פורום נכויות, אחוזי נכות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו זכאות לקצבת נכות, נכות לצמיתות, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד

מנהל הפורום

עו"ד אלי מלכה
עו"ד אלי מלכה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל עו"ד אלי מלכה ללא פרסום בפורום

• יפוי כוח עבור בת זוג
    ויקי
    17/08/2022

היי
    האם לבת זוג (ידועים בציבור) קיים מטבע הדברים ייפוי כוח לטפל ולקבל מידע לגבי קצבת נכות של בן זוגה
    או שיש צור להשיג יפוי כוח לעניין?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    יפוי כוח עבור בת זוג

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אי ספיקת כליות מחלת כליות
    מיכאל
    28/07/2022

שלום אני בן 38 ויש לי אי ספיקת כליות עקבית וכרגע הכליות עובדות 73 אחוז ואני בבדיקות אם אני חולה במחלת כליות כרונית או לא ואני עובד בהובלות והבנתי מהרופא שאסור לי להתאמץ האם אני זכאי למשהו כשאני עוזב את מקום העבודה ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    אי ספיקת כליות מחלת כליות

הוספת תגובה

תמונה

• קביעת אחוזי נכות בדל מיגרנה
    אורנית
    24/07/2022

שלום
    סובלת שנים רבות ממיגרנה כרונית
    נוסו הרבה טיפולים מונעים לא עזר
    אני עם טריטפנים באופן קבוע
    בת 62 וחודשיים
    עדיין עובדת במשרה מלאה
    האם ניתן לקבוע אחוזי נכות בביטוח לאומי
    לא לצורך קבלת קיצבה

הוספת תגובה

תמונה

• נכות כללית-שאלה לגבי הפסקת קצבה עקב חודש אחד של הכנסות גבוהות
    אבי
    01/07/2022

שלום רב,
    אני מקבל קיצבת נכות לצמיתות עם 100 אחוזי. אי כושר.
    אני משתכר בשכר של 9500 ש״ח ברוטו.
    כמו כן אני צפוי לקבל באוגוסט את דמי ההבראה שלי השנתיים ,ולכן בחודש אוגוסט בלבד ,
    ההכנסות שלי בעצם יעלו על הרף לקבלת קיצבה.
    השאלה שלי,האם יפסיקו לי את הקיצבה לתמיד ,עקב חודש אחד בלבד שבו קיבלתי שכר מעל הסף הנדרש לקבלת קיצבה,או שמסתכלים על החישוב הממוצע השנתי של השכר ולפי זה מחליטים האם לבטל את הקיצבה או להמשיכה?
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• קצבת נכות ועבודה
    ניר
    20/05/2022

כבר 20 שנה מקבל קצבת נכות נפשית מלאה
    75% אי כושר 40% רפואי
    ברצוני להתחיל לעבוד עכשיו חצי משרה. 2700 שח לערך. יש אם זה בעיה מנסיון?
    יודע שמותר לעבוד בלי לפגןע בקצבה עד 5300
    אבל האם בטוח לאומי מזמן לוועדה רפואית מחדש פתאום בגלל סכום כזה?

לקביעת תור
    סגירה
    קצבת נכות ועבודה

הוספת תגובה

תמונה

• קביעת אחוזי נכות לפגיעה בשמע - ועדת רפואית צהל
    סיגל בטאשוילי
    02/05/2022

היי, אשמח להתייעצות
    הבת שלי משוחררת כשנתיים, לאחרונה קיבלה מכתב מצהל שמכיר בה כנכה של צהל בעקבות פגיעה בשמע- אוזן שמאל. הצבא לא מכיר שהפגיעה בשמע בעקבות פעילות בצבע אלא מכיר בה בעקבות כך שלא קיבלה טיפול הולם בזמן- היה עיכוב משמעותי בטיפול של למעלה מחודש.
    מוזמנת בעוד כשבוע לועדה רפואית לקביעת דרגת הנכות ובהתאם כל הזכויות הנלוות. עד כה פעלנו באופן עצמאי ללא ליווי כלשהו. שאלתי- האם נכון/ כדאי להביא לוועדה חווד רפואית מקצועית/ לווי רפואי מקצועי במורה לשפר את סיכוייה לקבל אחוזי נכות גבוהים? במידה וכן אשמח להפניה לגורם שיכול לסייע . תודה

הוספת תגובה

תמונה

• קצבת בכות ונסיעות לחול לחופשה .
    תומר
    30/04/2022

כמה פעמים בשנה קלנדרית מקבל קצבת נכות יכול לטוס ? האם יש בעיה לדוגמה אם אני טס 10 פעמים בשנה ל 3-4 ימים כל פעם ?
    והאם במצטבר אסור לעבור את 3 החודשים ?
    לדוגמא אם בינואר שהיתי בחול חודש ובאפריל טסתי ושהיתי עוד חודשיים בחול אז אני כרגע כבר שהיתי 3 חודשים בחול....אז אם אטוס באוגוסט לעוד חודש או אפילו לעוד שבוע תופסק קיצבת הנכות שלי לאלתר מכיוון ששהיתי יותר משלושה חודשים בחול במצטבר ??

תודה מראש על התשובה!

הוספת תגובה

תמונה

• אחוזי נכות סרטן בלבלב סוכרת
    יובל עזר
    12/03/2022

סרטן בלבלב סוכרת

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש סיכוי לקבל קצבת נכות
    מאיה
    28/02/2022

שלום,
    אני בת 49.
    יש לי 53% נכות , מתוכן 30% על בעיה בעין ו25% על התקפי חרדה ודכאון.
    לא קיבלתי זכאות לקצבת נכות מאחר שלא הגעתי לאובדן כושר עבודה.
    לפני כמה ימים פוטרתי.
    השאלה שלי , האם יש סיכוי לקבל קצבת נכות למרות שבחודשיים האחרונים עברתי את התקרה במשכורת.
    תטדה

הוספת תגובה

תמונה

• קצבת נכות

עו"ד אלי מלכה
    02/03/2022

את יכולה לנסות.....זה די גבולי....אחוזי הנכות שלך עומדים בתנאים ואולם עובדת הסוציאלית צריכה להחליט אם איבדת מכושך לעבו ואם כן, כמה? ואם לא.....כדאי שתתייעצי עם עו"ד שיכוון וילווה אותך....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוב בביטוח לאומי ומה לעשות
    רויטל
    21/02/2022

היום קיבלתי מכתב מביטוח לאומי שבטעות הם שילמו לי קצבת נכות גבוהה ממה שמגיע לי וכרגע יש לי חוב של 19000 ש"ח שייגבה בעוד 40 יום.
    לפני חודשיים קיבלתי מהם מכתב שהם שילמו לי פחות ושולמו לי הפרשים.
    מדובר פה בחוב של שנה... איפה הם היו בכל השנה האחרונה?!?!?
    בנוסף אותו פקיד שחתום על מכתב ה "העברנו לך פחות" חתום גם על מכתב החוב...
    הנציגה שדיברתי איתה בטלפון לא ידעה להסביר בכלל על מה החוב והסבירה שיענו לי על זה רק בסניף...
    מה לעשות? יש בכלל עם מי לדבר בנושא?
    לבטל? להפחית? והאם כשמדובר בטעות שלהם האזרח עדיין חייב לספוג את זה... שוב.. שנה שלמה לא שמו לב שמעבירים לי יותר...
    בנוסף.. האם אובדן כושר עבודה שאני מקבלת מקרן הפנסיה שלי (מיטב דש) קשור לסכום קצבת הנכות...?

הוספת תגובה

תמונה

• יש לוועדה לביטול חובות ותנסי לברר דרך הסניף שלך

עו"ד אלי מלכה
    27/02/2022

ראשית כדאי לך לגשת לסניף ולנסות להבין את מהות החוב, אם שילמו לך בטעות את תצטרכי להחזיר....
    יש וועדה לביטול חובות, תנסי לברר דרך הסניף שלך, ניתן להגיש להם בקשה.
    דמי אובדן כושר עבודה שאת מקבלת מקרן הפנסיה יכול להשפיע רק על תוספת הילדים / בעל שאת מקבלת בגמלת הנכות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש אפשרות לקבל החזרים עבור דמי ביטוח לאומי רטרואקטיבי
    תומר
    17/01/2022

שלום רב,

אני בן 37 מוכר כנכה דרך המוסד לביטוח לאומי. הביטוח לאומי קבע לי דרגת אי כושר בשיעור של 100% לצמיתות. ו - 50% נכות רפואית לצמיתות כבר יותר מ - 10 שנים.

אני עובד שכיר 5 שנים לפחות. מרוויח מעל השכר הממוצע במשק, עקב כך איני מקבל כסף עבור היותי מוכר כנכה.

השנה הביטוח לאומי שלח אליי טופס שבו מפורט שמגיע לי פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי כיוון שאני עובד שכיר. (פטור שלא ידעתי שמגיע לי).

מכאן נובעת לי שאלה ברשותכם,

האם יש לי אפשרות לקבל החזרים עבור דמי ביטוח לאומי רטרואקטיבי? עבור השנים הקודמות שלמיטב הבנתי היה מגיע לי פטור?

שאלה נוספת, באופן כללי, עד כמה שנים אחורה ניתן לקבל החזר עבור דמי ביטוח לאומי בהקשר של נכות כללית?

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• פריקת כתף תאונת עבודה והמתנה לועדה רפואית
    חיים
    05/01/2022

פריקת כתף תאונת עבודה עברו 3 חודשים שקיבלתי 100 אחוז. ושכר
    כרגע מחכה לועדה רפואית לקבלת נכות זמנית כמה מקבלים בדרך כלל נכות זמנית על פגיעה כזו. באחוזים ?
    בנוסף צפוי לעבור ניתוח כתף
    כדי ללכת עם עורך דין או שזה מיותר בשלב זה?

הוספת תגובה

תמונה

• פריקת כתף רצוי שעו"ד ינחה אותך ויידע האם הנכויות שתקבל

עו"ד אלי מלכה
    06/01/2022

רצוי שעו"ד ינחה אותך ויידע האם הנכויות שתקבל הן סבירות....
    אל תחכה לערר על הוועדה ...בהצלחה...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החזרת דרגת אי כשירות לעבודה
    ירון
    25/11/2021

בשנת 2004 נקבעה לי דרגת אי כשירות 65 אחוז לצמיתות וקבלתי קצבה. שנה לאחר מכן נלקחה ממני הדרגת אי הכשירות עקב יציאה לעבודה במשרה מלאה. לאחרונה החמרה במצבי וירידה ל 6 שעות עבודה עי רופא תעסוקתי.
    האם נדרשת תביעה חדשה מול הביטוח לקבלת דרגת אי כשירות או שניתן להגיש בקשה החזרת אי הכשירות ללא התהליך המלא של התביעה( חוק לרון?)

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת פסיכולוג/פסיכיאטר במרב"ד
    ויקי
    15/11/2021

היי באם בעל נכות נפשית צמיתה ניגש למבדק במכון הרפואי לבטיחות בדרכים לצורך הוצאת רשיון נהיגה, האם חוות דעת של הפסיכיאטר/פסיכולוג מטעמם יכולה להשפיע על מעמד הנכות (זימון מחדש לועדה בביטוח הלאומי וכו')? ובאופן כללי האם חומר המרב"ד רלוונטי לועדות אלו?

הוספת תגובה

תמונה

• נכות החמרה כיצד ניתן לממש
    ליבוביץ לאה
    06/11/2021

אני בת 60.נ מוכרת בביטוח לאומי כנכה מזה שנים רבות. עובדת במיקצועי ובשל מבחן הכנסות לא מקבלת קיצבת ניכות משנת1994.. לפני כ-3 שנים נפלתי (בחזרה מהעבודה ושברתי את הקרסול. הביטוח הלאומי לא הכיר במקרה כתאונת עבודה בגלל שלטענתו היא נבעה מעצם הנכות שלי ולא מהעבודה. מאז השבר חלה התדרדרות במצבי התפקודי .שוקלת להוריד את היקף המשרה שלי לזמן שנותר לי עד הפנסיה וכמובן שיתכן שבשל כך שירדו ההכנסות אוכל לקבל קיצבה חלקית .כיצד ניתן לעשות זאת?
    2 מה ההבדל בין אחוזי נכות לאחוזים רפואיים ולאחוזי דרגת אי כושר? מה המשמעות של כל אחד ?
    תודה על תשובה

לקביעת תור
    סגירה
    נכות החמרה כיצד ניתן לממש

הוספת תגובה

תמונה

• נכות כללית יש לבחון את ההכנסות

עו"ד אלי מלכה
    07/11/2021

ראשית לבחון את ההכנסות ( יש טבלה באתר לפי דרגת אי-הכושר) ואז להחליט אם כדאי להגיש תביעה חדשה לנכות כללית ( בדיקה מחדש).
    הנכות הרפואית היא תנאי סף לבחינת דרגת אי-הכושר בלבד
    בהצלחה !!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לשאלה

חדווה ליבוביץ
    07/11/2021

תודה על תשובתך
    כיצד אוכל לדעת מהי דרגת אי הכושר שנקבעה לי. לא רואה את המידע הזה באיזור האישי בביטוח לאומי. בשיחה טלפונית שהייתה לי עם המוקד הטלפוני של המוסד לביטוח לאומי נאמר לי שהגכות הרפואית שלי נקבעה עוד בשנת 1979 ל-100% לצמיתות. אבל יש לי מסמך ידני משנת 1994(רצ"ב) ובו רשום משהו אחר 68% אין לי מסמך יותר חדש מזה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צריך לראות את כל הניירת

עו"ד אלי מלכה
    08/11/2021

צריך לראות את כל הניירת, באתר האישי תיכנסי לנכות כללית בצד ימין, בירור, אישורים ותבדקי שם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה