כאבים בטיפול שורש - מה זה יכול להיות?

מנהל הפורום

ד"ר ניצן שלזינגר
ד"ר ניצן שלזינגר
053-4877807
לקביעת תור אצל ד"ר ניצן שלזינגר
053-4877807 ללא פרסום בפורום

• כאבים בטיפול שורש - מה זה יכול להיות?
    אווה
    09/10/2020

שלום.
    הסיפור שלי קצת ארוך אך חשוב להבנת מצבי הרפואי. לפני 3 וחצי שנים עשיתי 3 סתימות בצד שמאל למעלה ב-3 השיניים הארונות (הטוחנות). לאחר הטיפול הרגשתי כאבים ב2 השיניים האחרונות (אני חושבת 26, 27). ניגשתי למרפאה חזרה בדקו ולא ראו כלום, אמרו שזה כנראה מהחומר ואין שום דבר. וכך כמה וכמה פעמים... לבסוף הלכתי לרופא פרטי שהציע לעשות סתימה חוזרת ואם זה לא יעזור אז ט"ש, או ישר טיפול שורש. אני שסבלתי כ"כ מכאבים העדפתי טיפול שורש כדי לסיים את הסיוט הכואב הזה.
    נראה היה שהטיפול שורש הצליח וחשתי הקלה גדולה, אך לצערי לא לזמן רב. מס' שבועות אח"כ הרגשתי שקשה לי ללעוס על השן הזאת ובאופן כללי האזור היה רגיש. פניתי בשנית לאותו רופא פרטי. הוא עשה צילום, בדק ואמר שזה כלום ואין שום דבר בשן. חזרתי כלאומת שבאתי אך הכאבים עדיין היו וכדי להימנע מכאבים- השתדלתי לא ללעוס על צד שמאל. באחת הפעמים שבטעות לעסתי שם נפל הכתר. חזרתי למרפאה והרופא אמר שזה פשוט היה כתר זמני ולכן הוא נפל (מה שמאוד מוזר כי כשסיימתי טיפול הוא אמר שזהו הכתר הקבוע והוא ישאר שם לשנים....) מאז התחיל להיות לי רגיש עוד יותר וממש כאב לי מאוד ללעוס על הצד הזה. כל אותה תקופה בה הגעתי לרופא הוא טען שאין כלום ואולי מה שצריך לעשות זה טיפול שורש בשן ליד..
    אנסה לתאר את הכאבים: הכאבים באים בהתקפים. זה מרקין לאזור האוזן, הרכה, לעיתים אזור הלסת למטה. כל צד שמאל רגיש מאוד. אם נגע באזור משהו חם או קר - הכאב מורגש מיד (מה שמעיד על הצורך בט"ש, את הכאב הזה אני כבר מכירה לצערי.) וכשאני מרגישה עם הלשון את השן שנעשה בה ט"ש, אני מרגישה כאילו יש שקע בשן והיא מעט מחוספסת (בניגוד לשיניים האחרות). כשאני לועסת משהו על אותה שן הכאב הוא חזק כ"כ כאילו לעסתי אבן ולא פרוסת לחם רכה... במידה ואני שותה מים פושרים אפילו או אוכלת משהו שיש בו מיץ (כמו פרי) - אני מרגישה כאילו הנוזלים נכנסים לתוך השן, כאילו יש פתח או חריץ בשן שהוא לא סגור - וזה כמובן גורם לכאבים עזים! כל הכאבים הנ"ל הם בשן שנעשה בה טיפול שורש. בפנייתי למרפאות לא ראו בצילום שבר- אז ממה יכולים להיות הכאבים החזקים הללו?

בצער רב פניתי לרופא אחר ששלח אותי לצילום פנורמי. שם נראתה שן בינה כלואה באותו צד שמאל, שכנראה דוחקת קדימה ומפעילה לחץ על השיניים הטוחנות הסמוכות לה. הוא המליץ על עקירת השן והפנה אותי לקופ"ח שיתנו הפניה לעקירה או באופן פרטי לבי"ח. (עקירת שן בינה כלואה יכולה להגיע לאלפי שקלים...) פניתי למרפאת השיניים של הקופה שתיתן לי הפניה. הרופאה סירבה לתת לי הפניה מפני שלדעתה אין צורך בעקירת השן אלא צריך לבצע ט"ש בשן האחרונה.היא טוענת שהכאבים מקורם בשן האחרונה ויש לעשות בה ט"ש.
    אני יודעת ומאמינה שאני צריכה לבצע ט"ש ואני מחכה כבר לתור בקוצר-רוח כדי שאפסיק לסבול מכאבים.
    העניין הוא שאני לא חושבת שזו הבעיה היחידה.. אני מאוד מודאגת מהשן בינה הכלואה (אני מרגישה כאבים בחיך מעליה ובליטה קטנה),
    וגם מודאגת מהשן שבה עשו טיפול שורש ולגביה הרופאים לא רואים שום שבר או משהו שיכול להסביר את הכאב, אבל הכאב
    בשן הזו קיים והוא רק מחריף!

עכשיו ברשותך מס' שאלות:
    1). האם משנה איזה טיפול יעשה קודם? ט"ש בשן האחרונה או עקירת שן בינה כלואה? בפרט שהן סמוכות זו לזו אני יותר חוששת.
    2). מה יכולה להיות הסיבה לכאבים החזקים כ"כ בשן שכבר עשו בה ט"ש? האם צריך עוד צילום או בדיקה לזיהוי הבעיה?
    בתודה רבה מראש על הסבלנות והעזרה.
    3). האם עלול להיגרם נזק לצד ימין מפני שכל התקופה הארוכה הזו אני לוע

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר ניצן שלזינגר - 053-4877807

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבים לאחר טפול שורש

ד''ר ניצן שלזינגר
    10/10/2020

אווה שלום,
    אכן השתשלות ארוכה -לא נית ןלת אבחנה על סמך התיאור בלבד אבל אתן קווים מנחים: נראה שיש לך מספר שיניים הדורשות טיפול:
    במידה ויש רגישות לקור הרי שיש שן עם מוך חי אשר גורם לרגישות הזו. סביר שיש צורך בטיפול שורש + מבנה וכתר .
    לגבי השן שעברה טיפול שורש ויש עליה כתר זמני - את מדווחת על כאב בלעיסה - יתכן וקיימת דחיסת זמון בין השיניים או שיש סדק בשורש - לעיתים מאוד מורכב לזהות סדק .
    ממליץ להבדק שוב אצל הרופא/ת השיניים.
    עדיף לטפל ראשון במה שגורם יותר כאבים .
    בהצלחה :-)
    י

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו