פורום מחלות זיהומיות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו שפעת, שפעת העופות, שפעת החזירים, איידס, קדחת, קדחת הנילוס, חיסונים, חיידקים, זיהומים, מלריה, קלבסיאלה, צהבת, רפואת מטיילים ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רגב כהן
ד"ר רגב כהן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר רגב כהן ללא פרסום בפורום

• בדיקת כיח בשל קשיי נשימה
    עופר
    21/10/2021

מתקן שאלה

ביצעתי בדיקת כיח בשל ליחה מוגברת וקשיי נשימה עם דגש על חשד להמצאות פתוגן קלבסיילה או אספרגילוס.
    בעבר הייתה לי קלבסיילה אך לא טופלה כראוי אנטיביוטית ולא בוצע מעקב.

להלן התוצאות;

לגבי sputum yeast / fungi cult ולגבי sputum culture התשובה של המעבדה היא; הדגימה לא מתאימה לזריעה בהעדר סימני דלקת

לגבי sputum cult polymo. cells, התשובה של המעבדה היא; תאי מוגלה pus cells פחות מ 25 לשדה, תאי אפיתל יותר מ 10 לשדה.

מה המשמעויות? האם להבין שאין יותר קלבסיילה וגם לא "פונגי" אספרגילוס? אם כך למה מתייחסת התשובה האחרונה של תאי המוגלה והאפיתל?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת כיח בשל קשיי נשימה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דיכוי מערכת חיסונית
    חיה גנט
    20/10/2021

שלום וברכה, אשמח לדעת, בני נוטל תרופות בעקבות דלקת אביואטיס. אנחנו מחפשים לדעת כיצד אפשר לדעת האם בעקבות התרופות שהוא לוקח יש לו דיכוי מערכת חיסונית? והאם בעקבות זה יש סיכון בשליחה שלו למוסד חינוכי? והאם יש מצבים שבהם למרות נטילה של תרופות אין עדות לדיכוי מערכת חיסונית? אנחנו פשוט חוששים מהמשך הנטילה של התרופות כשזה כרוך בדיכוי המערכת החיסונית שלו, וכן כי במקרה של מחלת קורונה הוא יצטרך להיכנס לבידוד מאוד מאוד ארוך של 20 יום + עד שיצא 2 בדיקות שליליות, ומדובר בילד קטן שאין אפשרות לחסן אותו כעת.

התרופות שהוא מקבל זה סטרואידים (במינון נמוך של 4.5 מ"ג ליום) יומירה במינון של 20 מ"ג, ומטרוטקסט במינון של 10 מ"ג בשבוע

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    דיכוי מערכת חיסונית

הוספת תגובה

תמונה

• הדבקה זדונית ב hiv באמצעות דקירה ממחט מסוהמת
    איצקו
    14/10/2021

שלום ד"ר רגב
    מבקש לדעת האם קרו מקרים בישראל שנרקומנים דקרו אנשים בקניונים ובמקומות ציבוריים כדי להדביקם ב hiv ועל אנשים שנדבקו ב hiv כתוצאה מדקירה זדונית כזאת או שמדובר במעשיות אורבניות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדבקה זדונית ב hiv באמצעות דקירה ממחט מסוהמת

הוספת תגובה

תמונה

• הדבקה בHIV לא מכיר מקרים כאלה

ד"ר רגב כהן
    14/10/2021

אני לא מכיר מקרים כאלה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון דחף נגד כלבת וחיסון נגד קורונה
    עופר
    11/10/2021

האם ידוע על אינטראקציה שלילית מבחינת הפרעה לאפקטיביות בין חיסון פייזר לחיסון רביפור זריקת דחף נגד כלבת? ננשכתי לפני שבוע וחצי ע"י עטלף בפולין, חוסנתי בשתי מנות דחף של רביפור ( יש בעברי חיסון כלבת) ושוקל להמתין זמן מה עד קבלת חיסון 3 של פייזר. א. האם החיסונים של פייזר שקיבלתי בפברואר עלולים לפגוע ביעילות זריקת הדחף של רביפור? . ב. כמה זמן מומלץ להמתין מזריקת הדחף של רביפור לחיסון מספר 3 של פייזר?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    חיסון דחף נגד כלבת וחיסון נגד קורונה

הוספת תגובה

תמונה

• אינטראקציות שליליות והייתי ממתין שבוע

ד"ר רגב כהן
    11/10/2021

הייתי ממתין שבוע

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שבוע לוקח לרביפור להתחיל לפעול

עופר
    11/10/2021

אבל רק שבוע לוקח לרביפור להתחיל לפעול, התשובה לא כל כך מסתדרת לי סליחה. האם חודש המתנה לא עדיף? ומה לגבי מידע על אינטראקציה בין חיסונית זאת או אחרת?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי שבוע זה הזמן המומלץ להתחסן לקורונה

ד"ר רגב כהן
    14/10/2021

אין אינטראקציה ידועה. אחרי שבוע זה הזמן המומלץ להתחסן לקורונה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי במיון בתנאי הגיינה נמוכים ללא חיטוי
    רוני
    14/10/2021

היי. הייתי אתמול במוקד רפואה דחופה/מיון פתוח, וההיגינה שם היתה נוראית. כל האחים והאחיות היו מאוד צעירים ולא חיטאו ידיים בין חולה לחולה, והאחות שעשתה לי בדיקת דם/הכנה לעירוי נראתה מבוהלת לגמרי. היו לה כפפות שנראו ישנות מאוד ומלוכלכות (צהובות כבר) עם קרעים באצבעות. היא לא מצאה לי וריד, וקראה מאוד בספונטניות לאח יותר מנוסה שבידיים חשופות ללא חיטוי חיפש לי את הוריד, ובשניה שמצא תקע לי מחט ללא חיטוי של אלכוהול. הוא שם לי את הצינורית של הבדיקת דם/הכנה לעירוי וסגר אותה, והאחות פתחה אותה והשפריצה עלי כמויות של דם על הרגל.
    מאוחר יותר הכניסו לי עירוי נוזלים דרך הוריד.

כל החוויה שם היתה די קשה אבל רק אחרי זה כשהתייעצתי עם כמה מכרים שלי שלומדים את המקצוע הם אמרו שזה יכול להיות מסוכן. במיוחד במיון כזה מבולגן עם המון חולים. רוצה להגיד לפני הכל שאני בדרך כלל מאוד לא היסטרית בדברים האלו ואני פשוט מכירה קצת את הנהלים ויודעת שזו יכול להיות בעיה למרות שהרבה אנשים אומרים שזה ״לא נורא״

רציתי לשאול, האם הסימנים היחידים לזיהום יהיו על איפה שהייתה המחט בוריד או שאני צריכה לשים לב אם מתפתחים סימנים אחרים? האם קיימת סכנה לזיהום יותר פנימי שלא יראו על העור? האם יש איזה שהוא פרוטוקול לאנטיביוטיקה מונעת?

תודה רבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    עירוי במיון בתנאי הגיינה נמוכים ללא חיטוי

הוספת תגובה

תמונה

• חום לאחר ניתוח שבר בירך
    יפעת
    07/10/2021

בחור בן 40. שבר את הירך. הכניסו מוט עם ברגים. מספר ימים לאחר הניתוח פיתח חום. עבר מאז פעמיים ניתוח ושטפו את איזור הניתוח. לקחו משטח ומצאו חיידק סטפילוקוקוס. קיבל 3 סוג אנטיביוטיקות ( ביניהם ונקומיצין) וחום גופו כבר שבוע ימים 39. הסיטי תקין. מה עושים עם החום הממושך. תוצאת בדיקת:Crp = 6. מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    חום לאחר ניתוח שבר בירך

הוספת תגובה

תמונה

• לא קיבלתי שום תגובה לשאלתי

יפעת
    08/10/2021

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חום אחרי ניתוח כדאי לקבל ייעוץ מזיהומאי

ד"ר רגב כהן
    08/10/2021

כדאי לקבל יעוץ מזיהומאי שעובד במוסד בו הוא מאושפז

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרולוגית חיובית וקבלת תו ירוק
    סוזנה
    08/10/2021

שלום רב,
    עשרה חודשים לאחר מתן החיסון השני ביצעתי בדיקה סרולוגית במעבדת קופת החולים עקב חשד שלקיתי בקורונה ובה התגלו נוגדנים בכמות עצומה.
    הבנתי שבמצב זה אסור לי להתחסן במנה שלישית. בנוסף קראתי שמבחינת המעמד שלי אני על תקן מחלימה,
    אך משום מה אין התייחסות למצב זה לשם קבלת התו הירוק
    ויש התעלמות שאינה נהירה לי .
    האם לדעתך מצבי מצריך חיסון שלישי?
    כיצד אוכל לקבל תו ירוק?
    אודה לך מאוד על התייחסותך ועזרתך ,
    שבת שלום ומבורך

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון יש לקבל את המנה השלישית

ד"ר רגב כהן
    08/10/2021

יש לקבל מנה 3

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיידק אארומונס וכאבים חריפים בבטן
    אאא
    08/10/2021

שלום,
    אני מזה חצי שנה סובלת מכאבים חזקים במערכת העיכול, גזים כלואים ותחושה שמותחים לי את המעיים, גיהוקים, עצירויות קשות/שלשולים אך ללא צרבות. תחילה הרופאה רשמה לי נוגדי חומציות (כאשר באותה תקופה נטלתי אנטיביוטיקה וסטרואידים לדלקת בעיניים) והמצב רק החמיר והחלו לי דימומים בצואה, הקאה דמית ואף רוק עם דם ונזלת שחורה (כמו סימנים של עשן סיגריה). ביצעתי סי טי ואולטרסאונד ולא נמצא דבר והכאבים הפכו לקשים מנשוא. ביקשתי שיעשו לי בדיקת תרבית לזיהוי חיידקים כי הנחתי שמדובר בקנדידה של המעיים ונמצאתי חיובית לחיידק אארומונס. ייתכן כי הימצאות החיידק בקיבה הובילה לכל התסמינים? האם נטילת אנטיביוטיקה ציפרוקסין תסייע?
    חשוב לציין שיש חשש לקיבי קיבה כתוצאה מנטילת כדורים רבים לא מתאימים לאורך התקופה ולכן האם זה מסוכן ליטול אנטיביוטיקה?

הוספת תגובה

תמונה

• לימפאדנופתיה בצוואר ותוצאות בדיקה
    איציק
    05/10/2021

‎היי ד״ר רגב כהן. אני בן 32, אני סובל מכאבים בגרון מזה כחודשיים וחצי .עשיתי משטח גרון ויצא חיובי לחיידק strep pyogenes Gr A.

קיבלתי 2 טיפולים של אנביוטיקה ולאחר מכן עשיתי בדיקה חוזרת ויצא שלילי.

שאני נוגע בצוואר בצד שמאל וימין אני מרגיש כאבים, גם שאני לא נוגע זה כואב.

עשיתי אולטראסאונד צוואר וזה הממצאים :
    הודגמה בלוטת לימפה סובממנטלית בציר באורך 0.93 , ציר רוחב 0.47, נראית תגובתית. צורתה אובלית.

ימינה מקו האמצע הודגמה בלוטת לימפה נוספת בציר אורך 0.56. צורתה שמורה. רקמת הסביבה נראית חופשית

בצוואר משמאל בשליש העליון הודגמה בלוטות לימפה תגובתית בציר באורך 1.69 ס״מ
    צורתה אובלית עם זרימה ערה בשער

בזווית הלסת הודגמה בלוטות לימפה בציר באורך 2.15 ס״מ ציר רוחב 0.77 מוגדלת תגובתית מורת. אובלית

בזנב הפרוטיס משמאל הודגמה בלוטת לימפה נוספת בציר באורך 0.84 עם זרימה ערה בתוכה

לסיכום: לימפאדנופתיה בצוואר משמאל

אני סובל מכאבים חזקים
    רציתי לדעת תוך כמה זמן אמור לעכבר הכאבים של בלוטות תגובתיות ?
    האם יש משהו מסוכן בממצאים ?
    מה אפשר לעשות בשביל לשפר הכאבים ?
    האם החיידק שהיה לי למרות שעכשיו הבדיקה שלילית קשור לכאבים שיש לי?

תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• יש להגיע לרופא לבדיקה גופנית ולבדיקות דם כלליות

ד"ר רגב כהן
    05/10/2021

שלום. חושב שבמקרה כמו זה יש להגיע לרופא לבדיקה גופנית,וגם לבצע בדיקות דם כלליות על מנת שלא לפספס משהו. יתכן והחיידק כלל לא קשור ויש משהו אחר כמו וירוס או לא משהו זיהומי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• העברת מחלות ממקום למקום מעכבר
    שלומית
    03/10/2021

שלום יש לי שאלה לגבי קקי ופיפי של עכברים .
    אם הייתה לעכבר שהיה לי בבית מחלה היא עוברת אך ורק לדבר הראשון שנגע בצואה או הפיפי של העכבר,או גם במה שיגע אחרי הדבר הראשון שנגע?
    לדוגמא:
    היה קקי של העכבר בארון והוא היה מתחת לקופסא.
    המחלה שלו תועבר לקופסא לפי מה שקראתי אבל אם שמתי את הקופסא על השיש המחלה תועבר גם לשיש או שלא ? אשמח להסבר
    ומשהו נוסף-
    אם היה קקי ופיפי על הריצפה ודרכו על זה, ואחר כך הלכו לבחוץ או לחדר יהיה סכנה אם יש ילדים שמשחקים בריצפה ? תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון לקורונה חלק 3 בטרם עת
    אילנה
    26/09/2021

שלום דר'
    אמי קשישה בת 89 שתהייה בריאה, חוסנה באיחור לנגיף הקורונה, 2 חיסונים, תוקף סיום 18/10/21 עפ"י משרד הבריאות, במרכז הגריאטרי מבקשים הסכמתי (אני אפוטרופוס) למתן מנה שלישית ב2/10 , כשצוות מבחוץ מגיע לחסן , שאלתי היא האם ניתן לחסן אותה מנה שלישית על אף שלא חלפה בדיוק חצי שנה? קל וחומר שאת שאר הדיירים חיסנו אחרי 7 חודשים! לערך במנה השלישית. מאוד דואגת ומתלבטת. תודה רבה על תשובתך ודעתך.

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון 3 ויש להמתין 5 חודשים מהמנה השניה

ד"ר רגב כהן
    30/09/2021

עקרונית יש להמתין 5ח מהמנה השניה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על המענה לשאלה

אילנה
    02/10/2021

תודה דר' על תשובתך🙏

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש גדול מאוד -עכבר בבית
    רונית
    01/10/2021

שלום דוקטור , יש לי שאלות לגבי עכבר שנמצא בבית.
    יש לנו עכבר בבית למעלה מחודש והוא לא נתפס .
    השאלה שלי היא כזו:
    שמתי לב שהוא היה לי בחדר ועשה פיפי וקקי ושכחתי לנקות ושמתי על זה המכשיר של השיער כי לא חשבתי שזה מסוכן.. בת משפחה ביקשה להשתמש והבאתי לה בלי לחשוב , עכשיו קראתי על מאמרים של מחלות. כלומר כנראה שהיא לא שטפה ידיים עם סבון לפני שאכלה ואני מאוד חוששת , ומה עם כל הדברים שהיא נגעה בהם אחר כך? אם הייתה לעכבר מחלה היא נמצאת על החפצים הללו או שזה לא מועבר כך? ואם נגעו בהם ואז אכלו בלי לשטוך ידיים או הכינו אוכל זה בעיה ? או שהכינה אוכל ולא שטפה ..

ושאלה נוספת היא שהעכבר הזה עשה קקי מאחורי המקפיא ורק טאטאנו והילד זרק את הבגדים על הריצפה איפה שדרכו אחרי שנגעו איפה שעבר הקקי מהטאטוא . האם יש בעיה עם הבגדים ?
    אשמח לתשובה כדאי להירגע לחוצה מאוד ותודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    חשש גדול מאוד -עכבר בבית

הוספת תגובה

תמונה

• לא הייתי חושש מדי לגבי זה

ד``ר רגב כהן
    01/10/2021

לא הייתי חושש מדי. אם תופיע מחלת חום יש לציין את החשיפה לעכבר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא כך נדבקים במחלות שלו והאם לנהוג כרגיל

עכבר
    02/10/2021

לא כך נדבקים במחלות שלו? לנהוג כרגיל בלי צורך לנקות הכול ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בקשר לאפשרות הדבקה באיידס
    איצקו
    30/09/2021

אם נשא לא מטופל נדקר ממחט מזרק נקיה שלא היה בה שימוש קודם להזרקה ואחרי פרק זמן קצר נניח דקה או שתיים נדקר אדם אחר בריא מאותה מחט. האם יש פה סכנת הדבקה. האם זה שונה ממצב בו אדם נדקר ממחט משומשת המכילה דם נגוע בחלל שלה

הוספת תגובה

תמונה

• יש סיכון בשני המקרים וככל שהדם טרי

ד"ר רגב כהן
    30/09/2021

יש סיכון בשני המקרים. ככל שהדם טרי יותר הסיכון גבוה יותר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת באותו עניין

איצקו
    30/09/2021

אחרי כמה זמן בין אירוע הדקירה הראשון לשני ניתן לקבוע שלא קיים כבר סיכון
    תודה ד"ר רגב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כמה זמן בין אירוע הדקירה הראשון לשני

איצקו
    30/09/2021

אחרי כמה זמן בין אירוע הדקירה הראשון לשני ניתן לקבוע שלא קיים כבר סיכון
    תודה ד"ר רגב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זיהום ספסיס כולל התייבשות
    עמית
    30/09/2021

ב"ה

שלום וברכה,
    אמי נמצאת באשפוז רדומה ומונשמת עם זיהום חמור (צפסיס) והתייבשות, עפ"י הגדרת הרופאים במצב קשה מאד, כשהבעיה המרכזית לדעתם זה אי ספיקת כליות. אמא עברה החייאה של כמה שעות מלפני שבוע. כל זאת בעקבות הזיהום, שלמעשה חזר כמה פעמים, וטופל בעבר כזיהום קנדידה ועבר עם אנטיביוטיקה אבל ככל הנראה הפעם לא קיבלה טיפול בזמן, האם יש צורך בבדיקה של זיהומולוג באופן פרטי והאם זה עשוי לעזור? או שהוא מקבלת באשפוז את כל מה שצריך? נאמר לנו כי יש זיהומולוג שעובר כללי על החולים אבל לא באופן פרטי. בנוסף אמא סובלת מאלצהיימר כ4 שנים.
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• אימפיטיגו שיטות טיפול
    נדיה אלול
    20/09/2021

שלום הנכדה שלי בת 3.5 עם אימפיטיגו..8 פצעים ברגליים וידיים
    קיבלה משחה בשם פוסיקורט.זהו היום השביעי והאחרון למריחת המשחה-הנגעים כבר נראים הרבה יותר טוב משמעותית. קראתי שמומלץ לתת לילדים גם אנטיביוטיקה פומית(צפורל/צפוויט)
    1. מדוע מומלץ היה לקחת גם את הסירופ צפוויט? משחה אינה מספיקה?
    2. העבודה שלא קיבלנו אנטיביוטיקה פומית-יכולה לגרום למחלה קשה כעת/בעתיד?
    3. האם היא עדיין מדבקת/מהווה סכנה למי שסביבה? למרות שהשתמשנו רק במשחה?
    תודה וחג שמח

לקביעת תור
    סגירה
    אימפיטיגו שיטות טיפול

הוספת תגובה

תמונה

• אם מספר נגעים החלימו אין צורך בטיפול נוסף

ד"ר רגב כהן
    30/09/2021

אם מספר קטן של נגעים קטנין והחלימו, לא רואה צורך בטיפול נוסף

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה