מכורים למשחקי מחשב? אתם משפרים הראייה

חוקרים אמריקאיים בחנו את השפעת משחקי המחשב על קבוצת סטודנטים שהרבתה לשחק ומצאה שיפור במהירות התגובה וביכולת החיפוש של עצמים במרחב. יאללה סופר מאריו
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 03/07/2005 |
צפיות: 5,162
אם אתם מכורים למשחקי מחשב סביר להניח שסיגלתם לעצמכם סגנון חיים לא בריא וגם נחשפתם לתכנים אלימים. יחד עם זאת, אם אתם מרבים לשחק במשחקי מחשב יתכן ואתם גם נהנים מראייה טובה יותר, כך עולה מתוצאות מחקר שהתפרסמו בסוף השבוע האחרון בארה"ב. החוקרים מצאו כי אנשים שמקדישים את זמנם למשחקים "סופר מריו" ול-"Grand Theft Auto" יכולים לבצע סריקה עינית מהירה יותר של סביבתם לעומת אנשים שלא מקדישים את מיטב זמנם הפנוי למשחקים אלו.

המחקר בדק סטודנטים אמריקאיים משתי קבוצות: מכורים למשחקים וכאלו ששיחקו במשחקים באופן ספוראדי. הממצאים, שפורסמו ב-Acta Psychologica הציעו כי צפייה ממושכת במשחקים הדינאמיים מצריכה יכולת גבוהה של עיבוד נתוני ראייה.

"מוחם של הסטודנטים מקבוצת המכורים לא היה שונה בדבר ממוחם של אנשי הקבוצה השנייה", הסביר החוקר שהוביל את המחקר, ד"ר אלן קסטל מאוניברסיטת סט. לואיס. שתי קבוצות הסטודנטים פעלו באופן זהה לפי עיקרון "עצירת החזרה", שבו חיפוש של עצם ספציפי (צרור מפתחות לדוגמא) נעשה אצל רובנו באופן הבא: מבט למקום שבו אנו חושבים שהצרור נמצא, אחריו מבטים למקומות שונים ורק אחר כך סקירה שנייה של המקום הראשון. שתי הקבוצות, על פי קסטל, פעלו באופן זהה, "אבל הקבוצה של שחקני המחשב עשו זאת מהר יותר".

ההפרש במהירות התגובה העינית של קבוצת המכורים היה של 100 אלפיות-שנייה. יתכן, על פי דברי החוקרים, כי מדובר בהבדל שיכול למנוע תאונת דרכים לדומא. עדיין, לתוצאות המחקר אין עדיין ביסוס משמעותי.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר