נכות החמרה כיצד ניתן לממש

מנהל הפורום

עו"ד אלי מלכה
עו"ד אלי מלכה
לקביעת תור אצל עו"ד אלי מלכה ללא פרסום בפורום

• נכות החמרה כיצד ניתן לממש
    ליבוביץ לאה
    06/11/2021

אני בת 60.נ מוכרת בביטוח לאומי כנכה מזה שנים רבות. עובדת במיקצועי ובשל מבחן הכנסות לא מקבלת קיצבת ניכות משנת1994.. לפני כ-3 שנים נפלתי (בחזרה מהעבודה ושברתי את הקרסול. הביטוח הלאומי לא הכיר במקרה כתאונת עבודה בגלל שלטענתו היא נבעה מעצם הנכות שלי ולא מהעבודה. מאז השבר חלה התדרדרות במצבי התפקודי .שוקלת להוריד את היקף המשרה שלי לזמן שנותר לי עד הפנסיה וכמובן שיתכן שבשל כך שירדו ההכנסות אוכל לקבל קיצבה חלקית .כיצד ניתן לעשות זאת?
    2 מה ההבדל בין אחוזי נכות לאחוזים רפואיים ולאחוזי דרגת אי כושר? מה המשמעות של כל אחד ?
    תודה על תשובה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    נכות החמרה כיצד ניתן לממש

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• נכות כללית יש לבחון את ההכנסות

עו"ד אלי מלכה
    07/11/2021

ראשית לבחון את ההכנסות ( יש טבלה באתר לפי דרגת אי-הכושר) ואז להחליט אם כדאי להגיש תביעה חדשה לנכות כללית ( בדיקה מחדש).
    הנכות הרפואית היא תנאי סף לבחינת דרגת אי-הכושר בלבד
    בהצלחה !!!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לשאלה

חדווה ליבוביץ
    07/11/2021

תודה על תשובתך
    כיצד אוכל לדעת מהי דרגת אי הכושר שנקבעה לי. לא רואה את המידע הזה באיזור האישי בביטוח לאומי. בשיחה טלפונית שהייתה לי עם המוקד הטלפוני של המוסד לביטוח לאומי נאמר לי שהגכות הרפואית שלי נקבעה עוד בשנת 1979 ל-100% לצמיתות. אבל יש לי מסמך ידני משנת 1994(רצ"ב) ובו רשום משהו אחר 68% אין לי מסמך יותר חדש מזה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צריך לראות את כל הניירת

עו"ד אלי מלכה
    08/11/2021

צריך לראות את כל הניירת, באתר האישי תיכנסי לנכות כללית בצד ימין, בירור, אישורים ותבדקי שם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו