פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בעיות בדרכי הדמעות, עפעף רועד, צניחת עפעפיים, בעיות בריסים, דלקות עפעפיים, שעורה, הסרת ורידים בעין, ציסטה בעפעף ועוד

מנהל הפורום

פרופ. אריה נמט
פרופ. אריה נמט
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ. אריה נמט ללא פרסום בפורום

• באיזו דרגה מומלץ ניתוח במימון ביטוח או קופות חולים?
    מיכל
    24/05/2020

אם רשמו לי מפתח 112: 16.5-18
    דרמטוכליס דרגה 3-4 עם lash ptosis
    4 MRD מ"מ בשתי העיניים
    מה זה אומר והאם מתאים לקריטריונים לניתוח ברמה שקופות החולים או ביטוח יממנו?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• צניחת עפעפים

ד''ר אריה נמט
    24/05/2020

זה אומר שאין סיבה רפואית מבחינת גובה העפעפים בהתאם למדידות.
    - במקרים כאלו- זה תלוי במדיניות של כל קופה (לרוב נקבע ע"י בדיקת רופא מטעם הקופה או צילום שנשלח).
    בהצלחה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח עפעפיים עליונות באיזו דרגה מומלץ לעשות?
    מיכל
    24/05/2020

באיזו דרגה מומלץ לעשות ניתוח עפעפיים עליונות? אם אובחן דרגה 3-4 מה זה אומר?

הוספת תגובה

תמונה

• דרגת צניחת עפעפים

ד''ר אריה נמט
    24/05/2020

שלום רב,
    יש דירוגים שונים לצניחת עפעפים:
    -דרגת עודפי העור.
    -מנח עודפי העפעפים על הריסים.
    - רמת ציר הראיה מעל האישון (מוגדרת כתקינה מעל 2 מ"מ).
    ועוד.
    -ויש התייחסים להפרעה לשדה ראיה מעל 20 מעלות עליונות.
    קופות החולים וחברות הביטוח השונות קובעות מה מוגדר אצלם רפואי ומה לא.
    לרוב הכלל הקובע הוא רמת ציר הראיה מעל האישון (מעל 2 מ"מ).

בברכה,
    פרופ.אריה נמט

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח עפפים פטוזיס
    סיגל
    27/04/2020

קבעתי בחטדש הבא ניתוח עפפים אצל דר אירנה יפימוב.הייתי שמחה לקבל חוות דעת.

לקביעת תור
    סגירה
    ניתוח עפפים פטוזיס

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטת דמע בעין ימין
    אור
    31/03/2020

קודם כל תודה רבה על המענה!
    הייתי שמחה לדעת קצת יותר על הניתוח מה משך ההתאוששות?האם הצלקת תהיה גדולה?והאם זו הדרך היחידה ללקיחת דגימה?
    בנוסף הייתי רוצה לדעת מה יכולים להיות הממצאים לאחר הדגימה?זאת אומרת לאילו תשובות עליי לצפות והאם לא יכול להיות שמדובר באיזושהיא אלרגיה כרונית?

לקביעת תור
    סגירה
    בלוטת דמע בעין ימין

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטת הדמע

ד''ר אריה נמט
    31/03/2020

מדובר על ניתוח שתלוי בהרבה גורמים- גודלהממצא, מיקומו, מאפיניו ועוד.
    לא ניתן לענות בפורום זה על שאלתך.
    עליך לפנות למרפאה בה את מטופלת לקבלת תשובות לשאלותיך.

בברכה ובהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטת דמע בעין ימין
    אור
    31/03/2020

היי..
    אני סובלת מנפיחות כרונית ונוראית בעין ימין מעל לשנה וחצי,עשיתי אין ספור בדיקות ביניהן ct ו mri לאורובות העיניים על פיהם בלוטת הדמע בעין ימין מוגדלת.בהתאם לממצאים אלו המליצה הרופאה ממחלקת אוקולופלסטיקה לבצע ניתוח להוצאת ביופסיה.הבנתי שהניתוח בהרדמה מלאה ומצריך חתך שיותיר צלקת .
    הייתי שמחה לדעת האם יש אופציה אחרת שהיא לא ניתוח?

לקביעת תור
    סגירה
    בלוטת דמע בעין ימין

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטת הדמע

ד''ר אריה נמט
    31/03/2020

שלום רב.
    לפי התיאור שלך יש צורך בביופסיה של הבלוטה ואין דרך אחרת לדעת מה התהליך ללא הניתוח.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסרת כלזיון עדין בעפעף שחזר - עפעף דלקתי
    ניסים דהן
    19/02/2020

עברתי בעבר ניתוח להסרת כלזיון, הכלזיון סוג של חזר, יש אפשרות או לחכות ויכול להיות שהדלקת/כלזיון תעבור או לבצע הזרקת סטרואידים, הרופא אמר שסיכויי ההצלחה גבוהים אך יש סיכוי נדיר לעפעף להתבהר ולהיות בהיר יותר מהעפעף השני כחלק מהתופעות לוואי שיכולות להגרם.
    מה לדעתך אתה מייעץ פרופסור?

הוספת תגובה

תמונה

• כלזיון

ד''ר אריה נמט
    19/02/2020

שלום רב,
    אני מציע להמתין מס. שבועות עם טיפול בקומפרסים.
    במידה ולא יחלוף, לחזור לטיפול וגם לשלב הזרקת סטרואידים. תופעת עור חיוור די נדירה.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח עפעפיים ומילוי שקעים מהשומן משקיות העיניים
    מאיה
    12/02/2020

שלום רב, ברצוני לברר לגבי מילוי שקעים בעינים בניתוח עפעפים תחתונות: מילוי השקעים משומן שבשקיות מתחת לעינים. היתי בשני יעוצים ונראה שיש חילוקי דעות: נאמר שהתוצאה לא נראית יפה. ממש אשמח לחוות דעתך בנושא

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה בגבה לתינוק וטיפול אפשרי
    שיר
    28/01/2020

שלום,לבני בן ה-3 וחצי חודשים ישנה ציסטה בפינה של הגבה השמאלית,האמת שעוד ממש בחודש הראשון כבר הבחנתי בה ומאז היא גם גדלה, קראתי לא מעט בנושא והבנתי שמדובר ככל הנראה בדרמואיד.
    הרופא אמר לא לעשות כלום עם זה כרגע אבל אני ממש פוחדת שמה נחכה וזה יגדל עוד וכשנעשה ניתוח יצטרכו לעשות חתך גדול וגם תשאר צלקת בהתאם, שמעתי גם על מקרים שהעפעף נפל ככל הנראה מהכובד של הציסטה והעור שנשאר אחרי,
    בנוסף האם אפשרי לבצע חתך מעל הגבה ולא בעפעפיים? לא רוצה שיסבול מכאב בכל פתיחה וסגירה של העין.
    אוף אני ממש דואגת!!!
    תודה על ההתייחסות

הוספת תגובה

תמונה

• בלרוספאזם בעיניים איך מטפלים?
    זהבה
    18/01/2020

שלום ד"ר אובחני מבעיה של בלפרוספזאם בעניים, הסבל הוא נוראי מה עושים?אייך מטפלים ?תודה מראש

שלום ד"ר אני בת 51 מאז גיל 13 הרגשתי בתחושות בעיניים רק לפניי שנה אובחני ההפרעה הזאת מה הטיפול?תודה מראש זהבה

הוספת תגובה

תמונה

• בלפרוספאזם

ד''ר אריה נמט
    18/01/2020

שלום רב.
    הטיפול המקובל לבלפרוספאסם הוא הזרקת בוטוקס סביב העפעפים.
    ניתן לפנות למרפאת הפרעות תנועות פנים או למרפאת אוקולופלסטיקה בבתי החולים לצורך הערה וטיפול.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה ההבדל בין הרמת מצח להרמת גבות
    אלה
    14/11/2019

אוקולופלסטיקאי אמר שיש לי צניחת גבות בינונית שאפשר לשפר בבוטוקס וזה טיפה הרים את הגבה אך לא משמעותית והעדפתי להימנע מניתוח כי עוד לא פגשתי מנתח שעבר מתיחת פנים. מנתחים עושים מקסימום עפעפיים ומזריקים מילויים וחיים בשלום עם הצוואר הנפול... מה שלא מעודד אותי למרות שאני מאוד רוצה מתיחת פנים, צוואר ומצח.
    הבנתי שהרמת מצח מחליקה את הקמטים הנובעים מרפיון העור וגם מרימה משמעותית את הגבות. אני צריכה הרמה של 1 cm כי היו לי גבות גבוהות מאוד והן צנחו לעצם הגבה וגם הזנב של הגבה נפל ונותן מראה כלבי בכייני והיו לי גבות גבוהות, ארוכות יפיפיות ועכשיו הן קטנות, מכווצות ומכוערות וזה ממש שינה לי את כל הפנים וההבעה ואני נראית עצובה וכעוסה בלי בוטוקס. מה ההבדל בין הרמת מצח כוללנית עם חתך קצת מעל קו השיער בשיטה הישנה לבין הרמת גבות באותו חתך? והאם בהרמת גבות בחתך מעל הגבה ניתן למתוח את העור שבין הגבות שלא יהיה צורך בבוטוקס לפחות לכמה שנים? ומה טווח השנים שכל אחד מההליכים הללו מחזיק- מתי צריך לעבור ניתוח חוזר?

הוספת תגובה

תמונה

• רעידות עפעף נמשכות חזקות במיוחד
    גילי
    02/11/2019

ד"ר שלום רב,
    בת 54, סבלתי מהילדות מעין עצלה, פזילה, וקוצר ראייה.
    לפני מספר שנים התחילו לי רעידות מתמשכות בעפעפיים, ואחרי תקופה של כשנה (פחות או יותר) זה כנראה נחלש קצת, לפחות פחות הטריד ברמה של כל שעות היום, אלא לסירוגין.
    לפני כשבוע התחילו לי כאבים חזקים סביב עין ימין ובעין עצמה, כאבים חזקים, ולאחר מס' ימים התחיל לי רעד חזק במיוחד בכל שמרעיד את כל אזור העין, אך בעיקר לכיוון החלק הפנימי, רעד שמורגש גם באף. גם הכאב עדיין נמשך. זה לא דומה לרעידות שהכרתי מקודם. אציין שלפני כשנה ושנה וחצי בערך, עברתי גם ניתוח דרכי דמעות. הרעד והכאב הנוספים והחדשים מטרידים אותי בימים מסויימים ללא הפסקה בכלל ובימים אחרים עם הפוגות קלות לאורך כל היום.
    מה הגורם לזה?
    האם זה מצביע על משהו אחר העלול להתרחש בעקבות זאת?
    מה עליי לעשות - למי עליי לפנות? ובאיזו דחיפות?

בתודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנושא רשתית וטיסות
    יוסף
    26/09/2019

לפרופסור שלום רב,
    אני בן 65. בעבר עברתי 7 ניתוחים שכשלו בעין ימין עקב היפרדות רשתית. בניתוח האחרון המנתח החליט שלא להוציא לי יותר את שמן הסיליקון שהוכנס בה. בעין שמאל- החלה היפרדות , אך היא ניצלה. עברתי בה ניתוח חירום שכלל חיגור וכן טיפולי לייזר. בביקורות שוטפות כל חודשיים הראיה 6/6, עם לחץ תוך עיני 12. שאלתי: האם במצב כזה מותר לי לטוס? האם אין סכנה של היפרדות רשתית עקב הלחץ בזמן הטיסה?
    בתודה מראש ובאיחולי שנה טובה.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בנושא רשתית וטיסות

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנושא צניחת עפעפיים
    יוסף
    19/09/2019

לרופא שלום רב,
    לאחר דלקת קשה וזיהום בשתי העיניים עקב תגובה אלרגית לטיפות עיניים הילו-קומוד, נבדקתי על ידי רופא עיניים אשר קבע שהדלקת והזיהום עברו לאחר טיפול באנטיביוטיקה וסטרואידים במינון נמוך. ואולם, במהלך המחלה, נוצרו לי שתי שקיות מתחת לעיניים והעפעף התחתון בשתי העיניים עדיין נפוח. אציין שאני עיוור בעין ימין עם עקב 7 ניתוחי רשתית שכשלו, ולאחר שהמנתח החליט להשאיר שמן סיליקון בעין לכל החיים, ואילו בעין הבריאה עברתי ניתוח לחיגור וגם טיפול בלייזר- עם ראיה 6/6 -כי גם שם התחייה היפרדות, אך הצליחו להציל אותה. בעין הבריאה יש התחלת קטרקט גרעיני בשלב ראשוני בלבד. אני בן 65. שאלותיי:
    1- מתי מומלץ לעשות ניתוח להרמת עפעפיים ומי צריך לבצע אותם: אוקולפלסטיקאי או רופא כירורג פלסטיקאי?
    2- האם במצב כמו שלי הניתוחים האלה מסוכנים?
    בתודה מראש, יוסף

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בנושא צניחת עפעפיים

הוספת תגובה

תמונה

• שקיות בעפעפים

ד''ר אריה נמט
    19/09/2019

שלום רב,
    לפי תיאורך, התופעה של ה"שקיות" נוצרה בעקבות הדלקת. אם כך, סביר שמדובר על בצקת (הצטברות נוזלים), ולא על מצב קבוע. ייתכן שהטיפול הוא תרופתי ולא ניתוחי.
    כדאי להתיעץ עם מומחה אוקולופלסטיקאי שיעריך את המצב.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בלפרוכלזיס בשתי העיניים
    דני
    05/09/2019

האם יש קשר בין בלפרוכלזיס לסוכרת בלתי מאוזנת ?

לקביעת תור
    סגירה
    בלפרוכלזיס בשתי העיניים

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר ניתוח עפעפיים - בירור
    טלי
    08/08/2019

שלום,
    אני כחודש לאחר ניתוח עפעפיים תחתונים ועליונים.
    האם אני יכולה להתחיל להשתמש בקרם עיניים? האם זה עלול להפריע להחלמת התפרים?
    תודה מראש
    טלי

הוספת תגובה

תמונה