פורום מחלות זיהומיות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו שפעת, שפעת העופות, שפעת החזירים, איידס, קדחת, קדחת הנילוס, חיסונים, חיידקים, זיהומים, מלריה, קלבסיאלה, צהבת, רפואת מטיילים ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רגב כהן
ד"ר רגב כהן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר רגב כהן ללא פרסום בפורום

• Staph Aureus Methycillin Sensitive -לקראת ניתוח
    שרון
    12/08/2020

שלום,
    בתרבית מהאף לקראת ניתוח, התשובה :
    Staph Aureus Methycillin Sensitive

טופלתי במשך שבוע, פעמיים ביום :
    א. בקטורובן Nasal
    ב. רחצה כל הגוף עם ספטל סקראב
    לצערי, בתרבית חוזרת הבדיקה שוב יצאה חיובית.

הניתוח בעוד חודש בדיוק.
    מה עליי לעשות עד אז ?
    כמה זה מסוכן אם לא אצליח להיפטר מהחיידק עד הניתוח ?
    תודה רבה,
    שרון

אחרי הטיפול סיום הטיפול נבדקה אתמול ויצא שוב חיובי.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    Staph Aureus Methycillin Sensitive -לקראת ניתוח

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חיסון הפטטיס a נוגדנים - תרופה בשם מבטרה
    ליה
    11/08/2020

שלום רב.
    אני מקבלת תרופה בשם מבטרה (הניתנת בעירוי אחת לחצי שנה). חצי שנה לאחר העירוי האחרון קיבלתי חיסון נגד הפטטיס A (לפני שלושה שבועות). עשיתי בדיקת נוגדנים היום (3 שבועות אחרי החיסון) והתשובה הייתה שלילית. כמה זמן לדעתך עוד עליי להמתין כדי שיתפתחו נוגדנים, בהתייחס לכך שאני אולי עדיין קצת מדוכאת חיסון בגלל שעברו רק 6 חודשים מהעירוי האחרון?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    חיסון הפטטיס a נוגדנים - תרופה בשם מבטרה

הוספת תגובה

תמונה

• כלמדיה חיובית לבת זוג אך שלילית לבן זוג
    דנית שלומו
    09/08/2020

לפני כעשרה חודשים ביצעתי בדיקת std שיצאה תקינה.
    לאחר מכן יצאתי עם בחור שהדביק אותי בכלמדיה. (לפני כחצי שנה אפילו יותר)
    לקחתי 4 כדורי "זטו" בזמנו, וביצעתי בדיקה בחודש יוני שיצאה שלילית.
    בחודש יולי, אותו בחור שאני יוצאת איתו יצא גם שלילי לכלמדיה.
    בתחילת החודש הזה (אוגוסט), יצאתי שוב חיובית.
    איך זה ייתכן שנדבקתי שוב אם הוא שלילי? והאם יכול להיות שהוא נשא ולא נדבק ולכן הוא יוצא שלילי?
    בכל מקרה - הרופא הביא לי 6 כדורי "זטו" ל-3 ימים.

האם גם בן זוגי צריך ליטול "זטו"? על אף שהוא יוצא שלילי? או שצריך לשם כך תרופה אחרת.

שאלה נוספת, כמה זמן מאז יחסי המין האחרונים לקחת את הטיפול?

ושאלה אחרונה - לאחר תום הטיפול כמה זמן יש לחכות עד שיעלם החיידק?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כלמדיה חיובית לבת זוג אך שלילית לבן זוג

הוספת תגובה

תמונה

• קורונה ומרחק מהנכדים לאורך תקופה ממושכת
    רותם
    03/08/2020

אני ובעלי מעל גיל 60 עם מחלות רקע, עד עכשיו לא ראינו את הנכדים, רק כשהם נמצאים מחוץ לדלת ובזום. אנחנו כל כך מתגעגעים אבל מאוד חוששים, איננו יודעים בדיוק איפה הם היו והתראו, הבית שלנו לא גדול ואי אפשר שכל אחד ייקח מרחק של 2 מטר. מה אתה מציע לנו לעשות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    קורונה ומרחק מהנכדים לאורך תקופה ממושכת

הוספת תגובה

תמונה

• דקירה לא ידועה בחלק התחתון של הזרוע
    מעיין
    02/08/2020

ד"ר שלום
    כשהלכתי היום ברגל בשדרה, הרגשתי פתאום דקירה בחלק התחתון של הזרוע למעלה לא יודעת ממה זה היה וזה כאב לי.
    חשבתי שאולי משהו עקץ אותי זה היה כאב כזה חד. נלחצתי קצת. לא היה לידי מישהו, רק במרחק מה נהג שסידר את הרכב מאחורה. במידה וזרק משהו ואותו דבר שרט או דקר אותי יש חשש מבחינת האיידס?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    דקירה לא ידועה בחלק התחתון של הזרוע

הוספת תגובה

תמונה

• דקירה

ד"ר רגב כהן
    02/08/2020

לא.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זיהום וויראלי ארוך טווח בעקבות מחלת הנשיקה
    אילן
    30/07/2020

שלום ד"ר

שאלתי היא האם חולשה וחום גוף נמוך יכולים להיות מקושרים לזיהום ארוך טווח (שנים אחרי) בעקבות מחלת הנשיקה וכן האם ואלציט הוא הטיפול היחיד למחלה?

בכבוד רב

אילן

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    זיהום וויראלי ארוך טווח בעקבות מחלת הנשיקה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת היאפים

ד"ר רגב כהן
    31/07/2020

יש זיהומים וירלים וחיידקים אשר יכול להווצר מצב של מחלה כרונית בעקבותיהם. לא כולם מסכימים שזה אכן קיים אבל זה לא צריך להיות מחווה בחום סיסטמי.
    לא הייתי לוקח ואלצייט בלי לבדוק טוב טוב קודם לכן מה הסיבה לתלונות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על תשובתך

אילן
    01/08/2020

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פסאודומונס בעין - ניתוח דרך האף
    אורלי
    31/07/2020

אבי בן 89 סובל מסתימה של צינור הדמעות. לכן יעבור ניתוח דרך האף השבוע ניקזו לו חיצונית ובתרבית התגלה פסאודומונס הרגיש לציפרודקס. הוא כבר כשבועיים על ציפרודקס 500 מ"ג פעמיים ביום. האם לפני הניתוח לא צריך להגדיל המינון או לתת iv כדי למנוע חלילה זיהום כללי בגוף?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פסאודומונס בעין - ניתוח דרך האף

הוספת תגובה

תמונה

• פסאודומונס

ד"ר רגב כהן
    31/07/2020

שלום. עקרונית לא אבל מאוד קשה מסוכן ולא אחראי לתת ייעוץ מרחוק בלי לכיר את פרטי המקרה והמצב הקליני הנכחי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

אורלי
    31/07/2020

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מניעת דלקת בדרכי שתן לאחר יחסי מין
    יעלה
    30/04/2020

בעקבות דלקות חוזרות בדרכי שתן אחרי יחסי מין (חיידק אי קולי) רופאת משפחה המליצה על טיפול מונע של כדור אנטיביוטיקה לפני יחסי מין ואמרה שלפי רגישויות החיידק בתרבית שעשיתי אפשר ציפרודקס או מקרודנטין לבחירתי. מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם?
    מה היית ממליץ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מניעת דלקת בדרכי שתן לאחר יחסי מין

הוספת תגובה

תמונה

• מניעת זיהום בשתן

ד"ר רגב כהן
    31/07/2020

אישית היתי מעדיף מאקרודנטין, לדעתי פחות נזק למיקרוביום של המעי. יש תופעות לאוי בשימוש ממושך כרוני במאקרודנטין, גמו גם בציפרוקסין

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• cmv בהריון שני האם צריך לפנות למעקב?
    נועה
    29/07/2020

בהריון שני (שבוע 8), עשיתי בדיקת CMV ויצא:
    CMV IgG חיובי גדול מ250
    CMV IgM חיובי
    add.-vidas)CMV IgM) שלילי
    CMV AVIDITY גבוה 0.85 AVIDITY

אציין שבהריון קודם (לפני 4 שנים) הIgG היה חיובי (159) וה IgM היה שלילי.

לא ברור לי אם חליתי לאחרונה בCMV ואם עלי לפנות למעקב...ומה זה הVIDAS

תודה!!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    cmv בהריון שני האם צריך לפנות למעקב?

הוספת תגובה

תמונה

• Cmv

ד"ר רגב כהן
    29/07/2020

נראה כהדבקה ישנה. מציע להוועץ עם רופא באופן מסודר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיידק קלבסיאלה בפצע ניתוחי עם כאב ונפיחות
    יעל
    22/06/2020

לאחר ניתוח תפירת גידים, הפצע הניתוחי הזדהם ביום הוצאת התפרים, בתרבית נמצא חיידק קלבסיאלה אוקסיטוקה, מדדים תקינים. ציפוויט לא עזרה, הוחלף לציפרודקס (1500 ביום). רגיש עפ"י בדיקה.
    מבוהלת מאד! חור פעור בכף רגל מפריש דלקת נאכל ע"י החיידק לעומק בכל יום, כואב, נפוח, מגרד, הכל. היסטרית במידה ויחדור למע' הדם או העצם.
    לא אושפזתי עקב חשש הרופא להידבקות בחיידקים נוספים מאחר והפצע פעור לעומק, לא ניתן לווריד אלא דרך הפה.
    איך אני נרגעת? :(

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה אחרי וירוס
    א
    20/04/2020

שבוע לפני שהקורונה הגיעה באופן רשמי לארץ, חטפתי וירוס דומה לקורונה אחד לאחד בתסמינים חוץ מחום. ישר הרגשתי איך הוא מתביית על הריאות (שיעול וקוצר נשימה) וסבלתי מנזלת, עייפות וכאבי שרירים חזקים. זה נמשך דיי הרבה זמן כשהשיא הגיע אחרי שבוע וחצי- עברתי2 דלקות ריאות בעקבות שפעת והרגשתי שאני מתקרב לדלקת ריאות בהרגשה כי היה לי קוצר נשימה, שיעול ותחושת מחנק. הייתי אצל רופא שחשד בדלקת ושלח אותי לצילום ריאות(לרשם לי ראולין) אבל ברגע האחרון הרגשתי טוב יותר ולא הלכתי( הקורונה הייתה כבר כאן וחששתי ממש ללכת לקופת חולים). לאחר מכן עבר זמן עד שהוירוס עבר ונעלמו התסמינים אבל עדיין אני מרגיש שמשהו בראות לא בסדר. כאילו הן ״קטנות״ וקשה לי לעשות ספורט כמו מקודם. זה לא קרה לי בעבר אחרי דלקת ריאות. מה אפשר לעשות? אני גם עייף הרבה....ואני האדם הכי פעיל שיכול להיות.

לקביעת תור
    סגירה
    קוצר נשימה אחרי וירוס

הוספת תגובה

תמונה

• כיבוס בגדים שהיו
    רותם
    19/04/2020

שלום אני ובעלי אנשים מעל 60 עם מחלות רקע הבן שלנו הגדול ישן בגלל המצב שלנו מחוץ לבית יש לו כביסה שהוא רוצה להביא לי לכיבוס מה אעשה האם זה מסוכן

לקביעת תור
    סגירה
    כיבוס בגדים שהיו

הוספת תגובה

תמונה

• חשיפה לכלבת מגע עקיף
    דני
    18/04/2020

דוקטור שלום רב,
    בעקבות חשיפה חוזרת לכלבת, אתמול קיבלתי את זריקת הדחף השנייה והאחרונה בתכנית החיסונים. לצערי בגלל חוסר מזל, ביציאתי מלשכת הבריאות המחוזית, דף החיסונים שניתן לי במזכירות נשמט לי מהכיס האחורי וצנח על המדרכה, במקום ששניות קודם לכן התהלכו שם מס' עוברי אורח עם כלבים. כמובן שבהתחלה לא ייחסתי לזה יותר מדי חשיבות ובאינסטינקט טבעי הרמתי את הנייר ואחזתי בו שוב, אבל הרגשתי שהוא רטוב מעט. נכון סביר להניח שלא מדובר ברוק של בעל חיים אלא במים כתוצאה משטיפת הידיים טרם היציאה מהמבנה. אבל למרות זאת המחשבות רצות ואני די טרוד. מכיוון שהגעתי לבית שמתי לב שיש לי פצע פתוח ממש קטנטן על כף היד, פצע שלא הצלחתי לראות קודם לכן. ולהבנתי גם ממגע עקיף של רוק על עור פצוע ניתן להידבק. בהנחה שאכן התקיימה חשיפה חוזרת אם בכלל, האם לדעתך החיסונים שקיבלתי אמורים להגן עליי ותקפים בכל מקרה?, כי המאורע התרחש 10 דקות לאחר קבלת החיסון.

לקביעת תור
    סגירה
    חשיפה לכלבת מגע עקיף

הוספת תגובה

תמונה

• הידבקות בקורונה ממשטח מזוהם
    אלי
    28/03/2020

לד"ר רגב שלום
    בקופה בסופר חתמתי במסך המגע בקופה עם האצבע לבשתי כפפות ניטריל ומסכת פנים מבד על הפה. כשהגעתי לרכבי הסרתי את מסכת הפנים לפני שהסרתי את הכפפות. לא היה מגע בין הכפפה לפה, לאף ולעיניים אולי היה מגע לחלקיק שנייה בין הכפפה לעור מאחורי האוזניים בעת הסרת המסכה. האם קיים סיכון הדבקה בווירוס הקורונה בסיטואציה הזו
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• מתן ויטמיןd לחולי קורונה
    ארז זאבי
    06/04/2020

האם מתן ויטמין די ברמות גבוהות של אלפיים ישפר את תיפקוד הבלוטות כולל בלוטות לימפה לעזרה להתגבר על נגיף הקורונה?
    רמה עד 10000 יחידות של ויטמין די ליום לא נחשבת לטוקסית
    אפשר לתת למשל2000 יחידות ולראות יכול שזה ישפר את תיפקוד בלטות הלימפה להתגבר על הקורונה.
    ידוע שמתן ויטמין די ברמות נמוכות עוזר לחיזוק העצמות

לקביעת תור
    סגירה
    מתן ויטמיןd לחולי קורונה

הוספת תגובה

תמונה