ניתוח פלסטי – המתנה האולטימטיבית?

ניתוחים פלסטיים הם בבחינת מותרות עבור רבים מהמנותחים. אנשים רבים המעוניינים לעבור הליך כירורגי פלסטי - ידם אינה משגת. הענקת ניתוח פלסטי כמתנה למישהו קרוב הוא כבר טרנד לוהט בחו"ל. האם בקרוב אצלנו? ומהן ההשלכות?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 12/02/2014 |
צפיות: 17,619
מצלמה דיגיטלית, תכשיטים, טאבלט – אלו מסוג המתנות שאנו מצפים לראות ברשימת המשאלות של החברים והמשפחה שלנו. אך מתיחת פנים? מסתבר כי טיפולים קוסמטיים לרבות ניתוחים פלסטיים הפכו לבקשות לגיטימיות כמתנת יומולדת, יום נישואין או אפילו חג האהבה.

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטיים הכנסו לפורומים:
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחים פלסטיים לילדים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום ניתוחים קוסמטיים בנרתיק

עם זאת, לצד הטרנד הזה יש גם אזהרה. בעוד שהענקת ניתוח יוקרתי ויקר למישהו כמתנה יכול להיחשב כמחווה אוהבת ומתחשבת, עשויות להיות לכך גם השלכות בעייתיות. מאחר והבחירה בניתוח פלסטי היא מאוד אישית, הענקת ניתוח פלסטי מתנה יכולה להיחשב כמעליבה. אם אתם מתכננים להעניק למישהו מאהובכם במתנה ניתוח פלסטי, וודאו קודם כל שהמתנה תתקבל בברכה.

עד לא מזמן ניתוחים פלסטיים היו בגדר נושא לא מדובר – משהו שאנשים עשו אבל לא רצו לדבר עליו בפומבי. בשנים האחרונות מפורסמים רבים שמו מבטחיהם בסכין המנתחים למען שיפור חיצוני וזה נתן לגיטימציה גם לאנשים מן השורה שעוברים ניתוחים פלסטיים לדבר על הנושא להודות כי עברו הליך כזה או אחר.

ניתוח בהפתעה


הענקת ניתוח פלסטי מתנה למקורבים ולאנשים אהובים הופך לדבר יותר ויותר נפוץ, אך הטעות הנפוצה ביותר שאפשר לעשות היא לקנות למישהו ניתוח בהפתעה. למשל, הענקת שובר מתנה לחברה שלך לניתוח הרמת חזה או הגדלת חזה יכול להיות דבר מאוד פוגע אם היא לא ביקשה את זה. זה שקול להענקת מתנה למישהו – מנוי לקבוצת ירידה במשקל. המסר ברור: אתם לא מרוצים מההופעה החיצונית שלו או שלה. מה שאמור היה להיות מתנה הופך להיות עלבון.


אין ממש דרך נכונה להציע למישהו ניתוח בהפתעה. אם אתם נותנים שובר מתנה להליך כירורגי מסויים, זה ברור מאוד שאתם ביקורתיים בנוגע למראה החיצוני של אותו אדם. אם אתם נותנים שובר מתנה פתוח למשרדו של מנתח פלסטי, יש בכך מעין העלבה של ההופעה החיצונית הכללית של האדם. יכולתם באותה מידה לומר "הייתי אוהב אותך יותר אם הגוף שלך היה נראה אחרת".

הדרך הנכונה להעניק ניתוח פלסטי מתנה


הענקת ניתוח פלסטי מתנה למישהו היא פחות בעייתית כשזה ברשימת הבקשות שלו. אם מישהו מבקש באופן ברור ניתוח פלסטי, המתנה יכולה להחשב למאוד נדיבה ומתחשבת. אם המבקש אינו יכול להרשות לעצמו לשלם על ניתוח כזה, הענקת הניתוח כמתנה היא בגדר התגשמות חלום עבורו.
לפני שאתם רוכשים מתנה כזו למישהו, זיכרו שהבחירה אם לעבור ניתוח פלסטי או לא היא מאוד אישית ואינה צריכה להיות מושפעת מרצונם של אחרים מלבד המנותח עצמו.

למעשה, ייעוץ פסיכולוגי לפני ההחלטה לעשות ניתוח הוא חשוב ופעמים רבות אף הכרחי. מטרת הייעוץ לוודא כי המטופל יודע למה הוא נכנס, מהן ההשלכות של הניתוח לטובה ולרעה וכי ההחלטה לעבור את הניתוח היא שלו בלבד ומניעיה נכונים.

לכתבות נוספות בנושא ניתוחים פלסטיים:
חיוכים במקום ניתוחים פלסטיים?
כיצד לעצב שפתיים חושניות
כל התשובות לשאלות בדרך להגדלת חזה
בוטוקס - ההליך הפלסטי הפופולארי בעולם
ניתוחים פלסטיים – לא שרביט קסמים

עם זאת, ברגע שמישהו לוקח על עצמו את התשלום לניתוח, המטופל עשוי לחוש שיש לאותו אדם חלק בהחלטה האם לעבור את הניתוח ועשוי לחשוש מלחזור בו ברגע האחרון ולבטל את הניתוח, אם יחפוץ בכך. לכן, אם אתם האנשים הנדיבים שמוכנים להעניק ניתוח כזה מתנה למישהו קרוב, וודאו כי הוא יודע ומבין שההחלטה הסופית האם לעבור את ההליך או לא, היא שלו בלבד.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר