סבתא שלי חולת סרטן והחליטה לוותר

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סבתא שלי חולת סרטן והחליטה לוותר
    ח. קראוס
    18/08/2009

שלום לכולם.

אני בת 13 ולפני כמה ימים ההורים שלי הודיעו לי ולאחים שלי שסבתא שלנו, האהובה כל כך, חולה בסרטן ריאות. היא כבר לא כ"כ צעירה (בת 71) ומצד שני לא קשישה או סיעודית ובדרך כלל מצבה טוב. העניין הוא שכשהלכנו לבקר אותה בבית החולים וניסינו לעודד אותה, היא הודיעה שאין לה שום כוונה להילחם ושהיא מחכה לסוף שיבוא, כך לפי דבריה, מהר מאוד.

זה מאוד העציב אותי ואני לא מבינה מאיפה הגישה השלילית הזו. ניסיתי להמשיך לעודד אותה, אולי היא תבין ותשנה מחשבה, אבל זה לא עבד והיא נשארה בשלה.

השאלה שלי היא מה אני יכולה לעשות בנידון? יש איזושהי דרך לשכנע אותה שלא תוותר? אפילו הרופאים אומרים שטיפולים יכולים לעזור, אז למה לזרוק את החיים לפח בלי מלחמה?

תודה רבה, אשמח לעזרתכם.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• לדעתי - את צריכה לקבל את החלטתה

הילה
    26/08/2009

אחרי הכל, היא אישה מבוגרת ונשמעת צלולה - לא נראה לי שצריכים להתערב בהחלטתה, מעבר לניסיונות שכנוע כפי שעשית כבר.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גם סבתא שלי

איילת הלר
    29/08/2009

גם סבתא שלי הודיעה לי בערך לפני שבוע שהיא מפסיקה להילחם. היא בת תשעים וחמש עוד מעט ואני בת קרוב לארבעים. העצב שלי הוא עצום והכאב גם. אני לא רוצה שהיא תפסיק, אני רוצה שהיא תהייה איתי כמה שיותר.
    אבל לה זה קשה.
    היא כבר לא רוצה יותר
    ואני נאלצתי לבכות המון המון
    ולהצטער
    אבל לא נשארה לי הרבה ברירה אלא לכבד את בחירתה.

ועכשיו אני משתדלת למצות את הזמן שנשאר לנו ביחד.
    כתבתי את כל המתכונים שלה
    שאוכל לייצר זיכרונות חושיים אחרי לכתה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה