פורום חיסונים לילדים, מחלות זיהומיות - יש לך שאלה?

בפורום זה אפשר להתייעץ על נושאים כמו מחלות זיהומיות בהריון, מחלות ילדים, שפעת ילדים, אדמת, אבעבועות, פוליו, בדיקות שתן, בדיקות דם, חצבת, CMV ועוד

מנהל הפורום

ד``ר אריק האס
ד"ר אריק האס
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אריק האס ללא פרסום בפורום

• דלקת גרון ילדה בת 4
    טליה
    25/10/2021

היי.
    ביתי אובחנה היום על דלקת גרון והחלה לקחת אנטיביוטיקה מוקסיפן. טרם ידוע איזה חיידק זה התבקשה לעשות משטח גרון.
    אני עם ילד בבית בן 5 ימים!!!
    האם המצב מדבק? מה עלי לעשות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    דלקת גרון ילדה בת 4

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• CMV אצל ילד בין שנתיים
    ענת
    11/10/2021

שלום רב,

לנכד שלי בן השנתיים יצא בבדיקות דם CMV חיובי.
    הוא סובל כבר קרוב לחודשיים מחום עולה ויורד.
    האם יש סיבה לדאגה? יש טיפול או שזה אמור לעבור מעצמו?
    מה זה בעצם CMV

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    CMV אצל ילד בין שנתיים

הוספת תגובה

תמונה

• אדם שנדבק בנגיף אין תסמינים כלשהם

ד''ר אריק האס
    14/10/2021

שלום רב,

CMV הוא ראשי תיבות ל-cytomegalovirus. מדובר בנגיף שגורם לתופעות שונות בבני אדם כולל חום. לרוב, אדם שנדבק בנגיף אין תסמינים כלשהו. תסמינים נשימתיים כגון נזלת ושיעול הינם גם אפשריים.
    חשיבות המחלה בעיקר בקרב נשים בעת ההריון בשל יכולת הנגיף לגרום למומים בעובר ובאנשים עם דיכוי במערכת החיסון בגלל מחלות או טיפול מדכא חיסון.
    עבור ילד בריא, אין סיבה לדאגה ואין צורך בטיפול נגד הנגיף מעבר לטיפול בתסמינים כגון תרופות להורדת חום.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון שלישי לאחר בדיקה סרולוגית חיובית
    סיגל
    03/10/2021

שלום
    מחוסנת פעם שניה לפני 8 חודשים.
    בבדיקה סרולוגית לפני כשבועיים יש 954 נוגדנים.
    האם צריך להתחסן מנה שלישית או עדף להמתין? האם לא מסוכן להתחסן כשיש רמה כזו של נוגדנים?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• מנה שלישית של חיסון נגד נגיף הקורונה

ד''ר אריק האס
    03/10/2021

סיגל שלום רב,

אין סיכון לקבל את מנה של חיסון נגד נגיף הקורונה בכל רמה של נוגדנים.

לדעתי כדאי לחסן ולא להשתמש בתוצאת בדיקה סרולוגית כדי לקבל החלטה.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון רוטה לתינוק ושימוש בכפפות
    שרונה
    26/09/2021

שאלה לגבי חיסון רוטה לתינוק
    אני חולת קרוהן ולמשך ההריון עד שבוע 35 הזרקתי תרופה ביולוגית בשם יומירה. התינוק נולד בשבוע 40 פלוס 3.
    הרופאי גסטרו לא ממליצים לחסן את התינוקות ברוטה בגלל הדיכוי החיסוני של האם.
    השאלה אם יש בעיתיות מבחינת התינוק לחסן ברוטה (בגלל שהזרקתי את התרופה עד שבוע 35)
    ומבחינתי האם שימוש בכפפות וכמובן שמירה על ההגינה תמנע חשיפה שלי לרוטה ?
    מצד אחד פוחדת עליו שלא יחוסן אבל גם פוחדת עלי ..
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון רוטה לתינוק שנולד לאם שטופלה בטיפול ביולוגי בעת ההריון

ד''ר אריק האס
    26/09/2021

שלום רב,

אין לחסן תינוקות *שנחשפו ברחם לטיפול ביולוגי* בחיסונים חיים מוחלשים (כגון רוטה, פוליו (דרך הפה), חצבת, חזרת, אדמת ואבעבועות רוח) עד גיל 12 חודשים. זאת מכיוון שטיפול זה עלול לדכא את המערכת החיסון של התינוק לכמה חודשים לאחר החשיפה האחרונה.

לתינוקות *שלא נחשפו ברחם לטיפול ביולוגי*, ניתן למנוע חשיפת האם נגיף שבתרכיב על ידי הגיינת ידיים. תינוקות אלה יכולים לקבל את החיסון נגד נגיף רוטה (או חצבת, חזרת, אדמת, אבעבועות רוח) ללא חשש סכנה לאמא. אין לתת חיסון פוליו דרך הפה לתינוק שאמו מוגדרת כמדוכאת חיסון בגיל מתן התרכיב.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על התשובה המפורטת

שרונה
    26/09/2021

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בקשר להתנגשות חיסונים והאם אפשרי
    יוסי
    18/09/2021

עם גבר 3 שבועות אחרי חיסון 3 נגד קורונה של פייזר ו/או של מודרנה זה מסוכן עם הוא יקח חיסון נגד:
    1. דלקת ריאות (כי הקורונה זה גם סוג של דלקת ריאות אז האם זה מתנגש)
    2. כלבת (כי כלבת זה גם משהו עם rna והחיסונים נגד קורונה זה גם משהו כמו rna)
    3. טטנוס

תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון נגד קורונה וחיסונים אחרים

ד''ר אריק האס
    21/09/2021

שלום רב,

מותר לקבל את כל החיסונים עליהם שאלת בו זמנית או בכל רווח זמן אחרי החיסון נגד קורונה (או לפניו).

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הידבקות בכלבת מגופה של בעל חיים
    נתי
    15/09/2021

1.עם נגיד החלונות באוטו של מישהו מסויים היו פתוחות והוא בתוך האוטו שלו שעומד במקום כי הוא בחניה הצדדית של הכביש ובנתיב של הכביש הצמוד עליו יש גופה של חתול ועובר אוטו אחר ועולה על הגופה של החתול ומעיף עליו חלק מהגופה של החתול שמכיל את השיניים שלו והשיניים האלו ניכנסות לו (לבן אדם שבתוך האוטו) לתוך העור הוא יכול להידבק בכלבת בהנחה שלחתול הזה היה כלבת בזמן שהיה חי?

*יש לציין שהבן אדם הזה בתוך האוטו קיבל לפני 5 שנים טיפול מונע נגד כלבת

2. אפשר להידבק ככה בטטנוס עם לחתול הזה היה טטנוס בזמן שהיה חי?

תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• כלבת וטטנוס ואין סיבות להדבקה בנסיבות שאתה מתאר

ד''ר אריק האס
    16/09/2021

שלום רב,

1. אין סיכון להדבקה בכלבת בנסיבות שאתה מתאר.
    2. אין סיכון להדבקה בטטנוס בנסיבות שאתה מתאר.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אימפטיגו ודרכי טיפול שהוצעו
    עדי
    14/09/2021

שלום לביתי בת ה3.5 אובחן אימפטיגו. זה התחיל מ2 פצעים וכרגי יש 6 .. הרופא נתן לה משחת פוסיקרט ואנטיביטקה בסירופ צפוויט
    האם הסירופ אכן הכרחי? בכל מקום נאמר כי רק אם יש חום סיסטמי.התפשטות רחבה או הדבקה חוזרת מומלץ טיפול פומי
    יש לציין שהיא אלרגית לפנצילין ולכן לא ששה לתת אנטיביוטקה
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול באמפטיגו ולשאול את הרופא המטפל

ד''ר אריק האס
    14/09/2021

שלום רב,

תודה על השאלות. אמפטיגו מטופל לפעמים במשחה בלבד, לפעמים לאנטיביוטיקה סיסטמית בלבד, ולפעמים בשילוב.

הפורום אינו מיועד לקבל החלטות טיפוליות פרטניות ובוודאי אינו מיועד לקבל חוות דעת שניה על תוכנית טיפולית של רופא שבדק, אבחן והמליץ על טיפול.

אני מציע לך לשאול את הרופא המטפל על הנחיצות הטיפול שהוצע במקרה הספציפי.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשר להידבק בכלבת בעקבות זה?
    יורם
    05/09/2021

אתמול בלילה צילמתי דבר שנראה כמו גופה של בעל חיים (צירפתי תמונה להודעה הזאת) ואז בזמן שצילמתי את זה כלבת המשפחה עברה לידי בריצה והעיפה עליי את הדבר הזה שצילמתי שנראה כמו גופה של בעל חיים , ויכול להיות שהחלק של השיניים בפה של הדבר הזה שנראה כמו גופה של בעל חיים פגע בי ונכנס לי לעור , וכלבת המשפחה גבוהה וחזקה אז יכול להיות שהיא העיפה לי חזק את הדבר הזה שנראה כמו גופה של בעל חיים , האם אני צריך לעשות טיפול מונע נגד כלבת בעקבות זה (חיסון נגד טטנוס עשיתי לפני 4 שנים בערך)?
    תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• אין סיכון לכלבת במצב שתיארת בכלל

ד''ר אריק האס
    05/09/2021

שלום רב,

אין סיכון לכלבת במצב שתיארת.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביקור ובדיקה אצל רופא שיניים
    אפרת
    04/09/2021

שלום רב, רציתי לשאול לגבי ביקור ובדיקה אצל רופאת שיניים לפני כארבע שנים (הייתה אז בת 7):
    רופאת שיניים שהבת שלי הייתה מטופלת אצלה. בביקור האחרון שלנו בדיקת שיניים בלבד וצילום שיניים, ללא טיפול. לביתי היה פצע אדום נפוח פתוח בחניכיים, לא מדמם.
    לפני הבדיקה ראיתי שעל גבי המראה, ישנן שתי נקודות דבוקות ולא הערתי.
    השאלה שלי היא אם במקרה המכשיר לא עבר חיטוי, עברנו בדיקה בלבד, האם עכשיו אחרי ארבע שנים יש סיבה לדאגה? ביתי מחוסנת בכל החיסונים, המקרה היה לפני חיסון צהבת של כיתה א.
    1. האם יש לחשוש ממחלות מדבקות כמו צהבת אדמת, איידס לפי המקרה המתואר (בדיקה ללא טיפול, פצע פתוח מגורה, לא מדמם). תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה אצל רופא שיניים וחשש ממחלות מדבקות

ד''ר אריק האס
    04/09/2021

שלום רב,

מדברייך אין סיבה לחשוש למחלות מדבקות.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון ראשון אחרי החלמה מקורונה
    ליסה
    31/08/2021

שלום
    החלמתי מקורונה לפני שנה ועדיין לא התחסנתי בזמן שנדבקתי סבלתי מנזלת יבשה גודש ואף סתום התקשתי לנשום דרך האף לרוב נשמתי דרך הפה אחרי ההחלמה הייתי אצל רופא א.א.ג איבחן אצלי פוליפ באף וקונכיות מוגדלות קיבלתי תרסיס אחרי טיפול ממושך לחודשים הנשימה דרך האף השתפרה ובבדיקה חוזרת כבר לא היה פוליפ אומנם מאז הקורונה ועד היום יש לי קושי בלהביא נשימות עמוקות דרך הפה בשני מאמצים לא מסתדר ובמאמץ השלישי זה מסתדר אין לי חולשה ועייפות גם במאמץ האף לא כזה פתוח לחלוטין אבל יש שיפור ניכר במצב כזה אפשר להתחסן ? חוששת שהחיסון יחמיר את המצב רופא המשפחה האזין לריאות ולחזה אמר לי שתקין או שכדאי גם צילום חזה לפני חיסון?

הוספת תגובה

תמונה

• אין אזהרה לקבלת מנת חיסון ראשונה

ד''ר אריק האס
    04/09/2021

שלום רב,

אני לא שומע מדברייך הוריית נגד או אזהרה לקבלת החיסון.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם ועדת החיסונים ממליצה או רק מאפשרת למחלימים להתחסן?
    דודו
    25/08/2021

ממה שאני רואה מדיוני ועדת החיסונים:
    https://govextra.gov.il/ministry-of-health/covid19-vaccine/covid-19-vaccine-efficacy-safety-follow-up-committee

בישיבה מס' 18 מתאריך 4.4.21 נכתב "רוב קטן מקרב חברי הצוותים סבור שיש להמליץ למחלימים להתחסן לעומת מיעוט שתמך בהמשך המדיניות הקיימת לאפשר למחלימים להתחסן (עבודה שהוצגה למחרת הדיון על מועילות ההגנה של
    החלמה ו/או חיסון הראתה רמת מיגון גבוהה למחלימים גם ללא מנת דחף)."
    https://www.gov.il/BlobFolder/reports/vaccine-priorities-board/he/files_publications_corona_vaccine-priorities-board-04042021.pdf

בישיבה מספר 19 מתאריך 18.4.21 מוצג המחקר של גולדברג והופרט לפיו "תוצאות – יעילות ההגנה במחלימים – להדבקה – %97-94 , לאשפוז – %95-92 ,למחלה קשה 94-98%", ויו"ר ועדת החיסונים מסכם את הדיון (עמ' 6):
    "ד"ר בעז לב – ניתן לסכם כי רוב האנשים חושבים שאין מקום להמליץ על חיסון מחלימים.
    ניתן לאפשר חיסון מחלימים ואין להתנות הארכת התו הירוק בחיסון. "
    https://www.gov.il/BlobFolder/reports/vaccine-priorities-board/he/files_publications_corona_vaccine-priorities-board-18042021.pdf

מאז אני לא רואה שום שינוי של ההחלטה הזו בכל הדיונים הבאים של הוועדה שפורסמו (עד דיון 30 מ-19.8.21, לפני 3 ימים).

בדיון מס' 26 מ-22.7.21 מוצגים בוועדה הנתונים העדכניים מהמחקר של גולדברג והופרט שלפיו "המחלימים יותר מוגנים מאשר המחוסנים במהלך יוני-יולי":
    https://www.gov.il/BlobFolder/reports/vaccine-priorities-board/he/files_publications_corona_vaccine-priorities-board-22072021.pdf

בדיון מס' 27 מ-28.7 נכתב "בשלב זה לא נתקבלה המלצה לחסן מחלימים במנת דחף."
    https://www.gov.il/BlobFolder/reports/vpb-28072021/he/files_publications_corona_vaccine-priorities-board-28072021.pdf

אם כן, הרושם מהדיונים הוא שב-4.4 הוחלט על המלצה למחלימים להתחסן, ב-18.4 ההחלטה שונתה למתן אפשרות למחלימים להתחסן ומאז לא התקבלה שום החלטה נוספת ביחס לחיסון מחלימים. זה מה שאני רואה בפרוטוקולים, אם מישהו רואה משהו אחר הוא מוזמן לתקן אותי.

הוספת תגובה

תמונה

• האם לחסן תינוק נגד אבעבועות לאחר שחלה באבעבועות
    דרור
    13/08/2021

שלום
    יש לי תאומים בני 10 חודשים שחלו באבעבועות רוח בגיל 6 חודשים .
    השבוע עשינו להם בדיקת דם לגילוי נוגדנים לאבעבועות ....התשובה היא חיובית יש להם נוגדנים .
    האם נחוץ לחסן את התינוקות בחיסון נגד אבעבועות בגיל שנה ?
    תודה
    דרור

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון נגד אבעבועות

ד''ר אריק האס
    13/08/2021

לתינוק שחלה באבעבועות רוח ויש עדות סרולוגית בנוגדנים, אין צורך לקבל חיסון נגד מחלה זו.

יצוין שאין סיכון למי שחלה בעבר לקבל את חיסון נגד אבעבועות רוח, למשל בשילוב עם תרכיבים נגד חצבת, חזרת ואדמת.

בכל אופן חשוב לקבל חיסון נגד חצבת, חזרת אדמת בגיל 12 חודשים.

בברכה,
    ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נוגדנים להפטיטיס b
    רחל
    05/08/2021

שלום,
    בת 34. הרופאה ראתה את פנקס החיסונים שלי ואמרה שבילדותי התחסנתי להפטיטיס b.
    היום עשיתי בדיקות דם - בערך כתוב שלילי negative, אולם בטווח הנורמה שהינו בין 0 ל- 9.9 רשום לי 113. מה משמעות הדבר?

לקביעת תור
    סגירה
    נוגדנים להפטיטיס b

הוספת תגובה

תמונה

• הבדיקות שעשיתי היום

רחל
    05/08/2021

HEPATITIS Bs Ab - יצא 113 כשבטווח רשום 0-9.9
    HEPATITIS Be Ab - תוצאה NEGATIVE

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פאפא בגיל מאוחר
    גילה
    04/08/2021

שלום רב.
    הבת שלי קבלה התקף פאפא אחרון בערך בגיל 13.היום היא בת 18 ופעמיים במהלך החודש האחרון,בהפרש של שבועיים חזרו התסמינים של חום גבוה,כאבי שרירים,גרון שנראה מודלק אך במשטח גרון יצא נקי ובחילות.שאלתי היא האם יתכן והתקפים חזרו אחרי 5 שנים?

לקביעת תור
    סגירה
    פאפא בגיל מאוחר

הוספת תגובה

תמונה

• PFAPA בגיל 18

ד''ר אריק האס
    04/08/2021

שלום רב,

כן זה אפשרי. יחד עם זאת, יש סיבות אחרות לתסמינים שאת מתארת. מומלץ לפנות לרופא המטפל ובמידת הצורך, מומחה באטיולוגיה של חום חוזר כגון ראומוטולוג.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון mmrv לתינוקת בת שנה
    נטלי
    02/08/2021

היי,
    האם יכול לעלות חום לתינוק 3 ימים אחרי חיסון mmrv?
    אני רואה שכתוב בכל מקום בין 5-12..
    אצלנו עלה החום ביום ה-3 יחד עם נזלת ושיעול קל, רוצה לדעת האם אפשר לייחס את זה לחיסון.

לקביעת תור
    סגירה
    חיסון mmrv לתינוקת בת שנה

הוספת תגובה

תמונה

• חום 3 ימים לאחר חיסון MMRV

ד''ר אריק האס
    03/08/2021

שלום רב,

תודה על השאלה. למרות שבדר"כ חום מופיע כשבוע לאחר החיסון, הוא יכול להופיע גם לפני. כמו כן, יש אפשרות שמדובר בחום ממקור אחר כגון מחלה זיהומיות לא קשורה לחיסון.

מומלץ לפנות לרופא המטפל להערכה.

בברכה,

ד"ר אריק האס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה