שאיבת שומן: שיטות חדשות ללא ניתוח

שלוש שיטות עיקריות לביצוע שאיבת שומן מתפתחות כיום בקצב מהיר. השיטות ממיסות את תאי השומן ואף מסייעות בהידוק העור חזרה למקומו. אם תמיד רציתם לבצע שאיבת שומן אבל חששתם מהניתוח ייתכן ששיטות אלה יתאימו לכם
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 07/03/2012 |
צפיות: 8,745
אנשים רבים חיים במאבק עיקש ויום יומי במשקל גופם. עבור אנשים רבים מלחמה זו היא מלחמת התשה ולא פעם הם מפסידים בה. לעיתים אנשים סובלים מעודפי שומן רק במקומות נקודתיים בגופם. יש אנשים הפונים לפעילות גופנית שלעיתים אינה מספיקה ואינה נותנת את התוצאות הרצויות מתוך רצון להיפטר מעודפי שומן סביב הברכיים או רק כדי לנסות ולהשיב את הזרועות השמוטות לקדמותן.

במיוחד עבור מקרים אלה, בהם אנשים שסובלים מעודף משקל נקודתי ועיקש במקומות מסויימים בגופם, ואינם עומדים בקריטריונים לביצוע ניתוח שאיבת שומן - פותחו בשנים האחרונות טכנולוגיות חדשות לא פולשניות בטוחות ויעילות מאוד .

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטים היכנסו לפורומים:
עגע
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום המסת שומן בלייזר
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום שאיבת שומן

"תאי שומן מטבעם שונים מאוד מתאים אחרים בגוף, במיוחד באופן שבו הם מגיבים לגירויים מסויימים כמו שינויי טמפרטורה" אומרת ד"ר ליסה דונופרוי, רופאת עור מבית החולים האוניברסיטאי "ייל" שבניו הייבן, קונטיקט. "רוב הטכנולוגיות החדשות שהוצגו לאחרונה בתחום ניתוחי שאיבת שומן פותחו על בסיס הידע הזה".

הטכנולוגיות החדשות שפותחו לאחרונה


הטכנולוגיות החדשות מאפשרות להתמקד על אזורי שומן במקומות מסויימים בגוף באמצעות אנרגיה שמועברת דרך חום או קור וביניהן:

גלי רדיו - טכנולוגיה שמתפתחת בצעדי ענק ומתחדשת כל הזמן. התהליך מתבצע באמצעות שתי אלקטרודות שמונחות אחת מעל השנייה כאשר אחת מהן מוחדרת ישירות לתוך תאי השומן ומפיקה גלי רדיו שהורסים את תאי השומן. האלקטרודה השנייה מונחת מעל פני העור ושולחת גלי רדיו אל האלקטרודה הפנימית פעולה זו הורסת את תאי השומן, ממריצה את הדם ומסלקת רעלים מהגוף.

למרות שטכנולוגיה זו טרם אושרה לשימוש על ידי ה-FDA (מנהל התרופות האמריקאי), היא כבר נמצאת בשימוש רחב ומניבה תוצאות טובות. את התהליך מבצעים רופאי עור ומאחר וזה אינו ניתוח פולשני, אלא תהליך פשוט ובטוח - הוא אינו דורש תקופת התאוששות.

בטכנולוגית גלי הרדיו ניתן להשתמש לא רק לצורכי הרס תאי השומן בגוף אלא גם לצורך מתיחת העור באזור שבו בוצע התהליך. גלי הרדיו יוצרים חימום מקומי שעוזר לעור לייצר קולגן ולהדק את סיבי הקולגן שכבר קיימים. סיבי הקולגן אחראיים על אלסטיות ומוצקות של העור.

Cryotherapy (קריותרפיה) - לעומת שיטת גלי הרדיו שעובדת על חום, קריותרפיה עובדת על קור, קור מקפיא, מתחת לאפס מעלות. זהו תהליך לא פולשני שבמהלכו מוצמד לאזור השומן מכשיר ש"שואב" אליו את חום הגוף דרך העור עד שכל שכבות השומן קופאות. העור לא נפגע בתהליך זה. התהליך פשוט ואינו דורש הרדמה מקומית ואף אושר על ידי ה FDA.

החיסרון בשיטה זו הוא שהתוצאות ייראו לעין רק כחצי שנה בתום סיום ביצוע התהליך ופעמים אחדות יידרשו אף שנתיים עד להשגת ישבן חטוב. ואם אתם רגישים מאוד לקור ותמיד הראשונים להתלונן על המזגן במשרד חשוב שתדעו שביצוע התהליך אורך כשעה אז קחו איתכם סוודר.

לכתבות נוספות בנושא ניתוחים פלסטים:
ניתוחים פלסטיים: השאלות שצריך לשאול
ניתוח אף: סיכונים ותופעות לוואי
הפרעת גוף דיסמורפית אצל בני נוער
מחקר: בוטוקס משפיע לא רק בשריר המוזרק
שפתיים מוגדלות בנרתיק - האם כדאי לנתח?

אולטרסאונד - שיטה שפותחה בישראל. בעזרת האולטרסאונד ניתן לא רק לראות כמה שמנמן וחמוד תינוקכם שבדרך אלא גם להרוג תאי שומן עקשניים על הדרך. השיטה דומה מאוד לשיטת גלי הרדיו אלא שכאן מוחדרת צינורית מחוממת לשכבת תאי השומן ומשדרת לתוכם גלי אולטרסאונד. הגלים משודרים למרחק של כארבעה מילימטרים מקצה הצינורית וממיסים את השומן שמתחיל לנזול ללא קושי דרך הצינורית אל מיכלי האיסוף שמחכים להם מחוץ לגוף.

ישנה שיטה נוספת לביצוע המסת תאי השומן באמצעות אולטרסאונד והיא שידור גלי אולטרסאונד מעל פני העור ולגרום בכך להריסתם. כל השיטות מתבצעות גם בארץ. חשוב לוודא שהמכון בו מתבצע התהליך מאושר על ידי משרד הבריאות. שיעורי ההצלחה של שיטות אלו עומד על 95%-90% ורק כ-10%-5% מהמטופלים בשיטות אלה אינם מגיבים לטיפול כמצופה. ככל שהשומן מוצק יותר כך יירדו הסיכויים שהתהליך יצליח.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר