ילד מסרב לעזוב, את הגן

מנהל הפורום

סימונה פלג
סימונה פלג
לקביעת תור אצל סימונה פלג ללא פרסום בפורום

• ילד מסרב לעזוב, את הגן
    נעמי
    25/06/2019

היי, בני כמעט בן 3,בגן פרטי. בשבוע האחרון חווה פרידות קשות בבוקר, לא רוצה ללכת לגן.נצמד אליי. אך משם שולחים תמונות שהוא שמח ומאושר. וכשאני באה לגן לקחת אותו נצמד לגננת ולא רוצה לבוא איתי. אומר שהוא רוצה להישאר בגן ובוכה. רק אחרי סאגה מאוד ארוכה מצליחה לקחת אותו. מה הסיבות האפשריות להתנהגות הזו לדעתך? ואיך להתמודד עם זה שבוכה כשאני באה לקחת אותו ולא רוצה לבוא אליי(גם עם בעלי ככה)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ילד מסרב לעזוב את הגן

סימונה פלג
    26/06/2019

נעמי יקרה בוקר טוב.
    האם בבית ישנם גם אתגרים מצידו ללכת ממקום למקום? (מעברים)
    האם משהו השתנה במסגרת המשפחתית?
    איך בכל זאת הוא משתכנע לבוא איתכם? מה אתם עושים או אומרים לו?
    לגבי הבכי:
    אני מתארת לעצמי שזה קצת מביך שאתם באים לגן והוא לא רוצה לבוא אתכם. קחי נשימה יקרה. לדעתי זה קשור למעברים.
    בברכה
    סימונה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על התשובה

נעמי
    26/06/2019

תודה על תשובתך. בבית אין בעיה ילד חכם. מסבירים לו לפני וגם אם קשה לו משתף פעולה וילד מדהים. אני מגיעה לגן ומחכה לו בערך 20 דקות עד, שנרגע הוא בתוכו ואני בחוץ בחצר הגן. וגם אז ככה ככה. זב פשוט לא תמיד מתאפשר הזמן הזה. אתמול פשוט לקחתי ככה צורח עד עמקי נשמתו. הרגשתי נורא. הוא ילד מאוד נוח וחייכן בדרכ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לתשובה

סימונה פלג
    26/06/2019

אני מציעה לשוחח עם הילד,
    לשתף אותו מה את מרגישה כשהוא מגלה התנגדות ללכת הביתה. שיתוף ממקום אמפטי , לא ממקום של כעס ועצב וכו...
    דבר נוסף: מה ואיך הוא מציע לעשות כדי שהפרידה תיהיה יותר נעימה לשניכם.
    אשמח להתעדכן.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על תשובתך

נעמי
    27/06/2019

ניסיתי.. הוא פשוט אומר שהוא רוצה להישאר עוד, בגן. וכשאני שואלת אותו אם רוצה שאבוא מאוחר יותר עונה שכן. ואז, אני אכן באה יותר מאוחר אבל לא מאוד...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לתשובה

סימונה פלג
    27/06/2019

הייי,
    אוקייייייי, הגדירי לעצמך זמן יקרה. כמו:
    "עוד 5 דקות ואנחנו הולכים" לא לעשות איתו משא ומתן. כי אז זה יוצר מעגל של דחייה לעזוב .כשאת אומרת לו שאת מאפשרת עוד 5 דקות , נניח. היי החלטית ונחושה בהעברת המסר. כלומר עם ביטחון ויציבות.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו