הומאופתיה - תכשירים מומלצים למצבי חירום

אם אתם מתכננים לבלות את החגים בחופש מפנק, כדאי שתצטיידו בערכת עזרה ראשונה, על כל מקרה שלא יבוא. לפני שאתם מושיטים יד לארון התרופות, בואו תראו מה הומאופתיה יכולה להציע לכם. המאופתיה יכולה לספק הקלה וריפוי ללא שימוש בכימיקלים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 11/09/2012 |
צפיות: 6,481
החופש אמנם נגמר אך כבר מתקרבים החגים, המביאים עימם הזדמנות נוספת לצאת לחופשות ונופשים רבים בארץ ובחו"ל. כשאורזים לטיול מומלץ להכין ערכת עזרה ראשונה לטיפול בצינון, עקיצות יתושים, חבלות, כוויות ועוד. ההומאופתיה היא למעשה שיטת טיפול אפקטיבית המעודדת את מנגנוני ההגנה הטבעיים של האדם להשיב לעצמם את הכוחות והאיזון הטבעי על מנת לחזור לתפקוד תקין והרמוני.

למידע נוסף בנושא הומאופתיה היכנסו לפורומים:
פורום כאב ורפואה סינית
פורום סרטן ורפואה משלימה
פורום רפואה משלימה ילדים
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית
פורום רפואה סינית

ההומאופתיה יעילה ביותר במצבים אקוטיים הדורשים עזרה ראשונה. היא משפרת לרוב במהירות את המצב, חוסכת סבל ובטוחה לשימוש. לדבריו של יגאל אלפסי, הומאופת קלאסי, מטפל במבוגרים וילדים, מומחה לעזרה ראשונה ומצבי חירום, בעל קליניקה בת"א ומרצה בקמפוס ברושים, ישנם מספר תכשירים יעילים מאוד לשימוש אישי ביתי. מומלץ לאפסן את התכשירים ההמאופתיים בתיק עזרה ראשונה זמין וקומפקטי.

ההמלצות הן בדרך כלל לשימוש במצבים ראשוניים קלים. חוסר שיפור או החמרה מחייבים ייעוץ מקצועי רפואי ו/או הומאופתי. חשוב להקפיד על ההנחיות המתאימות, לקחת מנה אחת לא בזמן האוכל, להימנע מצריכת קפאין ולהמתין לתגובה תוך דקות עד שעות. אם יש שיפור, ניתן להמשיך ליטול את התרופה עד 3 מנות. אם אין שינוי במצב לא מומלץ להמשיך להשתמש בתכשיר וכדאי לפנות לייעוץ מקצועי.

התכשירים ההומאופתיים המוזכרים ניתנים בפוטנץ C30 (עוצמת דילול התכשיר). ניתן להשיג את התכשירים בבתי המרקחת הומאופתים מורשים.

חבלות ופציעות


תכשיר הארניקה - ARNICA הינו היעיל ביותר להקלה מיידית על כאב חזק ורגישות גבוהה עקב חבלה, פציעה או תאונה. הארניקה מחישה את ספיגת הדם ומעודדת החלמה מהירה. תכשיר זה מגיע גם כמשחה לטיפול חיצוני.


פגיעה עצבית


היפריקום - HYPERICUM הינו תכשיר יעיל לטיפול בחבלות הקשורות למערכת העצבים, החל מחבלה בקצות העצבים ועד כל פגיעה עצבית כוללת אחרת. לדוגמא, כאשר נסגרת דלת על האצבע, עקירות וטיפולי שיניים, נפילה על עצם הזנב המקרינה כאב בכל הגב. הכאב העצבי הינו כאב מקרין ותכשיר זה יעיל בהקלה וטיפול בכאבים מסוג זה.

טראומה


תכשיר האקונייט - ACONITE מומלץ לטיפול באנשים לאחר שנחשפו לאירוע טראומתי (דוגמת פיגוע או תאונה). התכשיר מטפל בסימפטומים הנפשיים הקיצוניים (פחד, היסטריה, בהלה) ובסימפטומים הפיזיים כתוצאה מהחשיפה הקיצונית למצב מסוים (דופק מהיר והזעה).

נקעים


תכשיר הרוטה - RUTA מומלץ לטיפול בנקעים וחבלות הקשורות לגידים ורצועות. התרופה מונעת סיבוכים של הנקע, מקלה על הכאב ומזרזת החלמה.

שברים


תכשיר הסימפיטום - Symphytum יעיל באיחוי עצמות ובהקלה על כאב השבר. גם תכשיר הקלקריאה פוספוריקה - CALCAREAL PHOSPHORICA מספק חומרים המזרזים את איחוי העצם כאשר נלקח למשך שבועיים. הקלקריאה פוספוריקה מורכב מסידן וזרחן וניתן בעוצמת דילול נמוכה.

חתכים ושפשופים


קלנדולה - CALENDULA מתאימה לכל מיני חתכים ופצעי שפשוף בעור, מסייעת למנוע זיהומים ומשמשת כתחליף לחומר חיטוי. ניתן להשיג את התכשיר בצורת תמיסה נוזלית וכמשחה, כך שניתן לבצע שטיפות של האזור הפצוע או למרוח עליו את התכשיר מספר פעמים ביום לפי הצורך.

כוויות חום


תכשיר הקנתריס - CANTHARIS מטפל בכוויות חום מדרגה ראשונה, כאשר השימוש מונע שלפוחיות ומסייע להקלה על תחושת השריפה המקומית. שימוש בקנתריס לקומפרסים קרים על המקום האדום והנפוח מונעת סיבוכים ותחושת בעריה במקום הכוויה. גם תכשיר האורטיקה - URTICA יעיל לכוויות שטחיות מדרגה ראשונה, המתאפיינות בעיקר בצריבה וגרד מקומי ומקורן ממקור כימי או צמחי (סרפד, מדוזות וכדומה).

כוויות קור


תכשיר האגריקוס - Agaricus מומלץ לכוויות קור, כאשר האזור נפוח, אדום, מגרד ושורף. מתאים לכוויות קור בידיים ורגליים, אף שקפא או אוזניים.

עקיצות ונשיכות


נשיכות של בע"ח מצריכות לרוב ייעוץ רפואי וחיסונים נגד כלבת, טטנוס וכדומה, אך תכשיר האפיס -APIS יעיל במצבים כמו עקיצות חרקים, יתושים, פשפשים, קרציות, עכבישים וזוחלים דומים. כאשר האזור הפגוע הופך להיות אדום, נפוח, עם תחושת עקצוץ, מלווה בבצקת וחם למגע – אפיס מהווה טיפול ראשוני יעיל.


תכשיר הבלדונה - Belladonna יעיל גם הוא לטיפול בסימפטומים של עקיצות ונשיכות שהתפתחו במהירות ובעוצמה בליווי חום וכאבים עזים. תכשיר הלדום - Ledum מתאים גם כן לכל הנשיכות של חתולים, כלבים, עכברים, נחשים ועקרבים. נשתמש בו בעיקר כאשר האזור הנגוע קר למגע (בניגוד לאזור חם המצריך אפיס).

הרעלות מזון


תכשיר הארסניקום - Arsenicum מטפל בהרעלות ממזון כתוצאה ממזון מקולקל או מים מזוהמים הגורמים לכאבי בטן, שלשולים, הפרשות דמיות עם חום גבוה, חוסר מנוחה קיצוני, חולשה, צמא גדול ותחושת קור לא נעימה.

אבי מושנזון, רוקח מוסמך ויועץ מקצועי של יבואנית DHU בישראל, מציג תכשירים מומלצים נוספים לתיק העזרה הראשונה לתופעות פיזיות ומחלות שכיחות:

שפעת


כאשר יש מגפה של שפעת מומלץ להשתמש בתכשירים דוגמת אינפלוסיד - INFLUCID המסייע להקלה על תסמיני שפעת והתקררות כגון גודש באף, חום, שיעול, כאבי ראש, חולשה ועייפות. תכשיר נוסף הוא האינפלואנזום - INFLUENZINUM המסייע בטיפול בתחושת החולי, צמרמורות, נוקשות כללית, חום ממושך, חוסר תיאבון וכדומה.

אלרגיה


ישנם תכשירים המאופתיים שונים המיועדים לטיפול באלרגיה. חלקם מסייעים להתמודדות והקלה של הסימפטומים וחלקם אף עוזרים למניעת ההתקף מראש. תכשיר הריניטל - RHINITAL מסייע במניעת התקף אם נלקח כ-6 שבועות לפני תקופת האלרגיה. במהלך התקף אלריה הוא מונע עייפות ומקל על הסימפטומים השונים. תכשיר ה- ALIUM CEPA העשוי מבצל הגינה, עוזר לטיפול בסימפטומים בתחילתם ועד מצבים בהם תהליך התגובה האלרגית החמיר והתבסס.

לכתבות נוספות בנושא הומאופתיה:
ט"ו באב: יש תרופה לשברון לב
האם הומאופתיה יכולה לרפא אוטיזם?
הומאופתיה: טיפול לפי סוג האישיות
הומאופתיה: תשובה לפגעי אנטיביוטיקה
חולה שפעת? הומאופתיה היא הפתרון

דלקת שקדים


נטילת פרופוליס או אכיניצאה יכולים להקל ולסייע על כאבי הגרון. לסובלים מדלקות שקדים כרוניות מומלץ להיעזר גם בתכשירים דוגמת טונסילוטרן - TONSILOTREN המפחית את חומרת הדלקת החוזרת ותדירותה ומקל על התסמינים.

חשוב לציין כי במקרים של שיפור חלקי או במצבים מורכבים יותר מומלץ לפנות להומאופת מקצועי ומורשה שיתאים את הטיפול הטוב ביותר. עוד כדאי לזכור כי לאחר מחלה אקוטית לרוב הגוף חלש וחשוף ובכדי למנוע חזרה של החולי יש לחזקו בעזרת טיפול הומאופתי קלאסי משלים. המידע הניתן מתבסס על עקרונות הרפואה ההומאופתית ומתייחס לטיפולים הומאופתיים. אין לראות בכך תחליף לייעוץ רפואי.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

אולי יעניין אותך גם

טווינא: העיסוי הסיני שיחזיר לכם את הבריאות
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 25/07/2019 |
צפיות: 315
טווינא היא שיטת עיסוי עתיקת יומין השייכת לעולם הרפואה הסינית. הטיפול יעיל לבעיות רבות, החל מדלקות מפרקים ושרירים תפוסים וכלה באנגינה ובעיות עיכול
קרא עוד
קוהוש שחור: סגולות רפואיות ותופעות לוואי
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 19/06/2019 |
צפיות: 452
קוהוש שחור הוא נוגד דלקות טבעי אשר יעיל במיוחד לנשים בגיל המעבר וכן לאנשים אשר סובלים מבעיות שונות בקיבה
קרא עוד
פשטה שרועה: סגולות רפואיות ותופעות לוואי
פשטה שרועה (Bacopa monnieri) היא צמח אשר משמש רבות באיורוודה. הצמח יעיל לשיפור היכולות הקוגניטיביות
קרא עוד
טארו: שורש שמונע סרטן ומגן על העור
שורש טארו עשיר ברכיבים תזונתיים רבים אשר מסייעים במניעה של בעיות בריאותיות רבות, כמו קטרקט, אנמיה וסוכרת סוג 2
קרא עוד
מהן הסגולות הבריאותיות של שיבולת השועל?
שיבולת שועל היא מזון על המסייע למצבים בריאותיים שונים, כמו סוכרת, כולסטרול, מתח, קשיים בשינה, בעיות עיכול, משקל עודף ובעיות עור
קרא עוד
שפת האור: שינוי המציאות בעזרת גיאומטריה מקודשת
ליאת יוגב
| 19/12/2018 |
צפיות: 1,161
שינויים בחיים והגשמת חלומות הם לא דבר שקל להשיג, אך שפת האור מאפשרת ליצור את השינוי המיוחל במבט אחד בלבד
קרא עוד
סוכרת: מניעת המחלה בדרכים טבעיות
סוכרת היא מחלה הנגרמת בשל ויסות לקוי של הגלוקוז בדם. תזונה נכונה וצמחי מרפא יכולים למנוע את המחלה ולהקל על התסמינים שלה
קרא עוד
כיצד מזון משפיע על עור הפנים?
עור הפנים מושפע באופן ישיר מהמזון שאוכלים, לכן הקפדה על אכילת מזונות בריאים והימנעות מסוכרים וממזון מעובד יתרמו לשמירה על עור פנים זוהר ונטול קמטים
קרא עוד
מהן הסגולות הבריאותיות של הכורכום?
לכורכום סגולות רפואיות רבות, הוא יעיל במניעה של סרטן, לטיפול בבעיות עיכול ואף במניעת התדרדרות קוגניטיבית
קרא עוד
ממר יצא מתוק: מחקר חדש גילה כי המלון המר יכול לעכב תאים סרטניים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 11/10/2018 |
צפיות: 996
המלון המר כבר זמן רב נחשב למאכל המציע סגולות ריפוי שונות. הכירו את הפרי האקזוטי שיכול להציל חיים
קרא עוד