כך תבחרו רופא עיניים

ביקור אצל רופא עיניים נערך בדרך כלל בשל בעיות ראייה, חשד לדלקת או לצורך בדיקה תקופתית. במקרים מורכבים יותר, מומלץ להכיר את המענה הרפואי הקיים בתחום ולדעת לבחור רופא עיניים מתאים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 07/08/2014 |
צפיות: 57,516
דירוג: 2.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 2.0 מתוך 5
רופאי עיניים מתמחים בטיפול רפואי וכירורגי של מערכת הראייה, מניעת מחלות עיניים וטיפול בפציעות. עבודתם מתרכזת בעיקר בנושאים הבאים: בדיקות ראיה, בדיקות עיניים כלליות; טיפול רפואי בעיניים: גלאוקומה, דלקת הקרנית, כוויות ואלרגיות; טיפול כירורגי בעין: בעקבות פציעה, קטרקט, גלאוקומה, גידולים ועוד; איבחון וטיפול במחלות עיניים הקשורות למחלות אחרות כגון סוכרת, דלקת מפרקים, או טרשת נפוצה; ניתוחים פלסטיים: רופאי עיניים עוסקים גם בהליכים פלסטיים כגון תיקון צניחת עפעפיים, גידולי עור, הסרת משקפיים, החלקת קמטים ושיפור טונוס העור סביב העיניים.

למידע נוסף בנושא עיניים הכנסו לפורומים:
פורום אופטיקה, משקפיים, עדשות מגע
פורום הסרת משקפיים בלייזר
פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים
פורום רפואת עיניים ילדים
פורום רפואת עיניים, מחלות עיניים, בעיות ראיה

מהו אופטומטריסט?


אופטומטריסטים אמונים על בדיקה ואבחון בכל הקשור למחלות והפרעות במערכת הראיה. אופטרימטריסט עשוי לאבחן מחלות כגון גלאוקומה, בעיה ברשתית או קטרקט ולסייע בשיפור הראיה, אך ללא התערבות כירורגית או תרופתית. עיקר עיסוקם מתרכז בבעיות קוצר ראיה, עין עצלה, פזילה, עומק שדה, ראיה למרחק, תאום בין העיניים, הבחנות בצבעים ועוד. הם אלו שיתאימו לכם משקפיים, עדשות מגע, תרגילים לשיפור ראיה ואף תרופות מקומיות לבעיות עיניים (משתנה ממדינה למדינה).

מהו אופטיקאי?


אופטיקאים הם אנשי מקצוע בתחום בריאות העין אשר עובדים עם רופאי העיניים ותומכים בכל הקשור לבעיות ראיה. עיסוקם של אופטיקאים מתרכז במכשירי ראייה, התאמה, תיקון והחלפה של משקפיים, מסגרות משקפיים ועדשות מגע.

מה צריך לשקול בעת בחירת רופא עיניים?כאשר בוחרים רופא עיניים, בדקו את את הסמכתו, כישוריו, ניסיונו עם מצבים כשלכם ושביעות רצון מטופליו.

ודאו כי לרופא העיניים הכשרה מתאימה והולמת לטפל ולמנוע מחלות עיניים. עליו להיות מאושר על ידי מוסד רפואי מוכר ומצוייד ברשיון תקף לעסוק ברפואת עיניים. על שלל התעודות והאישורים על הסמכתו של הרופא להופיע באזור בולט במשרדו.


הניסיון של רופא העיניים משחק כאן תפקיד חשוב. רופא בעל ניסיון וותק במקצוע עשוי לאבחן את מצבכם ביעילות רבה. באם מדובר בהליך מסובך הצפוי לכם, כדאי לשאול את הרופא אם פרסם מאמרים בתחום ועד כמה עשיר ועדכני ניסיונו בהליך הספציפי.

רופאי עיניים עוסקים בשלל התמחויות ותת תחומים בבריאות העיניים. יש לבחור את הרופא על פי ניסיונו והיכרותו עם הבעיה הרפואית הספציפית שלכם. לדוגמא, ישנם רופאים המתמחים בטיפול בקטרקט ואחרים המתמחים בהליכים כירורגיים או גלאוקומה.

פנייה אל רופא עיניים מסויים היא בהרבה מהמקרים תוצאה של המלצה מפה לאוזן וזה טבעי וגם נכון. שאלו את בני המשפחה שלכם, חברים ומכרים אם יש להם המלצה על רופא עיניים עבורכם על פי שביעות רצונם.

בדיקות עיניים שגרתיות


בבדיקת עיניים שגרתית תתבקשו על ידי הרופא לקרוא מספרים ואותיות במרחקים מסויימים. במהלך הקריאה הרופא יבחן את תגובת כל עין בנפרד ואת השילוב של שתיהן בהפקת התמונה המלאה. בעזרת מכשיר בשם אופתלמוסקופ מביט הרופא גם אל החלק האחורי של העין ובודק את תפקודי עצב הראיה ושריר העין.

לכתבות נוספות בנושא עיניים:
8 סיבות לטיקים בעיניים
ויטמינים לשמירה על בריאות העיניים
טיפול חדשני נגד גלאוקומה
זבובים בעיניים - תופעה במעופה
10 תופעות שמחייבות בדיקת רופא עיניים

במידה ומבחין הרופא בממצא רפואי יוצא דופן, בדרך כלל תופנו אל מומחה עיניים נוסף אשר עבודתו מתרכזת בבעיה האפשרית שאובחנה. בדיקת עיניים שיגרתית עשויה לאבחן גם מחלות שלא קשורות באופן ישיר אל בריאות העין. סוכרת, כולסטרול גבוה, מחלות לב, לחץ דם גבוה ואף טרשת נפוצה, שבץ וגידולים סרטניים שונים עשויים להתגלות בבדיקת עיניים שיגרתית, כאשר מופיעים סימנים למחלה באזור העין, על חלקיה השונים.

בדיקות עיניים שגרתיות מומלץ לערוך אחת לשנתיים. סקרים מגלים כי רוב האוכלוסיה נוטה "לדלג" על ביקורות עיניים תקופתיות וחבל, שכן העין משמשת לא רק חלון אל הנפש, אלא גם אל מצבכם הגופני.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר