פורום מחלות זיהומיות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו שפעת, שפעת העופות, שפעת החזירים, איידס, קדחת, קדחת הנילוס, חיסונים, חיידקים, זיהומים, מלריה, קלבסיאלה, צהבת, רפואת מטיילים ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רגב כהן
ד"ר רגב כהן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר רגב כהן ללא פרסום בפורום

• Cmv חיובי בהריון
    אלינור
    30/07/2022

שלום
    אני בהריון שבוע 7 +4
    יצא לי בבדיקות דם cmv חיובי
    אשמח לעזרה אני נורא בלחץ ודואגת לעובר אני רוצה לדעת אם אני חליתי בעבר / לפני ההריון או במהלך ההריון כרגע אני חולה
    Cmv igm חיובי
    Cmv igg 80.2 חיובי
    Toxoplasma igg שלישי 0.2
    Cmv igm method2 (vidas) שלילי
    Index 0.82 גבוהה
    הולכת לרופא נשים רק ביום רביעי לא הצליחו למצוא לי תור לפני ואני נורא בלחץ

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    Cmv חיובי בהריון

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שיעול שהגיע רק אחרי הקורונה
    גל
    24/07/2022

הייתי חולה בקורונה (אומיקרון) כמעט ללא תסמינים, ורק כמה ימים אחרי שיצאתי מבידוד (של שבוע, לפי ההוראות) התחיל לי שיעול קל אך מטריד, והקול הפך מעובה. אין תופעות נוספות.
    האם יכול להיות שאני עדיין חולה ואולי גם מידבק?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• ליסטריה בהריון והמעבר שיליה
    נגה
    11/07/2022

אם יש חשד לליסטריה באישה הרה בשבוע 13 שאכלה חומוס יומיים קודם בגלל כאב ראש כאב גב ופעם אחת חום של 38 שירד והתחילו מוקסיפן בטבליות האם בטווח זמן כזה גם אם תשובת התרבית תהיה חיובית הטיפול האנטיביוטי מהיר מספיק כדי למנוע מעבר החיידק דרך השיליה? מה הסיכוי שלא ואיך אפשר לברר האם העובר נחשף?

הוספת תגובה

תמונה

• אמינות בדיקת קומבו
    S
    11/07/2022

האם בדיקת קומבו אמינה עבור חשיפה שקרתה לפני 4 שנים או רק לחשיפה שקרתה אחרי כמה שבועות מהחשיפה?

לקביעת תור
    סגירה
    אמינות בדיקת קומבו

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בחיידק בשם מרסה, הדבקה בבית החולים
    רונן
    17/06/2022

אבי לאחר צינטור נדבק בחיידק מרסה בבית החולים
    רוצים לשחרר אותו הביתה עם הנטיביוטיקה במשך 4 חודשים.
    רצינו לדעת לגבי אופן הטיפול
    ולדעת אם יש סיכון, אבי בגל 75
    תודה,

הוספת תגובה

תמונה

• צלוליטיס חוזר בשוק רגל ימין
    חנה
    09/06/2022

שלום לכם. אני בת 86. סובלת מפטרת צפורנים שנים. ומטפלת עם משחות שונות. אך זה לא עובר. לפני 4 שנים קבלתי צלוליטיס בשוק רגל ימין עקב הפטרת. קבלתי אנטיביוטיקה אוגמנטין ל 7 ימים ומשחה מופירוסין. אחרי מס שבועות זה עבר. נשארו לי סימנים במקום אך נאמר לי שזה בסדר, כמובן המשכתי לטפל בפטרת, וראיתי שאיני יכולה להפטר ממנה אז החלטתי לטפל בלייזר לפני כחצי שנה. לפני מס שבועות חזר לי הצלוליטיס באותה רגל בצורה יותר חריפה, וגם נראה לי שמתחיל ברגל השניה. גם יש לי דלקת סביב כל הציפורנים בשני הרגלים. שוב קבלתי אוגמנטין ל 10 ימים ומשחה מופירוסין. יש הטבה מאוד קטנה. אך המצב לא ניראה לי טוב, ואיני יודעת מה לעשות. אבקש הצעתך

הוספת תגובה

תמונה

• אוראופלזמה הומיניס
    אנה
    07/06/2022

הי שאלה לגבי חיידק אוראופלזמה ,רוצה לדעת אחת ולתמיד 1-האם החיידק אוראופלזמה הומינס ואורטיקלום הם חיידקים שנחשבים למדבקים ומסוכני ,2_אם אני שוכבת עם קונדום במין אוראלי,ללא קונדום מדביק 3_?אם ניתן טיפול אנטביוטיקה בשם דוקסילין עשרה ימים ולא עוזר מה ניתן לקחת שעמיד ,ו4_אם לא עוזר יש טעם לטפל בכלל ....5-האם במקביל לטיפול ניתן לקחת גם לבליעה כדור נגד פטריה כבליעה .תודה אשמח לתשובה ולהבהרה ...

לקביעת תור
    סגירה
    אוראופלזמה הומיניס

הוספת תגובה

תמונה

• רמת נוגדנים גבולית לhiv
    חיה אליהו
    31/05/2022

קיבלתי ממדא הודעה כי אני לא יכולה לתרום דם עקב רמת נוגדנים גבולית לHiv
    מה זה אומר?

לקביעת תור
    סגירה
    רמת נוגדנים גבולית לhiv

הוספת תגובה

תמונה

• קולוסטרידיום ושלשולים חריפים ומיימים.
    ריטה מדבדב
    28/05/2022

שלום דר ׳ רגב .
    אודה לסיוע שלך. אבא שלי בן 70 עבר אירוע מזינטראלי עם כריתה רחבה של מעי דק, נותר 1.60 מ׳ וכריתה של מעי גס ימני. לפני כחודש וחצי. טופל באנטיביוטיקה במהלך הניתוח ולאחר מספר ימים בעקבות שלשול נקלחה בדיקה לקולודטרידיום והוא נמצא חיובי. קיבל טיפול 10 ימים בוונקו פומי עם הטבה בשלשולים. לאחר מספר ימים החל דימום רקטלי מסיבי שפסק ספונטנית . בוצעה בדיקה חוזרת של קולוסטרידיום וגם היא נמצאה חיובית/ החל טיפול בשנית של וונקומפומי 125מג׳ כפול 4 פעמים ביום. אנחנו כבר ביום החמישי לטיפול עם החמרה בשלושלים. מה היית ממליץ לעשות? אנחנו בייאוש מכמות השלשולים. יש לציין שאין לייקוציטוז, אין חום, אין כאבים. רק שלשולים מיימים מרובים .

הוספת תגובה

תמונה

• זיבה בדיקה חיובית לאחר טיפול
    טל
    18/05/2022

היי, האם הגיוני תוצאה חיובית לזיבה שבוע לאחר קבלת טיפול אנטיביוטי בזיבה של זריקה ו-4 כדורים?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• מקרה מוזר שקרה לי
    עידן
    13/05/2022

נפגשתי באקראי עם שני מכרים ברחוב בערב לפתע הגיע אדם מוזר, מוזנח, נראה כמו הומלס שניסה להגיד לי משהו ולא הצלחתי להבין פתאום נתן לי טפיחה צ'פחה בכתף ובזרוע והלך לדרכו. כשהגעתי הביתה כשהורדתי את החולצה ראיתי פצע קטן בכתף ועלה לי החשש שאולי האיש המוזר דקר אותי במחט של מזרק תוך כדי הטפיחה. האם יש חשש להדבקה באיידס באירוע המתואר

לקביעת תור
    סגירה
    מקרה מוזר שקרה לי

הוספת תגובה

תמונה

• נערה בת 21 לאחר טיול בתאילנד מפתחת תסמינים קשים
    ענת
    08/05/2022

בחורה בת 21 טיילה בתאילנד בתחילת מרץ נשרטה בחזה
    התחילה לה פריחה ושלדולים , בהמשך חוסר מעקוד ברטייה , כאבי ראש, בחילות והתעלפויןת
    ההורים גרים בסן דייגו הטיסו אותה לשם ובב3 בתי חולים עשו בדיקות דם, ראייה, ביופסיה דל העור , יותרת הכלייה , אונקולוגיה , נוירולוגיה , mri, citi וכו ולא מוצאים דבר .
    לפני שבועיים גם חלתה בקורונה וזה התבטא בכאבי גרון וראש ללא חום
    הילדה החלה הפירכוס ים קשים כל דקה וחצי חלקם בהכרה וחלקם לא
    בתי החולים בסן דייגו מסרבים לניטור מותני בשל מצבה ושולחים זיהום בגלל שאין חום כתסמין
    כל תוצאות הבדיקות עד כה תקינות
    ההורים אובדי עיצות ומצבה של הילדה מתדרדר
    מנסים למצוא על כיוון או קצה חוט שיכול לסייע בקבלת טיפול מתאים בהקדם
    האם ניתן להטיס לארץ במצב הסה לקבלת טיפול פה ?

הוספת תגובה

תמונה

• זיהום סטראפ קבוצת B
    בימביל
    06/05/2022

שלום,
    אובחנתי כסובלת מזיהום סטרפלוקוקוס, או בקיצור סטראפ,כבר כ6 שנים עקב דלקת גרון כשחליתי בילדותי.
    הזיהום מתאפיין בחום גוף,חולשה,ושלפוחיות במקומות מסוימים בגוף.
    כשפניתי לרופא עור,נמסר לי שמלבד ירידה במשקל אין דרך לדחוק את הנגיף,אני בינתיים סובלת מכאבים ובעיות אסתטיות כתוצאה מהזיהום,האם יש דרך אחרת לטפל?תודה מראש על המענה

לקביעת תור
    סגירה
    זיהום סטראפ קבוצת B

הוספת תגובה

תמונה

• דם שטיפטף בבית
    מיכל
    05/05/2022

שלום, יש לי ממש חרדות ממחלת האיידס. אתמול עבד אצלי בבית שיפוצניק שנחתך ממש במהלך העבודה. הוא לקחת מגבונים וניקה את היד וזרק אותם על הפרקט. כשהלך שאבתי את כל הבית עם שואב אלחוט והבוקר, באור, ראיתי הרבה טיפות דם על הפרקט.
    1. האם יש חשש ש"פיזרתי" את הוירוס במהלך השאיבה?
    2. במידה והילדים ישבו/מגעו בזה בלי כוונה- מסוכן?
    3. האם מספיק לכבס את הסמרטוטים איתם שטפתי את הפרקט ב90 מעלות?

המון תודה

לקביעת תור
    סגירה
    דם שטיפטף בבית

הוספת תגובה

תמונה

• Klebsiella aerogenes + Streptococcus agalactiae- (group B)
    ענת
    26/04/2022

שלום, בת 28
    לפני 3 חודשים חשד לדלקת בשתן (צריבה וכאב בפתח השופכה) לקחתי אנטיביוטיקה לא עזר, נעשו כל הבדיקות (אולטרסאונד כליות+אגן קטן+ בדיקת שתן) הכל יצא תקין ללא חיידק. נעשה תרבית שתן בה התגלו 2 חיידקים עמידים Klebsiella aerogenes + Streptococcus agalactiae- (group B)
    הרופא המליץ לא לקחת אנטיביוטיקה ולטפל עם משחות אנטיביוטיות מבחוץ - שלא עזרו. יש כאב תמיד מיד אחרי הטלת השתן וצריבה לעיתים..
    האם זה תקין שכ-3 חודשים לא נותנים לי טיפול אנטיביוטי בגלל החיידקים העמידים? האם הזיהום בפתח השופכה לא יכול להגיע לכליות ולגרום לנזק ? מה הפתרון במצב כזה?

הוספת תגובה

תמונה