנות של חיסון מתוך 4 והחיסון השלישי הוא בעוד יומיים.
    יש לי 2 שאלות ברשותך שאני יותר ואשמח אם תוכל לענות לי עליהן:
    1. אם לאחר שקיבלתי 2 מנות חיסון מתוך ארבע, שוב פעם נשפכו עליי מים שחשודים שנגועים בכלבת בפצע באזור הרגל, האם אני עדיין אהיה מוגן כל עוד אני אמשיך לקבל את 2 החיסונים שנשארו לי?

2. במידה וכן, מה הסיבה שבגללה אני אשאר מוגן? הרי זאת חשיפה נוספת למרות שהיא לאחר 2 מנות חיסון...

המון תודה וחג שמח.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כלבת

ד''ר אריק האס
    24/09/2018

לחיסון נגד כלבת אין תוקף. כלומר מי שסיים סדרת טיפולים וננשך שוב, מקובל לתת טיפול נוסף אפילו יום אחרי סיום הטיפול, כי אין אפשרות לדעת כמה הנוגדנים יישארו ברמה מגנה. עם זאת, מי שננשך באמצע טיפול, עדיין בונה את רמת הנוגדנים שלו. לכן, לא מומלץ מנות נוספות.

לשאלות נוספות, אני ממליץ שתפנה ללשכת הבריאות או הגורם האחראי על מתן החיסונים נגד כלבת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי שאלה בקשר לכלבת
    דני
    24/09/2018

ב40 שנים האחרונות היו מקרה או מקרים שמתו בישראל בגלל טיפול מונע נגד כלבת? אם כן מתי היה המקרה האחרון?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כלבת

ד''ר אריק האס
    24/09/2018

לא מוכר לי מקרה שמישהו מת בגלל טיפול מונע נגד כלבת.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה