תזונה ילדה בת 4

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תזונה ילדה בת 4
    דני
    09/04/2013

שלום,

אחותי בת 4 וחצי ואני חושש מהרגלי התזונה שלה, היא אוהבת מאוד ירקות ופירות, אך נוטה לא לאכול בארוחות ולנשנש ממתקים - אפילו אם אינה מסיימת אותם, היא פותחת או מתחילה לאכול בין 3-6 ממתקים למיניהם ביום, במשפחה יש בעיית השמנה, ואני השמתי בערך בגיל הזה עד לפני חצי שנה שבה עשיתי מהפך באורח חיי.

אני חושש מאוד שהיא תגיע למצב שלי ותעבור את מה שאני עברתי, אבל זה קשה לי להגיע אליה בתור אח גדול שבסוף אמור ליהיות אח תומך וכיפי, והורי קצת עיוורים למתרחש למרות שאני מטיח בהם את זה פעמים רבות - דבר אשר גם גורם לריבים רבים מדי לטעמי.

מה עלי לעשות? אני כבר אובד עצות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תזונה ילדה בת 4

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה ילדה בת 4 - תגובה

מיכל וינברגר
    23/04/2013

שלום,
    השינוי צריך לבוא מהבית, ובייחד מההורים שהם אחראים לאוכל שיש בבית. עצם העובדה שאחותך לא מסיימת את הממתקים זה סימן טוב, סימן שהיא קשובה לתחושות הרעב והשובע שלה, מצד שני, המנגנון שזה עלול לההרס והיא עלולה ללמוד לסיים את הכל..אני ממליצה מאוד לדבר עם ההורים- ולהציע שינוי בבית מבחינת ממתקים- אין ספק, שאם יהיה פחות בבית, ואחותך תהיה פחות חשפוה להם היא תאכל פחות. ניתן להחליפם בפירות, יוגרטים.. אני מעריכה את דאגתך לאחותך, ואת הנסיונות לדבר עם הורך-, נסה לעשות זאת בצורה נעימה, לא בצורת ביקורת או הטחה, אלא בצורה של הצעה לשינוי חיובי לכל הבית- לא ממקום של ביקורת.
    למשל להציע הליכות יחד כגיבוש משפחתי, להציע שמקום שיהיו חטיפים בבית כל הזמן אפשר ללכת לאכול גלידה כולכם פעם בשבוע לדוגמא..
    מומלץ להעזר במעקב של דיאטנ/ית להכוונה נכונה של תזונת הבית.
    בהצלחה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו