פורום נטורופתיה אירידיולוגיה - יש לך שאלה?

נטורופתיה היא גישה הוליסטית וטבעית המשתמשת במרכיבי טיפול טבעי כדי לעודד את הגוף לרפא עצמו. בפורום נטורופתיה ואירידיולוגיה תוכלו להתייעץ לגבי: אירדולוגיה (אבחון לפי קשתית העין), תזונה טבעית, תוספי תזונה, צמחי מרפא, טיפולי גוף נפש, ארומטרפיה ועוד

מנהלי הפורום

רומי חוכמה, נטורופתית מוסמכת ואירידולוגית
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבי בטן עזים עם התכווציות
    מור
    03/07/2018

היי אני בן 29 ובאופן כללי בריאותי תקינה.
    כחלק מאימוני הכושר שאני עושה שניתי מעט את התפריט שלי ליותר בריא.

בשבועות האחרונות במהלך 4 ימים בשבוע הוספתי 3 מרכיבים לא.בוקר שלי: אני אוכל יוגורט עם 20 ג זרעי צ'יה טחונים ו20 ג זרעי פשתן טחונים ומעט קוואקר. לפעמים בצהריים אוכל סויה כתוספת בסלט.

משהוספתי את הפשתן צ'יה וסויה, נהיו לי כאבי בטן משתקים והתכווציות המלוות בגזים שמגיעים מיד אחרי, הכאבים מגיעים מאזור שמאחורי הפין.
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התוסף sam-e חוששת מעודף ויטמין בי 12
    יעל
    09/06/2018

שלום, בת 33 לוקחת סאם אי עבור דיכאון.
    הבי 12 שלי היא 670
    עשיתי טעות ורכשתי מראש הרבה בקבוקים של סאם אי של חברת נאוו שבמכילים גם בי 6 חומצה פולית ובי 12
    הגעתי ל 800 מ"ג בסאם אי והמינון של הבי 12 ב 4 טבליות מגיע ל 200 מק"ג.
    אני נוטלת כבר 3 חודשים ויש לי בקבוקים לעוד 3 חודשים שכבר קניתי. אני חוששת שזה יעלה לי את הבי 12 מעל הנורמה ושהייתי צריכה להזמין סאם אי ללא תוספת של בי 12...
    הבעיה היא שיתנו לי לעשות בדיקות דם רק עוד כ9 חודשים.
    האם לפי דעתכם עדיף לא להסתכן ועדיף לא לקחת את האם אי עם ב 200 מק"ג בי 12 לעוד 3 חודשים ולהזמין אחר?
    או שבסך הכל חצי שנה נטילה יומיומית של בי 12 200 מק"ג לא תעלה לי את הבי 12 מעל ל880 והנורמה כאשר לפני שהתחלתי בנטילה היה 670?
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כתמי שיניים משתיית נס קפה וחלב
    מיכל
    06/06/2018

האם שתיית נס קפה עם חלב גורם לכתמים על השיניים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פורמולה bu zhong yi qi tang לחיזוק הרחם
    איילת חן
    04/05/2018

שלום רב,
    אני בת 37.6, עברתי שני הריונות בריאים ולאחר מכן 2 הפלות טבעיות בתחילת ההריון (שבועות 6,8) בהפרש של שנה. מהאחרונה נותרה שארית קטנה ברחם. לכן אני עושה דיקור סיני והמטפלת של הדיקור המליצה לי לקחת את הפורמולה bu zhong yi qi tang לחיזוק הרחם. אגב יש כנראה חוסר איזון מזערי בנושא קרישיות דם ( לפי בדיקות דם). האם זה בסדר ליטול את הפורמולה לפני הריון נוסף?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אנזים סרפפטאז להעלמת מיומה מהרחם
    אודליה
    28/03/2018

שלום,
    אני בת 37 + 2 וסובלת בארבע שנים האחרונות ממיומה ברחם המונעת ממני להיקלט להריון. במהלך השנים האחרונות ניסיתי כל מיני שיטות טיפול טבעיות, אך לצערי שום דבר לא עזר. נתקלתי באיזשהו מאמר מאתר של "טופהיל" על אנזים שנקרא סרפפטאז המסוגל להקטין גידולים ולהעלים מיומות! אני מאוד מאוד התלהבתי ומיד הזמנתי יחד עם יוד וסלניום כפי שהומלץ באתר. אבל מהרגע שקיבלתי את המשלוח נכנסו בי חששות שאולי זה לא הטיפול הנכון, ואין מספיק מידע על האנזים הזה. קבעתי תור לנטורופתית והיא לא הכירה את האנזים המדובר. החלטתי לא לקחת אבל אין לי מנוח ממחשבות שאולי זה הפתרון שלי, כי שמעתי הצלחות.
    האם את מכירה את הסרפפטאז (נקרא גם סראנזים 250)? האם לדעתך יכול לעזור לי להעלים את המיומה וסוף סוף להיקלט להריון המיוחל?
    אשמח לקבל תגובתך.
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוספים מומלצים להעלאת גאבא
    Mor
    25/03/2018

שלום, לאחר אבחון על פי הספר "איזון המוח" עלה כי יש לי חוסר גבוה של גאבא (מתבטא בתופעות חרדה) התחלתי לקחת תוסף גאבא ול-תיאנין, האם את ממליצה על תוסף נוסף כמו ויטמיני בי או B8 או אחרים? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה לגבי אינוזיטול B8
    דניאל
    19/03/2018

שלום, לגבי אינוזיטול (B8), שיש משתמשים בו להרגעה, חרדה, מחשבות מטרידות,
    רציתי להבין, ההשפעה שלו היא רק לכמה שעות, או ששימוש יומיומי במינון של כמה גרמים משפיע בכללי לכל היממה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיית שיער התקרחות לגבר
    יוסי
    26/12/2017

שלום אני בן 20. מגיל צעיר יש לי שיער לבן בלמעלה של הראש, אבא שלי קירח והתחילו לי מפרצים רציתי לדעת האם יש משהו לקחת לשיער הלבן ומשהו למפרצים (הבנתי שיש ויטמין או משהו כזה של פטריות סיניות/יפניות) תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיית שיער התקרחות לגבר

רומי חוכמה
    27/12/2017

הי,
    הייתי ממליצה לך כתוסף מזון על פטריית הקורדיספס,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שיער. בן 20

יוסי
    05/01/2018

להתקרחות המלצת לי על פטריות הקורדיספס. כמה זמן לקחת את זה ? (בן 20) תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ערכי ויטמין D בחריגה
    שולה
    07/02/2018

שלום רב,

אני בת 83, נוטלת ויטמין D בכמות של 10,000 יח' ליום.

בבדיקת דם שעשיתי לפני שנה הייתי בסף התחתון, וכעת עליתי ל-1450 (בסקאלה של 250).
    זה המון בכל קנה מידה.

השאלה היא אם יש סיכון במצב זה של עודף ולכמה זמן להפסיק עם התוסף מעכשיו?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נפיחות וגירוד במפרקי כף היד
    מרדכי
    03/02/2018

שלום,

אני בן 30. בשבועות האחרונים החלה אצלי תופעה של נפיחות, אדמומיות וגירוד במפרקי כף היד, בתוספת נקודות אדומות ומגרדות פה ושם גם על גב האצבעות (מצורפת תמונה).
    הזמן האקוטי ביותר הוא בעת ההתעוררות בבוקר.
    זה מאוד לא נעים ומקשה על כפיפת המפרקים.

מה זה ומה ניתן לעשות?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חומץ תפוחים לטיפול בהליקובקטר
    רפי זמיר
    02/01/2018

קראתי את מה שנכתב כאן בפורום על על חומץ תפוחים.
    ורציתי לשאול אצל אשתי אובחן הליקובקטר. היא סבלה מתחושת שורף ברום הקיבה ולאחר מכן דימום בקיבה שיצא בצואה שחורה. קיבלה טיפול מרובע. כמו כן השלמת טיפול טבעי- ליקורץ, משקה אלוורה, פרוביוטיקה, כורכום ועוד. לאחר חודש התחילה לפני כמה ימים לשתות 2 כפות חומץ תפוחים עם מיץ, וכן הפסיקה את הנקסיום (סותר חומצה), ועכשיו מרגישה שורף יותר. רציתי לשאול אם יש לחשוש שהחומץ גורם להחרפה ולהפסיק איתו, או שלהיפך זה מראה שהוא עובד טוב ולהמשיך?
    תודה רבה מראש על העזרה.
    רפי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול טבעי נגד סינוסיטיס
    סוניה
    30/12/2017

האם ישנו טיפול טבעי לסינוסיטיס (לא כרוני)?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול טבעי נגד סינוסיטיס

רומי חוכמה
    31/12/2017

היי,
    להפסיק מוצרי חלב, פירות הדר , בננות ובוטנים.
    לאכול עלים ירוקים וירקות כתומים.
    להשתמש בצמחי מרפא כמו: חותם הזהב, ארכינציאה וסמבוק.
    ולשתות הרבה.
    רק בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול באבנים בכיס המרה
    ברי
    24/12/2017

שלום
    מצאו אצלי אבנים בכיס המרה. קראתי קצת באינטרנט ומצאתי שמומלץ כל בוקר על קיבה ריקה לקחת מים עם 2 כפיות חומץ תפוחים וכפית מיץ לימון סחוט. כבר יומיים שאני לוקחת. ומתחילה להרגיש תזוזה בבטן בצד ימין. האם ישנו קשר?
    האם עליי להמשיך באיפול הנוכחי או שהיית ממליצה לי משהו שונה?
    (אינני סבלתי או סובלת מכאבים. וגם את האבנים מצאו באולטרסאונד מקרי עקב סרזל נמוך ולא עקב כאב)
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול באבנים בכיס המרה

רומי חוכמה
    27/12/2017

היי,
    אני לא מטפלת באבנים בכיס מרה ממליצה לך לשאול מטפל שטיפל באבנים בכיס מרה.
    רק בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מזון מחזק לחולה סרטן הערמונית
    גרי
    26/12/2017

מה מומלץ להוסיף לתזונה לחולה בסרטן הערמונית?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מזון מחזק לחולה סרטן הערמונית

רומי חוכמה
    26/12/2017

היי,
    התזונה צריכה להיות טבעונית, טבעית ולא מעובדת, עתירת ירקות ודגנים מלאים, שמן זית, אגוזים, גרעינים וקטניות.
    רק בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שקדים עם קליפה או בלי?
    רחלי
    23/12/2017

שלום,

רציתי להתחיל לצרוך שקדים.
    מקריאה ב"גוגל" ראיתי כי קיימות מחלוקות לגבי אופן אכילת השקדים: חלק אומרים שיש להוריד את הקליפה ע"י השרייה במים וחלק אומרים שיש לאכול עם הקליפה..

כיצד עדיף לצרוך אותם?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שקדים עם קליפה או בלי?

רומי חוכמה
    24/12/2017

היי,
    רצוי להשרות שקדים לשש שעות כדי לנטרל את החומצה פיתית
    שמעכבת ספיגת מינרלים.
    רק בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה