פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים - יש לך שאלה?

פורום ניתוחי עיניים-ניתוחי עפעפיים - כאן תוכלו לשאול כל מה שרציתם לדעת על ניתוחי עיניים-ניתוחי עפעפיים. רוצים לדעת על בעיות בדרכי הדמעות או על עפעף רועד? צניחת עפעפיים ובעיות בריסים? פורום ניתוחי עיניים-ניתוחי עפעפיים הוא המקום עבורכם

מנהלי הפורום

פרופ' גיא בן סימון
פרופ. אריה נמט
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בלט בעיניים - ניתוח עצמות הארובה
    יגאל
    01/05/2018

יש לי שני עיניים בולטות, הבנתי שיש אופציה לניתוח של עצמות הארובה, מהו בדרך כלל המחיר עבור הניתוח? ואילו עוד אופציות יש?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מנתח עיניים בביה"ח זיו - חוות דעתכם
    דוד
    08/04/2018

שלום לכולם
    מישהו עבר ניתוח אצל ד"ר יוליש מיכאל (מנתח עיניים בזיו) בבית חולים זיו או במקום אחר, ויכול לתת חוות דעת על הרופא עצמו, הניתוח, ההחלמה וכל מה שנלווה ?

אשמח לקבל את חוות דעתכם, תודה מראש.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צניחת עפעפים אצל בתי
    אורחת
    03/04/2018

בתי בת 3 שנים ו5 חודשים הרופא בדק אותה ויש לה צניחת עפעף בעין השמאלית 1 מלמ ממש קטן האחוז ולא נראה לעין אלא אם ממש מתבוננים אין לה עין עצלה ובדיקת הראייה שלה תקינה לחלוטין . הבעיה מלידה אצל חמותי גם יש אותה בעיה ..
    הוא המליץ על ניתוח הרמת עפעפ בגיל 5 ולעקוב כל חצי שנה . אמר שזה כאילו יותר קוסמטי כדי שיהיו זהים ושזהו ניתוח מאוד קטן ורק מרימים את העפעף וכששאלתי אם יהיה סימן או צלקת הוא הרגיע אותי מאוד ואמר שזה משהו מאוד פשוט ..
    בכל זאת אני אמא ומדובר בעיניים אזור מאוד רגיש וכן אני אוכלת את עצמי מרוב מתח...
    האם יש סיכון שהאיבר האחראי על ההרמה יתחזק ואז זה ישתפר לבדו . מבלי הצורך בניתוח ? תודה
    וזה נכון שלא יהיו סימנים מתחת לעפעף

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צמיחת עפעף

ד''ר אריה נמט
    03/04/2018

שלום רב.
    צמיחת עפעף מולדת נובעת לרוב מהתפתחות לא תקינה של שריר מרים עפעף.
    לא סביר כי יחול שיפור ללא ניתוח במנח העפעף.
    יש מספר גישות לביצוע הניתוח. בהחלט ניתן לבצע שיטה ללא כל סימן חיצוני.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אפיבלפרון בילדה בת שנתיים ושבעה חודשים
    גיא
    20/02/2018

יש לי ילדה בת שנתיים ושבעה חודשים ויש לה אפיבלפרון
    רציתי לדעת מהו הגיל שעצמות הפנים מתגבשות.?
    עד איזה גיל ניתן לחכות עם הניתוח.?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אפיבלפרון

ד''ר אריה נמט
    20/02/2018

שלום רב,
    לרוב היחס בין עצמות הפנים לבין הרקמות הרכות משתנה בשנות הילדות ומתגבש עד גיל 10-12.
    במידה ואין הפרעה רפואית ממליץ להמתין לפחות עד גיל זה.

בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אפיבלפרון בילדה בת שנתיים ושבעה חודשים

גיא
    20/02/2018

אם אפשר לחזור אליי לנייד
    אשמח. הומלץ לילדה לבצע ניתוח בשניידר בגילה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפרעות בעיניים 5 חודשיים
    ארז
    15/02/2018

שלום דר אני בן 46
    לפני 3 חודשים התחיל לי הפרעות בעיניים שאני רואה זיגזגים רצים לי למשך 15 דקות ואז זה מפסיק זה מתחיל בטשטוש ואז הזיגזגים רצים
    הלכתי לרופאת עיניים ובדקה לי אמרה הכול תקין ושלח אותי לנירולג שגם מבחינתו הכול תקין עשה לי בדיקת דופלר צוואר וגם תקין .
    ובדיקת מיקוד תקין
    עשיתי בדיקת ost באופן פרטי וגם יצא תקין . והבודק אמר לי שיש נוזל שיורד לפעמיים לעין ועושה את זה עד עכשיו היה לי את זה 6 פעמיים
    שאלתי זה תופעה מוכרת ומה צריך לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפרעות בעינים

ד''ר אריה נמט
    16/02/2018

שלום ארז,
    כדאי לפנות למומחה נוירואופטלמולוגיה לצורך בדיקה מעמיקה. זהו רופא עינים שעוסק גם בתחום הנוירולוגיה.

בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הרמת עפעף אצל ילדים
    גאולה
    06/02/2018

בני בן 10.5 סובל מצניחת עפעף . לאורך השנים ניסינו רטיות , טיפות אך לא צלח , והוא עם עין עצלה. ראייתו בעין השנייה טובה.
    האם ניתן להרים את העפעף ולשפר את הראיה שלו?
    הרופאה לא המליצה על משקפים, לדעתי זה מפריע לו מאד בריכוז ובקריאה לאורך זמן.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צניחת עפעף בילד

ד''ר אריה נמט
    16/02/2018

שלום רב,
    בעיה של צניחה עפעף אפשרית לרוב לתיקון. עם זאת, במצב של עין עצלה,קשה להניח כי תיקון העפעף ישפר את הראיה.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• festoons או malar bags די בולטות
    אולגה
    02/12/2017

אני בת 70. יש לי festoons או malar bags תחת העיניים. בחוות דעת שקיבלתי נאמר שיש צורך בניתוח לצימצום השריר וסילוק עודפי עור וישאיר צלקת בפנים. האים ישנה דרך אחרת? מצ"ב תמונה. תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פסטון

ד''ר אריה נמט
    05/02/2018

שלום אולגה,

למקרה שלך ניתן לבצע ניתוח אחר ללא חיתוך ישיר. עם זאת, יש סבירות די גבוהה (כ 40%) שהניתוח לא יספיק.
    להערכתי מומלץ לבצע את הניתוח שהוצע לך. אף שעקרונית הוא מותיר צלקת, מדובר על צלקת עדינה מאד, שלרוב אינה נראית.

בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הסרת שקיות מתחת העיניים
    רינת
    07/12/2017

שלום..אני בת 45 עם שקיות תחת העיניים..שממש מפריעות לי..
    התייעצתי עם רופא עיניים הוא טען שניתן להעלים אותם ע"י ניתוח...ומה שיש לי זה שומן..
    שאלתי היא...האם אעשה את הניתוח זה יחזור שוב בעתיד?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עפעפים תחתונים

ד''ר אריה נמט
    05/02/2018

שלום רינת,

לרוב ניתוחי עפעפים תחתונים מבוצעים פעם אחת ואין צורך לחזור על הניתוח.
    בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניתוח בלט בעיניים פיזיולוגי
    cyty xuzi
    04/02/2018

שלום,
    שאלות: בלט בעיניים פיזיולוגי, מבנה והעין והארובה , ללא כל מחלה
    האם ניתן לנתח ?, מהם אחוזי ההצלחה ? האם מצריך אישפוז וכמה זמן החלמה?
    תודה .
    סוזי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בלט עין פיזיולוגי

ד''ר אריה נמט
    04/02/2018

שלום רב,
    אם אכן עברת בירור ששלל הסבר רפואי לבלט העינים, נית לשקול ניתוח אסטטי.
    הניתוח יכול לכולל מרכיב של עפעפים בלבד או גם של עצמות הארובה.
    לא ניתן ליעץ מבלי לדעת את הפרטים המדויקים- רמת הבלט, כמות השומנים, מבנה הארובה.
    עקרונית לא צריך אשפוז. זמו החלמה תלוי בסוג הניתוח. בין 2-4 שבועות.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בלט עין פיזיולוגי.

סוזי
    05/02/2018

שלום,
    נולדתי עם הבלט בעיניים אני נמוכת קומה(גמדה)
    והסיבה שהמליצו לניתוח היא שהקרנית חשופה מידי
    וזה גורם הבעיה, לקרנית.
    מה עדיף ניתוח הבלט ארובות העיניים או טיפול בעפעפיים?

תודה
    סוזי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניתוח dcr, מעקף דרי הדמעות
    אורנה
    25/12/2017

אני בת 57 ואובחנה אצלי חסימה בשתי העיניים באזור הקנליקולים.אני מועמדת לניתוח cut down (הפונקטומים פתוחים).הייתי בהתייעצות נוספת ובה הומלץ לי על ניתוח עם צינורית פיירקס (ג'ונס טיוב) מה שגרם לי להתלבטות גדולה ולבלבול . הוסברו לי ההשלכות של צינורית הפיירקס (בריחת הצינורית/חסימה)מה שמרתיע אותי מאוד מניתוח זה.אשמח לדעת מה סיכויי ההצלחה של הניתוח dcr הפשוט במצבי והאם כדאי/מומלץ לי לבצע אותו.הניתוח שלי בעוד שבוע. אודה לתגובתכם .
    בברכה
    אורנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניתוח עם צינוריות ג'ונס

ד''ר אריה נמט
    04/02/2018

שלום אורנה.
    במידה ויש חסימה קנליקולרית אין שום דרך לפתור את הבעיה ללא צינוריות ג'ונס מפירקס.
    אמנם ישנן השלכות לניתוח אך בידים מיומנות רבים המטופלים שנהנים שנים רבות מניתוח זה.
    בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קושי בעפעוף אחרי ניתוח פטוזיס
    טלי
    19/12/2017

שלום, אני בת 29, לפני כחודש עברתי ניתוח שני לתיקון פטוזיס מולד בעין אחת (הניתוח הראשון לא פתח את העין מספיק).שני הניתוחים נעשו בשיטה הפנימית. כתוצאה מהניתוח יש לי קושי בעיפעוף בעין המנותחת, כך שהעין התקינה מעפעפת כרגיל והמנותחת אינה מעפעפת. רציתי לדעת האם זו תופעה שכיחה שעוברת או שמא זה סיבוך בתוצאה מהניתוח ומה ניתן לעשות בכדי לשפר את המצב?
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קושי בעפעוף

ד''ר אריה נמט
    19/12/2017

טלי שלום,
    בשלבים הראשוני ישנה החלמה שיכולה להתבטא בקושי בעפעף. חשוב שהעין תסגר ותקבל טיפות ללחות.
    בכל מקרה צריך לפנות למנתח לצורך הערכה לסגירה תקינה של העין.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צריבה וכאב בעין שמאל
    יוסי
    13/11/2017

בן 27 , מאובחן כ 3 שנים עם בלפריטיס בעיניים , הדבר מלווה ביובש , לעיתים הפרשות בבוקר , ובעיקר כאב חד בעין שמאל על בסיס יומיומי , ביצעתי עד כה את כל הבדיקות האפשריות כולל oct, US, ואף MRI . בכל הבדיקות לא נמצאו ממצאים חריגים שמסבירים את הכאב ממנו אני סובל.
    כיום משתמש באופן קבוע בהילוקומוד , מגבוני eye car, ומבצע מידי יום קומפרסים חמים .
    לאחר כל הבדיקות שביצעתי, וטיפות שונות שקיבלתי לא הרגשתי כלל הטבה. בשבוע שעבר הגעתי לבדיקה אצל פרופ' מומחה שביצע בדיקה ולאח"מ ציין באבחנה בלפריטיס + le subconjuntival cyst והפנה אותי לבצע צילום UBM.
    כרגע אני אחרי הבדיקה אותה הוא ביקש , סובל נורא מכאב בעין שמאל , ולא יודע מכאן מה עליי לעשות .
    אשמח לקבל הכוונה וסיוע ע"מ לטפל בבעיה .
    בתודה מראש
    נ.ב לפרופ ששלח אותי לבדיקה התור הקרוב אליו רק בעוד חודש וחצי , כך שבזמן הקרוב לא אוכל לקבל ממנו הסבר על הממצאים והמשך טיפול היכן וכיצד לבצע זאת.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאב בעין

ד''ר אריה נמט
    13/11/2017

יוסי שלום,

לא ניתן לבצע אבחנה ובודאי לא טיפול ללא בדיקה.
    עליך לפנות עם התשובות לרופא שבדק אותך.

בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תודה על תגובתך , ציינתי שבזמן הקרוב

יוסי
    13/11/2017

לא אוכל להגיע לרופא המטפל , העלתי צילום של תוצאות בדיקת UBM , אני לא מצפה לקבל כאן אבחנה או טיפול , אך חושש כרגע שבמידה ולא אבצע את הטיפול הרצוי לאחר ההבחנה בזמן הדבר עלול לגרום לנזק בלתי הפיך בהמשך .
    ברצוני לדעת האם יש מקום להגיע אם תוצאות הבדיקה למיון בעקבות הכאבים ושם אולי אקבל טיפול מהיר על סמך אבחון תוצאות הבדיקה שביצעתי .
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נבוס על הארקדה הטמפורלית התחתונה שטוח
    חיה
    31/10/2017

שלום רב,
    בתי בת ה 8 עשתה בדיקת עיניים. ללא סיבה מיוחדת.
    תוצאות הבדיקה:
    רפקציה אוטומטית עם מידרמיד, re:pals I, le:palatial.
    א.צ דיסקה תקינה מקולה תקינה, נבוס כ 1ddעל הארקדה
    הטמפורלית התחתונה שטוח.
    Rapd שלילי, תנועת עיניים מלאה האישונים שווים ומגיבים
    לאור. קונברציה תקינה. מבחן כיסוי תקין לרחוק ולקרוב.
    אשמח להסבר מה אומרת הבדיקה? ומהו נבוס?
    וכיצד ניתן להסיר אותו? האם זה מסוכן? ניתן לאבד ראייה?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נבוס על הארקדה הטמפורלית התחתונה שטוח

חיה
    31/10/2017

Re:Plano
    Le:Plano

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ממצא בערובת העין ב-MRI
    שיר
    18/10/2017

שלום, אני מבצעת מעקב של mri מוח אחת לשנה, ברקע nf. ב mri נמצא קשר האדרתי אינטרא- קונלי רטרו-בולברי
    קטן בארובה השמאלית ייתכן נוירופיברומה / מנגיומה או מסיבות אחרות.
    1. אני סובלת מהתקפי כאב ראש עם לחץ עיניים חזקים, האם קשור?
    2. קשר האדרתי הכוונה לסוג של גידול?
    3. ממצא המחייב טיפול?
    אשמח לתשובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ממצא בארובה

ד''ר אריה נמט
    22/10/2017

שני שלום,

כאבי הראש והלחץ בעינים עשויים להיות קשורים, אך בסבירות נמוכה. יש צורך בהערכת הרופא המטפל.
    קשר האדרתי מעיד כי יש זרימה של כלי דם אך לא מעיד על סוג הגידול. רק ביופסיה תוכל לאשר זאת.
    באשר לטיפול- יש צורך בהערכה אצל רופא מטפל והערכת מומחה אוקולופלסטיקה.

בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניתוח להסרת משקפיים בשיטת SMILE
    ירון
    12/10/2017

שלום רב,

אני בן 29. מספרים -3 בשתי העיניים וצילינדר 1.5/1.75.
    אני מעוניין בקרוב לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, ונמצאתי בבדיקות התאמה בשני מכונים לפני מס' שנים מתאים גם ל-PRK וגם ללאסיק/אינטרלאסיק. בזמנו הרופא שבדק אותי באחד המכונים המליץ לי להוסיף גם WAVEFRONT GUIDED.
    לטענת הרופא הבודק ה-WAVEFRONT GUIDED הוא ממליץ לי על כך משום שיש לי צילינדר משמעותי וזה יפחית סיכוי לראיית לילה לא טובה, ולסינוורים והילות (במכון שני כנראה שהוויבפרונט היה מובנה במכשיר ולא דובר איתי על תוספת וויבפרונט).
    הבנתי שיש שיטה יחסית חדשה כיום בשם SMILE, ושהיא קיימת בעולם מזה מס' שנים להסרת משקפיים בלייזר ושמשתמשים בטכניקה הזו מאז תחילת שנות ה-90 לניתוחי קטרקט.

שאלותיי הן:
    1.האם הניסיון הנוכחי של מס' שנים בעולם (הבנתי שכ-5) בניתוח SMILE להסרת משקפיים בלייזר מאפשר להעריך את הבטיחות של טיפול זה למשל בהשוואה ל-PRK בטווח הקצר והארוך או שלדעתך לא נצבר עדיין מספיק ניסיון מבחינת מס' מטופלים ומס' שנים בהן הניתוח מבוצע?

2.האם כיום ניתוח SMILE להסרת משקפיים נחשב בטוח כמו/פחות/יותר מ- PRK בטווח הקצר והארוך?

3.האם עצם העובדה שהטכניקה של SMILE משמשת כבר מתחילת שנות ה-90 (ממה שהבנתי) לניתוחי קטרקט ונחשבת בטוחה יחסית (לפי הבנתי), ניתן להקיש מכך על הבטיחות של טכניקת הSMILE גם בניתוח להסרת משקפיים בלייזר?

4.הבנתי שכיום עוד לא ניתן להשתמש בפרופילים של WAVEFRONT בניתוחי SMILE ושייתכן שבעתיד זה יהיה אפשרי.
    בהנחה שגם היום אני מתאים לניתוחי לייזר, ושהרופא שבדק אותי בזמנו צודק ושאני זקוק לתוספת של WAVEFRONT GUIDED (לטענתו בשל צילינדר משמעותי ושזה יפחית לי סיכוי להופעת סינוורים, הילות וראיית לילה לא טובה), האם ה-SMILE לא יתאים לי מבחינה זו, או שב-SMILE אין צורך ב-WAVEFRONT וניתן יהיה להגיע לאותן תוצאות של ראיה לאחר הניתוח לעומת PRK או לאסיק/אינטרלאסיק בתוספת WAVEFRONT GUIDED מבחינת חדות ראייה ומבחינת סיכוי להופעת סינוורים, הילות וראיית לילה לא טובה?

בתודה רבה מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניתוח רפרקציה

ד''ר אריה נמט
    13/10/2017

שלום רב,
    בפורום זה אנו מומחים לניתוחי עפעפים, דרכי דמעות וארובה. ניתוחי רפרקציה אינם בתחום מומחיותינו. מציע לפנות למומחה בתחום זה.

בברכה ובהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה