תרופות סבתא: מערכת המין

ניתן לפתור בעיות זקפה באמצעות שינוי קל בתפריט היומי. להגברת האון מומלץ לאכול ארטישוק, תמרים ותאנים, ולמניעת יובש בנרתיק אפשר למרוח שמן שקדים
בעיות זקפה ואין אונות נוצרות עקב נסיבות גנטיות, אורח חיים לקוי, לחץ פיזי ונפשי מוגבר וכתוצאה מסיבות פיזיולוגיות שונות. כאשר הבעיה קשורה לנטילת תרופות בגין מחלה מסוימת, יש להיוועץ עם רופא ולקבל טיפול רפואי מתאים, אולם אם מדובר בבעיה אחרת, ניתן לנסות לפתור אותה באמצעים טבעיים.

שינוי בתפריט היומי עשוי להשפיע לאורח זמן על הבעיות הזקפה, אולם חשוב להתמיד ולא לצפות כי התוצאות יגיעו מיד. כדי לחולל את השינוי רצוי להימנע מחמאה, מרגרינה ומבשרים שמנים, כמו בשר כבש או איברים פנימיים של בקר. עדיף להפחית בסוכרים, פיתות ולחם לבן, אשר מורידים את רמת הסרוטונין וגורמים לחוסר שקט.

אלכוהול וסיגריות פוגעים מאוד בכלי הדם האחראים לתפקוד המיני, ואף אוכל מטוגן גורם לתחושת כבדות ומדכא את הליבידו. רצוי לצרוך סוגי מזון שמנקים את כלי הדם ומפחיתים את רמת הכולסטרול, כמו דגי מים עמוקים, שביניהם: טונה, הרינג, מקרל, אילתית, סול ובקלה, ומזונות עשירים בסיבים כמו: קוואקר ואורז חום, ולהוסיף לתפריט היומי מזונות המכילים נוגדי חמצון כמו: טחינה, פירות הדר, גרעיני דלעת ועלים ירוקים.

תרופות סבתא לבעיות זקפה

כדי להכין תרופת סבתא להגברת כוח הגברא, יש לקחת ביצי דג בורי שלם, לרחוץ אותן ולהוסיף מעט שמן ומלח. את ביצי הדג יש להניח על גבי נייר כדי שיתייבשו בשמש במשך כמה ימים ולהחזיר כל ערב למקרר, עד שהתערובת מתקשה, ולצרוך דקות ספורות לפני המעשה.

פתרון טבעי נוסף להגברת האון הגברי הוא אכילת עלי סלרי ונענע, וצריכת כמות קבועה של אבץ שנמצא בשיבולת שועל, במאכלי סובין, בדג מלוח ועוד. נוסף על כך, מומלץ לאכול כמויות גדולות של ארטישוק שתורם להגברת האון, ולהרבות באכילת תמרים ותאנים.

פתרונות טבעיים ליובש בנרתיק

יובש בנרתיק הוא מצב שבו רמת ההורמון אסטרוגן נמוכה. התופעה נפוצה בעיקר אצל נשים בגיל המעבר ובתקופה שלאחר הלידה, אולם היא יכולה להתרחש בכל שלב בחיים.

אישה שסובלת מיובש בנרתיק יכולה בעת קיום יחסי מין להיעזר בחומרי סיכה כדי למנוע חיכוך, שיחמיר את ההתנגדות הטבעית. ואף רצוי למרוח על השפתיים החיצוניות שמן שקדים או ויטמין E.

כדי לטפל בגירוי בנרתיק, ניתן לטבול טמפון ביוגורט ולהחדירו אל פנים הנרתיק. לחלופין ניתן לטבול צמר גפן ביוגורט ולנגב את שפתי הנרתיק ניגוב חיצוני. גם אכילת יוגורט עוזרת למנוע יובש וגירוי בנרתיק.

הסדרת מחזור חודשי

יש הטוענים כי ניתן להסדיר את המחזור החודשי על ידי הימצאות ממושכת באור. לכן רצוי להימצא באור היום זמן ממושך ככל האפשר, ואף מומלץ ללכת לישון באורות דלוקים.

אישה שסובלת ממחזור לא סדיר, או שלא מקבלת מחזור בכלל, יכולה לכתוש קליפת שקדים מיובשים, לערבב במים ובדבש ולשתות במשך ימים מספר.

לטיפול בדימום יתר בזמן המחזור ניתן לאכול כמות גדולה של גזר או לשתות מדי יום מיץ גזר. הטיפול עשוי להפחית את הדימום.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

המומחים שלנו בתחום:

ד"ר שרגא וקסלר

ד"ר שרגא וקסלר

יילוד וגינקולוגיה | כירורגיה פלסטית  
כתוב חוות דעת
צפיות: 15269
43 שנות ותק
ברוריה 7א פינת יגאל אלון 157  תל אביב יפו