נערה שהחלימה מסרטן...

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• נערה שהחלימה מסרטן...
    ללי
    08/08/2012

לחברתי יש בת שהיה לה סרטן קשה בבטן כילדה ועברה טיפולים והחלימה ברוך השם. כרגע נערה בת עשרה.הבעיה שהטיפולים הרסו לה את השחלות (אומנם הקפיאו אחת אבל זה נסיוני)מקבלת כדורים כדי שיהיה לה מחזור.כמוכן היא צולעת בגלל פגיעה בעצבים.האם ממש בדכאון בגלל דאגה לעתידה של הילדה.מה יקרה לה והאם יהיו לה חיים נורמלייםבגלל הפגיעות הרבות.הנערה מעט מופנמת -הם ניסו טיפול פסיכולוגי אבל לא הצליחו להגיע אליה.שאלתי היא איך לעזור להן?האם יש סיפורי הצלחה של בנות שעברו את כל זה ובכל זאת מצאו בני זוג והרו-אפילו עם תרומת ביצית.האם יש איזושהיא תמיכה כזו?.האם מאוד עצובה ואני דואגת לשתיהן ומנסה לא להראות להן שגם אני דואגת ועצובה בגללן.איך לעזור להן על מנת שחייהן יהיו הכי יפים ונורמליים ככל האפשר-נראה לי שסיפורי הצלחה של בנות אחרות יעזרו.בינתיים כל מה שאני עושה זה להתנהג כרגיל .להקשיב לחברתי כשהיא בוכה ולשמח אותן בכל מיני דברים קטנים ככל יכולתי.תני לי רעיונות בבקשה. כמוכן אני מאוד מאמינה בתזונה בריאה וחברתי דיי חסרת מודעות בעיניין ואני רוצה לאט לאט להפוך אותה למודעת..איך לעשות זאת בלי שאיראה מתערבת ונדחפת?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    נערה שהחלימה מסרטן...

הוספת תגובה

תמונה

• ללי

עדי וינטרוב
    08/08/2012

רגישותך וחברותך מאוד נוגעים ללב. ישנם הרבה סיפורי הצלחה של חיים לאחר הסרטן והריונות לנשים שעברו טיפולים כימותרפיים. אני חושבת שהאוזן הקשבת שאת מאפשרת לחברתך היא מהווה את התמיכה הכי נכונה עבורה. הספרות מלמדת כי גם המטפלים העיקרים של החולים חווים דכאון לעיתים אף חריף יותר מזה של החולה עצמו. אנשים צריכים מקום חם ובטוח לשתף בקשיים ובתסכולים שלהם. לפי מה שאת מתארת את אכן מאשפרת לחברתך את המקום החשוב הזה. אם את מרגישה כי זה לא מספיק את יכולה להפנות את החברה לתמיכה רגשית אם באופן פרטני או אם בקבוצת תמיכה. לגבי הנושא של התזונה את יכולה להציע לה את הרעיונות שלך לגבי תזונה אך תזכרי כי כל אדם עושה את הבחירות שמתאימות לו באופן אישי.
    הרבה בריאות
    עדי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה