אמצעי מניעה

רוצה לדעת על אמצעי מניעה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי אמצעי מניעה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
נשים וגברים השתמשו באמצעי מניעה במשך אלפי שנים, אך כיום אמצעי מניעה הם הדרך הבטוחה לקיים יחסי מין ולמנוע הריון לא רצוי. השיטות למניעת הריון הן שונות ומספר אמצעי המניעה הקיימים בתחום רפואת המין הם רבים ומגוונים. השיטה הטובה ביותר להימנע מהריון היא השיטה שתגן עלייך בכל אקט מיני.

על מנת לבחור באמצעי המניעה הנכון עבורך חשוב לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:
מה הסיכוי בכל זאת להיכנס להריון עם השימוש בו, כמה מאמץ מושקע בו, כמה הוא עולה, האם הוא מגן מפני מחלות, האם הוא בריא עבורך.

את מגוון אמצעי המניעה הקיימים ניתן לחלק לכמה סוגים:
אמצעי מניעה חוסמים - דיאפרגמה, קונדום, ג'ל קוטל זרע ועוד.
אמצעי מניעה הורמונליים - גלולות, מדבקה למניעת הריון וטבעת למניעת הריון.
התקנים תוך רחמיים - התקן תוך רחמי המכיל הורמונים והתקן תוך רחמי המכיל נחושת.
אמצעי מניעה לצמיתות - ניתוח קשירת חצוצרות וניתוח לכריתת צינור הזרע.

אמצעי מניעה: קונדום


קונדום הוא כיסוי דק עשוי גומי או פלסטיק המולבש על איבר המין הזכרי במצב זקפה. הקונדום מונע מנוזל הזרע, הנשפך בזמן גמירה ומכיל זרע, מלהיכנס אל תוך נרתיק האישה. רוב הקונדומים עשויים מגומי בשם לטקס ונחשבים ליעילים ביותר במניעת מחלות מין.

השימוש בקונדום נעשה לפני שהפעילות המינית מתחילה ובמהלכה כמובן, אך רק בעת זקפה. יש לפתוח בזהירות את עטיפת הקונדום ולהיזהר שלא לקרוע אותו. לאחר מכן יש לגלגל את הקונדום על הפין הזקוף. חובה להשתמש בקונדום חדש בכל פעם שמקיימים יחסי מין. הקונדום חייב להיות מולבש על הפין לפני שהוא בא במגע עם הנרתיק. ישנם קונדומים המכילים חומרים קוטלי זרע היעילים יותר במניעת הריון.

קונדומים עלולים להיקרע בזמן השימוש מהסיבות הבאות:
קונדום ישן מדי – על גבי עטיפות הקונדומים יש תאריך תוקף שלאחריו הקונדום לא אמור להיות בשימוש.
אחסון לא נכון – חום עלול לגרום נזק לקונדומים העשויים לטקס, לכן מומלץ לא להשאירם במקום חם כמו תא כפפות ברכב או בארנק.
שימון לא מספיק – שימון נוסף דרוש למין אנאלי ולעיתים גם למין וגינלי. מומלץ להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים ולא על בסיס שמן שעלול להחליש את הגומי.
קונדום קטן מדי – מומלץ לקנות קונדום לפי גודל איבר המין.
שותפה צרה מדי – כדאי לנסות קונדום משומן וחזק יותר.

קונדומים יעילים בערך ב-85% מהמקרים למניעת הריון ולמניעת הידבקות במחלות מין. שימוש זהיר יותר בקונדומים יעלה את אחוז היעילות שלהם. חשוב לציין, כי קונדום הוא אמצעי המניעה היחיד המגן על בני הזוג מפני הידבקות במחלות מין.

אמצעי מניעה: גלולות


גלולות, מדבקות וטבעות נחשבות לאמצעי מניעה הורמונליים – שיטות הורמונליות הכוללות אמצעי מניעה אמינים במיוחד – המכילים נוסחה בסיסית אחת שהיא שילוב של שני ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטין (פרוגסטרון סינתטי). ישנן גלולות המכילות רק פרוגסטין הניתנות בדרך כלל לנשים שאינן יכולות ליטול אסטרוגן מסיבות מסוימות.

שילוב ההורמונים בגלולות וכן גם במדבקות ובטבעות מונע את תהליך הביוץ ועובד בשלושה מישורים:
1. מונע מביצית להשתחרר מהשחלה.
2. גורם לצוואר הרחם להתעבות ולא מאפשר בכך כניסה של זרע אל הרחם.
3. הופך את רירית הרחם לדקה על מנת שגם אם התבצעה הפריה בביצית, הביצית המופרית לא תיקלט ברחם, אלא תיפלט החוצה.

גלולות למניעת הריון משווקות בחבילות של 21 כדורי הורמונים (אחד לכל יום במשך שלושה שבועות). במהלך השבוע הרביעי, מופסקת נטילת הגלולות ומתרחשת הוסת.

גלולות משולבות עשויות להפחית אקנה, כאבי ביוץ ותסמינים של תסמונת קדם-וסתית. גלולות משני הסוגים מפחיתות התכווצויות ודימום כבד בזמן המחזור. גלולות המכילות רק פרוגסטין מתאימות לכל הנשים, גם אלה המניקות, אם כי יש חשיבות ללקיחתן בכל יום באותה השעה. בשבוע הראשון בו מתחילים ליטול גלולות מכל סוג חשוב להשתמש באמצעי מניעה נוסף על מנת שיהווה גיבוי.

ישנם סוגים רבים של גלולות למניעת הריון. גלולות למניעת הריון המפחיתות מצבי רוח ותסמינים אחרים הקשורים בתסמונת קדם וסתית; גלולות המסייעות לנשים הסובלות ממיגרנות בזמן המחזור; גלולות למניעת הריון לתקופות ארוכות מחודש אחד ועוד.

חלק מהנשים הנוטלות גלולות למניעת הריון עלולות לחוות תופעות לוואי בלתי רצויות, אך לרוב תופעות אלה יחלפו עם הזמן או ייעלמו כליל עם שינוי סוג הגלולה. חשוב לציין כי תופעות לוואי אלה שכיחות אצל רוב אמצעי המניעה ההורמונליים הקיימים.
חלק מהתופעות הנפוצות ביותר בחודשיים או בשלושה החודשים הראשונים הן:
דימום שלא בזמן וסת
רגישות בשדיים
בחילות והקאות

ניתן למנוע באופן חלקי הופעת בחילות והקאות על ידי נטילת הגלולה בערב או לפני השינה. חשוב שלא להפסיק את נטילת הגלולה בשל תופעות לוואי אלה, שכן אי-נטילת הגלולה לא תמנע הריון. לאחר הפסקת נטילת הגלולות, ייתכן כי ייווצרו שינויים במחזור, שיחזור לשגרה תוך חודש או חודשיים. תופעות לוואי חמורות יותר דורשות ייעוץ רפואי.

אמצעי מניעה: התקן תוך רחמי


התקן תוך רחמי הוא מכשיר קטן מפלסטיק הממוקם בתוך הרחם על מנת למנוע הריון. ישנם שני סוגים עיקריים של התקנים: התקנים המכילים נחושת והתקנים המכילים הורמונים. התקן תוך רחמי המותקן ברחם יכול למנוע הריון במשך חמש עד עשר שנים. שלא כמו ההתקנים שהיו בשימוש בשנות השבעים, כיום קיימים התקנים קטנים, בטוחים ויעילים מאוד. שני ההתקנים מוחדרים לתוך הרחם על מנת למנוע הריון על ידי רופא נשים.

התקן תוך רחמי הורמונלי מפחית בדרך כלל את זרימת הוסת וההתכווצויות במשך זמן השימוש. התקן זה יכול לגרום לתופעות לוואי נוספות כמו מצבי רוח משתנים ורגישות בשדיים. תופעות אלה לא מתרחשות עם שימוש בהתקן תוך רחמי המכיל נחושת, אך יחד עם זאת, התקן זה יכול לגרום לוסת ארוכה ולדימומים כבדים יותר.

תופעות הלוואי האפשריות של שימוש בהתקן תוך רחמי הן:
כאב קל או בינוני בזמן החדרת ההתקן
התכווצויות או כאבי גב במשך כמה ימים לאחר ההחדרה
מחזורים לא סדירים בשלושה עד שישה החודשים הראשונים
דימומים כבדים יותר בזמן מחזור

ישנם שלושה מקרים שעלולים לקרות בזמן שימוש בהתקן תוך רחמי אשר דורשים פנייה לייעוץ רפואי:
1. ההתקן התוך רחמי יכול לעיתים להחליק מתוך הרחם. במקרה כזה, הסבירות להיכנס להריון גבוהה יותר.
2. ישנם מקרים נדירים בהם התפתח זיהום אצל נשים שהשתמשו בהתקן תוך רחמי. במקרה של זיהום חשוב לפנות לטיפול רפואי.
3. במקרים נדירים מאוד, בזמן החדרת ההתקן, ההתקן עלול לדחוף את קיר הרחם. כאשר זה קורה, הרופא המטפל יידע לתקן זאת די מהר. במידה והמקרה לא אובחן מיד על ידי הרופא, ייתכן שיהיה צורך בניתוח על מנת להסיר את ההתקן.

גלולת היום שאחרי


גלולת היום שאחרי היא אמצעי מניעה לשעת חירום. אמצעי מניעה זה עשוי למנוע הריון לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים. על אף שמה, חשוב לציין כי לא חייב לעבור 'יום' או 'בוקר' שלם עד שלוקחים את הגלולה, ניתן לקחת אותה מיד אחרי קיום יחסי מין לא מוגנים. הגלולה ניתנת לנטילה עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים, אך היעילות שלה תגדל ככל שהזמן בו היא נלקחת קרוב יותר למועד ביצוע יחסי המין הלא מוגנים.

גלולת היום שאחרי ניתן להשיג בבתי מרקחת וברשתות הפארם ללא מרשם רופא החל מגיל 16.

גלולת היום שאחרי מכילה ריכוז גבוה (1.5 מ"ג) של הורמון מסוג פרוגסטרון הנקרא פרוגסטין הנמצא גם בגלולות רגילות למניעת הריון (אלא שבגלולות למניעת הריון נמצא לעיתים גם ההורמון אסטרוגן). הגלולה יכולה למנוע הריון בשלוש דרכים:
היא עשויה למנוע או לעכב ביוץ.
היא עשויה להפריע להפריה של הביצית.
היא יכולה לשמש כאמצעי מניעה לשעת חירום המונע השרשת הביצית המופרית ברחם על ידי שינוי רירית הרחם.

הגלולה מפחיתה את הסיכון לכניסה להריון לא רצוי בשיעור של עד 89% אם היא נלקחת תוך 72 שעות לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אם היא נלקחת תוך 24 שעות יעילותה נמדדת ב-95%.

חשוב לדעת כי גלולת היום שאחרי אינה יעילה כמו אמצעי מניעה קבוע. לכן, אסור ליטול את הגלולה כאמצעי יחיד לפיקוח על כניסה להריון, שכן קיים בה ריכוז גבוה של הורמונים העלולים לשבש את המחזור. גלולת היום שאחרי קיימת עבור גיבוי במקרה חירום ולא לשימוש שגרתי.

מתי להשתמש בגלולת היום שאחרי?
אם לא נעשה שימוש כלל באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי מין.
אם הקונדום נקרע.
אם פספסת שתיים או שלוש גלולות ברצף.
אם שכחת להחדיר טבעת למניעת הריון או להדביק מדבקה למניעת הריון.
אם אולצת בכוח לקיים יחסי מין לא מוגנים.

מתי לא להשתמש את גלולת היום שאחרי?
אם את בהריון.
אם יש לך היסטוריה של אלרגיה או רגישות למרכיבי הגלולה.
אם יש לך לאחרונה דימום וגינלי וטרם בדקת את הסיבות לו אצל רופא.

נשים רבות נוטלות את גלולת היום שאחרי ללא סיבוכים רציניים. אך מומלץ להתייעץ עם רופא במקרה שאת נוטלת תרופות נוספות. גלולת היום שאחרי בטוחה לשימוש עבור רוב הנשים. כיום קיים מידע מוגבל באשר לנטילת הגלולה בזמן הריון, אך ההמלצה הכללית היא לא ליטול.

תופעות לוואי אפשריות של גלולת היום שאחרי הן:
בחילה, כאב בטן, עייפות, כאב ראש, שינויים במחזור, סחרחורת, רגישות בשדיים, הקאה, שלשול.
מומלץ ליטול את הגלולה על בטן מלאה ולאכול ארוחות קטנות לעיתים קרובות ב-24 השעות לאחר נטילתה על מנת להימנע מבחילות והקאות.

גלולת היום שאחרי עלולה להביא לדימום בלתי צפוי שאמור לעבור עד המחזור הבא. עם זאת, גלולת היום שאחרי עלולה לגרום לדימומים כבדים יותר או קלים יותר מהדימומים שאת חווה בדרך כלל, בוסת הבא. אם הוסת לא הופיעה בתוך שלושה שבועות, כדאי לוודא באמצעות בדיקת הריון כי את אינך בהריון.

אמצעי מניעה: טבעת למניעת הריון


הטבעת, העשויה מסיליקון, מוחדרת אל תוך הנרתיק, על ידי האישה (ולא על ידי רופא) למשך שלושה שבועות. הטבעת מונעת הריון למשך חודש שלם. לאחר שלושת השבועות מסירים את הטבעת, ולאחר מכן מתרחשת הוסת. המיקום המדויק של הטבעת בתוך הנרתיק אינו קריטי, ולא ישפיע על יעילות הטבעת. כמו הגלולות, גם הטבעת משחררת הורמונים למערכת איברי המין של האישה ומונעת ביוץ והריון.

אמצעי מניעה: קשירת חצוצרות


קשירת חצוצרות עבור נשים היא אמצעי מניעה קבוע המתאים לנשים שהחליטו כי הן אינן מעוניינות בילדים, בכלל או יותר. למרות שניתוחים אלה בדרך כלל הפיכים, היפוך ההליך לא תמיד מצליח. קשירת חצוצרות היא הליך כירורגי שבו החצוצרות, האיברים הנושאים את הביציות מהשחלות אל הרחם נקשרות, נחתכות או נחסמות.

טכניקה חדשה לקשירת חצוצרות היא באמצעות סליל מתכת קטן או שתל חצוצרות המוכנסים לכל חצוצרה. במשך השנים גדלה רקמה צלקתית סביב השתל, דבר הגורם לחסימה לצמיתות של החצוצרות. רוב הנשים יוכלו לחזור הביתה תוך מספר שעות לאחר הניתוח. בשלושת החודשים הראשונים עם השתל יהיה על המטופלת להשתמש באמצעי מניעה נוסף. לאחר כשלושה חודשים צילום רנטגן יוודא כי הצינורות אכן נסגרו.

אמצעי מניעה: מדבקה למניעת הריון


המדבקה משחררת אסטרוגן ופרוגסטין דרך העור למשך שבעה ימים. אחרי כל שבעה ימים יש להחליף מדבקה. אחרי שלוש מדבקות רצופות יש להפסיק לשבוע את השימוש לקבלת הוסת החודשית. ניתן להדביק את המדבקה על הבטן התחתונה, על פלג הגוף העליון (לא על השדיים), על הישבן או על הזרוע העליונה.

אמצעי מניעה נוספים


אמצעי מניעה נוספים המוצעים לשימוש, הנפוצים פחות:
זריקה למניעת הריון, היא עוד שיטה הורמונלית שאינה מחייבת נטילת גלולות מדי יום. הזריקה ניתנת בכל שלושה חודשים על ידי רופא הנשים.

שתל תת עורי הורמונלי הוא שיטה נוספת אם כי לא נפוצה כל כך למניעת הריון למשך 3 שנים. השתל, שגודלו כגודל גפרור, מוחדר מתחת לעור בצד הפנימי של הזרוע העליונה. החדרת והוצאת השתל נעשית על ידי פעולה כירורגית שמבוצעת על ידי רופא. השתל מפריש מתחת לעור הורמונים למניעת ביוץ בדרך דומה לשאר אמצעי המניעה ההורמונליים.

ניתוח לכריתת צינור הזרע - בניתוח עיקור אצל גברים, צינוריות הזרע המובילות את הזרע מהאשכים אל נוזל הזרע, נחתכים או נחסמים כך שנוזל הזרע אל יכיל עוד זרע. ניתוח זה אינו מפריע ליכולתו של גבר להגיע לזקפה או ליהנות מיחסי מין. יש צורך לעבור ספירת זרע לאחר ניתוח זה על מנת לוודא כי הריון יימנע.

דיאפרגמה – מכשיר בצורת כיפה העשוי גומי המוחדר לתוך הנרתיק ומכסה את צוואר הרחם. הדיאפרגמה משולבת עם ג'ל קוטל זרע.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

גניקולוגיה נערות

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בעיות גינקולוגיות, התפתחות מינית, יחסי מין, גיל ההתבגרות, גלולות למניעת הריון, כאבי מחזור, עיכוב וסת, דימום מוגבר, כאבים וגינליים ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • ארבעה חודשים ללא ווסת המשך
  אני
  11/05/2021

  תודה על המשוב
  נעשתה בדיקת אולטראסאונד בטן נאמר שהכל נראה תקין.
  נעשו בדיקות דם הורמונליות אבל נאמר רק ביום החמישי של הווסת לעשות את הבדיקה,אבל הבדיקןת נעשו בכל זאת מכוון שהיו בדיקות מעבדה אחרות אז במעבדה עשו הכל ביחד.כאמור אין ווסת אבל הבדיקות הורמונליות נעשו
  התוצאות:
  קרישה pt secounds 14.0כשהתווך תוצאה הוא (12.0-13.8)
  I.n.r 1.1
  PTT 32.1
  TsH 1.92
  /Prolactin 202.0 mlu
  LHH ormone 23.8 lu/l
  FSH 4.6lu/l
  testosterone total 1.5 כשתווך הבדיקה(0.4-1.5)ממש גבולי.
  DHEA-S 8.11
  Gastrin 13.0 כשתווך הבדיקה (13.0-115.0)גבולי
  הומלץ כדורים בשם דופסטון אבל לא מתאים לגיל 16.
  וגם כדורים בשם פרימולוט נור שגם לא מתאימה לגיל 16
  יש קושי בנטילת ובבליעת כדורים.צריך כדורים שנמסים במים או שאפשר לפורר ולערבב עם האוכל.
  בבקשה תסבירי לי מה הסיבה שקורה שאין ווסת במשך ארבע חודשים?
  איזה בירור צריך לעשות?
  איזה טיפול תרופה כדורים,או תרופה נוזלית עדיף את ממליצה בכדי לטפל ולהשיב את הווסת.
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  ארבעה חודשים ללא ווסת המשך

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  11/05/2021

  בus תקין יש כל מיני אפשרויות. אין כאן פירוט מספק על רירית הרחם ומראה השחלות. בכל מקרה, יש הבדל בין לענות על שאלות בפורום לבין לנהל טיפול במקרה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ארבעה חודשים ללא ווסת בת 16
  אני
  08/05/2021

  שלום כבר ארבעה חודשיים ללא ווסת גיל 16,ווסת ראשונה מגיל 11 סדירה כל השנים.
  בשנה אחרונה הווסת הגיע כל חודש וחצי חודשיים
  פעם ווסת עם זרימה חזקה.ובווסת הבאה כמעט ולא היה דם. בווסת של דצמבר הייתה מלווה בכאבי בטן חזקים,
  היה דם סביר במשך יומים,וביום השלישי הייתה ווסת יבשה ובצבע חום וממש התמעטה בכל יום.בדכ יש שבוע ימים ווסת.הווסת האחרונה הסתיימה בינואר וכמעט ולא היה דם והצבע היה חום והדם ייבש.ומלווה בכאבי בטן.
  מה לדעתך הבעייה?
  איזה בירור צריך לעשות?
  למה קורה דבר כזה?
  איזה טיפול או כדורים צריך לקחת שמתאימים לגיל 16
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  ארבעה חודשים ללא ווסת בת 16

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  08/05/2021

  מורכב מדי לתשובה פשטנית.
  ראשית יש לבצע פרופיל הורמונלי ואחכ, בדיקה גופנית כולל אולטראסאונד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הפלות חוזרות מוקדמות ובדיקת תקינות
  סיון
  05/04/2021

  שלום רב, יש לי 2 ילדים בני 9 + 10 , מאז כ 6-7 הפלות מוקדמות. בדיקות תקינות. יש מה לעשות עוד? כל רופא זורק אותי לרופא אחר, כבר מיואשת, אם אגיע אלייך בפרטי יש מה לעשות במצב שלי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  03/05/2021

  חסר מידע.
  בת כמה את? איזה בירורים נעשו כבר?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שימוש בוזלין בזמן אוננות בפי הטבעת
  מיטל
  28/03/2021

  שלום רב. יש לי 2שאלות בבקשה. עשיתי לעצמי ביד ורציתי לנסות גם מאחורה. שמתי וזלין בפי הטבעת ומרחתי גם על מה שהכנסתי(משהו ממש דק כמו מכחול). וגיריתי את עצמי. האים זה מסוכן?ושנית האחם הוזלין שמרחתי והכנסתי לפנים יכול לגרום לדלקת?תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  31/03/2021

  לא+לא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הפרשות לבנות בצבע לבן במרקם גבינה ילדה בת 3.5
  מירב
  26/12/2020

  שלום דר, ביתי בת 3.5. יש לה לפעמים הפרשות לבנות מהפות עם ריח. ההפרשות נשארות בפות ובמרקם גבינה. כמו כן, ילדתי נמצאת במעקב נפרולוגי בשל אגן כליה מורחב. ממה יכולות לנבוע ההפרשות. יש להן משמעות? לא מסתמן גרד מיוחד..... לפעמים צורב לה הפות אבל אז אנחנו מבחינים שזה בא עם פות אדום ולאחר אמבטיה נרגע....
  תודה מראד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  26/12/2020

  יתכן שמדובר בהפרשה פיטריתית. קשה לקבוע ללא בדיקה. ניתן לבצע תרבית מההפרשה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחזור לא תקין- נטילת גלולות יסמין
  עפרה
  08/12/2020

  היי תודה על תשובתך המהירה....
  פיספסתי את תשובתך....רציתי לשאול האם ניתן לקחת 2 גלולות בפעם אחת על מנת להפסיק דימום שלא בזמן ,המחזור הקדים לי בשבוע?נוטלת באופן קבוע גלולות מסוג יסמין

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  08/12/2020

  את יכולה לנסות אולם אני בספק אם יעבוד.
  הכי פשוט, לעשות הפסקה לשבוע ולהתחיל אחכ חפיסה חדשה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחזור לא תקין בת 25
  עפרה
  07/12/2020

  צהריים טובים,
  אני בת 25 לוקחת גלולות יסמין כבר 4 שנים לפני כשבוע שחכתי לקחת גלולה וקיבלתי מחזור היום ולא שבוע הבא נשאר לי בחבילה עוד 5 גלולות השאלה שלי האם להפסיק גלולות היום או להמשיך עד סוף החבילה? האם יש מצב שהמחזור ימשך שבועיים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  מחזור לא תקין בת 25

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  07/12/2020

  תפסיקו גלולות לשבוע ואחכ תתחילי חפיסה חדשה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פרופה 5 מיליגרם זה הכדור שנתנו לה
  גלית
  02/11/2020

  בהמשך לשאלה הקודמת שם הכדור שקיבלה פרופרה 5 מ"ג

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  06/12/2020

  כנראה התכוונת לפרוורה. האם עזר ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אי הופעת המחזור החודשי ותוצאות בדיקות
  אני
  26/11/2020

  שלום ד"ר,

  מה דעתך על תוצאות של הבדיקות האלה? (בת 14, עדיין לא קיבלה מחזור)

  estradiol 209

  lh 12.40

  fsh 9

  progesteron <2

  testosterone 1.30

  זה מעיד על בעיה?

  תודה על התשובה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  06/12/2020

  בעיקרון התוצאות תקינות אך יכולות להוות סיבה למחזור לא ככ סדיר לפעמים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יחסי מין ללא אמצעי מניעה ונטילת גלולה
  אמה
  26/10/2020

  היי , אם עברו יומיים מאז שאני וחבר שלי שכבנו זה נכון שגלולת אלה יעילה יותר מפוסטינור ואפשר גם אחרי שלושה ימים לקחת אותה והיא תעבוד ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  03/11/2020

  אלה ניתן לקחת עד 5 ימים אחרי הסקס

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום