פורום מחלות זיהומיות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו שפעת, שפעת העופות, שפעת החזירים, איידס, קדחת, קדחת הנילוס, חיסונים, חיידקים, זיהומים, מלריה, קלבסיאלה, צהבת, רפואת מטיילים ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רגב כהן
ד"ר רגב כהן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר רגב כהן ללא פרסום בפורום

• חשש מהדבקה זדונית באיידס
    אביקו
    23/02/2019

במלתחה של הקאנטרי קלאב מישהו שאני לא מכיר נתן לי צ'פחה עם כף היד בכתף שלי, הייתי עם חולצה. אחר כך בבית הורדתי את החולצה וראיתי סימן אדום ושריטה, אם הייתה לו מחט עם דם האם יש חשש. תודה ד"ר רגב על תשובתך

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סכנת הדבקות באיידס לאחר מין אוראלי ?
    תום
    22/02/2019

שלום רב,
    קיימתי יחסים אורליים עם אדם שטוען שהוא בריא ( לא נשא לטענתו)
    הוא גמר לי בפה ( מיד ירקתי)
    בפה נכוותי יום קודם (ממזון) ויש קילוף (פצע) בלוע - האם זה יכול להוות סיכון להדבקה?
    בנוסף חלק מנוזל הזרע נגע לי בידיים ויש לי שני חתכים קטנים ליד האצבעות ( לא חושב שהזרע נגע בהם אבל היה ליד בוודאות)
    האם יש סכנת הדבקות ( במידה והוא כן נשא ) ?
    אודה על תשובת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סירופ לשיעול מוקוליט
    שני
    21/02/2019

שלום רב,
    רציתי לשאול לגבי סירופ לשיעול מוקוליט 250 מ"ג
    האם יש תופעות לואי?
    אני משתעלת ללא ליחה שיעול יבש האם הסירופ הזה יכול לעזור לי?
    תודה רבה
    שני

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון נגד חצבת במצב רפואי מורכב
    אלינה
    14/02/2019

לד"ר כהן שלום רב,
    אני פונה אלייך בשאלה שלרופאים שלי (המטולוגים ורופא ריאות) אין תשובה עליה.
    אני בת 43, 5 שנים אחרי כימותרפיה ו-3 שנים אחרי סיום הטיפול התומך במבטרה בעקבות לימפומה, כרגע ברמיסיה.
    בעקבות המבטרה, עד עכשיו יש לי אימונוגלובולינים נמוכים (IgG 4.85, IgA 0.55, IgM 0.27), ובעקבות הלימפומה, יש לי פגיעה נרחבת בריאות, ריאה אחת פיברוטית לחלוטין, ברונכיאקטזיות נרחבות בשתי הריאות, שיעול קשה קבוע עם הרבה כיח, נפח ריאות 30%.
    מצבי הכללי לא טוב, הרבה חולשה, כאבי בטן, כאבי פרקים, נוירופתיה פריפרית וכו'.
    בנוסף, אני מגיבה מאוד חזק לרוב התרופות, לטוב ולרע. עקרונית, לא הייתה לי בעבר בעיה עם חיסונים, להוציא את תרכובת החיסונים שקיבלתי בטירונות (שנת 1995) ואחרי זה חליתי, עם חום גבוה ושיעול למשך כמה חודשים, אם כי קשה להגיד עכשיו אם זה היה וירוס או תגובה לחיסון.
    מאז הפגיעה הריאתית בעקבות לימפומה, כל מחלה הקשורה במערכת הנשימה, גורמת לירידה דרסטית במצבי ונמשכת חודשים.
    השאלה היא לגבי חיסון נגד חצבת, שאין לי נוגדנים אליה. הרופאים שלי מעבירים את כובד ההחלטה אליי, אבל אין לי דרך לדעת את הדברים הבאים:
    1. מה הסבירות שאחלה בעקבות החיסון לאור הנתונים הנ"ל? האם המחלה בעקבות ההתחסנות קלה יותר בדרך כלל ממחלה שנדבקים בה מחולה? האם אצלי המחלה בעקבות החיסון עלולה להיות יותר קשה מאשר אצל אדם בריא? האם יש דרך למנוע מראש סיבוכים של המחלה במקרה כזה?
    2. האם קיים בארץ או בחו"ל חיסון נפרד נגד חצבת, ולא בתרכובת? אם כן, האם יש דרך להשיגו, גם אם באופן פרטי?
    3. אם קרובי משפחתי (מבוגרים בלבד) ירצו להתחסן נגד חצבת, האם הם יהיו מדבקים עבורי בשבועות הראשונים אחרי החיסון, ואם כן, לכמה זמן?
    4. מהו GAMASTAN והאם עדיף לי להתחסן בעזרתו מאשר בחיסון הרגיל? אם כן, איזה רופא אמור להפנות אותי לחיסון זה?
    אודה על תשובתך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון חצבת

ד"ר רגב כהן
    17/02/2019

אכן מקרה סבוך, מציע לפנות עם זה לייעוץ מסודר.
    לשאלותיך בקצרה -
    1. אם אין לך נוגדנים כנגד חצבת יש סיכוי לא מבוטל להדבק בארץ או בחול. אם מחוסנים לרוב לא נדבקים בחצבת. המחלה בעקבות החיסון אצלך עלולה להיות יותר חמורה מהרגיל. אין דרך למנוע את הסיבוכים מהחיסון אבל המחלה עלולה להיות לעין ערוך יותר קשה והרבה יותר מסוכנת.
    2. לא
    3. לא. יכולים להתחסן. כך הם מגינים עליך מפניזה שהם ידבקו בחצבת וידביקו אותך
    4. חיסון סביל, טוב לתקופה קצרה מאוד בלבד. בד״כ משתמים אחרי חשיפה למי שלא יכול לקבל את החיסון החי מוחלש.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון חצבת במצב רפואי מורכב

אלינה
    19/02/2019

לד"ר כהן תודה רבה וברשותך כמה שאלות הבהרה:
    1. בסעיף 1 אתה מתייחס גם למחלה בעקבות החיסון וגם למחלה בעקבות הידבקות (המשפט האחרון)?
    2. אם ניתן להתחסן רק בתרכובת, האם זה מעמיד אותי בפני סכנות נוספות מהרכיבים של דיפטריה וטטנוס?
    3. לאיזה מומחה אתה ממליץ שאפנה - למחלות זיהומיות או לאימונולוג?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חצבת

ד"ר רגב כהן
    19/02/2019

1. לא.. התכוונתי למחלה בעקבות הוירוס הפראי
    2. התרכובת היא של חצבת עם חזרת ואדמת. אין קשר לטטנוס...
    3. אולי אפשר להתחיל מאחד ובהמשך לקבל חיזוק מאימונולוג

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון חצבת במצב רפואי מורכב

אלינה
    20/02/2019

תודה רבה על תשובותיך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Q fever ובלוטות לימפה
    מאיר
    19/02/2019

אני כבר כמה חודשים חולה עם חום כל יום חולשה ובחילות
    לאחרונה אושפזתי בבית חולים ואובחנתי שיש לי נפיחות בבלוטת לימפה בבטן האחורית פלוס טחול קצת מוגדל ותפקודי כבד ירודים , ישר חששו אולי זה מחלת הסרטן .
    ואז הגיע תשובה מהקופת חולים כמה ימים לפני שאושפזתי שבכלל אני חולה ב q fever.
    האם q fever יכול לנפח בלוטת לימפה ולעשות את מה שאני מרגיש?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• Q

ד"ר רגב כהן
    20/02/2019

בהחלט, מציע לפנות לייעוץ זיהומאי, המחלה עלולה להפוך לכרונית במקרים מסוימים ויש לה טיפול

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לכמה חודשים לרוב נותנים פלוקנוזול?
    מיכל
    18/02/2019

שלום,
    יש לי קנדידה בלשון, בגרון ואולי גם בוושט.(עקב משאפים לאסתמה). 3 חודשים זה לא עובר עם משחות.
    אני אמורה לקבל פלוקנוזול. תוך כמה חודשים של טיפול תרופתי לרוב זה עובר?
    וכל כמה זמן צריך לעשות תפקודי כבד?
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה נראה כמו פטריה על פי התמונה?
    מאיה
    17/02/2019

שלום, יש לי תחושת צריבה ובלשון.. האם בצילום שצירפתי החיפוי הלבן בלשון נראה כמו פטריה?תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פטריה

ד"ר רגב כהן
    17/02/2019

אכן יכול להתאים לחיפוי של קנדידה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מהו מינון הפלוקנוזול המומלץ?
    מיכל
    16/02/2019

שלום,
    יש לי פטריה בגרון, בלשון ובוושט שלא חולפת 3 חודשים , ופטריה וגינלית שכל הזמן חוזרת ת8 שנים.עם כל המשחות והתרחיצים. רופא אסתמה (זה בגלל המשאפים) אמר שירשום לי פלוקנוזול כשאחזור אליו עוד שבועיים, אבל הוא לא ידע בדיוק איזה מינון לתת והתחיל להסתבך עם זה ולבדוק במחשב.
    איזה מינון לרוב נותנים במצב כזה ולכמה זמן?
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש מאיידס בעיסוי אצל מסאגיסטית
    אלי
    12/02/2019

הייתי בעיסוי והמעסה עיסתה את ראשי ונגעה באצבעותיה בעפעפיים מספר פעמים. אם הייתה לה שריטה על אצבע ואולי גם מגע באזור הלבן של העין האם יש מקום לחשש. נראה לי שזה חשש שווא אבל אני מוטרד מאד מזה
    תודה ד"ר רגב על תשובתך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מסג

ד"ר רגב כהן
    13/02/2019

אין מה לדאוג ביחס לאיידס

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פטריה שכל הזמן חוזרת והגיעה לכמה מוקדים בגוף
    מיכל
    05/02/2019

שלום,
    אני בת 38. עם תנגודת לאינסולין, אתסמה קשה, CFS (תסמונת התשישות הכרונית) באופן קשה ועוד רפלוקס חמור ובקע סרעפתי. 8 שנים סובלת מפטריה וגינלית שכל הזמן חוזרת למרות כל המשחות והפרוביוטיקה... נאמר לי שעכשיו הטיפול הוא פלוקנוזול פעם בשבוע לחצי שנה, כשאחזור לרופאת הנשים. בלי קשר, ב 3 חודשים האחרונים התפתחה לי פטריה בגרון ובלשון עקב משפאים, ושום טיפול משחתי או תרחיצים לא עוזר.
    האם הכדורים בטוח אמורים לעזור בסופו של דבר לפטריה בגרון ובלשון? יש לי כל הזמן צריבה בגרון, ואני חוששת שזה יגיע לוושט.
    והאם יכול להיות מצב כזה שכל הגוף שלי יהיה עם הפטריה (הבנתי שגם יכולה להגיע למעיים אם בוושט).. והמצב לא יחלוף למרות הכדורים, וזה עלול ליצור בעיות קשות יותר? במקום מסויים קראתי על קריסת מערכות...
    מהפטריה הוגינלית אני סובלת 8 שנים כבר.. אך עכשיו שזה מתפשט לאזורים כאלו יותר חוששת.
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פטריה

ד"ר רגב כהן
    13/02/2019

שלום. מציע לנסות טיפול סיסטמי. זיהום סיסטמי בפטריה מתרחש בדכ באנשים עם החלשה של מערכת החיסון

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שריטה קטנה מקוף בתאילנד
    מאי
    07/02/2019

שלום רב,
    לפני כשבוע הייתי בטיול בקופיפי בתאילנד , במהלך הטיול ירדנו בחוף הקופים, רציתי להצטלם עם קוף על הכתף וכשהמדריכה העבירה אלי את הקוף ממנה הרגשתי את הציפורן שלו עוברת לי על העור אך לא בחוזקה , הסתכלתי אחר כך על האזור ולא ראיתי סימן או דימום , יום לאחר מכן הסתכלתי שוב על האזור וראיתי סימן של שריטה קטנטנה (אצרף תמונה) , לטטנוס התחסנתי לפני הטיול אך האם יש סיבה לחשוש מכלבת??? אודה לתשובה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קוף

ד"ר רגב כהן
    13/02/2019

כן. יש ללכת ולהתיעץ לגבי מתן חיסוני כלבת

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פטריה בכמה מוקדים בגוף ופלוקנוזול האם יש התנגשות עם תרופות?
    מיכל
    09/02/2019

שלום, יש לי פטריה וגינלית שחוזרת שנים, ועכשיו פטריה בלשון, בגרון ובוושט שהמשחות לא עוזורת לה. הרופא אמר שירשום לי פלוקנוזול כשאחזור. מהו מספר החודשים המקסימלי שניתן לקחת פלוקנוזול?
    והאם ניתן לקחת עם התרופות: גלוקומין, קסניקל, נקסיום, גלולות נגד הריון יאז, סינגולאייר? בהפרדה של שעתיים

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובת ביופסיה : זיהום בחוליה L5 ובאזור שלה
    חן
    03/02/2019

שלום
    עברת ביופסיה בחוליה בגב וקבלתי את התשובה :
    HISTOLOGIC FINDINGS CONSISTENT WITH CHRONIC OSTEOMYELITIS.
    NUMEROUS CD138 POSITIVE PLASMA CELL PRESENT IN THE FIBROTIC BONE MARROW.
    NEGATIVE FOR MALIGNANCY.
    IMMUNOSTAIN FOR KERATIN , EMA NEGATIVE.
    D1-60286
    מה המשמעות של התשובה ? מה הטיפול ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• זיהום חוליה

ד"ר רגב כהן
    03/02/2019

שלום. יש לפנות עם התשובה לרופא מטפל. יתכן ומדובר בזיהום אבל זה לא דבר פשוט שיש לנהל דרך פורום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סימון ליד חיסון מחומשת
    ענבר
    01/02/2019

שלום,
    עשינו לבננו בן החודשיים חיסון מחומשת
    האחות כתבה בפנקס החיסונים ליד מדבקת החיסון 68K
    מה זה 68K ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• 68קיי

ד"ר רגב כהן
    03/02/2019

לא יודע.. אולי תצרפי צילום של זה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לגביי החיסון לחצבת
    טלי רובין
    03/02/2019

דוקטור שלום.
    כפי שנאמר לי וקראתי בעיתונים גם ילידי השנים 57=77 חוסנו אך רק במנה אחת.אודה לך להתייחסותך בנידון.כי אתה כתבת שרק ילידי 67 והלאה חוסנו.תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חצבת

ד"ר רגב כהן
    03/02/2019

החלו בישראל לחסן משנת לידה 67. לפני כן לא נתנו רוטינית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה