דלקת בשן- עם כתר וטיפול שורש

מנהל הפורום

ד"ר ניצן שלזינגר
ד"ר ניצן שלזינגר
053-4877807
לקביעת תור אצל ד"ר ניצן שלזינגר
053-4877807 ללא פרסום בפורום

• דלקת בשן- עם כתר וטיפול שורש
    דנה
    30/01/2021

גילו לי דלקת בשן או מסביב בשן עם כתר וטיפול שורש שנעשה לפני שנים , השאלה שלי , דלקת שהיא קטנה גם יכולה להתפרץ ולגרום לנפיחות או שזה תלוי בגודל הדלקת, כלומר , שרק אם הדלקת מגיעה למימדים גדולים , אז היא מתלקחת וגורמת לנפיחות ,והאם דלקת יכולה להישאר סטטית , כלומר להשאר כך ולא להתפתח.

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר ניצן שלזינגר - 053-4877807

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דלקת מסביב לשורש

ד''ר ניצן שלזינגר
    30/01/2021

דנה שלום,
    אני מניח כי הכוונה לדלקת מסביב לקצה השורש של שן המטופלת עם טיפול שורש + מבנה וכתר .
    במידה ואין כאבים ספונטניים או שהשן אינה כואבת בלעיסה - הרי שניתן להתייחס לכך כדלקת כרונית ובד"כ עוקבים אחריה.
    במידה ויש כאב מן השן הרי שרצוי לטפל.
    מבחינת הצורך בטיפול או הסיכוי להתרצות חריפה של הדלקת - הרי שבד"כ אין קשר לגודל הדלקת ואם מסיבה כלשהי הדלקת הקטנה הופכת לחריפה הרי שיהיו כאבים ונפיחות.
    בכל מקרה אם רואים עדות לתהליך דלקתי גדול - רצוי לטפל .
    דלקת מסיב לחוד השורש יכולה להשאר סטאטית שנים רבות ובמידה ואינה גורמת לכאבים ואינה גדולה ניתן להשאירה למעקב וכארש יש סימנים לגדילה של הדלקת או כאבים רק אז לטפל.
    רפואה שלמה :-)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו