פורום פטרת ציפורניים - יש לך שאלה?

פורום פטרת ציפורניים עוסק בנושאים: פטרת, פטריות בציפורניים, פטרת ציפורניים לייזר, טיפול בפטרת ציפורניים, פטריות בציפורניים ברגליים

מנהלי הפורום

ירון משיח
אבי שגיא
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עצות לטיפול פטרת ציפורניים
    דן
    05/07/2018

שלום
    שאני מורח שמן אתרי אורגנו בבוקר על ציפורני הרגליים
    אני לובש גרב ונכנס לנעל סגורה .
    יש תוצאה ציפורן אחת כבר הבריאה
    אבל שניכנסנו לקיץ כנראה השמן מרטיב טיפה הגרב ויוצר לחות בנעל בשילוב חום הקיץ יוצר פטריות באצבעות עצמם , מגרד ומאדים אותם -ולצערי נאלצתי להפסיק לטפל בציפורניים
    והאצבעות הבריאו .
    יש לך רעיון איך להמשיך לטפל עם השמן בלי לגרום ללחות בנעל ובלי ללכלך הסדין בלילה?
    או כל רעיון אחר?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עצות לטיפול בפטרת

אבי שגיא
    05/07/2018

שלום,

ראשית, חשוב לוודא שאכן מדובר בפטרת. אמנם התסמינים והמראה בהחלט מעידים, אבל יש בציפורניים מאות תופעות שונות וחשוב להיות מדויקים.
    לגבי הטיפול - שמן שאינו מכיל מים אינו אמור ליצור לחות בכפות הרגליים. יתכן והשמן שהשתמשת בו אינו איכותי או לא מוצלח.
    מעבר לכך, ישנם שמנים נוספים מלבד אורגנו שיכולים לפעול באופן חיובי על פטרת כך שיתכן ששמן אחר יוכל להוות פתרון מלא.
    אם בכל זאת אתה ממשיך עם אותו השמן אולי תוכל להיעזר בטלק אנטי פטרייתי שישמור את כף הרגל בסביבה יבשה.

אבי שגיא

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פטרת בציפורניים ובכף הרגל
    שרה
    30/06/2018

ש לי פטרת בציפורניים וגם בכפות הרגליים, כבר שנה וחצי אני עושה טפולי ליזזר בכל הציפורניים וכן מורחת משחה ביפוויט בכפות הרגליים, רק בשלוש אצבעות הפטרת נעלמה לי, האם יש טעם להמשיך בטיפול הלייזר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פטרת בציפורניים

אבי שגיא
    30/06/2018

שלום,

אני לא יודע מה ההסכם שלך עם המכון שמטפל בך, אבל שנה וחצי זהו לא משך זמן סביר לטיפול. מוזמנת להעלות תמונה של ציפורנייך ואוכל להתייחס ברצינות. ישנן עשרות תופעות ציפורניים שמזכירות פטרת ומופיעות עם סימפטומים דומים אבל הן ממש לא פטרת ואין משמעות לטפל בהן כפטרת.
    את יכולה להעלות תמונה לכאן או לפרטי דרך האתר שלי שבפרופיל.

אבי שגיא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• המשך לתשובתך

שרה
    01/07/2018

מודה על התיחסותך המהירה, רצו"ב צילום כפות הרגליים שלי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פטרת בציפורניים

אבי שגיא
    01/07/2018

שלום שרה,

אני בכלל לא בטוח שיש לך פטרת בציפורניים. ממליץ לך לעשות בדיקת פטרת (בדיקת מעבדה, הפניה מרופא).
    אני מזהה תופעות של גיל והן לא בהכרח מעידות על פטרת, למרות שהמאפיינים דומים, לפחות מבחינה חיצונית.
    בכל מקרה לא נראה לי יעיל להמשיך בטיפולי הלייזר, אבל אני לא יודע מה ההסכם שלך מול מי שטיפל בך.
    אם את צריכה ליווי נוסף מוזמנת כאן או דרך האתר שלי.

אבי שגיא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לא רחצתי רגליים שבועיים שלושה
    דן
    08/06/2018

שלום
    לא רחצתי רגליים שבועיים שלושה והלכתי עם נעליים
    סגורות אותם גרביים.(בבית , אחרי תאונה לא בחום בחוץ)
    הרגשתי גרד באצבעות הרגליים ואדומות .
    והעור מתקלף.הרופא אמר פטרייה לשים משחה .לא שמתי.
    אני קצת מתאושש .התחלתי לרחוץ כל יום רגליים ,וכמה שאפשר רגליים חשופות . העור נעשה וורוד ולא אדום ופחות מתקלף., וכבר לא מגרד בכלל .
    1)תוך כמה זמן משוער העור יתאושש ולא אראה תוצאות הקילוף (הפטרייה תעלם ולא אצטרך למרוח ?(

שקצת חוזר לנעל סגורה כל היום . מתחיל קצת להאדים.
    2)האם משחה תעזור "נגד" נעל סגורה ?
    3) או אם אמשיך כל הקיץ לאורר עם או בלי משחה זה יסתדר? אחרת גם משחה לא תעזור ?
    4)למיסיל משחה תעזור לעניין? עם נעליים סגורות ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אצבעות רגליים אדומות

אבי שגיא
    08/06/2018

שלום,

זהו פורום של פטרת ציפורניים ולא עור. יתכן ויש פורום ייעודי לכך. בכל מקרה, לגבי הנחיות לטיפול רק אצל הרופא המטפל.

החלמה מהירה,

אבי שגיא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פטרת בציפורן בכף היד
    עזרא
    02/06/2018

שלום. קיבלתי טיפול לפטרת בלק בטרפן. לאחר כשבועיים טיפול הציפורן התקלפה ונפלה. השורש נשאר. האם להמשיך לשים את הלק?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פטרת בציפורן כף היד

אבי שגיא
    02/06/2018

שלום,

ראשית, המושגים אינם ברורים. שורש הציפורן אינו איזור שרואים בעין, כיצד אתה יודע מה מצבו? איזה חלק נשר? נא לצרף תמונה.
    בכל אופן, לא אוכל לייעץ בנושא הטיפול אלא לספק חוות דעת בלבד.
    יש לפנות לרופא המטפל שנתן את ההנחיות.

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לק ג'ל ייעוץ לגבי הדבקות מגע אדם לאדם ומגע מיני
    אני
    23/05/2018

עשיתי לק גל ופעם ראשונה בחיי שקרה לי דבר כזה הציפורניים התפצלו והתרוממו וממש נאכלו, הלכתי לבית מרקחת לקנות פחות משהו לפטריה עד שיאבחנו לי הציפורניים במצב מחריד הבונה ציפורניים שייפה לי את החלק הנגוע.
    האם זה מדבק ציפורני הידיים שבפטריה?האם זה פוגע במגע עור לעור בבן אדם אחר????מרגישה כמו מצורעת.
    האם במגע מיני אני יכולה להדביק את בן זוגי??
    ואך נפטרים מזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פטרת ומזהמים

אבי שגיא
    31/05/2018

היי אני,

יש לך הרבה שאלות ואני ממש מבין את החשש שלך. צריך להבין במה מדובר בכדי לתת תשובה כראוי. מוזמנת להתקשר אליי, תסבירי לי את הרקע של הדברים ואדע להכווין אותך.

אבי שגיא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פטרת בציפורני הידיים בעקבות לק גיל על הציפורניים
    אני
    23/05/2018

האם אפשר להדביק במגע אנשים אחרים בעקבות פטרת על ציפורני הידיים??? מדברים רק על הרגליים שזה מדבר והידיים ???

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פטרת ציפורניים בזמן הריון
    מירב
    25/03/2018

פניתי לרופאת עור שהמליצה על טיפול בכדורים אך הסברתי שאני מנסה להרות והיא אמרה שטיפול בכדורים לא מומלץ . קיבלתי לק מיקונייל והרופאה אמרה לי למרוח וכשאני בהריון להפסיק ואח"כ להמשיך בagisten sol
    1 . כפי שנמסר לי בבתי המרקחת השונים לא ניתן להשיג אגיסטן מזה זמן רב בשל recall ..
    2. מעבר לכך לא קיבלתי הסבר אודות השימוש במיקונייל
    3. האם הוא באמת בעייתי בהריון ?
    4. האם כדאי טיפול מקומי בלייזר בהריון ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פטרת ציפורניים בהריון

אבי שגיא
    25/03/2018

שלום מירב,

ראשית והחשוב מכל, עלייך לוודא שאכן מדובר בפטרת. תבקשי מהרופאה לבצע בדיקת מעבדה ולאמת את העניין.
    אם מדובר בפטרת, אני בספק אם המשחות המוצעות יוכלו לשפר את המצב באופן משמעותי. לגבי טיפול בלייזר - במידה ומדובר בפטרת יתכן והוא יעזור, אך עלייך להיוועץ עם המכונים השונים לגבי נושא ההיריון.

בהצלחה,

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סיכוי להדבקה בפטרת ציפורניים
    מיכל
    05/02/2018

שלום. הורדתי גרביים כשידיי חשופות לאדם עם פטרת ציפורניים. מייד כשראיתי שטפתי ידיי עם סבון ואלכוהול. מה הסיכוי להדבקה ומה עליי לעשות?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סיכוי להדבקה בפטרת

אבי שגיא
    25/03/2018

שלום מיכל,

סליחה על התגובה המאוחרת, לא ראיתי את פנייתך.
    אני ממליץ על ניקוי יסודי באמצעות מברשת ציפורניים, מים וסבון. מעבר לכך אין יותר מדי מה לעשות מלבד לעקוב אחר המצב. אם תשמרי על היגיינה ברמה גבוהה אני לא חושב שיש לך סיבה לחשוש.
    את מוזמנת לשלוח לי תמונות לפרטי (דרך האתר שלי) ואכווין אותך לגבי מצב ציפורנייך.

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בקשה לאבחון פטרת והמלצה לטיפול
    מאיר
    03/02/2018

יש לי אפשרות לשלוח תמונה לצורך אבחון וקבלת המלצה לטיפול המומלץ על ידך?
    בסה"כ המצב אצלי הוא סטטי כבר שנים רבות.... ציפורנים עבות בעיקר הבוהן (2) שגם נסדקו באמצע

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בקשה לאבחון פטרת

אבי שגיא
    25/03/2018

שלום רב מאיר,

סליחה על התגובה המאוחרת, לא קיבלתי התראה על פנייתך. אתה מוזמן להכנס לאתר שלי שנקרא 'ציפורניים' ולמלא שם טופס אבחון מסודר דרך לשונית 'יעוץ ואבחון'. יש שם הנחיות ברורות, כולל העלאת תמונות. אם יש שאלות תוכל דרך האתר ליצור איתי קשר.

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פטרת ציפורניים בהריון
    מירב
    25/03/2018

פניתי לרופאת עור שהמליצה על טיפול בכדורים אך הסברתי שאני מנסה להרות והיא אמרה שטיפול בכדורים לא מומלץ . קיבלתי לק מיקונייל והרופאה אמרה לי למרוח וכשאני בהריון להפסיק ואח"כ להמשיך בagisten sol
    1 . כפי שנמסר לי בבתי המרקחת השונים לא ניתן להשיג אגיסטן מזה זמן רב בשל recall ..
    2. מעבר לכך לא קיבלתי הסבר אודות השימוש במיקונייל
    3. האם הוא באמת בעייתי בהריון ?
    4. האם כדאי טיפול מקומי בלייזר בהריון ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם טיפות פנגומט עוזרות?
    דרור
    31/12/2017

שלום , קראתי לאחרונה על פנגומט המבטיחים תוצאות . האם אתה ממליץ ? תודה ..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפות פנגומט

אבי שגיא
    01/01/2018

שלום דרור,

זה מאוד תלוי במצב הפטרת. הפנגומט מכיל בעיקר שמנים (לפחות על פי מה שהיצרן מעיד) ואינו טיפול תרופתי אלא אלטרנטיבי. זה כמובן לא מעיד על יכולותיו או ביצועיו לטוב או לרע, אך הוא לא יוכל לפתור כל בעיית פטרת ואפילו לא את רובן.

שגשוג הפטרת תלוי בהרבה מאוד גורמים ולכן הצלחת טיפול כזה בהחלט תלויה במצב הפטרת, וזו הסיבה שמומלץ מאוד לפני כן לעבור אבחון מסודר ולא לרכוש עוד ועוד תכשירים שמכלים את זמנך, את כספך וגרוע מכך - עלולים לעכב את הטיפול וההחלמה.
    תוכל לקבל פרטים נוספים אצלי באתר - על תהליך אבחון מסודר ובסופו המלצות לטיפול שיהיה באמת יעיל עבורך.

בהצלחה,

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ציפורן משנה צבע שמטפס למעלה
    עמרי
    03/12/2017

שמתי לב שהציפורן בבוהן שלי שינתה את הצבע בחלק התחתון שלה אבל השינוי מתחיל לטפס למעלה. יכול להיות שזה פטרת? איך אפשר לדעת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שינוי צבע ציפורן

אבי שגיא
    03/12/2017

שלום עמרי,

יש מאות תופעות ציפורניים.
    בכדי שאוכל להתייחס, שלח בבקשה תמונה לכאן או לפרטי.

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בניית ציפורניים לחניקת הפטרת
    רות
    28/11/2017

הייתי אצל קוסמטיקאית רפואית והיא הציעה לי לעשות בנייה על הבוהן כדי לחנוק את הפטרייה. האם טיפול כזה הוא הגיוני וציפורן מלאכותית באמת יכולה לרפא את הפטרייה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בניית ציפורניים לפטרת

אבי שגיא
    29/11/2017

שלום רות,

בהחלט לא. פטרת אינה "נחנקת". כל מה שהיא צריכה היא מקבלת מהמקום שהיא נמצאת בו ולכן היא משגשגת. בנייה אינה פותרת מצב של פטרת, במקרה הטוב היא לא מחמירה אותו, במקרה הפחות טוב היא גורמת לפטרת לשגשג היטב. אני לא ממליץ על בנייה על מנת לטפל בפטרת.
    את מוזמנת להפנות את הקוסמטיקאית אליי ואסביר לה את הדברים לעומק.

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בניית ציפורניים לחניקת פטרת - המשך

רות
    30/11/2017

דיברתי עם הקוסמטיקאית והיא אמרה שמדובר בביוסקלפצ'ר. זה משנה את דעתך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בנייה לפטרת - המשך

אבי שגיא
    02/12/2017

ביוסקלפצ'ר היא חברה מצוינת. אכן המוצרים שלהם ידועים כאיכותיים מאוד ועם יתרונות רבים.
    עם זאת, טיפול חיצוני לפטרת אינו יעיל במיוחד, כמובן כתלות במצב הפטרת. אם הפטרת חדרה את הגנות הציפורן והתיישבה על שורש הציפורן - אין פתרון של בנייה שיוכל לעזור. את מוזמנת לשלוח תמונות לכאן או לפרטי בכדי שהדיון יהפוך לענייני.
    שאלתך היתה כללית ובהתאם גם התשובה שנתתי - בניית ציפורניים לא "חונקת" פטרת. לא "חונקים" פטרת, זו הבנה שגויה מהיסוד. בנייה, לרוב, היא פעולה אסתטית, היא אינה תרופה לפטרת. יתכן והתהליכים הנלווים יכולים לעזור בפתרון הבעיה, אבל זה כמובן תלוי בגורמים נוספים.
    אם למקצועית שפנית אליה יש תובנות אחרות והיא יכולה לספק ראיות ברורות - אשמח מאוד לשמוע ולשוחח עימה.

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מפחדת מהדבקה של התינוק
    לין
    30/11/2017

לבעלי יש פטרת, הוא די מזניח אותה. נולד לנו תינוק ואני מאוד חוששת שהוא ידביק אותו, בעלי אומר שזה שטויות ואיך פטריות בציפורניים יכולות להגיע אליו. הוא צודק? יש סכנה שהוא ידבק? אם כן אז איך מטפלים בפטרת אצל תינוק בן כמה חודשים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הידבקות בפטרת

אבי שגיא
    01/12/2017

שלום לין,

פטרת בהחלט יכולה לעבור לאחרים, זו אחת הסיבות שחשוב לטפל בה.
    פטרת אצל תינוקות היא תופעה נדירה, עם זאת חשוב למגר אותה.

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם הטיפול זהה לשתי הבעיות?
    אלעד
    26/11/2017

יש לי פטריות גם בעור וגם בציפורן של כף הרגל. האם הטיפול הוא אחיד או שיש צורך שטיפולים שונים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול בפטרת

אבי שגיא
    26/11/2017

שלום אלעד,

יש קשר מסוים בין פטרת באזורים שונים בכף הרגל אבל הוא ממש לא מחייב. רצוי לאבחן היטב אצל רופא את הפטרת באזורים השונים ולטפל על פי ההנחיות.

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה