ילדה בת 7

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ילדה בת 7
    גילה
    12/02/2013

שלום, החברה הכי טובה של הבת שלי (הן בנות 7) אובחנה כחולת לוקמיה. אני ממש מתלבטת כמה לספר לה על המחלה ועל מה עדיף לוותר. היא שואלת הרבה שאלות למה החברה חולה וכמה זמן היא תהיה בבית החולים, ואני רוצה לדעת מה ממליצים להורים לספר במקרה הזה.. אני לא רוצה להפחיד אותה יותר מדי.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    ילדה בת 7

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת 7 - תגובה

שלומית סימון
    12/02/2013

גילה שלום.
    הופעתה של מחלת הסרטן מעוררת חרדת מוות אצל מבוגרים, לא כל שכן כאשר ילדים מעורבים.
    כפי שאת כותבת, יש חשיבות רבה לתת תשובות לבתך, שחברתה הטובה נעלמה מחיי היומיום שלה. הערפל ואי-הבהירות כשלעצמם עלולים ליצור פחדים וחרדות. לעיתים הפרטים המדוייקים אודות סוג הלוקמייה, סוג הטיפולים משך האשפוז והתחזית לגבי מידת הצלחת הטיפולים מרגיעים יותר.

לכן, כדי שתוכלי לענות על שאלות הבת באופן מרגיע, כדאי שאת תדעי יותר פרטים לגבי הלוקמייה שהתגלתה אצל החברה הטובה ביותר של הבת. ככל שלך יהיה ברור יותר מה עומד לקרות לחברתה, תוכלי לשתף אותה באופן בהיר באותם פרטים שתרגישי נוח איתם.

לדוגמא, במידה וחברתה עומדת להתקרח בעקבות הטיפולים, כדאי שהבת תדע על כך לפני שתבקר אותה. כדי שאת תוכלי להכין אותה למפגש כזה, רצוי שמבחינה רגשית לך לא יהיה מאוד קשה עם זה. שאת תדעי בעומק ליבך שהקרחות הכרחית וזמנית. כמו תרופה מרה שחייבים לקחת. לא נעים, אבל עובר.

במידה ויש לך התלבטויות נוספות, אל תהססי להמשיך ולשאול.

הרבה בריאות לכולם.
    שלומית.

באופן כללי יש אחוזי החלמה גבוהים בקרב ילדים שחלו בלוקמייה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה