דולה

רוצה לדעת על דולה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי דולה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
דולה הינה תומכת לידה אשר הוסמכה לכך. תפקידה ללוות נשים או זוגות מרגע ההתקשרות איתה לאורך תקופת ההריון, במהלך הלידה ובהורות הראשונית שלאחריה, עד כשלושה חודשים לאחר הלידה. דולה מקצועית מגיעה לבית היולדת או לבית החולים לפי בקשת היולדת. היא מסייעת ליולדת ולבן הזוג שלה להתמודד עם הצירים באמצעות שינויי תנוחות, נשימות, הרפיה, דמיון מודרך, תמיכה רגשית, עיסויים וכן טכניקות מתחום הרפואה המשלימה כמו: שיאצו, רפלקסולוגיה וכו'.

דולה מקצועית תדאג ליצור בחדר הלידה תנאים נעימים יותר על ידי ריכוך התאורה, השמעת מוזיקה, שימוש בנרות ושמנים אתרים ועוד. דולה מקצועית עשויה להפוך את הלידה לחוויה מהנה ומיוחדת ולעיתים אף להנאה צרופה אשר תענה, ככל האפשר, על ציפיותיהם של בני הזוג. דולה עובדת בלידות בית ברחבי הארץ וגם בלידות בבתי החולים, בשיתוף עם הצוות הרפואי, מיילדות, אחיות ורופאים.

עם זאת, דולה אינה רשאית לבצע בדיקות רפואיות ובדרך כלל אין לה הכשרה רפואית רשמית, היא למדה באחד המוסדות בארץ שמכשירים תומכות לידה. בנוסף, חשוב לדעת שקשר עם דולה אינו מחליף את הצורך בבדיקות ומעקב אצל הרופא המטפל.

דולה נותנת תמיכה רגשית וגופנית ליולדת ולבן זוגה, מייעצת בנושאים הקשורים להריון, לידה, הנקה ולטיפול בתינוק. היא מכינה יחד עם הזוג את תוכנית הלידה. דולה מקצועית מלווה את היולדת ובן זוגה לחדר הלידה, מסבירה בכל רגע את המתרחש בשלבי הלידה השונים ומאפשרת לזוג לקבל החלטות במהלך הלידה המבוססות על הידע איתו היא מגיעה.

דולה: סטטיסטיקה


מחקרים סטטיסטיים מצביעים על התוצאות הבאות בלידות בהם השתתפה דולה:
לידות יותר קצרות
פחות צורך במשככי כאבים
פחות ביצועי חתך חיץ
50% פחות ניתוחים קיסריים
מצב וולד טוב יותר
שביעות רצון גבוהה יותר מהלידה
שימוש פחות בחומרי זירוז (פיטוצין)
40% פחות שימוש במלקחיים
60% פחות שימוש באפידורל ועוד

בחירת דולה


בבחירת דולה יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים:

חשוב שאותה דולה שבחרתם תתאים, ככל שניתן, לרצונות ולצרכים שלכם, למשל אם תרצו לידה טבעית או בעלת רקע דתי-מסורתי, או תהיו מעוניינים אולי בדולה הדוברת את שפת האם שלכם או אולי בכלל תעדיפו גבר דולה - דול וכן הלאה.

מידת הוותק של הדולה והניסיון נמדדים במספר הלידות בהן השתתפה. דולה וותיקה ובעל ניסיון עלולה להיות יקרה יותר מדולה פחות מנוסה. אם זאת לא לידה ראשונה או אם יש לכם מספיק ביטחון, תוכלו לקחת דולה מתלמדת שתהייה מוכנה לקבל סכום סמלי אם בכלל ותסתפק בניסיון שהלידה תקנה לה.

קחו בחשבון שבוותק ובניסיון חבוי גם נושא גיל הדולה. ומכאן שיקול נוסף - האם תרצו דולה בדמות "אם" או אולי דולה צעירה יותר שתתאים לרוחכם ולאנרגיות שלכם.

ניסיון אישי הוא עוד שיקול שיש לקחת בחשבון. לעיתים דולה שילדה בעצמה בעזרת דולה, עדיפה על מי שלמדה את המקצוע ללא החוויה עצמה. דולה כזאת אולי תזדהה יותר עם התהליך.

חשוב לזכור ששימוש בשירותי דולה אינו מחליף את הצורך שלכם לעבור קורס הכנה ללידה הנותן מידע רב ומגוון בנושאים הכרחיים כמו: הריון, לידה וראשית ההורות וכן מידע על אפשרויות הלידה העומדות בפניכם. חשוב שתכירו אופציות אלה וכן את זכויותיכם הן כאינדיבידואלים והן כהורים לעתיד, הדולה לא תחליט עבורכם אבל בהחלט תסייע בקבלת ההחלטה.

קורס דולה


ניתן למצוא מספר לא מבוטל של מוסדות המציעים קורס דולה. מקומות אלה יציעו לכם מגוון קורסים הכוללים, בין היתר, לימוד עיוני של אנטומיה ופיזיולוגיה של ההריון והלידה, מעקב הריון, הריון בסיכון, לידה בבית חולים, לידה בבית, רפואה משלימה רלבנטית, הכנה רוחנית ותמיכה רגשית במשפחה המתהווה, פעילות גופנית מתאימה כגון: יוגה, שיטת פאולה וכו', שיעורי הדרכת הנקה, משכב לידה ועוד. בנוסף, כוללים הלימודים התנסות מעשית הן בכיתה והן בפועל בחדר לידה במסגרת הסטאג'.


דולה: התנהלות במהלך הלידה


בשלב הצירים, בין אם אתם בדרך לבי"ח ובין אם החלטתם ללדת בבית, כדאי להזמין את אותה דולה שליוותה אתכם במהלך שבועות הריון. הדולה תגיע לביתכם או כאמור לבית החולים ותישאר אתכם עד לאחר הלידה. במהלך הלידה תסייע הדולה ליולדת ולבן זוגה להתמודד עם הצירים, תציע ליולדת עיסוי, תדריך את בן הזוג כיצד לתמוך בבת זוגו היולדת לאורך שלבי הלידה, לעיתים אף תחליף אותו באם יזדקק למנוחה. כמו כן תסייע הדולה בקבלת החלטות בחדר לידה בהתאם למצב ובעבודה משותפת עם צוות הרופאים. דולה מקצועית רשאית להציע פתרונות לא רפואיים למצבים שונים אשר יכולים להתעורר באחד משלבי הלידה כדוגמת עיכוב בפתיחה, צירים וכו'.

דולה: "ארגז כלים"


למעשה, דולה מיומנת מביאה איתה ארגז כלים של פטנטים השייכים לרפואה משלימה מתחומי המגע, התנועה והטיפול האלטרנטיבי, תרופות סבתא וכמובן רעיונות ופתרונות מניסיונה האישי. דולה, במקרים רבים, היא גם מטפלת בתחום הרפואה המשלימה, בהנחה ואינה מטפלת היא עוברת הסמכה לטיפולים הרלבנטיים לליווי לידה מתוך כליה של הרפואה המשלימה כגון: שיאצו, הרפיה, רפלקסולוגיה, עיסוי, דמיון מודרך, שמנים אתרים ועוד.

הבדלים בין דולה למיילדת


בישראל של היום אין מספיק תקנים למיילדות ולכן על כל שתיים, שלוש יולדות מופקדת מיילדת אחת בלבד. מצב זה משאיר, לעיתים, את היולדת ואת בן זוגה להתמודד לבד עם הצירים, הלחץ, הפחד וכן הלאה. בסופו של דבר תפקידה של המיילדת בא לידי ביטוי בבדיקות וגינאליות, מדידת חום, מוניטור, עירוי בעת הצורך וכדומה. ובסוף הלידה היא "תופסת" את התינוק, מנתקת את חבל התבור, מנקה ושוקלת אותו וכן מבצעת סגירת לידה: בדיקת שיליה, דימום, כיווץ הרחם וכו'. לעומתה, הדולה תומכת ביולדת ובזוג לאורך כל הלידה כפי שתואר לעיל. בנוסף, חשוב לזכור שהיולדת ובן זוגה מכירים את הדולה המטפלת, אשר ליוותה אותם עוד קודם הגעתם לחדר הלידה.

ישנה אפשרות לבקש דולה פרטית במסגרת בית החולים בו אתם מתכננים ללדת. דולה זו תלווה אתכם רק עם הגיעכם לבית החולים ותפקידה יסתיים לכשתסתיים הלידה. עם זאת, יתרונה הבולט הוא שברוב המקרים מדובר באישה שמעבר להיותה דולה היא גם מיילדת מוסמכת כך שהיא מוסמכת לתמוך ביולדת ברציפות מהצירים עד הלידה וגם לקבל את הלידה בעצמה.

יש לקחת בחשבון שלא בכל בית חולים מתירים לדולה חיצונית להיכנס לחדר לידה ובכלל זה להשתתף בלידה בפועל. מדיניות זו משתנה מעת לעת ולכן מומלץ שתבדקו באופן עצמאי מהי עמדתו של בית החולים בו אתם מתכננים ללדת.

דולה לאחר לידה (דולה פוסט-פרטום

)
דולה כזאת הינה אשת מקצוע אשר הוכשרה במגוון נושאים הקשורים לתקופת ההורות הראשונית ותפקידה לתמוך באם לאחר הלידה. תמיכה זו הינה חשובה ביותר לכל אישה בין אם מדובר בלידה ראשונה ובין אם לאו, גם כאשר לאישה סביבה גדולה ותומכת. תקופה זו הינה תקופה מאתגרת, חוויה חדשה של הפיכה לאם וכל מה שכרוך בקבלת התואר המכובד: ההתרגשות, הבלבול, החרדות. עבור אם ותיקה יותר מדובר בתקופת הסתגלות לילד נוסף, תקופה אשר דורשת אף היא תמיכה.

בל נשכח שבשני המקרים מתמודדת היולדת עם מצבים לא קלים הכוללים: עייפות מצטברת גם בעקבות הלידה וגם בזכות לילות ללא שינה, כאבים פיזיים הקשורים ללידה ולהנקה, הקושי שבצורך להיות זמינה לתינוק החדש 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע, שינויים הורמונאליים, התמודדות עם האובדן של העצמאות והחופש, שינוי סדרי בראשית ודרישות נוספות מהסובבים אותה.

לצורך כך תגיע אותה דולה שליוותה את היולדת עוד לפני הלידה אל ביתה של האם, הלא היא סביבתה הטבעית בה היא מרגישה בנוח ותתאים עצמה מיידית לצורכי היולדת, התינוק והמשפחה, כאשר מטרתה לתת לאם כלים מתאימים לגידול נכון של התינוק ולהעניק לה ולבן זוגה בטחון ואמון בעצמם וביכולת שלהם להתחיל את מסע ההורות המבטיח להם חוסר וודאות והרבה התמודדויות עם שאלות קשות.

בין היתר דואגת דולה שלאחר הלידה לאפשר מנוחה לאם לצורך מקלחת וארוחה קלה ומזינה, נותנת פתרון לשאלות אשר עולות באופן טבעי ועזרה הקשורה לגופה של האישה ולתינוקה, כגון: תפרים, כאבים, גודש, הנקה, גזים, שינה, בכי ועוד וכן סיוע בהתמודדות הרגשית שבדרך כלל חווה כל אם חדשה. דולה מקצועית שלאחר לידה תדע לכוון ולמקד בזכות חושיה את האם הטרייה ותעניק לה את החיזוקים והעזרה להם היא זקוקה, היא תאפשר לאם להתבטא ולהביע את חששותיה ללא שתשפוט או תבקר אותה על תחושותיה.

חשוב להיפגש עם דולה לאחר לידה עוד טרם הלידה כדי לבחון את הכימיה איתה, כימיה זו הכרחית משום שדולה לאחר לידה נכנסת לתוך חייה, לביתה ולפרטיותה של האם באחת התקופות הרגישות ביותר בחייה.

בעזרת הנחיה של דולה מקצועית כל אישה תדע להוציא את האמא שבה, אותה אמא טובה לילדיה שהיא יכולה ויודעת להיות בסיוע ובהנחיה שתינתן לה, שהרי לכולנו אינסטינקטים אימהיים אשר מחכים שהדולה הנכונה תדע להוציא אותם החוצה.

מזל טוב

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לידה בבית, לידה טבעית, לידה פעילה

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הריון ולידה, לידה במים, דולה, הכנה ללידה, לידת בית, סכנות בלידה לא בבית חולים ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • כמה שאלות לגבי לידת בית?
  שירי
  01/09/2015

  1. האם מי שיולדת בבבית זכאית למענק לידה חד פעמי? 2. האם היא זכאית לדמי לידה כלומר חופשת לידה מהעבודה? 3. האם הצינוק יהיה זכאי להרשם בקופת חולים? 4. מי יטפל בתינוק לאחר הלידה מבחינה פיזית של להלביש אותו. לשים לו טיטול. להאכיל אותו. ומה לגבי חיסונים שהוא צריך לקבל אחרי הלידה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  כמה שאלות לגבי לידת בית?

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עוד שאלות

  שירי
  07/09/2015

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כמה שאלות לגבי לידת בית? - תגובה

  אורנה דן
  06/10/2015

  דמי לידה בוודאי זכאית. את ביטוח לאומי לא מעניין איפה ילדת. מעניין שעבדת, יש לך תלושי שכר, ואת זכאית לדמי לידה וחופשת לידה.
  מענק לידה, עם קצת מודעות, ומעט תחכום, גם מקבלים.
  בוודאי שהתינוק נרשם אוטומטית בקופת חולים, יש חוק ביטוח בריאות ממלכתי. האם העלית בדעתך שתינוק יקופח בגלל שנולד בבית? האם חשבת שאותם תינוקות שנולדו באוטו, באמבולנס, או בבית בלידת בזק יקופחו בשל כך?
  אני לא סבורה שהתינוק צריך לקבל חיסונים בשנה הראשונה לחייו, אבל אם את מעוניינת בכך, הכל את יכולה לעשות בטיפת חלב.
  מי שיטפל פיזית בתינוק הם הוריו ובני משפחה נוספים אם צריך.
  כפי שכתבתי כבר, יש להזמין רופא יילודים שיבדוק את התינוק 12-24 שעות אחרי הלידה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיסונים

  שירי
  05/11/2015

  האם את לא דוגלת בחיסונים בכלל או רק בשנה הראשונה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כל אחד מוזמן לבדוק את הנושא

  אורנה דן
  09/03/2016

  ולקבל את ההחלטות המתאימות לו.
  השהיית חיסונים לכיוון גיל שנתיים, מאפשרת להורים לחקור את הנושא לעומק, ולקבל החלטות מה כן ומה לא.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כמה עולה להזמין רופא יילודים
  שירי
  05/11/2015

  לבית?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צריך פשוט להתקשר לרופאים ולשאול

  אורנה דן
  15/11/2015

  זה לא סיפור יקר בטירוף, יש ביטוחים שגם מכסים את זה, אז שווה לברר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אורנה, האם ילדת 13 ילדים?
  ליאור
  21/08/2015

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  אורנה, האם ילדת 13 ילדים?

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כן :) אושר גדול

  אורנה דן
  06/10/2015

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • וואו!!!

  ליאור
  18/10/2015

  אני מניחה שיש לך עזרה. אשרייך. שתזכי לנחת מהם.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האמת שלא

  אורנה דן
  21/10/2015

  החיים מתנהלים הודות ל:
  ארגון נכון, תקציב מוקפד,
  שיתוף פעולה של כל בני הבית
  וכן, גם העלמת עין מכל מיני דברים שהיינו רוצים שייראו יותר טוב...
  כשמחליטים לגדל הרבה ילדים, באופן טבעי עושים כמה ויתורים, בעיקר כלכליים...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • זה בטח דורש הרבה כסף

  שירי
  28/10/2015

  לבית פרטי גדול. 2 מכוניות. עוזרת בית ומטפלת.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • את רצינית???

  אורנה דן
  01/11/2015

  זה הצחיק אותי פשוט. אנחנו גרים בבניין דירות, מכונית אחת, בלי עוזרת ובלי מטפלת.
  עם המון אהבה ושמחה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איך יכולים לגור 15 אנשים

  שירי
  05/11/2015

  בדירה?????? מצחיק אותך. לי זה נראה תמוה. אבל עזבי זה חיים שלך ואת בטח לא תחשפי את האמת באינטרנט למול כולם. בזאת מסיימת את הדיון.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם מאפשרים דולה בניתוח קיסרי?
  שירי
  01/09/2015

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הנה עוד שאלה

  שירי
  07/09/2015

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בלידה קיסרית מתוכננת,

  אורנה דן
  06/10/2015

  ברוב המקומות מאפשרים כניסת מלווה אחד. זה יכול להיות הבעל, אמא, או דולה.
  כדאי לברר זאת מראש.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רק בהרדמה מקומית מאפשרים

  ליאור
  18/10/2015

  אם זו הרדמה מלאה לא מכניסים אף אחד.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נכון, ולמעשה אין טעם ואין צורך

  אורנה דן
  21/10/2015

  בדולה או בכל מלווה אחר, אם היולדת מורדמת ולא מבחינה בנוכחותם.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הבדלי מחיר
  ליאור
  25/09/2015

  האם יש הבדל במחיר אם זה בתלאביב או באשקלון? ומה לגבי ליווי בבית או בבית חולים זה אותו מחיר?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הבדלי מחיר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הבדלי מחיר - תגובה

  אורנה דן
  06/10/2015

  לגבי ליווי לידה, בד"כ זה אותו מחיר, בתוספת הוצאות הנסיעה שיש לדולה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אורנה את יכולה בבקשה לענות?
  שירי
  03/09/2015

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מה השאלה?

  אורנה דן
  06/09/2015

  העלית הודעה ריקה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התכוונתי לשאלות למטה

  שירי
  07/09/2015

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דולה בלידת בית
  שירי
  01/09/2015

  1. האם חייבים דולה בלידת בית? 2. במידה וצריך לפנות לבית חולים האם הדולה מתלווה ליולדת? האם זה כרוך בתשלום נוסף?3.במידה והלידה תקינה בבית. מתי הדולה עוזבת? 4. האם רופא שמזמינים ללידה יכול לטפל גם ביולדת במידת הצורך וגם בתינוק?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  דולה בלידת בית

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הנה השאלות

  שירי
  07/09/2015

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איך דולה מסדרת את הלוז שלה?
  ליאור
  01/09/2015

  בהנחה שאת לא יודעת מתי ייצא יום הלידה. האם יכול להיות שעוד אישה תצטרך אותך באותו יום?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איך דולה מסדרת את הלוז שלה? - תגובה

  אורנה דן
  06/09/2015

  היי שירה
  אנחנו משתדלות לא לקחת יותר מ4 לידות בחודש. וכך בדרך כלל זה לא מתנגש.
  אם בכל זאת מתנגש, לכל דולה יש דולה שמגבה אותה, למקרה שהיא לא יכולה להגיע, והיא הולכת במקומה. כך שהיולדת לא נשארת לבד.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טראומת לידה- כן או לא?
  חד הורית
  27/11/2012

  היי,
  אני בחודש שישי להריוני הראשון. התחלתי לקרוא חומרים הקשורים ללידה ולבחירת בי"ח. (אני שוקלת את ליס).
  לצערי הרב נשים רבות מציינות את החוויות הטראומטיות שהיו להן בלידה מהצוות הרפואי, בנוקשות כלפן, בסוג של כפייה לגבי תנוחת הלידה ובעיקרון עושה רושם שהיולדת היא עוד בורג בסרט נע ולא ממש מעניינת אף אחד, שכבי על המיטה (על הגב), חיבור למכשירים, רק אל תפריעי לנו לנהל את הלידה, ומהר כדי שתפני את החדר. בעצם, מה שמעצבן זה, שאת צריכה לסמוך על "המזל" אם תיפלי על צוות "טוב"או לא.
  אז האם האופציה היחידה העומדת בפניי היא רק תשלום של אלפי שקלים לדולה על מנת למנוע את הסיכון לצוות שכזה? האם יש לי השפעה כלשהי על הלידה עצמה? התחלתי לקרוא את הספר "לידה פעילה" ולפי מה שקראתי (וגם מנסיון של יולדות אחרות) את אמורה לגלות אסרטיביות ולדרוש מה שטוב עבורך, אבל האם כשאת כולך כואבת את אמורה לגלות אסרטיביות כדי לקבל זאת?
  ככל שאני יותר קוראת ומתוודעת לנושא עולים בי החששות, שמצד אחד עלי להבין בדיוק לקראת מה אני הולכת ומצד שני, הידיעה שלמרות הידע הזה, זה עדיין לא תלוי בי וברצונות שלי אלא ברצונות הצוות המטפל.

  מאמר שקראתי בעיתון הארץ,שכותרות "חסרות אונים בחדר לידה". מדכא ומקומם ממש.


  אשמח להבהרות, הרגעות, הצעות בקשר לדרכי התמודדות ללא צורך בלשלם לדולה סכומי עתק כדי ללדת ללא טראומה...
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  טראומת לידה- כן או לא?

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רציתי להוסיף שאני גרה בגבעתיים.

  חד הורית
  27/11/2012

  (והרגע גם קראתי שמישהי פה כתבה שאסור להכניס דולה לליס... האמנם?)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אני לא סבורה שאת צריכה להיות אסרטיב

  אורנה דן
  29/11/2012

  אסרטיבית בלידה, את צודקת, כשאת בתוך התהליך, זה ממש לא הזמן לנהל דיונים או ויכוחים עם הצוות, ובכלל זה לא הזמן והמקום להיות אסרטיבית.
  אני כן חושבת שהמלווים שלך צריכים לעשות בשבילך את העבודה. דולה מקצועית יודעת לעשות את זה ברוח טובה, בלי להכניס אוירה של ויכוח ואי נעימות לסביבת הלידה שלך.
  לצערי, למרות שאני משוכנעת כי היה ראוי שכל יולדת תקבל דולה ממומנת ע"י קופ"ח, המצב אינו כזה, ואני לא מכירה דרך אחרת שיכולה להבטיח לך בוודאות שתקבלי יחס ראוי "בלי לסמוך על המזל" ובלי לשלם. (אגב, דולה זה לא "אלפי שקלים". הסכומים נעים בין 1500-2500. עבור מיילדת פרטית משלמים בין 3000-5000)
  אגב, יתרונותיה של דולה הן הרבה מעבר למה שאת מציינת. אני לקחתי דולה גם כשידעתי שהיחס מצויין במקום שבו ילדתי. זה לא רק קשור רק ליחס אלא להתכוננות ללידה, לסיוע פיזי בכל שעות הצירים ועוד.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צריך להיות אסרטיבים במידת האפשר

  שירי
  01/09/2015

  ברור שעם צירים זה קשה יותר. אבל אפשר להכין תוכנית לידה עם הצוות ולקוות שיעמדו בזה. בתי החולים מרוויחים עלינו הרבה כסף ומן הראוי שכך דיתנהגו אלינו בכבוד.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אגב, אשמח לקבל קישור לכתבה בהארץ

  אורנה דן
  29/11/2012

  שדיברת עליה, אפשר לשלוח לי במייל את הקישור.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הקישור שביקשת

  חד הורית
  03/12/2012

  אשמח לדעת מה עוישים במקרה שהוזכר בכתבה ואיפה משיגים דולה במחירים שציינת. תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הכתבה

  חד הורית
  05/12/2012

  פשוט תקישי בגוגל "הארץ, חסרות אונים" ותראי את הכתבה. ממש עצוב.
  שם הכתבה: חסרות אונים בחדר לידה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לידת בית שיש ילדים קטנים בבית
  ליאור
  29/07/2015

  אני בהריון רביעי ויש לי ילדים קטנים בבית בגילאי שנתיים-עשר. ולא הייתי רוצה שיראו אותי בזמן הצירים והלידה. אומנם יש לנו בית פרטי ויש לי מרחב אבל אני חוששת מבלגן. אבל מאוד רוצה לידת בית. מנסיונך מה את אומרת?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מאוד מבינה אותך

  אורנה דן
  16/08/2015

  אמנם יש כאלה שיולדות בבית כשהילדים בסביבה, אבל אם זו תחושתך (אני גם הרגשתי כך) אז חשוב שאכן הסביבה שבה תלדי תהיה נעימה ללא אלמנטים שעלולים להלחיץ אותך או להפריע לך להיות עם עצמך ולהקשיב לגופך.
  לכן, כמו שזוג שנוסע ללדת בבי"ח דואג לסידור לילדים, אפשר לדבר עם הסבתות/שכנים/חברים שהילדים יגיעו אליהם בעת הצורך.

  כשאני ילדתי בבית היתה לי תכנית לכל שעה ביום, אם הלידה בבוקר, אז הילדים במסגרות, אם זה אחה"צ מי יקח אותם ולאן, וכו'. לבסוף ילדתי באישון ליל, כשכולם ישנו, והערנו אותם רק כשהייתי כבר במיטתי עם סדינים נקיים והתינוק לידי.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום