התמודדות

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התמודדות
    ענב
    10/03/2009

אני לא יודעת איך אפשר להתמודד עם מצב של תינוק בן חודשים ספורים אשר חולה במחלת סרטן בדם זה גדול עלי, מאיפה להתחיל איך מקבלים את הדבר מה מספרים לאחים הגדולים למה זה קורה האם זה עונש שעלי לקבל???????... זאת באמת תפנית דרך בחיים האם אוכל לעקל את הדבר ואתגבר עליו. ק ש ה לי מאווווד אני אוהבת אותו ולא מוכנה לאבד אותו

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    התמודדות

הוספת תגובה

תמונה

• ענב היקרה....

אלי מצנר
    10/03/2009

ליבנו איתך.....
    למען האמת אין לך הרבה ברירות אלה להתמודד עם הכל, יש לך שתיי דרכים להתמודד והן באחת להרים ידיים ולתת להכל להתפרק מול עינייך והשני לקחת הכל ולמנף את לכיוון החיובי ובחיים להוציא מכל לימון לימונדה למרות הכל.
    במחלקה שבה מאושפז בנך יש אנשי מקצוע היכולים לכוון ולתת הדרכה אייך לפנות ולהסביר אודות מחלת הסרטן.
    ניתן לעשות הפעלות בכיתות בהם לומדים ילדייך.
    ענב,
    תרימי הראש תסתכלי קדימה וזה מה שתשדרי כלפי הסובבים אותך....

באיחולי בריאות ובשורות טובות.
    אלי.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• RE:

ענב
    11/03/2009

תודה ,כואב לי מאוד.... אבל אשתדל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא יקרה , ענב

עדי פכטר - אלט
    11/03/2009

אכן התמודדות עם מחלת ילד, ובוודאי תינוק היא סטיית פתע מדרךהחיים. אך חשוב להמשיך ונהוג במסלול החדש מתוך תחושה של תקווה, התמודדות ושליטה.
    כפי שהציע אלי ראזית מגייסים את אנשי המקצוע אשר יכולים לסייע, בבשורה לאחים, ובעיבוד הרגשות המציפים, שנית מגייסים את כל מי שיכול לסייע בכל סוגי המשאבים- תמיכה רגשית, עזרה עם הילדים בבית,( משפחה, חברים) ואפילו תמיכה כלכלית(ביטוח לאומי, מקום עבודה- ימי חופשת מחלה מוגדלים וכו'). התאגנות כזו מאפשרת לנו לחוש שליטה רבה יותר.
    והחשוב ביותר לחשוב חיובי, ולאמין בכך.
    על אף המחשבות הסוערות והקושי היוצא מדבריך, אם הגעת לפורום את כנראה במסלול הנכון לאיסוף הכוחות להתמודדות, גבר שיסייע גם לבנך התינוק, וגם למשפחתך כולה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התמודדות של הורים

אמיר
    29/03/2009

אני מגיב בתור אחד שהיה שם - בתי התגלתה כחולה בסרטן במצב מתקדם (גידול ענק בחלל האגן עם גרורות בכבד ובריאות) בגיל שנה. עברנו אתה חודש של אשפוז ועוד חצי שנה של כימותרפיה, ולשמחתנו אז היא הוכרזה נקייה. אנחנו סוגרים עכשיו שנתיים שהיא נקייה ומתפללים שתמשיך.

אז קודם כל, את לא אשמה ולא מגיע לך עונש. סרטני ילדים (ברוב רובם של המקרים) זו גזירת גורל, מוטציה גנטית, שאין ביכולתנו לשלוט או להשפיע. לא עשית כלום ואין לך כל אשמה.
    מה שעליך לעשות הוא להתמודד, אין דרך אחרת. לבכות - לא ליד התינוק או אחיו. את רוצה לבכות - לכי הצידה, תבכי לבד בשקט שלא ישמעו. הדבר שהתינוק ואחיו צריכים יותר מכל, במיוחד התינוק, זה הורים חזקים ושמחים, מזה הם שואבים כוח. הורים בוכים לא תורמים כלום, ותתפלאי - ילד ואפילו כזה קטן מרגיש את הוריו. תהיי חזקה ותתמודדי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התמודדות עם מחלת הסרטן

מיה
    23/08/2010

היי, אינני אמא לילד חולה סרטן, אולם אני אחות של חולה במחלה. בשנים האחרונות כ- 5 שנים לערך אחותי נלחמת במחלה וכל המשפחה מסביבה והקושי הוא לא פשוט. אני מתחברת למצוקתך מהמקום המשותף בו לא הייתה לי כתובת לקבל עזרה או הכוונה וכל דבר אחר היכול להקל על ההתמודדות עם המחלה ו"תופעות הלוואי" הרגשיות והפיזיות שלה.
    במהלך השנים התוודעתי לעמותה בשם ח.ס.ן המקיימת קבוצות תמיכה לחולים ובני משפחותיהם וכ"בוגרת" 3 קבוצות עד כה אני חשה צורך "לצייץ" לך על הקבוצה הזו. אולי שם תוכלי לקבל כלים אפילו בודדים להתמודדות עם המחלה...איך מי למה וכמה ועוד כל כך הרבה תשובות לכל כך הרבה שאלות.
    הקבוצה מונחית על ידי אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה והסוציולוגיה. מלווה חולים ובני משפחות בגישה תומכת, אוהבת, והעיקר ,גישה מבינה. הקבוצה הזו אפשרה לי להבין הרבה דברים שביום יום אנו מתקשים לקבל או להבין, הכל מותר לומר בקבוצה, לא שופטים אותך פשוט מקבלים אותך כפי שאת, עם המחלה או עם ההתמודדות עם המחלה של אחד מבני המשפחה. הקבוצה מהווה כרית נחיתה די טובה לפחות עבורי. כיום עזבתי את הקבוצה, בשל תחושת התחזקות אישית שהקבוצה נתנה לי ועם זה אני מתקדמת הלאה, מלווה את אחותי מחוזקת יותר, עם הפנים קדימה.
    מאחר ואני קיבלתי המון תמיכה, הבנה, הקשבה מהקבוצה כל שבוע מחדש!!! הרגשתי גם צורך לתרום את חלקי הלאה, ולכן, כיום אני מתנדבת בעמותת ח.ס.ן ולא יכולה שלא להמשיך להעביר את הבשורה שהקבוצה נותנת המון כוח למשתתפים בה והרבה כלים להתמודדות.
    אני תקווה כי תמצאי במילותיי שביב קטן של תקווה ותוכלי ליצור קשר אפילו רק טלפוני לקבלת מידע נוסף.
    שולחת לך אנרגיות מחזקות ממקום של הבנה,
    מיה- חברת ועד עמותת ח.ס.ן חולי סרטן נפגשים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה