גורל כבקשתך - ניתוח להארכת קווי כף היד

ביפן סבורים כי גם על הגורל, או לפחות על קריאתו, ניתן להשפיע באמצעים כירורגיים. הלהיט האחרון ביפן הוא ניתוח המאריך את קווי כף היד. המנותח יכול לצייר את קווי כף היד בעצמו וכך "לקבוע את עתידו". מאמינים? קיבלתם הלם תרבות? המשיכו לקרוא
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 24/07/2013 |
צפיות: 3,789
תחום קריאה בכף היד, הנקרא גם כירולוגיה, הוא עדיין הדרך הפופולארית ביותר לניבוי עתידות ביפן. תחום קריאת קווי כף היד קיים כבר אלפי שנים, כשלראשונה הופיע באסיה בסביבות שנת 3,000 לפנה"ס. על פי הכירולוגיה, ניתן ללמוד על האדם דרך כף ידו: עובי כף היד, איכות העור, אורך ועובי האצבעות, קווים על כף היד וכדומה, כל אלו כביכול מעידים על אישיותו, עברו וגורלו של האדם.

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטיים הכנסו לפורומים:
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחים פלסטיים לילדים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום ניתוחים קוסמטיים בנרתיק

האם הגורל נקבע מראש?


מעוניינים בטבעת נישואין על האצבע? האריכו את קו האהבה. זקוקים למעט מזל כלכלי? הוסיפו קו מזל וכסף שינבא לכם זכיה בלוטו או קידום בעבודה. יש שטוענים שהגורל נקבע מראש, יש כאלו המאמינים במקריות ויש אחרים שמחליטים לנסות לשנות את גורלם על ידי שינוי מאפייני כף היד. מעוניינים לשנות את גורלכם? כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למצוא רופא מנתח עם ידע בסיסי בכירולוגיה או שתוכלו לצייר בעצמכם את הקווים שתרצו להאריך.

ביפן ניתוחים פלסטיים מוזרים הם חלק מהנורמה, כולל האובססיה האחרונה לשינוי הראש לצורת בייגל(!), אך כשהגיעה מישהי לקליניקה של מנתח פלסטי וביקשה: "דוקטור, אני רוצה שתשנה את גורלי. בבקשה שנה את כף היד שלי", הוא לא היה בטוח שהוא יוכל לעזור לה. האישה נשלחה הביתה והדוקטור ערך מחקר בנושא. הוא גילה שניתוחים כאלו אכן נעשו בעבר בקוריאה ולאחר שווידא שהפציינטית אכן מעוניינת בניתוח שכזה, הוא שינה את כף ידה עבור סכום של כ-4,000 שקלים.

הניתוח התבצע על ידי שימוש באזמל ניתוחים חשמלי, הצורב את הבשר ויוצר ניחוח של, ובכן – בשר שרוף. ניתוח זה חייב לעבור את שכבת העור ומשאיר צלקת סמי-פרמננטית. מנתחים פלסטיים העוסקים בניתוחים מסוג זה טוענים שאם תנסו לשנות את קווי כף היד בעזרת לייזר, העור יחלים ולא ישאיר סימן ברור. לכן, יש צורך בעשיית שימוש באזמל החשמלי החורך את העור. החריכה נעשית במכוון בקווים שאינם ישרים, שהרי קווי כף היד הם אף פעם לא ישרים. עוד טוענים הרופאים, שאין זה ניתוח מסובך, אך שיש צורך בשריפת העור אחרת לא תתקבל התוצאה הרצויה.


רק מספר קליניקות ביפן מציעות את הניתוח המוזר הזה, למרות שאינן ממליצות עליו לאף פציינט. רוב הלקוחות מגיעים כי שמעו על הניתוח ממכרים. אחת מהקליניקות יצאה במסע פרסום בעבר, אך נאלצה להפסיק את הפרסומות מכיוון שלא עמדה בביקוש.

אורך הניתוח בין עשר דקות לרבע שעה והוא כולל חמישה עד עשרה קווים על כף היד. לאחר הניתוח, יש לחבוש תחבושות על הפצעים במשך חודש ימים. בזמן זה, הפצעים יגלידו אך ישאירו אחריהם קווים חדשים שאמורים, על פי האמונה, להביא מזל למטופלים.

גברים רוצים כסף, נשים רוצות גברים


המטופלים הם לרוב גברים ונשים בגילאי 30 ומעלה עם נטייה לאמונה בגילוי עתידות. רוב הגברים המעוניינים בניתוחים כאלו, מבקשים לשנות את קווי כף היד הקשורים בממון, כגון קו הגורל, קו הכסף וכדומה. זאת על מנת לקבל קידום בעבודה, למשוך לקוחות חדשים ולהביא מזל כללי לקריירה משגשגת. המטופלים מבקשים להאריך את קו הגורל יחד עם קו הכסף כדי ש"לכשיזכו בכסף, לא יאבדו אותו במהירות".

נשים בדרך כלל מבקשות לשנות את קו הנישואין שלהן. הן דואגות שאם אין להן את קו הנישואין, הן לעולם לא יתחתנו או אם הקו נמצא נמוך מדי על כף היד, זה אומר שהן פספסו את המועד ומעוניינות בקו חדש, גבוה יותר. הן רואות את הוספת קו נישואין כתפקידו של הרופא, שאמור גם להבין בתחום.

לכתבות נוספות בנושא ניתוחים פלסטיים:
מנתח פלסטי? בדקו אם הוא חבר באיגוד
בדיקת ממוגרפיה לנשים שעברו הגדלת חזה
גניקופלסטיקה - לאיברי מין נאים יותר
ג'יי-לו, מאחורייך! ניתוח פלסטי לישבן
כתוב בעור: הכל על הסרת קעקועים

האם זו עובד?


זהו ניתוח יקר ורעיון שנוי במחלוקת, אך האם הוא עובד? גם המומחים לא מצהירים בעצמם שהניתוח אכן עובד והם מודעים לעובדה שניתוח מסוג זה גורם ככל הנראה רק לאפקט פלצבו. הרופאים טוענים שאם תחשבו שאתם ברי מזל, גדלים הסיכויים שתהיו כאלו ואם תדעו שהאהבה מחכה לכם מעבר לפינה, השמחה שתקרינו תביא לכם אהבה. עם זאת, מטופלים רבים טוענים שהניתוח שינה את חייהם: הם התחתנו, זכו בלוטו וכדומה. הרופאים המבצעים את הניתוחים מקבלים מכתבים מפציינטים לשעבר המבקשים לשתף את הרופא בחייהם החדשים, שהשתנו מקצה לקצה: זכייה בלוטו, חתונה, קידום בעבודה וכדומה.

האם ניתוחים מסוג זה מפספסים את הרעיון מאחורי "פרימום נון נוקרה" - הביטוי שמשמעו "ראשית, אל תגרום נזק" - הבסיס לאתיקה רפואית? תגובת הרופאים המבצעים ניתוחים אלו תהיה שהפכו את הפציינטים שלהם למאושרים וישאלו אולי, מה ההבדל בין ניתוח זה לבין ניתוחים פלסטיים אחרים.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר