אמצעי מניעה

רוצה לדעת על אמצעי מניעה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי אמצעי מניעה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
נשים וגברים השתמשו באמצעי מניעה במשך אלפי שנים, אך כיום אמצעי מניעה הם הדרך הבטוחה לקיים יחסי מין ולמנוע הריון לא רצוי. השיטות למניעת הריון הן שונות ומספר אמצעי המניעה הקיימים בתחום רפואת המין הם רבים ומגוונים. השיטה הטובה ביותר להימנע מהריון היא השיטה שתגן עלייך בכל אקט מיני.

על מנת לבחור באמצעי המניעה הנכון עבורך חשוב לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:
מה הסיכוי בכל זאת להיכנס להריון עם השימוש בו, כמה מאמץ מושקע בו, כמה הוא עולה, האם הוא מגן מפני מחלות, האם הוא בריא עבורך.

את מגוון אמצעי המניעה הקיימים ניתן לחלק לכמה סוגים:
אמצעי מניעה חוסמים - דיאפרגמה, קונדום, ג'ל קוטל זרע ועוד.
אמצעי מניעה הורמונליים - גלולות, מדבקה למניעת הריון וטבעת למניעת הריון.
התקנים תוך רחמיים - התקן תוך רחמי המכיל הורמונים והתקן תוך רחמי המכיל נחושת.
אמצעי מניעה לצמיתות - ניתוח קשירת חצוצרות וניתוח לכריתת צינור הזרע.

אמצעי מניעה: קונדום


קונדום הוא כיסוי דק עשוי גומי או פלסטיק המולבש על איבר המין הזכרי במצב זקפה. הקונדום מונע מנוזל הזרע, הנשפך בזמן גמירה ומכיל זרע, מלהיכנס אל תוך נרתיק האישה. רוב הקונדומים עשויים מגומי בשם לטקס ונחשבים ליעילים ביותר במניעת מחלות מין.

השימוש בקונדום נעשה לפני שהפעילות המינית מתחילה ובמהלכה כמובן, אך רק בעת זקפה. יש לפתוח בזהירות את עטיפת הקונדום ולהיזהר שלא לקרוע אותו. לאחר מכן יש לגלגל את הקונדום על הפין הזקוף. חובה להשתמש בקונדום חדש בכל פעם שמקיימים יחסי מין. הקונדום חייב להיות מולבש על הפין לפני שהוא בא במגע עם הנרתיק. ישנם קונדומים המכילים חומרים קוטלי זרע היעילים יותר במניעת הריון.

קונדומים עלולים להיקרע בזמן השימוש מהסיבות הבאות:
קונדום ישן מדי – על גבי עטיפות הקונדומים יש תאריך תוקף שלאחריו הקונדום לא אמור להיות בשימוש.
אחסון לא נכון – חום עלול לגרום נזק לקונדומים העשויים לטקס, לכן מומלץ לא להשאירם במקום חם כמו תא כפפות ברכב או בארנק.
שימון לא מספיק – שימון נוסף דרוש למין אנאלי ולעיתים גם למין וגינלי. מומלץ להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים ולא על בסיס שמן שעלול להחליש את הגומי.
קונדום קטן מדי – מומלץ לקנות קונדום לפי גודל איבר המין.
שותפה צרה מדי – כדאי לנסות קונדום משומן וחזק יותר.

קונדומים יעילים בערך ב-85% מהמקרים למניעת הריון ולמניעת הידבקות במחלות מין. שימוש זהיר יותר בקונדומים יעלה את אחוז היעילות שלהם. חשוב לציין, כי קונדום הוא אמצעי המניעה היחיד המגן על בני הזוג מפני הידבקות במחלות מין.

אמצעי מניעה: גלולות


גלולות, מדבקות וטבעות נחשבות לאמצעי מניעה הורמונליים – שיטות הורמונליות הכוללות אמצעי מניעה אמינים במיוחד – המכילים נוסחה בסיסית אחת שהיא שילוב של שני ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטין (פרוגסטרון סינתטי). ישנן גלולות המכילות רק פרוגסטין הניתנות בדרך כלל לנשים שאינן יכולות ליטול אסטרוגן מסיבות מסוימות.

שילוב ההורמונים בגלולות וכן גם במדבקות ובטבעות מונע את תהליך הביוץ ועובד בשלושה מישורים:
1. מונע מביצית להשתחרר מהשחלה.
2. גורם לצוואר הרחם להתעבות ולא מאפשר בכך כניסה של זרע אל הרחם.
3. הופך את רירית הרחם לדקה על מנת שגם אם התבצעה הפריה בביצית, הביצית המופרית לא תיקלט ברחם, אלא תיפלט החוצה.

גלולות למניעת הריון משווקות בחבילות של 21 כדורי הורמונים (אחד לכל יום במשך שלושה שבועות). במהלך השבוע הרביעי, מופסקת נטילת הגלולות ומתרחשת הוסת.

גלולות משולבות עשויות להפחית אקנה, כאבי ביוץ ותסמינים של תסמונת קדם-וסתית. גלולות משני הסוגים מפחיתות התכווצויות ודימום כבד בזמן המחזור. גלולות המכילות רק פרוגסטין מתאימות לכל הנשים, גם אלה המניקות, אם כי יש חשיבות ללקיחתן בכל יום באותה השעה. בשבוע הראשון בו מתחילים ליטול גלולות מכל סוג חשוב להשתמש באמצעי מניעה נוסף על מנת שיהווה גיבוי.

ישנם סוגים רבים של גלולות למניעת הריון. גלולות למניעת הריון המפחיתות מצבי רוח ותסמינים אחרים הקשורים בתסמונת קדם וסתית; גלולות המסייעות לנשים הסובלות ממיגרנות בזמן המחזור; גלולות למניעת הריון לתקופות ארוכות מחודש אחד ועוד.

חלק מהנשים הנוטלות גלולות למניעת הריון עלולות לחוות תופעות לוואי בלתי רצויות, אך לרוב תופעות אלה יחלפו עם הזמן או ייעלמו כליל עם שינוי סוג הגלולה. חשוב לציין כי תופעות לוואי אלה שכיחות אצל רוב אמצעי המניעה ההורמונליים הקיימים.
חלק מהתופעות הנפוצות ביותר בחודשיים או בשלושה החודשים הראשונים הן:
דימום שלא בזמן וסת
רגישות בשדיים
בחילות והקאות

ניתן למנוע באופן חלקי הופעת בחילות והקאות על ידי נטילת הגלולה בערב או לפני השינה. חשוב שלא להפסיק את נטילת הגלולה בשל תופעות לוואי אלה, שכן אי-נטילת הגלולה לא תמנע הריון. לאחר הפסקת נטילת הגלולות, ייתכן כי ייווצרו שינויים במחזור, שיחזור לשגרה תוך חודש או חודשיים. תופעות לוואי חמורות יותר דורשות ייעוץ רפואי.

אמצעי מניעה: התקן תוך רחמי


התקן תוך רחמי הוא מכשיר קטן מפלסטיק הממוקם בתוך הרחם על מנת למנוע הריון. ישנם שני סוגים עיקריים של התקנים: התקנים המכילים נחושת והתקנים המכילים הורמונים. התקן תוך רחמי המותקן ברחם יכול למנוע הריון במשך חמש עד עשר שנים. שלא כמו ההתקנים שהיו בשימוש בשנות השבעים, כיום קיימים התקנים קטנים, בטוחים ויעילים מאוד. שני ההתקנים מוחדרים לתוך הרחם על מנת למנוע הריון על ידי רופא נשים.

התקן תוך רחמי הורמונלי מפחית בדרך כלל את זרימת הוסת וההתכווצויות במשך זמן השימוש. התקן זה יכול לגרום לתופעות לוואי נוספות כמו מצבי רוח משתנים ורגישות בשדיים. תופעות אלה לא מתרחשות עם שימוש בהתקן תוך רחמי המכיל נחושת, אך יחד עם זאת, התקן זה יכול לגרום לוסת ארוכה ולדימומים כבדים יותר.

תופעות הלוואי האפשריות של שימוש בהתקן תוך רחמי הן:
כאב קל או בינוני בזמן החדרת ההתקן
התכווצויות או כאבי גב במשך כמה ימים לאחר ההחדרה
מחזורים לא סדירים בשלושה עד שישה החודשים הראשונים
דימומים כבדים יותר בזמן מחזור

ישנם שלושה מקרים שעלולים לקרות בזמן שימוש בהתקן תוך רחמי אשר דורשים פנייה לייעוץ רפואי:
1. ההתקן התוך רחמי יכול לעיתים להחליק מתוך הרחם. במקרה כזה, הסבירות להיכנס להריון גבוהה יותר.
2. ישנם מקרים נדירים בהם התפתח זיהום אצל נשים שהשתמשו בהתקן תוך רחמי. במקרה של זיהום חשוב לפנות לטיפול רפואי.
3. במקרים נדירים מאוד, בזמן החדרת ההתקן, ההתקן עלול לדחוף את קיר הרחם. כאשר זה קורה, הרופא המטפל יידע לתקן זאת די מהר. במידה והמקרה לא אובחן מיד על ידי הרופא, ייתכן שיהיה צורך בניתוח על מנת להסיר את ההתקן.

גלולת היום שאחרי


גלולת היום שאחרי היא אמצעי מניעה לשעת חירום. אמצעי מניעה זה עשוי למנוע הריון לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים. על אף שמה, חשוב לציין כי לא חייב לעבור 'יום' או 'בוקר' שלם עד שלוקחים את הגלולה, ניתן לקחת אותה מיד אחרי קיום יחסי מין לא מוגנים. הגלולה ניתנת לנטילה עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים, אך היעילות שלה תגדל ככל שהזמן בו היא נלקחת קרוב יותר למועד ביצוע יחסי המין הלא מוגנים.

גלולת היום שאחרי ניתן להשיג בבתי מרקחת וברשתות הפארם ללא מרשם רופא החל מגיל 16.

גלולת היום שאחרי מכילה ריכוז גבוה (1.5 מ"ג) של הורמון מסוג פרוגסטרון הנקרא פרוגסטין הנמצא גם בגלולות רגילות למניעת הריון (אלא שבגלולות למניעת הריון נמצא לעיתים גם ההורמון אסטרוגן). הגלולה יכולה למנוע הריון בשלוש דרכים:
היא עשויה למנוע או לעכב ביוץ.
היא עשויה להפריע להפריה של הביצית.
היא יכולה לשמש כאמצעי מניעה לשעת חירום המונע השרשת הביצית המופרית ברחם על ידי שינוי רירית הרחם.

הגלולה מפחיתה את הסיכון לכניסה להריון לא רצוי בשיעור של עד 89% אם היא נלקחת תוך 72 שעות לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אם היא נלקחת תוך 24 שעות יעילותה נמדדת ב-95%.

חשוב לדעת כי גלולת היום שאחרי אינה יעילה כמו אמצעי מניעה קבוע. לכן, אסור ליטול את הגלולה כאמצעי יחיד לפיקוח על כניסה להריון, שכן קיים בה ריכוז גבוה של הורמונים העלולים לשבש את המחזור. גלולת היום שאחרי קיימת עבור גיבוי במקרה חירום ולא לשימוש שגרתי.

מתי להשתמש בגלולת היום שאחרי?
אם לא נעשה שימוש כלל באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי מין.
אם הקונדום נקרע.
אם פספסת שתיים או שלוש גלולות ברצף.
אם שכחת להחדיר טבעת למניעת הריון או להדביק מדבקה למניעת הריון.
אם אולצת בכוח לקיים יחסי מין לא מוגנים.

מתי לא להשתמש את גלולת היום שאחרי?
אם את בהריון.
אם יש לך היסטוריה של אלרגיה או רגישות למרכיבי הגלולה.
אם יש לך לאחרונה דימום וגינלי וטרם בדקת את הסיבות לו אצל רופא.

נשים רבות נוטלות את גלולת היום שאחרי ללא סיבוכים רציניים. אך מומלץ להתייעץ עם רופא במקרה שאת נוטלת תרופות נוספות. גלולת היום שאחרי בטוחה לשימוש עבור רוב הנשים. כיום קיים מידע מוגבל באשר לנטילת הגלולה בזמן הריון, אך ההמלצה הכללית היא לא ליטול.

תופעות לוואי אפשריות של גלולת היום שאחרי הן:
בחילה, כאב בטן, עייפות, כאב ראש, שינויים במחזור, סחרחורת, רגישות בשדיים, הקאה, שלשול.
מומלץ ליטול את הגלולה על בטן מלאה ולאכול ארוחות קטנות לעיתים קרובות ב-24 השעות לאחר נטילתה על מנת להימנע מבחילות והקאות.

גלולת היום שאחרי עלולה להביא לדימום בלתי צפוי שאמור לעבור עד המחזור הבא. עם זאת, גלולת היום שאחרי עלולה לגרום לדימומים כבדים יותר או קלים יותר מהדימומים שאת חווה בדרך כלל, בוסת הבא. אם הוסת לא הופיעה בתוך שלושה שבועות, כדאי לוודא באמצעות בדיקת הריון כי את אינך בהריון.

אמצעי מניעה: טבעת למניעת הריון


הטבעת, העשויה מסיליקון, מוחדרת אל תוך הנרתיק, על ידי האישה (ולא על ידי רופא) למשך שלושה שבועות. הטבעת מונעת הריון למשך חודש שלם. לאחר שלושת השבועות מסירים את הטבעת, ולאחר מכן מתרחשת הוסת. המיקום המדויק של הטבעת בתוך הנרתיק אינו קריטי, ולא ישפיע על יעילות הטבעת. כמו הגלולות, גם הטבעת משחררת הורמונים למערכת איברי המין של האישה ומונעת ביוץ והריון.

אמצעי מניעה: קשירת חצוצרות


קשירת חצוצרות עבור נשים היא אמצעי מניעה קבוע המתאים לנשים שהחליטו כי הן אינן מעוניינות בילדים, בכלל או יותר. למרות שניתוחים אלה בדרך כלל הפיכים, היפוך ההליך לא תמיד מצליח. קשירת חצוצרות היא הליך כירורגי שבו החצוצרות, האיברים הנושאים את הביציות מהשחלות אל הרחם נקשרות, נחתכות או נחסמות.

טכניקה חדשה לקשירת חצוצרות היא באמצעות סליל מתכת קטן או שתל חצוצרות המוכנסים לכל חצוצרה. במשך השנים גדלה רקמה צלקתית סביב השתל, דבר הגורם לחסימה לצמיתות של החצוצרות. רוב הנשים יוכלו לחזור הביתה תוך מספר שעות לאחר הניתוח. בשלושת החודשים הראשונים עם השתל יהיה על המטופלת להשתמש באמצעי מניעה נוסף. לאחר כשלושה חודשים צילום רנטגן יוודא כי הצינורות אכן נסגרו.

אמצעי מניעה: מדבקה למניעת הריון


המדבקה משחררת אסטרוגן ופרוגסטין דרך העור למשך שבעה ימים. אחרי כל שבעה ימים יש להחליף מדבקה. אחרי שלוש מדבקות רצופות יש להפסיק לשבוע את השימוש לקבלת הוסת החודשית. ניתן להדביק את המדבקה על הבטן התחתונה, על פלג הגוף העליון (לא על השדיים), על הישבן או על הזרוע העליונה.

אמצעי מניעה נוספים


אמצעי מניעה נוספים המוצעים לשימוש, הנפוצים פחות:
זריקה למניעת הריון, היא עוד שיטה הורמונלית שאינה מחייבת נטילת גלולות מדי יום. הזריקה ניתנת בכל שלושה חודשים על ידי רופא הנשים.

שתל תת עורי הורמונלי הוא שיטה נוספת אם כי לא נפוצה כל כך למניעת הריון למשך 3 שנים. השתל, שגודלו כגודל גפרור, מוחדר מתחת לעור בצד הפנימי של הזרוע העליונה. החדרת והוצאת השתל נעשית על ידי פעולה כירורגית שמבוצעת על ידי רופא. השתל מפריש מתחת לעור הורמונים למניעת ביוץ בדרך דומה לשאר אמצעי המניעה ההורמונליים.

ניתוח לכריתת צינור הזרע - בניתוח עיקור אצל גברים, צינוריות הזרע המובילות את הזרע מהאשכים אל נוזל הזרע, נחתכים או נחסמים כך שנוזל הזרע אל יכיל עוד זרע. ניתוח זה אינו מפריע ליכולתו של גבר להגיע לזקפה או ליהנות מיחסי מין. יש צורך לעבור ספירת זרע לאחר ניתוח זה על מנת לוודא כי הריון יימנע.

דיאפרגמה – מכשיר בצורת כיפה העשוי גומי המוחדר לתוך הנרתיק ומכסה את צוואר הרחם. הדיאפרגמה משולבת עם ג'ל קוטל זרע.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

גניקולוגיה נערות

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בעיות גינקולוגיות, התפתחות מינית, יחסי מין, גיל ההתבגרות, גלולות למניעת הריון, כאבי מחזור, עיכוב וסת, דימום מוגבר, כאבים וגינליים ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • האם ניתן להדבק מוירוס הפפילומה מנשיקה?
  אתי
  06/10/2018

  הי רציתי לדעת.
  היו לי נגעים בגרון שהסירו אותם ומסתבר שהיו של וירוס הפפילומה, לא יודעת איזה זן.
  האם ניתן להדביק מישהו מנשיקה פה לפה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  06/10/2018

  ההדבקה היא עי מגע עם רירית נגועה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אז זה אומר שכל ילדיי נגועים?

  אתי
  08/10/2018

  לפעמים נישקתי בפה את תינוקות שלי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  25/05/2019

  בהנחה שיש לך וירוס פפילומה בחלל הפה, תיתכן הדבקה אך לא בהכרח

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ילדה בת 12 עם מחזור במשך חודש
  דליה
  22/05/2019

  שלום,
  הבת שלי בת 12 קיבלה לפני 4 חודשים מחזור פעם ראשונה ,
  כמובן שהוא לא סדיר מהתחלה אבל החודש היא קיבלה ב 1 למאי
  ומאז זה ממשיך עד היום ... כבר 22 ימים.. נורא דואגת בבדיקות דם יצא לה קצת אנמיה .. האם זה נורמלי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  25/05/2019

  זו תופעה מוכרת בשנה הראשונה אך אם הגיעה לאנמיה, יש לשקול טיפול

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חזרה לגלולות אחרי הפסקה
  הדס
  21/04/2019

  שלום,
  הבת שלי בת 15 וחצי מטופלת בשנתיים האחרונות בגלולות מסוג מינס עקב שחלות פוליציסטיות ואקנה.
  לפני כ 4 חודשים עשתה הפסקה בנטילת הגלולות בהמלצת הרופא על מנת לבחון את מצבה ללא גלולות. בתקופה זו קיבלה וסת פעם אחת בלבד.
  מכיוון שחלה החמרה במצב האקנה היא מעוניינת לחזור ולקחת את הגלולות הבעיה היא שהיא לא מקבלת את הוסת. האם היא יכולה להתחיל ליטול את הגלולולת מבלי קשר לימי המחזור?
  חשוב לציין שהיא אינה פעילה מינית ואין חשש להריון.
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  30/04/2019

  כן. היא יכולה להתחיל בכל עת

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קבלת גלולת אלה בחינם
  הגר
  17/04/2019

  היי, שמעתי שאפשר לקבל את גלולת אלה בחינם עם מרשם רופא אם אני בת 17 זה נכון??

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כן, אפשר לקבל מרשם לאלה ולקבלה חינם

  דורית גל
  21/04/2019

  צריך לפנות לרופא ולבקש ממנו מרשם, הגלולה הזאת ella היא גלולת היום שאחרי ולוקחים אחרי יחסי מין לא מוגנים (למניעת היריון). נותנים את הגלולה הזאת חינם לנערות. צריך לדאוג לקחת במועד הקרוב ביותר אחרי יחסי המין וזה אפקטיבי עד 5 ימים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דימום בין מחזורים סדירים
  אלי
  18/02/2019

  שלום
  אחותי בת 18 וחצי הייתה מקבלת מחזור סדיר כל 28 יום. כבר מלפני חודש פתאום היה לה דימום בתאריך 18.1.19 שזה מוקדם בשבוע מ28 יום ושהוא לא אופייני למחזור ללא כאבים והתכווצויות ואז הפסיק אחרי 3 ימים ואז בתאריך 28.1.19 קיבלה מחזור עם התכווצויות וכאבים (זה התאריך שהייתה צריכה לקבל). התופעה זו קרה שוב החודש כאשר אחרי 21 יום יש לה דימום שזה מוקדם מאוד ממועד המחזור הצפוי.
  ממה זה יכול לקרות? אנחנו מאוד לחוצים והיא לא מסכימה לבוא לרופא.
  בבקשה תחזירו לנו תשובה דחוף כי אנחנו מאוד לחוצים,
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  03/03/2019

  יש דברים שמחייבים בירור מקיף ולא ניתן לענות עליהם כאן, וזו שאלה מסוג כזה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחזור מוזר עם זרם חלש
  מאי
  14/12/2018

  אני בת 17 ולפני חודשיים וחצי שכבתי עם מישהו בפעם הראשונה. מאז קיבלתי מחזור כבר 3 פעמים, סדיר כמו שהיה כל 28 יום, רק יש תופעה מוזרה. המחזור עם זרם מאוד חלש, בשתן יש דם אבל במהלך היום אני אפילו לא צריכה להחליף תחבושת. יש קשר בין הדברים? יש לי סיבה לדאוג?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  14/12/2018

  אם בדיקת ההריון שלילית, והמחזורים מגיעים וסדירים, אני לא מוצאת סיבה לדאגה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גרד מציק מאוד בפות
  אמא
  08/12/2018

  בתי בת 10 (ללא התפתחות מינית, גיל עצמות 7..)
  מקפידה על הגיינה, מתלוננת כמה ימים על גרד מציק מאוד בפות. (שללנו תולעים)
  לפי מה שאני רואה יש אדמומית (לא משהו מאוד חריג או כהה מאוד)
  ומעט נוזלים צלולים (כמו מים) שיוצאים מהנרתיק.
  אין ריח חריג.
  קראתי שיתכן קשר לצינון אז מציינת שהיא כמה ימים עם צינון ושיעול (אם כן, איך מטפלים?)
  אשמח לשמוע מה כדאי לבדוק ולעשות הלאה.
  תודה רבה
  חורף בריא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  09/12/2018

  נשמע כסוג של דלקת אך מחייב בדיקה לפני המלצה על טיפול. כדאי לפנות לרופאת הילדים או לרופאת נשים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גלולת אלה ומתי להתחיל לקחת גלולות
  הילה
  19/10/2018

  היי
  אם לקחתי גלולת אלה אתמול (הקונדום נקרע)
  מתי אני יכולה להתחיל את הגלולות הרגילות (קבלתי מרשם מהרופאה שעוד לא השתמשתי בו ואני רוצה להתחיל להשתמש קבוע)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  19/10/2018

  את יכולה להתחיל לקחת גלולות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחזור לילדה בת 13 וחצי
  הילה
  06/10/2018

  שלום רב.
  בתי בת ה 13 וחצי קיבלה לראשונה וסת בתאריך 24.4.18 מאז היא מקבלת אחת לשבוע וחצי עד שבועיים. וכל וסת נמשכת 5 ימים. האם זה תקין?
  ואם זה תקין תוך כמה זמן אמור להסתדר?
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  06/10/2018

  אפשרי אך אני ממליצה לבצע בירור קרישה ובירור הורמונלי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחזור ראשון לילדה בת 11
  שושי
  03/10/2018

  ביתי בת 11 בדיוק, קטנה ולא מפותחת מבחיבת חזה ושיער וכו'
  קיבלה דימום לא חזק שבא והולך לסירוגין במשך כשבוע ומלווה בכאבי בטן.
  האם יכול להיות שמדובר במחזור ראשון למרות שאינה מפותחת או שיש לבדוק כיוונים אחרים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דגנית סמואל
  06/10/2018

  נשמע כמו מחזור. אפשר לבדוק פרופיל הורמונלי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום